273
  • IGAZIWILLIAMS
    #33
    Pont ott a különbség gyermek...a konzoloknál az extra funkciók mások (nagyobb vinyó,wifi,kártyaolvasó stb) a különböző kiszereléseknél,ezek krvára nem érintik a játékokat.Ugyanez pc-n?
  • opeca
    #32
    Nem, te agytröszt, éppen ezt magyaráztam.
  • IGAZIWILLIAMS
    #31
    Ja,egyébként neked pc-s játékhoz a sima pc-t kell megvenned,pc-s birka?
  • IGAZIWILLIAMS
    #30
    Ahogy azt malacka elképzeli...
  • IGAZIWILLIAMS
    #29
    "Csak ugye ne feledjük, hogy pár hónapon belül már végre itt lesz a Home, és akkor ez a "behozhatatlan", hatalmas hátrány éppen hogy meg fog fordulni!;)"

    Ja,hallottuk ezt már a ps2-nél is...ott legalább 5x annyi felhasználó lehetett volna,szintén ingyenes online rendszer,oszt mégsem ment...Hogy is van ez?
  • opeca
    #28
    Azt nem veszi észre a sok, konzolos birka, hogy a konzolpiac is egyre jobban szegmentálódik.

    Míg régebben csupán egyféle konzoltípusra gyúrt az adott gyártó, manapság, mindegyik már többféle konzoltípust vezet be.

    Már van ilyen, olyan extrákkal felszerelt, sima, könnyített stb., már csak egy lépés kell ahhoz, hogy teljesítménybe is befolyásolják az adott konzolokat.

    És akkor konzolos bogaraim, akkor bizony nagy szarban lesztek, mert majd adott játékokhoz nem a sima konzolt kell megvennetek(tök mindegy PS v. XBox), hanem majd az extended edition-t, amivel úgyanúgy le fognak hzni, mintha PC-re ruháztatok volna be:)

    Ezt a hozzászólásomat mentsétek el, és 3-4 év múlva olvassátok el:)
  • opeca
    #27
    Igen, persze:)

    Mivel jelenleg az MS eddig legfőbb húzóereje a játékok, persze, hogy nyúzza a portolást:)

    Nekem csak a játékok miatt van fenn Windows.
  • Seth
    #26
    Ki a fene beszélt itt warezről? Eladásról beszélünk, most a ki a francot érdekel hogy mitől emelkedik?Emelkedik az a lényeg. Te vagy az aki túlspilázza, ráadásul elég értelmetlenül. Pc-re min. 10 éve kevesebb játékot vesznek mint konzolokra.
  • Skyline
    #25
    Pedig elhiheted,mert sokan nem tehetik meg hogy komolyabb szgépet,vagy konzolt vegyenek,egy ps2-t olyan 10-15 között lehet venni+5e a chip és helló 20 pénzből meg olyan pc-t nem raksz össze amin olyan szinvonalú játékok futnak..:)
  • Tinman #24
    1. Van RTS és stratégia is már jó ideje konzolra.
    2. Lehet már a PS2-höz is egeret kötni és szétegerezheted magad.

    Köhömm... Game: Supreme Commander (X360)
    Release Date: Apr 8, 2008
  • JTBM
    #23
    Konzolra konzolos játékokat fejlesztenek. Nincsen rajta pl. RTS v. stratégiai/management játék. Az FPS játékokat is csak konzolosan lehet rajta játszani, célozni pl. nem lehet és ezért nem is kell.

    PC-re komoly játékokat (is) fejlesztenek. Pl. Supreme Commander, Total War sorozat, stb. Én pl. nem is játszok más típusú játékokkal. Konzolon még soha nem játszottam és nem is fogok.
  • raingun
    #22
    Az utolsó grafikonról az olvasható le hogy a PC-ről az emberek a telefonra váltanak...
    Nem nagyon hiszek az ilyenbe.A PC-be csak egy jó graf kártya kell és játékgép lesz, ez még mindig olcsóbb mint a konzol és legalább követi a fejlődést.

    El nem hiszem hogy még mindig veszik a PS2-őt...
  • Dante73
    #21
    Nemtudom, észrevettétek-e, de a konzolos játékok összbevétele majdnem pontosan 2x akkora, mint a pc-re eladott játékok összbevétele. És érdekes módon az áruk közt is nagyon hasonló az arány. Ezekszerint megközelítőleg ugyanannyit adnak el belőlük, a darabszámot tekintve...
    Ugyanakkor ott vannak azok, akik azzal jönnek, hogy a pc-re folyamatosan költeni kell, míg a konzol egyszer kerül pénzbe.Nem tudom ugyan, hogy ez a felmérés pontosan hány felhasználót takar, de nnagyon úgy tünik, hogy amit nem gépfejlesztésre költenek a konzolosok, azt otthagyják a játékok kifizetésekor.
  • NEXUS6
    #20
    Én is jóformán csak FPS-sel jáccok online csak én konzolon (COD4, GRAW2);)))
  • NEXUS6
    #19
    Csak ugye ne feledjük, hogy pár hónapon belül már végre itt lesz a Home, és akkor ez a "behozhatatlan", hatalmas hátrány éppen hogy meg fog fordulni!;)
  • NEXUS6
    #18
    Sims van. Jönnek szépen stratégiák is. Ha szövegszerkeszteni, képetrajzolni akarsz, akkor rakd fel a PS3-ra a Linuxt.

    Autós szimuval azért jól elvannak látva a kanzolok, repszimu meg új évek óta a PC-n sincs, csak kiegek, meg gagyi garázs próbálkozások.
  • Tinman #17
    "azért vettem PS2-t hogy DVD-zhessek rajta"
    6.5 éve azért vettem... ugyanis qrva drága volt a DVD olvasó, asztali kb. 70k volt, gépbe, megy 30k körül.
    Gondoltam csak jól járhatok, hiszen DVD-zésre vettem 5.1-et már akkor tudta, aztán ha játszok akkor meg arra lesz remek. Később kiderült, hogy Divx-el sincs gondja ;-)

    "Pl. a Bioshock, a Crysis egyáltalán nem köt le."
    Téged nem. Milliókat igen. A Bioshockot meg fura egy felsorolásban látni a Crysis-el ugyanis a Bioshock bár szintén FPS, de más világ mint a Crysis.
  • Skyline
    #16
    "Konzolra 10x annyi játékot tudnak eladni"...blablabla...
    Abban senki nem gondolkodik hogy van egy xbox 360 a piacon amivel ha live-ozni szeretnél a warez kilőve vagy letiltanak mint a szart-->eredeti motyit kell venned...És adott egy ps3 amire a warez még nem megoldott....Így a ps3 tulajok egytől egyig,a box tulajoknak pedig jelentős része kénytelen megvenni a játékot eredetiben...Így persze hogy évről évre nő a játékeladásokban a diferencia (feltünt hogy a box megjelenése óta van ez így és erre a ps3 rátett még 1 lapáttal? Ugye?:) )....Ennyi a magyarázat nemtöbb nem kevesebb,minek ezt agyonspilázni.
  • arty
    #15
    azért ha nem lenne MS és könnyü portolhatoság 360->PC irányban, nagyon sok játék maradt volna konzol-exkluziv.

    a pcs játékosok nagyon sokat köszönhetnek az MS-nek ebből a szempontbol - még ha néha sokat is késik egy-egy port!
  • Csaba42
    #14
    "Na meg a pc leghatalmasabb előnye nálam hogy pl fut rajta a Photoshop és még sok más felhasználói program amire nekem szükségem van."
    A konzol alapvetően játékplatform, elvégre nem a netezésért, DVD-zésért veszi meg az ember. A konzoltulajok nagy részének tuti van PC-je is otthon, hogy az egyéb teendőit azon végezhesse el. Pl. anno sosem olvastam olyan kommentet sehol sem, hogy "azért vettem PS2-t hogy DVD-zhessek rajta", ellenben a jobbnál jobb játékok neveit mindig felemlegették. Én azt sajnálom, hogy a PC-s játékok kezdenek vérszegény kezdeményezéssé fajulni. Pl. a Bioshock, a Crysis egyáltalán nem köt le. Technológiailag szépek, de ez édeskevés ahhoz, hogy pénzt adjak ki rá. Ellenben szívesen kipróbálnék pl. egy G.T-t (állítólag jobb, mint az NFS, és már csak emiatt is kiwi vok). Én úgy vagyok vele, hogy csak olyan játékot veszek meg, ami tetszik, és nem csak 2-3 órára tud lekötni.

    Egyébként a konzolt is szét lehet szedni (mintha volt is valami ilyesmi vidi egy PS3-ról), csak sok értelme nagyon nincs. :)
  • retek683
    #13
    elég szomorú de ha kihal a pc-s játék világ ÉN se fogok már többet jatszani!! ennyi nem fogok ien csoffadt konzolokat vennni esetleg psp
  • HöfEE
    #12
    Hát nem tudom engem a konzolok nem tudnak lázba hozni mivel nem nyujtják nekem azt amit egy pc. Én ha játékról van szó csakis online játékokkal játszik, pl CS:Source Cod4 vagy project torque. Online játékokon belül is inkább FPS-ekkel játszom amit konzolon szerintem nem lehet normálisan játszani :S. Na meg a pc leghatalmasabb előnye nálam hogy pl fut rajta a Photoshop és még sok más felhasználói program amire nekem szükségem van. No meg én állithatok be rajta mindent, én szerelhetem össze, szerelhetem szét.
  • Tinman #11
    XBOX

    First available
    NA November 15, 2001
    JP February 22, 2002
    AUS March 14, 2002
    EU March 14, 2002

    Ne legyenünk már ennyire fajankók. A világ egyik legnagyobb cége 2001 végén piacra dob egy XBOX nevű konzolt, hogy konkurensként lépjen fel a Sony PS1 és PS2 gépével szemben.
    Dollármilliárdokat pumpálnak nyíltan vagy éppen fű alatt játékfejlesztő cégek zsebeibe, azért, hogy jól ellegyen látva a BOX játékokkal.

    Mert a hardver egy nagy nulla. Bármilyen hardver egy nagy nulla ---> szoftver nélkül!
    Egyértelmű, hogy a színvonalas játékok az egyszerű kezelhetőség, milyen könnyedén csábítja át a kényelmes és nagyon gyakran IT placcon hót' hülye embereket konzolozni.
    Innentől ez meg már egy öngerjesztő folyamat, ugyanis ha tömegek szépen lassan átállnak a konzolok mellé, akkor a fejlesztők is kevésbé vagy egyáltalán nem törődnek a PC-s platformmal.

    Tehát ebből a fenti táblázatból én inkább azt a konzekvenciát vonom le, hogy a Microsoft megváltoztatta a piacot... nem volt nehéz, gyakorlatilag a legmeghatározóbb cég ezen a sárplanétán.
    Vagy ha úgy tetszik a PC-s játékpiacra súlyos csapást mért. Természetesen a warez is közrejátszott az átalakulásban, mert míg PC-n relatív egyszerű hozzájutni és elindítani egy wrz játékot, addig konzolon ez sokkal nehezebb és a szankciók /örökban a Live-ról/, még óvatossabbá tették a játékosokat.

    Nem szoktam éltetni az MS-t, de nagyon jól játszik. Kiválóan csinálja azt amit csinál, le a kalappal előttük!
    Egy nagy szálka azért van a szememben... az a fránya hardver.
    Az XBOX 360 az RROD-vel, a túlmelegedéssel és a porszívó hanggal minden csak nem vonzó. Bezzeg a játékok... azok viszont szép számmal érkeznek és nagyon, de nagyon finomak. Micsoda skizó egy helyzet
  • 4TUN3
    #10
    Griphons,
    nem kell attól tartanod, hogy lassan elfogynak a PC játékok és Neked is konzolra kell átállnod, ettöl ne félj. A 'nagyon müvelt és túldiplomázott okosok' pedig rendesen körbe szokták járni a témát, mielött elemzést készítenek belöle. Szakemberek ilyen jellegü minösítése Rólad többbet elárul, mint hinnéd de nem ez a hozzászólásom lényege, nem kell reagálnod rá, csak gondold végig.
    Természetesen, a konzolos játékok többe kerülnek, mint a PC-s, ezzel mindenki tisztában van.
    Viszont: mennyit költ az átlag PC-s játékos évente hardverfejlesztésre, hogy 'eldöcögjön' a masináján a legújabban kiadott gém? Mégegyszer: nem Rólad van szó, hanem az átlagról. Meg tudod saccolni?
    Ezzel szemben: mennyit kell költenie a konzolosnak hardverfejlesztésre? Ezt megmondom én: öt éven keresztül (vagy amíg nem jön az újabb generáció) semmit!

    Az online játékok népszerüségének növekvését illetöen teljes métékben egyetértek Veled. Ez a jövö útja, a videojátékok végre nem szétválasztják az embereket, hanem összehozzák öket, ez dícséretes és támogatandó. Azt viszont rosszul látod, hogy konzolokon egy-két online game lenne csak, nézz körül rendesen.
    Segítek: a 'Games for Windows Live' online játéktér az Xbox Live-ból nötte ki magát, ami már 2002 óta itt van. Jól müködö, átlátható rendszer, 'közös nevezöre' hozza a játékosokat. Nézd majd meg egy-két év múlva, hogy a PC-s online játékok mekkora hányada fog ezen keresztül zajlani?
    (Már nem tartozik szigorúan a tárgyhoz, de a PS3 pont ezért van szó szerint behozhatatlan hátrányban az X360-an szemben, mert PS fronton nincs akkora kultúrája és támogatottsága az online jáccázásnak: ök most kezdtek rádöbbenni arra, hogy a dolognak ezt a felét elhanyagolták a PS2 ideje alatt, csak az eladott gépekre alapoztak és próbáltak abból minnél többet kihozni, most pedig már késö a bánat, nem fogják tudni behozni ezt a lemaradást. Ettöl még nagyon jó hardver a PS3, de ez a hiányossága pótolhatatlan)
  • cenobite
    #9
    Ezek nem ferdítések, ezek tények. A pc-s játékosok nagy része warezol (kivéve ugye az online cuccok pl.), ergo az eladások stagnálnak. Ha megnézel mondjuk egy top 10 PC-s eladási listát, abból kb. 6-7 helyen a Sims és WoW (+ezek kiegészítői) csücsülnek. Néha beüt egy nagyobb cím, de ez a tendencia.

    Persze aki mondjuk WoW fanatikus, vagy szimulátor, menedzser program rajongó - és idejének 90%-ában ezekkel a játékokkal játszik, az eleve nem vásárol annyi játékot. Konzolt meg pláne nem, mert az dedós .
    A PC-s játékeladások már jóideje zuhannak, ez a cikk megjelenhetett volna egy éve is, csak kicsit más számokkal. PC-s játék szerintem még lesz egy ideig, meg a garázsfejlesztések is mennek azért, de a nagy kiadók inkább a konzolokra fókuszálnak. Persze lehet, hogy egy adott játékot kitolnak pc-re is, de hasznuk a konzoleladásokból lesz. Ez 100%. Only PC-s blockbuster cucc szerintem nem nagyon lesz... (ne legyen igazam)

    Én is sokáig pc-ztem, de kb. 2004-ben vettem egy ps2-t, azóta pc-n egyre kevesebbet (mostanában csak Sim City4, meg néhány manager játék) játszok. Tavaly megvettem a 360-at úgyhogy számomra a pc-s játékipar és a hozzákapcsolodó hardwervásárlási mizéria hál' istennek a múlté. Persze néha nosztalgiábaól előveszem a Baldur's-t, Fallout-ot, Morrowind-et, ilyesmit... :)

    Ui.: Igen, tudom, hogy igazán ütős szimulátorok csakis pc-n vannak, tudom, hogy konzolon nincs WoW, nincs Sims, nincsenek üzleti magager játékok. És szövegszerkeszteni sem lehet. :)
  • Cat #8
    Viszont ha valaki wowozik, akkor egy két év alatt kifizetett soktizezer forintot, és gyakorlatilag csak egyetlenegy játékot vett. Szóval az MMOk biztosan nincsenek benne ebben a statisztikában, de ebben az egészben nem is ez a lényeges, hanem a tendencia megerősítése, amit mindenki láthat maga körül.
  • Seth
    #7
    Miben nyerne a pc? Eladott játékok számában? Jó vicc
    Konzolra 10x annyi játékot tudnak eladni, nesze statisztika
  • Gerygrey
    #6
    Persze, darabszám nincs megadva, ott egyértelműen a PC nyerne.

    De kit érdekel a statisztika, én akkor is PC-n fogok játszani. Mint ahogy a nézettségi adatok szerint is a Győzikét kedvelik a legtöbben, attól még nem jó :)
  • R0sc0
    #5
    tenényérgép
  • Griphons
    #4
    Ez vicces. Azt beleszámolták, hogy egy konzoljáték ára 2-3-szorosa a PC játékokénak?
    Egyébként az ilyen ferdítéseket - amiket a nagyon művelt és túldiplomázott okosok statisztikának hívnak - legalább százféleképpen lehet magyarázni.
    Pl.: én már évek óta online játékokkal játszok, ergó nem veszek játékot, letöltöm netről, és hozzáférést veszek. azután pedig csak frissítek. És az online játékok egyre népszerűbbek, míg konzolokon még nem terjedtek el annyira (egyről kettőről tudok...).

    Nem vagyok a konzolok ellensége (psx-em még volt nekem is), de az ilyen egyoldalú statisztikákat ki nem állhatom.
  • sanner011
    #3
    Á, az túl cikis téma. :D
    Amúgy meg, én is beszereztem egy PSP-t, de attól még marad a PC is... :)
  • bertino
    #2
    inkább azt számoljátok, hogy az összes X360ból mennyit vágott kukába az MS...
  • sirpalee
    #1
    Már évek óta fokozódik a különbség és egyre több a konzol vétel mint a PC. És valami csoda folytán nem tűntünk el még mindig :) . Inkább azt számolják ki, mennyit kültenek az emberek PC és mennyit Konzol hardverre, más lenne az állás :) .