912
Cities XL
  • Benevolens
    #592
    nem. Nekem van egy városom, amit nagyon szeretek, mert elég jó lett, de állandóan tönkremennek az irodák amióta felraktam az unlocker módot, aztán az összes ipar, és ilyenkor egyrészt munkanélküliség sújtja a vezetőséget meg a szakképzett dolgozókat, aztán a gyárak nem találnak hivatali szolgáltatást (pedig ott van a sok üres telek ráadásul nem is messze) aztán munkanélküliség sújtja a szakképzetlen dolgozókat is, aztán leépülnek az üzleti hotelek és szép lassan minden tönkremegy. És a sok munkaerő feleslegemet nem tudom eladni sem, mert azt írja ki, hogy termeljek több zsetont. Egyébként azt sem tudom mi a a zseton. Meg hogy az hol van számontartva
  • WinStar
    #591
    nálam is ez a zsetonozás....tehát az út függ a zsetonszerzéstől?
  • Marki
    #590
    Ez nem akkor fordul elő, amikor nő a város, és nő vele a fogyasztás is?

    Ha nem, akkor nincs egyensúly; több a zseton-behozatal, mint a kivitel. Ez sok dologtól függ, például a városközi utak számától.

    Van egy kis csalási lehetőség a játékban: utat a játék legelején kell építeni, és úgy, hogy az óra le van állítva. Így nem tűnik el a rózsaszín sáv, miután megépült egy út, és annyi utat lehet építeni, amennyi csak elfér.

    Ugyanez működik a vízpumpáknál is. Az olaj esetében nem minden pályán.
  • Benevolens
    #589
    én nem is tudom, hogy hogy működik a zseton, mert amikor túltermelésem van, akkor mindig el akarom adni, és mindig azt írja, ki, hogy termeljek zsetont a kereskedéshez.
  • Marki
    #588
    Nincs mit :)

    A zsetoncsere annyit segít, hogy nem lesz vesztesége a városnak a túltermelésből.
  • WinStar
    #587
    az élelmiszer zsetonos cuccossal nem értem el semmit,a többit megpróbálom köszönöm.
  • Marki
    #586
    Ez sajnos előfordul. Ilyenkor azzal lehet csökkenteni a termelést, ha a felesleges élelmiszeripar-zsetonokat átadjuk más városoknak, vagy az Omnicorp-nak.

    A lakosság összetételére is érdemes ránézni, mert lehet, hogy pl. üzletemberből sok, vagy éppen kevés él a városban. Ilyenkor vagy lakóhelyet kell nekik építeni, vagy cserélni kell egy másik várossal.
  • WinStar
    #585
    igen,az a baj hogy nem jönnek a kereskedők,mert ha rákattintok akkor azt írja ki hogy túl sok az árú,és nehéz eladni őket,fogjam vissza a termelést....ezt hogy tudom elérni? :S
  • Benevolens
    #584
    de ha jól értem, azt mondja, hogy hiába csinál telket nem épül be. Nekem ilyen akkor jelentkezett, amikor feltettem az unlocker modot.
  • Marki
    #583
    Több boltot kell építeni, azok a mezőgazdaságra támaszkodnak.

    Vagy kereskedni kell a zsetonokkal.
  • WinStar
    #582
    akkor egy cipőben járunk :S
    Azt tudod hogy lehet a termelést csökkenteni?
  • Benevolens
    #581
    ilyet nekem is szokott csinálni, csak az irodákkal. Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy miért nem épül, amikor marha nagy igény van rá, és minden megvan, ami kell
  • WinStar
    #580
    van gyáriparom bőségesen,3 db. is szétoszlatva.Mezőgazdaságom is van bőségesen,sírnak hogy nehezen tudják eladni a cuccosokat.
  • Balázs 17
    #579
    én már régen játszottam bele, de talán kevés a gyáripar, nincs mezőgazdaság vagy a teherszállítás nem megfelelő
  • WinStar
    #578
    Sziasztok.Olyan gondom van hogy nem nagyon épülnek már kiskereskedelmek.2000 feletti a lakosaim száma.Mi lehet a probléma?Előre is köszönöm a segítségeteket.
  • Balázs 17
    #577
    remélem tovább fejlesztegetik, optimizálják rendesen és akkor nagyon jó lesz:)
  • edisonae86
    #576
    Szevasztok

    Az lenne a problémám hogy felraktam a Cities XL-t és egy patch-et hozzá és az összes szöveg előtt egy "&"(alt+c) jel van. Vki tudja esetleg mi a gond? Előre is kösz a választ.
  • Benevolens
    #575
    szerintem sehogy
  • kizer0215
    #574
    helló! Hogyan lehet visszaállítani a csalásoknál a feloldott épületek opciót??? Köszi a segítséget!
  • Benevolens
    #573
    meg az olajkutak költsége hirtelen nem mezőnként, hanem kutanként lett számolva, és lett - 75 000 veszteségem a + 20 000 nyereségből
  • Stefling
    #572
    Ez érdekes, nekem semmi baja nem lett tőle :/
  • Benevolens
    #571
    tudja valaki, hogy mitől van, hogy felraktam az unlocker modot, és hirtelen meghalt az összes irodám, meg a csúcstechnológiám, és aztán szépen bedőlt a többi. És azt írja, ki, hogy építsek irodát, meg csúcstechnológiás ipart, de közben meg mindenhol üresen áll a több tucat parcella mind a kettőből.
  • sasa5671
    #570
    Mivel sokan kérték, készítettem egy BÉTA fordítást a Cities XL 2011 + patch 1.5.0.725 változathoz. A fordítás nem fog tökéletesen megjelenni a játékban, de ez gyártói hiba.
    A honlapomról letölthető (Játékok-Cities XL 2011 menüpontban): Cities XL 2011 HUN patch 1.5.0.725(
  • WinStar
    #569
    most meg valami átjárási pont nem található a freelmage dll-ben :S
  • WinStar
    #568
    köszönöm szépen :)
  • RoboKutya78
    #567
    srácok egy kis segítség kellene

    a játékot felismeri az x fire, igaz de a steames verziót nekem viszont nem steames, de eredeti a játék hogyan tudnám megetetni az xfirevel hogy tudjak feltölteni képet videót és nézze a játékidőt?
  • Rip
    #566
    Töltsd le pl. innen.
  • WinStar
    #565
    *game
  • WinStar
    #564
    Sziasztok.Megvan a gem eredetiben,és azt írja ki Win7 Ultimate-n hogy a program nem indult el,mert a freelmage.dll hiányzik a számitógépről.

    Pedig újratettem mert javasolta,de akkor sem jó.Mi a teendő ilyenkor?Előre is köszönöm a segítségeteket.
  • Stefling
    #563
    Kérdem én, ez hogy lehetséges? : http://www.youtube.com/watch?v=ixx1D-ohkmQ&feature=related

    Cheat nélkül nyomja. Az oké, hogy beépítette az egész pályát, nade a sok lakos hova megy dolgozni? Tudtommal minden pályán kell hogy legyen irodaház meg ipari parkok... én már próbáltam, hogy más pályára tettem csak ipari parkokat és ahova építkezek a dolgozókat oda invitáltam, de az úgy nem jött be, mert olyan minta át se mennének, szóval nem értem ez hogy van?!
  • Stefling
    #562
    Ja, azokhoz iszonyat sokminden kell, írja is számszerint hogy mi, rengetek áram, hivatal stb stb, ezt egy városnál úygse tudod mind összegyűjteni szerintem. Ahhoz úgy kell szakosodni, nekem már sikerült párat építeni, éppp Budapest városánál járok, a föld lakossága nállam már kb 60M, de csak azért mert vagy 3 hónapja abbahagytam, most újra folytatom.
  • lokika28
    #561
    hát én a buldózer fölött ajándékcsomagos ikonon belül az amerika európa ázsia és azon belül a terv nevű cucc alatt található dolgokra gondolok:) te nemtom mire gondolsz:D
  • Balázs 17
    #560
    pénz és dolgozók az kicsit összetettebb ha ugyan arra gondolunk

    de elsőnek nézd meg h tényleg eljutnak-e a szabadidőhöz a lakók =)

    +tegyél ki óriáskereket
  • lokika28
    #559
    hali
    valaki tudna segíteni nemrég kezdtem játszani vele és folyton írja hogy a lakók unatkoznak raktam már nekik baseball pályát van már gokartpályájuk is de építenék a csomag gomb alatt megtalálható dolgok közül nekik hogy ne unatkozzanak de azt nemteljesen értem mik kellenek hogy azok megépüljenek??
  • Kallahiosz
    #558
    Úgy értem a természeti részét(hol legyen a hegy vagy a folyó)
  • Balázs 17
    #557
    maga a játék egy pályaszerkesztő:D

    amúgy én feltettem a patch-t, de az eddigi honosítás nem működik vele az se érdekelne ha nem férne ki a szöveg =)
  • Stefling
    #556
    Nem tudom feltelepíteni a patch-t :/ ezt írja: Hiba Találkozott már valaki ilyen jellegű problémával? :/
  • Kallahiosz
    #555
    Szerbusztok.
    Van esetleg pályaszerkesztő a játékhoz?
  • Stefling
    #554
    Köszönjük! :)
  • sasa5671
    #553
    A fordítást aktualizáltam a játékfrissítéshez, csak nem akartam közzétenni, az 548-as hozzászólásomban leírtak miatt.