21741
  • Danecay
    #17759
    Miközben Te meg ugyanazt hajtogatod, hogy minden más sokadagos mert jobb lett a handling, amit még egyszer leírok, nem tagadom és én is örülök neki, de ez mintha elsiklana a szemeitek fölött.
  • Totti5
    #17758
    "Cserében kaptunk egy jobb vezetési modellt"

    Nem jobbat, hanem teljesen újat. Ezt ki kell emelni, mert minden téren, minden szempontból semmi köze a tavalyihoz a handlingnak és a fizikának. Érdemes berakni a 14et és menni pár kört, mellbevágó élmény.

    "valamint egy néha megkérdőjelezhető erőszakosabb AI-t."

    Ezelőtt tökéletes volt a AI? dehogy volt. Van tökéletes AI? dehogy van. Alkalmazkodni kell az AIkhoz. Online is hibáznak az emberek és az AI is hibázik. Itt most minden hiba bűn, MINDEN. Nem igazán értem miért, amikor a Racerooban is ki tud lökni és teszetosza dolgokat csinálni az AI, a Forzában is, a CARSról már nem is beszélve. Nem tökéletes, de az AI nagyon sokat fejlődött, sok minden olyan dolgot tud amit eddig nem, így ebben is fejlődött. Direkt nem fog kilökni, azt meg elvárni tőle hogy perfekt kövesse le a júzer akármi gondolatát, mozdulatát még egy online játék esetében is sokszor necces helyeztet teremt a felek közt, egy AI meg csak egy AI... előfordul.

    "A Grafikus fejlődés ismét csak nem egyértelmű"

    Minden elemében szebb, részletesebb összetetebb. Itt is érdemes betolni 14et, úgy hatásosabb. Az eltérés magáért beszél.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.08.08. 22:09:43
  • Danecay
    #17757
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Figyelyj! Én nem basztatlak, csak olyan dolgokkal szembesítettelek amiket Te írtál, és ami így már most neked nem tetszik. És szerintem is lezárhatjuk itt a történetet!
  • lac coo
    #17756
    Az a baj, hogy a ti igényetek nem az F1 verseny, hanem valami..izé ! :D

    Tök sok vérszimes ismerősöm dícséri, hogy nagyokat tud versenyezni vele, nyilván nem szim, de minden nem lehet az, viszont egy korrektül összerakott fizikát látok, összhangban a gumikkal kopással stb ...

    Szóval mi kitartunk amellett , hogy aki F1 versenyt akar az megkapja....talán a sorozat életében először ! :)

    De amúgy meddő vita, te leragadsz a homálynál ami fél perc alatt orvosolható, mi meg homlok egyenest mást keresünk a játékban .
  • Danecay
    #17755
    Arról!
  • Totti5
    #17754
    Utoljára szólok. Nem akarok én vitát sem törölni. Próbálj meg úgy írni hogy a játékról és nem engem basztatni. Aztán hogy én mikor élek a hg jogommal majd eldöntöm de ahelyett h hanyagolnad a témát meg jól odaszoltál. Nem kell reagálni mert törlöm. Fogadd el és kész.
  • Danecay
    #17753
    Veled kapcsolatosan pedig azért felemás a helyzet mert a sorozat eddigi részeit tekintve hellyel közzel egyetértésben voltunk, csak ennél a 2015-ös évadnál kezdtek eltérni a nézeteink. Te, véleményem szerint szubjektív módon azt hangoztatod, hogy Te mire használod, és neked mire elég az aktuális epizód, én pedig objektív módon megpróbálom a korábbi részeket, azok tartalmait, valamint a folyamatos fejlődést is szem előtt tartva, megítélni az aktuális részt. A baj az, hogy a Te személyes igényeid nem feltétlenül egyeznek mások igényeivel, amit ugyan megtehetsz, de nincs jogod elítélni. Éppen a mai hozzászólásokat olvasva, volt arról szó, hogy a játék ugyan nem szimulátor, de irányítás terén jó irányba fejlődött (amit én egy percig sem kérdőjelezek meg), ugyanakkor egy játékról beszélünk, ahol viszont a játékosság szenvedte meg a csorbát. Akkor most mi az irány? Nem is lett szimulátor, a játék funkciók is csorbultak, + még egyéb a versenyzéshez szorosan hozzátartozó dolgok, felgumizódó pálya, gumitörmelékek felszáradó ideális ív, koszolódó és törmeléket felszedő gumiabroncs, meg még kitudja még mi. Cserében kaptunk egy jobb vezetési modellt, amit ha az eddigi tartalmakhoz adtak volna hozzá, egy szavam sem lenne, valamint egy néha megkérdőjelezhető erőszakosabb AI-t. A Grafikus fejlődés ismét csak nem egyértelmű, mert ugyan voltak itt beszúrva alléejtős screenshot-ok, amiket az ember visszajátszások során, elsősorban esős körülmények között tud csak reprodukálni, de belülről verseny közben, ami a lényeg, szerintem egyáltalán nem egyértelmű, főleg azzal a homállyal ami még a legutóbbi patch után is fennáll.

    Az a baj, hogy nem fogjuk egymást meggyőzni úgysem, úgyhogy kár is folytatni, az pedig végképp nem szeretném hogy személyeskedésbe menjen át a történet mit ahogyan Te már a #17724 hozzászólásban próbáltad terelni a dolgokat, ami a véleményalkotást tekintve semmi köze a dolgokhoz.
  • lac coo
    #17752
    Amugy most mirol megy a vita ?
    Arrol , hogy nagyon szorakoztato ...de szar ? :)
  • Danecay
    #17751
    Megmosolyogtató reakció! Gondolom azért nem szívesen élnél vissza újdonsült házigazda státuszoddal, főleg személyes dologról lévén szó :)
  • Totti5
    #17750
    Akkor itt be is lehet fejezni. Téma az F1 nem pedig más.
  • Danecay
    #17749
    De hiszen ezzel a hozzászólásoddal is csak megerősíted amit írtam.
  • Totti5
    #17748
    Valami tiltja a feltétlezést vagy a józan következtetést? ha nem fogy jól, vagy nem fogy jobban mint a tavalyi, akkor nem lesz túl nagy motiváció arra hogy még jobbat adjanak. Codie nem szeretetszolgálat. Nekik most nagyon kell amúgy is a pénz és a siker, mert nincsenek az anyagi helyzetük magaslatán.
  • Danecay
    #17747
    #17731
  • lac coo
    #17746
    Cm en kivul eddig ki is tudott kezdeni vele valamit ??? :))
  • Totti5
    #17745
    Semmi ilyet nem mondtam.
  • Danecay
    #17744
    Nem, Totti nem elfogult, hanem a Codemasters szóvivője mert már most tényként megmondja, otthonról a karosszékéből, hogy a Codemasters mit fog kezdeni az F1 liszensszel adott körülmények között :)
  • Danecay
    #17743
    Hiszen ez a szlogen 2010 óta: "Majd jövőre" :D
  • balunso
    #17742
    Nem baj gyerekek jövőre jobb lesz,kitartás! Gondoljatok bele ha ez se lenne akkor mivel????
    Addig is be osztom ami van és azt aknázom ki.Mert nagyom bízom benne,hogy egyszer már végre igazán jó lesz minden alkotó elemével együtt.
  • nasr
    #17741
    Igen tudom hogy nem szimulátor. Tudom hogy más a célközönség. nem is vártam szimulátort csak egy jó játékot. Negyedrészt teljesült.

    Kicsit elragadtattam magam. Az irányítás tényleg nem rossz. De mivel a multi valóban játszhatatlan számomra addig nulla. !!!Számomra!!!

    Lehet más örömét leli az ai ellen de van akinek az nem kihívás és/vagy csak idegesítő .

    Ha a multi kb olyan lesz mint 2013 ban. Corner cutting meg esz oldva nem dobálja ki az embert magyarul játszható lesz, akkor Multiban lehet egy jó játék addig kuka.
  • lac coo
    #17740
    Nen szim, de barmelyik szimesnek tetszeni fog ezzel vegigmenni egy hosszabb versenyt.
  • barcalaci84
    #17739
    végre valaki aki a kb játszhatatlan multi miatt húzza le...ami tényleg gáz és emiatt tényleg nem tudnám ajánlani a játékot jószívvel...
    offline játékra viszont szerintem ez az eddigi legjobb CM f1...erre már lehetne építeni...

    mondjuk a race07 és az rfactor szerintem se állja meg a helyét szimként, az AC-s t125 exos-hoz meg nagyon is hasonlít az idei irányítás...
    (mondjuk ez nem is akar szim lenni, de azért sok mindent jobban szimulál mint sok szim pl gumikopás, dinamikus időjárás, szabályrendszer stb)
  • lac coo
    #17738
    Rf1 es race07 mar nem szimulator, hanem egy rakas otvar :)
  • Totti5
    #17737
    Pedig ha megkérdezel, mondtam volna hogy ez nem rendes szimulátor és akkor megmarad a pénzed. De nekem nem kell hinni
  • nasr
    #17736
    Jaj gyerekek

    Sok éves szimulátor tapasztalattal. (rfactor, race 07, assetto corsa,)
    És az eddigi összes f1 játékkal játszva sőt még Gocompete ligában is indultam 3 szor. Tempóban a magyar top 15-20 ban tuti ott voltam ,hát csalódás a játék.

    Mindent kiszedtek belőle ami jó volt.
    Számomra a legfontosabb online rész egy nagy büdös NULLA. Még a karrier mod hiánya nekem nem gáz, a SC nem is érdekel,DE az a töménytelen bug és hogy VÁGHATOD A PÁLYÁT ÉS NEM VESZ EL A KÖRT XD Vicc.

    Kár hogy ilyen kis közösség játszik vele és nem igazán mainstream a játék mert ebből gáz lenne.


    Egyébként hogy jót is mondjak. jók a hangok és jobb az irányitás egy kicsit. De még mindig vicc egy rendes szimulátorhoz képest. De felesleges is ezekhez hasonlítani.

    Kár hogy megvettem. Ott fog porosodni. :S

    Ja és Totti elfogult NE higgyetek neki.

    Utoljára szerkesztette: nasr, 2015.08.08. 17:55:53
  • Totti5
    #17735
    Azon kívül hogy a lehető legautentikusabb évadot tolják a júzer orra alá, mást nagyon nem tudnak tenni. Már pedig ebben mindenki felett járnak. Ilyen részletesen liszenszelt szezonális ótóverseny nincs és nem is nagyon volt még. El kell dönteni h miért játszik valaki F1et... ha meg mást akkor, arra van más játék.
  • balunso
    #17734
    Ahhoz nekik is kellene tenni,hogy legyen bevétel,mert szerintem ez oda vissza játék,persze ezt mondom én a kis naiv!
  • hqx
    #17733
    Az biztos! Mivel ezek a fejlesztések szerintem milliós tételek, persze nem forintban értendő.
    Majd lehet megveszik a Japánok a licenszet és ps4-re lesz pixeldobozos F1,:D és akkor majd mindenki elgondolkozik a dolgokon.
  • komi28
    #17732
    Sziasztok!
    Miként lehetne átállítani a billentyűzet kiosztását? Két állítási lehetőség van de egyik sem tetszik nem áll kézre :(
  • Totti5
    #17731
    Eladásokon sok fog múlni és azon is hogy a Codie akar e F1et 16 után, mert ha ez nem megy jól, és a 16 az utolsó akkor nem fog erőködni feleslegesen.
  • hqx
    #17730
    Szerintem ez alapnak jó, és erre lehetne építkezni, majd jövőre betenni a hiányzó dolgokat. De nyavajgásnak lehet az lesz a hatása, hogy visszatérnek majd a papírdoboz irányításhoz. A köret meg lesz, csak éppen a hús fog hiányozni.
  • balunso
    #17729
    Ha arra az sc-re gondolsz ami eddig volt akkor az mindenre jó volt csak nem arra amire hivatott,plusz ugyan ilyen a karrier.Miért akarjátok a tetőt építeni miközben a ház alapja sincs kész?
  • Totti5
    #17728
    Mindent lehet, csak idő és pénz nincs rá. SCt nem lehet csak úgy átültetni, az annál sokkal komplexebb dolog.
  • Count Adyn
    #17727
    Jah fordítva az az EA módszer:D
  • lac coo
    #17726
    No de csak jobb mint forditva, nem ? :)
  • Count Adyn
    #17725
    Mondjuk azért tényleg vicces hogy a nehezét megcsinálták, amit meg csak át kellett volna venni nagyjából az eddigiekből azt meg nem:D
  • lac coo
    #17724
    Eddig volt karrier, SC, tavalyhoz kepest szep grafika, csak vezetni volt rossz, tehat egy nulla volt az egesz.
    Most jo vezetni, jo az AI, jok a gu ik de a fenti dolgok hianyoznak.Viszont iden er eloszor valamit mert jo vezetni.

    Es ennek semmi koze a hg hoz, azt nem is ertem.
    Nekem vegulis mindig gazos, ha ez nem jo, az nem jo, ez miert nincs de warezba meg jatszik vele az user..... :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.08.08. 08:14:41
  • lac coo
    #17723
    Csak jo lenne ha a g ero allitas is bekerulne, bar nem vagyok telhetetlen, mar is kesz csoda ! :)
  • Alexease
    #17722
    Tadaaa! :)
    A vegen meg en is hasznalni fogom, ha mar megvettem:)
  • Danecay
    #17721
    Mindegy! itt nem fog olyan kompromisszumos vélemény születni ami kellően objektív és a nagy többség által elfogadható. Ettől még persze játszható a játék, én is fogok vele, de a véleményem és a kissé keserű szájíz azért megmarad.
  • Totti5
    #17720
    Én ilyet nem mondtam.