273
  • DaemoonHunter
    #193
    "A pc nem játékra való, szerintem mindig is késésben lesz a konzolokkal szemben"

    "Az a mondat azt állítja, hogy a múltban is így volt. Ezen röhögnöm kell."

    Nem a múltról beszélek, a jelenről és jövőről. Igaz, hogy idővel behozza lemaradását a pc, de késik!
    Eléggé félreértelmezted a mondatom, olvasd el mégegyszer, ha ezután sem érted a lényegét, akkor még ötször;)

    Amúgy kezd konzol vs pc hangulat lenni, de már csendesül^^
  • Sanyix
    #192
    Aki 2-3 évente új gépet vesz, az hülye, és aki azt hiszi hogy így kell az is. Én 5 éve vettem max 80k körüli áron egy akkori KÖZEPES (nem is csúcs) gépet. Egy nagyon mai játékkal (world in conflict), nem teljesen low grafikán(amin még mindig elég jól néz ki), zökkenőmentesen játszottam végig. 5 éve költöttem rá 80-kt.
    Konzolon mivan? Veszel egy ps3-mat 120ért, de mivel a jó játékok fele ezen van, másik fele x360-on, mind2-ből kéne... + megvenni az eredeti játékokat, jóval drágábban mint a pcset.
  • dronkZero
    #191
    Na jó, én nem futom le még egyszer ezt a kört. Olvass vissza, ha érdekel, hogy mennyire nem igaz amit most mondtál. Győzködheted vele magad, elmondhatod még 100szorra nekünk is, de ez az állítás egyszerűen _nem igaz_.
  • Molnibalage
    #190
    Írom a diplomamunkámat...
  • Cortex
    #189
    "Mostanbán napi 12 órát ülök a gép előtt"

    Hát csak sajnálni tudlak...
  • Cortex
    #188
    "Mintha a BOX vagy a PS3 szebb grafikát tudna, mint egy durva PC... Nem baj, meghalgattuk ezt a véleményt is, legalább van ma is min röhögni..."

    Nem tud szebbet, ebben igazad van, de nem is kerül annyiba, és nem kell 2-3 évente újat venned... Egy konzol hosszabb ideig életképes, mint egy PC, s olcsóbb is... Aki csak játszani szeretne, vagy esetleg filmet, képeket nézni, zenét hallgatni, annak sztem sokkal jobban megéri egy konzol...
  • DaemoonHunter
    #187
    Egészségetekre!
    Én is ezt teszem -.-(rajtatok);)
  • Molnibalage
    #186
    Bizony.
  • Molnibalage
    #185
    "Ezen a ponton túl szociálisan okoz károkat egy efféle megrögzöttség, mert maga a téma éppen arra épít. 30 felé közeledve kezd nagyon gáz lenni a dolog, feltételezi azt, hogy az embernek vagy rohadtsok ideje van felesleges, vagy valamit nem csinál helyette"

    Namármost ha valaki online közösségben repül akkor az miért káros? Ha valaki heti 10-12 repked vagy ugyanennyi időt röpladbdázik, focizik, kajkozik, stb. az SZOCIÁLISAN miért nem káros???? Miért a számítógépezés a káros. Mostanbán napi 12 órát ülök a gép előtt, de napi 1 órát, ha játszok...
  • dronkZero
    #184
    Igen, ez szokásos érvetek. Akkor tőled is megkérdezem, amit ilyenkor meg szoktam: létezik már ilyen játék? Vagy még várni kell, míg a fejlesztők megtanulnak rá optimalizálni? Hm, lehet, hogy addigra meg felfejlődnek annyira a PC-k, hogy meg sem fog kottyanni nekik?

    (Ugye elsősorban PS3-ról beszélünk, annak különbözik annyira az architektúrája, hogy érdemes legyen rá szót vesztegetni?)
  • dronkZero
    #183
    Azért írtam az eredeti játékokról is. _AZT IS_ krekkelem, amint tudom. Vagy csinálok magamnak cloneDVD-s mini image-t. Nem tartok lemezt a meghajtóban.
  • NEXUS6
    #182
    "Mintha a BOX vagy a PS3 szebb grafikát tudna, mint egy durva PC... Nem baj, meghalgattuk ezt a véleményt is, legalább van ma is min röhögni... :P"

    Ha viszont olyanra írják a progit akkor lehet, hogy nem találsz párját a PC-n!!!
    Minden esetre egy optimalizálatlan, eleve multiplatform progi nagyobb eséllyel fut jobban egy 10X annyi memcsivel, 5X olyan bika grafkártyával rendelkező PC-n. Viszont ha beraknak a progiba 1-2 olyan dolgot, ami spec konzolhardverre van optimalizálva, akkor csak azt látod, hogy az űberszuper PC-d lexopja magát, és menten produkál egy szlájdsót!;)))
  • NEXUS6
    #181
    "Nekem meg az a kényelem, hogy nem kell fizikai adathordozókkal faszkodnom, három klikkből kicserélem az image-fájlt. Vagy szedek le krekket, aztán többet nem kell látnom a lemezt.A néhány eredeti játékomat is install után rögtön krekkelem, nekem arra nincs szükségem, hogy zúgjon a DVD, meg cserélgetnem kelljen a lemezeket ha épp mással akarok játszani.
    Letöltött cuccot is mindig image formátumban írom ki."
    Na ja, ha meg mindenki így gondolkodna, akkor tényleg nem lenne PC-n játék. Szal szerintem ez nem érv igazán amellett, hogy miért is a PC platform a kircsi.
    Amúgy eltekíntve a kivételektől a konzolok nem a hangjukról híresek. Szal az hogy elpörög a lemez, meg cicereg a fej max a sarokban lopakodó kisegeret zavarja.
  • Tinman #180
    Ettől még joga van a hobbijának élni, ésszerű keretek között.
  • floatr
    #179
    Csakhogy az az elme nem légüres térben él, hanem emberek közt...
  • Tinman #178
    Minél összetettebb egy elme, annál jobban igényli a játék egyszerűségét.
    Ennyi és pont.
  • floatr
    #177
    No akko mégegyszer, elismerem h elég tömören fejeztem ki, amiről akár könyvet is lehetne.

    Az ember sokat változik 10-20-30-40-50... éves korszakaiban. Tizenévesen szinte kötelező, ha már belebotlik ilyesmibe, hogy jól eltologassa napokon heteken keresztül. Ez nem is baj; tizenévesen az ember szétszedi a világot minden érdekesnek tűnő csilivili szarság kedvéért: itt megnyomja -- ott villog, zúg, stb. Bár bizonyos szempontból kicsit necces is, mert lemarad arról h milyen tizenévesnek lenni; de belefér.
    Huszonévesen már kezd egy kicsit erősebb lenni a dolog, egyfajta addikció, amiről kb annyira nehéz lemondani, mint az idióta sorozatokról, végnélküli bulizásokról, akár dohányzásról, más egyéb baromságról. Ezen a ponton túl szociálisan okoz károkat egy efféle megrögzöttség, mert maga a téma éppen arra épít. 30 felé közeledve kezd nagyon gáz lenni a dolog, feltételezi azt, hogy az embernek vagy rohadtsok ideje van felesleges, vagy valamit nem csinál helyette, vagy amit csinál, azt egyre szarabbul csinálja; itt az életvitelével kapcsolatos "földi" dolgokra gondolok.
    30on, 40en túl egyre inkább gáz, kezd komolyan betegessé válni, és vagy nincsen környezete/családja, vagy marha türelmesek vele szemben, vagy leszarják, vagy otthagyják a vérbe.
    50/60 évesen megint kezd kicsit érthetőbbé válni, mivel ha van gyerek, az eddigi aktivitása miatt is vszeg szarik a fejére, hasonlóképpen az asszony is, ha még nem hagyta el... Szóval a nyugdíj közeledtével az ember gyakran kezd megint hobbi irányba nyomulni, mert adódik rá ideje.

    Mielőtt megint kétségbe vonnád az elmeállapotomat, elmondom h volt alkalmam megtapasztalni milyen tizen/huszon/harminc+ évesnek lenni, kellően sok ismerősön keresztül látni azt, h ki mint cseszte el az egész életét, és 1-2 emberen sikerült segíteni is.

    Nem azokkal van a bajom, akit érdekel valami, hanem azokkal, akik ezt túlzásba viszik, és 25 évnyi számítógépes/játék tapasztalattal már nagyjából tom miről beszélek: ez a téma egy igen addiktív baromság, amire az ember iszonyatosan sok felesleges időt pazarol, az amúgy drága idejéből. Persze más típusú játékoknál is előjöhet ez a dolog, bár talán ez a válfaj az, ami a leginkább eltávolodik az emberi közegtől. Ettől még egy FPS hent is jobb, mert azon meg levezeti az ember a környezetből összeszedett agresszióit.

    Aki ezt nem veszi észre, vagy direkt csinálja, gáz. Van erre egy igen találó szó: NERD. Nézzél körbe, vegyél mintát, vonjál le következtetéseket. Legtöbbször saját maguk sem látják/nem ismerik be maguknak h szarul érzik magukat a bőrükben.

    A többi játékkal kapcsolatos felvetésed meg annyira azért nem találó, mert régen a játékkészítés is egyfajta szociális/közösségi tevékenység volt, és maximum akkor volt vele gáz, ha az ember már csak azt csinálta.
  • Molnibalage
    #176
    "mondjuk ez csak egy játék, de ott van pl. az oblivion. pc-n olyan modokat lehet hozzá feltenni, hogy az eleve nagyszerű játék egyszerűen fantasztikus lett. ebből egy konzolos mindenképpen kimarad."

    Na ez a lényeg. Ma az a játék ami nem moddolható és fejlesztehő a userek által az én szememben nem sokat ér kivéve, ha az alap is már nagyon jó a stílusa feleslegessé teszi.

    Tessék megnzni, hogy az NWN, Falcon 4.0 és még számtalan más játék hová fejlődött.
  • koschwarz
    #175
    mondjuk ez csak egy játék, de ott van pl. az oblivion. pc-n olyan modokat lehet hozzá feltenni, hogy az eleve nagyszerű játék egyszerűen fantasztikus lett. ebből egy konzolos mindenképpen kimarad.

    szerintem azokkal a modokkal még azoknak is tetszene, akiknek eleve nem tetszett, vagy akik elvakult gothic-fanok. és itt grafika és hang-javító, a játékmenetet alapvetően módosító modok mellett az eszméletelenül jó küldetés-modokig mindent megtalálsz.
  • BCS pixel
    #174
    Nem igazán értem miért vitatkoznak ezen az emberek. Pc-én meg konzolokon is nagyszerű játékok vannak. Én nálam árban a kettő kb. ugyanott van. Ami konzolnál alapgép + eredeti játék, esetleg egy új tv +egy joystick kb. annyiba jön ki mint a pc fejlesztgetés max graf +warez, esetleg egy két régebbi magyarított eredeti, 1-2 ezer forintos game. Hozzáteszem én évente max 6-8 játékkal játszok.
    erre az évre is meg lesz ez az adag ahogy elnézem.
    PC:
    StarCraft 2
    Rainbow Six Vegas 2
    Command and Conquer 3: Kane s Wrath
    Codename Panzers Cold War

    Konzol:
    Devil May Cry 4
    Gran Turismo 5
    Metal Gear Solid 4
    Final Fantasy XIII

    Ezek nagy része még nem jelent meg, de már mind előrendelhetőek, úgy hogy nagy eséllyel már biztosan meg jelenek ebben az évben.
    A lényeg, hogy pénz legyen. :)
  • BCS pixel
    #173
    itt a warez sokat nyom a latba, pc-él elég durván ráálltak
  • dzsagon
    #172
    fitymaszükület
  • dronkZero
    #171
    eZ ; meghalLgattuk...

    Az egyébként nem volt még eléggé kifejtve, hogy a konzolosoknak az a kényelem, hogy beteszik a lemezt, aztán már játszanak is (ha épp nem installgat félórákat).

    Nekem meg az a kényelem, hogy nem kell fizikai adathordozókkal faszkodnom, három klikkből kicserélem az image-fájlt. Vagy szedek le krekket, aztán többet nem kell látnom a lemezt. A néhány eredeti játékomat is install után rögtön krekkelem, nekem arra nincs szükségem, hogy zúgjon a DVD, meg cserélgetnem kelljen a lemezeket ha épp mással akarok játszani.
    Letöltött cuccot is mindig image formátumban írom ki.
  • dronkZero
    #170
    Ja, e meg a másik:

    "Aki a grafikát akarja élvezni és szeret játszani naphosszat annak xbox360 vagy már ps3 való, esetleg korábbiak. "

    Mintha a BOX vagy a PS3 szebb grafikát tudna, mint egy durva PC... Nem baj, meghalgattuk ezt a véleményt is, legalább van ma is min röhögni... :P
  • Molnibalage
    #169
    "A pc nem játékra való, szerintem mindig is késésben lesz a konzolokkal szemben"

    Az a mondat azt állítja, hogy a múltban is így volt. Ezen röhögnöm kell.
  • DaemoonHunter
    #168
    A pc nem játékra való, szerintem mindig is késésben lesz a konzolokkal szemben. Aki a grafikát akarja élvezni és szeret játszani naphosszat annak xbox360 vagy már ps3 való, esetleg korábbiak.
    Egyértelmű, hogy a nagycégek(intel, amd, nvidia) nem fognak egyből olyan hardvereket piacra dobni amik mindent visznek(vegyünk egy példát: kidobnak egy übergrafós játékot: Crysis, amit jelen esetben teljes részletességel alig pár gép visz, majd pár hónappal később valamely gyártó kidob egy vidikarit, amin már eldöcög maxon, persze a hardcore játékos egyből megveszi, később viszont(4-5 hónap) felére csökkenne az adott hardver ára. Ez pedig ciklikus. Vehetjük parasztvakításnak is.
    Aki mindezt átlátja és szinte csak játékos, valószínűleg konzol mellett dönt majd. Aki viszont szereti a pc adta lehetőségeket: rengeteg dologra használható, nem kifejezetten játékra, szinte biztos, hogy eszébe sem jut konzolt venni.
    Tehát egyre több a játékos, egyre többen választják a konzolt.
    Mindebben benne van a személyes tapasztalatom is. Én pl nem engedhetem meg magamnak az állandó gépfejlesztést, mégis tökéletesen elvagyok így is, hiába "hulladék" gépem van, dehát nem csak játékra használom és mitmondjak hozzámnőtt a pc
  • xizor
    #167
    RTS/MMORPG Pc-n marad, és nekem csak annyi kell :)
  • dronkZero
    #166
    Tényleg, MoO-ban, meg a SotS-ban is ilyen volt.
    Ha multiban ilyen lenne, akkor biztos többet kurvaanyáznék TSbe. Így is van elég, amikor azonos körben fejlesztünk ki valamit, vagy épitünk fel csodát, mégis az ellenfél kapja meg...

    Egyébként nagyon úgy érzem, hogy ez a Civ multira van kihegyezve, és nagyon rendben is van ez így szerintem.
  • Molnibalage
    #165
    A randomizáció pl az, hogy mondjuk egy X RP-be kerülő fejlesztésnél 0,7X RP-nél lesz esély 0% a felfedezésére és a fennmaradró 0,3X részt felosztod 100 részre és ahogy közeledsz az X-hez úgy nő az esélyed a dolog feltalálására. Mert ugye az életben is vannak véletlenek..
  • dronkZero
    #164
    Ha a PG rendszerével arra célzol, hogy volt soft meg hard attack meg ilyesmi, az némileg benna van a civben is. Az egységek kategorizálva vannak (melee, archery, mounted, gunpowder), és a kül. típusú egységek különböző bónuszokat kapnak az adott cuccok ellen.

    A fa struktúra megvan, ki lehet nyúlni előre bizonyos techekért, de bizonyos szint után az addig elhanyagolt dolgokat is ki kell fejleszeni. Ez szerintem jól is van így. Ha pl kinyúlsz előre valami pénzes tech után, felépíted az épületeit, akkor az elhanyagolt dolgok gyorsabban kész lesznek. Vagy pl ha idő előtt megemancipálod az ellenséget, az rendesen meg tudja szivatni őket. Vagy a liberalizmus, ami ingyen techet ad az elsőként kifejlesztőnek.

    A randomizációval nem értek egyet, én eddig egy játékban találkoztam ilyennel, a Sword of the Stars-ban, ahol annyiból állt a dolog, hogy az elején random _letiltott_ bizonyos techeket. Na az Civben nem pálya. Ha meg csak összekeverednének az előkövetelmények, az meg hülyeségeket eredményezne.
    Ráadásul nem lehetne nagyon stratégiákat kitalálni multira.
  • dronkZero
    #163
    Lehet, hogy őscives vagy, de a Civ4-et, legalábbis ahol most tart, azt nem ismered. Ez egyértelműen lejön.

    A mikrózást meg még így sem írom alá. Messze a legtöbb dolgot lehet csinálni ebben a civben az összes közül.

    És pont ebben van a játék szépsége:
    "Persze jó népet választva, meg 1-2 dologra rágyúrva és megfelelő időzítéssel észre sem veszed,"
    Erről van szó. Jól kell csinálni, a stratégiádat a néphez, a vezetőhöz és a területhez kell alakítani. Ha organized vagy, akkor terjeszkedni, ha filós, akkor építeni a csodákat és great personokból halálra tápolni a fővárost, agresszívvel nekimenni az ellenségnek minél hamarabb, stb.

    A pénzelfogyást meg falvakkal kell megakadályozni, az a legfontosabb építhető cucc. De a folyó melletti dombokon épülő szélmalmok is sokat hoznak. Na meg persze a különböző extrák, arany, ezüst, festék, bor, ló, stb. A financial líderek is nagyon sokat dobnak a bevételen. Ja, meg a jó városokat kell először lerakni, amik gyorsan nőnek, és van mellettük valami extra. A közepes-szar területeket kell hagyni a végére.
    Nekem a kezdeti bénázásomat leszámítva nem volt csődbemenős játékom...

    Ja, meg hát a civic-ek, ugye. Bürokrácia nagyon durván megdobja az amúgy is általában legtöbb pénzt termelő főváros bevételét...

    Mindenestre szerintem ez eddig a legösszetettebb, legjobb civ a sorozatban.
  • Molnibalage
    #162
    Egy Panzer Generalhoz hasonló harcrendszer sokat dobna rajta meg egy Master of Orrion-hoz hasolnó fejlődési rendszerrel kombinálva a fa struktúra, hogy lehessen párhuzamosan fejleszteni és némi randomizáció is jó lenne e téren, ne legyen annyira determinisztikus.
  • dronkZero
    #161
    Na, ja, a csaták hülyeségeivel együtt kell élni... :P Van, mikor 99%-os esélyek mellett bukok be csatát. De egy egység nem egység, ha háborúzol, annyi katonát kell vinni, hogy minden védőt legalább kétszer meg tudj támadni, és leginkább csak teljesen gyógyult sereggel szabad belekezdeni. Olyan szituba nem szabad belemenni, ami kétesélyes.

    AIról ilyen szempontból nekem sincs sok jó véleményem, de ha már egy AI segítségére vagy utalva, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Én a nehézségi fokozatokat utálom, mert az csak annyit számít, hogy magadat szarabb helyzetbe hozhatod a géphez képest(-health,-happiness per város), a két legnehezebb fokozaton meg felébe ill. harmadába kerülnek neki az épületek és az egységek. Az is gáz, hogy a gép pofátlanul csal, fokozattól függetlenül ingyen upgrade-eli az egységeket. (Multiban vannak is olyan köcsögök, akik időnként kilépnek egy körre, hogy a helyét átvevő AI upgradeljen nekik ingyen)
    Egyébként nagyon nem hat meg a dolog, szinte már csak multiban játszok civet, ott meg nincsenek ilyen problémák.

    Palotáról valamelyik civből az rémlik, hogy a békés időszak hossza számított, de nem tuti, meg fogalmam sincs, hogy melyik civben volt ez így.
  • NEXUS6
    #160
    A palota építési kedv attól függ, hogy mennyire elégedettek veled az embereid, amúgy szerintem jó poén.

    Az Alpha Centauri 5 évvel korábban jóval kidolgozottabb diplomáciai rendszerrel bírt.

    Azért elég vicces, hogy nekem őscivesnek magyarázod, hogy mire jó a courthouse;)
    Amit írtam nem viccből írtam, a civ4 designere nyilatkozott úgy, hogy ez volt a cél, és ezt sajna nagyon megérezni. Persze jó népet választva, meg 1-2 dologra rágyúrva és megfelelő időzítéssel észre sem veszed, csak ha mondjuk elötte csináltál egy menetet a Civ3-mal.

    Én mondjuk mindíg a lehető legnagyobb térképpel nyomultam, amit még a gép elbírt és bizony bizonyos számú város fölött szinte összeomlik a gazdaság, elfogy a pénzed. A régi civnél is volt ilyen jelenség de itt nagyon előjön.

    Ismerem eléggé ezt a játékot is, bár mint mondtam a kiegeket már nem próbáltam ki. Rengeteg mod készült hozzá, ami segített, hogy élvezhető legyen a játék. de összességében nekem csalódás lett. A legelső kiadott verziój gyak játszhatatlan, hónapokig kerestem hozzá pecseket, amíg végre nem fagyott, vagy nem órákig számolt 2 kör között.

    Konzolosként ilyen gondjaim azért nincsenek, még ha szídom is pl. a COD4 fakezű programozóit, mert a játék azért megy és a legjobb a maga kategóriájában.;)))

    Azért kíváncsi vagyok a Civ:Revo-ra, előrendelés feladva!;)))
  • Molnibalage
    #159
    Akkor offoljunk még. A CIV legfájóbb pontja az nekem annak ellenére, hogy a háborúzás fontos szerepe ellenére egy ŐSRÉGI és szart sem érő modellezést használ a csatákhoz. VICC!

    Diplomáci 0 alatt azt értettem, hogy a barátaim és szövetségeseim basznak megtámadni az ellent vagy legalább engem védeni, de a gép szinte mindig hátbatámadott, mint szövetséges.

    A palota csinosítása a pontszámodtól függött asszem.
  • dronkZero
    #158
    Hehe, jól szarráoffoltuk a témát Civvel... :P :D
  • dronkZero
    #157
    ", pl a palota csinosítgatása, "

    Az pl tökfölösleges volt szerintem, és kb 15 éve, mióta először találkoztam a Civvel, nem tudok rájönni, hogy mitől függ, hogy mikor épül... :P Bár biztosan én vagyok a hülye hozzá... :)

    "vagy a diplomácia is elég vázlatos,"

    Ööö, nemértem? Melyik játékban jobb? (Biztosan van, csak én nem ismerem?) Gyakorlatilag mindent mindenre lehet cserélni, nem tudom mivel lehetne több. Első kiegbe bejöttek a vazallus államok, az is egy kis pluszt adott...

    "Talán a vallások ilyen formában történő megjelenése, ami tényleg új volt és jó is. De az marha idegesítő volt, ahogy a fenntartási költségek egekbe emelésével akarták megakadályozni, hogy az ember kismillió várost építsen, és próbálták inkább néhány specializált nagyvárosra rákényszeríteni."

    Ez meg egész egyszerűen nem igaz, látszik, hogy nem mélyedtél el benne eléggé. Vannak organized vezetők, amik a fenntartási költségeket csökkentik, meg van a courthouse, ami nagyjából az első épület, amit fel kell húzni egy új városban. A kevés nagy városnál egy dolog a jobb: a _sok_ nagy város. Ja, és ésszel kell terjeszkedni, csak akkor, mikor már a meglévő városaid eltartják majd az újat, amíg az megnő.

    "Egy csomó ilyen irracionális korlát van a játékba beleépítve,"

    Ezt még azért kifejthetnéd, mert én ilyesmivel nem találkoztam.

    "Aztán kitalálták, hogy a mikromenedzsmentet mindenki utálja ezért ebben is csökkentették a lehetőségeket. Pedig régebben (legalábbis számomra) pont az adta a játék szépségét, hogy amikor kezdett bexarni a birodalmad, akkor végigmentél a városaidon és a munka átszervezésével olyan erőforrásokat tudtál mozgósítani, amit máshogy nem értél el. És tényleg filózni kellett városonként mérlegelni, hogy megpróbálkozol néhány aranyat kisajtolni belőlük, vagy hagyod őket szaporodni."

    Ez is nettó hülyeség. Egyrészt a munka elosztásával ugyanúgy kell játszani, mint eddig. Sőt, _sokkal többet_ kell filózni rajta, mert nem csak két dolgot lehet építeni(bánya vagy farm), hanem még egy csomó új dolgot (falu-ahogy nő egyre több pénzt termel, workshop-plusz termelés mínusz kaja, vizimalom plusz pénz és production, szélmalom plusz kaja és pénz, fűrészüzem plusz termelés) És ebben _rengeteg_ lehetőség van, egy átlagos-szar területből is lehet nagyon jó várost kihozni, egy nagyon jó területtel meg ha okosan csinálod, meg lehet nyerni a játékot. Mirror pályán multiban leginkább ettől függ a győzelem, hogy az (ugyanolyan) területet ki tudja jobban kihasználni.
    Az eddigi Civekhez képest a mikromenedzsment éppen hogy durvult, ráadásul az eddigi lehetőségek többszörösére!

    Nagyon nem ismered te ezt a játékot... Szerintem szedd elő ismét, kapd le a kiegeket, és adj neki még egy esélyt.

    És a legfontosabb: ha van időd egyhuzamban 3-4 órás meccseket játszani, _mindenképp_ próbáld ki multiban! Végre a Civ4ben _egyszerre_ lehet lépni, nem kell megvárni a többi játékost mint az eddigi Civekben, így az előző Civekkel ellentétben játszható a multija. (És csak halkan jegyzem meg, hogy a warez _gond nélkül_ működik multiban!)
    Pl a teamer játékok úgy működnek, hogy az egy csapatban lévő játékosok fejlesztése közös, a csodák meg mindenkire hatnak a csapatban, bárki is építette meg.
  • NEXUS6
    #156
    A CIV4-ben alapból egy csomó dolgot kihagytak, pl a palota csinosítgatása, vagy a diplomácia is elég vázlatos, pl a GalCiv2-é sokkal jobb.

    A CIVIII-hoz képesti összes változtatás nekem úgy tűnik, hogy az Alpha Centauriból lett átemelve valamilyen formában.

    Talán a vallások ilyen formában történő megjelenése, ami tényleg új volt és jó is. De az marha idegesítő volt, ahogy a fenntartási költségek egekbe emelésével akarták megakadályozni, hogy az ember kismillió várost építsen, és próbálták inkább néhány specializált nagyvárosra rákényszeríteni.
    Egy csomó ilyen irracionális korlát van a játékba beleépítve, és az ellenfél max a hátbatámadós, partraszállós stratégiával tud meglepetést okozni az elején aztán már azzal sem. Szal szerintem nem kihívás van csak, az eddigi leegyszerűsített nehézségi fokokat egy összetettebre, de ugyan úgy kiismerhetőre és kijátszhatóra cserélték fel.

    Aztán kitalálták, hogy a mikromenedzsmentet mindenki utálja ezért ebben is csökkentették a lehetőségeket. Pedig régebben (legalábbis számomra) pont az adta a játék szépségét, hogy amikor kezdett bexarni a birodalmad, akkor végigmentél a városaidon és a munka átszervezésével olyan erőforrásokat tudtál mozgósítani, amit máshogy nem értél el. És tényleg filózni kellett városonként mérlegelni, hogy megpróbálkozol néhány aranyat kisajtolni belőlük, vagy hagyod őket szaporodni.

    Ja és a CivIII-ban is voltak már nagy emberkék, csak őket nem a városok termelték ki, hanem a csaták során váltak hősökké. De már azokat is lehetett egy csomó dologra használni.
  • dronkZero
    #155
    Hehe, Cives diplomáciáról jut eszembe... Civ3ban volt egy olyan bug, hogy ha diplomáciában kértem az AItól valami irreálisan durvát, mondjuk az összes városát, meg pármillió aranyat körönként, és elkezdtem vadul klikkelni a "fogadd el vagy megdöglesz"-t, akkor egy idő után túlcsordult a "barátságmérő" változó, és _odaadta_! :D
  • dronkZero
    #154
    Pedig a két kieg pont, hogy újdonságokat hoznak be(great general-kvázi "hős", illetve corporation-ök). Az alap Civ4 valóban csak egy újabb Civ, újabb grafikus motorral. De az egységekre rakható promók például eddig egy Civben sem voltak, tehát már eleve az is újdonság volt. Vagy a great person-ok, úgy zusammen.
    Szerintem nem mélyedtél el benne eléggé. Na meg azóta nemtomhány peccsel finomítottak a dolgokon.

    Ja, meg a kiegekenként 7-8 mod is van a pakkban, ami esetenként _nagyon_ sokat változtat. A Beyond the Swordban pl van egy űrstratégiás mod, meg van egy RPG-jellegű is.