6569
12149940121232355297.jpg
  • tomcat1
    #559
    szerintem meg tök informatív, csak tudni kell szelektálni, mint mindig :)
  • gbc csabika
    #558
    Ebben van valami, bár sztem nem mostanában fogunk bármit is találni, tekintve, hogy a naprendszer bolygóira is bajos leszállóegységeket küldeni, olyan bolygón történő landolásra programozni valamit, amiről alig tudni vmit, az pedig lehetetlen. Az ember maga képes előre nem tervezett helyzeteket kezelni, de a kozmikus sugárzás miatt nem nagyon ugrálhatunk.
    Na jóccakát mindenkinek.
  • uwu
    #557
    A tudomány mai állása szerint nem annyira régi a viágunk. Sok idő kell az értelmes élet kialakulásához, akár mi is az eredete. Gyorsan fejlődik a technológia, ebben a kutatásban az idő igencsak fontos tényező.

    A primitív létformák jóval számosabbak lehetnek az univerzumban, szerintem ha majd találunk ilyet akkor sokkal biztosabban állíthatjuk, hogy nem vagyunk egyedül. Egyenlőre csak a matematikai esély az ami más életformák létét "bizonyítja".

    Igaz, hogy egy magasabb szintű élet, főleg intelligens élet nyomait sokkal könnyebb megtalálni. Kérdés, hogy elég sűrű-e az előfordulásuk ahhoz, hogy tudomást szerezhessünk róluk. Lehet, hogy csak idő kérdése, lehet, hogy egyszerűen lehetetlen.
  • Rip
    #556
    Ajj, ezt ismertem korábbról, nagyon beteg! Én sem tudtam, hogy videoklip, és az elejét teljesen elborzadva néztem! :)
  • gbc csabika
    #555
    Érdekel amúgy.
  • gregtom6
    #554
    vagy talán ugyanaz az ősi lény(sejt), ami erre a bolygóra is, és egy másik bolygóra is került vhogy, csak évmilliókon keresztül az ember "2 különböző formája" fejlődött ki
  • gbc csabika
    #553
    Ez attól függ, hogy mi találjuk-e meg őket, vagy ők minket. Ha mi, akkor szerintem fejletlenebbekkel, mivel legjobb tudomásom szerint azok az alkalmazkodóképesebbek, a közeli csillagrendszerekben pedig, úgy tudom csak olyan bolygók vannak, melyeken igen zordak a körülmények.
  • gregtom6
    #552
    a szürkék mi magunk vagyunk, csak rengeteg évvel később...talán...
  • uwu
    #551
    Szerinted az embernél fejlettebb, vagy fejletlenebb létformákkal fogunk előbb találkozni?

    Nekem erről van elképzelésem, majd leírom ha érdekel valakit.
  • gbc csabika
    #550
    (technika) - bocs
  • gbc csabika
    #549
    (hallgatom)
  • gbc csabika
    #548
    A techina jelen állása szerint nem, mivel eddig nem találtunk semmit máshol. Minden csak puszta találgatás, még a kamu felvételeknél is kétesebb. Ha tudsz valamit más planétákon talált életről, szívesen meghalgatom.
  • gbc csabika
    #547
    Rendben van, felőlem a földön kívül zajló eseményekről is beszélhetünk:)
  • uwu
    #546
    Nem beteges kicsit a földön kívöli élete a földön keresni?
  • gbc csabika
    #545
    Szerintem meg az UFO észleléseknek, állítólagos idegen űrhajóknak picit több közük van a földönkívüli élethez, mint az inkáknak, vagy a vallásnak. Mivel asszem természetes környezetükben nem sikerült eddig földönkívülieket megfigyelni, sztem kénytelenek vagyunk a Földön történt észlelésekről beszélni. De ezen nem fogok összeveszni senkivel.
  • uwu
    #544
    A vallással kicsit elkanyarodtunk a témátol, ez tény, de már vége, az nem olyan visszatérő istencsapása.
    Emiatt az ufózás miatt viszont nem lehet érdemben beszélni a földön kívüli életről.
  • uwu
    #543
    Nem.
    Legtöbbször repülő nem megszokott légköri körülmények között, néha műhold, vagy meteorológiai léggömb, mégritkább esetben kísérleti járgány.
  • gbc csabika
    #542
    A valláshoz ugyanúgy nem volt semmi köze, azzal mégsem volt bajod. De feltennék egy hülye kérdést: a repülő csészealjakat talán nem földönkívüli élőlények vezetik baszki?:)
  • gregtom6
    #541
    sorry az enyhe offért, de végülis ez vmennyire ide illett:)
  • gregtom6
    #540
    EZT MINDENKI NÉZZE MEG!!! XD
    Érdekes, ebbe a topikba illő videó.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az elején tisztára hihető, később rájössz, h ez egy videoklipp, de én még így sem értem, hogy hogy csinálta a készítője, mert nagyon jó lett...hangulat 5-ös...
  • uwu
    #539
    Felhívnám a figyelmet, hogy a topik földönkívüli élőlényekről szól.
    Ez egy tudományos téma. Semmi köze az azonosítatlan repülő tárgyakhoz, még akkor sem, ha sokan azt hiszik, hogy mégis.
    Az odanézz mi repül ott tipusú hozzászólásoknak csináljatok másik topikot, de véletlenül se a tudományos topikok között, ígyis elég szennyezett a környék!
  • uwu
    #538
    Nyílván vannak nyitott kérdések, ettől halad a tudomány, nekem nem ezzel van gondom.

    Én azt rühellem, mikor valamelyik idióta talál egy furcsa dolgot a világban, kreál egy elméletet, és elkezdi hírdetni. Ezzel elindít egy lavinát, átver egy csomó hiszékeny embert, és még kiírtani is nehéz az őrültségeket, kifejezetten károsak az ilyen egyének a globális tudás számára.
    Aki nem eléggé ássa bele magát a dolgokba, ne éllíson semmit! Nincs alalpja, bízza azt rá inkáb hozzáértő emberekre.
  • gregtom6
    #537
    Az 51-es körzettel szemben(a Föld másik oldalán)mi van? úgy értem, h térképen a vele szemben lévő hely hol van?
  • gregtom6
    #536
    Azért tettem hozzá, mivel írtad, h nem annyira titkos, alapjában véve titkosnak nem titkos, de nagyon védett. Ott lehetnek különleges atombomba szerű fegyverek, ufó is lehet, de idegen sztem nem. Esetleg féregjáratokat, teleportokat próbálgatnak, mást nem nagyon.:)
  • Solt
    #535
    Ebben is egyetértünk! :)
  • Solt
    #534
    Semmi gond! :) Én nem állok senki pártjára... főleg nem olyan témában, amiről nincs saját ismeretem! :)

    Visszavonulok olvasgatni... mert érdekel a téma... jó látni a két álláspontot ütközni.

    Egyébként ez a reakciód korrekt volt!
  • uwu
    #533
    Aki politikai meggyőződésből érvel bármilyen elmélet mellet, nem igazi tudós.
  • sz4bolcs
    #532
    Szerintem pontosan a Föld ellenkező felén van. xD
  • gbc csabika
    #531
    Épp ezt mondtam az előbb, sztem ha valahol vannak is földönkívüliek, az nem hiszem hogy ez a hely. Ez persze csak spekuláció.
  • uwu
    #530
    Részben igazad van, fogalmam sincs, hogy ki vagy, de úgy tünt, hogy az áltudományok művelőinek pártját fogod, és mivel rühellem az ilyesmit ezért lett eltúlozva a reakcióm.
  • gregtom6
    #529
    esetleg a bejárata vmi kis elhagyatott, félig leomlott viskóból nyílik hangfelismerő rendszerrel v nemtom.....Obama már tudja az igazat:)
  • gregtom6
    #528
    Nem gondoltatok még arra, h nagyon védett, de mégis mindenki tud a létezéséről, ezért lehet, h nem is baj a kormánynak, ha mindenki azt hiszi, ott ufók vannak. Sztem az egy jó figyelem elterelő eszköz is, meg titkos fegyverfejlesztési kísérleteknek is jó, de az igazi ufók nem ott vannak, hanem talán az északi sarkon(a legkevésbé lakott helyen talán)
  • Solt
    #527
    Látod erről beszélek! :D Fogalmad sincs, hogy ki vagyok, milyen fokú az ismeret anyagom, de már csípőből jobban tudsz, sőt már áltudományos is vagyok, aki összeesküvés elméleteket szajkóz! Sőt olvasni is lusta vagyok! Ezt nevezem sarlatánságnak, hogy csípőből ennyit tudsz! Tanítják a megérzést az egyetemen? Nem áltudományos ez? :D Nem érzed ezt viccesnek?

    Nem érzem kínosnak tudósokat fikázni, ugyanis nem tettem. Nem tudom feltűnt-e? Nem értek ehhez a témához, csak szemlélem a topikot... akkor nyilvánultam meg, amikor olyan téma került szóba, amit meglehetősen jól ismerek, illetve évek óta ezzel foglalkozom.

    Nekem történelem és vallás terén vannak ismereteim, ezen a téren pedig a tudósok nem egyszer politikai véleményeket szajkóznak! Arról nem beszélve, hogy mindenkit hülyének néznek aki nem az ő véleményüket fújja! Még akkor is, ha a szajkózott álláspontjuk tarthatatlan...

    Ezen a téren figyeltem meg azt a mentalitást amit vázoltam. Te pedig szépen alátámasztottad nekem, és ezért hálás is vagyok! Próbálj meg hozzászokni, hogy a tudósok sem tévedhetetlen lények.

    Gondolj csak az orvos tudományra... mindenki sarlatán akinek nincs szike az egyik, gyógyszeres doboz pedig a másik kezébe! Nem zavarják őket egyéb tények... mindenki más áltudományos... punktum...

    Ideje lenne leszállni a magas lóról... kényelmesebb mint pofával előre leesni! :D

  • gbc csabika
    #526
    Vannak földutak, melyek oda vezetnek, civil autók őrzik, és tábla figyelmeztet.
  • EK1TEP
    #525
    Nah igen de ehez a helyhez kötik azt is.Fedő dolog ez sztem hogy ne menjen oda senki biztos kis földalatti dolog megy...ha annyira titkos lenne sztem műhold képet sem lenne szabad csinálni róla.

    Groom Lake néven is fut a hely.
  • gbc csabika
    #524
    Én inkább abban hiszek, hogy a hidegháborúban itt folytatott repülőgépkísérletek miatt terjedtek el a hírek a helyről. Nincs kétség, titkos a létesítmény, akárkit figyelmeztetés nélkül lelőhetnek, de ha valahol földönkívülieket "tartanak", arról a helyről sztem nem tudunk:)
  • uwu
    #523
    Inkáb mindenki hülye aki annyira keveset tud, hogy azt hiszi sokat tud.

    Egy átlagember szörnyen keveset tud a viágról, nagyon sok embernek nincs racionális világképe, sokan a mindennapi gondokon túl nem foglakoznak a tudománnyal. Egy művelt embernek lehet jó átfogó képe a világról, de részletekbe menően biztos, hogy kevés a tudása ahhoz, hogy adjon valamit a globális tudáshoz. Ehehz specializálódni kell, a tudományban mindíg is nehéz volt eredményt elérni egy-egy emberenk, és ahogy telik az idő, ez egyre inkáb így lesz.

    Ha kicsit elszakadnátok az áltudományoktól, és inkáb az információgyűjtéssel foglalkoznátok, biztos, hogy jobban éreznétek magatokat.
    Persze tudom, hogy ez nehéz. Sokat kell ovasni, utánajárni, hogy nehogy beszopjál valami hülyeséget. űsokkal könnyebb felmenni egy összeesküvéselméletes oldalra, szajkózni az onnan szedett faszságot, és fikázni a tudósokat.
    Nem érzitek kicsit kínosnak néha, mikor tudósokat fikáztok? Kicsit sem gyanús, hogy talán az igazság mégse odaát van?
  • gbc csabika
    #522
    Ez lenne a felvétel.
    Amúgy az esetről semmit nem tudok, azt sem, hogy a video esetleg fake lenne,de nem gondolom hogy a mexikói légierő ilyesmivel üti el az idejét.
  • uwu
    #521
    Mégis mi volt az amire a tudósok nem tudnak mit mondani?

    Van olyan, hogy kevés akiindulási adat, és ezért nem egyértelmű melyik elmélet írja le pontosabban a valóságot, de én nem tudom, hopgy írtál-e ilyesmit.
    A földönkívüli élet jó téma, nehéz megmondani, hogy van-e, és ha igen akkor milyen formában.
    Viszont az idegenek köztünk vannak tipusú dolgok nem tartoznak a tudományos témák közé, eddig minden "bizonyíték" kamu volt.
  • EK1TEP
    #520

    Az 51-es körzet

    Erről még senki semmit nem beszélt?Pedig itt tuti van valami nem e világi!