7720
  • Malleus
    #3467
    Lol, én annak örülök hogy még benne van a játékban a static lighting opció, másként nem nagyon tudnék vele játszani. :)
  • Chocho
    #3466
    Válaszolt a forgalmazó!

    Azt írják, tudnak a hibáról, és segítséget kértek a saját forrásuktól.

    Meglátjuk...
  • Chocho
    #3465
    De, képzeld, kurva sokat változnak, mert mások a shaderek rajtuk. Amúgy meg miért is baj, hogy a DX11 új? Épp az a jó, a 9-ből már kezd nagyon elegem lenni. Dínókori technológia, olyan, mint a sok 32 bites oprendszer...
  • Herold
    #3464
    #3076
  • Archicad
    #3463
    Azt hogyan lehet megszerezni?
  • Herold
    #3462
    Rendelhetsz, de asszem ha megvan az "Igazi haver" státuszod, a kereskedőtől is tudsz venni, olcsóbban mint Fürgétől.
  • Archicad
    #3461
    Exot lehet valahol kapni küldetés teljesítésével, vagy rendelni kell fürgétől?
  • zeoos
    #3460
    Hat nem a IV.Metro epitkezesrol van szo ... az is horror ami ott tortenik ... de tortenetesen a STALKER kiagyalojanak egy masik jatekarol van szo.
    Stalker ugyben belazadtam az 576-nal ... es ha mar arra jartam rakerdeztem erre az uj jatekra. Meg egyik temaban sincs konkret valasz ... de eddig mindig visszahivtak. Ha lesz valami info, szolni fogok.
  • Archicad
    #3459
    Ez melyik játék?
  • mcmoha
    #3458
    Tuti, hogy ehhez a jatekhoz is a barna alsomat kell majd felvennem.
  • Tib
    #3457
    Európában 2010. március 19-ére ígérik, előtte vagy 3 nappal meg a USA-ban.
    Már csak 1 hónap... =)
  • RoyalPredator
    #3456
    Jah a metyrós gamet énis várom. Mikor jelenik meg?
  • koschwarz
    #3455
    :)
    de pl. fsp-t lehet nyerni azzal, hogy az object deatils-t lehúzod, az egyetlen különbség az lesz, hogy a távoli fák lombkoronája egy kicsit elmosódottabb lesz...egyébként ilyen szempontból valóban nem tökéletes az optimalizáltság, mivel a beállításoknál sokkal határozottabb különbségeknek kellene lennie.
  • Yan
    #3454
    nekem csak az aa nincs felhúzva, mert így látom a lövedék útját :)
  • koschwarz
    #3453
    én ugyan dx10-ben sosem játszottam még, csak dx9-ben, de nekem annak idején a shoc, és most a cs is nagyon szépen fut, majdnem max, pontosabban ésszerű beállításokkal. rengeteget lehet buherálni a beállításokkal, pl. a legtöbb csúszkás beállításnál gyakorlatilag nem látsz különbséget a max és a közepes, de van hogy az alacsony beállítások között. pl. a cs-ben a látványos különbséget csak az alnövényzet sűrűségénél lehet látni.

    na mindegy, ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy még ha nem is tökéletes a motor, azért nagyon szépen futtatható.

    az a baj, hogy sokan hozzá vannak szokva a konzolport játékokhoz. nem sok játék van, ami pc exkluzív (stalker, arma, crysis). a konzolport játékok (hacsak nincs annyira elbaxva a port, mint pl. gta4 esetében) a konzolok hardveres limitjei miatt nem bírnak kifogni egy mai átlag pc-n. több mint 3 éves a gépem, azóta nem nyúltam hozzá, és minden játék (dx9-ben) maximális beállításokkal, röccmentesen fut. pc-s játéknál szerencsére megpróbálnak többet kihozni ebből ennek a platformnak a lehetőségeiből, pontosabban megpróbálják kihasználni a mai hardverek lehetőségeit.
  • zeoos
    #3452
    Amugy maga a Call of Prypiat ismet hozza azt a hangulatot, amiert a zonaba bele lehet "szerelmesedni".

    Biztosan sokan ismerik a virtualis drogokat, amivel kulonbozo frekvenciakon gerjesztett hangokkal probaljak stimulalni az agy bizonyos kozpontjait. Hat a STALKER-ban is dolgozhat valami a hatterben, mert a hangok nagyon ott vannak hatasilag. Sajnos a jatek maga tenyleg eleg eroforras zabalo egy darab, de a keves szerencses akiknek fullos beallitason is roccenes mentesen fut minden ... Ok biztosan nem panaszkodnak meg a 2D-s grafikai elemek bokrositasara sem ... velemenyem szerint ebben a stilusban nem annyira a konkret vizualis elmeny a lenyeg, mint az okozni kivant borzongas ... ami ebben a jatekban ismet jora sikeredett.

    (alapbol utalom ha jatek kozben megszolal a mobilom ... STALKER-nal kimondottan orulok, mert ilyenkor szoktam csak pislogni)
  • zeoos
    #3451
    Limitalt az aktivizacio (tortenetesen 1-2 a hivatalos megfogalmazas), de ez becsapos megfogalmazas. Telepiteni annyiszor telepited amennyiszer jol esik ... de minden egyes uj inditasnal a jatekot aktualizalni kell (kvazi elotte inaktivalni ... aztan megint lehet installalni).

    Ha valaki az eredeti jatek elinditasanal elakadt, de a sajtkukac a seggeben van es mar problema ide, vagy gyari hiba oda de mindenki jatszani szeretne (valoban meglehet crackelni) ... viszont akkor a telepitesnel amikor a nevunket es a jatek kulcsat keri a program, akkor a kod helyet szabadon hagyva fejezzuk be a telepitest.

    Akik viszont mar reges-regen bejartak a zonat, azok kezdhetnek kutakodni a :
    Metro 2033 Hands-On - cimu jatek utan, amiben hasonlo hangulatra szamithatnak, mint azt a S.T.A.L.K.E.R.-ban megszerethettunk.
  • Malleus
    #3450
    Nem tudni, hogy ez a másolás védelem limitált aktivációkat jelent-e, és ha igen, akkor hányat? Mert a dobozon az van, hogy net kell az aktiváláshoz, de semmi több.
  • DeDy
    #3449
    Van olyan páncél amiben van alapból 2 relikvia hely és nem csak 3-ra bővíthető? ( Az alapon kívül mert az elég gyenge, de az is csak 3-ra bővíthető) Lehetőleg valami katonai féle ami nyújt rendesen védelmet.
  • totya4
    #3448
    DX11 még túlságosan új, csomó játék még mindig DX9-ben jön ki, ráadásul nem kis nevek. Esetleg mutathatnál screenshotot miben más a DX9 és DX11 verzió, a textúrák gondolom nem változnak :)
  • FoxMurder
    #3447
    Senki sem rohant ki és csak a véleményemet írtam le, nem kell besértődni.
    Tojjál a modokra.
    Cső.
  • Chocho
    #3446
    Ott volt, hogy "szerintem", és éppen a kiadott játékokról volt szó, ergo tojtam a modokra. Épp ezért nem értem a kirohanásod.

    Mindazonáltal a kihalt világ megmagyarázható azzal is, hogy kevesebb a stalker, lévén az agyperzselő pusztulása óta több a veszély a Zónában.

    Az A-life mindig kamu volt, most is az, de szvsz igen hihető, és tetszik, hogy több mutáns van. A kontrollerek meg a kedvenceim.

    A grafika valóban nem túl szép dx9-ben, de a fejlesztők már az új technológiák felé fordultak, ahogy azt illik is 2010-ben. DX11-ben pedig a megfelelő hardver mellett lenyűgözősen fest a COP.
  • Archicad
    #3445
    Próbáld bemásolni a telepített mappába, nekem úgy müködik.
  • FoxMurder
    #3444
    Azért elfelejtettem megemlíteni egy nagy pozitívumot: a COP küldik végre érdekesek és változatosak, nem a hozd ide a kutya f...át, szemét stb. típusúak. Na ilyen kellett volna sok, de sajnos ebből is kevés van, részletesebb és kidolgozottabb háttér kellene több ilyen küldivel. A kézigránát dobálás is végre normális, a CS-ben futás közben is a pont a fejedre szórták a gránátot. 2008-ban az XStream AI pack-ban már megvolt az, hogy normális találati aránnyal dobálóztak az npc-k. Nem is beszélve arról, hogy az npc-k blowout előli rejtekhelyre futása is jobb volt a SOC modokban, itt ez igencsak el van cseszve.

    Na ennyi, azért az összkép nem olyan gáz, de főleg azoknak tetszhet nagyon, akik kihagyták a moddolt SOC-ot.
  • FoxMurder
    #3443
    Szerintem csak a játékmenete a legjobb a Stalkerek közül. Kicsit ront az összképen a mindössze 3 + 2 földalatti pálya, és az, hogy a pályák kihaltak, a-life-nak nem is nagyon nevezném, ami ott folyik. Ha nincs már küldetés - nincs is játékélmény, unalom van.

    Mert végülis mi az ami új a játékmenetben? Kb. a fegyverek fejlesztgetése.
    Véletlen blowoutok: 2007 nyara óta van a SOC-hoz is - jobb is mint a COP-ban.
    Alvás: a játék megjelenése után pár héten belül már betették a SOC-ba.
    Burer, chimera: 2007-ben már visszatették a SOC-ba.
    Stalkerek lootolnak: AMK modban már volt ilyen 2007-2008-ban.
    Sztorivonal, 5 lezuhant helikopter és doksik keresgélése: Priboi Story mod 2008 elején dettó ugyanez.
    Mozgó anomáliák: na jó, nem pont így, de AMK és OL mod-ban volt ilyen.
    Irányító ("controller") zombifikálja a stalkereket: láttuk, van ilyen, AMK és OL, uncsi, next.
    Néhány kódot fel is használtak a GSC-sek a modokból, szinte változatlanul.

    Optimalizáció? Ne röhögtess, sose értettek hozzá, laggol mint mindig, ez csak a régi engine ráncfelvarrása dx10-11-es grafikával. Grafika? A COP Dx 9-ben undorítóan néz ki, össze se lehet hasonlítani a SOC modokkal feltuningolt grafikájával, hangulatával.

    Egyébként ugyanazt kapjuk a most megjelent WW verzióval, mint a ruszki 1.6.02-es patch-el. De ezúttal legalább egy alapjában stabil engine született, 2 patch elég volt a nagyobb bugok kijavításához.

    Ez a rész is szétmoddolásra van ítéltetve - remélem lesz SDK és belehackelik az összes pályát.
  • Chocho
    #3442
    Már megjelent, és abban különbözik, hogy magába foglalja a legfrissebb patch-cset. A másolásvédelmet a SecuRom7 látja el.
  • Devv
    #3441
    Pripyat-ban a vegyesboltban van egy szekrény meg egy hűtő "bezárt ajtó"-val. Hogy lehet kinyitni? Ki lehet egyáltalán?

    Végigjátszás után elmentem mégegyszer Noéhoz és adott még egy Iránytű képződményt (egyet ugye korábban adott már, amit elvittem Szakállnak).
  • csszr
    #3440
    nekem nem jó a magyarítás,a telepítő nem indul
  • RoyalPredator
    #3439
    Mikor fogják végre megoldani hogy ne akadjunk meg minden patkában és folyószélen? Mármint h sprint közben föntakadunk.
  • Bence94
    #3438
    Üdv! Megjelent a játék hivatalosan is és azt szeretném megtudni, hogy miben különbözik a korábban megjelent verzióktól azon kívül, hogy angol.
    patch,?optimalizáció ? stb.
  • mcmoha
    #3437
    Egy dolgot tudok: az FPS esest vizben javitottak. Es tenyleg javult.:) Futas kozben nekem meg akadozik, de nem veszes.
  • KranaZoli #3436
    Hi!

    Az 1.6.02-es hozott vmi érezhető javulást?! Mikre is gondolok:

    - A sok laggolás futás közben;
    - Vízben FPS esés, főleg ha még egyéb karakterek is voltak;
    - Bizonyos helyszíneken belül ha túl sok karakter volt, szintén FPS esés;

    Hirtelen most ennyi jutott eszembe. (biztos volt még több is, csak az most nem ugrik be :) DX11-ben játszottam végig többször is. Így csak a DX11-es mód érdekelne, ha van innen vki aki szintén abban tolja. 1.6.01-es javítás Nálam is megvolt.

  • Yan
    #3435
    az utazás oda-vissza 1-1000-es,
    tehát ahol vagy épp :)
    sárgára amortizáltat csak akkor vegyél fel, ha a drágábbikból van
  • Archicad
    #3434
    Már túl vagyok rajta. Sikerült. Kinek érdemes eladni a fegyvereket, a jupiteri embernek, vagy a zatoni embernek vagy mindegy?
  • Herold
    #3433
    Én nem mondtam semmi olyat, hogy a játékos NPC legyen.
    Az indok nélküli lövöldözést is lehetne valahogy korlátozni, pl. lenne egy helyőrség brutál erős katonákkal, és aki megöl egy stalkert, az a térképen láthatóan is körözött lenne, a helyőrség levadászná, vagy ha játékos tenné, akkor jutalmat kapna érte.
  • Yan
    #3432
    megy az a földről is ;)
  • kbence11
    #3431
    Helo
    Az lenne a kérdésem azoktól akiknek már esetleg megvan az eredeti STALKER
    hogy az alapból orosz de magyarított játék mentései mennek e az eredeti angol verzón?
    Ja és van rajta gyári magyarítás?
    THX
  • #3430
    Na igen, ha ilyen lenne,akkor megkapnád a stalker élményt. Mondjuk sztem ez nehezen kivitelezhető. De ha már lenne egy 64es szerver 1 pályával, ahol kezdesz egy fegyverrel, valahova kell vagy lehet csatlakoznod és segítesz harcolni valamelyik félnek, ahol összeszeded a halottaktól a dolgokat. Ezzel szépen fejlődni egy ideig meg gyűjtögetni. 15 percenként blowout, csak hogy néha valaki otthagya a fogát is:) Viszont annak hogy a játékos NPC legyen nem sok értelem. Hülyére unná magát. A kereskedés jó ötlet. Ja anomália vadászat hogy legyen zseton jobb fegyverre. De persze ha beszerzed valkitől, akkor már ugye nme kell megvenni. Meg ezzel az a baj hogy lenne a sok camper kötsög, meg vérpistike, akik befekszenek valahova sniperrel és minden újjoncot leszednek. Bár mondom ezt egy jó véletlenszerű és gyakori Blowout rendszerrel meg lehetne oldani, mert akkor annak is el kéne bujnia, meg mindenkinek folyamatosan mozgásba kéne lennie. Emmellett a chat működhetne ugy hogy valakiket be tudsz venni elsődeges beszélgetésbe hogy ne keveredjen a szöveg a többi játékoséval. Bf-et meg ezt kéne valahogy össze kutyulni És akkor meglenne a STALKER feeling., De ez ami most van, hogy ugy érzem magam, mintha a stalkert importáltam volna a Counter Strike 1.6ba, hát igy elég nagy szar az egész...:(
  • Herold
    #3429
    Mi nem jó a multiban?

    Szerintem baromi fun lenne, ha olyan multiplayer lehetőség lenne benne, hogy minden pálya egy-egy szerver lenne (persze mindegyikből több, mert az összes player nem férne el egy pályán), de nem TDM meg hasonló játékmódokkal, hanem az NPC stalkerek helyett onine játékosok lennének, és mindenki ott csinálná a saját küldetéseit amit kell. Ezeket nyilván NPC-kkel kommunikálva, mint pl. a tudósok, kereskedők stb. A játékosok egymás közt cserélhetnének/eladhatnak fegyvereket, relikviákat stb., sőt összeállhatnának egy-egy nehezebb küldetés erejéig.
  • #3428
    Azoknak akiknek nem megy rendesen a gamma, még nem gondolkoztak rajta hogy mini imaget rakjanak be daemonba? ÉS akkor nem baszogatna a dvd- miatt. Mi TDUban is ezt csináljuk hogy óvjuk a dvd állapotát.
    Am meg ezt akartam mondani, hogy a multiplayer-es része nagyon nem jó a játékhzo képest. De nem csak itt a clear skyba sem. Nagyon nem arra számítottam egyiknél se. Ezért meg se éri megvenni mellesleg...

    Warezról meg annyit, hogy én preferálom a warez és az eredeti játékok megszerzését. De istenem, egy ilyen takony országba mint ez vagy a többi szerencsétlen keleti államban ne várják már el hogy egy játékot 8-10e forintért vegyek meg baszzus. Én rosszabb hónapokban ennyit tudok magamra költeni a sport és buli terén. Szóval engem csak ne izélgessen senki hogy milyen egy f*sz vagyok mert warezolok. Ha ki lennék tömve lóvéval akkor én is megvenném. És mikor már 60-70%os akció van, akkor meg is szoktam venni őket. Kb ennyi:)