273
  • floatr
    #233
    Hype mindig volt, és lesz is. A HDTV is ugyanez a kategória, miközben a háttérben az ordasmarketing áll.
    Az amiga meg nem a kedvezőtlen játékfekvése miatt bukott, tudhatod, pont más piacon bukott el nagyon. Még tán a Babylon 5 is amiga parkon készült, aztán a stúdiók is feladták.

    Az eladhatatlan ps2-re meg annyi a játék, hogy majd akkor éri meg lecserélni, ha a gyártók megunják. Ez meg igaz a PS3-ra és tsaira is.
  • Zóanagyvarázsló
    #232
    Viszont a kiadók az eladásokat nézik, és ha azok sokkal jobbak konzolon, mint PC-n, a játékkínálattal együtt a játékosokat is elviszik magukkal - és sajnos igazuk van.
  • dronkZero
    #231
    Ha ilyenek az "érveid", mint amiket eddig felhoztál, és ezek a legmeggyőzőbbek, akkor tényleg kár vesződnöd.

    "Mondjuk eleve mit várok olyan emberektől, akik egy technológiával foglalkozó site fórumjában bitbaszkurászós alapokról kiindulva élik meg a világot."

    Pont annyira, mint te. Öngól.

    "Konzolra váltanak a játékosok"

    Az újságírók hülyeségét ne rajtam kérd számon. Bulváros SGnek ilyen címekre van szüksége, hogy gyűljön a klikk. De ha gondolkozás nélkül megeszel mindent, amit eléd tesznek...
    Ez egy eladási statisztika, a számokig tartanak a tények. Értelmezni többféleképpen lehet, és a címben szereplő értelmezés a legvalószínűtlenebb. Nagy valószínűséggel nem a PCsek váltanak tömegével konzolra, hanem az új pléjerek választják inkább a konzolt, ami elviszi az arányokat a konzol felé. De egyébként sem mond semmit a PC-s játékosok számáról a játékeladási statisztika. Igazán a konzolosok számáról sem, arról pontosabb lenne amagának a gépnek az eladását nézni. Így csak annyit jelenthetünk ki teljesen biztosan, hogy "Németországban több konzolos játékot vesznek, mint PC-set." Ha ez lett volna a cím, akkor elolvasod a cikket?

    _DE_NEM_ERRŐL_VOLT_SZÓ_!
    Azt ecsetelgetted, hogy évente egy konzol árát rá kell költeni egy gépre. Ami hülyeség, vagy hazugság, amelyik kifejezés jobban tetszik, mindenesetre a tényeknek ellentmond.
  • Molnibalage
    #230
    Rég néztem árakat. ENNYIRE lementek a PC árak? Ehaj.
  • sathinel
    #229
    ps2 óta ezt hallom és pc-n fejlesztik a gamék nagyrészét. Maya, 3Dmax, és minden ami kell hozzájuk ezeken működnek. nézd meg hogy mennyi ember vesz pc-t grafikus kártyákkal. Ha nem így lenne akkor konzolokba fejlesztenének és pc-re nem gyorsult volna fel a vidkarik fejlesztésre. Régen is volt olyan ami verte a pc-t játékban. Pl amiga? amiga sokkal jobb volt játékra, és egyszerű is volt, mégis a pc a legózhatósága miatt nyert. + sokkal többmindenre használható. aztán jött a ps2 és ismét jött hogy halott a pc. aztán most pc-ből összerakott xbox360, meg ps3-nál ismét azt szajkózzák hogy halott a pc. Kíváncsi leszek 1 év múlva mikor már a köv gen vidkarik lesznek fika árért mi lessz ezekkel a konzolokkal, amiknek addigra annyi ára sem marad hogy kis + pénzed legyen ha el akarod adni.
  • Zóanagyvarázsló
    #228
    "Ja tévé az inkább van otthon mint monitor elfekvőben."

    Csak annál, aki gyakrabban cserélgeti a tévét. Aki gépet bővítget, s mellé olykor monitort is vásárolgat (van pár jól működő, bagóért vett használt darab itthon), annak monitorja lesz inkább otthon. Hiába van itthon több tévénk, ha maximum 50 Hz a képernyőfrissítésük (akkor már inkább közelebbről a 100 Hz-es CRT monitor, ez utóbbi jóval olcsóbb egy épkézláb tévénél), és nem is köthető mindegyikhez hozzá a konzol vagy a PC. A fennmaradó tűrhető tévénk sem HD, viszont ezt használja a család (tehát el kéne venni valakitől, amíg én vagy más játszom).

    Tény, hogy lehet használni a currentgen konzolokat is régebbi készüékekkel vagy monitorokkal, csak így éppen a funkciók egy része veszik el. Nem véletlenül igazítják sokan a konzol vásárlását egy komolyabb tévé beszerzéséhez - pláne ha a PS3-at tényleg akarják nextgen formátumok lejátszására is használni. A HDTV-kkel viszont az a baj, hogy a "hagyományos" adások, vagy éppen a DVD-s filmek hibái jönnek ki rajtuk. Én ezen fronton például ezért várok ki, és inkább esélyes egy PS2 beszerzése, bár mivel nem játszom túl sokat, sosem sikerül elfogyasztanom a játékaimat, így ez nem igazán sürgős.

    Egyébként meg mindenki vegyen olyan gépet játékra, amihez ért, és amin érdekesnek találja a felhozatalt (ez utóbbi a lényeg), ha az embernek még az ára is megéri, akkor ezen feltételek teljesülése után fölösleges győzködni bárkit is, ez személyes preferencia kérdése.
  • floatr
    #227
    Szerintem kár egymással vesződni. Mondhatnék olyanokat, amin felb...nád magad, nem mondok. Mondhatnék százezer érvet még tök fölöslegesen.

    Mondjuk eleve mit várok olyan emberektől, akik egy technológiával foglalkozó site fórumjában bitbaszkurászós alapokról kiindulva élik meg a világot.

    Egyébként meg lehet vitatkozni a tényekkel "Konzolra váltanak a játékosok", de csak hülyét csinálsz magadból.
  • dronkZero
    #226
    "Ha nem akarod érteni, akkor nem kell."
  • dronkZero
    #225
    Mert, mit nem hiszel el?
    Hogy csak a nagyon hülyék cserélnek évente gépet, vagy hogy az egy éves gépen szépen futnak az új játékok?
    Lehet vitatkozni a tényekkel, csak hülyét csinálsz magadból...
  • floatr
    #224
    Akkor itt most kapásból hallottam 2 árat, anyázással, miegymás

    80ért már vettem is egy Wii-t, vagy X360at. Egyéb?
  • floatr
    #223
    Amennyiben feltételezzük, h a te faszságaid helytállóak lennének
  • Molnibalage
    #222
    "megy a boltodba, vesz egy konzol áráért új videokarit, meg ramot"

    Meg nem vagy tisztában az árakkal. 2 GB RAM és egy közepes 8800-as kategóriájú karin a szutyok Crysis kivételével vígan szalad minden. Ez a kettő összesen kijön 80 körül, ha előtte nem is volt géped... Mennyi is egy 3gen konzol ára?
  • Molnibalage
    #221
    "meg nehéz telepíteni pc-re, az nagyon lol"

    Ja, a könyvtár kiválsztás számi ma már CUSTOM meg ADVANCED installnak. Röhögjek? Csak klikkelni kell azt csá. Még egy majom is képes rá.
  • Molnibalage
    #220
    Beza, ez amit ki szoktak hagyni a konzolból, kell ám mellé eg MÁSIK kijelző is, mert mi van ha más a családban TV-zni akar? PC-be egy tuner kari 15 ropi... Kiütéssel győz a PC.
  • floatr
    #219
    Ha nem akarod érteni, akkor nem kell. Egyébként az árak akkor sem stimmelnek ha le tudod írni az ÁFÁt ;) maxm ha "leesett a platóról", annyiért meg énis szerzek konzolt.

    Egyébként Te hányszor pakoltál már az alaplapodba plussz memóriamodulokat probléma nélkül úgy h elsőre minden frankó volt? Mert nekem már jópárszor meggyűlt vele a bajom...


    De most komolyan. Jók vagytok srácok. Nyomjátok még pár évig, aztán egy idő után kezd minden szopás rutinná válni. Valaki észre sem veszi, így lesz nyugdíjas, ha megéri, miután 110 év lesz a korhatár. Lesz aki besokall, és rájön h van amivel nem kell szívnia az embernek.
    Viszont sokan vannak, akik már ezt eleve tudják...
  • dronkZero
    #218
    Hagyd már a picsába az ilyen faszságokat, hogy:
    "-- megy a boltodba, vesz egy konzol áráért új videokarit, meg ramot"

    Ezt csak a legelvakultabb grafikabuzi konzumidióták csinálják. Kattanj már le róla. Ennyi erővel:
    -- egy éve vettem X360-at 720p-s plazmával, de idén kidobom, és veszek egy X360 nagyvinyósat meg egy Bravia-t. Kurva drága ez a konzolbiznisz, két év alatt másfél millámba került.

    Fogd már föl, hogy ez faszság, nem igaz, ilyet 1 ezreléke csinál a PCseknek!
    Lehet, hogy te így látod, mert a leghalványabb lövésed sincs hozzá, és te így csinálnád, mert ilyen hülye vagy.

    Egy 1 éves számítógép a zsírúj játékokat medium-high beállításokkal reccenésmentesen viszi, _semmit_ nem kell bele venni. És azok a medium-high beállítások nagyobb felbontásban futnak és szebb effekteket tudnak, mint a konzol.
  • floatr
    #217
    Felhasználó hülyesége: az... elég sok ilyen van. de nem kell messzire menni, mert ha valaki olyant akar venni, amihez nem ért, akkor nagy eséllyel hasonlóképpen jár. Tehát a hozzáértés már akkor alapfeltétel, sokan itt elvéreznek. Az időtényezőt már említettem, többen mások is... hidd el (tod mit ne hidd el) számít az, amit a géped pátyolgatására fordítasz, legfeljebb még nem veszed észre.

    Nyilván konzolt nem fogsz modellezésre meg egyéb szakmára nézve speciális dologra használni, bár PS2/3-nál ugye vágod h adottak a lehetőségek a legáltalánosabb feladatokra.

    A magam részéről a legoptimálisabb választásnak még mindig a ps2-t látom, illetve persze a Wii-t a stílusa miatt, ezek elvannak kisképernyőssel is, dehát csak idő kérdése h ki alól mikor dől ki a crt. Aki PS3-ast vesz, és nincsen HDTV-je, annak se a játék fog szaggatni.

    Az persze igaz, hogy mindig meg lesz a célközönsége mindkét platformnak, bár a magam részéről a konzolt választom ha játszani kell, és javaslom mindenkinek, akinek fontos az időtényező.

    C64... derégen volt bakker, még érzem a szagát az orromban :)
  • sathinel
    #216
    kozol áráért? 8600gt 20k FT hú ennyiért vezsel konzolt? memória meg 2 Giga 10k . arról nem is beszélek hogy az előzőt eladhatod ami benne volt és máris olcsóbban kapod. Nem fontos elhinni, vagy megérteni. Bár az emberek nagyrészének annyi köze nincs a pc-hez hogy magától gépet tudjon összerakni( infós főiskolai tanulók fele minimum nem értett hozzá). És mindez után ők mondják meg a frankót hogy drága gagyi a pc....
  • floatr
    #215
    HDMI... még kompozit is van má ezer éve (bár az is egyfajta kihívás, azzal belőni a gépet), sőt egy épkézláb LCD TV-na van monitor bemenet, ha már itt tartunk. Bár azt már egy korábbi forumban is kiveséztük, hogy nem fogják a halántékodhoz a kisbaltát h a konzol mellé félmilláért új tévét is vegyél, mer megy a régi tévével is. Ja tévé az inkább van otthon mint monitor elfekvőben. Szóval jelentkezzen má bakker az a pár ezrelék akinek nincsen monitorja a gép mellé...

    C64, ja, meg Spectrum, tod 25 évvel ezelőtt. De látom megtaláltad a legalkalmasabb pontot amibe belehurkolsz :) vagy csak nem akarod érteni, érted...

    A bővítgetéseket én máshogy látom
    -- vesz egy gépet
    -- használja egy évig boldogan
    -- jön egy új cucc (amit vhogy felvarázsol), de az már szaggat
    -- megy a boltodba, vesz egy konzol áráért új videokarit, meg ramot
    -- japersze hamég ért is hozzá ;) tod, nem mindenki hw/sw dealernek születik

    de sztem megint oda jutottunk, ahol abbahagytuk az előző hasonló cikknél
  • dronkZero
    #214
    Hehe, ja az "intelligens mosógép" kifejezést azt jelenti, hogy "hülye vagy hozzá"... :D :P
  • sathinel
    #213
    Aki szerint drága a pc nézzen utánna egy amdx2 4000, 2GRAM, 320Gwinyó, 8600GT, egy jó alaplap, (AM2 miatt a fejlesztésem az utóbbi időben csak proci, és vidkari kivesz, elad, új berak:D)és lehet megnézni mennyibe kerül. Hozzáraksz egy 22" TFT-t, ami ugye csak 60 körül vannak, és ezután állítsd vele szembe a konzolokat árban.:D

    Én már béta alatt játszhatok a gamékkel, és a fejlesztés alatt rájöhetek kell a game vagy nem. Ezt soha nem csinálod meg konzolon. Aki szerint meg nehéz telepíteni pc-re, az nagyon lol. Ennyi erővel a mosógéphez se nyúljon hozzá mert ott is van sokféle lehetőség még a végén elrontja. Az új univerzális távirányítók nagyobb iq-t kívánnak mint játékot telepíteni(next, next, accept, path, next, finish).
  • dronkZero
    #212
    "Jönnek a fasza jóakarók, bemondják nekik az arcba h a "pécé az mindenre jó", aztán mennek vesznek egy akármilyen ebaszott konfigot (jó esetben megkérdezik milyent), utána meg álladóan telefonálgatnak, meg kéregetnek."

    Ez már a felhasználó hülyesége, erről nem a gép tehet. Mindenre jó, de ha _kizárólag_ játszani akar, akkor tényleg miért nem konzolt vett? Vagy laptopot? Azok általában azért jól össze vannak rakva, igaz, hogy az áruk is másfél-kétszeres, és nem igazán cserélhetőek benne a cuccok. Vásárlás előtt illik végiggondolni a dolgokat, ha nem teszik, hát lelkük rajta. Na meg számítógéphez analfabétáknak sem javallott a PC. Mindenre jó, _amennyiben ért hozzá a júzer_. Így helyes a kijelentés.

    Nekem a konzol lehetőségei kevesek(AutoCAD/végeselemes modellezőprogi kell), viszont a PC-m játékra is teljesen megfelel.

    "(ja monitorral persze, mer anélkül max morze jelekkel crysiselhet)"

    Na ebbe eddig szándékosan nem mentem bele. Azért egy 21'-es monitor még mindig tizedannyiba kerül, mint egy HDTV. HD nélkül meg... baszhatod a szép grafikát. Akkor most melyik is az olcsóbb? 200-ért komplett gép, vagy 100-ért konzol+350-ért plazmaTV?

    "Szóval ennyit arról h a játék a szgépen egyszerű."

    Kinek mi az egyszerű. Én azt nem mondtam, hogy mindenkinek a PC lesz a nyerő, van aki hülye hozzá, vagy nem érdekli annyira az egész, hogy értsen hozzá. Az vegyen konzolt. De ettől a konzol nem lesz jobb. Sem teljesítményben, sem lehetőségeiben.
    Ez kb olyan, mintha szgk helyett vennél egy furgont. Multifunkciós, több embert bír, árut is szállíthatsz rajta, de ha ezek a tulajdonságai nem kellenek, akkor minek vetted meg?

    C64 más világ volt, meg tényleg csak a geekeknek volt akkoriban számítógépük. (Nekem volt :P)
  • Tinman #211
    "pécé az mindenre jó"

    Ö... igen ^^

    "ja monitorral persze, mer anélkül max morze jelekkel crysiselhet"
    Már a 12 ezres alaplapokon is van HDMI, így ha már van TV, akkor azon is lehet élvezkedni.
    Konzolhoz, főleg a nextgen konzolhoz nem erősen ajánlott egy HD RDY tv, persze digitális adások meg nem nagyon vannak, vagy ha vannak, akkor aranyáron? Hogy is van ez?

    C64 és 10 sec? Ennyi idő alatt töltötte be magát a loadert... biztos volt neked C64-ed? ^^

    "arra khm. örül, hogy mennyivel jobban néz ki egy játék, dehisz ezért vesznek itt páran 8800gts-t is a pécébe."
    Mert PC-n legalább megvan a lehetőség, hogy jobbá tégy egy programot. Konzolon kapsz egy 30 FPS limites warét és vagy elfogadod, vagy nem. Vagy szaggat pár cím és eltűröd vagy nem.

    Ezzel szemben a PC-sek választhatnak! Nálad is elfut Józsika a Stalker, max DX8-ban egy 9800-as VGA-val, de elfut, végigviheted, élvezheted.
    Meg nálad is elfut Pistike és a lábad levizeled Full Dynamic opciót bekapcsolva, meg neked Pistika ajánlom a high rez. modot, no meg az s.w.o.v2.0_lite-ot, mert bírja a géped.
    - Feltettem és szaggat.
    - Mennyi ramod van?
    - 1 GB.
    - 5k-ba kerül 1 GB/800MHz tegyél be akár még 3-at egy konzolos játék áráért és besz@rsz.

    Tetszik érteni? A PC-sek tudnak választani, változtatni a pénztárcához mérten, a konzolos meg elfogadja ahogy van vagy... nincs vagy.
  • floatr
    #210
    Századjára fordul elő h valamelyik "consumer" ismerősöm beszopatja magát azzal, hogy vette egy gépet, és "csak" játszani akar vele. Nem értenek hozzá persze, ez is a gond, de én meg tom érteni őket.

    Jönnek a fasza jóakarók, bemondják nekik az arcba h a "pécé az mindenre jó", aztán mennek vesznek egy akármilyen ebaszott konfigot (jó esetben megkérdezik milyent), utána meg álladóan telefonálgatnak, meg kéregetnek. Nem mintha utálnám őket, de erről tökéletesen le lehet mérni, hogy hamár ennyire egyszerűen állnak a dologhoz (finoman szólva), akkor valszeg játékra a konzol kellett volna nekik. Tegnap egyszerre ketten találtak meg a témában: keresztnév ugyanaz, vezetéknév Kis és Nagy; még be is kavartak :)

    A pénz nem igazán kérdés, mert aki gépet vehet (ja monitorral persze, mer anélkül max morze jelekkel crysiselhet), annyiból már vesz konzolt is. Amennyivel kevesebb a tudása egy játék telepítéséhez, a rencer karbantartásához, virusmentesítéshez, miafaszhoz, annyival lehet h többet szán egy játékra (átlag max 2-3 eft), ha már nem "backup" lemezekre gyúrt.

    Szóval ennyit arról h a játék a szgépen egyszerű. Az volt a Spectrum/C64/stb... korában: betolta a jóember a kazit, turbóloader max 10 sec alatt betöltötte, csak meg kellett találni; kazettát meg minden suttyó tudott tekerni.

    Most a normál dvd playa egyszerűségével nyer teret a konzol, csak nem filmet nézel rajta, hanem játékot játszol.

    A nyálveréssel kapcsolatban meg annyi, hogy mindig lesz olyan, aki arra khm. örül, hogy mennyivel jobban néz ki egy játék, dehisz ezért vesznek itt páran 8800gts-t is a pécébe.
  • koschwarz
    #209
    na igen. csak agy és mértéktartás kell ahhoz, hogy ne válljon nerd-é az ember.

    Horatius: "arany középút", semmiben sem jó a szélsőség.

  • sathinel
    #208
    új rts neten keresztül és még ingyenes a bétateszt ha valakit érdekel.

    PC előny:D
  • Zóanagyvarázsló
    #207
    Nem csak a meghajtó hangja lehet zavaró (az Xbox 360 esetében azért sokan panaszkodnak, jelenleg pedig ez az elsőszámú hardcore konzol), hanem a lemezek és az olvasófej élettartama miatt (sajnos vannak példák szétkarcolt lemezekre, illetve PC-n a másolásvédelemnek köszönhető sérülésekre), valamint a nagyobb olvasási sebesség miatt. Mindenesetre én üdvözölném, ha a currentgen konzolokon hivatalos támogatással lehetne opcionálisan a merevlemezre felpakolni a játékokat, és nemcsak részlegesen feltelepíteni, mint jelenleg például a PS3-on. Sok szempontból kényelmesebbek a konzolok, de szerintem ez pont egy olyan terület, ahol lemaradásuk van, persze az is igaz, hogy a többségnek nem hiányzik e feature (pedig ők is jól járhatnának vele), de ez az én hiányérzetemet nem enyhíti.

    Ennek megfelelően az eredeti lemezeim a polcon pihennek "backupként", csak végszükség esetén vetem be őket. Mountolni egyébként is kényelmesebb, de például a Wing Commander III 4 CD-jéből néhány perc alatt összeollóztam egy DVD-t, így még azokat sem kell menetközben cserélgetni.
  • Zóanagyvarázsló
    #206
    Nem állt szándékomban kétségbe vonni az elmeállapotodat, valamit félreérthettél. Mindenesetre így már jobban értem a mondandódat, de én továbbra is úgy vélem, hogy kár általánosítani, egy hobbi sem determinálja, hogy valaki a társas kapcsolatait háttérbe tolva, súlyosan addikt lesz iránta, de szinte mindben benne van a lehetőség. Ennek megfelelően nem látom különösebben ördögtől valónak a szimulátorokat sem, ha az ember józanul kezeli.
  • Sturm44
    #205
    Én örülök, hogy kihal a mainstream PC játékgyártás. Remélem az EA ott döglik meg a levében. Itt az idő, hogy újra érdekes és újszerű játékok kerüljenek PC -re, mindenféle hardverszaggató techdemó helyett.
  • dronkZero
    #204
    "Az, hogy ennyien vesznek konzolt mit jelenthet ugyan?"

    Van az a mondás a tehénszarral, meg a többmilliárd léggyel. :P
    Na, jó, ezt azért ne vedd komolyan. Sokan vannak, akiknek megfelel, és azt is aláírom, hogy játékra tökéletes. Csak (nekem) ez kevés. És nincs is bajom alapvetően a konzolosokkal, az bassza ki nálam a biztosítékot, amikor idejönnek nagy arccal, hogy mekkora hülyék vagyunk, hogy még szarakodunk a drága és fos PCinkel.

    "Hát azt, hogy inkább kiadnak konzolra egy összeget, mint megveszik azt a bizonyos übergépet. "

    Rendben, de ha az anyagiak számítanak, akkor ne menjünk bele a hardver részébe a dolognak. Egyébként ha arról lenne szó, szerintem egy konzol árából simán össze tudnék rakni egy gépet, ami teljesítményben tud annyit, mint egy konzol. Csak nem aranyárban lévő 8800GTX-eket kell SLIbe kötni, hanem mondjuk 7xxx sorozatból valamit, amiket már filléreket megkapni. Elég bele egy közepes core2duo. És így tovább. Ésszel.
    De ez rám nem jellemző, én kizárólag akkor fejlesztek gépet, amikor már az újonnan kijövő játékok minimum grafikai beállításokkal sem játszhatóak. Kb fél éve rágódom egy új videokártya beszerzésén, de a jelenlegi szarom még mindig bírja, akkor meg minek? Majd ha azzal fogad egy játék, hogy "your video card is not supported", akkor majd veszek egy kb egy éves kártyát (8800GTS-t pl), aztán azzal megint elleszek 3-4 évig.

    "Amúgymeg ahogy látod pc-s vagyok, azt használok. Én csak általánosítottam abban, hogy ki mit használ, senkit nem hülyéztem le még magamban sem;)"

    Oké, te épp lehet hogy nem. Én is általánosságban beszélek a nagyarcú konzolosokról. Ha nem inged...
  • dronkZero
    #203
    "Az van h aki konzolt vesz, nem akar jobb teljesítményt,"

    Persze, nem akar. Csak akkor azt nem értem, hogy egy-egy konzolgeneráció megjelenése előtt mire megy az a nagy fasznyálazás, hogy "úúú, ebbe 7 proci lesz", meg a görcs, hogy folyamatosan bebizonyítsátok, hogy hardveresen is jobb(ami nem igaz)?

    "mert a swgyártók nem akarhatnak nagyobb teljesítményt."

    Akarnak azok, csak nem konzolon. De nem is konzolon akarnak grafikai enginnel villantani! Pl ott a Crysis. Elsősorban PC, ott lehet igazán kihajtani a teljesítményét. Az más kérdés, hogy vannak konzolos portjai is, de ott a reccenésmentes futás a cél (esetenként FPS limittel), nem a skálázhatóság, pláne nem olyan irányba, amit még nincs is hardver, hogy meghajtson. De lesz, még a PS3-X360 élettartamán belül.

    "csak odaül, betesz, játszik. 5 percet, félórát, 3at..."

    Hogy ez szerinted miért platformfüggő, azt nem értem. Szerinted ez PC-n nem így van? Leülök elé, azt' játszok 5 percet, félórát, 3at... Közben nézhetek tévét is... :P
  • DaemoonHunter
    #202
    Nana!
    Én témánál maradtam. Méghozzá a mennyiségnél. Az, hogy ennyien vesznek konzolt mit jelenthet ugyan?
    Hát azt, hogy inkább kiadnak konzolra egy összeget, mint megveszik azt a bizonyos übergépet.
    Amúgymeg ahogy látod pc-s vagyok, azt használok. Én csak általánosítottam abban, hogy ki mit használ, senkit nem hülyéztem le még magamban sem;)
  • floatr
    #201
    Az van h aki konzolt vesz, nem akar jobb teljesítményt, mert a swgyártók nem akarhatnak nagyobb teljesítményt.

    De a lényeg ott van inkább h aki konzolra gyúrt, az nem akar szarakodni, csak odaül, betesz, játszik. 5 percet, félórát, 3at...
  • dronkZero
    #200
    Így van, rengeteg helyen bele lehet kötni, úgyhogy nem is értem, minek vergődtök. A konzolok soha nem voltak a hardvergyártás csúcsa, mindig is olcsó célgépek voltak.

    Ennek ellenére folyton megpróbáltok csúsztatással, önámítással, ráadásul erőszakosan meggyőzni ennek az ellenkezőjéről. És persze mi vagyunk a hülyék, mert maradunk a PC-nél...

    Ez meg hülyeség, hogy a PC eredetileg nem játékra való. A PC egy univerzáis eszköz, arra való, amire használod. Ha játékra, akkor arra.

    A "ki fizeti meg?" meg szintén hülye kérdés. Aki akarja. De a lehetőségem megvan, hogy összerakjak egy 4magos procis, 4G ramos quadSLI-s übergépet, ami reggelire megeszi bármelyik nextgen konzolt. Míg a konzolt megveszed, azt' az annyit tud, amennyit. Akkor lesz jobb a teljesítménye, ha kukába hajítod, és megveszed a következő generációt.
  • DaemoonHunter
    #199
    Igen, mennek, de ki fizeti ezt meg? Tehát vissza is kanyarodhatunk, a konzol játékra való, a pc pedig eredetileg nem. Az már más dolog, hogy mennének rajta a konzolos játékok, bár ebbe a témába rengeteg helyen bele lehet kötni...
  • koschwarz
    #198
    szerintem is így van.
  • dronkZero
    #197
    "Nem a múltról beszélek, a jelenről és jövőről. Igaz, hogy idővel behozza lemaradását a pc, de késik!"

    Pont ez az, amiben tévedsz. A mostani konzolos játékok simán mennek a mostani PC-ken, sőt, már többet is tudnak néha. Idővel majd jól elhúz a PC, aztán majd a PS4/Xvalami egy ugrással behozza, aztán megint elkezd lemaradni...
  • floatr
    #196
    Hát ha már nem tudsz különbséget tenni, az a te bajod.
    Aki képes ennyi időt ebaszni a gép előtt, annak má csak egy olyan nőt kell keríteni, akivel hálózatban lehet tolni valami ütőset, és kész az idill.

    Egyébként elég sok tevékenységet túlzásba lehet vinni, de mint mondtam, ez kifejezetten erre nevel.
  • floatr
    #195
    Mint említettem, tőlem azt amit akar. Meg úgy ahogy akarja.
    Akár ésszerűtlen keretek közt is, teszek rá.

    Elmondtam, azt kezdesz vele, amit akarsz. Molnibalage is.
  • NEXUS6
    #194
    Persze, én is elsősorban a PS3-ra gondoltam.

    Az újabb gámék már rendesen használják a cell-t és ugye 4-5 SPE magot is pörgetnek folyamatosan, és ezexerint még mindíg van benne tartalék. Itt abból lehet a PS3 előnye, hogy ezek a magok tényleg egymástól függetlenül dolgoznak akár max sebességgel, ami a részecske effektekre fizikára igen csak jó hatással van.

    A GPU sajna olyan amilyen, de bizonyos műveletekbe ezen a szinten is besegíthet a cell, de ez ha így kisarkítva nézzük tényleg csak a hiányosságok púderezésére jó. Minden esetre a Killzone2 grafikája igen csak támaszkodik a cell-re.

    Szal szerintem pl a Motorstorm is volt már olyan, hogy megakasztott volna egy csúcs PC-t, ha átírják. De a GranTurismo is nagyon babán elviszi azt a 16 kocsit, bár ott a környezetre helyénként még rágyúrhattak volna. A Ratchet-nél is helyenként rácsodálkoztam, hogy hány dolgot mozgatnak egyszerre a képernyőn, bedig csak egy ugribugri lövöldözős anyag.
    Nem mondom, hogy nem lehetne egy 4 magos szuperpécére átírni ezeket a stuffokat, de nem erőből vinné a progit, és rendesen meg kéne izzadni az optimalizálással.