1263
Forza Motorsport 3
  • Totti5
    #543
    Suzuka a 2be is szép volt, Nord detto. Road America meg társai ami szarok.
  • xXwilliamsXx
    #542
    Szvsz Suzuka,Tsukuba szebb lett mint a 2-ben volt,Mugello,Maple Valley ugyanolyan maradt,Nordschleiffe néhol csúnyább lett,néhol szebb.

    Ezek a "melyiknek jobb a fizikája" hülyeségek meg teljesen hidegen hagynak.Nekem már a GT3 fizikája is teljesen megfelelt.(minden segítséget kikapcsolva,nehéz ai-vel játszok).Ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni,akkor talán a gt-kben kicsit jobb a "kerekeken gurulok" érzés.
  • DanielT
    #541
    Aki szerint a Forza 2 fizikája jobb mint a Prológé az ez marha. Ezt így vállalom.
  • Totti5
    #540
    Az viszont gáz hogy az FM2es pályákkal nem foglalkoztak, rondák, a színek szarok, az útfelületről vakítóan verődik vissza a nap, egyszerűen ronda. Eddig kerültem őket, de most kellett rajtuk mennem 7-8 körös versenyeket és utána egy Fujimi generáció váltás volt látványban:DD
  • Totti5
    #539
    Loal, Forza 2 fizikáját a GTP összevetésben egy kicsivel jobbnak találták a szimekkel foglalkozó médiumok, ez FM3 pedig sokkalta jobb lett ezen a téren, akkor meg miről beszél az 576? Majd GT5 vs Forza3 viszonylatban ki fog derülni, de akkor is majd inkább adok a simracing véleményére mint az 576éra... gondolom nem kormánnyal tesztelték.
  • Totti5
    #538
    jól néz ki, majd csinálj HD képeket is:)
  • xXwilliamsXx
    #537
    "a szimuláció részében némely ponton még a legtöbb komolyabb szimulátorral sem ér fel"

    Azért ha idézel,főleg ha újságból,akkor kéne kissé ragaszkodni az eredetileg írott szöveghez,ami ugye így szólt,hogy:

    "a szimuláció részében némely ponton még a GT5 prologue-val sem ér fel..."
  • deep
    #536
    Festegettem:)


  • High end PC #535
    Na, ott se kerestem volna, de így most mennyivel jobb lett!

    Bár, a Forza 2-ben még ilyen kormánykerék tetejét bámuló nézetet is elviseltem volna a semmilyen belsővel szemben...
  • Totti5
    #534
    Oké, ezt én értem amit írtál, csak azt nem hogy az 576osoknak mi a baja vele:) , ami mint kiderült a teszjükben oltári baromásokat írnak, ami annak a jele hogy a játékot messze nem tesztelték kellően és kellő mélységgel pl felrónak olyan hibát ami a játékban benne van, csak ők nem látták...
  • mrmilan
    #533
    Így, ahogy alul a srác mondja.
  • Totti5
    #532
    profil => több képernyős mód => bekapcs => és a szöget tedd olyan 70-80 fok közöttire
  • High end PC #531
    Hogyan lehet a műszerfal nézetet állítani, hogy ne a kormánykerék tetejét bámulja az ember?
  • mrmilan
    #530
    A "JÁTÉK" akkor is jó.
  • High end PC #529
    Általában mindig a kedvenc autóimmal szoktam tesztelni a játékokat, amiknek az adatai a fejemben vannak.

    1995 Lamborghini Diablo SV: gyári gyorsulás 0-100 km/h: 3.95 s (teszteken 4 sec felett ment)
    2001 Lamborghini Murciélago: gyári gyorsulás 0-100 km/: 3.8 s (teszteken 3.6 sec-et is ment)
    Nagyobb sebességekre (160 km/h, 200 km/h) sem gyorsul jobban sajnos a Diablo.

    A játékban mégis a gyorsulási értékeknél a Diablo-jé 6.3 valamilyen fiktív mértékegység, a Murcélago-jé pedig 6.0 fiktív mérték.
    Ráadásul a tömeg adatok is el vannak szúrva, a Diablo-nál a száraz tömeget adják meg (1576 kg), a Murciélago-nál meg a teletankolt motorolajjal meg ablakmosófolyadékkal együtti (1830 kg feletti) menetkész értéket. Ha ezekkel a tömegértékkel modelleztek, nem lett túl valós a két autó közti különbség sem. Tökéletes példája a túl sok autó modellezésnek, kevesebb idő marad a butaságok kiszűrésére.
  • High end PC #528
    Általában az autóknál a gumiabroncs jelentős oldalirányú gyűrődése a nem megfelelő alufelni-gumiabroncs párosításból, vagy a túl alacsony gumiabroncs nyomásból szokott eredni. De a már viszonylag jól beállított gépjármű bizonyos kanyarsebességgel halad is, akkor is minden gumiabroncs deformálódik bizonyos mértékben. Ilyenkor a gumiabroncsra ható centrifugális erő kompenzálása egyre jobban lecsökken a gyűrődés függvényében, méghozzá nem is lineáris a csökkenés, a gumiabroncs egyre kevésbé tart ellen a Fcf. erőnek, így egyre könnyebben le is lehet csúszni az ideális írvről. Annó mi még azt is számolgattuk az egyetemen, hogy milyen járművel milyen sugarú kanyarrészletben kell mekkora sebességgel haladni, mekkora tapadófelülettel, és útminőséggel, hogy még épp be lehessen venni egy adott kanyart, hogyan változik a súlypont eltolódás közben, meg hasonlók, a fizika szaknak is vannak szépségei, sajnos ma már egyre kevesebben érdeklődnek itthon iránta, ahogy az kitűnik az évről évre csökkenő hallgatókból.
  • mrmilan
    #527
    Amúgy mocskosul jó a Scionod, megnéztem.
  • mrmilan
    #526
    Akkor ezért nem értettem pajti, hogy mire gondoltál. Így már Ok.
  • CSOCSO
    #525
    en meg most is ezzel almodom :D:D kormannyal valami brutaljo volt a jatek!

    nfs re lennek kivancsi kormannyal mert joy al remalom.
  • CSOCSO
    #524
    fuck :D regi sidewinder cuccosra gondoltam :D:D:D
  • Totti5
    #523
    - annyiban változott az ütközés ( lökdösődés loal... ) hogy ha falnak csúszol nem fordítja be a kocsit egyből és könyörtelenül, és a versenyző társakkal is lehet kicsit harcolni, támaszkodni kaszni a kasznin, de ha falról pattansz vissza akkor kapod a büntetést, sérül az autó, vagyis nem lehet pattogni a falról mert a versenyek hama vége lesz az autó meg nem fogja bírni, de ettől még bele lehet állni a falba, csak nem olyan drasztikus mint az előző részben, ami nem volt jó... most jó, vagy ez sem jó? milyen legyen akkor?

    - fűre le lehet menni az még nem gond, de megy a bünti is, illetve ki lehet csúszni, de miért is kellene egyből pörögni amikor a fűre megy egy kicsit az autó? aki meg a sóderba köt ki azt ott keményen megfoja egyből, lehet szarozni hogy unreal, lehetne olyan hogy 200al a falba köt ki valaki, nem tök mindegy? nem ott kell menni, ha meg már oda jut valaki akkor oly mindegy... amúgy ott van az azonnali visszapörgetés és máris meg van oldva a dolog, vagy restart

    - autó beállítása pont megfelelő, minden fontos dolgot lehet finomra hangolni ami egy szimbe kell és amiket az emberek használnak, rugók, fékek, váltó, difi, aero, stabilizátorok, gumi stb...

    - a gumi hőmérsékletet és kopást a telemetria jelzi hogy a gumi pontosan hol kapja a terhelést, hol kopik, de ennek mi köze van a deformálódáshoz?? az csak vizuális dolog, de mégis mit kellene még tennie, mire kellene kihatnia?
  • KillTheKonzol
    #522
    576 KByte, 2009 októberi lapszám, Forza 3 teszt, negatív kritikák közül pár kiemelve:

    "Minden idők legjobb szimulátorának állították be, de nem az, e téren PC-n kell jelenleg keresni a mefelelő szoftvereket" <-- ráadásul többesszámba írta ;-D

    "A fanyalgás csak annak szól, hogy realisztikusabb szimulációt vártunk -a Forza 3 ettől még remek lett"

    "a lökdösődés fizikája érzésem szerint butult, vagyis most már a Forzában is lehet Gran Turismo módjára lepattanósdit játszani, kanyarokat mandínerből bevenni"

    "Ami számomra igazán feketeleves volt -főleg hogy igazi szimulátornak volt beharangozva a Forza 3- az az, ami a pályák elhagyásakor történik. A kavic és fűágyak tapadása teljesen változó, de egyik eseten sem élethű. Ha fékúton megcsípjük a pálya szélét, nem akar kitörni az autó, sőt, többnyire olyan a tapadása, mint az aszfaltozott résznek."

    "ennek ellenére a ragasztó hatású bukótér más íveken a másodperc TÖRTRÉSZE alatt zéróra lassítja az autót"

    "autó beállítási, finomhangolási lehetőségek: ennél a 2006-os PC-és GTR2-ben is több volt már"

    "aki szimulátorKÖZELI élményre vágyik Xbox360-on, annak a Forza 3 remek választás, nagyban segíti a kezdőket"

    "a szimuláció részében némely ponton még a legtöbb komolyabb szimulátorral sem ér fel, az ígéret áradatnak alig egy része valósult meg, csak egy példa: tényleg gyűrődik fizikailag a gumi, csak épp nem hat ki semmire, az meg főleg nem, hogy minden idők legjobb szimulátora legyen"
  • DanielT
    #521
    Nem kenyerem a kamu tudod :) Az első 2 pc-s képből kiindulva azonnal elkezdett pörögni az agyam, hogy mi a vihar ez...
  • Totti5
    #520
    persze, persze:)))
  • DanielT
    #519
    Bazzeg nem olvastam el a játék neveket, de az utolsó képet megpillantva már fogalmaztam a kommentet, hogy ez odabassza a Forzát hatásában... aztán megláttam, hogy GT4 :DDD Nos igen, magáért beszél.
  • Totti5
    #518
    Nincs. Vedd meg mindenkép, ha a Forza 2 tetszett akkor ezt imádni fogod:)
  • Totti5
    #517
    Arra nem tennék semmit, Evo 10 mellett nem rúg labdába.
  • Totti5
    #516
    Persze 5 évvel ezelőtti... PGR4, Dirt 2, Forza 3, GT5 pályái egyformán nagyon szépek, 5 éve tudod mi volt?
    Faltout


    Colin 4


    GT4


    ez volt 5 éve...
  • RYO21
    #515
    Én inkább arra a kék subarura tettem volna ezt a matricát.
  • Hector Troy
    #514
    Olyan a környezet grafikája mintha 5 évvel ezelőtti játék lenne. De ez az alábbi képeken is látszik. Amúgy vezetni jó benne.
  • Totti5
    #513

    Tunning Evo 10, megy mint az álom, a Rally di Positano pályán annyira belemerültem a csapatásba , hogy elfelejtettem hogy ez pályaautó és nem pedig rally játék:DDD



  • Norberto91
    #512
    Hello, nekem a Forza 2 van meg és gondolkodok azon, hogy megvegyem -e az újabb részét. A kérdésem a következő: A box -ba vannak már valami animáció, hogy kicserélik a kerekeket v tankol a kocsinkba? Mert az előző részébe semmi nem volt csak beáltál és kész.. Válaszotokat előre is köszi!
  • Totti5
    #511
    Hogy lehet törökni a forza.netről a feltöltött képeket? nem enged újaka felrakni...
  • Sinyo70
    #510
    ha azt pl kekeckedésnek lehet venni hogy én veszek egy jó féktávot ,olyat amivel ha előttem van simán beférek mellé ! és ha ő van mögöttem ,úgy telibe ver fék nélkül ,mintha ott se lennék !na erre mondtam ,hogy kiszámíthatatlan !persze ez nem általános de előfordul !Van némi fejlődés
    de ha nem csak a külsőségekkel foglalkoznának akkor ezek hangolására is lenne még idő !
  • Totti5
    #509
    Teljesen rendben van az Ai, erőszakos ha kell, beszúrja az orrát ha hagyok neki helyet, hibázik stb...
  • mrmilan
    #508
    Kiszámíthatatlan a videlkedésük? Mármint arra gondolsz, hogy nem tudni, mikor akar veled valaki verseny közben kekeckedni? Ez miért baj?
  • Sinyo70
    #507
    azért azt megjegyzem PC-n sem valami fejlett az AI még mindig !Az LFS és az rFactor is single ben nagyon gáz !!Ideje volna ha fejlesztések ebbe az irányba is kihatnának végre !Ez sajnos a forzára is igaz!ez az összeragadunk és be forgatlak néha nagyon idegesítő!Eléggé ki számíthatatlan a viselkedésük..
  • deep
    #506
    Itt is állítható a belső nézet. Kapcsold be a 3 képernyős setupot és állítsd 70-80 fok közé.
  • mrmilan
    #505
    "Ms kormany? Azzal megy?"
    Ezt most nem nagyon értem. Minimum, hogy a Microsoft által, direkt XBOX360-hoz gyártott cuccal mennie kell.
  • CSOCSO
    #504
    Ms kormany? Azzal megy? Nekem most csak logitech momo van. Jo lenne beujitani a kuplungosra... de allitolag horribilis ara lesz