912
Cities XL
  • Borg
    #872
    Szerintem felejtsd el...
    A 2011 is ugyanilyen bugos volt, a 2012 is az. Egy bizonyos városméret után lagolni kezd, és előbb utóbb játszhatatlanná válik, vagy legalábbis élvezhetetlenné. A 2012-es verzió lényegében csak egy modpack szerintem.
  • item
    #871
    Üdv mindenkinek!

    Még új vagyok,szóval az lenne a kérdésem,hogy javítás jött már ki a játékhoz ? Főleg a többszálú feldolgozás érdekelne,mert a 4 magból csak 1 pörög 100%-on.

    Köszi..

  • RoboKutya78
    #870
    használtam a beépített okosságot:) adogattam a pénz utánpótlást:)
  • RoboKutya78
    #869
    C:\Users\mappanév\AppData\Local\Focus Home Interactive
  • pett3rson
    #868
    hova menti a játék a városokat? C:documents-be? volt egy win7 reinstallom és eltűntek a városok, gondolom már menthetetlen, így kezdek újakat, de most ezeket már elmenteném máshova is.
  • pett3rson
    #867
    Hogy csináltál 1,5 milliós várost?
  • pett3rson
    #866
    igen, az utak elég furmányosak, kicsit jobban oda kell figyelni a tervezésnél. előbb láttam egy ilyen "dupla-út" kialakitást, valami hasonlót használok Én is, hogy alternatív útvonalként használják azt a teherautók, bent a városközpontban meg az egyirányú utakat használom, ami elég jó, tényleg látszik a hatás a forgalmon, csak hát pepecselni kell vele :)

    ja, közben megtaláltam a válaszom is, mindegy milyen "méretű" utat rakunk a pálya szélére, mindig azonos lesz a mérete, azaz 20 freight/passengers. tehát minél többet kell rakni, amennyit csak enged, hogy több átmenő forgalmunk legyen. City Links-nek hívják ezt a dolgot.
  • Balázs 17
    #865
    egyedül a városházát lehet "fejleszteni"

    autópályát én nem építettem, csak addig amíg megnéztem, elég drága az biztos:)
    autóút még türhető

    igazából nem tudtam kibékülni azzal, hogy ha egy útra csatlakoztatsz egy másikat mindig közlekedési lámpákat tesz, így nem lehet egymás mellé többet tenni, mert ugye dugó lesz...
    ez annyira gáz így, ha most elképzelem, hogy a való életbe se lennének főutak mi lenne velünk:D
  • pett3rson
    #864
    Na, akkor még egy valami amit egyelőre nem találtam sehol: Van lehetőség lecserélni a low density területeket medium-ra vagy high-ra úgy, mint Sim City-ben?
    Itt csak rombolás után sikerült az új típusú területre építeni.
  • pett3rson
    #863
    És az, hogy az eleinte használt kis forgalmú utakat lecseréljük nagyra? szerintem tök logikus. mondjuk azt olvastam, hogy a highway elég drága, bár szerintem nekem olyanom nincs is még.
  • Balázs 17
    #862
    azért írtam h alagútként kell használni a sziklás résznél
    sőt én még városban is szoktam föld alatt vinni utakat:D
  • pett3rson
    #861
    olvasva a CitiesXL külföldi fórumát, Ti találkoztatok már azzal a buggal, hogy elég lerakni a legkisebb iskolát az Education növeléséhez, mert a többit úgysem értelmezi?
    mondjuk nem tudom melyik résznél van, 2012 vagy a 11 vagy még egy régebbi esetleg.
  • pett3rson
    #860
    azt tudom, hogy lehet alagutat használni, éppen egy ilyen alagút-híd kombót használtam fel, hogy eljussak a pálya szélére - amúgy tök jól néz ki szerintem :)
    nem ez lett volna a magja a kérdésemnek, de köszi, hogy megemlítetted :)

    ha már itt tartunk, ha teljesen sziklás az a rész, tehát alapból nem lehet normál utat lerakni, akkor mit lehet csinálni? terraformálást próbáltam, de nem egy Spore, ahol lehet mindent csinálni :)

    magyarán kell az a sima út vagy elfogadja az alagutat is, mint kijárat? ezt még nem próbáltam.
  • Balázs 17
    #859
    a hegyeken használj hidat, alagútként összelehet kötni a pálya szélével
    shift gomb nyomva tartásával lehet állítgatni
  • pett3rson
    #858
    Sziasztok.

    Játszom egy ideje ezzel a játékkal, tökre tetszik, meg minden szép és jó, rájöttem nagyjából az összefüggésekre a gazdaságban, szóval épül a városom - azaz városaim.

    Most éppen az ugrott be, hogy tegnap felmerült egy olyan probléma miszerint azért nem működnek a Business Hotel-ek a városban, mert nem elég az átmenő forgalom. huh, magyarul elég nehéz szavakba önteni :)
    Aki játszik az tudja miről beszélek, a lényeg, hogy vagy repülőteret vagy kikötőt kellene építenem vagy még szóba jöhet több útkapcsolódás a térkép szélénél a többi város felé, hogy növeljem ezt az értéket. Nos mindegyik komoly problémába ütközött, elsősorban nem volt elég pénzem repülőtérre - mondjuk azóta megcsináltam azt is :) - a pálya adottságai pedig nem tettek lehetővé több kapcsolódási pontot. Sok volt a hegy magyarul :)

    Ma reggel jutott az eszembe, hogy az mennyire megvalósítható és a programot át lehet-e vágni, ha a kezdeti 20-40 autós forgalmat bonyolító "kis" utak helyett később azokat lecserélem csak a térkép szélén az aktuális legnagyobbra - most 160-nál járok - és valameddig bevezetem a város felé. Teljesen az egész úthálózatot nem tudnám átszerkeszteni, hiszen ahhoz rengeteget kellene rombolni-építeni egy 450 ezres városnál szerintem.
    Mivel úgyis a csatlakozási pontot nézi a pálya szélén, ha ott egy nagy út van, akkor az azt jelenti neki, hogy nagy forgalmat tudok lebonyolítani. Jól értelmezem a dolgot?
  • RoboKutya78
    #857
    srácok miben különbözik a Cities XL Limited Edition és a Cities XL 2011
  • nyirog
    #856
  • cinosagi
    #855
    Sziasztok valaki tudna nekem segiteni Cities xl 2012 serial kodal?????
    Nagyon megköszönném!!!!!!
  • RoboKutya78
    #854



  • RoboKutya78
    #853
    Ez engem is érdekelne hogy álltok neki először az út hálózatot építitek meg?
    Van néhány kísérletem nekem is de nem termelnek nagyon.




  • Borg
    #852
    Az a nyitja mindössze, hogy a gazdasági modell egy fasság benne.
    Ne építs közműveket, water, oil, power stb, hanem ezeket csak omnicorptól tradeld 1-1 tokenenként, amikor szükség van rájuk. -3-4ig lehet hagyni, ott viszont már lépni kell, mert kitelepülnek akiknek szüksége van arra a cuccra.
  • patchaou
    #851
    Szevasztok!

    Ez az első ilyen város építgetős játék amibe belefogtam. Örülnék, ha tudnátok adni egy linket, ahol le van írva hogy érdemes nekifogni egy városnak. A tutorialokat megcsináltam, de amint elérek egy városban 40-50ezer lakost valahogy minuszba kerülök. Látom, hogy szép nagy városokat tudtok csinálni és szeretnék Én is hasonlókat. Ha valaki leírná pár pontban, mit milyen sorrendben, mire figyeljek stb... azt megköszönném.
  • Benevolens
    #850
    nem
  • kutyu007
    #849
    Más.
    Itt fejlődnek az épületek, avagy nem?
  • Benevolens
    #848
    szerencsére nincsenek.
  • kutyu007
    #847
    Sziasztok! Ebben a játékban nincsenek tanácsadók?
  • Benevolens
    #846
    megnyitod a zónaépítést, kiválasztod, hogy melyiket akarod, és nem bal, hanem jobb klikk
  • Faterx
    #845
    Kösz, a jobbklikkre emlékeztem csak a helyre nem, ok.
  • Borg
    #844
    Jobbklikk.
  • Faterx
    #843
    Sziasztok!

    A 2011 óta elfelejtettem hol kell beállítani hogy a zónákban milyen utak legyenek, most a '12-ben nem találom...
    A másik, hogy ez sem használja a két magot alapból? Mert most 8 giga ramom van (i3 2100, Win7) és semmivel sem lett gyorsabb az előzőnél. Köszi!
  • kutyu007
    #842
    Hát, én is valamilyen úthibára gondolok, majd délután kipróbálom.
  • WinStar
    #841
    hát nekem a 2011-ben nem volt ilyen,lehet hogy azért mert feltettem rá a patch-et...aztán az orvosolta.
  • Benevolens
    #840
    ja igen, tényleg
  • Balázs 17
    #839
    nálam is 11-ben volt ilyen hiba, ha tettem be körforgalmat akkor úgy vette, hogy nincs összekötve
  • Benevolens
    #838
    nekem volt ilyen bugom a 2011-ben, de elmúlt vagy nemtom
  • WinStar
    #837
    830-asra tudja valaki a választ?
  • kutyu007
    #836
    Nem, nem csináltam a tutorialokat.
  • marcihusi
    #835
    A tutorialokat megcsináltad? Ha nem, akkor csináld meg őket talán az segít. Ha pedig megcsináltad már, és úgy sem jó, akkor lövésem sincs mi lehet a gond.
  • kutyu007
    #834
    Igen, út mellett van.
  • Benevolens
    #833
    fogalmam sincs. Biztos, hogy út mellet van a városháza? Tehát nincs piros kis kocka a bejáratánál? Én ilyennel még nem találkoztam