6495
12149940121232355297.jpg
  • High end PC #17
    Hmm, elég gyorsan relative népszerű lett a topik, érdemes volt megnyitni. :)
    Másrészről a többi topik amolyan hit féléről szólt, hogy köztünk vannak, stb, itt viszont a puszta tudományos megközelítés szemszögéből lehetne vizsgálni a dolgokat, és kérem ne járassuk le a témát, mint ahogy teszik nagyon sokan. :)
  • w77d
    XD
  • Arcor
    :DDD
  • mila69en
    így van teljesen egyetértek! azért mert nem látjuk, nem jelenti azt, hogy nincs:) vannak és kész!:D
  • Arcor
    Az emberek többsége "hit" kérdést csinál belőle, holott pusztán matematika. A világegyetem méretéből a csillagok és bolygók elképzelhetetlen számából kiindulva véleményem szerint elég kicsi a valószínűsége, hogy mi lennénk a világ közepe az egyetlen inteligens életforma.
  • Rip
    Te tanóc vagy? :DASDSA
    Az mi? Nem tanonc akart lenni?

Amúgy pedig földönkívüliek vannak, butaság azt hinni, hogy egy ekkora világegyetemben egyedül a földön van élet. Mert akkor minek ez a nagy pompa :)
  • zomgzerg
    ne hidd már el hogy vannak csillagok
    szerinted amerika nem tudott egy geci nagy kamu planetároiumot építeni a föld köré? valószínű hogy van hold meg ilyenek :D
  • w77d
    ez nem hit kérdése. A földönkívüliek léteznek. Ha nem is olyanok mint mi, de mindenképp léteznek. A világegyetem olyan kibaszott hatalmas, hogy annak az esélye, hogy nincs még egy bolygó a több triilliárd között, amelyen élet van, kevesebb a 0.00000001%-nál. Az más kérdés, hogy vannak e "földre látogató" idegenek....
  • TommyC
    Darwin IV.
  • High end PC #7
    Ilyen témakör nem létezett sem a Tudományos eszmecsere traktusban, sem máshol. Nézd meg még egyszer.
  • bertino
    http://www.sg.hu/forumkereso.php?mit=f%F6ld%F6nk%EDv%FCl&hol=topic

nyitónak gyakorolni kéne cseppet a kereső használatát.
  • Bulykin
    mama2
    sryXD

btw. a téma érdekes, volt már h elgondolkoztam rajta, de nem mondanám h hiszek a földönkívüliekben...
  • Mirk
    Hát én SG tanócként azon a véleményen vagyok, hogy bár én nem jártam utána, de biztos vagyok benne, nem egy de nem is kettő ilyen topik van már.
  • High end PC #1
    Sziasztok!
    Csillagász tanócként eléggé érdekel a téma, gondolom nem vagyok egyedül vele, hogy gyakran elkalandozok a gondolattal, vajon az emberi elme számára szinte felfoghatatlan nagyságú világegyetemben, mennyi a miénkhez hasonló, az általunk ismert élet számára kedvező körülményű bolygó létezhet, és ezek hányadán alakulhatott ki ténylegesen is az élet, valamint az intelligens élet.
    Kinek mi a véleménye erről?