63326
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • kitt2000
    #874
    Mentés,betöltésről valaki hosszabb írást esetleg?
  • Solt
    #873
    Pont most akartam írni... ;)

    Más:

    Nekem ez a tükör szaggatás nem akar megszűnni... rettenetesen zavaró... van 4x fps, a játék szépen "folyik", a tükör meg folyamatosan akad... :(
  • gumikacsa
    #872
    Khm. ugye most viccelsz?

    Megoldodott, Microsoft .NET Framework 3.5 kellett.... (ezért telepítgetek reggel óta én barom :D)
  • papi08
    #871
    Khm, Tört, vagy eredeti verzió?:)
  • Tomsteel
    #870
    Köszönöm !!
  • gumikacsa
    #869
    Nekem már kezd nagyon telelenni a hócipőm ezzel az aerosoft launcher szarral. A vista alatt sem volt hajlandó működni, visszatettem az xp-t, most sem működik. Ahogy indítanám ezt a hibaüzenetet adja ki:

  • zorba3333
    #868
    Sziasztok!

    Sokak számára fejtörést jelent néhány funkció beállítása. Készítettem egy hosszabb lélegzetvételű összefoglalót, a leggyakrabban felmerült kérdéskörökből, amelyben részletesen leírom a beállítási lehetőségeket, valamint a hozzájuk tartozó magyarázatokat.

    Ez az összeállítás elsősorban azoknak készült, akik most találkoznak először a játékkal, és fogalmuk sincs, hogy mit hogyan kell csinálni.
    Ezért kérek minden profit, illetve azokat, akik már "nagyban" játszanak, hogy ne trollkodjanak a terjedelem, és szájbarágó stílus miatt, mert első körben mindenkinek meg kell ismernie a játékot, még annak is, aki mára már teljesen profinak érzi magát. Ezzel az összeállítással abban kívánok segítséget nyújtani a kezdőknek, hogy ne kelljen "ezerszer" kérdezniük, hanem egy helyen megtaláljanak néhány olyan fontos információt, ami a legtöbbször szokott gondot okozni.

    Jegyeladás: Option/General/Ticket selling:
    Itt megadhatod, hogy:
    • None (nincs eladás)
    • Easy (Könnyű – kezdő szint)
    • Advanced: (Haladó – gyakorlott szint)

    Menetjegy kiadása:

    • Automatikusan: „T” billentyű megnyomásával.
    • Manuálisan: Gép nélküli variációnál, az egér bal gombjának megnyomásával történik a megfelelő jegyre kattintva. Amennyiben ezt a megoldást választod, figyeld az utas kérését, mert nem mindegy, hogy milyen jegyet adsz neki. Kezdetben érdemes a program segítségével eladni a menetjegyet, főként, ha nem beszélsz németül.
    • Manuálisan: Jegykiadó gép segítségével: Pl.: (SD220-SD77)
    (A végállomásokon álló motornál is tudsz jegyet eladni, csak a gyújtás „E” legyen ráadva, mert különben nem működik a jegykiadó gép!)

    Jegyeladás szempontjából csak a sárga gombok aktívak: (Balról-jobbra, oszloponként haladva a következő jegyek adhatóak ki)

    Bal oldali sor felső „üres” sárga gomb: Inaktív, nem használható!
    Bal oldali sor második gomb: 9 Márkás (DM) napijegy
    Bal oldali sor harmadik gomb: 5 Márkás (DM) napijegy
    Bal oldali sor negyedik gomb: 10 Márkás (DM) napijegy
    (Ezek a jegytípusok egyazon közlekedési cég, adott településen közlekedő, más-más helyi viszonylatokon üzemelő járataira szólnak. Bármelyik helyi viszonylatban közlekedő járaton megvásárolható valamennyi helyi járatra szóló napijegy. Nem úgy mint itthon.)

    Középső sor első gomb: 1,70 Márkás (DM) (Itthon szakasz, a németeknél rövid távú jegy) általában 3 megállótávolságra szól(t).
    Középső sor második gomb: 2,70 Márkás (DM) menetjegy (1 odaútra szóló jegy, az utazás megszakítása nélkül)
    Középső sor harmadik gomb: 15 Márkás (DM) kombinált napijegy (a helyi járatok valamennyi viszonylatára érvényes napijegy)
    Középső sor negyedik gomb: 7 Márkás (DM) kombinált, de korlátozott napijegy (Meghatározott viszonylatokra szóló, vagy időponti korlátozással rendelkező napijegy)

    Jobb oldali sor első gomb: 1,20 Márkás (DM) jegy, egy megállóra
    Jobb oldali sor második gomb: 1,70 Márkás jegy
    Jobb oldali sor harmadik, és negyedik „üres” gombja inaktív, nem használható.

    Ha téves gombot nyomtál meg, akkor két módon javíthatsz:
    • Megnyomod a helyes jegytípust kiválasztó sárga gombot. (A játékban megengedett)
    • Az alsó sorban az érték bevitelére szolgáló szürke gombok alatti piros „C” betűs gomb megnyomásával törölsz, majd megadod a helyes jegytípust a sárga gombok valamelyikének segítségével.

    Menetjegy kiadása: Jobb szélső gombsor alsó hosszú (dupla) gomb megnyomására történik.

    Visszajáró pénz:
    Az utas a jegyért nem mindig pontos összeggel fizet, tehát vissza kell adnod a visszajárót neki.
    Ezt kétféleképp teheted meg.
    • Automatikusan: CTRL+T billentyűkombinációt használva a program automatikusan a pontos összeget adja vissza az utasnak.
    • Manuálisan: Az érmetároló kazettán lévő kis füleken különböző összegek szerepelnek. Ezekre kattintva az általad kiszámított, és visszaadni kívánt pénz megjelenik a kis tálkában.

    Fűtés:
    Alapfunkciók: Az egér középső gombját nyomva tartva tudsz szabadon mozogni a fülkében.
    A műszerfal jobb oldalán alul találsz egy panelt 4 függőleges csúszkával.
    Ezek közül a második (piros színű) a lényeges. A kart állítsd időjárástól, és hőmérséklettől függően középre, vagy a legfelső, piros állásba.
    A másik három karral állíthatod az áramlások irányát, illetve, hogy kívülről szívja a levegőt, vagy a belső tér levegőjét keringesse a rendszer. (Jelen esetben nincs jelentősége)

    Ezután a panel fölött a műszerfalon találsz egy hosszúkás fekete kapcsolót, amit az egér bal gombjával rákattintva kapcsolhatsz be. Ez indítja el, és állítja meg a fűtőmotorokat. Ez a megoldás csak a régebbi, kerek lámpás SD típusnál van így.

    Az újabb típusoknál (kockalámpás) a km órától jobbra lévő kapcsolósorok második sorában találod a különböző fűtési módok kapcsolóit.
    Természetesen a csúszkákat itt is be kell állítani, mint a régebbi típusnál)
    Balról az első gomb: állófűtés kapcsolója. (Álló helyzetben, a motor működtetése nélkül egy beépített általában dízelüzemű kályha segítségével fűti fel a vizet, ami egy keringető szivattyú segítségével a radiátorokon, vagy hőcserélőkön keresztül keringetve fűti az utasteret. Létezik olyan verzió is, ami un. száraz rendszerű. Itt nem a vizet melegíti a kályha, hanem a levegőt, és ezt a forró közeget egy magas fordulatú ventilátor segítségével juttatja be a rendszer az utastérbe. (A játékban szereplő autóbusz típusokon a valóságban vizes rendszerű kályha van.)

    A kis fekete forgatható kapcsoló, az állófűtés kapcsolója mellett, jobbra:
    Páramentesítő motor kapcsolója, és egyben az intenzitás mértéke is ezzel szabályozható. (Egérrel működtethető)

    Balról a második gomb: Fűtőmotorok kapcsolója. Ezzel tudod elindítani az utastéri fűtőmotorokat.

    Balról a harmadik gomb: Vezetőfülke fűtése

    Balról a negyedik, és ötödik gomb: Ablakfűtések.

    A hőmérséklet aktuális értékét leolvashatod a műszerfal mellett jobb oldalon a szélvédő előtt
    elhelyezett készülékről.
    Amennyiben nagyon meleg van a buszon a következőket teheted:
    • A fűtéspanelen a második (piros) színű csúszkát állítsd a kék mezőre, majd kapcsold be a ventilátorokat.
    • Menj be az utastérbe "S", és nyiss ki pár ablakot. (Menj rá az egérrel a fölső kis ablakra, és bal gombbal nyithatod, és zárhatod őket.)

    Kormánykerék "eltüntetése":

    A műszerfal jobb átláthatósága érdekében a kormányoszlopra történő bal egérgomb kattintással a kormánykerék "eltüntethető". Újabb kormányoszlopra történő kattintáskor ismét a helyére kerül a kormány.

    Baleset:

    Amennyiben balesetet okozol, akkor a felső menüsorban (Alt gombbal előhívható)lévő "Police" gombra kattintva ismerheted el a vétségedet. Amennyiben ezt elmulasztod, és elmész a helyszínről, rövid időn belül kapsz egy üzenetet, miszerint nem voltál korrekt, hogy otthagytad a helyszínt, illetve nem úsztad meg, mert nem volt nehéz azonosítani a buszodat.

    Ajtók működtetése:

    A megállóba érve először a numerikus billentyűzeten lévő " - " gombbal aktiváld a megállóféket. Ezután szintén a numerikus billentyűzeten a " * ", és a " / " gombokkal, külön - külön nyithatod az első ajtó szárnyait.
    Bezárásnál ugyan ez történik csak visszafelé. Ahhoz, hogy eltudj indulni, oldanod kell a megállóféket (num. " - ")
    A hátsó ajtó úgynevezett engedélyezős rendszerben működik.
    (Egy fotocella vezérli az ajtókat, amelyet egy mozgásérzékelővel, és egy elektromechanikus jeladóval kötöttek össze, ami vezérli az ajtóelektronikát,az odacsukásgátlót (block system) és a visszanyitásgátlót.)
    A lényeg, hogy neked a játékban automatikusan nyílik, és záródik, nem kell külön kezelned.

    IBIS rendszer:
    Viszonylat, és járat megadása:
    A készülék gombjai segítségével is megadhatóak, de az egyszerűség miatt a billentyűzetről való működtetést ismertetem.
    Első lépésként nyomd le a CTRL-t, és tartsd lenyomva, majd a numerikus billentyűzeten nyomd meg a " * " gombot.
    (Ezzel úgynevezett fogadó módba állítottad a gépet.)
    Tartsd továbbra is lenyomva a CTRL gombot, és a numerikus billentyűzeten lévő számokkal add meg a viszonylat számát amin közlekedni szeretnél. PL.: ha a 76-os busz szeretnéd vezetni, akkor a viszonylatszámot így add meg: 07600, majd nyomj egy Enter-t szintén a numerikus billentyűzeten.
    Most már megvan a viszonylat, állítsuk be, hogy a kezdő, vagy a végpontról induljon a járat.
    Ennek a megadásához ismét tartsd lenyomva a CTRL billentyűt, és a numerikus billentyűzeten nyomd meg a " / " jelet, majd gépeld be hogy 01, vagy 02 attól függően, hogy honnan szeretnél indulni.
    Az előző 76-os példánál maradva ez a következőket jelenti: ha 01-et ütsz be, akkor "Einsteindorfból mész Krankenhaus-irányába. Amennyiben 02 kódot ütöd be akkor természetesen fordított a sorrend, tehát Krankenhausból mész Einsteinsdorfba.
    Az újabb (kockalámpás) típusokon lévő IBIS gép már "okosabb" mint elődje. Itt már nem kell külön beállítani sem a járatkódot (Iskolabusz, Utasokat nem szállít, stb), sem a járatszámot, mint a régebbi (kerek lámpás) kocsiknál rendszeresített, a szélvédő fölött bal oldalon elhelyezett kis eszközzel, mert a gép már tudja.

    Miután ezzel készen vagy a képernyőn lévő felső menüből válaszd ki a kis papírlapot ábrázoló ikont, és válaszd ki ( az előző példánál maradva a 76-os viszonylatot, majd az alatta lévő legördülő menüből az 1-est. Válasz egy indulási időpontot, és OK!

    Ezzel gyakorlatilag mindennel készen vagy, már csak időben be kell állnod a megállóba, beszállítani, és már szállíthatod is az utasaidat.


    Bízom benne, hogy az összefoglaló elolvasásával, már mindenkinek sikerül élvezni a játékot.

    Eseménymentes gurulást mindenkinek:))
  • gabesz012
    #867
    Szerk.: a második nem= sehol.
  • gabesz012
    #866
    Nem. Nem. (mivel ezek a buszok igaziból is automatásak; majd ha moddolnak bele távolsági buszt, azzal lehet váltogatni)
  • melfoy
    #865
    Annak a beállítására van lehetőség hogy a kormány ne az 5-ös billentyűvel hanem magától álljon vissza alaphelyzetbe,hol lehet átállítani manuális sebességváltásra?
  • vzsolo
    #864
    Ill. az egész kormányoszlopra kattinthatsz, hogy eltűnjön a kormánykerék.
  • kitt2000
    #863
    De ha balesetet okoztál hibás vagy nem hibáztál mit kell tenni?
    De azért kerüljétek el!
  • vzsolo
    #862
    Kattints a bajuszkapcsoló kormányoszlopon lévő konzoljára, és eltűnik a kormánykerék.
  • Tomsteel
    #861
    Köszi a válaszokat!
    Lenne itt még valami a kormánnyal kapcsolatosan:

    Videókon lehetett látni, hogy a kormányt magát el lehet tüntetni, hogy látni lehessen a mögötte lévő kapcsolókat. Tudja valaki hogyan lehet?

    Másik pedig a sebesség függő kormányzás, ki lehet ezt kapcsolni valahogy?
  • Solt
    #860
    Jogos... javításhoz nem kell a telephely, csak a mosáshoz. :)
  • gabesz012
    #859
    Mivel nincs külön garázsmenet, ezért különjárat (sonderfahrt). Egyébként a játék fő mappájában ott van pár pdf, köztük az egyik, amiben a menetrend található (az összes forgalmival, ibis kódokkal, hétvégi, hétköznapi indulásokkal), illetve egy térkép a megállókkal, vonalakkal.

    #855: Javítani a felugró (alt-al előhozható) menüből is lehet.

    Egyébként maga a játék valami félelmetesen komoly lett, ennyire részletes, mindenre kiterjedő kidolgozást. :O A hangok, meg az élethűség a legdurvábbak, aki pedállal vezet, próbálja ki, hogy alacsony fordulaton megy lassan a busszal, alig lenyomott pedál mellett, aztán mi történik egy kövér gázra (kick down). Az sd200-asnak egy az egyben olyan hangja van, mint egy Bkv-s 260-asnak (voith váltós; mivel u.az a váltó-retarder típus, meg a motor is man licenszes). Berlin sajna nekem is akad, egy megoldás: a 13N vonalon kell menni (éjszakai), akkor már kevesebb AI busz van, nem akad annyira.
  • Solt
    #858
    Passz... talán mivel így macerásabb a javítás, és így talán jobban odafigyelünk...
  • Tomsteel
    #857
    Ez nekem már önmagában is új, de ha így van, akkor a frissen berakott busznál miért nem működnek a dolgok ?
  • Solt
    #856
    Bemész a telephelyre, és javítasz...
  • Tomsteel
    #855
    Komolyabb ütközésnél nálatok is kiakadnak a rendszerek? Ha új buszt rakok be, azon se működik utána semmi. Ez mondjuk elég idegesítő dolog.
  • zorba3333
    #854
    Köszi a választ.
  • kitt2000
    #853
    köszönöm a válaszokat!

    Mit kell beírni ha garázsmenet be változtatod a buszt?
  • gumikacsa
    #852
    Igen, én is arra állítottam a jobbra/balra nézést
  • mpv1976
    #851
    Ja és ha FAQ-ot készítetek akkor az editor elindítását is tegyétek majd bele légyszi!

    Kösz
  • mpv1976
    #850
    hali!

    Igen, ha ütközöl vagy ha balesetet okozol akkor ugrik fel egy figyelmeztető ablak, ami - ha jól emlékszem - azt írja, hogy nem áltál meg és a ha legközelebb balestet okozol, akkor állj meg, vagy valami ilyesmi. Az biztos, hogy ha sokszor jön föl az ablak, akkor az nem tesz jót hírnevednek!:)

    A jegyekiadási infót kösz! Egyébként hidd el végigolvastam a kommenteket, de sem az editorról sem pedig a jegykiadásról nem leltem megfelelő infót. Ráadásul én az angol verziót töltöttem le, mivel németül nem tudok és a kézikönyvet meg németül adták hozzá és abból sem tudtam semmit kiolvasni.
  • atila4
    #849
    Most suliba kell mennem :(, de este mindenképp megcsinálom a FAQ-t ha addig más nem csinálja meg :D
  • csige791
    #848
    Este elkezdtem egy OMSI Hungary weboldalt hegeszteni, de jelenleg csak az alapja van meg. Ma elkezdem feltölteni mindenfélével, ha valaki csinál FAQ-t azt is szivesen kiraknám.

    www.omsi.precise-division.net (ismétlem, még csak az alap van kész, szóval nem fikázni, hogy miért üres :) )
    Elvileg ezt ketten fogjuk szerkeszteni Sosi-van (ő csinálja a bus simulator portált), de úgy gondoltam, jobb ha az OMSI kap saját oldalt, mert kimagaslik a mezőnyből.
  • Solt
    #847
    Kormányhoz minek akarsz deadzone-t?

    @kitt2000: Ha játék közben felugrik szöveg, az nem jót jelent. Valószínűleg azért van, mert balesetet okoztál, és nem álltál meg.
  • kitt2000
    #846
    Ti szoktatok kapni a játék közbe üzenetet kapni?
    Felugrik játék közbe!

    Teljes fordítás mikor várható?
  • Blackdog
    #845
    Esetleg valami megoldás deadzone állítására kormánynál? Vagy nincs ilyen opció?
  • zorba3333
    #844
    Sziasztok!
    Érdeklődöm azoktól,akik G25-ös kormánnyal játszanak, hogy a két oldalsó piros gombot a kormányon be lehet-e programozni az oldalra nézés funkciójára, az alapbeállítást képező kurzorok helyett?
  • Solt
    #843
    Rendszergazdaként indítod?
  • gumikacsa
    #842
    Szerintem minden mehet bele, ami segítséget jelent.
  • atila4
    #841
    Én szívesen megcsinálom, de miket írjak bele?

    Járat kiválasztása
    Járatszám kiirtása
    Busz indítás
    Jegy adás
  • retoucher
    #840
    Sztem, ha vki ráér és már benne van a témában, összeállíthatna egy FAQ-ot a játékhoz, mert az mki dolgát megkönnyítené.
    És ki kellene majd tenni a "nem létező" banner alá!
  • Blackdog
    #839
    Aerosoft launcherrel nem tudod újraaktiválni? Vagy deaktiválni, aztán aktiválni újra? Esetleg egy uninstall után próbáld meg leszedni kézzel is, amit esetleg hagyott és törölj ki a registryből minden omsi-ra vonatkozó bejegyzést. Esetleg segíthet.
  • Blackdog
    #838
    Jegykiadás beállítása már le lett írva, legközelebb olvass vissza kicsit:)
    Beállítások ablakban, általános beállítások fülön, valahol alul van. Három lehetséges verzió van; nincs jegykiadás, könnyű, nehéz.
  • mpv1976
    #837
    Sziasztok!

    Na tegnap megvettem, letöltöttem és este már mentem is egy oda-vissza kört a 92-es járattal. Nálam csak a nagyobb kereszteződéseknél akad egy kicsit a játék, de ettől számomra élvezhető a Spandau pályán is, bár ma azért megpróbálom finomhangolni majd a gamet meló után. Az biztos, hogy a Bus Simulator (bruhahaha) és a Virtual Bus ment a kukába izibe! A CBS még maradt, mert nagyon jó magyar buszokat lehet tolni benne, de ha ehhez a játékhoz is megjennek a magyar buszok, magyar pályák akkor szerintem az is megy kukába:) Ugyan grafikailag szebb és nem is akad, de az OMSI feelingjét meg sem közelíti.
    Eleddig két dologra nem jöttem még rá, az egyik, hogy az utasoknak hogyan kell és mikor jegyet adni, mert azok csak felszálnak, feldobognak (az milyen már, hogy lehet hallani, hogy lépcsőn mennek felfelé!) a tetőbe és ennyi. Senki sem kér tőlem jegyet? A másik dolog pedig az, hogy az editor használatát sem tudtam még magamévá tenni, mivel egyenlőre azt sem tudom, hogy hogyan kell elővarázsolni azt. Tudtok nekem segíteni ebben?

    Üdv
  • bemki
    #836
    Igen, tudom azt már megtaláltam, de azért kérek segítséget mert nem tudom beállítani.
    Úgy csinálom ahogy le van írva, minden enter után kerreg is is a busz, de az első és hátsó kijelzőn nem jelenik meg semmi.
    Azon a kis eszközön pedig látom, hogy be van ütve. :S
  • gumikacsa
    #835
    Sziasztok!

    Újra kellett raknom a rendszert, memóriacsere után. Felteszem a játékot, a végén kiírja, hogy az Aerosoft Launcher elindul magától. Várok, semmi. el akarom indítani, kiírja, hogy alkalmazáshiba. Ha magát az omsit indítom ad egy hibakódot, amiben csak egy 4-es van, majd kiírja, hogy nincs regisztrálva. Úgyhogy letakarítottam, újratettem, ugyanaz a helyzet.

    Valakinek ötlet?