832












Fejlesztő: 1C Company: Ino-Co



Kiadó: Paradox Interactive











Magyar Majesty 2 blog     | | | |     Hivatalos honlap     | | | |     Hivatalos fórum     | | | |     Demó letöltése

Hivatalos megjelenés: 2009. szeptember 18.


  • imcsuka
    #712
    Hali!

    A fenti varázslatok az alapjájékban és a 2 kiegben is benne vannak, ezek néha nagyon nagy segítséget jelentenek az egyes pályákon (nem is értem hogy tudtatok meglenni nélkülük eddig..), szóval használjátok őket :)
  • Kotomicuki
    #711
    A meglátásod jó, multizni is kéne, de ha már ezen "könnyű" missziók ilyen kemények... :))
    (Az egyben mintha lett volna nehézségi szint választás, vagy ahhoz nagyon hasonló, amit itt még nem tudtam felfedezni.)

    Csak a kikutatható varázslatokat használom - abból is csak a gyógyítást és az azonnali pénzbehajtást - , középen, alul; de ezek után átnézem újra a kezelőfelületet, ha ez az opció nem a 2. kieg.-hez kötött. :S :D
  • imcsuka
    #710
    Hát nem tom én soha nem időlassítok meg precízkedek....

    Lehet multiznotok kéne egy kicsit hogy fejlődjetek :)

    Ezek a single player missziók a multizáshoz képest kismiskák :)

    Ezzel nem azt akarom mondani, hogy én hű de jó vagyok (mert nem vagyok az)! Egyébként használjátok a képernyő tetején lévő, újratöltődő varázslatokat? Van közöttük egy (asszem a bal szélső) amivel ki lehet irtani egy rakás ellenséges szörnyet.
  • Kotomicuki
    #709
    "Ennek a pályának csak az eleje a nehéz, később egyre könnyebb lesz, majd meglátod"

    Na ez a gondom ezzel a játékkal, hogy ez minden egyes pályáján így van (alap + Kingmaker)! :)
    Már a küldetések elején beütnek olyan +10-15. szintű lények (falkái, akár), mit az addigra kihozható 12, 5.-10. szint közötti hős még 3-5 toronnyal sem fog meg... :(
    Minden pályának csak 1 "jó" megoldása van, de az is a szerencsén, a precíz és kihagyás nélküli végrehajtáson (végig x0.2 időlassítás) múlik, hogy egyáltalán életben maradj - ha meg még mindezt időre is kell csinálni... :((
  • imcsuka
    #708
    Amúgy nem egy rossz kieg ez, csak szokás szerint kevés az új pálya...asszem 8 db van összesen, új tárgyak meg talán nincsenek is. Azt hittem, hogy ami eddig külön volt megvásárolható (páncélok, varázslatok), az benne lesz a kiegben de lópikulát...tipikusan a minél több bőr lehúzásának esete :(
  • imcsuka
    #707
    Pár hiba:
    erőrébb ---> előrébb
    meghallnának ---> meghalnának
  • imcsuka
    #706
    Akkor én már 2-vel erőrébb járok :)
    Igen, az sem egy egyszerű pálya, legalábbis az elején...
    Nekem is állandóan kinyírta az embereimet + a tornyaimat a vadász és ott vannak még a csapdák is, szétszórva a pályán..
    Az eleje egy türelemjáték, amíg a hőseid nem elég erősek, addig ki fogja nyírni őket...csinálj sok hőst és támaszd fel őket, ha meghallnának, csinálj egy pár tornyot északra, a lerombolt tornyaidat építsd újra. Ha már elég erősnek érzed magad, pusztítsd el a goblin bázist (asszem tőled délre, délnyugatra van pár torony között). Utána jöhetnek a minotaurusz piramisok, ha elpusztítottad az összes piramist, onnantól kezdve támadható a vadász (nem tűnik el). Szerezz be pár törpét is (tanknak elsőrangúak), illetve magasabb szintű hősöket. Ennek a pályának csak az eleje a nehéz, később egyre könnyebb lesz, majd meglátod :) Ja és pusztítsd el a környékbeli szörnyfészkeket is, amint csak lehet...
    Remélem tudtam segíteni!
  • Janoooo
    #705
    Hali!
    Köszi, sikerült megcsinálni.
    De most meg a következő pályán szarakodok. :(
    Amikor egy vadászt kell megölni.
    Mire valamit megépítek addigra lerombolnak valamit. :(
    Megjelenik a vadász és lelövöldözi az embereimet egy lövéssel. :(
    Azt hogy csináltad meg?
    Légyszi segíts.
    Előre is köszi.
  • imcsuka
    #704
    Hali!

    Én úgy csináltam meg hogy a rendelkezésre álló idő (asszem 35 nap) alatt
    felfejlesztettem mindent, amit csak lehet + kiirtottam szinte az összes szörnytanyát, aztán először a jobbra lévő, törpés bandát intéztem el, utána már könnyű volt a többi :) Építs sok tornyot és védd őket amikor támadnak! Legyen jó sok hősöd is mert az nem árt :)
    Üdv!
  • Janoooo
    #703
    Hali!
    Nekiálltam a Majesty 2 - Battles Of Ardania -nak.
    És elakadtam a Conspiracy Theory nevü pályán.
    35. nap elkezdenek támadni, visszatámadok, mire lenyomom az egyik oldalt addigra a másik oldalon átjutnak a védelmen és lerombolnak mindent.
    Aki megcsinálta ezt a pályát az légyszi adjon tippeket.
    Előre is köszi.
  • Pio
    #702
    1200ért láttam most nem emlékszem, hogy tescoban vagy coraban.
  • Murder3
    #701
    gyáá erre msot bukkantam rá erre a játékra:D

    ezt itthon be lehet szerezni 990 FT-ért?:D
  • Pio
    #700
  • imcsuka
    #699
    Na vágre: érkezik az új kiegészítő (Battles of Ardania)!

    Release date: november 9. :)

    By royal proclamation: Majesty 2: Battles of Ardania Street date Set
    Hear ye, hear ye, hear ye!
    Once more unto the breach dear friends, once more into the kingdom of Ardania!
    The brand new expansion for the much loved Fantasy Strategy game to release on 9th November

    Paradox Interactive have today announced that the Fantasy RTS expansion Majesty 2: Battles of Ardania will release on 9th November via digital download for a suggested retail price of $14.99, €14.99 and £9.99.

    Developed by Ino-co, Majesty 2: Battles of Ardania introduces a brand new single-player campaign “Heirs of the Night” where players must protect their borders from a mysterious mage-werewolf and his creatures of the night across eight missions. The expansion also introduces several new monsters, four new multiplayer maps (including two co-operative missions) and new weapon sets.

    The Majesty 2 expansion Battles of Ardania is a digital download only release and will be available on all leading digital distribution platforms.

    About Majesty 2In the world of Majesty 2, you are the ruler of the kingdom of Ardania. At your service are your loyal and somewhat obnoxious subordinates who have their own minds about how things should be done. Majesty 2 is a unique real-time strategy game with indirect control where your heroes decide on their own what should be done and when, leaving you to try to control them through monetary incentives.

  • imcsuka
    #698
    Csak egyvalamit nem értek...a ruszkiknál már kijött az 1.4.356-os patch és a Battles of Ardania kieg is, de angolra miért nem fordították még le?
  • Stonee
    #697
    de , tényleg. csak amikor írtam még nem volt telepítve a játék.
  • imcsuka
    #696
    Még valami: továbbra sincs semmi hírt a 2. kiegről?

    Asszem Battles of Ardania néven tervezték kiadni már vagy 2 hónapja de még mindig semmi...
  • imcsuka
    #695
    Hali!

    Lehet, hogy én vagyok a béna, de ez a patch nem lehet, hogy még csak orosz nyelven elérhető?
    Leszedtem egy helyről, de amikor telepíteni akartam, valami orosz feliratot írt ki és nem települt :)

    Egyébként a játék is az 1.3.336-ot látja a legfrissebbnek...
  • Stonee
    #694
    2010.jún.10

    Majesty 2 - The Fantasy Kingdom Sim Patch 1.4.354.0

    rengeteg dolgot javít... amikor megjelent játszottam vele, de abba kellett hagynom a rengeteg bug, meg főleg a fagyások miatt. kiváncsi leszek most újratepelepítve + ez a patch-el hogy szuperál.

    egyelőre nem tudom kell-e melll törés, mert még nem találtam a patch-hez.
  • zsidoka123
    #693
    lécc valaki Majesty 2 Mega Trainer 1.3.336 valaki nem tudna nekem adni egy linket honnan lehet letölteni ingyen persze nagyon meg köszönném előre is köszi!
  • adeeeka
    #692
    Hülye kérdés, de vannak ehhez a játékhoz kódok? tudom, hogy nem fer meg stb.. de ha belejövök és szépen csökkentem ezeket, akkor jobban fog menni, talán...elöre is kösz
  • Narxis
    #691
    Így igaz.
  • gabeone
    #690
    Igazad van, én csak amiatt írtam a torrent javaslatot, mert a demo nem mindig nyújt teljes játékélményt.
  • Pio
    #689
    Erre való a demó, ott a link a bannerban, le lehet tölteni, ki lehet próbálni, hogy milyen a játék. :)
  • gabeone
    #688
    Szerintem nézd meg warez formában. Ha tetszik érdemes megvenni. Nem is értem, hogy miért remegnek a kiadók a warez miatt. Ha értelmes játékot csinálnak és támogatják is, akkor a műfaj kedvelői biztosan megvásárolják azt..
  • Pio
    #687
    A játék főleg a legutóbbi patch óta műfaján belül remek darab, persze akinek maga a műfaj nem tetszik, annak ez se fog. A tartalom mennyiség az egyetlen necces tényező, de ha warezolod, akkor ez nem sokat nyom a latba.
    A mérete pedig akkora, amekkora, ez nem jelent az ég világon semmit. Nincs benne sokféle nyelv és túl sok audió.
  • Taylor10
    #686
    Csak 1,15 gb a game???A Black and White 2 3,5 gb.
  • Taylor10
    #685
    Sziasztok.Ez jó game???Van hozzá magyarosítás??
  • gabeone
    #684
    Okok, azért ha 7,5 euro lesz a játék ára, számítani fogok rád. :)
  • Agamemnon
    #683
    sorry gabeone, bár a játék nagyszerű, a kevés single tartalom miatt nem vettem meg, így velem aligha fogtok multizni...
  • Pio
    #682
    Tényleg felmérhetnénk, hogy kinek van meg eredetiben a játék hátha meglennénk 1-2 multi meccsre.

    Ketten már vagyunk. :D
  • gabeone
    #681


    Pio, Agamemnon: steamen fel tudlak venni titeket? Ismerem a kampányt, végigjátszottam az alap játékot. Játszhatnánk majd multiplayert is. Multiban van 2vs2, 3vs3 pl.?
  • Pio
    #680
    Elég neház a játék és tényleg nem egy nyugalmas fajta, de szerintem nagyon szórakoztató, jól el lehet vele múlatni az időt.
    A multi viszont sajnos már szinte teljesen halott. Sajnos nagyon kevés contenttel és bugos multival jött ki a játék és mire rendberakták elpártoltak az emberek. Pedig az első 1-2 hónapban volt, hogy egyszerre 60an voltunk a lobbyban.
  • Agamemnon
    #679
    Hát se nyugalmas, se városépítős nem lesz. Ettől eltekintve szerethető és élvezhető :)
  • gabeone
    #678
    Köszi az óva intést, de már késő. Egy nyugalmas, városépítős játékot várok a programtól. Tisztában vagyok vele, hogy a játékban csak a célpontokat tudom kijelölni, de azt nem megadni, hogy merről támadjanak a katonák. Így a tornyokat elég egyértelműen lehet tudni, hogy hova érdemes őket elhelyezni a város védelmére.. Számítok egy pár kellemes játékórára, de majd kiderül mi lesz belőle.
  • Rahar
    #677
    Szerintem az alapjátékot SE vedd meg. A multiplayer rész annyira szánalmas benne, mint egy 1990-es évek második felében készült játékban.
  • gabeone
    #676
    A Kingmakernek multiplayer szempontból van bármi jelentősége? Mostkészülök megvenni a játékot, a kiegészítőben viszont nem vagyok biztos. 8 kampány pálya miatt nem venném meg.
  • Rahar
    #675
    Én csak rangert, warriort és egy clericet használtam, a többi annyira drága, hogy szinte esélytelen. Próbáltam rogue-t, de az még 30-as szinten is gyenge volt, bossoknál állandóan meghalt.
    Ha úgy érzed, hogy valamelyik lord nem elég magas szintű, akkor csinálj meg már egy általad megcsinált kampány pályát újra, mivel a lordok így is fejlődnek :)
    Valaki legyen oly szíves és írja le, hogy a Kingmaker utolsó pályáját, hogyan kell megcsinálni, mert van 5 törpe tornyom és a goblin roham leradírozza az egészet.
  • Kotomicuki
    #674
    THX!

    Akkor mégis csak megpróbálom a Lord-os változatot - bár nekem most csak 22.-24. szintűek vannak, max. újrakezdem a kampányt és rájuk gyúrok (A papok nagyon drágának tűnnek Lordnak a 20. szint fölött...)!
  • Rahar
    #673
    Én az alapjátékot is 3 lorddal vittem végig, nem is képeztem mást. Egy ranger, egy warrior és egy cleric. A végén már 50-es szint felett voltak. A ranger 30 fölött nagyon nagyon hatékony és nem kell érte több 10 ezer aranyat fizetni. Szerintem más hősöket azért nem érdemes lordnak kinevezni, mert egyszerűen nem lehet őket megfizetni. Bár most én a kiegészítőben a warrior helyet törpével próbálkozok.
    A pályát úgy csináltam meg, hogy az első pályán kinevezett ranger lordomat amint lehet kiképzem, majd felderítőzászló (400 arany) az egyik sárkány képző helyre, mielőtt szétveri, 400 aranyas felderítő zászló a másikhoz. amint azt is szétveri már megcsinálható a pálya. Közben a vártól északra elkezdek törpe tornyokat építeni legalább hármat, és amint van egy kis pénz még kettőt., közvetlenül egymás mellé, hogy mnnél jobban védjék egymást. Minél előbb képeztem egy cleric-et. Ami ne haljon meg, mert akkor még a temetőből is jönnek csontvázak. Amint elérte a 10-es szintet és nem futott bele egy nagyobb goblin rohamba megmaradt. A sárkányképzők közelében serpentképző helyek is vannak ha a olyan hős közelében van aki éppen egy másik képzőhelyet támad, akkor célszerű ezekre 200 aranyat rakni, mert nekem így azonnal megtámadta a rangerem. Különben visszamegy a településre és 500 arany alatt nem hajlandó megmozdulni. Szobrot mindenképpen az elején kell építeni, mert különben 700 arany alatt a magas szintű lord nem hajlandó semmit sem csinálni.