273
  • Zóanagyvarázsló
    #153
    Nyilván lesz, nem azért lovagolják meg számos kiegészítővel és a konzolos mellékvágánnyal a frencsájzot, mert ne lenne igencsak sikeres (> 1 millió). Sőt, eleddig lényegében főleg PC-s sikerekről beszélhetünk, hiszen az említett spin-off eladásait még nem tudhatjuk. Szóval szint emidnenki úgy véli, hogy előbb-utóbb lesz. Szerintem egyébként lesz új NFS is, tehát vannak még hasdonlóan merész tippeim :)

    Mellesleg szégyellem, sok régi játékkal játszottam, de Civilizationből nekem a negyedik epizód az első, és bizony nagyon tetszett. Nekem úgy tűnik, a túlnyomó többség (és nem csak a nagyközönségre, hanem a széria régi rajongóira is gondolok) igenis megelégedéssel fogadt az új részt, persze sokaknak a II vagy a III kedvence, de szintén sokaknak a IV. Az említett konzolos rész egyszerűen más lesz, mást is kell tőle várni. Elvileg Baldur's Gate és Fallout is van konzolra, csak azok éppen nem RPG-k, és állítólag nem sikerültek túl jól.

    Molnibalage: Ha diplomáciát keresel, akkor HoI vagy EU. Ezekhez képest a Civ vagy a TW csak egy kis arcade közönségjáték :) Egyébként én is azt remélem, hogy a Civ V és az Empire Total War hoz jelentős fejlődést e szempontból, utóbbi esetében ígérgetik is bőszen, bár ez eddig is így volt.
  • Molnibalage
    #152
    Igen, az. :)
  • narumon
    #151
    gyártónként változik és le van irva. Nem azt mondom hogy kevés csak kijavitott hogy nehogy azt higyje valaki hogy egyszer vesz egy memóriát és azzal éldegél és 25 év múlva is kicserélik neki.
  • narumon
    #150
    "Az RPG folytatások valszeg jók, csak az elődeikkel sem játszottam már (kivétel a Broken Sword I., de azt nem toltam végig.)"

    Gondolom elirás de a Broken Sword az nem RPG hanem kalandjáték.
  • narumon
    #149
    No ez tény hogy Pcnél sok az ilyen budget, csak soxor már semmi kedvem nincs vele játszani, mert ölég idősek, persze azért én is beszereztem párat. Node konzolon is lehet okoskodni csak nyitott szemmel kell járni. Vettem Halo3-at 5000-ért, Rainbow Six Vegast 3e-ért. Egy egy ilyen game egy hónapban szintén nem terheli meg a pénztárcát. Most Mass Effectből próbálok valami ócsót kifogni.
  • Molnibalage
    #148
    Mi az, hogy "tervezett" élettartam? Ez hol van felüntetve, deklarálva, meghatározva, stb? Ez így a nagy büdös semmi... Mondjuk, ha 5 évet jelent minimum akkor nem nagyon érdekel. Egyetlen konfigom sem húzta 5 évig.
  • narumon
    #147
    "Mit?"

    A tervezett élettartam végéig (5 év - 8 év) van rá garancia.
  • NEXUS6
    #146
    Honnan tudod, hogy lesz olyan, hogy Civ V(PC)?
    Nem kötözködés akar lenni.

    Nekem úgy tűnik ebből a műfajból már kihoztak mindent, amit ki lehet. pl rémisztő volt, hogy Sid Meyer azt nyilatkozta, hogy nem nagyon játszik ilyen típusú gámákkal. Szal akkor honnan szedi az ötleteket???!!! - nem feltétlenül másolásra gondolok -

    A Civ4 kicsit csalódás volt, rengeteg változás viszont nagyon kevés fejlődés, a változások ugyanis nem voltak koherensek. Tök jó volt a moddolhatóság, de ha az agyonmoddolt játék lett a jó végül is, akkor mi a faxomat csináltak a fejlesztők? 1-2 hónapig szenvedtem vele, de sajnos tényleg szenvedés volt, nincsenek túl jó emlékeim róla (hívatalos nagy kieggel már nem is próbálkoztam) az eredetihez képest a felmelegített konzolos verzió is előrelépés lehet.
  • Molnibalage
    #145
    A demót próbáltam, csak akkor még olyan gépem volt, hogy barmi lassú és játszhatatlan volt rajta. 512 RAM és egy Radeon 9200-es karim volt akkor...

    A Total War nem rossz, az RTW-vel toltam is egy darabig és nem is volt rossz. A MTW2-őt kipróbáltam, de amit az AI ott művelt az enyénszólva felháborító volt. CIV IV AI szintén ilyen. A diplomácia csak dísznek van mindkét játékban.
  • Zóanagyvarázsló
    #144
    Nem is hagyományos vonalat követő RTS-ektől kell újszerű játékélményt várni. Ott van az Airborne Assault, a Hearts of Iron, az Europa Universalis, ezek mind realistábbak, "stratégiábbak". De említhetném a Total War széria csatáit is. A CoH szerintem amúgy abszolút szórakoztató, vannak újításai is, de tényleg nem stratégiázást kell tőle várni, hanem egy "CoD RTS"-t.

    A HoMM V távolról sem a III leklónozása, elég sok elemet vesz át a IV-ből is, számos új feature-t is fel tud mutatni, de kissé eklektikus. Egy demót talán érdemes lenne kipróbálnod.
  • Zóanagyvarázsló
    #143
    Van infód a Civ V-ről? Szerintem te inkább konzolos spin-offra gondolsz, az pedig alapvetően más, szűkebb lehetőségekkel. Kár keverni a "nagy" Civ-vel.

    Tinman: Én is szoktam nézegenti az olcsó címeket, bár vidékiként erre boltban ritkán van alkalmam. De eBayen is lehet kis szerencsével 1 dollárért vagy fontért vásárolgatni.
  • Molnibalage
    #142
    Honnan lopod rá az időt?
  • Molnibalage
    #141
    Ebből ami jó lehet az NWN2, de azt csak más gépén láttam. Crysis egy rossz vicc a szuperkatona a kiképzett kommendós a távcsöves puskát nem tudja egy 100 méterre levő célon tartani. Röhej... (Egy mesterlövésznél kb. alapkövetelmény, hogy a saját lőszerét keresztüllője fekvő pozícióból 50 méterről...)

    CoH demójával toltam, ócska volt. A RTS NEM stratégia. Pont. Ez a fejta ami most van nem. Majd ha TÉNYLEGESEN real time-ban (igen 1:1) lesz valami és reális akkor tényleg. Ez így csak bohóckodás és klikkelőbajnokság. A Dune II óta alig változott valami...

    Two Worlds-ot vártam, de olyan szutyok lett, a Demo-val 10 percig sem bírtam. Ócska irányjtás és iszonyat randa volt a gépigényhez képest az Gothic3-mal összevetve pedig az is egy optimalizálatlan cucc.

    A Heroes V nekem valszeg nem tetszene, mert ahogy halottam a III stílusához tért vissza, nekem meg a IV. volt a kedvencem az új hősök miatt..

    Az RPG folytatások valszeg jók, csak az elődeikkel sem játszottam már (kivétel a Broken Sword I., de azt nem toltam végig.)

    A többről néha még azt sem vágom mik, de nyilván azért mert tucat RTS, FPS anyámtudjamik 0 komoly újtással. Itt a bibi.
  • NEXUS6
    #140
    "Mellesleg néhány tradicionális műfaj valójában nem is halott, csak a mai közönség a hype hiány amiatt nem botlik beléjük. Mind a kritikusoknál, mind a pénztáraknál rmeekül szerepel a Galactic Civilization sorozat (TBS), most a Sins of the Solar Empire készül hasonló utat bejárni."

    Civ sorozat következő részét elsődlegesen konzolokra adják ki, a GalCiv fejlesztői meg valamelyik konferencián nemrégiben egyre határozottabban buzdították a műfajban érdekelteket, hogy nyissanak a konzolok felé.
    A GalCiv-nek nagyon örülnék.;)
  • Zóanagyvarázsló
    #139
    A PC, mint játékplatform halálán ironizáltam, egyébként nem komolyan gondolva azt, nem a forgalmazók árpolitikáján.

    Szerencsére egyre több cím nyit 8k alatt, ez azért biztató. Az árak csökkenésének a gátja az olykor fejét felütő forgalmazói/terjesztői kapzsiság (lásd például WoW: BC CE, laza 30k-ért kínálták) mellett a világpiaci árak, ezen pont a lokalizációk is segítenek. Amellett, hogy hiba csak a fizetésekkel takargatni a hazai mentalitást, tény, hogy jelen életkörülmények mellett idehaza egy átlagember számára más az lélektani határ, mint egy nyugati számára, így ez midneképpen szükséges.
  • Tinman #138
    Utóbbi?
    Ebből 2-3 volt olyan, amit megbántam, hogy letoltam, a többi remek élmény volt, soha nem felejtem el őket.
  • Tinman #137
    Erre van egy sztorim, eredeti játék kedvelőknek kötelező elolvasni :-D

    Kb. 6 hónapja megvettem a Myst full collection-t, nagy kalandgamer (is) vagyok, muszáj volt. Kezdjük azzal, hogy 5 full Myst cím volt benne, 6k körül, nagyon szép csomagolásban.
    Nem olyan rég látom, hogy 690 Ft-ért... jól olvastátok, 690 Ft-ért van magyarul a Myst 4. Vettem belőle 2 db-ot, hátha tönkremegy a 3 lemez közül valamelyik :-DDD
    Imádok különben 990-ért játékot venni. Legutóbb megvettem a Far Cry-t, Dragonshard, Worms Forts, !!!Scrapland!!! címeket. Konzolon ilyet soha nem tudtam még tenni, hogy minden hónapban csak úgy veszek 4-5 nagyobb nevet és nem megy rá a fél fizetésem. Ezt a kiadást természetesen meg sem érzem/hó.
  • NEXUS6
    #136
    Nézd lehet hogy sznobosan írtam, de akkor is az a helyzet amit te is írsz.
    A kispénzüek, kis országok a PC oldaláról még annyira sem számítanak, mert a nagy címek sem itt csinálják és a HW gyártók sem innen gazdaxanak.

    Szal lehet dacoskodni, hogy a PC bezzeg, de kispénzűként sem bizti, hogy PC-vel jársz a legjobban. Szal szerintem nem sznoboskodás volt amit írtam.

    A magam részéről olyan játékplatformnak vagyok híve, ami a játék mellett egy otthoni felhasználó számára sokkal szélesebb szolgáltatásokat is ad, mint egy Nintendo termék általában.
    Ilyen volt az Amiga annak idején, és ezt találom meg most a PS3-ban, ami ilyen szempontból nem tipikus konzoljószág.
  • Molnibalage
    #135
    Mit?
  • koschwarz
    #134
    hát nem is tudom, hogy szánjalak vagy irigyeljelek...
  • Zóanagyvarázsló
    #133
    Erre pedig az áll, amit a rétegműfajokról írtam. Még egy jó darabig fenn fognak maradni, legalábbis bízom benne. Viszont kíváncsi vagyok rá, hogy milyen próbálkozások lesznek még a konzolos átültetésre. (Például a Football Manager utóbbi részei sem PC-only-k már.)
  • Tinman #132
    törölt hozzászólás
  • koschwarz
    #131
    bizonyos értelemben végkiárusítás, mert inkább csökkentenek az áron, mert talán többen megveszik mint warez-ben szerzik be...de azért nem jellemző, nem sok játék csúszik 10k alá pc-re sem...
  • Tinman #130
    Így van. A legtöbb az 10 év, ha élettartam garit mondanak, az 99 hónap vagyis picivel több, mint 8 év. Azért ez sem rossz.
    Elnézve a gépemet, hangosan felröhögtem:

    -Ram-->8 év /Corsair/
    -HDD-->5 év /WD RE2/
    -VGA-->5 év /BFG/
    -táp-->5 év /Chieftec/
    -alaplap--> 3 év /Asus/
    -CPU-->3év /Intel/
    -monitor--> 3 év /Samsung/
    -egér--> 2 év /Logitech G5/

    Engem ezek az évek nagyon megnyugtatnak, ettől jobban alszom. :-D
  • koschwarz
    #129
    ez jó sok valószínűleg jó játék, de ennek a 1/10-ével lennék hajlandó játszani.
  • Zóanagyvarázsló
    #128
    Árak összevetésének úgy van értelme, hogy van egy bolton belül nézi az ember, vagy nagyobb minta alapján. Az említett pár éves console-only címekkel nehéz mit kezdeni.

    A játékok így vagy úgy, de olcsóbbak PC-re (sőt, e platformon még nominálisan csökkenni látszanak az árak*), és a változatos budget verzióknak, mellékleteknek köszönhetően ez nem csak a friss megjelenésekre igaz, de ez utóbbiakat is megéri olykor idehaza vásárolni - már-már meglepő módon. Persze abban igazat adok, hogy egyáltalán nem nagy kunszt külföldről rendelgetni, és ésszel lehet faragni rendesen a különbségeken. Aki pedig nem figyel oda erre, az bizony a hardverre sem fog odafigyelni, és arra is fölösleges vagyonokat szórna el, nem csak játékokra.

    *Végkiárúsítás? :))
  • koschwarz
    #127
    sőt, még azt is hozzátehetjük, hogy nyugaton - legalábbis nekem úgy tűnik - manapság inkább laptopot vesznek az emberek, szintén az egyszerűség, mobilitás és a kényelem miatt. ezek pedig - hiába próbálkoznak a computergyártók - egyelőre nem igazán alkalmasak játékra. tehát önmagában az igazi asztal gépek száma is szépen lassan csökkenn(i fog).
  • BobaFett
    #126
    énis pont ezt akartam irni :) Jó hogy van ps2-re nfs pro street is, nade hogy né már ki :)

    Amúgy meg a konzoljáték csereberéről annyit, hogy amig nem volt warez NGC-re énis csináltam. 1-2 ezer volt a csere, attol függ mikori a gamma. Nade ! játszottam vele másfél hónapot (igen, nincs időm egy hétvégén végingnyomni mindent), majd amikor visszavittem közölték hogy ez már nem 11990ft-os kategoria csak 9990ft-os, így az újabb cserén már buktam +2 ezret. miután egymás után ez kétszer előfordult, többet nem kértem a cseréből. Amúgy ez a keletinél az az nagy nintendos bolt...
  • Tinman #125
    Miért ne lenne?

    2007---> Portal, Bioshock, Witcher, World in Conflict, C&C III., Aquaria, Sam & Max Season 1, UT3, Crysis, Beowulf, Supreme Commander, COD4, Hellgate London, Timeshift, FS X kieg, Jericho, Heroes V kieg, Neverwinter II kieg, HL2 EP2, Enemy Territory Quake Wars, Loki, Company of Heroes kieg, GoW, Stranglehold, Obli goty 2 kieggel (király kiadvány, vicc áron), Moha Airborne, Sims hegyek, GW kieg, Ultima Online kieg, Two Worlds, imádott Ricochet falbontóm, Civ4 kieg, Ghost Recon AW2, Lost Planet, Overlord + kiegje is /utóbbi konzolra nem jött/, DIRT /kinek szaggat, kinek nem, nekem nem :-D/, gagyi Halo2, Infernal, Penumbra, Armed Assault, a zseniális Call of Juarez, Silverfall, STALKER, Test Drive Unlimited, Runaway 2, TQ kieg, War Front, Galactic Civ II kieg, Broken Sword Secrets of the ark, Wanguard, Battlestations, WOW kieg, csak hogy a jobbakat említsem ^^
  • narumon
    #124
    Hát egyrészt, másrészt RS meg Mafia2 valószinűleg vétel lesz de X-re.
  • koschwarz
    #123
    ízlések...
  • koschwarz
    #122
    ezt úgy értettem, hogy nem eleve pc-re kezdenek fejleszteni, hanem konzolra, majd onnan portolják pc-re...tehát nem magukra a játékműfajokra értettem az "eredeti" pc-s játékokat.
  • narumon
    #121
    "ÉLETHOSSZIG tartó gari van."

    Élethosszig tartó garancia nincs, élettartam garancia van és az teljesen mást jelent.
  • narumon
    #120
    Nem pont ezekre gondoltam, sőt ezek egyikét sem fogom megvenni! Én inkább:
    Spore, StarCraft II, Fallout 3, Empire Total War....
  • NEXUS6
    #119
    "szóval, amit ki akarok ebből hozni az az, hogy egyrészt szerintem inkább közelítenek egymáshoz a konzolok és a pc, másrészt nem kell sok idő, és lesz egy egységes(ített) fejlesztői platform, ahol csak ki kell fejleszteni a gammát és az kapásból jó lesz ps-re, xbox-ra és pc-re (ez utóbbi esetben "minimális" ráfordítással, így meg fogja érni kiadni pc-re is az adott játékot) is."

    Hát van már 1-2 ilyen middleware, leghíresebb az UE3. Mit mondjak, legalább is PS3-on nem ez adja a legszebb/legjobb játékokat.

    "akárhogy is, az, hogy (pl. itt az assasin's creed esete) a konzoljátékok pc-s változata szinte mindig többet tartalmaz, mint a konzolos (ha mást nem, de a grafika általában szebb), azért azt mutatja, hogy warez ide vagy oda, a pc-s piacot, mégha esetleg szűkül a dobozos bolti verziókból származó bevétel (tekintettel az online terjesztésre), akkor is piacnak tekintik."

    Lásd az előző folyománya, olyan gámákat kell preferálni, amik exkluzívak az adott platformon és akkor nem érzi úgy az emberke, hogy kompromiszzumott köttött, grafikában vagy akármiben. Másrészt a konzoloknál is van online szolgáltatás letölthető tartalmakkal, miegymással. PS3-on az UT3-at ugyan úgy moddolhatod, mint PC-n.

    "egyre többen vesznek konzolt igen, egyszerűapunak egyszerűbb betenni a játékot a gépbe, mintha telepíteni, konfigurálni is kellene, stb. de szerintem azért nő ilyen mértékben a konzoleladás, mert maga a videójáték-kúltúra is egyre inkább elterjedt és elfogadottabb. ma már nem szemüveges nyeszlett geek-ek tolják csak a végtelenre butított garfikájú stratégiákat, ma már a videójátékpiac a másik nagy szórakoztatóipari piac, a filmpiac bevételeit is meghaladja. ha pedig ez így van, akkor a vidójátékpiac érdekeltjei tesznek is róla, hogy sulykoljálk, ma már nem egy lúzer vagy ha játszol, hanem trendi. ráadásul olyan szórakozattó formákat találnak ki, mint pl. a wii, amit az egész család tolhat..."

    Nem csak a könnyeb kezelhetőség miatt preferálják egyesek a konzolt. Mint ahogy már Kb 20 évvel ezelött hiába volt olyan házi számítógép, hogy fogtad a lemezt beraktad a gépbe és jáccottál, és volt egér, meg hang meg minden és nem kellett bútolni sem az OS-t (AMIGA), na most ehhez a platformhoz képest a fapados dos-os PC jobban elterjedt. Nem csak a kényelem számít. Másrészt igen a videojáték piac bővül. Főleg olyan korsztályokkal, akik ebből eddig kiestek. De mint látszik a PC nem igazán játékbarát platform, talán soha sem volt az annyira, mint egyesek gondolták, szal biznyos fajta kényelem azért mégis csak elkezd szempont lenni.
  • Zóanagyvarázsló
    #118
    "a nyilvánvaló tendencia az, hogy egyre inkáb a konzolos játékokat írják át pc-re, és az "eredeti" pc-s játékok el fognak tűnni."

    Szeritnem ez nagyon nem így van. Éppen a régi PC-s műfajok válnak konzolossá: a legsikeresebb műfaj jelenleg az FPS, a nyugati RPG-k is egyre konzolosabbak, feature-öket, megjelenési platformot tekintve, RTS-ek közül is egyre több jelenik meg konzolra, bár ez a műfaj még mindig nem vetette meg igazán ott a lábát. A szimulátorok népszerű, szimulációt tekintve visszafogottabb példányai szintén konzolokon aratnak sikert (GT széria, Forza 1-2), a p&c kalandok megjelenése pedig PC mellett marokkonzolokra és Wii-re várható.

    Mellesleg néhány tradicionális műfaj valójában nem is halott, csak a mai közönség a hype hiány amiatt nem botlik beléjük. Mind a kritikusoknál, mind a pénztáraknál rmeekül szerepel a Galactic Civilization sorozat (TBS), most a Sins of the Solar Empire készül hasonló utat bejárni. Az orosz fejlesztők is ontják a TBS-eket, és bizony akadnak köztük határozottan kellemes, nosztalgikus, mégis kellően modern darabok. P&c kaland pedig nem is készül kevesebb, mint annak idején, csak a két nagy, a LucasArts és a Sierra hagyta fel a gyártásukat (tény, hogy nem ebben van a pénz, bár manapság is van milliós frencsájza am űfajnak, ha sokan ezt nem is tudják), a többség jóformán csak az ő termékeiket ismeri a műfajon belül. Ettől függetlenül még manapság is jelennek meg figyelmet érdemlő kalandjátékok. Összességében nem féltem annyira a rétegjátékokat, szerintem lesznek azok is legalább annyi ideig, amíg a Capcom portolgat.

    Ellenben konzolos műfajok csak szórványosan teszik tiszteletüket a PC-n, a korábbi PC-s műfajok új képviselői érkeznek inkább konzolról.
  • narumon
    #117
    "Példa: Oblivion game of the year PC--->7k
    Konzol--->16k"

    Há nem tudom az első találat amit nekem google kiadott az 12.300Ft, ha nekiállnék kutakodni gyanítom kedvezőbbeket is találnék.
    De ahogy itt nézegetem: Perfect Dark Zero - 6.500Ft, PGR3 - 6.500Ft, COD3 - 6500. Egyébiránt meg a külföldi vásárlás (EU) mindenki előtt adott. Semmi különleges dolog nem kell hozzá.

    "Nem ám 3 évet, egy olyan konzolra, amelyre tényként kijelenthető, hogy elcseszték a tervezőasztalon."

    Háát nem tudom. Nekem a 3 év bőven elégnek tűnik nem hinném hogy ez rossz. És mégegyszer egy Arcade pakk most 54.900.-. Ennyiért adnak basszus egy vga kártyát és akkor még semmi mást nem raktam a gépembe!
  • dronkZero
    #116
    Felőlem lehetsz sznob, de Magyarország úgy zusammen nem oszt, nem szoroz. Amerika és Nyugat-Európa a fő piac, a cikk is Németországi eladásokról szól. Mi nem érdekeljük őket túlzottan. Na, épp ezért ők sem érdekelnek engem.

    Egyébként meg nem jellemző, hogy tömegével mennének csődbe a PCre fejlesztő cégek, inkább az a helyzet, hogy a kiadók vásárolják fel őket szépen sorban.
  • koschwarz
    #115
    én az előző gépemet kemény 4 évig nyúztam, tavaly év végén váltottam agp-s rendszerről pci-e-re (!!). a korábbi gépbe pusztán minimális ráfordítással vettem egyszer egy jobb videókártyát (6600gt 128 MB-ról 7600gt 256-osra), és + 1 g memóriát. nem vágott földhöz.

    úgyhogy normál esetben pc-t sem cserél az ember gyakrabban mint konzolt...
  • Molnibalage
    #114
    Az újabb dolgok alatt a játékok demóit értem. Nincs időm leltöltögetni és játszni fullosal, főleg a demók kipróbálása után...