462
  • Molnibalage
    #22
    "Már 2005-óta meghaladják az igények a termelést"

    Na ez ami nem igaz...
  • Ludi94
    #21
    Amikor feljön ez a téma, mindíg van egy IQbajnok, aki leszólja a többit, hogy "Te vadbarom, ez nem megvalósítható, maradjunk inkább az olajnál". Igen ám, csak amikor majd olyan mértékben szennyezzük a környezetet, hogy az már veszélyezteti az emberi civilizációt, akkor már nem jó semmire a "használjunk olajat" emberke x100 millió dollárja. Nem az a fontos, hogy van-e olaj, hanem, hogy hosszútávon megéri-e telepumpálni a légkört szén-dioxiddal.
  • A1274815
    #20
    A nikkel, paládium, platina hármas extra sok hidrogént tud "tárolni" a kristály rácsaikban, ezekközül a Paládium a legjobb, viszont sokkal drágább, mint a platina, a nikkel pedig sokkal rosszabb, mint a platina, ezért használnak ilyen helyeken platinát (katalizátor szerepet játszik).

    Ha a x H2O létrejövetelekor x*y kJ energia szabadult fel, akkor a x H2O mulekula szétbontásához x*y kJ energia lesz szükséges. "Hála a jó égnek" se a keletkezésekor felszabaduló energia befogása, se a szétbontásához szükséges energia közlése nem 100%-os.

    Jöhetsz itt "mag képződés effektus"-sal vagy "Mentos vs Cola effekt"-tel max jobban kitolod a 100%-ék felé az elektrolizis hatás fokát, még ha el is éred mint kettőnél, akkor is max egy perpetuum mobil-éd lesz, ami éphogy csak ellátja saját magát, de plusz energiát így nem fogsz termelni, ha azt akarsz, akkor a hidrogént fúzióval kell hasznosítanod, mint ahogy teszi ez a napunk is.
  • uniu
    #19
    vagy forditott ozmozis.
    az atomtengeralattjarok a tengervizbol elo tudnak allitani oxigen tha kell.
  • JL666
    #18
    mi az a bicigli? olyasmi, mint a kirikpír?
  • who am I 7
    #17
    " A Heritage Foundation konzervatív kutatóintézet szakértői szerint csak pénzkidobás lenne, ha évente 30 milliárd dollárra emelnék az újfajta energiafelhasználás támogatását,"

    aham.A kedvencem, inkább költsük BICIKLIre meg LOLLERra, hát nem?
  • roliika
    #16
    Végre nem csak én beszélek vízből kinyerhető energiáról, ennek örülök.

    Tengerből hogyan? Lepárlás után H2O marad. És nem kell a lepárláshoz olyan eszeveszett nagy energia.

    A mag képződés effektust pedig fel lehetne használni vízbontásnál, valószínűleg fel is használják.

    Láttam olyan vízbontó berendezést, ami egy autót meg tud hajtani, de platina gömböcskék vannak benne speciális (rücskös) felülettel, ami azért megdrágítja az egész dolgot.

    Az elektródákon képződő buborékokat "lerázza" az egyen és váltóáram kapcsolgatásával. Hogy miért pont platinát használt, nem tudom, de a gömböcskék jelentősen megnövelik az elektróda felületet.

    A végén még a Mentos vs Cola effekt használható is lesz valamire...bár mondom szerintem már biztos használják, és ezek a dolgok nem csak az én fejemben fordultak meg.

    A vizet gőzzé (só mentesítés) alakítani pedig még a lepárlásnál is gyorsabban lehet és kisebb energia befektetéssel, ha az un. vízdaráló berendezést használják, ami nem kicsi, de egy tengeralattjáróban bőven elfér.

    **Ez a berendezés 2 dob. A kisebb (pár mm-el) dob a nagyobb dobban forog, a kicsi dob felületén apró bemélyedések vannak. A dobok közé vizet engednek, és a belső kisebb dobot forgatják. Az örvénylés hatására a víz "szét szakad", gőzzé alakul.
  • T2k
    #15
    Komolyan röhely olvasni a sok önjelölt okostojás tévelygéseit. Évtizedek óta mindig ugyanazokat a hülyeségeket nyökögik be: van még olaj rengeteg, majd 30-50 év múlva ha elfogy, miért nem erőltetik a hidrogént, a fúziós reaktor, a fullos üzemanyagcellás autó, ...stb.
    Ezek mind totális hülyeségek, köszönőviszonyban sincsenek a valósággal, csak azt mutatják jól, hogy mekkora hülyeség kavarog a fejekben.
    1. Abszolút nem az az érdekes, hogy mikor fogy el az olaj, mivel soha nem fog teljesen elfogyni, hanem hogy ki lehet-e termelni annyit amennyi az igény. Már 2005-óta meghaladják az igények a termelést (Peak-oil), úgyhogy nem 30-50 meg mittudomén hány év múlva kezdődik a nagy szar, hanem már rég elkezdődött!
    2. A hidrogént mint megváltót már évtizedek óta az olajmaffia mossa az arra alkalmas birkák agyába mint "megoldást" - és jól látjuk sikerrel -, de soha nem lesz belőle semmi, mert borzasztóan pazarló, se tárolni se szállítani nem lehet megfelelően, nincs hozzá infrastruktúra (és már az előbbiek miatt nem is lesz), ráadásul az előállítása szénhidrogénekből a legolcsóbb így környezetszennyező is de éppen ezért tetszik annyira az olajos kis
    -öknek. Értelmes emberek már évtizedek óta világosan látják, hogy SOHA nem lesz általános hidrogéngazdaság, a többiek meg csak újra és újra azt kérdezgetik, hogy nem értik hogy miért nem erőltetik.
    3. A fúziós erőmű hasonlít abban a hidrogénhez, hogy évtizedek óta küzködnek vele hasonlóan gyakorlatilag 0 eredménnyel. Annyival jobb nála, hogy ez mégsem teljesen reménytelen, de 30 éven belül számottevő hatása nem lesz úgyhogy teljesen felesleges erre hőbörögni, mert a mostani problémákat garantáltan nem tudja megoldani.
    4. Az üzemanyagcellás autó a hidrogén édestestvére (tekintve hogy hidrogénnel menne), ebből következően soha nem lesz belőle megoldás - leszámítva az évi néhány hírt, amikben a -kat vakítják az elkészült millió doláros prototípusokkal. Ez a parasztvakítás már több mint 40 éve megy, de a -k minden nap újra és újra megkajolják. A pontagyuk nem bír odáig eljutni, hogy a hidrogént elő kellene állítani mert szabadon nincs a Földön, ami enegriába kerül - namostan pont ebből van hiány -, ráadásul a művelet hatalmas veszteséggel működik. Aztán a hidrogént se szállítani se tárolni men tudjuk. Az üzemanyagcella nem rossz dolog, ha van néhány milló dollárja az embernek rá. Az űrrepülőgépben nagyszerűen működik, de ott legfeljebb néhány hétig kell működnie nem évtizedekig mint egy autóban, és ott belefér a költségvetésbe. Néhány százezer vagy millió dolcsi viszont soha nem fog befférni egy átlagos autó néhány tízezer dolláros keretébe. És ezzel még csak néhány problémát mondtam. Aki a hidrogénes üzemanyagcellában, mint a közüti közlekedés megváltójában reménykedik - már több mint 40 éve -, annak totálisan semmi fogalma sincs a dolgokról.
  • A1274815
    #14
    "Ha jól tudom, eddig az volt a gond a hidrogén meghajtással, hogy nem tudták megfelelően tárolni az "üzemanyagot", de ha a vízből nyerik ki, az jelentős előrelépés."

    Miért eddig hogyan nyertéki? Megvárták, míg a neutronok beta bomlással lebomlottak hidrogénné vagy, mi?

    Ha meg helyben nyerik ki (elektrolizís) csak azért, hogy aztán elégessék egy üzemanyag cellában kicsit marhaság, mivel az előállítása több energiát emészt fel, mint amit vissza lehet kapni az energia cellából. Inentől kezdve értelmetlen.
  • Anomaly
    #13
    Legalább 100 év múlva nem lesz akkora arcuk az arabok-nak. Így is elegem van már abból amit csinálnak...
  • Cocogány
    #12
    Ugyanakkor nemcsak az USA-nak kellene ez irányú kutatásokat végeznie, és nem csak tőlük kellene valamit várni.
  • Ludi94
    #11
    Na az első mondat elég magyartalana sikerült...
  • Ludi94
    #10
    Szerintem, hogy a szárazföldi megoldásokban is a németek kezdik majd el alkalmazni ezt a technológiát, de esély van rá, hogy ott is a haditechnikában.

    Ha jól tudom, eddig az volt a gond a hidrogén meghajtással, hogy nem tudták megfelelően tárolni az "üzemanyagot", de ha a vízből nyerik ki, az jelentős előrelépés.

    Az autók fenntartási költségei is nőnek a benzin árának növekedésével, tehát egy idő után az amerikaiak is rájönnek, hogy jobb legalább egy motorra cserélni az autót.
  • Molnibalage
    #9
    "Nem tudom, hogy miért nem eröltetik jobban a hidorgén üzemanyagcellás megoldást."

    Erőltetik, de egyelőre feleslegesen. NAGYON messze van attól, hogy közúti járműbe lehessen pakolni.


    "Pl a német haditengertészet legújabb tengeralatjárója hidrogénmeghajtással működik."

    Ez tuti? Ne kevered össze mással. Üzemanyagcellás az van, de ez nem egyenlő a hidrogén üzemanyaggal. Tudtommal peroxidos hajtóanyagkeverékeket használnak. Persze lehet, hogy én tévedek. Cifu-t kéne megkérdezni...


    "Részleteket nem árúltak el mert hadititok de azt mondjaák ugyan olyan jól működik mint egy atommeghajtású tengó."

    Ez a mondat önmagában így értelmetlen, nem definiálható. Mi az, hogy ugyanolyan jó? Egy atomtengó üzemanyaga harcászati szempontból korlátlan, ennek azért nem. Az atom zajosabb. Szóval mit értesz pontosan azalatt, hogy ugyanolyan jól? Üzembiztonság? Biztos megvan, ha be merték rakni egy tengóba.


    "Álítólag az óceán vizéből nyeri ki a szükséges energiát."

    Na itt támadnak komoly kétségeim, mert a tenger az sós. Elég rendesen hazavág minden reakciót.


    "Ha ők meg tudták tenni akkor komolyabb pénzösszegek ráfordításával simán át lehetne vinni a közelkedésbe is."

    Tévedés. Egy tengó némileg nagyobb egy autónál, van hely és nagyobb tömeget is elbír, mint egy autó. Kevésbé érzékeny ilyesmire. Etz kb. olyan, minta atomreaktort akarnál beépíteni egy autóba, mert tengóban már jó volt. Meredek...


    "Sőt ha jól tudom a Honda jövőr dobja az USA-ban p iacra az első fullos üzemanyagcellás autóját."

    Egyre nagyob a gyanúm, hogy keverer a dolgokat. Üzemanyagcelle nem egyenlő hidrogénes technológia..


    "Szvsz nem lehetetlen megoldani csak akarni kellene...."

    Valóban akarnai kell, de azért nem kell ennyire hurráoptimistának lenne. Ahogy mondtam, a hidrogéncella a mai állapotban komolytalan. Én a hidrogén veszélyessége miatt nem tudok megbartákozni vele.
  • Cat #8
    Jaja, tegnap olvastam, hogy 28 millió hordó(!) nehézolaj áll tankerekben Irán partjainál, de nem tudják eladni, mert egyszerűen nincs hol finomítani, nincs rá kapacitás. (Ez a mennyiség kb. 3,5 milliárd dollár értékű.)
  • Pluskast
    #7
    Nem tudom, hogy miért nem eröltetik jobban a hidorgén üzemanyagcellás megoldást. Pl a német haditengertészet legújabb tengeralatjárója hidrogénmeghajtással működik. Részleteket nem árúltak el mert hadititok de azt mondjaák ugyan olyan jól működik mint egy atommeghajtású tengó. Álítólag az óceán vizéből nyeri ki a szükséges energiát. Ha ők meg tudták tenni akkor komolyabb pénzösszegek ráfordításával simán át lehetne vinni a közelkedésbe is. Sőt ha jól tudom a Honda jövőr dobja az USA-ban piacra az első fullos üzemanyagcellás autóját. Szvsz nem lehetetlen megoldani csak akarni kellene....
  • 1hengeresVmotor
    #6
    amerikaiak biciglire ülnének höhh mert ha a holland népnek mondanák akkor ok de pont Amerika ülne bicóra :D
    amúgy nem lenne rosz ha elkezdenének már kitalálni valamit mert az energia ára főleg az olajé csak felfelé fog menni....
    háborút indítani a drága olaj miatt több frontom meg már sztem nem fog Amerika...
    Hazánkban is ha 83 millárd forint gázártámogatásból lecsípnének megújuló energiák fejlesztésére akkor talán 1x ki is mászhatnánk a pöcegödörből(geotermikus energia ,nap energia, esetleg biomassza)
  • kvp
    #5
    Az amerikai hadsereg dolgozik Bussard fele fuzios rendszeren. Az europai kozosseg es a japanok kozosen dolgoznak a tokamak alapu fuzios reaktoron. A kinaiak elkezdtek vegyestuzelesu atomreaktorokat epiteni. (peeble bed reaktorok, amiket a szentuzelesu kazanok melle/helyett lehet telepiteni) Az arabok meg lassan aggodhatnak.
  • Xantia
    #4
    30-50 év múlva a könnyű olaj fog elfogyni.
    Viszont legalább ugyanannyi nehéz olaj van a földben, mint amennyi könnyű olajat kitermeltek. Persze ebből sokkal drágább finomítani benzint és gázolajat, meg a kitermelése is sokkal drágább. De olaj még 100-150 évig biztos lesz...
  • brueni
    #3
    és mit fognak csinálni keleten, és mit fognak csinálni az oroszok ha elfogy az olaj. lesz itt olyan háború és olyan káosz, hogy ihaj
  • Teppik Amon
    #2
    Csak ugye egyesek ragaszkodnak az aranytojást tojó tyúkhoz és nem akarják levágatni csak azért mert másnak meg aranyfüstöt tejelő kecskéje van. Nanááá, a pénz mindenek felett. Most meg pláne hatalmas biznic az olaj. Ilyen árak melett?
  • Dany007
    #1
    Egyértelmű, hogy a megújulóban van a jövő biznisze.
    Nem értem mért nem mernek belevágni egy ilyesfajta új és nagyszabású programba.
    Ennyire görcsösen ragaszkodni az olajhoz... Főleg amikor már látják előre, hogy elfogy.
    30-50 éven belül biztosan. Főleg, hogy amivel nemsokan számolnak, hogy Kína, India, a közelkelet olajszükséglete is jócskán megnőtt az elmúlt 10-15 évben. De nem akárhogyan, ez exponenciálisnak mondható növekedés...
    Ezen kívül az összes többi országban is nőnek az igények. Elég csak a saját országunkban körülnézni...10-15 éve még "szinte" üresek voltak a vidéki városi parkolók. Ma már ha este 9 után érek haza, egyszerűen nincs parkolóhely...
    Tehát az ilyen apróbb országok növekedését is bele kell számolni...
    Sz.tem ha az USA áldozna egy "kis" pénzt újfajta nap vagy hidrogén alapú meghajtásra, akkor ebből, miután már kifogyott az olaj, baromi nagy pénzeket kereshetne.
    Elvégre ami biztos, hogy a mi gyerekeink már megfogják élni amikor elfogy az olaj. Talán még mi is. Tehát 100%, hogy át kell majd állni valamire, különben összeomlik a civilizációnk :)
    Tehát ha még most nekiállna az usa alternatív meghajtásokat kifejleszteni, akkor a következő 10-20-30 évben nyugodtan ki tudná fejleszteni a szükséges infrastruktúrát, és a technológiát is tökéletesíthetné.
    Aztán amikor 30-50év múlva teljesen elfogy az olaj, már egy kész, továbbfejlesztett, bevállt(mert annyi idő alatt ez kiderül) és kipróbált rendszert/technológiát tudna el adni az egész világon.