832












Fejlesztő: 1C Company: Ino-Co



Kiadó: Paradox Interactive











Magyar Majesty 2 blog     | | | |     Hivatalos honlap     | | | |     Hivatalos fórum     | | | |     Demó letöltése

Hivatalos megjelenés: 2009. szeptember 18.


  • Rahar
    #512
    Egy pályán egyszerre legfeljebb 3 lord lehet, ki milyen kasztú karaktereket tett meg lordnak? Csak 3 lordot érdemes fejleszteni vagy több lordot és azokból kiválogatni amelyik az adott pályához a legjobban illik? Azon gondolkodom, hogy a magasabb szintű elf, törpe, varázsló, gyógyító lord annyira költséges, hogy nem célszerűbb inkább egy magas szintre felhúzott ranger, tolvaj harcos kombináció (vagy esetleg gyógyító)? Például a 22-es szintű elf több mint 8000 arany, míg a 24-ös szintű harcos 2500, a 23 ranger pedig 1800 arany.
    Egy ranger a tutorial pályán már elérheti a 6-os szintet, az utána lévő négy pályán a lordokon kívül csak egy új hős képzésével teljesíthető, így minden xp a meglévő és az új lordnak juthat.
    Pontosan mitől függ, hogy hősök rámozdulnak egy zászlóra vagy sem? Csak mert például egy 10-es szintű rabló 200 aranyas attack flag-re ment, majd a 400 aranyas már nem érdekelte (még nem lépett közben szintet)?
    Az utolsó pályán is csak egy lordképző épületet lehet létrehozni?
  • tomcsa4
    #511
    Hogy lehet a kampányt multiban elkezdeni? LAN-ban lehet menteni?
  • Bozso77
    #510
    a 2 ellenséges tényleg nehéz de 10 torony után már nem tudtak átjönni
  • Pio
    #509
    szerk.: sőt, még csak nem is nevezném a legnehezebb pályának. Az számomra az impes volt, de persze mindenkinek más, nagyon sokan például a két ellenségest tartják a legnehezebbnek.
  • Pio
    #508
    Azért ez erős túlzás. Lehet, hogy elvisz 1-2 próbát az, hogy rájöjj, hogy kell építkezni, melyik laireket érdemes először kiszedni és hogy kell jól használni a Spiritet, de simán meg lehet csinálni a pályát a csalás nélkül is.
  • MEdievil
    #507
    Csak a jobb fölső sarokban levő elementálok jelenthetnek gondot. Amíg nem csinálsz nagy balhét csak sorban jönnek egyesével ami tökéletes fejlődés a hősöknek. Amikor tele vagy 18-20. szintű elf íjászokkal illetve megvan a 3 lord és elég pap akkor szimplán fel kell menni és nem törődve az elementálokkal az idéző köreiket elpusztítani (íjászok nagyon gyorsan megoldják) majd visszavonulás. Mivel nincs utánpótlás csak le kell vadászni a maradékot ami ilyen szintű hősökkel nem lehet gond.

    A balrog meg nem pusztít el semmit ha jól használod a spirit of kings-et és jó helyre építkezel.
  • dartonita
    #506
    Az imp nem ellenfel ha jo sorrendben csinalod a dolgokat.Ket dolgot kell hamar megtenned:ledaralni a delkeleten levo verfarkas kunyhokat amig uresek,es kivedekezni majd semlegesiteni az ogrekat.Aztan a trade postok bevedese,sarkanyodu lerombolasa.Azutan mar 'csak' a demon portalokbol ozonlik feled a jonep,de megfeleloen elhelyezett tornyokkal es hosokkel nem tudnak betorni.Azokat is szepen felszamolod egymas utan,de vigyazva arra hogy eleg magas szinten legyenek a hosok mire vegzel.Az imp kornyeken levo portalokat es elementalokat szard le.Az x-edik napon elindul feled,de addigra elmeletileg mar olyan taposak az embereid es a lehivott lordjaid hogy semmi problemat sem okozhat.Torpekre ugy emlekszem itt is szukseg lesz.
  • Djuree
    #505
    jó rendben, bocs. csak sztem ez a mai világban igenis egy nagyon jó játék. van benne kihívás, nem a casual gémereket célozza be, mint a mai gémek 99%-a. én még abban a korban nevelkedtem amikor egy játék nem 2 napig tartott, és 8 órába tellett végignyomni, de persze az ára 12k volt:S
    taktika is bőven van benne, legalábbis pár multi csatám alatt ez derült ki. persze nem egy starcraft az biztos, de nem is 10 évre tervezték a multiját:) pár hónapig el lehet vele lenni, és ez már ma nagyon jó;)
  • Bozso77
    #504
    utso pályát is végig toltam a bug segitsegevel kulonben meg nem is tudom hogy lehet vegig vinni mert a daemon szetut mindent. Nagyon sz*r lett az utso palya
  • Bozso77
    #503
    imp advisor, de most már meguntam a bug amit leirtatok mukodik ott is szetutottem a 3. artifacttal ,mer kb 10x gyalult le
  • dartonita
    #502
    Patkany?A patkanykiraly kb a 4.vagy 5.palya.Nem az imp advisor-ra gondolsz?
  • Bozso77
    #501
    Sziasztok!

    Utolsó előtti pályára van vmi tipp. Minden ellenséget és célpontot kiírotottam. A Nagy patkány kb a 75 nap körül nekem jön 50000HP vel és nem bírom lenyomni mert sorra intázi el az mebereimet 1 csapásra.

    Hogyan lehet kírtan és mitől függ hogy mikor támad (melyik nap)
  • Agamemnon
    #500
    Lehet, hogy bennem van a hiba, de szerintem egy nagy idiótaság lett az utolsó pálya. Mi a jó abban, hogy a balrog leveri a fél várost, amíg az artifact cd-n van?

    De köszi a tippet Pio, így a 8. napon meghalt a démon, én meg kereshetek egy újabb játékot :D - még szerencse, hogy a Tropico 3 már jön is lefelé :P
  • genRob
    #499
    Én inkább magamtól tolnám le azt a nyavalyás balrogot. :-)
  • Pio
    #498
    Van egy csúnya bug az utolsó pályán, amivel simán meg lehet nyerni. Persze csak az használja, aki úgy érzi, hogy esélye sincs enélkül megcsinálni a pályát. A bug bármikor a pálya során kihasználható és lehet vele kicsit rásegíteni vagy akár meg is nyerni a pályát, szóval akinek túl nehéz a pálya akár egy kis rásegítésként is használhatja a dolgot, nem feltétlenül IWIN funkcióban :)
    Itt a bug spoilerben:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az utolsó pályára megkapott negyedik artifact használható úgy is, hogy nem kerül cooldownra. Ehhez annyit kell csinálnunk, hogy ki kell targetelnünk egy tetszőleges, nem épületben tartózkodó egységet (akár ellenséges is lehet) és bal felül rányomunk a varázslatra majd a varázspálcával középen alul a kijelölt egység arcképére kattintunk. Ekkor leteremtődik a Spirit of Kings és azonnal újra használhatjuk a varázslatot, így végső soron annyi Spiritet idézhetünk amennyit csak akarunk. Még egyszer hangsúlyozom tehát, hogy ezt nem kötelező használni, szóval nem egy játékélményt rongáló bug és ha használod is lehet "ésszel", kis segítségként, ha épp rosszul áll a szénád.
  • genRob
    #497
    ...és, hogy állsz vele? (sztem is sokkal nehezebb)
  • genRob
    #496
    Nekem ez nem jön be. Nem tudom távol tartani a balrogot.
  • Jeffjohnson
    #495
    Ahhoz képest ,hogy az imp milyen könnyü volt ez sokkal nehezebb
  • Jeffjohnson
    #494
    Az megvolt de egyre több elemental lett és szó szerint nyüzsögtek és jöttek befelé a városba a főboss-t távol tudtam tartani nem volt vele gond csak túl sok elemental jött lefelé hiába raktam le tornyokat pillanatok alatt azzal is végeztek.
  • genRob
    #493
    az utsó pályáról van vkinek vmi tapasztalata? Szétszednek mint a sz..t. :-D
  • MEdievil
    #492
    Tartsd távol a városodtól a balrogot.. nem valami nehéz nekem állandóan a jobb alsó és a bal fölső sarok között sétált és mivel én a bal alsó fele építkeztem így nem okozott soha nagy kárt esetleg 1-2 parasztházat ledöntött de később már azt sem. Először tüntess el minden lairt a közelből aztán jöhetnek az elementálok. A jobb felső sarok necces oda azért kellenek az erős hősök. Inkább csak hosszú mintsem nehéz a küldetés. Nincs idő limit nem kell sietni akár órákig sétálhat fel alá a balrog.
  • MrSpock
    #491
    Eléggé nehezen sikerült nekem is.A léyneg hogy bevédd tornyokkal mindkét oldalt.És defense flagot is rakj rá ha ostromolják,mert akkor odamennek védeni.Mert elég rossz ha mindig építgetni kell.Én két rugó,és rangert raktam le,ők aktivak és azokat fejlesztettem majd warriort,meg healert és ők már tudták tartani a frontot.Amúgy az eléeje nehezebb amikor már kb 10lv-sek a hőseid akkor már tartják a frontot,és anyagiakban is jó lehetsz.Ja a traidin postokat minél előbb húzd be,ott a macikkal volt tele a hócipőm.Szóval ha már nemtud az ellen nagyon fölédkerülni,ha rombolni,persze amint tudsz törpöket is hozz be!Meg tornyot az bírja,és akkor szépen majd hullik az ellen,és nemtudja magas szinten tartani.Paladinok utánna már csak 1-2-es volt,aztán meglehet támadni őket,ha már elég táposnak érzed a csapatod.Jah és csinálj 3
    -4es csapatokat,én pl 2 törp,egy healerrel,és egy rangerrel,elég brutálisan osztják az ellent,meg az építményeket.Ha a templomokat is lerakod akkor már nyert ügyed van.Sok sikert hozzá!Nekem is 1 napba telt mire a megfelelő stratégiát megtudtam választani:-)
  • Nos
    #490
    Kicsit felesleges ez a kirohanás. Azért írtam ide, mert ez a fórum foglalkozik a játékkal. Nem akarok senkit megbántani, csak leírtam a véleményemet. Te csak a jót szereted meghallani? Nem azt írtam, hogy egy nagy kalap . . . mert nem az. Csak azt, hogy nekem nem jött be igazán és azt, hogy miért nem. Akinek tetszik, annak jó szórakozást. De nehogy már csak jót lehessen írni, nem lehetsz ennyire érzékeny lelkű. Nem rólad beszéltem, hanem a játékról.
  • readswift
    #489
    "arrogáns rohadékok "

    még ha egy útszéli büdösbogárra mondanád ugyanezt... de a majesty2 -re... már ne is haragudj, nem jogos , a bogárnak több esze van : DD
  • genRob
    #488
    Ez is egy vélemény. :-)
  • MEdievil
    #487
    Szerintem meg igen is hasznos mivel a lvl 31+ paladin lordom rouge vezetés nélkül még akkor se volt hajlandó megtámadni az imp főellenséget amikor 8000 goldos attack flaggel a fején épp a saját szállását verte szét. Hogy a paladinok mennyire anyagias arrogáns rohadékok ebben a játékban az hihetetlen.

    Viszont amikor kapott egy alacsony szintű tolvajt és 2 papot a csapatba már is simán tankolták le a balrogot is.




  • Pio
    #486
    Persze, hogy nem kötelező, mint ahogy végig lehet játszani a játékot 1-1 kaszt teljes hanyagolásával is. Azért jó, mert színesítő elem azok számára, akiket nem az RTS, hanem inkább az RPG rész köt le. Létre lehet hozni a kdvenc fantasys kalandozócsapataidat. :)
  • Djuree
    #485
    mi nem így gondoljuk. minek jössz ide írkálni ha nem tetszik. de utálom az ilyen fanyalgó idótákat. minek játszottál vele ha nem tetszett?
    inkább húzd be füled-farkad és ne írj többet ide...
    amúgy nem hinném hogy sokat multiztál vele. van benne bőven taktikai lehetőség...
  • Djuree
    #484
    bakker ez a 2 váras pálya kiakaszt:( jönnek vagy 10 elf ijásszal meg paladinnal:( nem akar sikerülni...
  • Nos
    #483
    Nem egy nagy játék, jobbra számítottam.
    Ha van egy jó taktikád, akkor azt minden pályán ugyanúgy meg tudod csinálni és amúgy sincs nagy variációs lehetőség.
    A csontkirályon kívül egyik pályában sem volt igazi kihívás, bár a legutolsó még hátra van. Csakhogy meguntam. 10 éve ez még elment, de ma már nem ilyen butuska játékot kéne kihozni. Na jó, azért elszórakoztam vele, de hogy többet nem fogok, az fix. Azért lehetett volna ebből az alapból jobbat is kihozni. A grafikáról és annak egyhangúságáról nem is beszélek, azt amúgy is mindenki látja.
  • Jeffjohnson
    #482
    utolsó pályára tudtok valami jó taktikát?
  • Djuree
    #481
    ill. jó lenne ez, de úgysem tudom megadni a partiknak hogy hova melyik mikor menjen, innentől kezdve meg nincs sok értelme...
  • Djuree
    #480
    én egyszer sem használtam a partyzást, sztem felesleges macera csak. enélkül is megvoltam, pedig már csak 3 pálya van hátra;)
  • Djuree
    #479
    az a baj a templomos lordokkal hogy nagyon drágák. mire lehoznám őket már vannak olyan embereim, vagy még jobbak is. én rugót vagy rangert szoktam szinte csak lehozni, de ezeket viszont már a legelején, így a pályák elejét elég könnyen kihúzom:)

  • genRob
    #478
    Basszus, lol. Köszi a választ! Csináltam már, de utána meg sem néztem :-)
  • Agamemnon69
    #477
    Tavern második szint, majd party research, és ha készen van, rányomsz, és vársz egy picit, hogy jelentkezzenek a hősök. Ezután kiválasztas 4 v. kevesebb hőst, akik ezentúl együtt jönnek-mennek. Ami fontos, hogy az először kiválasztott hős lesz a party vezetője, így ráerölteti a viselkedését a többi tagra is. (rugók, elfek pld szinte minden flag-re egyből ugranak, bár úgy szoktam csinálni, hogy minden guild fajtából csinálok egy party vezetőt)
  • Agamemnon69
    #476
    Hmmm, érdekes, szerintem meg egyszerű pálya volt, csak a legeleje húzós... a "rengeteg kis madár"-t lair-ját meg direkt meg is hagytam, had hozzák a pénzt a városba :D

    A rugókat én is szeretem, bár lord-nak egyet sem vettem fel. Én mindig csak a végén hoztam ki a lordokat, amikor már templomjaim is voltak, illetve mindig "templomos" lordokat hoztam ki :)

  • genRob
    #475
    Hogyan kell partyt csinálni? :-D az utolsó előtti pályán vagyok, de ezt még nem is próbáltam és nem is jöttem rá most sem.
  • Djuree
    #474
    rugó nagyon jó magas szinten. de nem is ez az előnye, hanem hogy baromi occsóak. én őket szoktam behozni lordként elsőnek. elején nagyon bírják a strapát, és nagyot is ütnek.

    ez a vempájör-ös pálya kemény volt. az elején jött a rengeteg kis madár, alig bírtam ki. a vámpir kastélyokat meg nem merték megtámadni a hősök, még 10k-s zászlóval sem, pedig nem voltak gyengék a hőseim, és volt jó sok. viszont az a 6-8 vámpir ami a várat őrizte magas volt nekik (sztem is a legdurvább egységek) :S
    csak úgy sikerült hogy megépítettem a helia ijász templomot, és a sun light spellel lenyomtam a vámpirokat, igaz egy varázslás 1000 píz, de volt vagy 5 trading postom, úgyhogy pénz gond nem volt:)
  • Pio
    #473
    Varázslók asszem 4-es szinten kapják meg a magic shieldet, onnantól bírják a strapát. Én általában összepartyzom a 3 varázslót 1 healerrel, úgy nagyon ritkán halnak meg.
    De ha valaki nem szeret varázslót használni akkor is mindenképp építse meg a lakhelyüket és fejlessze ki az enchantolást, illetve a magic bazaarhoz is kelleni fog az épület.