6569
12149940121232355297.jpg
  • uwu
    #639
    Kilóra sok, értelme szinte semmi. Ha neked ez is elég akkor gratulálok, sikerült.
    Eleinte még jó volt, aztán jöttek a hívők, és telefosták faszsággal.
  • Pares
    #638
    Ez jóóóó!!! XD

    Am Daniken nem régész, a régészeti eredményekből, de főleg a félretett régi iratokból, mítoszokból, legendákból merít...
  • Pares
    #637
    Egyesek viszont azt kérték ,hogy töröljék ki a topik hozzászólásainak háromnegyedét...
  • High end PC #636
    Hű, nem jártam erre több mint egy hete, és hogy felpörgött a topik :)
    Az egész sg-én ez lett a leglátogatottabb, legtöbb post-os földönkívülis topik :)
  • OKkultist
    #635
    Úgy kell nekik, rohadt tojásfejű alienek, HAHAHA, megtanulják, hogy kell dolgozni! Csúcstechnika használata tilos! Különösen antigravitáció és anyagátalakítás! Hadd izmosodjanak, elszoktak a mozgástól, látszik a testfelépítésükön.
  • Rip
    #634
    Haha, hát így történt!? :D
  • sz4bolcs
    #633
    Ezt most láttam a humorosban. xDD
  • tomcat1
    #632
    ". Ismét csak azt kérdezem, hogy ha leszállnának vmelyik nap, 1 TV élőben is kiér a helyszínre mielőtt eltűnnek, fel is veszik még a lényeket is, mi lenne? Bebizonyítanák, hogy ez egy trükkfelvétel, őket elküldenék a fenébe, nekünk meg könnyebb elhinni az azt cáfoló cikkeket amik eljutnak hozzánk."

    100% ig egyetértek, ez így lenne valószínüleg..
  • Balumann
    #631
    Jaj, nem rá értettem hogy történész vagy régész, tudom hogy nem kutatott. De nyilván érdekelte, ismerte a kutatási eredményeket.
    A jelenleg általánosan elfogadott történelem is fikció mégha több esély van, hogy nagyjából úgy történt. Az írók meg többnyire máshol is megállják a helyüket!
  • Christiansen
    #630
    High end PC kérj a moderátortopikban házigazdajogot,
    és a pszeudoarcheológia témakörű(:P) hozzászólásokat töröld ki ezentúl..
  • dronkZero
    #629
    Aha, nézőpont kérdése, persze...

    Van kedved tesztelni, hogy a Newtoni fizika a te nézőpontodból stimmel-e? Hátha rád nem is hat a gravitáció! Lépj le valahonnan magasról, aztán lássuk, hogy tudomány-e a gravitációs elmélet...
  • dronkZero
    #628
    "hogy egyike legyen a legsikeresebb íróknak."

    "Én továbbra sem értem, hogy ez mitől áltudományos. A történelem kutatás és régészet is áltudományba tartozik?"

    Szóhasználatra figyelj: nem menő régész, vagy menő történész, hanem kurva menő ÍRÓ. Író irodalmat gyárt. Fikciót.
    De látom ez téged nem zavar.
  • Pares
    #627
    Jó, akkor igy hirtelen témakezdetnek:
    Mars probes may have missed life
  • Gabyee
    #626
    Hagyd hisz a Föld úgyis "lapos" marad:P
    Amúgy ki találhatta ki ezt az álltudomány szöveget?
    Ez hasonló mint az antiszemita,nézőpont kérdése...szerintem.
    Daniken meg csak megpróbálja az emberek elméjét picit befogadóbbá tenni,az hogy ebben az országban nem sikerül azon nem csodálkozom:)
  • OKkultist
    #625
    Nem a dimenzió a lényeg benn, hanem, hogy HONNAN KAPTÁK AZ ÖTLETET!!!! Démonidézés a középkorban, ez már vastagon okkultizmus, ill. feltételezi a Földön kívüli intelligenciát, mégha nem is Földön kívüli, hanem csak nem ebben a dimenzióban levő. Tehát ez messze több, mint elmélet, ugyanis a "démonidézések" bizinyíthatóan folytak a középkor óta. (azelőtt is, csak akkor másnéven, ill. a mi technikai szintünk olyan alacsony volt, hogy nem tudtak "tanácsot" adni, de ebben a témában szükséges előképzettség, ezt nem lehet pár sorban leírni, az NWO topik pár100 oldalát kell átnézni minimum, a Los Alamosban tevékenykedő tudósok között is sok volt az okkultista, és ott van pl. Jack Parsons a NASA tudós, de a többit olvasd el az NWO-ban)

    The occult roots of NASA
  • Christiansen
    #624
    le. ott van Däniken is az áltudományos listán..
    pszeudoarcheológia, ufológia, mitológia


    na de innentől ON: mikroszkopikus szintű életet akarok a Naprendszer
    valamelyik földönkívüli égitestéén
  • Balumann
    #623
    Nem. Még mindig nem értem miért áltudományos. Egy lehetséges elméletet írt meg a fenntmaradt múltbeli "emlékekről". Nem értek egyet azzal, hogy áltudományos lenne. Ő nem nevezte ezt semilyen tudománynak, történelemhez tartozik (még akkor is, ha nem az ő elmélete a helyes, nem tudjuk pontosan mi történt akkor, mert nem tudjuk VIZSGÁLNI csak a nyomok alapján következtetni).
  • mrzool
    #622
    Akármennyire sem szeretek a wikire hivatkozni, ez egy elég jó összefoglaló:

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Áltudomány

    Lezárhatjuk ezt a témát?
  • Balumann
    #621
    De ezt is nyugodtan nevezheti bárki áltudományosnak, hiszen nincs bizonyítva, ráadásul ez egyáltalán nem kapcsolódik a földönkívüli élet kutatásához.
    2 féle képpen járhatunk utána: nyomait keressük (történelem, régészet, stb.), vagy vizsgáljuk (ehhez legalább látnunk, vagy érzékelnünk kell)

    Tudományos szerintem akkor lesz, ha már vizsgáljuk, vagy teljesen egyértelmű nyomokat találtunk amit más tudományág is alátámaszt. Egyelőre még csak keressük ugyebár, tehát ez nem igazán lehetséges.
  • uwu
    #620
    Tényleg érdekes, de ezeknek a fizika topikban van a helye.

    A fórum szabályzata alapján követelem, hogy a topik a földön kívüli élőlényekről szóljon
    Bár én is offoltam nem keveset, szánom bánom bűnömet
  • Pares
    #619
    Én se vagyok a tudósok ellen, nemtom honann veszitek ezeket a faszságokat. Viszont az tény és való, és ezt állitja Kaku is, hogy a tudomány a történelem során rengetegszer volt elutasitó, aztán később kiderült, hogy mégse volt igazuk. Ez van, igy fejlődik a tudomány.
  • Christiansen
    #618
    ez nagyon király köszi hogy beraktad
    ha van még hasonló ne legyél rest:)


    szeretném ha ezen a vonalon menne a topik nem Dänikenékén..
  • Balumann
    #617
    Húrelméletről egy jó videó, aki nem látta volna még
  • Balumann
    #616
    Az a nyiltan beszélés csak elméleteket jelent ami szintén közel sincs bizonyítva, a több dimenzió például a húrelmélet szerint létezik (és elég sok elmélete van!), és még mondhatni alig lehet tudni valamit ezekről.
    Féreglyukakról tudományosan?

    Most néztem utána ennek a Dänikennek, wikipedian ezt írják róla:
    "Erich Anton Paul von Däniken (Zofingen, 1935. április 14.) svájci író, aki arról vált ismertté, hogy könyveiben és filmjeiben felvetette annak a lehetőségét, hogy a prehisztorikus időkben egy magasan fejlett földönkívüli civilizáció tett látogatást a Földön. Könyveit 32 nyelvre fordították le, és kb. 62 milliót el is adott, ami lehetővé tette, hogy egyike legyen a legsikeresebb íróknak."

    Én továbbra sem értem, hogy ez mitől áltudományos. A történelem kutatás és régészet is áltudományba tartozik? És valami nehezebben hihető lehetőség elmélet kitalálása?
    A történelem nem bizonyítható, nem tudunk visszautazni időben. Csak következtetni tudunk azokból amik ránk maradtak, azokból összeállítani hogy mi történhetett akkor. Az időszámítás előtti időszaktól kezdve nem tudnánk feltételezni semmi "külső beleszólást", és sok minden logikus, az őskorban sem voltak olyan buták az emberek amíg nem alkottak civilizációt.

    Szeretek kötekedni, főleg úgy hogy én sem hiszem el azt, hogy itt jártak :D De a lényegen nem változtat, nem tudjuk sok mindennek a miértjét és hogyanját, sok mindenre nincs logikus válasz. Nekem is az a véleményem, hogy néhány dologra magyarázatot adna az hogy itt voltak, de több kérdést vet fel amikre még logikátlanabb választ kapunk.

    Én már nem tudom mit gondoljak, mindenesetre ez nem hit kérdése, és úgysem lesz tudományosan elismerve sohasem, ha csak nem találjuk meg őket (de még akkor sem biztos, hogy ez el fog terjedni, és nem marad egy kiszivárogtathatatlan információ, illetve ha kiszivárog elfogjuk-e hinni). Ismét csak azt kérdezem, hogy ha leszállnának vmelyik nap, 1 TV élőben is kiér a helyszínre mielőtt eltűnnek, fel is veszik még a lényeket is, mi lenne? Bebizonyítanák, hogy ez egy trükkfelvétel, őket elküldenék a fenébe, nekünk meg könnyebb elhinni az azt cáfoló cikkeket amik eljutnak hozzánk.
  • mrzool
    #615
    Däniken meg tényleg áltudomány, ezt mindeki tudja. ettől függetlenül tény, hogy izgalmas amit művel és néha csábító eljátszadozni a gondolattal de sajnos csak hatásvadász sci-fi amiről szó van:P

    OFF: Igen, valóban az! Én gyerekkoromban olvastam / láttam elég sok Däniken és Nemere művet, mégse lettem olyan elbaszott felnőttkoromra, mint itt néhányan... Tudni kell a helyén kezelni ezeket a dolgokat. Ma már persze már nem nagyon vennék ilyet a kezembe, mert nyilvánvalóan időpocsékolás, de 5-6 évesen még érdekes volt.:)
  • Christiansen
    #614
    amiket LB mond már vagy 20 éve TUDJÁK az elméleti fizikusok.
    + ha beindul az LHC még egy csomó rejtély kiderülhet..

    amit most olvasok könyvet (Paul Davies-The Cosmic Jackpot)
    az élet kialakulásával foglalkozik az univerzumban,
    és bizony RENGETEG tudományos érvet felsorol arra,
    hogy CSAK a mi 3D-s kiterjedt dimenziókban lehet élet.


    Däniken meg tényleg áltudomány, ezt mindeki tudja.
    ettől függetlenül tény, hogy izgalmas amit művel
    és néha csábító eljátszadozni a gondolattal de sajnos csak
    hatásvadász sci-fi amiről szó van:P


    tényleg, láttátok a Mars mentőakciót?
  • dronkZero
    #613
    "amiért mindenben hisztek ami hihetetlen, ami meg hihető, az ellen meg megy a harc."

    Kiegészíteném:

    amiért mindenben hisztek ami hihetetlen és bizonyíthatatlan, ami meg hihető és bizonyított, az ellen meg megy a harc.

    Így pontosabb. Néha olyan faszságokat képesek állítani, amit otthoni körülmények közt és eszközökkel 5 perc alatt meg lehetne cáfolni. De hát persze mi agymosottak vagyunk, ezt nem érthetjük.
  • uwu
    #612
    Ne legyél már megsértődve bakker!
    Ti jöttök mindig azzal, hogy a tudósokat koboldok meg sárkányok szolgálatában állnak, és az a dolguk, hogy megtévesszék az embereket.
    Persze az áltudományos oldalakon a színtiszta igazság fellelhető, és a sok hülye meg nem hiszi el, csak ti okosok.

    Ezt képet ti alakítottátok ki magatokról itt a fórumon, nem kéne így rácsodálkozni a reakciókra. Szerintem nincs semmi meglepő abban amit racionálisabb emberektől kaptok, jogosan néznek titeket hülyének amiért mindenben hisztek ami hihetetlen, ami meg hihető, az ellen meg megy a harc.
    Nem is kell válaszolnod, tudom miket írnál
  • mrzool
    #611
    Teljesen el vagy tévedve. A fizikusok teljesen nyíltan beszélnek több dimenzióról, multiverzumról, féreglyukakról és hasonlókról. Az egy dolog, hogy ezeket elég nehéz megérteni, ám annál könnyebb félreérteni.

    Neked folyton csak az utóbbi sikerül...:(
  • Tetsuo
    #610
    hogyan lehet elmenteni a videot??
  • mrzool
    #609
    Provokálsz?:)

    Tudod te szerintem nagyon jól, hogy mi a különbség a tudomány és az áltudomány között... Ahogy a SETI az tudomány, úgy a Däniken-féle faszságok az áltudomány kategóriájába tartoznak.
  • mrzool
    #608
    Azt érted félre, hogy Kaku nem úgy 'en bloc' van a tudósok / fizikusok ellen, hiszen ő is egy közülük. A húrelmélet nem újfajta dolog, sok ezren foglalkoznak vele. A pontyos példa igen szemléletes, de nem mond semmit azon kívül, hogy számos probléma megoldásához elég a 3 vagy épp 4 dimenziós térben gondolkozni, és aki egész életében azzal dolgozik, annak valószínűleg új és idegen lenne egy ilyen 'térugrás'.

    De mi is ezzel a baj? Semmi! A tudomány fejlődik, a húrelmélet relatíve fiatal, majd meglátjuk, hogy kiállja-e az idő és a bizonyítások próbáját. Most hülyének nevezed Maxwellt vagy Newtont csak azért, mert ők sem látták előre a húrelméletet? Vagy mit akarsz mondani? Új dolgok, új elméletek folyamatosan jelennek meg, ennyi.

    Az idegen civilizációs dolgot pedig szintén félreérted. Az angol könyvben az 'extraterrestrial' és 'alien' sztringek csak olyan kontextusban fordulnak elő, ahol elmélkedik, valószínűségekről, lehetőségekről beszél - semmi konkrétum (honnan is lenne?) Ilyen tudományos elmélkedés rengeteg van, elég ha csak Sagan vagy Dyson munkáit említem vagy pl. a SETI programot.
  • Balumann
    #607
    Miben ütközik a tudománnyal, ha feltételezzük, hogy léteznek földönkívüliek, és esetleg jártak is itt?
    Miért számít áltudománynak az, ha a múltban keresnek arra utaló nyomokat, hogy jártak itt valaha földönkívüliek, és hatással voltak az emberiség fejlődésére, civilizációra? A történészet, régészet áltudomány-e?
  • OKkultist
    #606
    Egy elméleti fizikus elég jó, hogy az "áltudományokról" beszéljen?
    Dr. Lukács Béla Friderikusz műsorában a dimenziókról beszél, kb. a 15-20.perctől érdekes
    Nagyon nem úgy van, ahogy azt az átlagember képzeli, de a fizikusok is csak egymás között mernek ezekről nyíltan beszélni, ritka kivétel a belinkelt műsor.
  • Pares
    #605
    És külömben is, mit értek félre? Csak kiirtam a könyvből! Epic Fail.
  • Pares
    #604
    És ki istenit áltudományokat, milyen ...-ról beszélsz megint?
  • Pares
    #603
    Ember, most irtam ki a könyvéből!!! Tudom miről ir. A magasabb dimenziós világokról, meg a földönkivüliekről akik már képesek a hipertérben utazni.

  • Pares
    #602
    "Mivel az egész életüket ebben a sekély tóban élik le..."

    Mármint a ponty tusósok, akik a mi fizikusainkat jelképezik :D
  • mrzool
    #601
    Teljesen félreérted Kaku írását, olvasd el eredetiben, prekoncepció nélkül!

    Ő kőkemény fizikus, aki a tudományt gyakorolja, nem pedig az általatok istenített áltudományokat.
  • Pares
    #600
    ...Egszer elképzeltem, mi történne, ha belenyúlnál a víbe, és kiemelnék egy ponty tudóst. Míg vizsgálnám, dühödten ficánkolna. Elképzeltem, mit látna ebből az egészből a többi ponty. Számukra ez igen nyugtalanitó eseménynek tűnne. Először azt látnák, hogy az egyik tudósuk eltűnt az univerzumukból, egyszerűen nincs többé. Akárhová is néznének az univerzumukban, sehol sem találnák nyomát ennek a tudósnak. Aztán másodpercekkel később, amikro visszadobnám a pontyot a tóba, a tudós egyszer csak megjelenne a semmiből. Egy ponty azt gondolná, hogy csoda történt.
    Miután összeszedte magát a tudós, egy egészen elképesztő történettel állna elő. "Váratlanul kikerültem a mi univerzumunkból (a tóból), és bent találtam magam egy misztikus másik világban, vakító fényben, furcsa alakú tárgyak közt. De a legfurcsább az egészben az a lény volt, aki fogságban tartott. A legkevésbé sem hasonlitott egy halra. Megdöbbenve láttam ,hogy nincs semmi féle uszonya, de mégis képes mozogni. Meglepett, hogy a természet szokásos törvényei nem működtek ebben a msáik világban. Azután ugyan ilyen hirtelen újra a mi világunkban találtam magam" -mondaná a ponty tudós.
    Ez a történet az univerzumon kívüli utazásról természetesen annyira bizarr, hogy a pontyok többsége elutasitaná, és a lehető legnagyobb szamárságnak tartaná"

    A lényeg az utolsó mondatban van.