1263
Forza Motorsport 3
  • Mike65
    #463
    nem fogok veled vitatkozni mert láthatóan nem érted az egészet. nekem 200 órám van a forza 1 ben és 350 felett a forza 2ben. nekem te nem fogod megmondani, hogy mi miért szar benne... vannak hibái, de te ilyen complex játékot még egyet nem tudsz mondani, az árkádságot meg felejtsd el mert hülyeség. A pgr meg az nfs az igen, de nem ez.
  • KillTheKonzol
    #462
    árkás=árkád
  • KillTheKonzol
    #461
    jaa, mondd már baszki, hogy te arról beszélsz, amikor meghívnak bizonyos embereket hogy reklámozzák a terméküket, turn10 meghívta ezeket a manuszokat népszerűsíteni a forza3-at, azt hiszed nem kaptak érte pénzt?
    ezek szerint amikor a schauma reklámba jön a diana folley vagy ki a tököm és azt mondja a videóban hogy mennyire jó ez az új sampon, akkor higgyek neki mert ő a szépségiparban dolgozik?
    ne legyél már ennyira csökött fejű,
    egyébként ez a két manusz már a forza2-nél is meghívott vendégek voltak a turn10 által, neten megtalálod a cikket a google-val, agyonra fényezték a valósághűségét, tudod, annak a forza2-nek, ami nevezetesen az árkás és a szimulátor műfaj közé sikerült belőni...
    kb meg ennyit ér a te véleményed.
  • Mike65
    #460
    Nem azt mondták, hanem hogy nagyon is valós, és a te véleményednek velük szembe nincs értéke :)
  • High end PC #459
    Hmm, nem is kellenek ide csicsás effektek, kibaszott élethűen néznek ki ezek a képek az LFS S3-ból így is, elég sokat fejlesztettek az engine-en.






    Megjelenés a rajongók szerint decemberben, addigra ígérték a Scirocco-t is, meg még egy új verdát, de ez nem egy éles időpont, ahogy mindennel rendesen elkészülnek, kiadják! Ez kurvajó hír! :)))
    Már augusztus óta fejlesztik hozzájuk a tyre physics-et is, ezt nevezem én HC igényességnek.

    "Using the track also gives us some more real reference data to help improve the accuracy of the LFS physics."

    Helyes-helyes, nem kell időre kapkodni, megadott időpontra összecsapni valamit, menjenek csak ki a pályára élőben, teszteljék azt a pályát amit lézeresen lemodelleznek, ne csak a nyomvonal legyen meg, teszteljék a kocsikkal azt a pályát amit modelleznek, na ezt a részeletességet nevezem én HC igényességnek!

    " The new LFS tyre model has a good mathematical basis for the way forces are produced from the physical state of the tyre, resulting in improved handling and feel with greater realism.
    New tyre physics model makes the cars much better and more realistic to drive."

    "The new physics will be a free update for all LFS users"

    Egyébként bocs, de a pár üzenettel ezelőtti kép még az S2-ből volt...
  • KillTheKonzol
    #458
    ja, és ők is azt mondták hogy rosszabb fizikára a forza mint az átlag szim? (mi mást hoztak volna ki?)

    mert akkor egy véleményen vagyunk!

    de szerintem csak a szokásos: ment a prímkó gt vs forza összehasonlítás
  • ST220
    #457
    Mike65!
    Köszi az infot, látom is a különbségeket, csak még mindig nem látom, hogy hogy kell beállítani.
    Pedig nem vagyok, egy alap felhasználó, de nem látom...
  • Mike65
    #456
    Nem tudom, hogy ők egyáltalán játszottak e vele de mindegy is, mert roby gordon vagy stefan sarazin véleménye kicsit többet nyom súlyban szerintem. (nem megkérdőjelezve a magyarok tudását)
  • Mike65
    #455
    Eladó fóliás FM3 day1 dlc kóddal! 10e ft
  • Waczkor
    #454
    http://xbox.hu/blog/2009/oktober/forza-motorsport-3-belsonezet/
    Itt leírnak mindent.

    Az autókat meg egyelőre nem tudjuk letölteni,mert azok VIP tartalmak és mivel a magyarországi verziókból kihagyták a kódot,mert nálunk ugye nincs live,így majd remélhetőleg később letölthetők lesznek.Pontokért valszeg.
  • ST220
    #453
    Még egy kérdés lenne, a CE autók letöltésén kívül...
    Hogy lehet aktiválni a teljes belső nézetet?
  • KillTheKonzol
    #452
    jajajaja, ahhoz képest Wéber Gabit elég sokat láttam még 2005-ben a GTR első részének a szerverein, érdekes mód nem a forzával tolta meg a gt4-el...
    GTR MAsters magyar fórumán sztem még a mai napig fent van a neve!
  • High end PC #451
    LFS S3 infók
    http://gamepod.hu/hir/lfs_s3_elobb_mint_kesobb_2.html


  • High end PC #450
    Ja, jóhogy már nem avval jössz, hogy egyszer már általános suliban béreltél robogót pár cimbivel, és mádosikként értél körbe a házatok körüli tömbön, és ezek szerint mennyire van érzéked egy igazi speedmotor igazi versenypályán való terelgetésében. :DDD

    Az meg, hogy ezek játékok, és nem a valóság, már millió kettedszer tárgyaljuk ki: igen, ez így van, de ettől függetlenül valamelyik közelebb van a valósághoz, valamelyik kevésbé közelebb.

    De ezt már nem akartom tovább folytatni, úgy sem fogsz meggyőzni a forza élvonalbeliségéről, hogy egy lapon lehetne említeni a legnagyobbakkal, ez egy reménytelen kűzdelemnek néz ki számodra, én meg kezdek belefáradni ebbe az egészbe, ha neked a grafika is meg a fizika, meg a tartalom is fontos, akkor a hamarosan jövő GT5 (legjobb graf, legnagyobb tartalom) meg a hamarosan jövő LFS S3 (legjobb fizikai engine) együtt lesz a te játékod.
    Inkább megyek, hasznossá teszem magam.
  • Totti5
    #449
    Én élvezni akarok egy játékot ahol nincs kompromisszum, mert a pécés szimnél jó a fizika de elavult gyatra, igénytelen a grafika a körítés és a tartalom. Versenypályán még nem vezettem, de gokartban elég jó vagyok, nemrég volt a Forma 1es ligám talija és mentünk gokartozni Vácra. 17en voltunk, persze két csoportba indltunk mert csak 7-8 kart lehetett a pályán egyszerre. A súlycsoportomban kvalin a 4. versenyen pedig 2. lettem, úgy hogy hatalmast harcoltam érte miliméterekre követtem az előttem levőt és szinte pérhuzamosan mentünk a kanyarokba egyenesekbe, szóval mondhatod hogy elvakult vagyok, de hogy nem tudok vezetni és nincs hozzá érzékem azt nem kellene erőltetned, mert nagyon is van:)

    Multkor volt egy videó Wéberről meg Norbiról miözben WTCCztek és a szimekről beszéltek. Mind a ketten profi versenyzők a való életben és a szimulátorok világában is és azt merték mondani hogy egyik szim sem nyujtja azt amit egy valódi autó mert nincsenek fizikai hatások és ezek csak szórakoztató játékok, de arra tökéletesek hogy a monotonitást a koncentrációt a pontos vezetést, az ezredek hajszolását, a reflexeket fejlesszék, persze ezt egy NFSel nem lehet megtenni, csak egy rfactor, LFS, iracing vagy Forza és GT játékokkal.

    "Rossz a sebességérzet,féktávot nem tudok venni mert nem érzem az autót, mint ha légpárna lenne, mert semmi visszajelzés, mint ha valami vonatban ülnék ami siklik a sineken tökéletesen"
    Szánalmas vagy."

    ezt a belső nézetre írtam, mert nincsenek G hatások és a sebességérzet sincs jól belőve
  • KillTheKonzol
    #448
    ??
    mirő beszélsz? milyen objektív vagy? totál szubjektív vagy, csak is a forzát látod semmi más nem veszel figyelembe!
    az Lfs physics engine-je: vehicle dynamics-al tyre physics-al meg overall mindennel 2100 hz felett ketyeg te sültbolond. közben a forza3 készítői azt hangoztatják hogy a 360 hz menyire kimagasolóan magas értékre sikeredett. looááálll
    még hogy objektív vagy, persze, én legalább kipróbáltam a demót, és eldöntöttem, hogy nem tetszik, miközben cimi bara megvette, és ő is most megpróbálja megmagyarázni önmagának is, hogy mennyire jó vétel volt. persze nekem is tetszenek benne az autók, benne van pár kedvencem oszt ennyi, de most ezért nem veszem meg, majd ha kell, átugrok hozzá, vagy áthozza a lemezt és nyomulunk, de hogy én meg nem veszem ezt a Forza2 foltozást (ami köztudottan az árkád és szimulátor közt volt a szimulátor felé hajolva),mert nem több az egész, az biztos.
  • ST220
    #447
    Hey,

    Megvettem ma én is a Forza 3 CE-t, de nem tudom letölteni a 911 GT3 RS-t, a Chevrolet Corvette ZR1-et, stb....
    Valami hibakódot dob ki.
    Nektek sikerült leszedni őket?
  • High end PC #446
    Álomvilágban élsz, bemagyarázol dolgokat magadnak, mert világosan látszik, hogy a közútra téged még nem engedtek ki, versenypályára nyílt napra pedig ilyen formában ne is menj, mert csak balesetet okozol, sokáig adtam a szavadra, de az útóbbi időben kitűnt, hogy mennyire hozzá nem értő vagy.
    Írj szépen pár emailt szakversenyzőknek, hogy segítsenek eldönteni a jelenlegi otthoni autó szimulátorok közt melyik fizikai motorja felel meg jobban a valóságnak: ne legyél meglepve, ha felvilágosítanak majd, mennyire hátul kullognak a Forza részek a többi szim mellett. Maximum a GT-vel versenghet. Kár kamuznod. Világosan látszik hogy kézzel lábbal próbálod megmagyarázni azt, amit te sem hiszel, a másik topikban amiket jól lehordtál negatív dolgokként, ide jössz, és előadod, hogy ezek mennyire rendben vannak.
    Ezeket is te írtad:
    " Rossz a sebességérzet,féktávot nem tudok venni mert nem érzem az autót, mint ha légpárna lenne, mert semmi visszajelzés, mint ha valami vonatban ülnék ami siklik a sineken tökéletesen "
    Szánalmas vagy.
  • Totti5
    #445
    Én objektívan nézem és leírtam korrekten hogy milyen lett. Sem te sem pedig Jointboy nem tett ilyet csak ész nélkül fikáz és orbitális hülyeségeket irkál.
  • Totti5
    #444
    LFSt hobbiszinten fejlesztik páran, a Forzát egy komplett hadsereg végtelen pénzből főállásban, szóval lehet jól skálázott fizikai paramtereket, a valósághoz igen közelieket a 400 autó alá rakni, persze van némi kompromisszum, de miben nincs?

    "Az előbb még azt mondtad, hogy az FM3 egy kicsinosított FM2, most meg totál ellent mondasz magadnak, és azt mondod neked az FM2 nem, de az FM3 nagyon tetszett, ezt nehéz összekötni."

    Mint említettem, a hangok, a sebességérzet, a dinamikusabb fizika, a normális karrier, és a valaha látott legjobban összeválogatott pályafelhozatal teszi az FM3at végre olyanná amit én az FM2ben nem találtam meg, szerencsére a Turn10 tudodd hova fejlődni majdnem minden téren jó irányba, a Simbinnről ez pl egyátalán nem mondható el az idei teljesítményüket nézve. Még a Kódmestereknek sikerült ugyan ez a DIRT2vel, amit nem hittem volna a Dirt/Grid gyalázatos hibái után.

    Az NFS egy jó játék, semmi bajom vele, de nem szim, csak egy szimes árkéd, erőteljes fizikai butítással és a belsőnézet iletve az élmény számára szinte mindent beáldoztak hogy látványos egyedi és hangulatos legyen, ez sikerült is, de az FM3mellett megemlíteni mint ellenfél vicces, mert tartalomban tizede kb, kidolgozásában a Shift korrekt, de az FM3 profi munka, fizikában az NFS árkéd, a FM3 szim.
  • KillTheKonzol
    #443
    "azt sem jelenteném ki hogy a rfactor fizikai motor fejletebb lenne a Forzáénál."
    pedig kurvára de fejlettebb, a forza3 fizikája 360 hz-en ketyeg még mindig, semmi sem változott a forza 2 árkádos irányítása óta, csak az, hogy befoltoztak jó pár lyukat, míg a régi rfactor meg a többi régi simbin cumó phisics engine-je simán mind e érték felett van.
    a jelenlegi legjobb szimulátornál khz-ban mérhető a phisics engine, szvsz te tényleg marhaságokat beszélsz.
    de ami még 360 hz környékén is ketyeg, az is jobben meg lett csinálva sokkal, mint ez.
  • JohnnySmith
    #442
    Megvettem én is csütörtökön hasonló kiadásban mint lejebb Totti kollega.
    GT5 még messze van, aztán gondoltam kell ami addig kitart :)
    Őszinténszólva nekem a Forzával semmi bajom nincs tetszik, eltekintve a belsőnézettől, azon még gyúrhattak volna. (már a GT5P is szebb)

    Szerintem abban megállapodhatunk, hogy a Forza 3 hozza a szintjét... se jobb se rosszabb mint az elődei...
    És akkor mindenki elgondlokozhat hogy hova kategorizálja.
    A más játékokkal való hasonlítgatás meg felesleges.
    Aki a Forzat megveszi, az elsősorban az autókért és a pályákért teszi, és mondjuk nem egy underground szintű "fizikát" akar... ennyi.
  • DarkSector
    #441
    nem.
    ne érts félre, jo a játék, és nem is ronda, csak valahogy többre számítottam, mint ex 360-as autos játék...

    de azért a shift-et se irjuk azért az ea számlájára, mert a titka abban rejlik, hogy olvastam miképpen ezt másoktól vették át félkész állapotban, vagyis nem 100%-ban ea fejlesztés!!!!
  • Waczkor
    #440
    Tévedsz!
    Csak sokan e pillanatban is tolják a gémet:)
  • KillTheKonzol
    #439
    Itt senkinek se tetszett annyira ez a játék, ahogy a Totti5 előadja, aki meg ellent mond neki, csak egyszeráen inkompetensnek meg sötétnek titulálja.
    Jointboy legalább megmondta a frankót, nem tudom hova tűnt.
  • DarkSector
    #438
    "azok akik meg a Shifthez hasonlítják fizikában, grafban vakok, tudatlanok és sötétek."
    ezt monnyuk én sem értem?
    akkor a fallouthoz hasonlitsuk, vagy mihez?
  • High end PC #437
    se az LFSben, se az iracingban, se a GTRben se semmiban nem kapsz vissza valós vezetési élményt, mert ezek játékok... és teljesen eltérő élményt nyújtanak, vajon melyik a szim?? mert ha az LFS akkor az iracing nem az, ha az iracing akkor az LFS nem az mert teljesen más

    Ezt már milliószor letárgyaltuk, akkor millió egyedszer: nem ebben az évszázadban fog megvalósulni az atomi szinten mindent leszimuláló valóság, de ettől függetlenül valami közelebb van hozzá, valami távolabb. Egyébként pedig ami közt alig van különbség, az az iRacing meg az LFS közt van, ott már tényleg nagyon kicsi különbségek vannak, aki mindkettővel szimezik, ugyanezt fogja neked mondani, szinte előzetes "kinti" tapasztalat alapján dönthető el kinek melyik tűnt valóságosabbnak. A GTR/Race sorozatra és az rFactor-ra lehet kijelenteni viszont egyértelműen, hogy valamivel alattuk van jó pár dolog modellezésében.


    bullshit, nincs köztük sok különbség, csak annyi amennyi a két játék alapvezetési modellje és a fizikai motorja közt van, és azt sem jelenteném ki hogy a rfactor fizikai motor fejletebb lenne a Forzáénál...

    Milyen bullshit? Te tényleg teljesen elvakult vagy. Tedd már be az R8-ast a Forza 3-ban, és tedd már be a GTR Evo-ban, ha neked ez nem sok különbség... Legalább nem kipárnázott túlzottan elnagyolt tapadású útvonalon megy az Audi, nincsenek lehetetlen korrigálások, össze sem lehet hasonlítani, ne akard már megmagyarázni az ellenkezőjét.


    nem 1 éves munka

    Valóban nem, azt nem említettem meg, hogy 2-3 hónapra leálltak vele, majd azóta folytatják, bugokat is foltoztak, az is sok időt elvett, de a korrektség kedvéért most megemlítem ezt is. De akkor ott az iRacing: egy-egy autót hosszú hónapok alatt modelleznek, és az olyan is lesz.


    nem vagyok az, a FM2 annyira nem tetszett, de ami jó az jó, az FM3 nagyon jó!

    Az előbb még azt mondtad, hogy az FM3 egy kicsinosított FM2, most meg totál ellent mondasz magadnak, és azt mondod neked az FM2 nem, de az FM3 nagyon tetszett, ezt nehéz összekötni.


    azok akik meg a Shifthez hasonlítják fizikában, grafban vakok, tudatlanok és sötétek...

    Na jó, ez az a pont, amire azt mondom, majd ha autózol a valóságban is, meg ha majd hajlandó leszel egy kis fizikát tanulni, akkor majd lehordhatsz mindennek, addig meg hanyagoljuk egymást légyszíves, már bánom is, hogy felvettem ezt a dolgot.
  • DarkSector
    #436
    jogos!!!
    egyetértek.
  • RYO21
    #435
    Számomra ez a játék csak egy videóhalmaz a youtube-n.
  • Waczkor
    #434
    Ezért kell kikapcsolni minden segítséget.
    Akkor ha odalépsz neki csúszik rendes.

    Ladikos meg sehol nem jobb...
  • KillTheKonzol
    #433
    Habár még nem vezettem hátsókerekes 500-600 lovas Dodge Vipert, de van egy olyan elképzelésem, hogy ha a valóságban lepadlóznád 3.ban a kanyar előtt 50 km/h-val, még akkor is elkezdene úszni a hátulja... Sőt, szinte biztos. Úgyhogy az a ladikos úszkálás lehet még mindig jobb, mint az aszfaltra meg a gyepre (WTF?!?) tapadó levegőpárnán haladó óriási tapadású modelleknél.
  • Totti5
    #432
    "korlát melletti emberek mintha egy 2002-es autósjátékból lennének odatéve..."

    szerintem nézz be a korlát mögé is:) nem tök mindegy hogy néz ki? autóból, visszajátszásból csak azt látod hogy emberek ott csápolnak. Se a PGR, DIRT, NFS játékokban nincs jobban kidogozva, mert felesleges erőforrás pazarlás lenne.

    "Messziről lerí, hogy a valóságban nem autózol"

    se az LFSben, se az iracingban, se a GTRben se semmiban nem kapsz vissza valós vezetési élményt, mert ezek játékok... és teljesen eltérő élményt nyújtanak, vajon melyik a szim?? mert ha az LFS akkor az iracing nem az, ha az iracing akkor az LFS nem az mert teljesen más

    "a Forza 3 egy elég unreal szim, még a GTR Evo fizikai motorja is nevetve felülmúlja"

    bullshit, nincs köztük sok különbség, csak annyi amennyi a két játék alapvezetési modellje és a fizikai motorja közt van, és azt sem jelenteném ki hogy a rfactor fizikai motor fejletebb lenne a Forzáénál...

    "Nézd meg az LFS-t, az tényleg egy hc szim, a VW Scirocco külseje és belseje -LFS-hez mérten- HQ minőségben már lassan egy éve elkészült"

    hol van? had játszhassak vele! az LFS alatt is van egy adott fizikai motor, ami minden autó alatt ugyan az, így nagyon hasonló, csak az autók paraméterei változóak, szóval nem kell 1 évig készíteni egy autó fizikáját, mert az teljesen hülyeség... paramétereket kell belőni az meg nem 1 éves munka

    "Meg aztán te amúgy is egy nagy Forza fan vagy"

    nem vagyok az, a FM2 annyira nem tetszett, de ami jó az jó, az FM3 nagyon jó!

    azok akik meg a Shifthez hasonlítják fizikában, grafban vakok, tudatlanok és sötétek... a shift belső nézet terén veszi fel a versenyt, amiben konkrétan jobb, minden másban közelében sincs
  • High end PC #431
    "Senki sem mondta,hogy hc sim.Azt mondták,hogy sim és arcade között lesz,simhez közelebb"

    A megfogalmazás szerintem tökéletes, én is pontosan ezt gondolom róla. Ettől még lehet jó, de többet nem érdemes beleképzelni. Más területeket tekintve meg kiváló is lehet, vannak jó oldalai is, ami másban nincs meg.
  • Waczkor
    #430
    Shift max azért élvezetesebb,mert a kocsi olyan mint egy ladik,folyamatosan úszik a kocsi,állandóan korrigálni kell és elhiteti a játékossal hogy együtt él a játékkal.

    Amúgy meg olyan oldalaktól kapott jó értékelést,ahol az eddigi összes megjelent autós játékot tesztelték,minőségi kormánnyal,szakértők által.

    Senki sem mondta,hogy hc sim.Azt mondták,hogy sim és arcade között lesz,simhez közelebb.Így is van.
    Valamint azt mondták még,hogy jelenleg a legjobb autós játék konzolon,tartalom,grafika,megvalósítás alapján.
    Gt5 még nem jelent meg,majd ha kijön és olyan lesz,amilyennek mondják,akkor majd átveheti a koronát.Eddigi videók alapján csak a graf,amiben jobb.
  • RYO21
    #429
    Am te nem konzolellenes vagy? Akkor hogy játszottál vele?
  • KillTheKonzol
    #428
    ??
    haaaaa neked ez tetszik, akkor egészségedre!! megvan a színvonal, nézd meg a többieket, eddig nem úgy néztem, hogy valaki is a te álláspontodon volna, de az is lehet, hogy mind inkompetensek vagyunk!
    ahogy néztem a neten, elég komoly kritikák is születtek a játékkal kapcsolatban.
  • jointboy
    #427
    Helló így van rég voltam már itt. Csak az újabb forzás csalódás után kiváncsi voltam más ,hogy látja ,és gondoltam leírom a véleményem róla. Az új colin viszont nem rossz 50%-nál járok. egy kicsit furcsa az a tipikus colin-os csúszkálás de egész jó, megszokható.
  • High end PC #426
    Messziről lerí, hogy a valóságban nem autózol, a Forza 3 egy elég unreal szim, még a GTR Evo fizikai motorja is nevetve felülmúlja, hc-szimekhez pedig semmi köze a benne található hasonlóan pepecselős dolgoktól eltekintve: telemetria, meg a hasonlók. Az a nagyon kicsi kompromisszum, amit emlegetsz, pedig meg óriási: több mint 400 autó, 100 pálya, "gyönyörűen" kidolgozott külsők, nem kell zseninek lenni, hogy az ember ebből leszűrhesse, az idő nagy része nem az autók fizikájának kidolgozásával telt.
    Nézd meg az LFS-t, az tényleg egy hc szim, a VW Scirocco külseje és belseje -LFS-hez mérten- HQ minőségben már lassan egy éve elkészült, már akkor feldobták a youtube-ra róla a videót ahogy mennek vele a teszt során a pályán, külseje már rég kész, de a fizikáját azóta is finomhangolják, a legkisebb dolgokra is odafigyelve, és decemberben talán kijön, majd 1 év fejlesztés után...úgy, hogy volt is egy példány a VW jóvoltából a kezük közt, annó ki is sorsolták nyereményjáték formájában.
    Hiába több ember dolgozott a Turn10-nél, ha kiszámolod, hogy 1 autóra mennyi idő jutott a 400-ból meg a 100 pálya mellett, úgy, hogy főként az autó külseje és belseje kidolgozására mehetett el az idő meg a pályákra, tartalomra, karrierre, kijön, hogy az autók fizikájának kidolgozására kb két számmmal oszthatóval kevesebb idő maradt foglalkozni...

    Meg aztán te amúgy is egy nagy Forza fan vagy, ha még ennél is alább adták volna, te akkor is ragaszkodál ehhez a sajnálatra méltó hc szim Forza szöveghez. :D
  • Totti5
    #425
    Legalább ne irkálj ha már a témában teljesen inkompetens vagy...
  • GP2100
    #424