29382
Rise of Flight - Flying Circus Volume I
  • DummyBoy
    #2437
    Elétartáshoz és célzáshoz egy kis segítség (Én minden új gépnél ki szoktam próbálni ...) hogy egy-két repülés erejéig bekapcsolom az "Aiming help"-et ... Ez annyit tesz, hogy kirajzolja pontosan hová céloz a gép, és azt is hogy hova kellene lőni ... Minden gépnek meg van a trükkje, hogyan jó vele célozni, minden gép más vérmérsékletű ...

    Ahogy említették pl: a német gépek lassabbak, de biztosabbak, és fordulékonyabbak ... ki van balanszolva ... Alba DV például atomstabil, fordulékony , de lassú gép, SPAD 13 gyors de nehezen fordul és szar belőlle a kilátás (Ez is sokat számít itt!) ... ésatöbbi ... szóval lehet róluk mesélni :) (Elkezdtem írni mi a Camel és a DR1 között a különbség, de szvsz ez jobb példa :) )

    Az alap gépek közül ami bennevan nekem a sorrend: Alba DV, Fokker DVII, Spad 13, N28 ...

    Ha bármi kérdés van jöhet nyugodtan :)

    Ja Post Process-el kapcsolatban jutott eszmbe: a Drops nevű cucc az esőcseppeket szimulálja, mellesleg kurva jól néz ki ... de kipróbáltam és még napsütésben is visszafogja a gépet xD Érdekes ...
  • Her Laca
    #2436
    Köszönöm a tippeket. Kikapcsoltam amiket mondtál,és fullon tökéletesen fut,nem is röccen. Repkedtem egy kicsit és rá kellett jönnöm,hogy itt az elé tartás más mint az Il2 ben. Majdnem rá kell vinni a keresztet de akkor hullik a szárnya:)
  • RedRiot
    #2435
    " Nekem is egyetlen kedvesem megjegyezte pár hete, hogy már megint rajzolok vagy repülök ..."

    Mondhattad volna neki: "Igazad van! Inkább szerkesztek küldetést!" :))))
  • RedRiot
    #2434
    Beállításokra kb. az igaz amiket Papa írt. A "Practice, practice, practice" küldetéseket pedig innen tudod letölteni. Nagyon ajánlott, a "gyári" orosz rulettre rá sem fogsz nézni többet ha ezek megvannak!

    Practice küldik

    A gyárilag a játékban lévő "Russian Rulett" egy idő után megunható, mert a gépek sorrendje fix, mindig ugyanúgy jönnek a típusok egymásután. A fenti pakkban négyféle gyakorlás van:

    -Russian Rulett (ramped) - fokozódik az AI-k erőssége
    -Russian Rulett (random) - teljesen random erősségű és típusú AI-k, és sokkal közelebb spawnolnak mint a gyári rulettben
    -Scramble: van négy reptér. Ha 1500 méterről jobban megközelíted őket, felszáll egy repülőgép. Minden reptérről csak egyféle erősségű AI száll fel.
    -Up And At Them: fel kell szállnod, és fel kell derítened a repülőtered felé tartó ellenséget

  • DummyBoy
    #2433
    Igen, ezt mondták az 1.007-re is ... a gond az hogy nem csak magasságot gyűjt, hanem elmegy kukutyinba zabot hegyezni, visszajön, lecsap, elb@ssza, megint 10 perc pihi ...

    Ezt pl: egy Veteran Dolphin nagyon szépen eljátszotta velem úgy hogy úgy emelkedett, hogy nem értem utol, de folyamatosan próbáltam kergetni, ott élvezetes volt ...

    De ez a meglátom - eliszkol - elfodrulok - elmegy 1-1,5km-t és visszafordul taktika ez lehet hogy valós, de nem szórakoztató xD

    @Papa: Jó, mi? xD Nehéz a pilótafeleségek élete xD Nekem is egyetlen kedvesem megjegyezte pár hete, hogy már megint rajzolok vagy repülök ... Válaszként én meg benyögtem: "Sajnálom Drágám, nehéz a pilótafeleségek élete ... " Kaptam is utánna :)

    És mégvalami, mert mindig elfelejtem: Ma írt nekem egy beta-teszter srác a Rof fórumon, hogy elvileg normális hogy a deaktivált AI nem tünik el multiban ... Szóval lehet felesleges volt erőltetni xD
  • Papa01 #2432
    Képzeld, rulettel, 3 kört is mentem, utána leálltam, mert a Babám csúnyán nézett, hogy megint "gépezek"... :)
    Tetszik! :)
    Hogy ellenetek mire megyek vele.. az egy másik kérdés.. :D
  • DummyBoy
    #2431
    Nemtom neked milyen géped van, nekem 1680x1050 minden max, de minden postprocessing kikapcsolva, így használom Phenom II X4B50 + 4870 1GB gép mellett ...

    Postprocessing aránylag sokat eszik, de én nem vettem észre látványos változásokat a használatával ... Ja és érdemes AA és AF-et driverben ki, játékban pedig bekapcsolni ...

    Valamint ha élvezetes gyakorlóküldiket keresel, érdemes letölteni a "Practice, practice, practice!" küldiket, van bennük orosz rulett, amit úgy szerkesztesz ahogy akarsz :)
  • Her Laca
    #2430
    Nos próbálgattam. Teljesen helytálló amit a gépekről mondtál. Nagyon tetszik most próbálom be konfigolni a joyt.Nekem nem hiányzik a TR jól forgatom a fejem így is:)Még a videó beállításokat nézegetem ,minden high on van csak a Landscape van mediumon. Na ebben adhatnátok tanácsot milyen beállítások mellet fut jól és még szép is. Most 1680X1050 ben megy.
  • RedRiot
    #2429
    Hogy tetszik? Szerinted is jobb mint a DV?
  • Papa01 #2428
    Megvettem az Alba DIII-at! :)
  • RedRiot
    #2427
    Még valami: IL2-szerű quick mission készítő nincs a játékban gyárilag, de egy Laser nevű srác egész pofás mission-generátort készített, ebben megadhatod a géptípusokat, kezdő magasságokat, időjárást stb, elmented a missiont, amit a játékban megnyithatsz:


    Quick Mission Builder for RoF
  • RedRiot
    #2426
    Hát jah, de az a pccurves-file nyektetés még nem az igazi. :/
  • RedRiot
    #2425
    "sajnos nem jött be ... ugyanis a Veteran SeVa előszeretettel alkalmazza az 1.007-es "Elmegyekmagasságotgyűjtenimásfélkilóméterre" taktikát, és megint unalmassá teszi a játékot :("

    Szerintem ez jó. Ez a taktika megfelel a háborúban is használt módszernek. Csak őrült SE5a pilóták állnak le iszapbirkózni Albatrosokkal lombkorona-magasságon. Ha a Veteran/Ace AI kihasználja a géptípus előnyeit, az jó. A Novice SE5 meg álljon le fordulózni a Dr.I ellen. :)
  • DummyBoy
    #2424
    Még van 4 órájuk ... xD

    De ahogy mondtam, éreztem hogy nem jön ki ma :( Pedig direkt visszaolvastam a blogot és abban is benne van hogy novemberben jön az 1.009 :(

    @RedRiot: Állítható az, csak nehezen xD
  • RedRiot
    #2423
    Gratulálok, jó döntés volt!
    Mire figyelj? Ne játssz vele túl sokat mert addiktívabb mint a heroin! :))))

    Teszteld a négy gépet ami alapból repülhető, hogy melyik fekszik legjobban a stílusodnak, aztán abból kiindulva ha gondolod segítünk a következők kiválasztásánál. Az Il2-vel ellentétben itt a német gépek inkább fordulóharcban jók, a szövetséges madarak pedig jobban emelkednek és gyorsabbak.

    A repülés-feeling nagyon durva, a táj szép, a gépek nagyon részletesen kidolgozottak. Sérülésmodell odab*sz, és az is, ahogy a táj "változik" ahogy egyre magasabbra emelkedsz.

    Vannak hiányosságok, biztos találsz majd néhány zavaró dolgot (pl. joy érzékenység nem állítható!), de a program fejlesztése gőzerővel halad, és minden hónapban jön egy új patch.

    Jó játékot, jó repülést!
  • Papa01 #2422
    Időpont: Csütörtök, 20:30

    A szerver adatok:
    Teszt.Szerver.Papa01
    PW: abc123

    TS Adatok
    IP: 78.47.57.121
    Szoba: Rise of Flight
    PW: abc123
    Van külön Order/Opposite szoba és reg.-elt szoba, tehát nem tűnik el kilépéskor.


    Sajnos, nem jelent meg a peccs... :(((
  • Papa01 #2421
    Szia!
    Gratulálok a vásárláshoz! :)
    Remélem, sokat fogsz velünk multizni! :)
    Jó kis szim ez is!
  • DummyBoy
    #2420
    Isten hozott :)

    Asszem mégis 8 v 8 kell majd xD

    Elvileg semmi, feltelepíted, regisztrálsz, kipróbálod a 4 gépet, utána majd visszajössz és itt kapsz tanácsot melyiket érdemes még megvenni xD

    Esetleg annyi, hogy a Trackir/FreeTrack itt nagy segítség, valamint a lábpedál az főleg mászthev :)

    Az Input rész kicsit necces : a valamilyen billentyű hozzárendelést meg akarsz változtatni, és change után véletlen megmozdítod az egeret, akkor automatikusan azt veszi ... ilyenkor egy Clear és nyomhatod, amit szeretnél :) , játékon belül nincs settings sajna ...

    De szerintem Faék, IL2-höz képest tuti :)
  • Her Laca
    #2419
    Szevasztok urak!

    MEGVETTEM:)) Most telepítem,esetleg tud valaki valami tanácsot mire figyeljek, vagy egyszerű mint a faék.
  • DummyBoy
    #2418
    Hááát, ha marad az eddigi terminológia, akkor ma ... ugyanis az eddigi peccsek mindig hónap végén jöttek ... És mivel a 1.009-et novemberre ígérték ...

    Bár gyanítom, hogy nem jön ma ... Valahogy túl szép lenne :)

    Este megpróbálom akkor a 10 vs 10-est ... Vagy lehet 8v8 elég lenne ...

    Minél többfajta és több skinnel rendelkező gép van játékban, annál több memet eszik és ez okozhat Out Of mem hibát ...

    Minden gép skinenkét 5MB-ot eszik ... Magyarul 2 gép 10MB, 1 gép 2 skinnel is 10MB ... Ráadásul a ROF max 2GB memet használ ...

    Ráadásul ezek csak a gépek ... minden Entity a földön is zabál ... (pl: a mozgó járművek, az épületek amiknek szerepük van, stb ...)

    Ezért irtottam ki az ilyen eyecandy-kat a most repült mission-ből ...

    A Deactivate-et hanyagolni kell, valami varázshiba miatt nem tűnnek el a gépek, és ez azért probléma, mert az gépek mozgását figyelő Check Zone sem tűnik el, ami több erőforrást zabál mint a földön álló AI!

    Igazából az zavar, hogy ha egyedül indítok egy servert akkor megy ... De ha többen vagyunk akkor nem ... és nemtom miért ...

  • Papa01 #2417
    Szerintem a 10vs10 jobb lenne.. :) A több gép sosem árt.., és úgy látom a gépeket sem terhelte. Persze, ha ez nincs a többség akarata ellen. :) A felszállási irány módosítása jó ötlet, ha nem nagy munka.

    Lehet ma beruházok én is az Alba III-ra, kíváncsivá tett az a gép.. :)
    A pecset én is várom... :)
    Nem tudjátok mikor jelenik meg?
  • DummyBoy
    #2416
    Nekem is jó az Opposite, jó öreg Alba a legbiztonságosabb nekem jelenleg :)

    Amin eddig filozofáltam:

    Opposite oldal elvileg oké ...

    2 Alba DIII, 2 Fokker DVII, 1 Fokker DR1 és egy Pfalz DIIIa

    Order eddig:

    2 Camel, 2 SeVa, 1 Dolphin, 1 N28 ... ide kellene beszorítani egy SPAD-ot valami helyett ... (Tobzoskának szükség esetére ...)

    Ez persze képlékeny, bármikor változhat, és ez a legkevesebb ... Lehet még annyit megpróbálok változtatni, hogy az Opposite gépeknek ne háttal kelljen felszállni és kész ...

    Alig várom a peccset, szeretnék egy végleges skint csinálni magamnak ...
  • Fokker
    #2415
    részemről a gépválaszték rendben van, továbbra is Opposite oldalon maradok. a csütörtök 20.30-as repülés egyelőre rendben. a 6vs6 mission lesz a nyerő, nekem nagy ritkán lagolt most szombaton is. sztem az sem feltétlen baj, ha nem vagyunk pont egálban a 2 oldalon, 1 ember plusz-minusz még nem annyira gáz.
  • LeonSilver
    #2414
    Kezd magához térni ;) Amit feltettem az ilyen maszek gyártmányú w7 volt amit én egyébként sohasem szerettem, az üzletben is lebeszéltem róla mindenkit ( akit tudtam ).Ennek a nevében semmi sem utalt erre a tényre ezért került fel és jó szar is lett.
  • DummyBoy
    #2413
    Na urak, esti öngól :)

    Csináltam egy gyors orosz rulettet, hogy gyúrjak a következő repülésre ...

    Enemynek csak Veteran és Ace Camel és SeVa lett beállítva ... Hát sajnos nem jött be ... ugyanis a Veteran SeVa előszeretettel alkalmazza az 1.007-es "Elmegyekmagasságotgyűjtenimásfélkilóméterre" taktikát, és megint unalmassá teszi a játékot :(

    Szóval még finomítom ... Valamint úgy néz ki, hogy a Deactivate AI valami okból nem akar működni ... Ha valaki egyedül próbálja akkor ok, Papa és én is leteszteltük és működött szépen ... De amint többen voltunk, a gépek csak ottmaradtak a helyükön, szóval lehet én nem is szenvedek vele tovább, marad a lecsupaszított 6v6, vagy ha kell akkor be lehet tenni több gépet is :)

    Tobzoska pl.: jelezte, hogy neki jó lenne egy SPAD az Order oldalra ...

    Mindegy, csak meglegesz a végleges küldi lassan :)
  • RedRiot
    #2412
    Nagyon komoly lett a skin!

    Tegnap sajnos nem tudtam röppenni. :/ Az asszonnyal megnéztünk egy filmet este, azon meg annyira bepunnyadtam, hogy 21.30-kor már nem akartam bekapcsolni a gépet.

    No sebaj, majd legközelebb!

  • Papa01 #2411
    Oks, de akkor a 10vs10-est indítom majd, a több gép miatt. :)

    Leon, mi a helyzet a masináddal?
  • DummyBoy
    #2410
    Ha nem tünik el az AI akkor ne ez legyen hanem a masik ...
  • Papa01 #2409


    Jaja, jó kis repülés volt! :)
  • Papa01 #2408

    De régebben ha beírtam valamit, akkor dobott ki találati halmazt..
    Most meg semmit...
    Dummy, akkor maradjon ez a küldi? :)

    Urak, csütörtök este 20:30 -kor repülünk? :)
  • DummyBoy
    #2407
    Looool ... ezt a hszt most írtam :)
  • LeonSilver
    #2406
    Papa, az ezsgé keresője sohasem volt jó.Ez ilyen ekksszztra fícsör ;)
  • DummyBoy
    #2405
    Köszöntem a Ma esti röppenést is :)
  • Papa01 #2404
    Kipróbáltuk Leon kollégával a küldit szuper lett! :) Annyit lehetne rajta módosítani, hogy a várakozási időt 1 percről 2-re növeljük? :) Volt, hogy addig tököltem, hogy engem is kitett a játék.. :D
  • Papa01 #2403
    Szuper lett a skin!! :)
    Gondoltam, hogy valami ilyesmi készül.. :)

    Nagyon sokat nem tudok ma repülni, a Tündérkém nagyon szúrós szemmel néz.. :)

    Most megyek a hadtáp osztagokhoz.. :)
  • DummyBoy
    #2402
    Vááá ... Aszittem ma is csak későn leszünk ...

    Én csak később leszek, de addig is :) Az én Skinem :)



    Letöltés ... az Alba DIII 2-ik skinjét cseréli le ...
  • Papa01 #2401
  • LeonSilver
    #2400
    Yep
  • Papa01 #2399
    Neked az jó?
  • Papa01 #2398
    19:00 :)