832












Fejlesztő: 1C Company: Ino-Co



Kiadó: Paradox Interactive











Magyar Majesty 2 blog     | | | |     Hivatalos honlap     | | | |     Hivatalos fórum     | | | |     Demó letöltése

Hivatalos megjelenés: 2009. szeptember 18.


  • Esrohnoil
    #1
    Nemrég láthattunk belőle egy rövidke előzetes videot...
    Nah, szóval én már nagyon várom ezt a játékot.
    Az első része sok kellemes órát és ugyanakkor bosszúságot is okozott.
    A 2. rész - úgy tűnik számomra - az elsőhöz igen hasonló lesz játéktechnikailag, sok mindent át is vesznek belőle, ha minden igaz. Azomban az új rész már 3d-s lesz.
    Remélem tartja a színvonalat.

    Emlékszem, az elsőben hogy örültem mikor kiképeztem pár varázslót, aztán majd megzavarodtam, mikor láttam h. mennyire életképtelen alacsony szinten. :D
    Kb. 6-10. szintig nagyon pátyolgatni kellett, de utána már nagyon kemény hőssé vált.
    Krolm barbárai is bosszantóan szerencsétlenül tudtak járni a csatában, viszont sárkányok, és egyéb brutál lények ellen igen nagyot tudtak sebezni.

    A kiegészítője - ha lehet ilyet mondani - még brutálisabbra sikerült, a legnehezebb szinteket nem is sikerült ott teljesítenem...

    Nagyon kíváncsi vagyok mi fog kisülni a 2. részből.
  • Lammer
    #2
    [fav]

    btw az elso resz kedvencem vót^^
  • tobias88
    #3
    a képek alapján a táj az szép, de a karakter és a ellenségek, hát... inkább linkelek:

    http://www.pcdome.hu/hirek/14911/majesty_2_az_elso_kepek
  • Esrohnoil
    #4
    Ehhez a játékstílushoz sztem ez pont elég lesz. :)
  • Énvagyokazapád
    #5
    3. kép, szikla kicsit wh-s :D
  • Shiwo
    #6
    ez megint tipikusan az a játék lesz, amikor a kis fejlesztőgárda a hangulatra megy rá, és grafikából nem tudja hozni az egyesek által elvárt szintet..
  • Lammer
    #7
    nade ertitek... 2009 eleje... :CCCCCcccccc
    [elhibernalja magat]
  • Thanatos
    #8
    aminek örülünk is mert kit érdekelnek a grafikabuzik :)
  • Esrohnoil
    #9
    Mi a baj ezzel? 8 hónap múlva 2009.
    A DNF-re régebb óta vár a nép. :D
  • ScarY MAN
    #10
    és még mennyit fog
  • Frosty01
    #11
    az első részt most szereztem be :>
    meglássuk. aztán ha bejövős, akkor lesz 2. is :D!
  • Frosty01
    #12
    segítsetek lécci
    leírtam a gondom bajom a majesty 1 topikjába, légyszives aki ért hozzá nézze meg és válaszoljon ha tud :(
  • Esrohnoil
    #13
    Gondolom ennél a résznél jelentkezhetett a probléma:
    "most szereztem be"

    Csak szólok, ha sikerül játszható verziót találnod, h. a kiegje SOKKAL nehezebb. :)
  • Fbn Lx
    #14
    na ne b*sszatok már seggbe...
    mikor szoknak már le arról, hogy minden egykori jó stratégiának adnak egy fos 3D motort? Ebben sem lesz sok fíling -.-
  • Esrohnoil
    #15
    Sztem akkor, amikor már 4D-s játékokat is létre lehet majd hozni. :D
  • Esrohnoil
    #16
    Lassan lehetnének még infok...
  • Fbn Lx
    #17
    aki meg tud valamit linkeljen, 3 hónapja csönd van :/
  • Pio
    #18
    Na, lett hír, fellőtték a honlapot, elérhető ITT.

    Fontosabb infók tőmondatokban:

    A legfontosabb a partik megjelenése. Felépítesz egy kocsmát és ott meghirdetheted, hogy kalandozócsapatot szeretnél összeállítani. Erre az érdeklődő hősök odamennek, a fejük fölött megjelenik, hogy "LFG". Ezek közül Te állíthatod össze a partit, ami legfeljebb 4 tagú lehet. Ez a max 4 hős innentől kezdve mindig együtt fog közlekedni, úgy viselkednek, mintha 1 egység lennének. Új tagot nem rendelhetsz hozzájuk, viszont feloszlathatod a partit. Ennek lényege az, hogy hatékonyabbak legyenek az egységek. Gondolom mindenki járt úgy az 1ben, hogy valamit el kellett volna pusztítani, de egyesével mentek oda a kalandozók és felőrlődtek, pedig együtt simán nyertek volna. Ez lesz így elkerülhető megfelelő partiösszeállításokkal.
    Ezen felül lesznek olyan karakterek, akiknek egyes képességei partikhoz lesznek kötve. Példaként azt hozzák, hogy az elf hősök gyorsítani fogják a lassú csapattagokat.

    Lesz 2 új zászlófajta. Az egyik neve "Protection Flag" a másiké "Fear Flag".
    Az előbbi bizonyos időre tehető fel 1 egységre és ekkor a hősök, akik az adott egység védelmére sietnek folyamatosan részesülnek a zászlóra tett pénz "adagjaiból". Az utóbbi szintén bizonyos ideig tart, viszont a pénz egyszerre vonódik le amint letesszük a zászlót és nem kapja meg senki. Azt érhetjük el vele, hogy az adott területre ne merészkedjenek a kalandozók. Minél több pénzt áldozunk rá annál magasabb szintű kalandozókat lehet vele távol tartani.

    Nem lesznek az első részben megszokott egymást kizáró épületek. Mindent fel lehet építeni, de 1-1 épület felépítése megnehezítheti egy másik felépítését.

    A missziók után Lord rangot adományozhatsz 1 hősödnek aki aztán felajánlja szolgálatait (persze a megfelelő pénzösszegért cserébe, magyarul felbérelhető lesz a megfelelő guildben) a következő misszión.

    Némely misszió után erős mágikus tárgyakat kaphatsz (jogart, országalmát, koronát, palástot) amik valamilyen képességgel ruháznak fel (például villámvarázs, gyógyítás) a játék további részében.

    Egyenlőre eddig jutottam, ha találok még valami érdekeset szólok.
  • Pio
    #19
    Kiegészítés: mindemellett azt állítják, hogy alapvetően az első rész koncepcióját viszik tovább csak átgondoltak, továbbfejlesztettek benne néhány dolgot. Tehát aki szerette az egyet az szinte biztos, hogy ebben sem fog csalódni.
    Illetve mindenképp érdemes körülnézni a honlapon, mert ahhoz képest, hogy új elég tartalmas, van rajta sok videó, kép, extra, zenék, satöbbi...
  • Thanatos
    #20
  • Pio
    #21
    Na, akkor jöjjön az "infótenger". Viszont azt előre hangsúlyoznám, hogy továbbra is változásokról írok, tehát aki nem ismeri az első részt, az egyrészt sürgősen pótolja másrészt nem érdemes tovább olvasnia.

    ÉPÜLETEK
    Marketplace - fontos központi helyszín lesz, egyfajta "hubként" fog funkcionálni és egy lesz belőle játékosonként (illetve máshol azt írja, hogy több lesz, szóval... :) )
    Trading post - csak bizonyos kijelölt helyekre lehet építeni általában fő útvonalak közelében. Az itt összegyűlő pénzt karavánok fogják a piacra szállítani. A fejlesztésével most már nem csak új portékák lesznek benne elérhetőek, hanem íjásztornyot kap és a karaván is védettebb lesz.
    Temple - csak speciális helyekre lehet majd építeni őket, amiket szörnyek fognak védelmezni, tehát előbb meg kell tisztítani a terepet. Fontos szerepük lesz a hősök erősebbé tételében is.
    Blacksmith - előkövetelménye lesz minimum 8 hős.
    Portal - új épület, értelemszerűen oda tudnak teleportálni a hősök. Maximum annyid lehet, ahányadik szintű a palotád.
    Hall of Lords - lásd a leírás alján...

    JÁTÉKHOSSZ
    Változatos infókat olvasni, de a legvalószínűbb az, hogy 16 misszió lesz 4 chapterre tagolva, melyekben lesznek tetszőleges sorrendben végigjátszható alapküldetések majd ezek után 1-1 főküldetés, amivel a következő chaptert lehet megnyitni. Összesen 30+ játékórát ígérnek. Ezen felül lesz 8 multiplayer map is, melyeken maximum 4 játékos mérheti össze tudását.

    ATMOSZFÉRA
    Igyekeznek tartani az első rész sajátos, humoros atmoszféráját. Itt is Ardania földjén kell kalandoznunk. Három különböző környezettel találkozhatunk: mezőségekkel (ez látható a trailerben), dzsungellel és sivataggal.

    JÁTÉKMENET
    Ahogy korábban utaltam rá az indirekt egységirányítás és gyakorlatilag minden más is változatlan marad. Apró változások, továbbgondolások kapnak csupán helyet a játékmenetben, melyeket lentebbi postomban vagy ebben részletezek/tem.

    HŐSÖK
    A viselkedésükben komoly fejlődés várható, mivel mostantól a kalandozók kasztjuknak megfelelően fognak viselkedni. Egy rouge-nak például a fő motivációs erő a könnyű pénz lesz, tehát egy exploration flagre azonnal mozdulni fog, míg például egy lovagot inkább az attack flagek fognak vonzani. Ugyanakkor harcból is egy rouge azonnal kereket old, ha vesztésre áll a csapat, míg egy lovag harcol az utolsó csepp véréig. És természetesen a pénzt is máshol fogja elkölteni egy rouge és egy lovag. Sőt, ezek a tulajdonságok egyes egységenként is változnak (persze nem koncepcionálisan), sőt az egység fejlődése, kalandjai alapján is változik a "jelleme". Jelenleg amúgy 13 különböző hőstípus van a játékban. Nincs maximális szint. A hősök kinézete változik a rajtuk lévő felszerelés, sőt, az egyéni ízlésük függvényében is. Ez részben a egységportékra is igaz lesz.

    FAJOK
    NEM LESZNEK GNÓMOK!!!!! :'( Funkcionalitást tekintve nem nagyon térnének el a törpöktől és a multiplayerben sokat borítanak az egyensúlyon (gondolom azért, mert gyorsan lehet rájuk massolni), ezért várhatóan kiveszik őket.

    EGYMÁST KIZÁRÓ ÉPÍTMÉNYEK ELHAGYÁSÁRÓL
    Ahogy korábban írtam, nem lesznek egymást kizáró építmények, de az egymást utáló istenek papjai szemétkedni fognak egymással (példaként felhozták, hogy a paladinok megölhetik Krypta követőinek csontvázait, stb...). Az még nem eldöntött, hogy egy partiban meg fog-e férni például egy törp meg egy elf. Meg is magyarázzák a kizásár eltörlését: így sokkal több taktika lesz lehetséges és jobban fogunk tudni reagálni multiban az ellenfél taktikájára. Ugyanakkor tisztában vannak azzal, hogy ezek színessé tették az alapjátékot és ezt a színt ültették most át az épületkizárásról az egységek viselkedésére.

    GUILDEKRŐL
    Lehet kifejleszteni új képességeket a guildekben és ezeket automatikusan megkapja minden hős (az adott guildhez tartozó természetesen), nem kell külön bemenniük érte. Ha lebontasz egy guildet arról a hős nem szerez automatikusan tudomást, de ha hazamenne és látja, hogy volt épület - nincs épület, akkor bevonul a palotába és addig ottmarad, amíg nem építesz új guildet.

    TOVÁBBI INFÓ A LORDOKRÓL
    Minden pálya végén kijelölhetünk egy ÚJAT, de minden egyes pályán csak egy szabadon választottat bérelhetünk fel. Némely misszióban lehet építeni Hall of Lords-ot, aminek a segítségével kettőt bérelhetünk fel az adott pályán. Ezen kívül a lordság semmi más extrával nem jár.
  • Pio
    #22
    A gépigény lemaradt. Bár a honlapon elérhető, de ezt úgyis sűrűn szokták kérdezgetni (persze tisztában vagyok vele, hogy attól még mert bemásolom ugyan úgy mindenki rá fog kérdezni ahelyett, hogy visszaolvasna :) ).Az ajánlottnál a videókártya elég durván hangzik pláne hogy elvileg Q2ben már jön is a játék és stratégiáról van szó...

    Ajánlott konfig (ezzel a gonfiggal a játék minimum 25 FPS-t fog tudni produkálni maximum beállítások mellett):
    · Windows 2000/XP/Vista
    · Intel Dual Core 3 GHz
    · 1 GB RAM
    · GeForce GTX 260 video card, 512 Mb RAM with PS 2.0 support
    · DirectX-compatible sound card
    · 4 GB of free hard disk space
    · Latest version of DirectX 9.0
    · DVD drive

    Minimum konfig (ezen a konfigon minimum 15 FPSt fog produkálni a játék minimum beállítások mellett):
    · Windows 2000/XP/Vista
    · 2 GHz processor
    · 1 GB RAM
    · GeForce 6800 GT video card, 256 Mb RAM with PS 2.0 support
    · DirectX-compatible sound card
    · 4 GB of free hard disk space
    · Latest version of DirectX 9.0
    · DVD drive
  • Fbn Lx
    #23
    ááá ez mind kib@szott jól hangzik =))
    fogom úgy imádni mint az első részt, már most érzem =)

    elsőben azt csináltam, hogy ha egy-egy küldetést megcsináltam, nem fejeztem be, hanem tovább építkeztem, tápoltam a hőseim. volt rá példa, hogy ilyen 30-as szint fölöttire 20-30ezres attack flaget tettem ( a saját egységemre) és megtámadták!mondjuk két 25-ös hősöm verekedett egy 30-assal, élvezet volt nézni, hogy milyen gyorsan fejlődtek tőle.
    Legjobb volt a varázsló olyan 30-as szint fölött, mindent pusztított egy lövéssel, a saját magas szintű hőseimet is pillanatok alatt leölte.
    Mennyit szórakoztam vele, ehh :D
  • Pio
    #24
    Még néhány apróság... ebbe már jut fekete leves is.

    - említettem, hogy tovább lehet fejleszteni egységeket a templomokban. Ez azt fogja jelenteni, hogy minden templomhoz hozzá lesz rendelve 1-1 "alapkaszt" és amikor megépítjük a templomot bérelhetünk első szintű újoncokat, de átképezhetjük az alapkasztbéli embereinket is. Ezzel természetesen felszabadul egy hely az alapkaszt guildjében.
    "Átváltási" lista:
    Warrior -> Paladin, Blade Master
    Ranger -> Helia Archer, Beast Master
    Cleric -> Priestess of Agrella, Sister of Krypta.

    - a játékban nem lesz freestyle mode, ami szerintem az alapjáték újrajátszhatóságát biztosította. A motor nem teszi alkalmassá erre a funkcióra a játékot, de "természetesen mindent megtesznek, hogy ezt kompenzálják". Hogy ez mit jelent azt a fene se tudja. Az már biztos, hogy az AI képes lesz királyságot menedzselni, tehát lehet az AI ellen játszani, ami nem hangzik rosszul, ráadásul 2v2ben a haverral egy csapatban is meg lehet ugyan ezt tenni.

    - kiszednek több kasztot is nem csak a gnómot. Rajtuk kívül kikerül a Warrior of Discord, a Monk, az Adept és a Solarus. Új kaszt viszont nem kerül be. A kevesebb viszont nem feltétlenül rosszabb, mert ahogy írtam lentebb a bentmaradók viszont sokkal kidolgozottabbak lesznek.

    - kiderült még1 "cseszegetés", a törpök rootsot fognak varázsolni (ez egy alapvarázslatuk lesz) az elfekre néha.

    - még januárban elstartolt a HIVATALOS OROSZ OLDAL is. Marha jól néz ki, sokkal jobb lett volna, ha ezt fordítják át angolra ahelyett, hogy megcsinálják ezt az új, nem túl eyecandy flashes cuccot.
  • Lammer
    #25
    hejjj, de kibeb@szottul varom mar ezt a jatekot! ^^

    olyan szinten nem tudnak mar lazba hozni az "uj" gamek, hogy szomoru :(

    de ezt NAGYON VAROM MAR!4!44NÉÉÉÉÉGYnegz5
  • Fbn Lx
    #26
    a solarust meg a discordot nem nagyon komáltam, szóval nem is bánom.
    de az adeptért és a monkért kár :(
    a gnómok meg idegesítőek voltak.
    én amit nagyon előszeretettel használtam, az a wizard volt.

    de ez az átváltásos dolog most hogy lesz? minden alapegységnek lesz akkor felspékelt változata? és ha igen, azokkal együtt lesz 13, vagy az alap hőstípusok száma annyi? remélem, az utóbbi...
  • Pio
    #27
    Ha visszaemlékszel az alapjátékra ott is volt egy rakás templom amikből különböző egységeket képezhettél ki. Ez megmarad pont ugyan így, csak mivel a templomokat nem lehet hamar megépíteni mert csak különleges, őrzött területre építhetőek ezért bekerül egy olyan lehetőség, hogy kinevezheted az adott isten szolgáinak az embereidet.

    Tehát a kasztok listája megmarad ugyan az, mint volt az alapjátékban mínusz amiket felsoroltak, tehát:
    Warrior
    Rogue
    Ranger
    Cleric
    Mage
    Elf
    Dwarf
    Priest (Temple of Agrella)
    Dark Priest (Temple of Krypta)
    Paladin (Temple of Dauros)
    Blade-master (Temple of Krolm)
    Marksman (Temple of Helia)
    Beast-master (Temple of Fervus)

    És ezek a típusok teljesen eltérőek lesznek pont ahogy eddig is.
    Az újítás az, hogy a lentebb felsorolt 3 kaszt tagjait "át lehet költöztetni" a guildjükből egy templomba, amivel természetesen a kasztjuk is megváltozik. Nem nevezhető "fejlesztett változat"nak, mert van, amikor a két kaszt funkciója teljesen eltérő. És a templomban ugyan úgy bérelhetsz első szintű hősöket is.

    Remélem nagyjából érthető, így fél2kor nem tudom valami jól kifejezni magam :D
  • Pio
    #28
    No, újabb adalék, gametrailersre felkerült a játék bevezető videója. ITT ELÉRHETŐ
  • Lammer
    #29
    JOJJON MAR4!!!!nÉÉÉGY
  • Pio
    #30
    Az orosz oldalra felkerült 20 új screenshot. 1280×1024es felbontásban készültek. Le lehet őket szedni egyben bmp formátumban rarolva INNEN (jobbklikk, mentés másként) vagy megnézegethetők jpeg-ben ITT.
    Ez utóbbi oldalon alul amúgy megtalálható a régebbi screenshotpakkok listája is, akit érdekel.
  • hedgehog122
    #31
    Az első rész nagy kedvenc volt, tűkön ülve várom már a folytatást! Amúgy lehet már valami konkrétumot tudni a megjelenést illetően, vagy még mindig csak annyit, hogy valamikor 2009Q2?
  • Pio
    #32
    Szia!

    Nincs konkrétum :( Amint lesz írni fogom itt, de szerintem érdemes feliratkozni a hírlevélre, amit ITT TEHETSZ MEG. Nem szemetelnek tele felesleges levelekkel, én eddig egyetlen egyet kaptam a bevezető videóról és így biztos első kézből fogsz értesülni, ha tudni lehet valamit.
  • hedgehog122
    #33
    Ezennel a feliratkozás megtörtént! Köszönet!
  • Nos
    #34
    Remélem nagyon ott lesz a belbecs, mert a külcsíny elég gagyi.
  • Pio
    #35
    Húúú, rég jártam erre és azóta van egy rakás új hír. Annyira azért nem világrengetőek, de érdemes tudni róluk minden fannak (annak a kettőnek, akik SG-t is olvasnak :D ), szóval essünk is neki.

    Először is a legfontosabb hír: a megjelenést áttolták Q2ből Q3ba. Ez mindig mindenkit elkeserít és ez érthető is, viszont elég jók az újságírói visszajelzések preview-ról ami arra utal, hogy a csúsztatás elsősorban minőségjavítás miatt történt, mert a koncepció rendben van és ha már 9 éve várjuk a második részt azt a plusz 3 hónapot szerintem simán megéri ha így jobb lesz.

    Ezt támasztja az is, hogy hírt adtak arról, hogy az UI átdolgozásra fog kerülni, amiben a Katauri Interactive-val fognak együttműködni. Ők felénk a Kings Bountyról ismertek. Jó látni, hogy a ruszkiknál ilyen együttműködés van a fejlesztőcégek között.

    A következő fontos hír, hogy Russian Game Developer's Conference-n, ami május 15-17 között lesz bemutatásra kerül a jelenlegi verzió, ami azt jelenti, hogy infódömpingre lehet számítani.

    Jobb későn, mint soha alapon szólnék arról is, hogy húsvétra kaptunk két jópofa üdvözlőlapot a készítőktől:
    EGYIK
    MÁSIK
    A karácsonyi képekhez hasonlóan ezekből is lett háttér verzió, amik elérhetőek ITT mindenféle felbontásban.

    Aztán kikerült egy új screenshot pack az orosz oldalra. Letölthető INNEN, online nézegethető ITT.
    Itt még nem volt linkelve az előző adag se, ami letölthetőINNEN, online nézegethető ITT.

    A fejlesztői naplóba kaptunk egy leírást a templomokról, ami elérhető ITT angolul, illetve kaptunk ehhez egy kis demonstrációs videót is, ami ITT megnézhető a youtube-on vagy INNEN letölthető jobb minőségben.

    És végül de nem utolsó sorban felkerült pár vázlat a változatosság kedvéért szintén az orosz oldalra a Follower of the Kryptáról IDE csajok+kaszák=pure w1n :)

    Igyekszem rendszeresebben írni az új hírekről, remélem igény is van rá... :)
  • Lammer
    #36
    ez a q2-q3 delay eleg elszomorito...

    ---> JOJJJJJONMAAAAAAAAAAAA, akarom!!4!44NÉÉÉGY
  • Pio
    #37
    Egy alig 5 napja készült PREVIEW-ben megjelenési dátumot kapott a játék. Na persze ez nem a hivatalos forrás, de feltételezhető, hogy nem a kisujjukból szopták ki a preview készítői. A megjelenési dátum tehát úgy tűnik, hogy augusztus negyedike.
  • Pio
    #38
    Hoppá, mibe botlottam...

    Itt egy 1618×2256-os DVD borító, elvileg ez lesz a kész játék borítója (katt a képre a teljes méretért, ez a 25%ra kicsinyített :) ):

  • Fbn Lx
    #39
    nekem ezek alapján a képek alapján nem jön le akkora hangulat, mint az 1-ben volt...
    valahogy nem annyira "mesés"...
  • tomcsa4
    #40
    Én idén 3 játékot várok ,ez az egyik. Alsó hangon is überfaszának várom, remélem nem csalatkozom majd.