273
  • Cat #73
    "Az utolsó grafikonról az olvasható le hogy a PC-ről az emberek a telefonra váltanak..."

    A tenyérgép az nem telefon, hanem Sony PSP és Nintendo DS.
  • retek683
    #72
    teljes mértékben igazad van !! a PC a legjobb univerzális játék gép !! -De sajna azt kell mongyam hogy pénz beszél kutya ugat !! a konzol játékokba van a pénz az emberek a konzolt veszik nem igényel nagy tudást egyszerű a kezelés szal jó kis lámáknak való dolog ez, meg a kis anyuci kisfiának aki megkapja karácsonyra .... ebbe van a pénz Ők még szép hogy megveszik a játékot hisz azt se tuggyák miaz a warez,, ezt nagyon jól észrevették a konzol/játék gyártók , nagy pénz van ebben már csak egy jó árat kell megcélozni a konzolra, a játékok árát meg az egekbe rakni is hát még zsép hogy ha már kiadott 80000 et a gépért 15 -ért megveszia játékot mer nem tud más utat, így a nagy biznisz lehetőségnek köszönhetően a pc kiszorlut sorra jelennek a konzol exluzívek, így a konzolok ára csak csökken meg csökken !! szal ez van pénz beszél kutya ugat!!- lassan tényleg eljön az idő a PC-s játékoknak leáldoztak!! vagy csinál magával a parasztvakító (INtel AMD nVidia) csapat vmit vagy Ők is bezárhatják lassan a bazárt!! szerintem ezt Ők is érzik ezt, ezért vanna ezek a nagy áresések példátlan best buy kártyák !! Én még ki cod4 ezem magam már nem is költök inkább gépre konzol szar nem kell , olykor olykotr előveszek vmi régit szórakozgatni , de lassan az Én gamer pályafutásomnak is vége:):) egy hobbival kevesebb:) van belőle mongyuk!!
  • dronkZero
    #71
    De jó nagy hülyeségeket tudtok mondani... :P

    "Kipörgetés után meg jöhet a cserebere, és attól kezdve az már nem kerül pénzbe, képzeld!;)))"

    1. Ha van egy játék, ami annyira tetszett, hogy végigjátszottam, azt általában nem akarom "elveszíteni". A 90Ft-os DVD-re kiírom, aztán megvan nagyjából örökre. Ha akarom, hónapok, évek múlva előkotrom megint, aztán játszok vele megint. Csereberélős módszerrel csináld utánam!
    2. Inkább bukok egy 90Ft-os DVD-t (azt sem, mert image-ben van meg, amíg ki nem derül, kell-e), mint ~18000Ft-ot, aztán a szopást, hogy találjak balekot, akivel el tudom cserélni.

    "amin éppen hogy elvánszorog a legújabb program, miközben ugye mindenki a legjobb géppel szeretne játszani. "

    Mindenki..? Faszt. Te, meg akinek hasonlóan fingja nincs hozzá, na meg a grafikabuzik igen. Nekem spec ráér, meg nem a grafika érdekel. Egy jó játék szar grafikával is jó játék. Általában egy csúcsgép kibír úgy kb 4 évet. Ja, le kell venni a grafikát? Persze hogy le kell, mert a PC közben _fejlődött_. Na, a konzolod 4 évig nem fejlődik. Ha akarsz, sem tudsz belőle többet kihozni.

    "2002-03 körül sarokba vágtam a PS2-t mert egy sima GF2 kártya lealázta és jöttek olyan gámák, mint pl a Lock On, vagy a RtcW:ET."

    Ne félj, ez lesz 2 év múlva a PS3 meg az XBOX360 sorsa is, egy középgyenge PC teljesítményét fogják tudni nyújtani. Aztán akkor lehet majd nyálcsorgatva várni évekig a PS4et meg az XBOX720-at, meg basztathatni a PC-seket, hogy az majd milyen kurva jó lesz. Aztán esetleg koppanni a hülyeségeken, hogy túlmelegszik, vagy nincs itthon netes támogatás...

    "De sajna azóta csak várok, hogy igazán döbbenet gámák jöjjenek."

    Elárulok egy titkot: _soha_ nem lesznek olyan jók a játékok. Ezt nosztalgiának hívják, nem platformhoz köthető, és teljesen szubjektív. Szerintem például a RtcW:ET elég béna.

    "a persze, csak 1 jó graf kartya kell, ami kerül 100000Ftba,"

    Aki 100ezerért vesz grafkártyát, az meg is érdemli. Röhögve megengedhetném magamnak, de nem leszek olyan hülye. Pár hónap alatt felére-harmadára esik az ára. Na, akkor kell megvenni. És elég kétévente cserélni.

    "Az egeres célzás meg utolérhetetlen ugye, és külön potival tudod állítani/finom hangolni a mozgás sebességét.
    PC-n ilyesmit még nem nagyon láttam;)"

    Mert ki kéne nyitni a szemed. Volt egy időben ilyen, csak leszoktak róla, mert faszság. Logitech MX510-esem tud ilyet, első dolgom volt kikapcsolni rajta ezt a funkciót. Képtelenség megszokni. Én egyébként kb '99 környékén írtam scriptet magamnak CSéhez(ja, csináld utánam konzolon!), ami levette az egér érzékenységét amikor bezoomoltam sniperrel. Gondoltam, majd pontosabban fog menni a célzás. Hát nem jött be, használhatatlan.

    "a hüvelykujjad egyetlen mozdulatával tudod állítani, hogy futsz, lopakodsz, osonsz vagy amit akarsz!;)"
    Nekem meg van ~30 gomb a bal kezemnél...

    "Az analóg karok azért analóg karok, hogy tud szabályozni a mozdulat sebességét. Ha kicsit húzod kicsit halad, ha nagyon húzod nagyot halad. Így működik,megszokás kérdése"

    Azért lehet, hogy cafatokra késelném a hátad egy multis FPSben, bármennyire is "nagyon húzod nagyot halad"...

    "Amúgy hogy is van ez: Az a PCs aknek nincs konzolja és a konzolos akinek van (függetlenül attól hogy van PCje is)?"

    Nem, az a "konzolos", aki a PC nyilvánvaló előnyei ellenére csúsztat és erősködik, csak hogy bebizonyítsa, hogy a konzol jobb.
  • Hoz_Hun
    #70
    Szerinted mi ezek között a külömbség?
    Arcade, Elite, stb, mást ad a gép mellé (vinyó, kábelek, játékok,...), de a gép maga tök ugyanaz.
    Ezek a kategóriák azért vannak, hogy ne legyél rákényszerítve hogy esetleg tök fölöslegessen legyen még egy távirányítód, bazi nagy vinyód, meg x hónam LIVE! Gold előfizetésed.

    De ha úgy jár mint a PC, akkor mi van? Max visszatérek a PC mellé játszani(feltételezve hogy a PS is elkurvul, meg a Nintedo is építgetős móka lesz).
  • opeca
    #69
    Próbáljál meg nem csípőből tüzelni, hanem észérvekkel, átgondolva.

    Az XBox jelenlegi(!) kínálata (www.xbox.com):

    Xbox 360 Arcade:
    ALL XBOX 360
    GAMES

    Xbox 360:
    ALL XBOX 360
    GAMES +
    OVER 300 XBOX
    GAMES

    Xbox 360 Elite:
    ALL XBOX 360
    GAMES +
    OVER 300 XBOX
    GAMES

    De ugyen, kérem, nincs itt szegmentálódás:)
    Figyelj, nekem mindegy, úgy fogtok járni mint a PC, lesz 10 féle XBox, aztán ha minden játékkal játszani akarsz, veheted majd aranyárban.

    Én szóltam.
  • LCO
    #68
    Egy jó vga ott van a konzol árában...
  • daneelolivaw
    #67
    hát én annyit tudok, h én nyáron veszek egy ps3-mat
  • Sanyix
    #66
    Mindent értek, csak te nem értesz semmit :) ezt írtam le.
    Mivan talán ideges vagy? :D
  • floatr
    #65
    Szerintem megrekedt a vita :D
  • floatr
    #64
    Akinek inge vegye magára nyugodtan...
    A paraszt meg nem talált, bizonyára a környezetedből indulsz ki :)

    Najó a savazást hagyjuk inkább a suttyókra. Zisz iz máj opínyjön
  • NEXUS6
    #63
    ;)))
    Először is pl az UT3 támogassa a bill+egérzetet PS3-on, de ez végül is nem mindegyik játékra jellemző.
    Másodszor van még annál is jobb!!!!
    Úgy hívják FragFX. Balkézben egy fél kontroller analogkarostul, jobkézben egér amin ott az összes jobboldalon levő gomb.

    Mivel a mozgás analog karon valósul meg, a hüvelykujjad egyetlen mozdulatával tudod állítani, hogy futsz, lopakodsz, osonsz vagy amit akarsz!;)
    Az egeres célzás meg utolérhetetlen ugye, és külön potival tudod állítani/finom hangolni a mozgás sebességét.
    PC-n ilyesmit még nem nagyon láttam;)
  • IGAZIWILLIAMS
    #62
    Nemtom mit nem értesz azon amit leírtam hülyegyerek...lerajzoljam,vagy leírjam lassabban?
  • Sanyix
    #61
    Nem, te nem :)
  • floatr
    #60
    Of korsz. Én is...
  • Molnibalage
    #59
    Gondolod? A hazai repszimes ismerőseim átlagéletkora 30 körül lehet és kb. a felük nős és gyerekeik vannak. A fejlesztőcsapatban ahol vagyok az áltagéletkor 40 körül van, a legidősebb tag 60 felett van és unokái vannak... Egy fiatalabb ember van nálam pedig én is 25 vagyok...

    Az elémleted abban igaz, hogy azért hal ki ez a múfaj, mert sok ostoba és buta seggfej van aki fikázni azt tud, de tanulni nem. és nincs bennük semmi kitartás egy repszimhez.

    A repszimes közösség köszöni szépen jól megvan és fejleszt magának repszimet, ha máshogy nem megy.

    Csetelni meg nem szoktam soha egy chat oldalon sem voltam életemben.

    Ha nem lenne ott a :) kapnál tőlem egy virtuális pofont. Sértegesd a jó tudodkidet te paraszt.
  • Seth
    #58
    Az analóg karok azért analóg karok, hogy tud szabályozni a mozdulat sebességét. Ha kicsit húzod kicsit halad, ha nagyon húzod nagyot halad. Így működik,megszokás kérdése
  • HöfEE
    #57
    Na akkor légyszi mondd már el, hogy pl egy konzolos FPS nél hogy rántasz? Egér ugyebár nincsen. A célzást még csak csak el tom képzelni de mivan ha rántani kell vagy olyan szituáció jön elő hogy csak egérrel lehetne megoldani?
  • Sanyix
    #56
    Én a valóságot mondtam :)
  • floatr
    #55
    Ez olyan szubjektív tod. Mint az is, amit mondtál :D
  • Sanyix
    #54
    Nemtom ez neked honnan jött, de az egész hülyeség :)
  • floatr
    #53
    A repszimekkel kapcsolatban volna egy észrevételem. Régebben iszony sokat próbálkoztam h megszeressem ezt a műfajt, bár a filght simulator-hoz nem voltam elég perverz. De irtózatosan sok ebaszott óra után rá kellett döbbennem, h ez a műfaj olyan embereknek való, aki nem akarnak kimenni az utcára se, nincsen senki épkézláb ismerősük (leszámítva a csetkontaktokat), és soha az életben nem fogják továbbörökíteni a génkészletüket.

    Röviden nekem nagyon úgy tűnik ez alapján h a repszimes közönség a darwini elvek alapján előbb-utóbb eltűnik, azaz a repszim műfaj nem számít :)
  • Sanyix
    #52
    LOL
  • floatr
    #51
    Nagyjából...
  • NEXUS6
    #50
    Őööö... A repszimes résszel tökéletesen egyetértek. De az autósszimmel nem. A PC-re kiadott autó "szimek" kezelhetőségben, a vezetés valósághűségében a közelében nincsenek a jobb konzolos autó "szimeknek". Igaz PC-n még az úton átmászó hangyák átlagos hasmagasságát is beállíthatjuk, csak ettől ugye nem lesz valósághűbb a dolog.
  • Cortex
    #49
    "Az utolsó grafikonról az olvasható le hogy a PC-ről az emberek a telefonra váltanak...
    Nem nagyon hiszek az ilyenbe.A PC-be csak egy jó graf kártya kell és játékgép lesz, ez még mindig olcsóbb mint a konzol és legalább követi a fejlődést.

    El nem hiszem hogy még mindig veszik a PS2-őt..."

    PCről az emberek telefonra váltanak... Ezt te sem gondolod komolyan. Az olyan lenne, mintha autóról biciklire váltanék...
    Ja persze, csak 1 jó graf kartya kell, ami kerül 100000Ftba, annyiból már veszek egy konzolt is. Ha meg rosszabbat veszel, akkor meg ba**hatom, mert 1, max 2 év múlva cserélhetem, mert nem visz már semmit... A konzolok meg legalább 5 évig jók(pl. PS2 2000 óta napjainkig)...
  • Sanyix
    #48
    Húzd már fel a redőnyt, az agyadban! Nagy ott a sötétség :)
  • Sanyix
    #47
    Autós arcade játékokkal azért jól elvannak látva a kanzolok, repszimu meg új évek óta a PC-n sincs, csak kiegek, meg gagyi garázs próbálkozások, konzolon meg azok az évekkel ezelőtti szimek sincsenek, amikre pc-n folyamatosan készülnek a kiegészítők, és egyre több új dolog van benne.

    Így helyes a mondat :)
  • Hoz_Hun
    #46
    Amúgy hogy is van ez: Az a PCs aknek nincs konzolja és a konzolos akinek van (függetlenül attól hogy van PCje is)?
    Szóval akinek van konzolja az már nem PCs, és arról van szó, hogy a hardcore PCs-ek probálják meggyőzni a konzollal rendelkező kollégákat, hogy milyen hülyék hogy van konzoljuk. Ugye jól vettem le?
  • NEXUS6
    #45
    Akkor térjünk majd vissza ha ezek a "lesz" kategóriából átjönnek a van-ba.

    Addig meg kösz szépen elkonzolozok;)

    2002-03 körül sarokba vágtam a PS2-t mert egy sima GF2 kártya lealázta és jöttek olyan gámák, mint pl a Lock On, vagy a RtcW:ET.
    De sajna azóta csak várok, hogy igazán döbbenet gámák jöjjenek.
    Jelenleg a konzolban tényleg nagyobb a potenciál. A cikk is erről szól. És úgy néz ki a fejlesztők is elsődleges platformnak tekíntik a PC-vel szemben. Szal miröl beszélünk?
    Repszimek egyelőre még nem jönnek konzolra garmadával, de sajnos PC-re se igen!!!
  • Hoz_Hun
    #44
    Gondolom akkor TVd sincs és a kocsidat is folyamatossan testre szabod. Nem nagyon értem mit értesz a személytelen alatt. Nem vele alszom, csak játszok rajta, mint ahogy a DVD lejátszón filmet nézek. Háteret Boxon is csilli-villizheted, ha akarod. Én pl hagytam úgy ahogy van, mert nem szöveget szerkesztek rajta hanem játszok. Nekem arra kell betegyem a játékot aztán mennyen, effektíve kevés időt töltök a menüben.
  • NEXUS6
    #43
    Hát ha a testreszabás lényeges elemeket érint az legtöbbször a teljesítményt is érinti ugye. Ilyen szempontból a konzol valóban nem testreszabható. PC esetében szíved joga összerakni egy ótvar gépet, amin éppen hogy elvánszorog a legújabb program, miközben ugye mindenki a legjobb géppel szeretne játszani.
    "Sajna" konzol esetében mindenkinek standard gépe van. Szal azzal ugyan nem fogsz villogni, hogy a te gépen bezzeg. Viszont ha gondolod tervezhetsz magadnak saját kezelő felületet, moddolhatod a házat, stb.

    Varez helyett meg ott a cserebere, eredeti dobozos gáma kipörgetésére az ember kicsit több erőfeszítésre is hajlandó. Mint ha a 90 Ft DVD-re írt gámája nem jön be az első 5 perc után és megy a sarokba. Kipörgetés után meg jöhet a cserebere, és attól kezdve az már nem kerül pénzbe, képzeld!;)))
  • Hoz_Hun
    #42
    Ja kurva nagy szarban leszek, főleg hogy a PC-hez már évek óta minden lóf@szt fejleszteni kell...

    Az meg aztán marha nagy szegmentálódás hogy x meg y méretű vinyót adnak hozzá, meg vezetékes vagy vezeték nélküli távirányítót. Be vagyok szarva nagyon,.. hűha.. de szegmentálódik ez a konzolpiac, azta mindenit.
  • Molnibalage
    #41
    Ezalatt meg mit értesz? Az Falcon széira él és virul. DCS egyszer majd lesz és a Fighter Ops fejlesztése is szépen haldgat. Minden idők legdurvább repszime lesz, de fejlesztés tekintetében még a legtöbb játéknak is odaver rendesen. Támogtja majd az erőforrásmegosztásos számolást. Hány játék mondhatja el ezt magáról?
  • NEXUS6
    #40
    Igen.

    Az X360-nál elég sok szolgáltatást érhetsz el játék közben, PS3-nál egyelőre sokkal alapabb és sajna opcionális az amit az OS nyújt a játék futása közben(pl van ahol be tudsz lépni a beépített böngészőbe, vagy üzenetet küldhetsz, vagy zenét indíthatsz, de erre vonatkozóan a SONY sajna nem kötelezte a játékkészítőket teljeskörű szolgáltatásokra, így általában lexarják), de erre az évre ott is ígértek ilyen szempontból teljes funkcionalitást.
  • Molnibalage
    #39
    És miért tartsak konzolt és PC-t is otthon? Akkor inkább egy PC.
  • NEXUS6
    #38
    Naja csak ugye Home jelenleg zárt béta fázisban van, amit várhatóan rövidesen nyilttá tesznek. Valóban a PS2-nél sokkal többet is lehetett volna tenni, de most sokkal többet tesznek is, sőt még anál is többet, mint ami a "csúcshyperxuper" lájvban van.

    Szal a Homeban pl. klánozni lehet, ha a tagok összegyültek egyszerre indíthatják a játékot.
    És attól több és közösségibb ez a 3D megoldás, hogy a szobában látod a többi avatart is, nem egy egydimenziós cstornán keresztül kommunikálsz a többiekkel, hangban vagy írásban.
    Gyak folyamatosan kommentelheti mindenki, ami a szobában zajlik, sokkal emberibb az egész.
  • Vogel
    #37
    Most jutott eszembe, MMOnál gyakran teszek be zenét, winampon vagy akármin. Több process futhat konzolon?
  • NEXUS6
    #36
    Hát ez monnyuk nem feltétlenül igaz, mert pl a Burnoutnál az online esetében, ha vinyó nélküli X360-ad van akkor gyak ugrott az online játék!!!
  • Vogel
    #35
    Soha nem veszek konzolt, személytelen mint egy vhs lejáccó. Nem testre szabható. Ja és igen, a warez sokat dob a latba hiába mindenki azt állítja hogy Original-huszár.
  • opeca
    #34
    Szövegértelmezéssel, hogy állsz?
    Na, akkor még1x fuss neki:

    "Míg régebben csupán egyféle konzoltípusra gyúrt az adott gyártó, manapság, mindegyik már többféle konzoltípust vezet be.

    Már van ilyen, olyan extrákkal felszerelt, sima, könnyített stb., már csak egy lépés kell ahhoz, hogy teljesítménybe is befolyásolják az adott konzolokat."