63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • Zoliikp
    #12110
    Rövid kérdés:
    elindul, mintha betöltené, és csak homokóra?
    Nem dob fel semmilyen panelt?

    Elméletileg kellene leniie egy Templates könyvtárnak, ahol a segéd (xml) fájlok találhatók...
  • Erlau Trans #12109
    Mit akarsz már, futómű problémát modellezni? :-D
  • Haulin
    #12108
    fölösleges regisztrációs fájlok alatt mit értesz?
  • Hyp3r
    #12107
    Próbáld meg kitörölni a felesleges regisztrációs fájlokat pl RegCleanerrel. Utána talán működni fog.
  • Haulin
    #12106
    Xp.Jó régen még fent volt ez a hof creator. Újralett téve a gép(ugyanaz az op.rendszer maradt) és erre nem hozza be.
  • Hyp3r
    #12105
    Milyen operációs rendszered van?
  • Haulin
    #12104
    áááááááááááhhhhhhhhhh már elegem van ebből a gépből. Már vagy 2órája szenvedek azzal hogy rájöjjek miért nem indítja a gép a hof creatort és semmi... Valakinek tipp?
  • nemeza
    #12103
    szerintem talán le is lehet scriptelni. Initnél elforgati amennyire szükséges, és a kormányzásnál levonni ugyanezt az értéket.
  • Zoliikp
    #12102
    Á, egy kis önsanyargatás...
    Csak akkor lehet megoldani, ha meg van az eredeti x-fájl, amiből az o3d konvertálva lett.
    Más lehetőségről nem tudok...
  • buszvezeto1
    #12101
    Sziasztok!

    Lenne egy kérdésem, mégpedig a következő:
    -A buszba hogyan lehet azt megcsinálni, hogy ha a kormány kb. 15fokos szögben áll akkor a kerék egyenes legyen??
    Szóval, hogy ha a kerék egyenesen áll akkor a kormány ne egyenesen álljon!

    Előre is köszi!
  • adam993
    #12100
    Köszönöm szépen!
  • TheSosy
    #12099
    Itt az SDK:
    http://www.omnibussimulator.de/download/Inofficial_OMSI_SDK_0.01.zip
  • TheSosy
    #12098
    Leszeded az SDK pack-ot,bemásolod az OMSI főkönyvtárába, repaints mappában kiválasztod a sablonját a busznak,megcsinálod,a repaint tool-al átkonvertálod,berakod a busz/ahol a festések vanna,egy új jegyzettömb a mappába és beleirod ezt:
    ***************************************
    Festés neve
    ***************************************

    [item]
    A festés neve
    farbschema_tex1
    a festés címe,a végén a dds. pl.:D89_01_Cosy-Wasch.dds
  • adam993
    #12097
    Valaki segítene, hogy hogyan kell festést készíteni buszra? Vagy ha valamit belinkeltek, az nekem is jó. Szeretnék az IKarushoz Pannon Volános festést.
  • nemeza
    #12096
    Irfanview megmondta. :)
  • Plett
    #12095
    ne mááár, ez túl egyszerű :) nem is gondoltam erre, köszi szépen, működik ;)
  • nemeza
    #12094
    egyszerűen változtasd meg a kiterjesztést bmp-re. ;)
  • Zoliikp
    #12093
    A nagy sietségben ennek a megoldása majdnem lemaradt, de pótoltam:



    Igaz egy kicsit még finomítani kell, de működik...
  • Plett
    #12092
    ezt dobja ki:
  • Plett
    #12091
    Valakinek van arra ötlete hogy az emeletes buszok DDS textúráit miért nem nyitja meg a photoshop? Van DDS plugin fent, más játékból a DDS-eket megnyitja, szoktam is festeni.
  • Hyp3r
    #12090
    Sziasztok!

    Szépen haladok, az úthálózat lassan elkészül :)
    Aztán jöhet a terepmunka, utána pedig az objektumok lerakása/beállítása.
    Kicsit nagyobbra sikeredett az egész, mint amire számítottam, de remélem, ha elkészülök vele, akkor tetszeni fog nektek.
  • fuszhi
    #12089
    Üdv gyerekek olyan vírust kaptam hogy juj sajnálom egy darabig most nem lesz semmi mert elvitt mindent ez a .... .
  • Haulin
    #12088
    Lehetséges csak azt nemtudom mi. Amúgy a tour-t ezzel a programmal kell megadni? Mert ha nem akkor hogyan? (már csomó ideje ezzel vacakolok)
  • Routeres
    #12087
    Más verzió pedig nincs. Akkor nálad nem stimmel valami.
  • Haulin
    #12086
    Valami oknál fogva ezt sem akarja elindítani. Rákattintok és csak homokóra utána semmi.
  • Routeres
    #12085
    HOF Creator

    Van egy alternatív megoldás is. Jegyzettömbbel megnyitod a hof fájt, és a berlini és grundorfi hof mintájára bepötyögöd a szükséges dolgokat. Sokkal nehezebb és időigényesebb, mint a HOF Creatorral...
  • Haulin
    #12084
    Valaki feltudna tenni egy működő hof creatort? Menetrend kész csak nincs hof. file. Vagy máshogy is meglehet oldani a teljes menetrendet, nem csak hof creatoral?
  • nrgasdasd
    #12083
    Csak nem jövök rá, hogy tudom átírni előző bejegyzésem, szóval a google link:

    http://g.co/maps/u54cn
  • nrgasdasd
    #12082
    Haladunk !

    Két kép valamit egy google link az említett szakaszról. Mára ennyire futotta

    http://noob.hu/2012/01/17/szentmihalyifuredi.jpg

    http://noob.hu/2012/01/17/felul.jpg


    http://maps.google.com/maps?q=Budapest,+%C3%96rs+vez%C3%A9r+tere,+Magyarorsz%C3%A1g&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.511304,19.146979&spn=0.001707,0.00327&sll=37.0625,-95.677068&sspn=64.241198,107.138672&oq=Buda&vpsrc=6&hnear=Budapest,+XIV.+ker%C3%BClet,+%C3%96rs+vez%C3%A9r+tere,+Magyarorsz%C3%A1g&t=h&z=19

    Elnézést a terjedelmes linkért.
  • Haulin
    #12081
    Rendben köszönöm. Most megbolondult a játék. Tegnap este még a hiba után meg is néztem hogy az editor betölti-e. Betöltötte, mára meg már megáll a forgalom betöltésénél és kérdezi hogy a legutóbb szerkesztett pályát vagy új pályát nyisson meg. Remélem nem veszett kárba a munkám, mert már csak a forgalom illetve a menetrend kellett volna a bétához.:/
  • Zoliikp
    #12080
    Először másold ki a Newmap mappát, utána nevezd át, és akkor kezd el az építkezést...
  • Haulin
    #12079
    ja és valaki tudna segíteni abban hogy miért nem indítja a hof creatort? (bocsánat a két hozzászólásért)
  • Haulin
    #12078
    Köszi a választ. Ugyan úgy maradt. Megpróbálom újra peccselni. Ha az sem segít kimentem a mapom illetve a tárgyakat és újrateszem.
  • Bustom
    #12077
    Valaki tud valamit az egri ARC/Ikarus v134-es modellről?
  • Erlau Trans #12076
    adat olvasásnál számít, meg esetleg írásnál. Az OMSI esetében ahogy már írták, max. a betöltést gyorsítja meg. Játékmenetbeli javulás szerintem csekély (max 1-2 FPS, az előre olvasás miatt), ami miatt nem éri meg beruházni egy ilyen drága eszközbe. Egyébként is laptopokba előnyös.
  • nemeza
    #12075
    Szerintem csak a betöltések gyorsabbak tőle. Kritikus a vid. kártya, és a RAM, meg 1db CPU frekvenciája..
  • Zoliikp
    #12074
    Nem 100%, de talán segít:
    töröld ki a laststn.osn, és laststn.osn.owt fájlokat, és busz nélkül indítsd újra.
    A hof fájlnak pedig nem a pálya, hanem a busz mappájában kell lennie, de csak akkor, ha azt létrehoztad.
  • Haulin
    #12073

    Nem tudjátok mi lehet a gond? A saját pályámat tesztelném. Annyit csináltam megpróbáltam NewMap-ról átnevezni, de eredeti nevére vissza is tettem de még is kiírja.
  • omsifan
    #12072
    Én nem használok. De szerintem is sokkal jobb teljesítményt lehet vele elérni, mert egy teszten 2x olyan gyors volt mint a HDD.
  • mojorisin
    #12071
    Használ valaki SSD-t a sima vinyó helyett? Mennyire gyorsabb azzal a játék? Gondolom SSD-vel nem akad be, ha betölt valami objektumot menet közben.