21741
  • Alexease
    #17839
    Az a TT Rival (ghost betolteses) mar az SRW-ben is benne volt jo nehany eve (rF1 alapu, tartalomvasarlos, online cucc), mar ott is tetszett! Nem erdekel a TT, de azzal poen volt.
  • ElNano
    #17838
    Na, öcsém átjött, és segített élhetőbb beállításokat találni, ő ezeket a dolgokat jobban keni, mint én. Az irányítást sikerült egész jól megszelídítenie, már kezesebb a verda, nincs blokkolás, a kigyorsításokat is kissé bátrabban lehet nyomni. Mindjárt drasztikusan javultak az időeredmények. Viszont a Spán hangosan felröhögött, amikor meglátta és ment rajta egy-két kört. :D Azt mondja, olyan, mint egy kicsinyített verzió, minden rövidebb, mint lennie kéne. Hát nekem ehhez nincs szemem.

    A TT-ben viszont marha jól kitalálták ezt a rival dolgot. Betöltesz leaderről egy ghostot, ha legyőzöd, automatikusan tölti le az x helyezéssel előtte levőt és így tovább. Közben pedig elérhetővé válnak a ghosthoz tartozó setupok. Ez így zseniális, mindjárt más lett az egész TT, ezt az összes autós játékba be kéne tenni.
    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.08.21. 18:54:14
  • lac coo
    #17837
    Idoket nem nagyon neztem, de aranyaiban egymashoz viszonyitva az autokat renben van kb..
    Mentem mindenfele autoval nagyjabol ott tudtam menni ahol le nie kellett annak az autonak.
  • Totti5
    #17836
    Mehetnék gyorsabban is ha mennék 50 kört az autóval és állítgatnám a dolgokat még jobban. Alapjaiban jók az erővizonyok, motorerők, aerók és a gumik ez csak ennyit mutat és nekem ennyi pont elég hogy beletudjam élni magamat egy hivatalos liszenszelt játékba. Tényleg azt a körítést kapom ami a valóságban is van.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.08.21. 18:23:42
  • Alexease
    #17835
    Ez igy jol hangzik, de elegg erelativ:) Ha valaki "ugyesebb", az megy 1:49-et, aki meg nem, az 1:55-ot;D

    Amug yjott egy mini patch, bovitettek a FOV allitast.
  • Totti5
    #17834
    Még mindig jól van balanszolva és jól van eltalálva a McLaren gyengesége.

    Fernando Alonso McLaren-Honda 1:52,570

    Játékban ment egy átlagos gyors köröm ( tegnap mentem, 1 dbot, kíváncsiságból h ma mik lesznek az idők ) : 1.52.797


    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.08.21. 18:18:36
  • lac coo
    #17833
    Na, csak visszaraktam a G27 et, most jo, a lag is egesz pici lett, de a csuszkalas engem is idegesit foleg a gyors korrigalasok alatt.
    Valaki irjon a CM forumra azt en majd bologatok !:))
    Viszont a patchel negszunt az, hogy restart vagy allitgatas utan nincs ffb, vagy csak kesve ter eszhez.
  • lac coo
    #17832
    Hat....nem akar mukodni :)))
    Kerekveto meg offtrack effekt van , mas semmi, elttelenul fityeg a kormany .
    Most csereljem vissza a g27- re, fene megette mar hogy minden jatekban szetpiszkaljak az ffb-t ! :))
  • lac coo
    #17831
    őőő..én mondtam, hogy a PC FA ehhez képest padlógáz, padlófék ...
  • lac coo
    #17830
    Nekem most sajnos totál használhatatlan lett, gyak nulla ffb van a porsche kormányon ...:(
  • ElNano
    #17829
    Valami nagyon nem stimmel. Most vagy az van, hogy ennyit romlottam két hónap szünet után, vagy nem tudom. Már alig merek fékezni, mert minden egyes fékezésnél szanaszét blokkolnak a kerekek. Kigyorsítani sem tudok, mert 4-es fokozat alatt hisztis picsa a verda, megy mindenfelé, csak előre nem. (Default setup persze.) A kanyarodás sem stimmel, alig akar fordulni a dög. Most próbáltam mekivel, Spa, 8-10 mp-t ad Hamilton Legenden, kajak utolsó vagyok. :D Lehet, hogy nem jó a kormányom, vagy a kormány beállításokkal kell valamit bűvészkedni, nem tudom, de ekkorát csak nem zuhantam két hónap alatt... Valakinek nincs egy tutkó jó DFP beállítása ingame? (Szaturáció, linearitás, ilyenek.) Eddig halomba vertem az AI-t az összes részben Legenden, most meg közöm nincs a vezetéshez sem. :D Azért ez kissé fura. Főleg a 10 mp. :D
  • lac coo
    #17828
    Ez a hozadeka annak, higy vis z ont nem marad le azonnal husz metert mint szi te az osszes jatekban.
    En figyelek hatra is ha nagyon jon hagyok helyet neki, mar elso nap azt irtam, hogy ugy kell vezet i mi tha a legjobb haverom jonne mogottem online ...
  • ElNano
    #17827
    Nem is láttam, hogy jön mögöttem valaki... Nem tudtam, hogy arra is nekem kell figyelnem, ha mögöttem jönnek, főleg padlógázon állva, és még előzési szituáció sem volt előtte, de mindegy, nem éri meg a vitát. Szerintem itt hülye volt az AI, de nem ez alapján fogom általánosan értékelni, azt majd egy-két hosszabb verseny után.
  • Alexease
    #17826
    Nah, megvolt az elso korom a progival:) A cockpit mozgas meg idegesito, az FFB kicsit "laza", de amit kell azt erezni, es a pedalkezeles is jo (messze van a padlogazas uzemmodtol).

  • Totti5
    #17825
    Pontosan.
  • adam46
    #17824
    Könyörgöm, legalább ne folytatnád folyton ezt a védem a codemasters hülyeségedet. Még el se hagyta a hátul érkező első tengelye az előtte lévő hátsó tengelyét, innentől nem köteles neki helyet hagyni, az AI-nak kellett volna lassítani, de úgy látszik ennyire primitív. Legalább ne próbálnád minden helyzetben a codemasterst tisztára nyalni.
  • Alexease
    #17823
    Tokeletes AI nincs es nem is lesz, es nem azert, mert nem tudjak leprogramozni, hanem az igenyek, az elvarasok es a hozzaallasok sem egyformak.

    Itt meg kell felelni a billes/gamepad-es, szaguldozos, akciozos, 3 koros versenyekt tolo embereknek, es szerencsere, ma mar kicsit a komolyabb retegnek is.

    Az AI/jatek nehezsege szint egy altalanos allitas, ami foleg a sebesseguket erinti. Ahhoz hogy "jobb" lehessen, tobb parametert kellene allitgatni a menukbe, hogy mindenki magahoz loje, de az a nagyatlagnak mar gazos lenne.
    Eseteg, a mostani kamera allitashoz hasonlo lehetoseg kivitelezheto lenne, default-tal, ami a nagyatlagnak van: 6–8 allitas, sebesseg, aggresszio, vedekezes, tamadas, korrektseg, bevallalas stb.
  • Alexease
    #17822
    Eppen ezt akartam irni, meg ezt a foss dinamikat kellene kikapcsolni, mert eleg idegesito;) Egy ilyen autonal, ahol nagyon pontosan kell vezetni, es a monitor az egyetlen visszajelzes (plusz az FFB, ami itt azert nem teljesen 100-as), erosen ront az elmenyen, hogy "csuszkal" a pilota az ulesben.

    Irjon mindenki a Codiesnek, talan ezt is megcsinaljak! :)
  • Timbu
    #17821
    Igazából csak annyi lenne a feladat, hogy valaki mondja meg, hogy melyik is az a játék, amiben tényleg jó az AI. Egyedül azokra nem szoktak panaszkodni, ahol három kör alatt kell utolsó helyről indulva megnyerni a versenyt.
  • Totti5
    #17820
    Akár kiváló is lehetne, de a halálom ez a kanyarba nézős mozgás... azt ki lehet kapcsolni?!!!!!
  • lac coo
    #17819
    En megmondtam ! :))
  • Totti5
    #17818
    Ha látod hogy szélárnyékban közeledik gyorsan, akkor legalább annyi helyet hagyj, hogy ne a pályán kívül keljen mennie, mert nem fog. Azért ment neked. Algoritmus érzékelt hogy gyorsul, az orrát melléd tolta mert lendületben volt, te a vonal mellett fordultál ő meg nem a pályán kívül akart.

    Kicsit alkalmazdkoni kell ilyan helyzetekben. Kis helyet és akkor nincs gond.

    Ilyen előfordulhat... nem direkt lökött ki.

    Pályán vívott csata közben ilyet nem csinál. Pálya elhagyásoknál szokott.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.08.20. 20:20:08
  • Alexease
    #17817
    Nem birtam ki, megneztem en is, es valoban! THX Codies! :)
    Es azonnal normalisabban megcsinaltak, minden iranyba, dontessel es FOV-val.
    Bar kicsit meg lehetett vona tolni a hatarokat (kicsit kozelebb es nagyobb FOV), de nem vagyok telhetetlen, mar ez is "csoda"!

    Nah, akkor en is kiprobalom ennyi ido utan:D
  • Totti5
    #17816
  • ElNano
    #17815
    Az a sor nekem kimaradt, de az lesz az! Bár én most hiába indítom újra a Steam-et, nem akarja adni a javítást.
  • Alexease
    #17814
    Talan: Added ability to adjust camera and field of view settings.
  • Alexease
    #17813
    Nem is nagyon remenykedtem benne, sajnos sokadrendu "problema" szamukra:/
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2015.08.20. 20:02:17
  • Alexease
    #17812
    Patch
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Fixed AI always pitting on the same lap as their team mate
    Fixed some instances of cars getting stuck in the pit lane
    Fixed infrequent crash in the pit lane
    Fixed car resetting to track when using flashback in the pit lane
    Fixed instances of the pitting strategy not always updating correctly
    Fixed fuel changes not saving correctly when changed under parc fermé conditions
    Fixed various errors with the damage, fuel and temperature swipe
    Fixed game stutter when the player takes control of an AI-driven car
    Fixed AI cars having punctured tyres in P2 and P3 sessions in Pro Season mode
    Fixed identical weather being used for all practice sessions in Pro Season mode
    Fixed game resuming instantly when backing out of replay
    Fixed flickering on track reflections in wet weather on high graphics settings
    Fixed objects popping when playing with multi-monitor and wide screen setups
    Added ability to adjust camera and field of view settings
    Fixed McLaren 2015 car’s gear paddles glowing orange under braking
    Added ability to delete car setups
    Added a new “invite only” custom match option
    Added push to talk functionality for voice comms
    Improved session joining speed through the multiplayer hoppers.
    Reconfigured hoppers to give one hopper per difficulty setting
    Updated feature race to Belgian Grand Prix
    Fixed players with invalidated lap times being shown as in 1st place during one shot qualifying sessions
    Fixed grid order being incorrect after one-shot qualifying session if players had invalidated their lap times
    Fixed several instances of players failing to start a session after other players have left the game
    Fixed race start timer increasing whenever a player joins a hopper lobby
    Fixed players acquiring another player’s points when joining a session mid-season
    Fixed saved lobby settings not loading in correctly
    Fixed players not joining hopper lobbies correctly from some game modes
    Fixed car body not loading in correctly in some multiplayer race
    Fixed multiple incorrect fastest lap notifications being displayed during online practice sessions
    Fixed vote to skip track being used multiple times in lobbies
    Added notifications for players retiring during a multiplayer session
    Various other bug fixes and improvements
  • ElNano
    #17811
    Bocs, már publikus, köszi. A patch listában nincs sajnos arra utaló rész, hogy állítható lenne a cockpit nézet. :(
  • Alexease
    #17810
    Ezt a videot sem nezzuk meg soha (private) :)
  • Alexease
    #17809
    Jott egy 400Mb-os update, remelem van benne cockpit allitas is;)
  • ElNano
    #17808
    Tényleg nem trollkodásból... AI Legendre téve, és hát a szabadedzésen ilyeneket tud csinálni. Kajak kiforgatott... (Volt előtte még egy-két finomabb eset,de ez vitt mindent.) Általános véleményt még nem tudok mondani, egyelőre próbálom szokni az irányítást, autót, megtalálni a jó beállításokat.

  • Totti5
    #17807
    Továbbra is X-akta számomra h mikor, miért és hol lök ki, meg hol rossz. Folyamatosan lehet menni ellene bármi gond nélkül... ugytünik ez már egy örök nagy kérdés marad. Talán majd 1000 év múlva valaki megfejti

  • lac coo
    #17806
    Embertol azert messze van, de tenyleg jo, nem is ertem mit muvel a rengeteg ember akik szerint pocsek az AI es allandoan kiloki oket ?! :))
  • balunso
    #17805
    Nem semmi!
  • Totti5
    #17804
    Beteg ez az AI. Már már rémisztő mennyire emberi.

  • lac coo
    #17803
    Hát azt mondták lesz, nem most mert vannak fontosabb dolgok, de lesz ...
    50-50 % ! :DD
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.08.17. 19:43:04
  • Alexease
    #17802
    A "lesz" az erosen kerdojeles;) Elofordulhat hogy elcsusztatjak a 2016-ba:/
    Remelem nem, mert megvettem es eddig max 5 percet hasznaltam a szar cockpit miatt:DDD
  • lac coo
    #17801
    Mert ugye csak ki kellett probalni es nem a vakvilagba beszelni ! :)

    Lesz majd hozza cockpit nezet allitas valamelyik patcben....
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.08.17. 18:13:46
  • ElNano
    #17800
    Ez tényleg jobb lett, mint az előző részek. :D De tényleg. Még csak pár kört mentem mindenféle komolyabb beállítás nélkül Melbourne-ben, de valóban jobb lett a verda vezetése, vagyis a "handling". :) Élőben-mozgásban a grafika is jobban mutat mint YT-on meg képeken. Lehet a végén még belemélyedek. :D De a cockpit nézet az továbbra is egy ótvar.