912
Cities XL
  • Christian
    #792
    Észrevettem egyébként hogy pl. a légszennyezés kihat az egész városra, tehát hogyha csak a sarokba építed a heavy factorykat, akkor térkép másik oldalán is csökken az enviromental. Ledózeroltam pár szennyező ipari épületet, 69ről felment 71re a quality of life egy high-tech épületnél.
  • Balázs 17
    #791
    awwwwwwwwwwwwwesome
  • Christian
    #790
  • Christian
    #789
    És nem kell átméretezni a képet? vagy legyen minél kisebb?
  • marcihusi
    #788
    Amit a kephost.hu oldalra töltesz fel azt kirakja itt. Ezzel még nem volt gondom ha képet akartam ide kirakni, más oldalakkal viszont nem mindig jön össze.
  • Christian
    #787
    Úgy csináltam, egy pár másodpercig meg is jelent a kép, csak aztán eltűnt :/
  • Benevolens
    #786
    úgy kell képet beszúrni, hogy feltöltöd saját galériába és [img]kép url-ja[/img]. A máshonnan beszúrást nem nagyon szereti, ahogy észrevettem
  • Christian
    #785
    Hát a képbeszúrás még mindig nem megy, szóval: Híd
  • Christian
    #784
    Hogyan építsünk parthoz közeli hidat:

  • kisviku
    #783
    Heh, itt a pont! :)

    Oké, nem, egyáltalán nem bántom én a Sim City-t,sőt nagyon nagyon szeretem,lehet, hogy egyszerűen csak hiányzik, mégpedig a mai szemünkhöz és elvárásainkhoz képest.
    Totális koppintást nem is várhatunk el (bár jobbtól lopni nem szégyen).
    Szóval kinek van meg a 2012, s milyen újdonásgokat tapasztal?Valahol írták egy tesztben hogy legalább gördülékenyebben fut.Leszedni leszedtem én is, de mikor akarta, hogy töröljem le a 2011-et, akkor úgy döntöttem, hogy inkább megvárom, míg lemezen is kijön.
  • marcihusi
    #782
    Windows XP: C:\Documents and Settings\(felhasználó név)\Local Settings\Application Data\Focus Home Interactive\Cities XL 2011\

    Vista/7: C:\Users\(felhasználó név)\AppData\Local\Focus Home Interactive\Cities XL 2011\
  • Balázs 17
    #781
    hova ment a játék?
  • Christian
    #780
    Éjszakai város
  • Benevolens
    #779
    a kettőt össze kéne gyúrni
  • Christian
    #778
    + 1
    sim cityben azért tényleg lehetett szépeket alkotni:) cities xl-ben most megpróbáltam építeni egy középkori kisvárost, de azon kívül hogy lerakom az utakat és mellé a házakat, nem nagyon lehet szépítgetni, egyedivé tenni.
    Sim city-ben meg az is tetszett, hogy látni lehetett hogy pontosan honnan-hova közlekedtek az emberek, grafikonon meg kirajzolta, hogy ki mivel közlekedett (pl az emberek 80%-a kocsival, ha pedig építettél egy buszjáratot, meglehetett figyelni az autóhasználat-csökkenést). Kiírta az ingázási időt is, ami ugyanolyan vagy talán még fontosabb érték volt mint az utak nagy forgalma. A vízszennyezésről meg az átlagéletkorról/demográfiai adatokról, a polgármesteri rendeletekről és annak hatásairól meg ne is beszéljünk :)

    szóval ez a cities xl egy agyonbutított-egyszerűsített Sim City 4, szebb grafikával
  • Benevolens
    #777
    már nem azért, de a sim city 4 és a közel 25 000 letölthető tartalom hozzá olyan városszobrászatot tesz lehetővé, ami egyrészt valóban más mint a cities xl-es városszobrászkodás, másrészt meg sokkal egyedibb, mivel ha ügyes vagy, akkor ott még a padot is te tervezed a téren. Szóval nem tudom, hogy a cities xl veri-e Egyben mindenképpen. A összevissza kanyargó utak, és hidak tekintetében
  • kisviku
    #776
    Megfogadom a tanácsot.
    Valójában írták, hogy nincs többmagos támogatás, mert a fejlesztőik nagy része elment tőlük, bla bla, a kóderek is sza*ok voltak, de nem tudják kijavítani sem,stb,stb.Oké, elfogadom.
    De a PC-nek még mindig az a nagy szerencséje, hogy ott a patchelés lehetősége.Nem baj, várunk, csak javítsátok ki , kérlek!

    Ilyet utoljáta az X2:The threat és az X3-nál tapasztaltam.Nem volt olyan gép még a világon, amin elfutott volna zökkenőmentesen.Kábé 4-5 patch után javult csak, de az egy év volt a kiadást követően.Ennyit számít az odafigyelés.
    Most ugyanez van a Stronghold 3-nál is.
    Bocs az off-ért.
  • kisviku
    #775
    Jó, valóban :)
    A gazdasági rész..hmm, nem az igazi, de mi kéne még?Több adónem?Sajna Budapestet nehéz lenne szimulálni, ugyanis nincs korrupciós lehetőség (nem lehet Nokiás dobozokat sem ajándékozni) és nem lehet évtizedekig metrót építeni :) de ezt csak a vicc kedvéért mondom.
    Hiányzik belőle és a SimCityben benne volt, hogy ha nem akarok pl a rendőrségre annyit áldozni, akkor nem áldozok.Itt meg megépítem, oszt' fix összeg.
    Ami viszont tényleg hiba, hogy nem lehet annyi szórakoztató épületet lerakni, amennyi elég lenne nekik.Az adóm nagy részét az viszi el.
    Amit meg a hivatalos fórumában olvastam, ki hallott már államilag finanszírozott étteremről,óriáskerékről (!), teniszpályáról és lehetne még sorolni :)
    Picivel több fajta tömegközlekedési jármű is lehetne.Persze lehet hogy nem ismerik a villamost,trolit,hév-et.Hmm.A busz nem rossz, a milliós városomban majd' minden vonal 100%-on megy, metrót még nem adok nekik, mert drága és nem mindenhol lehet építeni.
    Az eliteket kielégíteni meg aztán lehetetlen...főleg a high density-ben lakókat.Nem fizetnek annyi adót, amennyit rájuk költök, hogy fizessenek :))..nahát mintha a valóság köszönne vissza!
  • Devv
    #774
    Köszi!
  • Christian
    #773
    olyan térképen kell építkezni, ahol van olaj. a jobb oldali szűrőben ha rámész a resources-ra, van egy olyasmi rész hogy "oil field".
    Ha van a térképen olaj, akkor szürke placsnival kijelzi a képernyőn.
    Ha nincs, akkor omnicorptól vagy más városodból tudsz importálni.
  • Devv
    #772
    Hello!
    Meg tudnátok mondani, hogy jutok üzemanyaghoz a városomban? Köszi!
  • nagykispeter
    #771
    Ezer köszönet
  • marcihusi
    #770
    Ez így van. Ez inkább a vizualitásról szól, az egyedi kinézetű városok építésének lehetőségét kínálja, de a gazdasági részt kb egy másfél éves kutya is átlátja.

    #767: Az én gépem, igencsak elavultnak tekinthető a tiéd mellett, core2duo@1800, 9800gt 1Gb, 3gb 800Mhz ddr2 ram, de simán tudok vele játszani. Annyi a trükk hogy amikor már nagyobb a város 2-300 ezer fő, vagy a fölötti, óránként kilépek a játék menüjébe, és utána rögtön vissza, akkor megint jó egy ideig. Ja és ez megvan néhány másodperc alatt, ellenben azzal ha újraindítod a játékot.
  • Borg
    #769
    Grafikailag esetleg kenterbe veri, de a gazdasági szimulációt tekintve szerintem gagyi.
  • kisviku
    #768
    Jó reggelt.Kipróbáltam az említett trükköt.Túl sok változást nem tapasztalok.
    Egyébként a városom millió feletti, de 100 ezernél kezdett lassulni.
    Szerintem a ramom kevés...
    Újonnan mindig kidob egy dbghelp.dll című hibával, de nem akartam azt az MS SDK-t felrakni, melyet a hiba orvoslására ajánlottak.Gyanítom, hogy ez kevés ram miatt lehet inkább.
    Jó, tényleg szép,tehát kell neki izmos gép!
    Pedig még C64-en a Sim City-be voltam szerelmes...
    Mára ez a játék kenterbe veri az összeset.
  • kisviku
    #767
    Óhhh, köszönöm.
    Ezt nem is tudtam, pedig baromi sok fórumot végigjártam.
    Egyébként a konfigom az Intel Core I5 750+4Gb 1600-as Kingston Ram+Ati Radeon HD4890 2Gb+Win7, de csak 32-es.Részletesebben nem megyek bele... :)
    De sokan panaszkodtak, hogy brutálabb gépeken is lassú volt.
    Megyek, kipróbálom,köszönöm!
  • sasa5671
    #766
    Elkészült a Cities XL 2012 honosítása. Letölthető a Játékok menüpont alatt.
    Cities XL 2012 fordítása
  • hunmmm
    #765
    nálam jól fut (a konfigomat korábban megtalálod) és nem akad be 100000 embernél,de másfél két óránkánt ajánlott újraindítani, valamint be kell állítani hogy használja ki a több magú processzort: http://www.game-debate.com/news/?news=928&game=Cities%20XL%202011&title=CITIES%20XL%202011%20-%20MULTI-CORE%20SOLUTION
    ha ezt megcsinálod nem fog akadni 100k embernél, előtte nekem is akadt
  • kisviku
    #764
    Szevasztok!

    Javult valamit a 2012?
    Mert 100 ezres város után tök mindegy, milyen konfigod van, borzasztóan szaggat a CitiesXL 2011...Ja és mindegy, hogy mindent leveszel minimumra.
    A fejlesztők azt mondták, hogy "hát peccset nem adunk ki,majd ott a 2012.Oké.Van változás?
    Akinek van tapasztalata, kérem szóljon és megyek, megveszem.
  • Balázs 17
    #763
    elég jól néz ki:)
  • Christian
    #762
    hú ez nagyon komoly:) én is letöltöttem, de elég bonyolultnak tűnt. majd foglalkozok még kicsit
  • marcihusi
    #761
    Az jó, akkor azt a 8 sávosat lehet én is kipróbálom, bár ez az új highway mod igen sok lehetőséget rejt magában.
    Itt megnézhetsz egy két kidolgozottabb csomópontot.
  • Stefling
    #760
    Készülőben. :)
  • Cefre
    #759
    Hello van e már hozzá magyarositás ?
  • Christian
    #758
    Na hát ebben az expressway bus-lane-ben nagyot kellett csalódnom, mert nem lehetett buszmegállót építeni rá, hanem ha jól értettet lefoglal magának két buszsávot a hatból és ennyi.

    Viszont a 8 sávos út az nagyon fasza. Nagyobb forgalmat bír el, lehet egyirányusítani, lehet rá buszmegállót építeni, illetve be lehet állítani főútnak is (ilyenkor eltűnnek a lámpák és a zebrák, tehát nem kell megállniuk az autósoknak). Illetve van egy ilyen boulevard opció is, ilyenkor középre fás járdasziget kerül.
  • marcihusi
    #757
    Bocs. Itt találod ezt a modot.
  • Benevolens
    #756
    hol "ott"?
  • Christian
    #755
    elég beteg ez már :D
  • marcihusi
    #754
    Én letöltöttem az összes fájlt ami ott volt, és be is másoltam mindet a paks mappába. Nem tudom hogy kellett volna-e vagy sem, de nálam így működik.
    Íme a következő csomópont:

    Bár időben ez azért már egy kicsit tovább tartott.
  • Benevolens
    #753
    ez melyik? mert én is tettem fel, de abban nincsenek ilyenek