912
Cities XL
  • RoboKutya78
    #912
    nem tudom lesi e valaki mg ezt a topikot
    van a platinum verziónak valami rendes mod honlapja ahol van még pár jó dolog ehhez a játékhoz?
  • Bal0924
    #911
    igazad van, bocsi.
  • Austin Bailey
    #910
    ha egyszer nem tudom, akkor nem tudok segíteni. Én csak annyit mondtam, hogy ez a topik is él, de ilyesmihez én nem értek. Ha játékmenettel kapcsoaltos problémád van, akkor abban tudok segíteni. Visszakereshetsz ebben a topikban hátha valaki már kérdezte korábban. Egyébként meg ekkelnek a hülye megjegyzések, mert azt is megtehettem volna, hogy teljesen figyelmen kívül hagylak. Nekem nem kötelező neked válaszolnom.
    Utoljára szerkesztette: Austin Bailey, 2014.09.01. 19:41:33
  • Bal0924
    #909
    nagyon sokat segítettél, köszi...
  • Austin Bailey
    #908
    ők is azt írják
  • Bal0924
    #907
    Kössz az oldalt, de nem jött be..
  • Austin Bailey
    #906
    akkor meg használd a google-t


  • Bal0924
    #905
    Ha ott lett volna, hogy Ablak mód, akkor ideírtam volna?
  • Austin Bailey
    #904
    nem próbáltam soha, nézd meg a beállításokat.
  • Bal0924
    #903
    Amikor a DVD-ről telepítette a játékot, magyar volt.
    De megtaláltam egy magyarítást, még régebben letöltöttem a magyarosítások.hu-ról, mielőtt feltörték volna azt..

    De most van egy másik kérdésem.
    Nem lehet valahogyan ablakos módban játszani vele?
  • Austin Bailey
    #902
    én nem tudok róla, hogy lenne magyarítása.
  • Bal0924
    #901
    Helló

    Mikor simán feltettem a DVD-jével nem akart működni a játék, nem akarta betölteni se a játékot vagy az oktatórészt.
    Tegnap este feltettem a Steam-en keresztül a játékot, úgy elindult, de van egy kis gond. angol a játék.
    Hogyan lehet magyarosítani a játékot?
  • Austin Bailey
    #900
    és hogyan kell frissíteni?
  • ttt1
    #899
    Nu halad a project ..:) 350 e kp 300 e lakos és 960 e profit körönként ..Lehet érdemes 2012-esre frissíteni, hátha megoldja a dolgot, de mondom érdemes a nehézipari gyárakat megnézni mik a követelményei (ha abból nincs elég nem működik vagy csak veszteségesen(ill amit termelnek azt ha olyan más iparág is felhasználhatja).
  • Austin Bailey
    #898
    nekem például van egy városom, ahol periodikusan állandóan tönkremegy a gyáripar, aztán magával rántja az egész várost, holott minden szükséglet megvan. Általában kilépek, újra belépek és akkor helyreáll. Igaz, nekem 2011-es verzió van.
  • ttt1
    #897
    Van gyáripari szekcióm ott is el tudok érni növekedést de közel sem ennyit. Ott 100 misi körül van a kp és 120-150 e a bevétel és 500 e a lakosság, szal nehezebb.. Figyelni kell sajnos ott is ki mit "igényel". Pl ugye High tec-hez kell nehézipar(illetve hulladék), de ha rámész 1-1 épületre kiírja mi a nyűgje. Az elején kell 0-ba tartani az igényeket. Ill volt,hogy az mentette meg az iparomat az összeomlástól,hogy megvettem 1 2 speciális épületetami pl 35%-al megnövelte a nehézipar termelését és akkor el lehetett adni (ill ugye üzemanyagnál is van 35% és 40% adó épület is, bár fentartása 30-40 e,de a belőle származó üzemanyag eladása fedezte a kiadást). Ill ipari városnál a légszennyezés a legnapobb gond, mivel nem csak az adott területen szennyez hanem az egész térképre is hat.Nem tudom mi a bug én játszom a 2012-es patinumal eddig nem volt semmi olyan hatalmas gond amibe belefutottam volna. Azt tudom javasolni, ha belassulna ,mentsed el lépj ki teljesen az egész játékból indíts ujra és jó lesz...3-4 óránként lelassul ,de nem a népesség miatt sztem.
  • ttt1
    #896
    Hát jaja enyim is gyakorlatilag hivatali város. Így nincs lgszennyezés és csak a 2 legjobban fizető réteg dolgozik. 250 e főnél már 830 e a bevételem ..:) Jó van 1 kis benzinkereskedés is (igaz ,hogy minden épület ami ezeket segíti elő meg van építve ..:)
  • pett3rson
    #895
    pl elfogyott a bányából a szén :D

    nemtom, már nem emlékszem, hogy komolyabb gondjaim lettek volna, de azt már az elején észrevettem, hogy mindent vivő várost - azaz amiben mindenféle hiány kielégíthető -, na ilyet nem lehet építeni, muszáj vagy pár speciális, csak vagyis többnyire mezőgazdász várost a kaja miatt, olajtermelő az üzemanyag és mellékesei miatt, üdülőváros a holiday miatt és még sorolhatnám, aztán persze ezek egymás között tudnak majd kereskedni, ami kicsit bonyolulttá teszi a menedzselést egy idő után, de mindezzel együtt remek kikapcsolódást ígér a játék :)

    ami hátrány és ez mindenkinél előfordul sajnos, hogy nagy városnál egy idő után megzabálja a memóriát. Ha veszek 8 Gigát megint kipróbálom a játékot, megkukkantom mennyit javul és mit bír :)
  • Austin Bailey
    #894
    Az az érdekes, hogy ezek szerint nálad működik a gazdaság. Általában az volt a problémája mindenkinek, hogy semmiből keletkező gazdasági sorscsapások tették tönkre a várost. Pl valamitől leépült a gyáripar, és senki nem tudta, hogy mitől
  • ttt1
    #893
    Sikerült vezetőkből(40%) és üzletemberekből(24%) álló várost építeni.Eddig 150 e vannak és 520000 profitot hoznak körönként ,szal durva város lesz 2-3 milla profit sztem lazán elérhető egy 4-600 e-res várossal..és a map 20. van kb beépítve ...:)
  • Austin Bailey
    #892
    szerintem bugos
  • ttt1
    #891
    A cities XL paltinum is ugyanolyan bugos mint az előzményei vagy javítottak rajta már?
  • Austin Bailey
    #890
    nekem 10 giga pluginem van SC4-hez. Olyan 100 000 lakosig játszható. Utána viszont tényleg akad
  • Marki
    #889
    Én a mezőgazdasággal jártam mindig így.

    A kiegészítéseket nem teszteltem, mert az SC4 sem bírta a pluginokat. Akkor elmenet a kedvem tőlük :D
  • Austin Bailey
    #888
    szerintem a legnagyobb gond az, hogy rohadtul bugos, pl egyszercsak fogja magát az egyik ágazat és semmitől nullára leépül, aztán rántja magával a többit, a másik, hogy egy óra játszás után olyan gecire elkezd akadni, hogy kibírhatatlan. Pedig amúgy csináltak hozzá nagyon jó letölthető cuccokat. Például az egész autópályát felújították, és lehet csinálni többemeletes rohadt jó csomópontokat.
  • Marki
    #887
    Kétlem. A 2011-es játékot megvettem eredetiben, erre fel lemaradt a telepítő jókora része, amit később felraktak a weboldalukra. Ezek után cd nélkül indítható a játék.

    A 2012-vel nem tudom, mi a helyzet, de fizetni tuti nem fogok érte. Az a hülye, aki nem tölti le.
  • Marki
    #886
    Ott a legnagyobb gond, hogy a veszteséges városokat már nem is engedi üzemeltetni. SC4-ben csináltam olyan városokat, ahol csak nehézipar, és szemétégető van. Idővel, miután a környező városokból oda hordtam a szemetet (és az előállított áramot is tovább adtam), nyereséges lett. Ez a CXL-ben lehetetlen.

    Pedig alapvetően nem hülyeség, hogy a nem szomszédos városokkal is lehet kereskedni. A tömegközlekedés is jobb a CXL-ben, de még mindig kevés :(
  • LoSA
    #885
    Javításokat nem adtak ki hozzá?
  • Borg
    #884
    És ezek csak részletek az összeségében működtethetetlen gazdasági modelljéből...
  • Marki
    #883
    Nekem az a bajom vele, hogy egy bazi nagy SC4 koppintásnak szánták, de sokat nehezítettek rajta. Pl. a hulladékkal semmit nem lehet kezdeni. Az elszállításhoz túltermelés kell valami másból, a lerakók meg sokba kerülnek.
  • Borg
    #882
    Nem rossz, mert párszor pár órát azért elvagy vele, amíg felépítgetsz egy várost... csak aztán gyorsan kiismered a hibáit, amiből van bőven, és megunod, megutálod. Szal nem az a játék, ami ujra és ujra elővesz az ember. Sajnos.
  • LoSA
    #881
    Nah az igen... :) Ilyen rossz a játék? :O
  • Borg
    #880
    Én pénzt nem adnék érte...
  • LoSA
    #879
    2999Ft.
    De ha akadni fog, meg "problémás", akkor még lehet, hogy ezt is kár kiadni érte....
  • Austin Bailey
    #878
    attól függ, hogy mennyibe kerül. Én 4990-ért vettem az enyémet, de az 2011
  • LoSA
    #877
    Sziasztok,

    Most akarom megvásárolni a játékot. Érdemes? Jó játék? Most olvasom a fenti hozzászólásokban, hogy bugos a játék, tehát előbb-utóbb be fog akadozni? Akkor az nem valami jó...
  • Austin Bailey
    #876
    figyi, igazuk van, én is próbáltam. Egy tök jó játék lenne, de egyszerűen szar, elkezd akadni, és játszhatatlanná válik. Akárhány magos procival bűvészkedsz. Esetleg modderek által csinált javítást lehetne keresni. Én kerestem, de nem találtam.
  • item
    #875
    ok..
  • Borg
    #874
    Majd 200-250e feletti lakosságnál szólj, hogy volt e hatása :) A problémák ott kezdődnek..
  • item
    #873
    Találtam rá orvosságot.

    Játék elindít, feladatkezelő megnyitása,CitiesXL_2012.exe megkeresése.
    Rákattint,jobb egér affinitás beállítása.
    Kiválasztod csak az első magot (processzor 0) a végén OK.
    ugyan ez még 1x (feladatkezelő megnyitása,CitiesXL_2012.exe megkeresése.
    Rákattint,jobb egér affinitás beállítása.
    Kiválasztod az összes magot (Minden processzor ) a végén OK.

    És működik.

    Most eloszlik rendesen a terhelés a 4 mag között!