1263
Forza Motorsport 3
  • WiZZaRD
    #583
    A minap lecsorgott valami update az FM3-hoz, nem tudja valaki, hogy mit/miket javítottak vagy változtattak? Utálom, hogy sosem lehet tudni, csak jön az update aztán kész...
  • mrmilan
    #582
    Az én nagy világfájdalmam továbbra is a BMW M1. Meg a többi vas...

    "tordi" neked is igazada van. Úgy látszik a mi Magyar felhasználók nem nagyon érdekeljük a Microsoftot. Egyébként ennyi erővel a játékot se kéne kiadni itthon. Na ez persze csak vicc volt. Talán egyszer arra ébredek a közeljövőben, hogy fellépek a Live-ra, és ott lesz MS pontért az add-on
  • High end PC #581
    Ha ezt tudtam volna, akkor nem a magyar verziót veszem... :(

    Car pack R.I.P. -->> Miura P400 R.I.P...
  • tordi
    #580
    Engem érdekelne, hogy mit kellene kiépíteni ? Mert a NET ugye adott, azonkívül mi a rákot kellene kiépíteni ? Komolyan érdekel a dolog, mivel én úgy látom, hogy a magyar reg. hiánya és a piactér korlátozott használata az összes hátrány. Ezek bevezetéséhez semmit nem kell kiépíteni, pusztán csak meg kellene engedni.
  • Totti5
    #579
    Ha a box lokalizációját magyarra állítod akkor az összes MS játék magyarul beszél amihez van magyar felirat, független attól hogy magyar, közép ue, angol vagy ázsiai kiadás.
  • McKangi
    #578
    Az Angliában vásárolható verzióra én is kíváncsi lennék hogy benne van-e a magyar nyelv.Elméletben szerintem lehetséges (PAL - EU) verzió.

    Ez miatt elméletben a szlovák verziónak is "kellene" tudnia magyarul,de ha azért akarsz pld innen vásárolni hogy megkapd a plusz VIP tagsági kódót nem biztos hogy szerencséd lesz,mert sem a szlovák,sem a cseh nem támogatott Live országok közül való.Nem tudom ott kiszedték-e belőle a kódót.
    Vikipedia link

    Pontosan ez miatt olcsóbb magyarországon mint pld angliában kb 5-600Ft-al.(nincs VIP kód a dobozban).Lehet a cseheknél is olcsóbb....

    Amúgy én is megszeretném venni eredetiben kóddal együtt,ugyanezek a dilemmáim,ráadásul angliából kb 17-19 roppi csak nem mindegyik webshop áll le veled üzletelni,mert magyar vagy és már eleve ide el sem küldik a játékot.


  • zsozso930
    #577
    Hello!
    Nekem Xbox-om van és megvan a játék első része.Vmeik nap ki is írtam el is kezdenék vele játszani de a kameraállás szar:( A kocsinak az elejét mutatja így pályát nem is látom:@Valaki segítsen !!!
  • Mythic
    #576
    Hello! Most készulok megvenni a játékot, de nagyon gondolkodom melyik országban is tegyem:
    1. Anglia - legolcsóbb, de sajnos kevés infót adnak, pl az ottani verzióban van-e magyar nyelv (elég jó lenne)
    2. Szlovákia - elég baráti ár, de cseh verzió-ként hirdetik és nagy kérdés, hogy tartalmazza-e a magyar nyelvet (úgy láttam az egyik magyarországi oldalon, hogy a doboz hátulján a magyar mellett a cseh nyelv is fel volt tuntetve, szóval a cseh és magyar verzió megegyezik???)
    3. Magyarország - tuti a magyar nyelv, de a tobbihez képest jóval drágább

    Valaki tudna segíteni kiigazodni a kiadások kozt, hogy az angliai vagy cseh verzió tartalmazza-e a magyar nyelvet? Koszi!
  • STFU
    #575
    Lehet mar volt, de vki pls irja mar le, hogy "szabad jatekban" hol lehet allitani, hogy hany koros legyen a verseny. Koszi
  • DarkSector
    #574
    sajnos velünk mindig kibasznak.
  • mrmilan
    #573
    Szar ügy hát. Mert igenis minden autóimádónak, köztük nekem is úgy kéne az a carpack, mint a levegő! Azért ott motoszkál bennem, hogy nincs pl. BMW M1 na.
  • DarkSector
    #572
    jah értem. thx az infot monnyuk hálisten nem nekem kell, de akkor is szar ügy...:D
  • Totti5
    #571
    Szerinted miért került a limited 13 ezerbe a 16-7 helyett? mert nincs benne a letölthető tartalom, de legalább sikerült ezt az olcsósított árral kompenzálni MSnek, ami jó pont, mert 4 ezret messze nem ér az a pár autó. Ha kell a letölthető autó akkor külföldről kell venni. Voltak akik ezt tették, csak ők nem 13 ezret, hanem 16-17et fizettek érte.

    Hivatalosan nincs LIVE, nem éri meg kiépetni és foglalkozni vele itthon, a live kártyák pedig nem hivatalosan vannak forgalomba.
  • DarkSector
    #570
    jah csak nem értek valamit.
    lehet kapni kártyákat, és van live opció ajátékban, lehet multizni...akkkor mi a rákos fasznak nem hagyják benne, és max nem használnánk ha nem tudjuk, de mivan ha kimegyek külföldre, és vinném magammal a konzolt, akkor már borul a bili elvileg, mert kint hivatalossan van live, és mégse tudok letölteni...:S
  • Sinyo70
    #569
    ja amúgy megtanultam pad -on kuplungal menni..(én az A gombra tettem) így most + 100%!!
    csak attól félek a megbízhatóságin nem bírja ki a tárcsa, elég jól lehet recsegtetni a váltót !! sőt ha néhányszor elrontod akkor simán már nem is tudsz váltani !
    gyakorlásnak az F -ben Chevi vel Road Atlantán 34 kör(itt nem kell annyit váltani)pláne 4 sebességes és csak 2 kiló a vége !
  • mrmilan
    #568
    Én is néztem, de sajnos carpack az nincs. De megnézem ma is. Azért idegesítő, hogy a Live hiánya miatt kibasztak velünk. Méghogy nincs Live...:D
    Ne legyen igazam, de félő hogy nem is lesz fent. Hiszen ahol nincs Live, ott elvileg letölteni sem tudnak...ugye. Azért fohászkodom, hogy legyen carpack.
  • Sinyo70
    #567
    Fiat 131 abarth !! az majdnem vfts :)vagy legalább is zsiguli !!
    mondjuk én megcsináltam a Nissan datsun-t 116kw ra + 937kg az kb VFTS teljesítmény !Nagyon jókat lehet vele csapatni amalfin pl...
    2105 VFTS műszaki adatai !!
  • DarkSector
    #566
    THX nagyon...erre a részletes listára számítottam...
  • cenobite
    #565
    Vagy kérdezd meg esetleg itt, komolyabban pörög a topic.
  • cenobite
    #564
    Már vannak letölthető tartalmak FM3-hoz pontért, pont valamelyik nap néztem, de már nem emlékszem pontosan hogy mik is azok. Lehet, hogy a car pack is köztük van, de nem esküdnék rá...
    Közben ezt találtam, szóval ezek lennének az exkluzív tartalmak:

    "A Microsoft mai bejelentése szerint mindenki, aki megveszi eredetibe a Forza Motorsport harmadik részét az kap, egy kupont mellyel hozzájut 10 klasszikus autóhoz és 2 plusz pályához a DLC neve Motorsport Legends Car Pack lett. A következő tíz jármű található meg majd pluszba:

    ’65 Alfa Romeo Giulia Sprint GTA
    ’64 Aston Martin DB5 Vantage
    ’81 BMW M1
    ’60 Chevrolet Corvette
    ’69 Dodge Charger
    ’57 Ferrari 250 Testa Rossa
    ’80 Fiat 131 Abarth
    ’67 Lamborghini Miura P400
    ’71 Nissan Skyline 2000 GT-R
    ’65 Shelby Cobra Daytona Coupe

    Benchmark High Speed egy átalakított repülőpálya és a Sidewinder Proving Grounds extra pályák lesznek elérhetőek"
  • DarkSector
    #563
    jah akkor a legendary car pakk, meg ienek. Mind mind egy live koddal tölthetők amik csak angol izébe vannak?

    és azt nem lehetne, hogy microfos pontokért leszedni live-ról?
    mert most gondolom nincs fent, de hogy felrakják majd később, vagy felejtős?
  • cenobite
    #562
    Ami itthon kapható, abban nincs kód, így nincsenek egyedi autók, és car pack sem. Nekem is LE van, és pen drive+kulcstartó kombó van benne. Kód az nem vanik.
  • DarkSector
    #561
    Valaki legyenszíves irja le pontossan, hogy mi az eltérés a magyar, illetve monnyuk egy angol kiadású Limited Edition között.

    Hallottam hogy angolban van egy kód, és 2 festett egyedi autó...de viszont valami legendary car pack is van valahol.
    ezért szeretném tudni.
    de pontossan érdekelne, olyan irjon, ha megkérhetnélek titeket, aki már tapasztalatból tudja, a különbséget.
  • Katun
    #560
    Tegnap vettem meg a játékot, sajnos merevlemez nélkül nem élvezhetem a 2. lemez adta fíícsöröket, nos Citrojen C4-el kezdtem pöpec kocsi. Aztán gyorsversenyben beültem egy Audi Q7-be, óó Crap kéne venni egy ilyen autót ÉLŐBE :)

    Amúgy nagyon jó a játék, sokat változott a második részhez képest, pedig nem gondoltam volna. Megérte azt a 13K HUF-ot :)
  • mrmilan
    #559
    Ja ez kimaradt: :DD
  • mrmilan
    #558
    Őszintén leszarom, csak a játékról szóljon a topic, ennyi.
  • DanielT
    #557
    Téged komolyan érdekel, hogy ki milyen autóval tolja, vagy melyik pálya tetszik neki? :DD

    KI NEM SZARJA LE?!??! :DD

    "Szkájlájnnal csapatok a Mépül Velly-ben, nagyon tetszik"

  • mrmilan
    #556
    A másik dolog meg, hogy ez a kurva topic szóljon a Forzáról. Ki milyen autóval tolja jelenleg, melyik pálya miért tetszik neki. Vagy miért nem tetszik neki. Mi a kedvenc autója a játékban, tuning, festés ect... Nem azon kell hőbörögni, meg pátoszokban negatív módon ömlengeni, hogy má' megint ez nem jó, az nem jó. Nekünk b*meg lassan semmi sem lesz jó. Egy szó mint száz, semmi sem tökéletes. De lehet közel tökéletes...
  • Totti5
    #555
    Nem kell belepörgetni kiírtam a pontokat:) talán 1 helyen nem értettek egyet, a többi ugyan az, hol jobban hol kevésbé.
  • JohnnySmith
    #554
    Én a GT miatt vettem PS3-t (több mint 2éve azóta is várom) és a Forza2-3 miatt szarakodok még a boxal...
  • Throme
    #553
    ...arról nem is beszélve hogy az egyik játék x360-as a másik ps3-as. (Javítsatok ki ha tévedek...és elnézést!)
    Én biztos, hogy egy gt miatt nem veszek ps3-at és több mint valószínű, egy ps3 tulaj is így gondolkodik. Úgy értem nem vesz boxot a forza miatt.

    Akinek meg a teljes realitás hiányzik menjen ki a ringre és tolja ahogy a csövön kifér. Ott még visszapörgetés gomb sincs!

  • mrmilan
    #552
    Egyébként kezd a tököm tele lenni ezekkel az összehasonlításokkal. Mindenki élvezze a játékot és ennyi. Kapcsolódjunk ki, érezzük jól magunkat amíg játszuk. Szerintem minden igényt úgysem fog kielégíteni egyetlen "JÁTÉK" sem. Ha meg valódi szimulátoros élményre vágyok, meghajtom kint a Focusomat.
  • mrmilan
    #551
    Saját magunknak :)
  • KillTheKonzol
    #550
    no váárjál, belepörgettem a videójukba, és még egyes dolgokról is eltérő értékelést adott a két fószer, egyiknek a forza másiknak a gt tetszett jobban sok faktornál, most akkor melyiknek higgyünk? :S
  • xXwilliamsXx
    #549
    "Jó volt olvasgatni, hogy mennyire szimulátor vagy sem. A polgári repülőpilóták képzésére használt repülőgép hasonmás az a szimulátor. Beülve minden ugyan az mint az igazi, ugyan ott van. Ahány ablak annyi monitor. Na az élethű. Ezek az autós progik (akár konzol, akár pc) játékok."

    No ezzel teljesen egyetértek:)

    Más:tetszik,hogy végre a versenyautókat is lehet festeni,viszont nem tetszik,hogy tuningolni is lehet őket.Szvsz szar,hogy egy DTM merciből 1200 zs ráfordítással világverő gt1-es autót lehet csinálni(nehézre állított ai-vel)
  • Totti5
    #548
    Rosszul emlékszel.

    Fizika

    Forza2: 85
    GT5P: 80

    Forza2: 83
    GT5P: 80

    Annyit tesznek hozzá hogy nagyon közel vannak a pécés szimekhez.

    Grafika

    GT5P: 98
    Forza2: 88

    GTP5P: 95
    Forza2: 88

    Annyit tesznek hozzá h mind a kettő superior szint, a pécés eresztésekhez képest + a GT5 bjúútiful.

    Hangok

    Forza2: 87
    GTP5P: 78

    Forza2: 86
    GTP5P: 87

    Prezentésön ( menü, setup és a többi... )

    Forza2: 86
    GTP5P: 84

    Forza2: 90
    GTP5P: 80

    A superior telemetria megnyerte a Forza javára.

    Fun faktor

    Forza2: 89
    GTP5P: 75

    Forza2: 90
    GTP5P: 75

    Hát itt a Forza nagyon bejött nekik, nem is titkolták...

    Car modell

    Forza2: 90
    GTP5P: 85

    Forza2: 92
    GTP5P: 82

    Hozzáteszi egyikük hogy a GT5 real drájving szimjulétőr a Forza viszont részing car szimjulétőr illetve a Forzában sokkal mélyebb a tunning.

    Itt most főleg a tunning miatt kapott többet a Forza, a lehetőségek az autó átépítésére új cuccok, verseny alkatrészek berakása, módosítása miatt, de kiemeli hogy a GT5 autómodelljei bjúúúútifullok.

    Végerdmény: Forza 2 88 és 87
    Végerdmény: GT5P 84 és 82
  • Throme
    #547
    Nagyon jó játék ez a Forza3. Élvezetesebb lett mint az elődje. Végre belső nézet és még variálni is lehet! Autók szépek, visszajátszás is jobb kameraállásokat használ, mint a második rész. Nekem az is tetszik, hogy egy versenyre lehet tuningolni az autót és hiába ugrik kategóriát, attól még lehet tovább versenyezni ugyan ott.
    Jó volt olvasgatni, hogy mennyire szimulátor vagy sem. A polgári repülőpilóták képzésére használt repülőgép hasonmás az a szimulátor. Beülve minden ugyan az mint az igazi, ugyan ott van. Ahány ablak annyi monitor. Na az élethű. Ezek az autós progik (akár konzol, akár pc) játékok.

    Én még nem ültem a forzában látott gépállatokban, pláne nem versenykörülmények közt. Valszeg nem is fogok, így elfogadom azt a "fizikát" amit egy ilyen játék nyújt. Lényeg úgy is a versenyzésen van és ezért el is tudom fogadni, hogy pl nem nyúlkál virtuális önmagunk a sebességváltó karhoz.
    Ha valakinek meg nem tetszik a játék akkor sincs gond. Választ egy másikat...
  • KillTheKonzol
    #546
    fura, én úgy emlékszem, hogy a Simracing-esek is overall-ban hozták ki a Forza 2-őt (amely szempontokban az ár, meg az élmény is szerepet játszottak)

    az egyetlen élethűséghez kapcsolódó szempont, amire emlékszem a végső összesítésben, a Force Feedback volt, az is a GT5P javára ment

    de lehet rosszul emlékszem.
  • Sinyo70
    #545
    Így csináld !
  • csoola
    #544
    a belsö nézetre lesz valami update? elég szarul hozták össze, ok hogy sok auto és sok vele igy a munka is de a kamerállás is zavaro, öreganyám hajol igy elöre az opeljében
    a fizikás veszekedésröl annyit, hogy néha kicsit "doboz" érzésem van az autokkal, de összességében miota többet játszottam rájöttem, hogy elég jo, az eddigi leginkább szimes játék boxra (bár nekem autosban a DiRT2 etalon jelenleg, nem szimulátor, de iszonyat jol van összehozva, minden pillanatát élvezem)