1263
Forza Motorsport 3
  • Waczkor
    #383
    Überkonzolos tájékoztató:

    Normál és Limited kiadás személyes átvétele üzletünkben
    CSÜTÖRTÖK 10.00 órától
    (Csütörtökön 19.30-ig leszünk nyitva!)

    Akik kiszállítással kérték, CSÜTÖRTÖKÖN napközben viszi ki a futárcég !

    FONTOS FIGYELMEZTETÉS !!!

    Hivatalos megjelenés 23-a péntek, de mivel ez ünnepnap és mindenki ZÁRVA lesz, ezért átvehető már CSÜTÖRTÖKÖN az alábbi feltételekkel:

    KIZÁRÓLAG A MEGJELENÉS NAPJÁN (23-ÁN) LEHET 00.01 PERCTŐL
    JÁTSZANI A FORZA 3-AL.
    AKI NEM TARTJA BE ÉS 22-ÉN JÁTSZIK VELE, AZT A MICROSOFT BANNOLJA, KITILTJA !
    Lásd itt:
    KATT

    Mindenkivel aláíratunk egy papírt erről átvételkor, aki pedig kiszállítással kérte,
    nekik emailben vagy faxon kell visszaküldenie aláírva !!!

    Köszönjük

    ÜK TEAM
  • mrmilan
    #382
    Most hívtak, szombaton jön a cucc.
  • WiZZaRD
    #381
    :D
  • mrmilan
    #380
    Én tegnap felhívtam az 576-ot. Azt a tájékoztatást adták, hogy 24-én, azaz szombaton szállítják ki (előrendeltem), de előtte felhívnak. Úgyhogy lehet 24-e is Nemzeti Ünnep lesz :).
  • DanielT
    #379
    Dehogynem! A Magyar Gárda viszi ki mindenkinek :D
  • WiZZaRD
    #378
    23-án biztos nem fogják szállítani...
  • High end PC #377
    Ugye ha 23.án jelenik meg (pénteken), akkor nem aznap szállítják rögtön vidékre? Csak mert lehet pénteken csak késő délutánra érek haza. :S
    Remélem jövő hét hétfőn hozzák, akkor otthon leszek...
  • WiZZaRD
    #376
    És még mindig nem szóltak vissza az előrendelésem miatt...grrr...hát mikor lesz nekem így végre full Forza3-mam?
  • TitaniumRR #375
    Ne bántsátok egymást. - Kinek a pap, kinek a paplan. :)

    A Forza 3-at érdemes mindazoknak kipróbálnia, akik kicsit is szimpátiát éreznek az autózás iránt. A többi pedig ízlés dolga.
  • RYO21
    #374
    nekem meg pont fordítva van. A Forza meg a GT5 esik ki a versengésbő. (najó a GT5-t majd kipróbálom egy pár év múlva emulátoron.
  • High end PC #373
    "Én nem mondtam hogy HC szim lenne a Forza"

    "van annyira hc mint az rfactor"

    Ezt a két állítást valahogy nem bírom egy kalap alá venni. :D



    "mitől hc egy szim?"

    szerintem ott kezdődik, hogy ha megnyalom a korlátot a korláttal párhuzamosan haladva, ne fordítsa már körbe egy láthatatlan hátsó tengelyre ható erő a Forza-ban a sportkocsit, meg ne legyen benne majd félezer autó aminek a leprogramozásakor is a legtöbb idő a külső meg a belső fortoríílre csiszolásával telt, vagyis lehet valósághűségre törekedtek e közben is, na de ebből nekem csak az jön le, hogy mindezt sokkal jobban meg tudták volna csinálni ötöd ennyi autónál meg nem ennyire a külsőségekre hajtva.

    Egyébként az előbb előrendeltem én is a Forza Motorsport 3 Limited Edition-t az 576 KByte-tól, kíváncsian várom.
  • High end PC #372
    " Race Onnak nincs színvilága, vagy ha a való világba minden szürke akkor én egy másik dimenzióba élek:D "

    Race 07 contet szürke, Race On contet-et nézd (amcsi verdák, 08-as pályák).
  • Totti5
    #371
    Én nem mondtam hogy HC szim lenne a Forza, csak azt hogy minden olyan elemmel rendelkezik amitől szim kategóriába sorolandó és van annyira hc mint az rfactor, vagy mitől hcbb az rfactor? mitől hc egy szim? attól hogy kezelhetetlen a cucc?
  • Totti5
    #370
    Race Onnak nincs színvilága, vagy ha a való világba minden szürke akkor én egy másik dimenzióba élek:D
  • High end PC #369
    na mentem ellteszem magam, remélem legközelebbre megjavulsz, hali :DD
  • High end PC #368
    majd nézd meg hogy néz ki egy valódi GT versenyautó kormánynézetből, meg milyen ocsmány színeket használ ehhhez képest a Race Pro, pl a műszerek világítása, meg ilyeneket nézegess sűrűn, olyannyira élénk ocsmány túlzottan színtelített világ a játékban, hogy kár ráfogni, hogy mennyire gyönyörű, inkább sokkal jobban unreal, a Race ON színvilága a legtöbb helyen reálisabb. Effektekkel dettó ugyanez a helyzet, minek pl a tükröződés effekt ha hányásan unreal? MInek a dinamikus árnyéék effekt, ha totál unreal a mozgása egy kanyarban, és oltárira eltúlzott?
  • High end PC #367
    "Race Onnal ahogy egyre többet játszok ( napi pár kör ) egyre jobban kijön mekkora moslék visszamaradott szemét, egyszerűen zavaróan ronda és elavult, de legalább nyugodt szívvel letölöttem mert ott van a polcon a szinte ugyan olyan csak normálisan kinéző Race Pro"

    Áhh, javíthatatlan vagy. :D
    Race On legalább kinéz valahogy, nem úgy, mint a hányás effektekkel teli a Race Pro, és akkor ezzel ráfogjuk, hogy milyen gyönyörű, kár ráerőltetni. Nem tudom, te mit nézel? Medium kocsi/környezet beállításokon a Race meg a Race 07 tartalmát? Jóhogy hányás. Tedd már be tűzpirosban valamelyik Race ON amcsi verdát, egy 08-as pályán, pl a Macau 08-on, ami 2008-as pályák színtelítetttebbek, mint az original Race contetnt, de nem annyira eltúlzott ocsmány rágógumi rajzfilm, mint a Race Pro-ban.
    Esküszöm megadom a lakcímem, hogy kijöhess, és megnézd miről beszélek, otthon a hd tv-re van kötve a box, a hd monitorra meg a pc minden maxon, azt megnézed egymás mellett mi a helyzet egyazon pályánál, mert hihetetlen miket hiszel meg írsz össze, én ezeket az összehasonlításokat megcsináltam egymás mellett, de komolyan, nem akarsz eljönni hozzám?
    A Race Pro-ban a nem statikus hanem dinamikus árnyékok az ami pozitívum, de a többi effekt meg szín...rajzfilm.
  • High end PC #366
    Én ezt értem, de barátunk állandóan egy lapon említi elvakultságból a Forzáját, a kedvencét, a hc szimekkel, amikor totál más elveken készült.
    Az egyik szim grafikára/tartalomra/élvezetre a másik fizikára gyúr, nulla játékmenettel, szar grafikával, kevés tartalommal. Ez van, ha valaki mindegyikre vágyik, több szimmel játszik. Totál felesleges ráerőltetni a Forzára hogy hc szim, ugyanúgy felesleges az iracingre rámondani hogy csúcs grafikai motorja van.
  • WiZZaRD
    #365
    Én azért örülök, hogy semmi közük egymáshoz. Az az ISI motor se éppen tökéletes, ráadásul már vagy 10 éve foltozgatják...inkább bámulom a forzát:). Na meg LFS, netcar, rfacxtor nincs konzolra, szóval azok ki is vannak zárva a "versengésből" szerintem:).
  • High end PC #364
    fogd már fel hogy az anomália és a szarul megirt fizika nem ugyanaz!!!!!!

    az anomália nem rekonstruálható, még ugyanavval az autóval a pálya hasonló szegletében sem, mutatsz egy iracing anomáliát, nem tudom előhpozni, a forza 2 meg mindig ugyanolyan hülyén viselkedik ugyanabban a helyzetben másik autónál másik pályánál, nem tudom mi a faszért vagy ilyen elvakult

    most komolyan, vannak olyan játékprogramok, amikben nincs bug??? ne gyere már evvel az anomália szöveggel, tök száni
  • Totti5
    #363
    Mert az rfactorban nincsenek orbitális anomáliák, sutábbnál sutább megoldások... amúgy az LFS, netkar, iracing, rfactor szinte totálisan eltérő vezetési modellel rendelkezik mert más felfogásban készült, na most miért nem lehet odasorolni a Forzát vagy a GTt? én odasorolom mert semmivel sem kevesebb, ugyan úgy reális a vezetési modell, már amennyire egy játéknál az, ugyan úgy lehet csapatni professzionális módon, ugyan úgy van benne telemetria és mély állítási, tunningolási lehetőség és ugyan úgy nem a pistike játéka, aki majdnem biztos hogy nem fogja segítségek nélkül kormánnyal játszani, hónapokon éveken át a tökéletesebb köridőkre koncentrálva.

    Race Onnal ahogy egyre többet játszok ( napi pár kör ) egyre jobban kijön mekkora moslék visszamaradott szemét, egyszerűen zavaróan ronda és elavult, de legalább nyugodt szívvel letölöttem mert ott van a polcon a szinte ugyan olyan csak normálisan kinéző Race Pro ( bár csak volt, de 2szer megvettem... ) és a Race 06.

    Azt meg végkép nem értem hogy a Race Onba minek rakták bele azt a pár amcsi autót. Böhöm, lusta, 2 tonnás, nehezen kezelhető, bálnák, de legalább ha egyenesbe rátaposok megindul, csak a kanyar előtt 5ször többet kell fékzeni mire megáll és 2szer lasabban menni mint egy WTCCnél, szörnyű mennyire szarok és élvezhetetlenek, persze ügyesen kiszedték belőle a GTR autókat amik használhatóak voltak, vedd meg külön hozzá addonként ha kell alapon. A másik meg a Formula Masters ami baromi jó lenne, de nem hiszem el hogy ennyire ragasztó és ennyire kezes, esélyem sincs hogy kipörögjek vagy megcsússzak, mert 2 lábbal is a gázon állhatok a kanyarokba, pedig jólenne, csak így semmi értelme, semmi kihívás, semmi élvezet, akár nyilakkal is adhatnám a gáz, ugyan az lenne.
  • High end PC #362
    Egyébként épp akkor jelenik meg, amikor otthon leszek, sztem előrendelem én is még a napokban.
  • High end PC #360
    " mit nevezel szimnek? GRID, NFS, TDU? mert ez a játék az rfactorhoz van közelebb mint bármi máshoz, ez egy szim, legalábbis az autó viselkedése "


    Nemár, ne legyél már elvakult, a Forza sorozat sok mindenhez közel van, csak az rFactorhoz nem.

    Szerintem nem tévedek túl nagyot, ha azt állítom, hogy a Forza 3 közelebb van az NFS Shift elveihez (a szimulátorok közé sorolható, mely erősebb kompromisszumokkal született a fizika és az grafika/élvezhetőség/tartalom közt). Persze ez az arány a Forza 3-ban és az NFS Shift-ben is kicsit másabb.
    Már a Forza 2-ben is néhol olyan vicces fizikai modellezések fordultak elő hc szim szemmel nézve, hogy csak a szép grafikáért voltam hajlandó huzamosabb ideig játszani, mint szim műfajt. A Forza sorozat kompromisszum a grafikai ejakuálás (meg a tartalom,élvezet) és a hc fizika között, nagyjából ezt az elvet követte az NFS Shift is. Most az, hogy a megpróbálják hc-ként beadni (a három képernyős cuccokkal meg a Fanatech kormányos videókkal egy fasza reklám, nem több) de ettől még nem az.

    Az rFactor inkább a hc szimek felé sorolható, bár, a dobogós helyezés szerintem az iRacing, LFS S2, netKar Pro képviseli a hc kategóriában.

    A szimek közt a legjobb grafikjúak persze a GT5, Forza 3, ez vitathatatlan, de ez a fizika oltárán áldoztatik, ez van, nincs tökéletes minden all in one szimultor pakk, mindegyiknek van előnye és hátrnya, meg talán harmadikként a Race On ami ott van grafikában a szimulátorok közt, már csak a gépigénye miatt is (igen, nem is a Boxos Race Pro, ha megnézted volna a 2008-as content-et, az amcsi verdákat meg a 2008-as pályákat, a színek sokkal jobban a helyén vannak a pályááknál és az autóknál is, mint a Race 07-ben, meg az autó kidolgozása is jobb lett ha megnézed az acsi verdákat, hiába, tovább lett gyúrva a grafikai motor valamivel, csak te mindig az évekkel ezelőtti content-et nézed, a Race 07-et, meg gondolom az opciók közt a kocsi és a környezet beállításai nem Maximumon vannak nálad, hanem visszaveszel sok mindenből...)
  • carterx
    #359
    Sziasztok.

    A vásárolt autókat hogy tudom használni a heti versenyeken vagy a vasárnapi bajnokságban?
  • Waczkor
    #358
    The Road To Forza:Day One!
  • Petike125
    #357
    :)



  • mrmilan
    #356
    Nagyon fasza!
  • tordi
    #355
    Ja, és így már hibátlan, a nyúlkálást meg lexarom
  • tordi
    #354
    itt leírták mit kell tenni


    http://xbox.hu/blog/2009/oktober/forza-motorsport-3-belsonezet/
  • mrmilan
    #353
    "habár át lehet verni".
    Ne haragudj, ez érdekelne. Hogy lehet átverni?
  • Kange
    #352
    Jah igen, belső nézet: az senkit sem zavart/zavar, hogy a sofőr a kormány tekerésén kívűl semmit sem csinál? Nem vált, nem mozog a feje, satöbbi...
  • Kange
    #351
    Játszhatóság: Talán vedd ki a kipörgésgátló segítséget. Egyből ki fog csúszni egy kövér gáznál kanyarban. És most nem a Mini Morris-ról beszélünk. :)
    Szavatosság: Nagyon is van különbség. Belső nézet vacak, habár át lehet verni és akkor azért nagyobb szöget látsz be.

    Zene/hang: Sztem egyáltalán nem jók a hangok. Majdnem ugyanolyan minden autó hangja... :(

    UI: HALOOVER: TE ne reagálj!
  • Totti5
    #350
    Forza Motorsports 3 Review with Fanatec 911 Turbo S by Inside Simracing egyéb élvezeti faktorok miatt is érdemes megnézni:)
  • zsolesz79
    #349
    Azért körbe lehet nézni az autóban bizonyos mértékig, nem csak előre...
  • Totti5
    #348
    Nem is a Viasaton nézem az aktuális évadokat:)
  • RYO21
    #347
    Ami top gear van a viasat3-on azokba nem ilyen új evo-kat hanem kb 2003-as autókat mutatnak be. :(
  • Waczkor
    #346
  • Totti5
    #345
    Elég hosszú felvezetés volt egy eladó NFS miatt

    Evo 10et top gearba is tesztelték és mondták róla hogy egyszerűen nem lehet vele keresztbe haladni annyira stabil és kezes. Első kerekes autók meg nem fognak driftelni, csak orrt túrni a 4 kerekesek stabilak, vagyis marad a hátsó kerék azokkal lehet keresztbe haladni, de ez így is van rendjén.
  • Waczkor
    #344
    Érdekes dolgokat írtál le,jó lett az értékelés!
    De:

    Grafika:olyan amilyennek írtad.
    Játszhatóság:csak annyit fűznék hozzá,hogy nekem csak a demóhoz volt szerencsém egyelőre(szerdán már megérkezik a CE-m),de már ott is kitűnt,hogy pl az EVO X-es olyan,mint amilyennek mondják és keményen betapad a kanyarokban még ha minden segítség ki is van kapcsolva.Ferrarinal már más volt a helyzet,meg-megindult a feneke,a Porsche-nál viszont nagyon észnél kellett lenni,hogy gyorsít ki az ember.
    Arról nem is beszélve,hogy az sem mind1,milyen a gumi hőmérséklete,mert először hajlamos csúszkálni,másik meg hogy fékezéskor könnyen beblokkolnak a kerekek ha izomból lépünk a fékre.
    Szavatosság:szaksajtó szerint az eddigi legötletesebb és legjobb carrer móddal állunk szemben a forzában.Mindenki megtalálja a neki való versenyeket,ha nem szereti az R osztályos autókat,vagy nincs oda bizonyos fajta versenyekért,akkor olyanokat kínál fel neki a játék,amik elnyerik a tetszését.Ennél szerintem nem kell több.A szavatosság legnagyobb húzóereje a festések,tuningolások,amiket fel lehet rakni majd a store-ra,valamint a multi.Iszonyat nagy a forza community.

    Összegzés:"Ha olyan belsőnézetes vezetési élményt keresünk, ahol összességében közelebbi a szimulátor érzés, akkor vásároljunk mellé egy Need for Speed: Shift-et is"
    A need for speed nagyon jó lett,azonban amit attól kapunk az nem szimulátorérzés,hanem rendkívül élvezetes játékérzés.Azért mert már-már túlzottan is erős a sebességérzet belső nézetben.Folyamatosan úszik a kocsi,mintha ladik lenne,ezzel azt éri el,hogy a játékosnak folyamatosan korrigálnia kell,ezzel azt érezve,hogy együtt él az autóval.Ebben valóban erősebb (lehet),mint a forza.A belső nézet az eddigi legjobban kidolgozott belsőnézet,amit valaha készítettek játékhoz.

    De a külső nézet gáz,a mosódás is,valamint semmi köze az autóknak ahhoz,hogy milyenek a valóságban.
    Minden más egy 4-es értékeléssel ér fel kb.Mind a karrier,mind az autófelhozatal,tuning,részletesség stb.

    Egyébként meg van egy eladó NFS-em ha érdekel vkit,9.000ért karcmentes,nem sokat toltam,amúgy is vinyóról ment.
    Akinek nem tetszik Forza,azok az NFS-sel remekül szórakoznak majd.
    A Forza egészen addig trónon marad,amíg nem jön egy új PGR,vagy Forza.
    Bár a pgr megint más,szal ezt ne is vegyük ide.
    Vetélytársa nem lesz,majd max a GT5-höz fogják hasonlítani,de mivel két különböző konzolról van szó,így ez megint csak arra lesz jó hogy egymásnak ugorjanak a ps3 és xbox tulajok.
  • TitaniumRR #343
    Forza Motorsport 3 teszt avagy a Dupla-lemez megvételekor az alábbiak várhatók:

    Grafika: gyönyörű szép. Az autók textúrája és a versenypályák körülötti táj high-res a javából. Végre egy olyan játék, ahol a freeplay módban is valóban élvezhető az autózás. A menü felépítése ízléses és jól áttekinthető. A színek és az elosztás miatt erős minőségi hatást kelt.

    Játszhatóság: Jól irányítható - túl jól. Az előző részekhez hasonlóan sok minden állítható. Az összes segítséget kikapcsolva 65-35 arányban szimulátor-árkád stílus. Sok az FWD, RWD "sínautó". Ezt a játékos akkor érzi, ha van fogalma milyen 250 LE feletti FWD, RWD és AWD autókat vezetni. Nem olvasott anyag alapján. Villanó tekintet továbbá a nem testreszabható gombleosztás miatt.

    Szavatosság: A grafika miatt sokáig élmény maradhat. A játszhatóság szempontjából számomra kétséges. Nincs nagy különbség az autók vezetési technikája között. A sebességérzet jó. A vezető-ülés nézet élménye és az itt keltett vezetési élmény 4/ (értsd:4-es alá). Van jobb jelenleg a konzol piacon ilyen tekintetben.

    Zene/hang: az autók hangjai szériában igen valósághűek. A zene engem nem érdekel - halkra van véve. A tuningolt autók hangjai azonban nem vagy igen csekély mértékben változnak.

    Egyéb: A matricázás biztosan jó - én nem próbáltam. Az alufelni felhozatal márkákban bővelkedik, de azon belül csekély a modell kínálat. Az AI néha csal: a nem annyira ideális íven irreálisan nagy sebességgel fordul utánad FWD autóval alulkormányzás jelensége nélkül. A belső nézet csak előre irányban kidolgozott - oldalra és hátra eltűnik az autó. Az eddig próbált autók között még nem volt balkormányos.

    Összegzés: Érdemes megvenni a szép grafika miatt és ízlés szerint a játémenet miatt is. Ha olyan belsőnézetes vezetési élményt keresünk, ahol összességében közelebbi a szimulátor érzés, akkor vásároljunk mellé egy Need for Speed: Shift-et is.