7720
  • Shep
    #2107
    Igen a kulcsszó a HA ... :)
  • RoyalPredator
    #2106
    Csak hiszed. Ha minden feladatra van ember, akkor megleszünk vele.
    És ez nem egy magánkommandós próbálkozás mint a netes modok 80%-a.
  • grebber
    #2105
    Hm jól hangzik 2030-as évekre el is készül ha addig fel nem adjátok!
    De sok sikert hozzá!
  • RoyalPredator
    #2104
    FELHÍVÁS!!

    Az iRevolution // Pro Gaming, Life, Style megnyitja a "Project: STALKER DUNIA" nevű projektjét!
    Jelenleg szerkesztőképes és jártas fanokat keresünk, akik szeretnének egy saját STALKER-t lértehozni a Far Cry 2 DUNIA nevű enginejéből.

    Kifejezetten keresünk modellezőket is!!

    Jelentkezni PMben illetve MSNen, Nálam.
  • adamq01
    #2103
    Hát az lehet, h nem tesztként dobták piacra, de attól függetlenül indirekt módon teszteljük, ugyanis a "végleges" verzióban újított motort ígérnek, meg egy csomó változást. Csak ezért gondoltam, hogy fellehet ezt fogni béta verzióként, mert a neve ugyan az marad, csak felfejlesztik meg miegymás.
  • mcmoha
    #2102
    Orosz, nemet, lengyel es cseh verziot adtak ki eddig. Ezek nem teszt verziok, hanem a veglegesek.:) Nem vagyok igazan tajekozott a temaban de ennek a "furcsa" kiadasnak siman anyagi okai vannak.
  • adamq01
    #2101
    Az újra gondoltam, amit most tesztelgetnek az orosz verzióval...
  • KranaZoli #2100
    Nem mintha nem lenne piacon.
  • adamq01
    #2099
    Legalább valaki kipróbálja mielött piacra dobják :)
  • KranaZoli #2098
    "Azzal nincs gond, hogy új technológiát próbálgatják, mert minek használjanak "őskori" technikát, ha ott az új, szebb és gyorsabb."

    Nekem sem lenne gondom vele, csak végezzék zárt ajtók között.
    (és ne a "nagyközönségen" próbálkozzanak).
  • adamq01
    #2097
    Tényleg borzasztóan nyers a látványa a játéknak, de nem csak a fű meg bokor, hanem a karakterek. pl. megnézed a lábfejüket, akkora mint a mikiegérnek, a válluk meg mint Fekete Lacinak :D, Meg az a mozgás... azon behalok, de valahogy ez adja meg a feelingét a játéknak. Mert ha mondjuk úgymozognának mint cod ban, mint egy igazi katona, az valahogy megadná a biztonság érzetet és elvenné a feelinget.

    Azzal nincs gond, hogy új technológiát próbálgatják, mert minek használjanak "őskori" technikát, ha ott az új, szebb és gyorsabb.
    Ami ebben a zavaró az az, hogy számomra huszadrangú kérdés a grafika ilyen AI meg bugok mellett...
  • Tib
    #2096
    Azért van 1-1 mutáns szépre textúrázva, mert így félelmetesebb, valamint, mert nincs belőle egy helyen sok.
    Bokorból, fából, de leginkább fűből meg akad bőven. Képzeld el milyen FPS lenne 3x-4x részletesebb fű textúrával számolna a procid a rét közepén
  • bgabor
    #2095
    Én még a jelenlegi graikával is kiegyeznék(bár arról hogy elavul,nincs vita), ha rendesen futna.
    Ott van példának a COD-okban használt motor, a COD2 óta nem változott, gyenge gépeken is szalad mint az atom, és mégis elég szép.

    Úgyhogy az a fejlesztő, aki azt mondja, hogy a szép grafikához high-end gépet kell vennie a játékosnak, egyszerűen hazudik hogy a saját tehetségtelenségét rejtse.
  • KranaZoli #2094
    Egy érdekes és 5letes videó.

  • KranaZoli #2093


    Meg próbálták volna ezt eljátszani még1x.
    Ezek a fogak és pofa Belőlem csak a röhögést hozták ki.

  • mcmoha
    #2092
    Mert a rohadt mutansok az eleven szart is kiijesztik a jatekosbol(legalabbis belolem). Ezt a fejlesztok is jol tudjak, ezert tojtak a fure meg a bokrokra. Azok ugyis inkabb nyugtatolag hatnak.:D
  • KranaZoli #2091


    Ez így van. Csak azt nem értem, ha a mutánsokat újra tudták textúrázni, mi a rákért nem tudták ezt megtenni a bokrokkal. A fűre is ráfért volna némi ráncfelvarrás, de már lexarom csak legalább a "végső" kódban - kódig gyúrjanak még rá az optimalizálásra!
  • KranaZoli #2090
    Ja. :D

    Sajnos passz. Nem foglalkoztam vele mélyrehatóbban, mert átváltottam DX10, 10.1-re és okés lett. Sőt, először indítottam DX10-ben és csak utána DX9-ben. ;)

    Ha se az 1.5.10-es patch, se a 9.11-es Cata nem orvosolja ezt a bugot, akkor vagy megbékél vele, vagy esetleg GSC Community CS topic. Ott biztos foglalkoznak ezzel a bug-al.

    De nagyon elképzelhető, hogy DX9-ben bug-os, mert Nekem sem volt kerítés. 1.5.10-es patch és azóta nem hinném, hogy a Cata-ban bármit is foglalkoztak volna egy STALKER CS bug-al.
  • RoyalPredator
    #2089
    Az az érdekes, hogy bár nagyon részletes minden, mégis van egy ilyen... nem privitivitása, hanem... Mondjuk úgy, hogy durvasága. Egyenként eléggé gyenge, de az összkép végülis lenyűgöző látványt nyújt egy szép fényátszűrődés ködében.
  • mac100
    #2088
    Szerintem kiválóan sikerült az atmoszféra remekül visszaadja azt amit szerettek volna hogy sugalljon, viszont az optimizálással egyet értek, ott van a hiba elásva.
  • Yan
    #2087
    ööö...
    köszi, de megoldás vista nélkül? :)
  • KranaZoli #2086
    Nálam is ilyen volt DX9-ben. DX10 módban kell futtatni és okés lesz!
  • Yan
    #2085
    régi sztalkeros, akinek ati kártyája van, kérdés:
    Plz :)
  • KranaZoli #2084
    Én is úgy érzem, hogy az Ukránok túl nagy fába vágták a fejszét akár a CS-ban található DX10.1-el és most a DX11-el.

    Számomra irracionálisak az FPS zuhanások ha minden max-on. Kétségtelen, hogy odab*aszott amikor először megláttam DX11-ben ahogyan Maximum Sun Detail mellett (csak DX11-ben van ilyen, hogy Maximum, DX10-ben asszem Very High van) tényleg vakít a napsugár ahogyan a vízről visszaverődik. Fasza! Legyen ilyen, de ne 10-15FPS mellett! Vagy ne legyen ilyen és inkább a bokrok lennének bokrok, ne csak 2D-s textúra elemek. :D

    Nekem az bántja a szemem a legjobban. Olyan csúnyák a 2D-s bokrok, hogy vmi siralmas. Ofkórz, hogy egy dzsungeles környezetből, vagy Afrikai szavanna képek eleve szebb látványt nyújtanak, ergó nem kell sokat hozzátenni, hogy szép is legyen. :)

    A STALKER-nek ami szerintem óriási erőssége az a részletesen visszaadott táj, épületek. Amikor a jútyúbon Pripyat valódi és STALKER ingame videók vannak és bexarás, hogy mennyire autentikus a környezet!!!

    Azonban hiába a csili-vili, ha atomerőmű kell hozzá. :(((

    De a probléma akkor is meglenne, csak kevésbé érződne. Mindenesetre egy 5870-est is megfingat szerintem, ami azért 100ezer magyar pénz!

    Be kellene látniuk, hogy nem Nekik kellene próbálkozni a legújabb technikákkal, amikor még tesztelni sem tudnak egy játékot.
  • RoyalPredator
    #2083
    Igazából az Engine maga amit kritizálni lehet, mert a grafikára gyúr, és korán sincs optimalizálva, és elveszti a játszhatóságát a játék.
    Az jó, hogy a legfrissebb Dxel akarnak dolgozni, de én még a 9est se bánnám, ha az jól lenne megoldva.

    Én úgy érzem, a játékot meggyalázza önmaga.
    Ennél ez az atmoszféra, ez a kitalált világ sokkal, Sokkal többet érdemelne. És mi játékosok Is.
  • KranaZoli #2082
    A lényeg, hogy rázzák gatyába ezt az X-Ray Engine-t és akkor nem lenne gond vele. :D

    5850-essel DX11-ben minden max-on, gyönyörűen néz ki ahogyan pl. a vízről visszatükröződik a reggeli napsugár. A probléma csupán annyi, hogy az FPS 15-re, vagy még alá is bezuhan. :(

    Ami azért irracionális. Szemben a DIRT2 DX11-es optimalizálásával. Reggeli napsugár 6-8 óra körül ugyanúgy mínusz FPS-eket jelent, nem is keveset. Ezeket kellene gatyába rázni, optimalizálni a cuccost és akkor okés lenne a dolog.
  • RoyalPredator
    #2081
    Vegyél lejjebb az arcodból, gyerek.
    Én a betonházakról, kihalt mocsarakról, korhadt fákról, sötét völgyekről beszélek.
  • SaGa
    #2080
    Aha...

    Szóval a környezet, a stílus független az AI-tól. OK. Részemről ennyi volt...
  • RoyalPredator
    #2079
    Igazából nemtudom ki az aki az AI-miatt játszik STALKER-t, mert az AI szerintem béna, és ha ebben látod a Stalkert, akkor neked kéne eltolni a rozsdás radioaktív ruszki biciklit.

    STALKER a hangulata, környezete, stílusa miatt STALKER.
    Úgy mint Tib, és sokan mások, ez az ami nekem, nekünk számít.

    Far Cry 2 grafikailag jobb, nem hemzseg a bugoktól, jó FPS játék, és jó alap egy stalkeres modhoz. Bár az AIa is Jobb szerintem, bár nem túlságosan.

    De legalább nem látok olyat hogy folyton kitűrnak a fedezékből, vagy nem mernek előjönni amikor kéne, leállnak 1 ponton bohóckodni, napokat kell várni 1-1 szakaszra, vagy éppenséggel állva harcol a mező közepén.

    FC2ben viszonylag jól lopakodnak, fedezékből leskelődnek, és legmagasabb szinten a reakcióidejük se kijátszható elem.
    Továbbá meg van oldva az őrjárat, az ellenőrzőpontok/táborok, az unlockolható házak/fedezékek, a küldetés, a pénz, a járművek, a fegyverromlás, a fény-árnyék effektek, az optimalizáltság, és rengeteg előnyös dolog.

    Legfőképpen teljes arculatcserét kellene rajta végrehajtani, és lenne egy fanmade játékocskánk.
  • mcmoha
    #2078
    +1
  • Tib
    #2077
    Én speciel a csak Zóna hangulata és nem az AI vagy a grafika miatt. Egyik sem nagy durranás. Csak ez a játék foglalkozik a legtöbbet vele. Tisztán látás végett: számomra a
    CoD Modern Warfare 1-2 legjobban szeretett pályája itt játszódott...
    Egyszóval én a Zóna elkötelezettje vagyok és nem a sorozaté.

    Adott játék 3. része, játékonként sokadik javítócsomag, de még mindig kilométerekről csak úgy minden ok nélkül irányba állnak az ellenfelek, ha X sugarú körön belül esik egy ellenséges egység
    És ne is beszéljünk arról, hogy minden STALKER rész csak első vagy második patch-elése után engedett megoldani 1-2 addig bugos mellékszálat.

    Tartok attól, hogy mire az X-Ray Engine kinövi gyermeteg betegségeit, addigra régen elavult technológia lesz...
  • SaGa
    #2076
    Azért gyanítom, akik ilyen könnyűnek tartják a dolgot, nem sok játékot írtak életükben.
    A motor lecserélése az AI-t is óhatatlanul cseréli, mert a kettő ugyanaz. A stalker AI-ját lecserélni a FC2 AI-jára? Jót a gagyira? Azt, ami az egész játék hangulatát, specialitását adja? Ti tudjátok.
    Én csak azt nem értem, aki a FC2-t jobbnak tartja, minek szenved a stalkerrel...
  • adamq01
    #2075
    Ja ezért mondam, h kéne csinálni eggyet a megvalósíthatók nak is :P
  • berczely
    #2074
    Biztos van már "Álmaim" nevű topic itt az SG-n...
  • adamq01
    #2073
    Akkor kéne csinálni erre egy külön topic-ot mert lassan elkezdenek anyázni azok akik ezt leszarják.
  • RoyalPredator
    #2072
    Jó, szinte mindent ki kell cserélni, ezt tudjuk.
    Fegyverek maradhatnak, meg az engine =)

    Legalább "pénz" van a játékban =)

    A lényeg h nem megoldhatatlan. Össze kéne a munkára alkalmas és hajlamos embereket, akik bele tudják rakni a sztalkert ebbe a messzesírás2be.

    Addig is, vitassuk meg h mit hogy oldanánk meg. Pl fegyvervétel, fegyverjavítás, fegyvertuning.

  • adamq01
    #2071
    Ezt az ötletet nagyon dijjazom és szivesen segítenék akármiben, mondjuk még nem nagyon csináltam játékot max source sdk-val hammer editorral ügyködtem :) De ha van egyszerübb dolog amihez nem kell programozás abban tudnék segíteni.
    Am van egy két hozzáfűzni valóm az "Ezekkel lenne munka" listádhoz, mert kihagytál 1-2 dolgot.

    Ami most hírtelen eszembe jutott:
    -Új fegyverek, modellezése, mozgása, hangok, stb... (bár egy csomó fegyó fellelhető FC2-ben is)
    -Anomáliák
    -növényzet (pálmafa meg kaktusz kicsit elüt)
    -"Hátizsák", -bennelévő Súly érzékelése,
    -Ruházat, -rácsatolható relikviák, + külön álló sisak (de ez már csak parasztvakítás, nem fontosak) :)
    -felvehető tárgyak pl. pia, kaja, kötszer, stb... sztem ezekből sem kell sok. Az élet növelő inyekció már benne van alap ból és még egy csomóminden más is ami viszont a stalkerben nincs de okosan felhasználható
    pl.
    -öngyógyítás
    -Segítés a haldoklónak.
    -Járművek
    -Fegyver ellenörzés ami azért eléggé feldobja a game-t
    -és persze nem utolsó srban a TŰZ

    Hirtelen most ennyi.
  • DannyL
    #2070
    Nem tudom, megskubbantom. Köszi!!!
  • adamq01
    #2069
    JA meg még hasonlóság, hogy ugyan úgy romlik a fegyvert mint Stalkerben.
    De pl. a páncél ruha, sisak, gyógyszerek használata, egyép inventori tárgyak beillesztését hogy gondolod? meg eleve nincs is inventori
    meg a halottaknál csak az alapfegyójukat tudod felszedni.
    De persze nem lehetetlen bele programozni csak azt mondom, h ebben azért különbözik.
  • adamq01
    #2068
    ja aszok ellen psy defense bogyót kell bevenni vagy relikviát kell használni.