6569
12149940121232355297.jpg
  • Rip
    #439
    Egy levél nélküli növény, amiből egy 2m hosszú akármi áll ki, amit két ponton alá kell támasztani...
  • gbc csabika
    #438
    Én komolyan azt hittem, hogy a bütyköket, "kiálló izéket" kellene különösnek találnom, a szerkezetén szerintem sincs mit csodálni.
  • dronkZero
    #437
    "A virágos elmélet a legreálisabb, nem?"

    Hát a szára, az akárhogy is nézem, kurvára növény.
  • dronkZero
    #436
    "egy egyszerű bikának minek készitenének"

    Mert egy keresztre feszített embernek miért emelnek többmillió szobrot világszerte?
  • dronkZero
    #435
    "Mert hogy nem a szokásos módon építették a falakat az inkák, az biztos."

    De hát látod, bakker, hogy ez a fal építésének szokásos módja... Így építik a falat az egyiptomik, a japánok, és az inkák is. Egyszerűen NEM ÉRTEM, min vagy kiakadva. Azon, hogy különböző, kisebb nagyobb köveket egymásba forgatnak/csiszolnak? Hány példa után hiszed el, hogy így kell falat építeni? Ma terméskő burkolatnak hívják, falat ilyet már nem építünk, mert munkaigényes. A kövek is csak nagyjából passzolnak, mert van beton. Az elv meg 10000 év ugyanaz. Mi ezen olyan meglepő?
  • Pares
    #434
    Ekkora véletlenek az én véleményem szerint nincsenek...
  • mila69en
    #433
    nem feltétlenül! mert akkoriban nem nagyon volt szerintem ekkora információ áramlás két egymástól ilyen távoli helyen:) lehet a puszta véletlen is! de lehet, hogy repülő csészealjakkal mentek kémkedni
  • Pares
    #432
    "Ja. Amire a reális esély pont 0 volt. De ők elhitték, hogy feltámadhat. És? Akkor most mi van?"

    Azt jelenti, hogy ettől a valamitől féltek, vagyis lehet tényleg embereket gyilkolt, külömben is, egy egyszerű bikának minek készitenének egy több mint 500 tonnás szarkofágot, miért törnék szilánkokra a csontjait és miért töltenék meg biutmennel a sírt?
  • mila69en
    #431
    simán eltudom képzeli hogy faragtak.. hát nem pont kőbaltával:D de valami kő szerszámokkal mivel ezt a technikai korszakot élték gondolom megvoltak a spéci cuccaik amivel megcsinálták! mi nem ismerjük ezt a technikát ezért elképzelhetetlen, hogy kifaragjak egy kő szobrot egy általam készített kőszerszámmalxDDDD de lehet, hogy ha most itt teremne egy akkori őslakos olyanokat farigcsálna hogy csak lesnénk:DD meg gondolom nem volt ekkora rohanás az élet volt idejük két banán majszolása között ilyenekre:DD
  • Pares
    #430
    Jah, hogy akkor az természetes, hogy egy falat a Föld 2 elkülönült végében igy emeljenek fel. Aha, persze...
  • Vardar
    #429
    Egyébként ehhez azt tenném hozzá, hogy akkor minden civilizációnak azonos úton kellett fejlődnie, mert ÍGY KELL fejlődni.
  • Pares
    #428
    "Húúúú! Talán mert így kell falat építeni? Ez most tényleg ekkora csoda? Hogy a világ minden táján tudnak falat építeni?"

    Most hülye vagy ,vagy csak tetteted magad. Az egy dolog, hogy fal, de hogyan vannak benne az épitőelemek elrendezve? Mert hogy nem a szokásos módon épitették a falakat az inkák, az biztos. Az tűnt érdekesnek, hogy ezt a furcsa falépitős módszert néhány nagyon öreg egyiptomi épületnél is fellehet fedezni...

    "Hát már ne is haragudj, de ez ennyi erővel bármi lehet. Főleg a második kép."

    Hát persze, hogy minden lehet... A virágos elmélet a legreálisabb, nem?
  • Vardar
    #427
    A félreértések és az őrültek viszik előre a tudományt.
  • zeus89
    #426
    Simán! Yómunkásemberek :))
  • OKkultist
    #425
    Itt az egyik érdekesség az idézett linken található könyvből:
    Göbekli Tepe, 11500 éves romok! (ősemberek, kőbaltával????)
  • OKkultist
    #424
    Ebben aztán annyi ősi cucc van, amire nem nagyon van magyarázat, hogy a régészek tökönszúrnák magukat
  • dronkZero
    #423
    "Szerintem ez valami olyan volt, amit nem akartak, hogy föltámadjon. "

    Ja. Amire a reális esély pont 0 volt. De ők elhitték, hogy feltámadhat. És? Akkor most mi van?

    "De ami érdekes, hogy PONTOSAN ugyan ilyen szerkezetű fal ugyan ilyen kiálló izékkel találhatók egyiptomban is és japánban is."

    Húúúú! Talán mert így kell falat építeni? Ez most tényleg ekkora csoda? Hogy a világ minden táján tudnak falat építeni?

    "Aztán itt a hires Dendera-templomkomplexumban található kőbevésett lámpa ábrázolat. Jah, persze, a tudósok szerint csak valami virágokat látunk, az a kigyó is csak az illatot jelképezi. Nem? Tiszta logikus. Főleg az után, hogy Bagdadban 9V-os agyag elemeket találtak"

    Hát már ne is haragudj, de ez ennyi erővel bármi lehet. Főleg a második kép.
    Tudod. Nehéz megérteni egy idegen nép kultúráját, szokásait, ábrázolásmódját. Nyelvét. Épületeit. Nem feltétlenül kell ahhoz földönkívülinek lennie, ahhoz, hogy ne értsd, vagy hogy TELJESEN félreértsd.
  • sz4bolcs
    #422
    Csak azt ne mondjátok, hogy nincs benne valami..
  • sz4bolcs
    #421
    Nemzetközi szabványú mászófal.
  • gbc csabika
    #420
    Aham
  • Pares
    #419
    A bütykökkel semmi bajom, csak azt véltem érdekesnek, hogy pontosan ugyan ilyen bütykös kövek vannak a világ másik felén is ugyan igy összerakva...
  • Vardar
    #418
    Idézek Vojtech Zamarovsky Istenek és hősök a görög-római mondavilágban A-Z-ig című könyvéből.
    Talósz:(kettő van belőle most az óriást mondom)
    ,,Talósz vére ólomból van, és hogy ki ne csurogjon, ereit egy rézből való, romolhatatlan szeg zárja el a sarkán" ,, alighanem Héphaisztosz... készítette"
    Egyes változatok szerint Zeusz rendelte Krétára Europé védelmére, és ő adta tovább Minósznak. A másik szerint Zeusz parancsára H. adta Krétának. Phaisztoszban a sziget közepén lakozott.
    Javítom magamat: Médeia megbűvölte, hogy nem tudta levenni róla a szemét, elesett és eltört a szeg.
  • sz4bolcs
    #417
    Azt a falat falmászásra használták, azért hagyták azokat a kiálló bütyköket, csak közben lekopott a fal, meg a bütykök is.
  • sz4bolcs
    #416
    Na jó, de az ME-109K nem nyilazott szárnyú.
  • gbc csabika
    #415
    A bütykös köveken mit találsz olyan gyanúsnak amúgy?
  • Vardar
    #414
    Te vakegér. ME-109K. Nem látsz a szemedtől?:D
    Amúgy te sem tagadhatod, hogy van valami hasonlóság.(NYILAZOTT SZÁRNY)
  • Pares
    #413
    Lehet, nem ismerem szóról szóra a görög mitológiát...
  • sz4bolcs
    #412
    amúgy meg mindenképp repülőgép, már csak azt kell eldöntenünk, hogy mig29 vagy f16-os.
  • sz4bolcs
    #411
    Mana mana! :D


    De hasonlít egy fekvő black&white-os makihoz is. :D
  • gbc csabika
    #410
    Az aranygyapjúból a "Dzsézönös" részt már nem ismerem, de ez a robot egy másik történettel kezdődik.
  • Vardar
    #409
    De mondjuk úgy van a legendában, hogy Médaia(így hívták a csajt valahogy) ELALTATTA Talószt. Na most nem értem, hogy egy robotot, hogy a fenébe lehet elaltatni...
  • Pares
    #408
    Ez a robot is az Aranygyapjú-legendában volt, asszem a vége felé, amikor Jason és a többiek lestoppoltak Kréta szigetén, csak beleütköztek ebbe az óriás bronz robotra. Vardar már leirta, ugy nyirták ki, hogy leengedték az olajat...
  • gbc csabika
    #407
    Ja, csak én azt hittem volt egy másik is, mivel az előbb még az aranygyapjút említetted. Abban sárkány volt egyébként.
  • Pares
    #406
    Ennyit találtam a gaboni atomerűműről. De ez már nagyon off, azt hiszem. Bár ebben a témában nem nagyon sokáig lehet ezt elkerülni.
  • Pares
    #405
    A "robotról" annyit tudok, hogy Talosnak hivták, tetőtől talpig bronzból volt és Zeusz parancsára Daedalus épitette. Nagyon gyors volt, mert állitólag egy nap alatt 3x megkerülte Kréta szigetét. Olyan nyilai voltak, amik sose tévesztettek célt. Sosem aludt. Feladata Kréta szigetének védelme volt, ami érdekes, mert Kréta szigete körül nincsenek falak se. Biztonságban érezhették magukat egy ilyen "robottal" a sziget körül...
  • Vardar
    #404
    Egyiptomban is van egy rakat ilyen.
    Gaboni atomerőműről beszéljen már valaki, mert égek a kíváncsiságtól.
  • Vardar
    #403
    Annak lézerszeme volt naponta 3szor körbejárta Krétát és a szemével vagy nagy sziklákkal elpusztított mindenkit. Aztán jött a görög mitológia apraja-nagyja akik közül aztán az egyetlen nő (mellesleg mágus) álmában(?) kinyitotta a rézóriás bokáján lévő szeget amiből kifolyt az olaj és meghalt.
  • Pares
    #402
    Kr.e. 3000-5000 között a repülés mindennapos dolog volt. Salamon király is repülő várának egyikén látogatta meg nem egyszer Sába királynőjét...
    Itt van pl.:



    Állitólag ez csak valami repülő halat, madarat vagy méhecskét ábrázol. Hát midnenki döntse el, hogy mire hasonlit jobban. Ezeket egyébként egy Dél-Amerikai sirban találták, iyleneket találtak kinában is.
    Megjegyzem, hogy a II.VH alatt, a Csendes-óceáni hadszintéren rengeteg repülőt vetettek be. Mikor pár évvel a háborő után az egyik szigeten felfedezték az egyik törzset, fából készült repülőgép, rádió és puska imitációkat találtak náluk, mintha utánozni próbálták volna a katonákat és valami Istenekről beszéltek...
  • sz4bolcs
    #401
    A fenét. Az egy b*szott nagy barackmag. Akkoriban még ekkorára nőttek a barackok mert nem voltak génkezelve, nem voltak permetezve sok mérgező vegyszerrel.
  • gbc csabika
    #400
    Sztem ez még nem feltétlen jelenti, hogy földönkívüli a technológia, csak ábrázolások amiken lehet spekulálni, mindenesetre érdekesek. Amúgy Gabonban természetes atomreaktor működik, nem tartom teljesen elképzelhetetlennek, hogy felfedeztek valamit a természetben, aminek a segítéségvel elektromosságot állítottak elő.