63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Haulin
    #12070
    Fontos kérdésem lenne. Megcsináltam az első menetrendemet a leírtak alapján. Belépek a játékba, megjelenik a járatszám(név) de a tournál semmi. Tudom hogy a hof fájl hiányzik, de azt meg nem találom a pályám könyvtárában. Valaki tudna segíteni hogy tudom megoldani?(a lefordított segítségben nem találtam hof file-al kapcsolatos dolgot)
  • feca3339
    #12069
    Értem :) köszönöm a választ. Azt hittem én rontottam el valamit a másoláskor :D
  • atty707
    #12068
    a pálya nem tartalmaz menetrendet...
  • feca3339
    #12067
    Üdv!
    Kellene egy kis segítség. Valamiért ha wehlen pályába nem tudok a menetrendnél járatszámot kiválasztani. Valaki tudna segíteni?
    Nem tudom h. fontos e de innen töltöttem le: http://omsihu.wordpress.com/
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Plett
    #12066
    működik és asszem annak a hatására hogy rendszergazdaként futtattam :)
  • ozimak
    #12065
    Nálam sem használ semmilyen külső lejátszót
    Akinek kell, itt a juventus linkje: http://radio.juventus.hu/
    Simán megy... épp az előbb használtam az NL-202-esben.
    Viszont nekem ez a bemondás nem megy,nem ír ki semmit sem a kijelző a buszban és nem hallok semmilyen hangot
    Mondjuk eddig sem használtam soha a bemondást,valaki leírná hogy kell megcsinálni hogy menjen? Vagy ennek automatikusnak kellene lennie?
  • omsifan
    #12064
    Működnie kell. Próbáld meg ezzel: http://www.i-fm.hu/?chid=2026&mode=radio&csatorna_neve=Neo+Fm Nekem működik.
    Amúgy nem mindenkinél kell külső lejátszó program. Nálam például nem használ semmit.
  • Plett
    #12063
    pl http://www.popularis.hu/radio/class-fm/ ilyen formájú link? :) vagy valami kiterjesztéses, letölthető fájl kéne?
  • ccv520
    #12062
    Én így csináltam, de mégsem szól valamiért...
  • szikszaicsabi
    #12061
    Egyszerűen: Google-ben beírod a rádió nevét. Asszem a 2. bejegyzés a popularis.hu. Itt kiválasztod a rádiót, és rákattolsz a ,,belehallgatás'' gombra. Ezután a linket bemásolod az Omsi beállításoknál a ,,Rádióállomás linkelése'' utáni fehér csíkba. Ezután bezárod a netet, majd a játékban kiválasztod a MAN SD200-SD84/85, vagy NL202 buszt, és bekapcsolod a rádiót. Ha nem tudod, hogy lehet, Beállítások->Billenytűzet->Új bill. funkció hozzáadása->Magnólejátszó be és Magnólejátszó ki. Leokézod, és megadsz egy tetszés szerinti gombot. És meglátod(vagy inkább meghallod), működik.
  • dgufoplast
    #12060
    D szériákba is van magnó csak gombra kell tenni
  • atty707
    #12059
    ha beillesztetted a linket, akkor SD84, vagy SD85-öt választva a "magnón" le kell nyomni a lejátszás gombot, ekkor elindítja a háttérben az alapértelmezett lejátszót
    a többi (alap) buszban nincs rádió/magnó
  • wollnerd #12058
    Ez lecseréli magyarra az alap D92-öt. Akkor minek kellett külön csinálni egyet? :D
  • kem001
    #12057
    Szólni szól, csak külső lejátszóprogramot használ
  • ccv520
    #12056
    Nekem még nem jött össze.
  • omsidriver
    #12055
    Elkészítettem a Steve által készített GPS alapú utastájákoztató rendszerhez a magyar módot.
    -a belső kijelző az induló végállomáson kiírja a járatszámot, az érkező végállomás nevét és azt, hogy "Üdvözöljük Utasainkat"
    -a következő megálló neve előtt kiírja: "A következő megálló:"
    -a megállóban, ha kinyílik az ajtó, akkor kiírja: "A megálló neve:"
    -az érkező végállomáson, ha kinyílik az ajtó, akkor kiírja: "Végállomás Viszontlátásra"

    Letöltés
  • TheSosy
    #12054
    Ha már a kijelzőnél tartunk,arra lennék kiváncsi hogy egy ik 260-as (táblás) kijelzőnél hogyan lehetne digitálisra mint pl:Man ra kicserélni?Esetleg ezt modellező programban kéne?Ha valaki esetleg használj,megcsinálta ezt dobnátok linket?
  • Plett
    #12053
    erre én is kíváncsi lennék, hogy mondjuk egy rádióállomás linkjét ha berakom a játékba, akkor szól a buszban?
  • Hosszas
    #12052
    Valaki megtudná mondani a rádiót, hogy kell betenni?
  • ccv520
    #12051
    Nem bántásként vettem. :)
  • tenkenorman
    #12050
    #12049hmm nem feltétlen. a tbányai ikarusoknál sem világít a fenti tábla. sőt mintha ott sem lenne. jó így

    #12024 OSSZD MEG VELÜNK!!:D
  • Zoliikp
    #12049
    Ne bántódj meg, csak "látszik", mint hiba....
    Ha tábla, akkor legyen bent az a Helyi járat tábla...
  • Hosszas
    #12048
    Köszi !
  • kuhnzsolt
    #12047
    http://omsihu.wordpress.com/
  • Hosszas
    #12046
    Sziasztok! Tudok írni nekem oldalakat ahonnan tudok letölteni térképeket, buszokat, stb. ?
  • Haulin
    #12045
    Ahhha értem. Kérdés. Valaki nemtudja hol találom az alap cuccok között a település táblákat? Vagy le is lehet szedni valahonnan?
  • ccv520
    #12044
    A kijelzőkről: mivel a Nógrád nyert egy pályázatot, így minden buszban digitális kijelző lesz. Viszont nem olyan, mint a modellen, úgyhogy az összeset lecserélem a Manokhoz hasonlóra.
  • Haulin
    #12043
    Elől az ott digitális kijelző?Mert látom oldalt hagyományos táblás ami bejön mert a nógrádos festéshez illik.
  • Vazzeazze
    #12042
    Nekem nagyon bejön, hogy ilyen "ültetett" a gép! :) Állat!
    Ha így adod ki, nekem így is fog maradni! :)
    Nemeza, már nagyon várjuk, hogy te is lépj! :)
  • ccv520
    #12041
    Az nem is fog működni, mivel az eredeti buszban csak egy HELYI JÁRAT feliratú tábla van ott.

    Ez a légrugós megoldás érdekelne...
  • Zoliikp
    #12040
    Gratula! Majd egy kicsit csökkentjük a súlyt, növeljük a légrugót, és picit emelkedik.

    De az az első tábla nem sötét, és működésképtelen egy kicsit?
  • ccv520
    #12039
    Én is.
  • nemeza
    #12038
    én 9t-t.
    Ha leírnád, hogy is működik, az jó lenne.. :)

    Akár ide, akár privátban..
  • Apocalipto
    #12037
    Mekkora tömeget adtál meg nkei?
  • ccv520
    #12036
    Az értékek meghatározásában tudok segíteni.
  • omsifan
    #12035
    A laprugó lehetséges?
  • nemeza
    #12034
    Kb. egy szintezőt kell beépíteni, csak a levegőkörök feltöltődével automatikusan ki kell emelnie a buszt. A pontos értékeket aktív sofőröktől, szerelőktől tud(hat)juk meg szvsz.
  • omsifan
    #12033
    Sajnos nem tudom, csak azt, hogy lehet. Nemeza említette valamikor.
  • atty707
    #12032
    ha jól tudom, a pálya nem tartalmaz menetrendet
  • Haulin
    #12031
    Csak gratulálni tudok a buszhoz. Amúgy nemtud valaki villany póznákat az omsiba? (valahogy jól mutatna a pályán xD)