311802
  • ratgab
    #195360
    Nyugtázva. Te meg annyit fogadj el, hogy ezt a fajta kihívást én nem élvezem.
  • ratgab
    #195359
    Warezzal együtt 100. De csak és kizárólag azért, mert meg akartam felelni az elvárásoknak és egyszer végigjátszani.

    Szerintem ha 6 órát élveztem a 100-ból akkor sokat mondok. Felhúz (nem az, hogy nem tudom megcsinálni, mert meg tudom, hanem, hogy direkt szívatnak azt érzem), frusztrál és lefáraszt. Nem ér ennyit egy játék számomra ilyen egyszerű a képlet.

    Kazuárosodom! Nem titkolom ez van. Egyszerű szórakoztatásra vágyom, vagy ha kicsit nehezebb is a téma, akkor legalább ne érezzem igazságtalannak. DaS-t annak érzem.
  • jarlaxxe
    #195358
    Ahhoz, hogy felemelj 100 kilót elöször az ötvenet kell megemelned...
    De nem akarlak gyözködni a lényeg, hogy érts ezt sokan nem szopatásként élik meg.
  • ratgab
    #195357
    Ha futás közben szándékosan odajönnének páran kibuktatni, vagy direkt nehezítenének a konditermen is, akkor igazad volna.

    Így meg nincs.

    Játék = szórakozás. Ha ahhoz, hogy szórakozzak előbb bele kell tennem 100 órát, akkor az a kösznem kategória a szememben. Oké a tanulási görbe, de a DaS átesik a ló túloldalára és azt mondanám akkor is ha végigvinném. Ez meg már munka szint, amit a DaS-ba bele kell fektetni, abból meg egy is éppen elég az itthoni teendőkön kívül.

    Ui.: Én egy virtuális világban játszódó hosszú 10 órákat igénylő játékban semmi ösztönzőt nem találok. Felemelni 100 kilót vagy lefutni a maratont, átúszni a Balatont azért ösztönzőbb dolgok, ha már ilyen példákat hoztál.
  • Tinman #195356
    Pedig Giana is tanulható egészen a final boss-ig. Sok óra után úgy váltogatod a csajokat, mintha a füled vakarnád.
  • Tinman #195355
    +1 de akkora, mint ide Nevada.

    Kihívás - adrenalin - izgalom - kudarc - tanulás - öröm - elégedettség, etc.

    Akinek ezt magyarázni kell azt sajnálom.
  • grebber
    #195354
    Én a várfalra többször is eljutottam már lassan gyerekjáték az,de ott a minotauruszon soha nem jutottam át.
    Majd egyszer lehet ez is megadatik nekem.
  • Tinman #195353
    Azért élég jól marokra fogtad te is brét ;-)

    Ha 50 órád nincs benne, akkor 1 perc sem. Ennyi idő alatt elég sok fehérjét lehet elnyalogatni :-D
  • ratgab
    #195352
    És azt hogy?
  • MerlinW
    #195351
    Megöli vagy sem, ez a Thief egy félkész Dishonored lett.
  • Shep
    #195350
    Sudekivel még én is játszottam de hát nem igazán jött be a stílus.
  • ratgab
    #195349
    "aki egyszer a végére ért". Nap kulcs mondata. Megnéznék egy statisztikát hányan adták fel már azt a játékot.
  • Tinman #195348
    Relax!

    Ha nagyon szigorúak akarunk lenni, akkor a Sudeki NEM jRPG, hiszen maga a fogalom a japán-RPG-ket jelenti.

    A Sudeki készítői britek, csak maga a stílus nagyon jRPG-s beütésű, de nem az, hanem egy akció-RPG játék az öreg kontinensről :-)
  • MerlinW
    #195347
    Dark Souls egyáltalán nem nehéz játék, miután megtanultál vele játszani. Meg merem kockáztatni, a DaS könnyű játék, miután kiismerted. A második végigjátszást 3-4 óra alatt lezavarja bárki, aki egyszer a végére ért.
  • jarlaxxe
    #195346
    Neked ez a fix ideálod, hogy a nehéz egyenlö a szopatásal ilyen alapon akkor senki se járna le kondi terembe vagy futna kilométereket.
    Inkább az igaz, hogy sokan szeretik azt amiben van kihivás ez erösen ösztönzö tud lenni, szvsz.
  • tomsolo
    #195345
    Az egész Hitman el lett cseszve ezzel, hardon stopper órás, pixel precíz ráadásul az idóta pontozás végig azt sulykolja beléd, hogy _NE_HASZNÁLJ_SEMMIT - persze nincs is semmid - ráadásul teljesen szembemenve a sztorival (hát milyen bérgyilkos az aki magával visz egy ócska forgótáras pisztolyt azt helló).

    Ennek az lett az eredménye, hogy bármilyen stílusban játszhatod - _EGY_FÉLEKÉPPEN. Az elődöknél azért több lehetőség volt ezen belül.
  • Botond #195344
    Na átáraztam 89 kártyát, egy pár el is ment, kaptam ingyen egy desperadost. :)
  • Fpocok
    #195343
    "There’s a good chance this will kill the Thief franchise for good."
  • MerlinW
    #195342
    Bár még csak egy órát játszottam a játékkal, de hasonló véleményen vagyok. Pénzt biztos nem adok érte.
  • wantonly
    #195341
    A Dark Souls igazából nem is olyan nehéz. Legalábbis miután megtanulsz vele játszani.

    Ellenben a Giana Sisters sokkal jobban kifog rajtam. :(
  • Shep
    #195340
    Én is átfutottam.
  • MerlinW
    #195339
    Biztos?:)

  • Prince23
    #195338
    Már teljesítve a Hitman Absolution minden fokozaton, a súlyos acsik begyűjtve, már csak a gyűjtőgetős acsi van hátra, és ki lesz maxolva :D
    Egyébként épp említeni akartam is hogy milyen szépen megoldották a Hitmant. Bármely stílusban szépen végigjátszható.
  • zorrobomber
    #195337
    Engem is bosszant ez a dolog, de csak azért, mert folyamatosan a képemben vannak a használhatatlan eszközök. Ha pl. el lehetne tenni a pisztolyt akkor már kevésbé zavarna.
  • Shep
    #195336
    Ja, hát így igen.
  • ratgab
    #195335
    Dark Souls példára: Normális ember (tiszetelt a kivételnek) nem nagyon szeret szopni. Aztán van a kis réteg, aki meg szeret (velük most ne törődjünk) és van a másik kis réteg, aki meg kihívásként éli meg, hogy fehérjével töltik a száját.

    Ez utóbbiak addig ízlelgetik, míg megtalálják benne a gasztronómiai kuriózumot és elkezdik keresni a hasonló élményeket. Na az utóbbi rendkívül szűk tábornak készülnek a Dark Soulshoz hasonló játékok (az a kevés).

    És mivel ezen szűk réteg egekig magasztalja ezeket a címeket és sarkalja a kazuár Lajoskát, hogy bizony a fehérje alatt bizony csokis gabonapehely van, ezért Kazuár Lajoska is kipróbálja a játékot és úgy jár, mint te vagy én.
  • tomsolo
    #195334
    Hitman Absolution a te játékod, purist fokozaton :D

    Egyébként rettentően kevés olyan helyzet van ahol direkt ki is kell ütni őket - talán a repteres az egyetlen kivétel (és nem a tábornokos ott szinte senkit se kell csak a kártyákért) de az egy olyan bukott helyzet - de ezeért nyavalyogni tök felesleges.

    Akkor már jobban hiányzik a görgős lopakodás, a spárgázás meg ilyenek ha mindenáron az SC élményt hiányolom, a Mass Effectes Fisher a goré féle parancsnoki híd engem sokkal jobban idegesített mert ha valami akkor pont ez a fajta dolog áll messze az eddig megszokott karaktertől(és ugye a hangja is más lett).
  • jarlaxxe
    #195333
    Használsz fókuszt gondolom egyébbként nem találnál meg mindent olyan könnyen.
  • Prince23
    #195332
    Castlevania 2-őt is lebutították :D
    mert sokan elakadtak az előzőben... nesztek nektek gamerek... most ez lesz a baj XD
  • Botond #195331
    Neveket mondasz privátban?
  • jarlaxxe
    #195330
    Conviction is bukta lett.
  • ratgab
    #195329
    Szummázva: Ha vérengző állat vagyok, akkor nézzem meg a good endinget youtube-on....
  • grebber
    #195328
    Ha a multba élnék azt mondanám az új Thiefre hogy egy nagy rakás szarkupac.
    És nem is az ősrégi Thiefhez nézve hanem elég csak a 3-at néznem.Ott baszki végigjátszást kellett olvasnom több helyen mert a kibekurt kapcsolok úgy elvoltak rajtve hogy magyarul leírva is alig találtam meg.
    Ellenben az újban pff haggyuk 5 éves is végigviszi..
    De mivel látják hogy a népnek ez kell így ez van.

    Tutibiztosra állítom ha a Dark Soulokat butitanák nehézségileg mocskos mod nagyobb népszerűsége lenne és töbet adnának el belőle.
    Mert most egy Skyrim, Oblivion, Gothic, Two Worlds vagy akármilyn más cucchoz szokott ember belép első fél órába meghal 400x ,mert nem ehhez van szokva és "ez geci szar fos törlöm a pi**ába" kijelentéssel el felejti örökre.

    Előre kell nézni nem a múltba élni.
  • ratgab
    #195327
    Valószínű megártott nekik a Pomme Frites avec la mayonnaise (majonézes sült kolompér), hogy ezt a skálát preferálják.
  • Totti5
    #195326
    A nesz és a hang detektor hiánya nagyobb gond mint hogy hozzá kell érni valakihez. Mondom ezt úgy hogy az első részekkel anno erős PC hiányában nem igen játszottam. Nem a leglényegesebb dolgon akadsz fenn. A játék bukta lett, a következő rész már ha lesz, lehet Conviction run&gun vonalat követi, mert minek vesződjenek 2 stílussal hogy mindenki száját betömjék ha így se jó.
  • jarlaxxe
    #195325
    Játékmenet szempontjából nem mindegy, hogy altatónyilat lösz ki vagy acélhegyűt?
    Az meg logikus, hogy aki nem öl meg senkit az jobbra érdemes mind aki mindenkit ok nélkül legyilkol.
  • Prince23
    #195324
    Dishonorednél jár acsi azért, ha

    1. végigjátszod kikerüléssel, tehát 0 leütés/0gyilok/0kábítás
    2. végigjátszod Predator módban, ala Blacklist Párduc módja
    3. vagy végigjátszod úgy, ahogy a mostani kurrens generáció szokta :) és akkor kapsz egy bad endinget
  • ratgab
    #195323
    Az addig oké, de a good endinget hogy éred el ezzel a módszerrel. Ha nem úgy játsszol, ahogy a fejlesztők megálmodták, akkor azt bukod.

    És ez nem kritizálása a megoldásnak (nyilván mindenki játsszon úgy ahogy akar és ezért viselje a következményeket, ami ebben az esetben a rossz megítélés miatti bad ending), csak egyfajta ténymegállapítás.
  • Renjike
    #195322
    Azt én is néztem . Franciáknál lehet így van :D
  • ratgab
    #195321
    Ez a /20 ez micsoda? Meg miért is jó? Én ilyet értékelési skálával még nem szembesültem. Ez valami új?