63330
qK0ZIKA.jpgHivatalos Honlap | Hivatalos Fórum | Aerosoft | OMSI 2 Steam-en | OMSI SDK | OMSI+
Spoiler használat | Linkek beillesztése | Videó beszúrása | Képek beszúrása

OMSI The Bus Simulator 1 & 2 Topik


SZABÁLYZAT

Warez, vagy OMSI-hoz szorosan nem kapcsolódó témában látogass el ide:
OMSI 1 & 2 OFF, WAREZ TOPIC

  • nemeza
    #19551
    Nyilván azért küldöm én is tovább egyes embereknek, mert megbízok bennük. Illetve mert pl. velük dolgozom együtt a buszon. Hang, modell, script.. Mivel én csak 2x vezettem buszt, abból 260-assal ha 5 percig vezettem akkor sokat mondtam. Fontos, hogy legyen valaki, akinek jobban feltűnnek hibák / tudja mi az egyes gombok / visszajelzők funkciója valójában. (Peti oldala nem egészen pontos.)

    És igen, elég lelombozó, amikor azt látod, hogy valaki visszaélt a bizalmaddal, és kiszivárogtatja, amit rábíztál. Én is így jártam valamennyire. (lásd 263)
  • generalGGabe
    #19550
    Énm is voltam így, biza, hogy belefáradtam az Észak-Pestbe. És ekkor jött az ötlet Routeres kollégával belefogunk a Börzsöny fiktívbe. Két hónapig jegeltem Pestet, és most újult erővel belefogtam. Azóta elkészült egy újabb vonal, és már nincs sok hátra, hogy elkészüljön még kettő.
    Most én is belassultam, mert a villamosvezetői tanfolyamra kell sokat tanulni, de amennyire időm és energiám engedi csinálom a pályát.

    Tömören a tanácsom: fogj bele másba, csinálj mást egy ideig, és egy-két hét múlva újult erővel fogsz belevágni megint.
  • Dév92
    #19549
    tud-e valaki abban segíteni h az ajtónak a sebességét hogy lehet változtatni?
    H az egyik szárnya lassabban a másik gyorsabban záródjon!
    vagy h az ajtónak mind a 2 szárnya lassabban záródjon!
  • ozimak
    #19548
    Figyelem!

    Kicsit furdal a lelkiismeret,hogy nagyon lemaradtam a pályámmal
    Ezért felhívást intézek olyan fórumtársak felé akik tudnának/szeretnének besegíteni pályaépítésbe! De csak az jelentkezzen aki elég bátor hozzá
    Biztos emlékeztek,még réges-régen(a messzi-messzi istentelenül régen) tettem fel képeket az Örs vezér teréről,és szándékomban állt elkészíteni a 32-es és 31-es viszonylatokat. Fuszhi kolléga is nemrégiben érdeklődött felőlem,mert ő készitette nekem az IKEA,Árkád és Sugár objektumokat. Ezúton is mégegyszer köszönöm neki! Sajnos az utóbbi időben vagy időm vagy türelmem/kedvem nem volt hozzá,hogy érdemben folytassam. Mindig egy picit haladtam vele,de bevallom túl nagy fába vágtam a fejszémet.
    Lehetőleg(ha egyáltalán) olyan jelentkezzen aki ért a pályakészítéshez rendesen,mert ez a festegetős módszerrel készült! Tehát van vele meló bőven! Viszont ennél élethűbb már nem lehet Természetesen én sem hagyom abba,csak kicsit átadnék a teherből :)
    Ha valaki utána akar nézni a viszonylatnak akkor a 32-es buszról lenne szó ami az Örs vezér terétől az Árpád hídig megy. Jelenleg a Bosnyák térig van meg az útpálya. Tettem föl pár képet egy csomagba,itt letöltheti akit érdekel:
    https://hotfile.com/dl/153076350/727794d/omsiors.rar.html
    Nem győzöm elégszer hangsúlyozni,hogy csak hozzáértő és türelmes kollégák jelentkezzenek! :D Nem 2 hetes munkáról van szó :) Ha most kész lenne és kiadnám akkor biztosan ez lenne a legnagyobb map Magyar viszonylatban! De szerintem ha elkészül akkor simán felveszi a versenyt a nemzetközi porondon is! Elég ha az ember eszébe jut a Kacsóh Pongrácz felüljáró vagy a Hungária körút... no és persze az Örs.
    Ha bármilyen további kérdés van akkor nagyon szívesen válaszolok akár itt, akár privátban.
    Köszönöm a türelmet és a figyelmet!
  • kem001
    #19547
    Este lehet velük találkozni, ki van téve figyelmeztető tábla is, hogy melyik szakaszon. Én egyszer nekimentem, és felrepült az égbe..
  • TheSosy
    #19546
    Én még nem találkoztam vele.De nem is fogok,amíg a gépem ilyen sz@r állapotban van.
    OFF: Nekimész az őznek,aztán bekapcsolja a vészvillogót:D
  • Robi546
    #19545
    :DD
    OFF: Egyszer a Farmer Simulator 2011-be tettem Tehenet,az nagy volt,mehettél vele,orrán füstölt feketét tehát az volt a kipufogó,60 Km/h-el ment és hangja is volt mint a traktornak,nagy volt XDD
  • kem001
    #19544
    Bad Kinzau pályán van ez a szarvas elvileg..
  • TheSosy
    #19543
    Most képzeltem el,hogy egy ilyen 80-al száguld omsiba az autópályán..
  • Robi546
    #19542
    Az is lehet,vagy talán egy kutya ? :DDD Ez valami több éltű XD
  • TheSosy
    #19541
    Szerintem az egy ló,ami most jött a borbélytól.:DD
  • Robi546
    #19540
    Az az őzike nagyon ott van,lol. XDDDD
  • olimano2222
    #19539
    az igen :D
  • ozimak
    #19538
    [URL=http://noob.hu/2012/05/25/ujcar.png]Háh ezt már szeretem Köszönöm a segítséget![/URL]
    Szerk.: Vúúúpsz :D Ez is bekerült XD Most ő is vár a zöldre :D
  • olimano2222
    #19537
    ment a privát :D
  • Robi546
    #19536
    Próbáltam,ez azzz végre egy normális műszerfal és nem olyan "kockás,rácsos" :D Nagyon jó,grat! :) Megyek is egy kört. :)
  • kem001
    #19535
    Ha jól számolom, akkor 49 sor van összesen
  • ozimak
    #19534
    Ok! Teszek vele egy próbát! És köszi a segítséget!
  • olimano2222
    #19533
    Szerintem is :) ha esetleg valami sikerül írok privit :D
  • Robi546
    #19532
    Okés,sok sikert! :) Amúgy nekem még az nagyon tetszik benne hogy olyan "furcsa" illetve olyan magasabbat van mint ezek a rendes buszok és olyan jó vele menni a hangja meg tényleg ki váló a Scania K270-nek a hangja illetve ami annak a busznak van betéve hang,itt is ugyan az és nagyon jó! (Y)
  • kem001
    #19531
    Az elején a 29-et kell átírnod annyira, ahány sorban szerepelnek a járművek
  • ozimak
    #19530
    Hozzáadni nem lehet? Csak a meglévőket kicserélni? Mert hozzáadtam így:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    [ailist]
    0
    -1
    29
    vehicles\MAN_SD200\MAN_SD77.bus
    vehicles\MAN_SD200\MAN_SD80.bus
    vehicles\MAN_SD200\MAN_SD81.bus
    vehicles\MAN_SD200\MAN_SD82.bus
    vehicles\MAN_SD200\MAN_SD83.bus
    vehicles\MAN_SD200\MAN_SD83_RLB.bus
    vehicles\MAN_SD200\MAN_SD84.bus
    vehicles\MAN_SD200\MAN_SD85.bus
    vehicles\MAN_SD202\MAN_D86.bus
    vehicles\MAN_SD202\MAN_D87.bus
    vehicles\MAN_SD202\MAN_D88.bus
    vehicles\MAN_SD202\MAN_D89.bus
    vehicles\MAN_SD202\MAN_D92.bus
    trains\br275_vollzug.zug
    trains\transit.zug
    vehicles\OHE\OHE_6.ovh
    vehicles\b727\b727.ovh
    vehicles\VW_Golf_2\AI_VW_Golf_2.bus
    vehicles\VW_Golf_2\AI_VW_Golf_2.bus
    vehicles\VW_Golf_2\AI_VW_Golf_2.bus
    vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e.bus
    vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e.bus
    vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e.bus
    vehicles\MAN_F90\AI_MAN_F90_Wechselbruecke.bus
    vehicles\MB_W123_230E\AI_mb_w123_230e_cab.bus
    vehicles\VW_T3\VW_T3_Van.ovh
    vehicles\Opel_Manta_B\ai_opel_manta_b.ovh
    vehicles\Citr_BX\BX.ovh
    vehicles\Citr_BX\BX.ovh
    vehicles\Audi Quattro\Quattro.ovh
    vehicles\Dacia\dacia.ovh
    vehicles\Fiat Panda\PANDA.ovh
    vehicles\MB_W210_270E1\Merc_270E.ovh
    vehicles\MINI1\MINI.ovh
    vehicles\Seat\Seat.ovh
    vehicles\Trabant\trabant.ovh
    vehicles\Vaz_21071\Vaz_2107.ovh
    vehicles\VKL_BR132\br132.ovh
    vehicles\VKL_deer\deer.ovh
    vehicles\VW_BORA1\BORA.ovh
    vehicles\VW_Golf_2\ai_vw_golf_2.bus
    vehicles\VW_Golf_2\ai_vw_golf_2_police.bus
    vehicles\VW_Golf_2\vw_golf_2.ovh
    vehicles\VW_Kaefer\kaefer.ovh
    vehicles\VW_T3\VW_T3_Van.ovh
    vehicles\Bhv\bhv.ovh
    vehicles\Bm238\bm238.ovh
    vehicles\BR132\br132.ovh
    vehicles\MB_814\AI_MB_814.bus
  • olimano2222
    #19529
    nekem a kedvenc buszom! egy normális manuális váltó tényleg hiányzik de probálkozom :D
  • Ikarusfan
    #19528
    Ahhoz, hogy azokat a pályákon lásd is, az adott pálya ailist.cfg-jében át kell írnod a kocsik elérési útját, így megadhatod, hogy melyik legyen az utakon látható. Viszont tapasztalatból írom, hogy ne cseréld ki az összes kocsit, mert ezek jobban eszik a gépet, mint a gyáriak.
  • kem001
    #19527
    Pálya AIlist.cfg-jébe is be kell írni őket
  • ozimak
    #19526
    Üdv mindenkinek! Egy gyors kérdés: Letöltöttem egy pár AI járművet,beraktam őket a vehicles mappába,de egyet sem látok közülük a mapokon Ez így rendben van? Elő lehet valahogy őket hozni,vagy én csináltam valamit rosszul?
  • GMI
    #19525
    Dehogynem
  • olimano2222
    #19524
    nincs benne ibis csak két kijelző van hogy mégis merre megy a busz de tényleg elég jól síkerült
  • Robi546
    #19523
    Ez az,mindjárt szedem is nekem a BAZ A079 lett most valahogy a kedvenc "kis buszom" csak az egy dolog ami nagyon hiányzik: Manual sebváltó... :(
  • bocskor3
    #19522
    OFF: Az kemény, csak nem Oroszlány map? :)
  • kem001
    #19521
    IBIS-van benne már normális? Kijelző már van benne normális, csak IBIS kellene
  • atis0418
    #19520
    Hali! Script-hez értőkhöz szólnék: egyik gondom az IK263-nál a motor ereje, kissé gyenge. A másik a váltó értékei, azaz 2 és 3 közt túl nagy az áttétel, parton eléggé necces, ezt szeretném kicsit osztani. A harmadik pedig a víz túlmelegedése, ezt is szeretném kicsit beszabályozni. Ezeket hol tudnám állítani a script-eken belül?
    Segítségeteket előre is köszöntem!

    Üdv: Atis
  • olimano2222
    #19519
    igen olyasmi mondjuk a paz az elég jól megy nem ?
  • olimano2222
    #19518
    persze, egy leszálásjelzö új műszerfal ,festés, hangok ,utas poziciók álló utasok ,busz szebben van meg csínálva :)ilyesmik..
  • Ikarusfan
    #19517
    A BAZ etalon egyébként a rövid tengelytáv miatt pördül meg néha a kanyarokban? Olyan, mint pl. az Opel Manta. Biztos azért van, mert gyorsan veszek be egy kanyart, de az OMSI ezek szerint alapból így kezeli a rövid tengelytávot?
  • kem001
    #19516
    Lehet tudni, hogy mit tartalmaz?
  • olimano2222
    #19515
    Sziasztok! a (BAZ A079 kis busz ) akinek tetszett és szereti ezt a buszt annak üzenem meg jött egy kis módosítás hozzá

    bus file

    model file

    :)
  • kem001
    #19514
    Ha azt nézzük, ugye bár megjelent egy fizetős térkép már a játékhoz.. Úgy hogy ebből a szempontból egyet értek veled, hogy nem fizetnék egy letöltésért
  • vikimaki1
    #19513
    Bocs, de nem vagyok olyan gép közelében amin lehet,van OMSI. De hátha valamelyik fórumtárs tud segíteni, ha nem akkor holnap tudok csak mutatni.
  • matec1996
    #19512
    akk hogy irjam át és hol ?? tudnál mutatni egy képet ??