912
Cities XL
  • marcihusi
    #752
    Közben próbálgatom az új autópálya építési lehetőségeket:
  • marcihusi
    #751
    Két fajta buszállomás van. Az egyikből 3 a másikból pedig 12 buszjáratot építhetsz ki. Aztán hogy hogyan variálod az útvonalakat az a te dolgod. meg tudod csinálni azt is amit írtál. De ezt a modot ha feldobod, akkor jóval többen használják a tömegközlekedést. Persze az utakon még így is fognak közlekedni szépen, csak reálisabb a busz és metróhasználat.
  • Christian
    #750
    zsír, köszi. one way expressway se rossz:)
    tömegközlekedéssel egyébként még nem nagyon foglalkoztam, az megoldható hogy egy buszmegállóba vezetek több vonalat, és onnan egyet máshova?
    pl 2-3 buszvonal összegyűjti az utasokat a város szélére, vagy valami központi helyre, és onnan egy negyedik vonal meg elviszi őket a gyárakba. átszállnak az utasok?
  • marcihusi
    #749
    Buszmegállót az expressway-re, olyan van. Valahol itt, vagy ezek között.
  • Balázs 17
    #748
    ?:DDDD
  • Christian
    #747
    olyan mód nincs, amivel lehet expessway-re is helyezni buszmegállót, illetve metroállomásokat utakra?
  • Christian
    #746
    én kikapcsoltam az autóközlekedést, 1 millió feletti lakosnál, teljesítményjavulás érdekében :P
  • Borg
    #745
    Ez olyan illúzióromboló, már az alap highwaynél is :(
  • marcihusi
    #744
    Én eddig jutottam csak, még nincs ki közlekedjen rajta, de azt írják hogy az illesztésnél eltűnnek.
  • Borg
    #743
    És végig is mennek rajta az autók, vagy megállnak és eltűnnek az illesztéseknél?
  • marcihusi
    #742
    Egy rendkívül jó modot találtam ma.


    Lényegében bármilyen csomópontot meg lehet építeni, és működik is. Bár elég macerás első ránézésre, de csak meg kell szokni. Ja és érdemes elolvasni a használati utasítást.
    Link
  • Christian
    #741
    köszi:) de közben már elkezdtem egy másik mapot.

    Ami nagyon nem tetszik, hogyha lerakok pl egy 'Medium Density High Tech' épületet 'Holiday Zone'-n kívül(vagy akár office-t), már akkor max 75%-ot ír 'Quality of Life'-ra. A forgalom ezt még sokkal jobban le is rontja. Az egyetlen "normális" épület pedig (Landmarkokon és blueprinteken kívül) ami növeli ezt az értéket, az a park, ami egyrészt túl nagy, másrészt drága a fenntartása.
  • WinStar
    #740
    a tóvidék,az a neve a mapp-nak :)
  • Hunor1
    #739
    mogy? városháza+kis régimódi utcaszerkezet /van földút is/ valamint egyenként lerakott egyedi kisházak. ezt legalul a pack ikon nyitja meg.ja meg unlockolni kell az összes épületet /gondolom ekkor jönnek elő a kis középkori jellegű gerendavázas házikók /
  • Balázs 17
    #738
    és ezt hogy csináljátok?

    én is régóta ezen gondolkozok, hogy de fasza lenne egy ilyen kis skandináv várost létrehozni:D
    és persze úgy, hogy pozitív legyen a cash... és senki ne sírjon
  • marcihusi
    #737
    Igen, erre is van lehetőség, kis vidéki tájat építeni akár több kisebb-nagyobb falucskával. Tervben van nekem is egy alpesi vidék, és egy mezőföldes mezőgazdász térség.
    De most be akartam építeni ezzel a várossal az egész térképet széltől-szélig, és már kb. a fele térkép meg is volt. Na de sebaj, majd nekiugrok megint, ha lesz hozzá kedvem. De addig talán összedobok én is egy kistérséget.
  • Hunor1
    #736
    ja de én nem a nagy pozitív mérlegre gyúrtam, hanem elég 3-5 ezres poz.egyenleg.azt hiszem olyan 1000 fős a falum, de szeretnék még kissebbet is, esetleg speciális terepen, vagy csak gazdakoknak stb.
  • Christian
    #735
    nekem most még 9 ezren sincsenek, és már +15 ezer a cashflow:P
  • Hunor1
    #734
    az a baj hogy lényegében nincs már nagy kükömbség egy 100 ezres és egy milla feletti városnál. Igen el lehet szöszölni a metrókkal vagy hogy átvezess egy gyorsforgalmi utat a városon. De a 100 ezresnél is megvan már minden. az összes osztály/ elitek stb/ ipar, üzleti negyed, szórakozás
    , kereskedelem vagy felhőkarcoéók és kertvárosi negyedek... mindez csakk nagyobba a milla fölöttieknél ua. Én inkább most mini falvakat gyártok kis kanyargós utcával, ehyéni medieval /gerendás/ kis házakkal templommal.alig pár mezőgazd. néhány üzem és kiszolgálás. azt nézegetem hogy milyen a legkissebb lélekszám ami már stabilan pozitív és fasza ott élni.
  • Christian
    #733
    uh, az durva :S
    amúgy sztem elég stabil lett a játék, nekem még egyszer sem fagyott ki, pedig sokszor alt+tabozok is. lekopogom:D
    én 1.7 millió lakosnál kicsit meguntam, meg már akadt is rendesen, úgyhogy most új pályát kezdtem el
  • marcihusi
    #732
    Nekem szerencsére ezzel nincs problémám, viszont valamiért tönkre ment a mentésem, úgy kb 2.6 millió lakosnál. Ha belépek a játékba, a földgömbön még ott van, de amint megpróbálom elindítani, lefagy és kilép.
    Még szerencse hogy készítettem, biztonsági mentést, igaz itt még csak 1.6 millió lakos van, és a három megastruktura is is ugrott.
  • Cefre
    #731
    akkor nem csak én küzdök ezzel a problémával :D
  • Borg
    #730
    Ezek bizony a játék nagy kérdései.... végre tökéletesen egyensúlyba hozol mindent, jön be a pénz, nekiállsz valamivel bíbelődni, pl autópálya építés, és közben csődbe mész, mert a balansz valami rejtélyes okból közben megszűnt...
  • Cefre
    #729
    hello miért van ha elérem a 100000 res létszámot nem akarnak dolgozni a gyárakman ?
  • WinStar
    #728
    fúú,ez a 2011-es Cities XL...én maradtam annál,ha érdekel holnap elmondom a nevét,mert nekem magyar a játék,aztán épitkezhetsz rajta :)
  • Christian
    #727
    mert szigeten lehet építkezni. a térkép amin én vagyok elég sík, van egy nagy tó középen és ennyi - nincs benne semmi extra.
    valami sok szigetes vagy nagy kanyonos pályát kipróbálnék.
  • WinStar
    #726
    érdekes map? :D
    Miért lenne érdekes? :D
  • Christian
    #725
    érdekes map. lehet elkezdek énis egy másik várost valami nehéz térképen:D
  • WinStar
    #724
    Itt van az én városom,még nagyon kezdetleges.De ez egy napi munkám...pontosabban délutánom.Leginkbáb a tökéletes gazdaságon dolgoztam :)
    1.kép
    2.kép3.kép
    4.kép
    5.kép
    6.kép
    7.kép
  • WinStar
    #723
    Cities XL 2012 teszt:
    TESZT

    itt leírja hogy miben változott a 2011 óta.Hát nem ír túl sok jót,szal én még mindig akkor inkább csak a 11-est tolom :D
  • Borg
    #722
    Dárga lesz, ha mindhez oda akarod vezetni :)
  • Pares
    #721
    Értem, szóval buszjáratokat kell hozzájuk vezetnem? Kipróbálom, köszi.
  • Borg
    #720
    Busz, metró.
  • Pares
    #719
    Sziasztok! Annyit szeretnék kérdezni, hogy nagyjából mit jelent, és mitől függ a hoteleknél, cégeknél feltüntetett "Nearby passanger services"? Nagyjából mindenhol zéró, vörös, és nem tudok rájönni, hogy mit kezdjek vele. Ettől függetlenül a hotelt leszámítva minden működik jól.
  • marcihusi
    #718
    Találtam egy csokorra való mod linket itt. De figyelmesen olvassátok el a leírásokat, mert nem mind jó a 2012-vel.
  • Christian
    #717
    ez az:
    http://forum.citiesxl.com/viewtopic.php?f=58&t=1258&start=120
    de érdemes végigolvasni az egész topicot is.
    jó a 2012höz is.
    a térkép neve: The Lake on the Plain
  • hunmmm
    #716
    igen, most már tudja használni a játék mind a négy magot :D, így már egyáltalán nem akad
  • Robi546
    #715
    én nem tudom hogy működik-e mivel nincs meg a játék de szerintem igen, volt egy játék talán a GTA SA abban is ugyan ezt csináltam bár az nem szaggatott mert nem erős gép kell hozzá de azért be allítottam hogy használja ki mind a két magot. :D
  • Balázs 17
    #714
    ez tényleg jó?
  • hunmmm
    #713
    hello, belinkelnéd azt a linket az utak építéséről?
    Omnicorp mód jó 2012höz is?
    Milyen pályán vagy? Nem láttam eddig sehol sem ilyet a játékban.