273
  • Molnibalage
    #113
    Bizony ma már a jó PC-s alkatrészekre 3-5 ÉV sőt memóriákra ÉLETHOSSZIG tartó gari van.
  • koschwarz
    #112
    satlker clear sky, RS vegas 2, far cry 2, mafia2

    na persze ezek is csak folytatások...
  • Molnibalage
    #111
    Nekem 5 éve van meg ajándékba a BG2 SoA és soha nem volt időm játszani vele, pedig az vérbeli RPG-sek szerint AZ a NAGYBETŰS.

    Az elmúlt 5 évből amire azt mondom, hogy jó is volt és huzamosabb igeig toltam vele, vagy legalább egyszer végignyomtam.

    NWN és két kiegje, Gothic 1-3 (a harmadikat csak egyszer vittem végig, elégi is volt el is adom), FreeFalcon széria (mindörökké), CIV IV (két hónapig kötött le, pedig az első résszel 4 évet és a másodikkal is kb. annyit toltam...). Volt még egy kevés IL-2 FB és Lock On is.

    TES Morrowind III-at kipróbáltam, de hamar unalmas lett a Gothic szériával összevetve. A TES IV megvan, de totálisan nem vonz. Élettelen a világa azhogy a III-nak. Panzer General III volt még.

    Mik az igazi nagy játékok?

    Dayof the Tentacle, Panzer General I-II, Eric Chai Another World-je és még lehet sorolni a nagy "öregeket". A maihoz képest nevetséges tejesítményű gépeken olyan alkottak amivel mai napig nehéz felvenni a versenyt.
  • narumon
    #110
    "halászik az ember egy értelmes jó játékra, nem talál. még jó hogy a kutya sem veszi meg a játékokat..."

    NA ezzel egyetértek. Szerencsére azért idén van bejelentve néhány (igy előzetesen) MUST BUY kategória PCre is.
  • Zóanagyvarázsló
    #109
    Tarthatod betegesnek, szíved joga, de ennél jóval összetettebb szociológiai összefüggést (mely már nem csak személyes preferencia vagy vélemény kérdése) próbáltál levezetni egy feltevésből, mindne tényszerűséget mellőzve. Ezt többen is cáfolták. Szóval vélheted úgy, hogy hatalmas igazságokat mondtál ki, de pont a tartalma miatt nehéz komolyan venni a kijelentésedet.

    Egyébként nem értem ezt a fél percnél több masszírozást. Kinek mi a játék. Régen a gyerekek maguknak is faragtak játékot, készítettek csúzlit, fociztak a haverokkal, modelleztek, esetleg saját kezükkel gyúrtak a hóból golyókat, melyekkel aztán egymást dobálták (persze ezen tevékenységek jelentős részét hál'Istennek jelen időben is elmondhatjuk). Mind jár macerával, mégis játék, és bizony midnen hobbi időigényes. Ha valaki a szimulátorok megszállotja, akkor azt nem érzi macerának. Éppen csak annyira beteges a legtöbb hobbi, mint poligonemberekre lövöldözni, azt is lehet csinálni napi 20 órában, minden hobbitevékenységet túlzásba lehet vinni.

    Magam úgy nem igazán szoktam szimulátorokkal játszani (így nem is ingem), de például C64-en olykor kellemes és könnyed, pár órás kikapcsolódást nyújtott számomra a műfaj egy-egy darabja. (A Steel Thunder névre hallgató tankszimulátor volt a kedvencem, azon belül pedig a célkövető rakétákkal felszerelt Bradley-k.)
  • NEXUS6
    #108
    Csak azt fűzném hozzá, hogy eddig a PC-platform védelmezői között pont a grafixfanatix megamilliomos kiscsemeték maradtak ki erről a fórumról. Viszont az olyan emberkék akik itt tiszteletüket tették, 5 évig nyüstölnek egy hardvert, és még talán a nagypapájukat is warezolták, nos ök nem fogják memgmenteni a PC platformot, merthogy belőlük nem nagyon fognak megélni a cégek. A sokpénzű játékmániás kockalámák meg lehet, hogy már vettek konzolt.
    Ennyi.

    Akinek nem inge...
  • Tinman #107
    Demagóg? Nem inkább tény?
    Tény ugyanis, hogy majd 40-50%-al többe kerül egy konzol cím, mint u.a. PC-re.
    Példa: Oblivion game of the year PC--->7k
    Konzol--->16k
    Nofene ez több, mint a !!!kétszerese!!! és baromira nem premier!

    Na még egyet:
    Cod4 --->9590 Ft PC
    Konzol--->17k

    Csakazértis :-D
    Cod2---> ezer éves cím, azért konzolon 8k.
    PC-n---> 3k, ez már majdnem 3x-os árkülönbözet.

    "Tescoban egy pcs új játék 11900-14900"
    Például? 14900? Mivan? Ja, MS Flight Sim, az meg többet is ér...
    Nem a konzolstanddal kevered?

    "Ennyi erővel a vga kártya is beszarhat."
    Nem Inno3D-t kell venni. Amire van olyan cég, hogy csak 1 évet ad.
    Mellesleg én 5 év garit kaptam, haverom eVGA-ra, egy másik meg a Gainwardra 10 évet kapott. Nem ám 3 évet, egy olyan konzolra, amelyre tényként kijelenthető, hogy elcseszték a tervezőasztalon.

    Nyúzás és a halálozás között pusztán úgy van összefüggés, hogy túlmelegszik.
    Van egy szerverünk ami 2 év 10 hónapja megy, szünet nélkül, holott egy tök átlag Asus lap, egy sima Intel P4 meg 2 GB ram van benne, no meg egy RAID 1.
    De ha az otthoni gépemet nézem az sem rossz... hetente 1x ki is kapcsolom :-)
  • koschwarz
    #106
    amivel tavaly elégedett voltam, illetve játszottam vele: stalker, oblivion, rainbow six vegas, ghost recon aw 2, tiberium wars, bf2, cod4.

    ebből bf2 és oblivion a korábbi évekről húzódott át...

    ebből warez volt: cod4 (mivel a multija hidegen hagyott), és tiberium wars (mett nem gondoltam, hogyannyira fog tetszeni, hogy megvegyem)
  • Molnibalage
    #105
    "ha megjelenik évente csak 4-5 IGAZÁN JÓ játék pc-re, nekem már az is elég lesz...mert a jelenlegi híg fos tengerében hiába halászik az ember egy értelmes jó játékra, nem talál. még jó hogy a kutya sem veszi meg a játékokat... "

    Még ha annyi lenne...
  • koschwarz
    #104
    én úgy gondolom, hogy még évtizedekig (!) meg fog jelenni pc-re is játék. akárhogy is nézzük, ez is egy potenciális játék-platform és ezért piacot jelent.

    a nyilvánvaló tendencia az, hogy egyre inkáb a konzolos játékokat írják át pc-re, és az "eredeti" pc-s játékok el fognak tűnni.

    persze, a fejlesztők úgy gondolják, hogy mennyivel egyszerűbb (és olcsóbb) konzolra játékot írni, mert a hardver adott, nem kell optimalizálni, mint a sokszáz-"fajta" pc-re. ugyanakkor a hardverpiac (játék ide vagy oda) fejlődik, nem fog sem az nvidia, sem az intel, sem az amd tönkremenni, mert mindenki konzolt vesz és nem lesz aki megvegye a videókártyákat (már csak azért sem, mert a konzolok is lényegében pc-s hardverekből épülnek fel - specifikusan). nagyjából hardverszinten a konzolok és a pc-k mindig beérik egymást, tehát egy szinten lesznek. ugyanakkor a konzoloknál meg egyre több feature-rel akarják majd megnyerni a vásárlókat.

    szóval, amit ki akarok ebből hozni az az, hogy egyrészt szerintem inkább közelítenek egymáshoz a konzolok és a pc, másrészt nem kell sok idő, és lesz egy egységes(ített) fejlesztői platform, ahol csak ki kell fejleszteni a gammát és az kapásból jó lesz ps-re, xbox-ra és pc-re (ez utóbbi esetben "minimális" ráfordítással, így meg fogja érni kiadni pc-re is az adott játékot) is.

    akárhogy is, az, hogy (pl. itt az assasin's creed esete) a konzoljátékok pc-s változata szinte mindig többet tartalmaz, mint a konzolos (ha mást nem, de a grafika általában szebb), azért azt mutatja, hogy warez ide vagy oda, a pc-s piacot, mégha esetleg szűkül a dobozos bolti verziókból származó bevétel (tekintettel az online terjesztésre), akkor is piacnak tekintik.

    úgyhogy tök feleslegesnek tartom ezt a konzol vs. pc anyázást, mindkettőnek megvan az előnye és a hátránya.

    egyre többen vesznek konzolt igen, egyszerűapunak egyszerűbb betenni a játékot a gépbe, mintha telepíteni, konfigurálni is kellene, stb. de szerintem azért nő ilyen mértékben a konzoleladás, mert maga a videójáték-kúltúra is egyre inkább elterjedt és elfogadottabb. ma már nem szemüveges nyeszlett geek-ek tolják csak a végtelenre butított garfikájú stratégiákat, ma már a videójátékpiac a másik nagy szórakoztatóipari piac, a filmpiac bevételeit is meghaladja. ha pedig ez így van, akkor a vidójátékpiac érdekeltjei tesznek is róla, hogy sulykoljálk, ma már nem egy lúzer vagy ha játszol, hanem trendi. ráadásul olyan szórakozattó formákat találnak ki, mint pl. a wii, amit az egész család tolhat...

    ha megjelenik évente csak 4-5 IGAZÁN JÓ játék pc-re, nekem már az is elég lesz...mert a jelenlegi híg fos tengerében hiába halászik az ember egy értelmes jó játékra, nem talál. még jó hogy a kutya sem veszi meg a játékokat...
  • Molnibalage
    #103
    "Azért azt a PC játékfront védőinek is el kell ismerni, hogy kurvára nem természetes dolog, hogy félévente-évente újítani kell a gép elemeit."

    Ez szemenszedett hazugság. Max. a vérpistikéknek. Nekem 2 éve ugyanaz a gépem, mint látod nem túl erős, de nekem megfelel. Még az újabb dolgok is elmennek rajta úgy-ahogy (ha kellene az új szarok közül bármi is perpillanat).
  • Molnibalage
    #102
    Valóban. :)
  • NEXUS6
    #101
    "Azé ez a cserebere kemény :D

    Keresel egy palimadarat akire rásózhatod ha rosszat fogsz ki, vagy a csereidő. Nekem jobban megéri a 90ft mint az utánajárás."

    Nos, ez maximálisan nem így van! Vagyunk jópáran ismerősök a fórumokon és nincs 2 egyforma ember. Szal nem nevezném palimadárnak azt akinek az teccik, ami nekem nem. Bár biztos, hogy vannak nagyon gagyi játékok is, de általában az emberek megvárják azt az 1 hetet, amíg a stilus rajongói gyorsan letesztelik az újonnan megjelent gámákat.Az óvatosabbak kikérik a véleményüket, esetleg elkérik kölcsönbe a játékot, aztán akár mehet a cserebere is.
    Szerintem sokkal normálisabb dolog, mint ülni a PC mellett és megjelenés elött leszopni a torrentről valami fagyós optimaizálatlan bétát, aztán meg 20 perc játék után a sarokba dobni a lemezt. Vagy hetekig vadászni olyan verzió/pecs után amivel a várvavárt játék végre normálisan fut, meg ilyenek.

    Unom, hogy egy 2-3 éves játék a közepesnek mondható kb. csúcskonzol árba kerülő PC-met helyenként megfekteti, értsd 1-2 képkoc/sec-re lassul a megjelenítés. Ja és a csúcsszuper gép is max 10-et produkál ugyan olyan beállításoknál az adott ponton, merhogy ugye csak 10X-es teljesítményű;)))
  • Molnibalage
    #100
    "kategória aminél 1-2 évente új játékot kér a közönség mert megunta a régit"

    Igen, a Falcon 4.0 most decemberben ünnepli 10 (!!!) éves jubileumát. Az első IL-2 is 2001-ben jelent meg!

    A Fighter Ops, ha egyszer megjeleni és tduja az amit ígérnek (láttam már belőle ezt-azt) akkor az szinte örökké fog élni, mert más nem is csinál olyat mint ők lés természtesen moddolható és fejleszthető lesz. Ergo amit a készítők nem csinálnak meg azt majd a közösség.
  • narumon
    #99
    "1. Aki tud külföldről vásárolni az könnyebb helyzetben van... mennyit vertél volna el játékokra ha idehaza veszed? 2-3-400 ezret? ;-)"

    Miért is kéne? FIgyi ez a játékra költés egy demagóg duma. A jó játékot pcre is megveszem, konzolon is van 5-6 játékom és Pcn is van jópár. A pcs játékokat sem adják sokkal olcsóbban. Tescoban egy pcs új játék 11900-14900 xboxos meg 14900-16900. NEm hiszem hogy ez a kétezer forint különbség bármikor is 400e forintot eredményezne.

    "2. 4 betű, R-el kezdődik és ROD-al végződik. Az, hogy jó ideig jól lesz az feltételezés és minél többet nyúzod annál biztosabb, hogy beadja a kulcsot."

    Ennyi erővel a vga kártya is beszarhat. Nekem az első xboxom (premium) 2005 év végi. Köszöni szépen jólvan. Elég szépen van nyúzva, nyúzás és halálozás között nincs összefüggés. Tavaly évvégén meg vettem egy arcadeot, az is köszöni jólvan (a premiumot közben már eladtam de új gazdájánál is köszöni jólvan, pedig 3 gyerek lóg rajta folyamatosan)
  • brianmaste
    #98
    Teljesen igazad van.
  • Tinman #97
    1. Nem jött be mert:
    NES-em, SMS-em, SMD-m, PS2-öm és 2 db NDS Lite-om van.
    2. Mi nem szívunk vért, erősen a korrektségről híres a cég.
    3. 2k-tól 6k-ig elég felejtős címek vannak, jó régiek. Nézz csak körül az említett boltok polcain... lassan 2 éves Gears of War laza 16k, sok éves Obli boxra 16k, Ps3-ra 17k.
    4. Teszteket miért nem olvasod el mielőtt ilyet állítasz?
    pl: A "9600 GT AMP Edition" gyárilag átlagosan 10%-kkal megemelt órajellel közel olyan gyors, mint a GeForce 8800 GT.

    Mivel a jelenlegi csúcstartó 8800GTX ill. ennek az Ultra változata, ezt követi a 8800GT 512 MB, mely magasabb felbontásban már lassabb, mint a 8800 GTS 640 MB!
    Ennek tükrében középszerűnek nevezni egyszerűen téves, főleg, hogy sebességben a 9600 széria gyengébb.

    A 8800 GTS-t anno az Oblivion miatt vettem, nem bántam meg. Nálam nem szaggat nagyon durva beállítások mellett sem, PS3-on és Xbox360-on már más a helyzet ;-)

    Nem boltos vagyok, hanem kb. 40 cég szoftveres/hardveres rendszergazdija. Főnöknek van 2 boltja is.

    "Hogy nem csúcsgép, kit érdekel, ha minden játék egyformán jól megy rajta"
    Ne hidd, hogy nem láttam nextgen konzolt! Amit állítottál itt az egyszerűen nem igaz. A SC DA szaggat, az Obli berángat, a Bully fagy patchelni kell /konzolról beszélünk!/, rengeteg játékban 30-as FPS limit, ami helyenként kevés, nagyon kevés, etc, etc.
  • floatr
    #96
    1. ideológiára következtettem, és eddig bejött
    2. pláne garival, mi? a legtöbb ismerősöm, nem bolton keresztül csencsel, mer a boltosok kiszívták a vérét is, ha érted amire gondolok...
    3. amit emlegetsz az a maximum; az átlag télleg 10 alatt van, és a jómunkások nem állnak sorba az egyes vadiúj játékok megjelenésekor őrült módjára, mint Japánban. inkább azt emelném ki h konzolra is van dögivel 2eft-tól áru. a felvetés még akkor sem állná meg a helyét, ha az emlegetett játékokat is mind megvetted volna
    4. ha azt vesszük h a 8800gts-t sem indokolta semmi, nem fikázásképpen (ismét), de ezen az alapon kezd középszű lenni a cucc :)

    De tod mit, legyen tiéd a tuti konfig, ápolgasd csak, és gondolom boltosként (űgy tűnik az vagy) könnyebben szabadulsz meg tőle ha lejárt.
    Nekem más a szakmám, és az emberek többsége is így van ezzel, otthon a gyerekeimtől alig jutok a géphez, de az általuk nagyra becsült flesses játékokat is egyből otthagyják, amint a konzolhoz ülök, ami pedig csak egy mozdulat kérdése...
    Hogy nem csúcsgép, kit érdekel, ha minden játék egyformán jól megy rajta
  • Tinman #95
    "azon a pénzen inkább vettem egy xboxot ami köszöniszépen jólvan és még jó ideig jól lesz)"

    1. Aki tud külföldről vásárolni az könnyebb helyzetben van... mennyit vertél volna el játékokra ha idehaza veszed? 2-3-400 ezret? ;-)
    2. 4 betű, R-el kezdődik és ROD-al végződik. Az, hogy jó ideig jól lesz az feltételezés és minél többet nyúzod annál biztosabb, hogy beadja a kulcsot.
  • Tinman #94
    1. Azért mert vany egy korrekt VGA-m még lehet konzolom, az összefüggést sem értem
    2. Miért is? Mi is foglalkozunk ilyesmivel is és nagyon simán és gördülékenyen megy az adásvétel. Ha van még garid és papírod, már be is vettük jó áron a hardvered, ha nincs, akkor is adunk érte valamennyit egy alapos tesztelés után.
    3. Egy átlag magyar játékos és a kedves szülei szerinted hol vesznek játékot? Elárulom ---> 576, tesco, mm, cdgalaxis
    Itt mennyibe kerülnek a konzol címek? Még gyakran a fél éves termékek is 16900-ért mennek és VESZIK!
    4."az NV ráduplázott teljesítményben,"
    Hol mire? Mikor? Azért mert létezik olyan gamer nV kártya ami 25%-al gyorsabb, azért az még kurvára nem indokol se cserét se semmit.

  • opeca
    #93
    Te olvasol is, vagy csak a betűket nézed?
    Kezd egy kísérletre hasonlítani ez az egész topik. Úgy tűnik a hozzászólók többsége nem is olvassa el az előzményeket.
  • dronkZero
    #92
    "ikor felállsz a játék elől, ami történetesen nagyon bejött, az év játéka még akkor is ott a kesernyés íz, hogy nem láttad teljes valójában, mert ha „pénzed lenne rá” százszor szebb lenne.
    Ez az igazi előnye a konzolnak. Én ezért veszem és játszom inkább rajta az újabb játékokat. Megkapom a pénzemért a maximumot és tudom, hogy holnap egy sőt két év múlva is a maximumot fogom kapni a pénzemért és nem kell a géppel tökölnöm."

    És nincs kesernyés íz a szádban, hogy PC-n szebb? Hagyjuk már ezt a szare dumát! Ha most veszel egy gépet, és azon ma minden új játék maxon elfut, akkor _ezt a minőséget_ addig produkálja, amíg ki nem dobod. Lehet, hogy két év múlva nem fog menni minden játék max grafikán, _mert időközben fejlődött_! Ha egy gép ma produkálja a 360 minőségét, az két év múlva is ugyanazt fogja produkálni. Ellenben ha két év múlva veszel csúcsgépet, akkor az _többet_ fog tudni, mint a mai konzolok.
    Capisce?

    Egyébként ebből adódik, hogy a konzolok _visszafogják_ a PC-s játékok fejlődését. Hiába bírnának a PC-k többet, a konzolos port miatt visszább kell fogni az egész játék minőségét. (Persze azért sokszoros élsimítással, filterekkel, nagyobb felbontással lehet azért tuningolni - amit megint csak nem tehetsz meg konzolon)
  • narumon
    #91
    "Lassan 1.5 éves a 8800 GTS 640 MB-os VGA-m és köszönöm szépen mindent maxon játszottam eddig. "

    Tök jó neked. Én pl csak mostanában próbálok meg valami ilyesmit venni esetleg. Másfél éve még gondolni sem mertem volna rá. (azon a pénzen inkább vettem egy xboxot ami köszöniszépen jólvan és még jó ideig jól lesz)
  • narumon
    #90
    "Nézd csak meg a ps2/xbox idejében amikor már adottak voltam a chippek/feltörés több fogyott e bármiből is...hát nem,mert adott volt a warez..:)"

    X360-ra évek óta elérhető a törés. Mégis van olyan játék amiből röpke 8 millát adnak el, és a rosszabul teljesitők is 1-2-3millát hoznak. Pcn meg többnyire ez a csúcs. (kivétel persze az az egykét tényleg nagyon jó játék)
  • floatr
    #89
    Szívemből szóltál
  • narumon
    #88
    "emberek a konzolt veszik nem igényel nagy tudást egyszerű a kezelés szal jó kis lámáknak való dolog ez, meg a kis anyuci kisfiának aki megkapja karácsonyra ...."

    Vagy 30 éves, családos férfiaknak akik egyébként napközben PCn dolgoznak, neagyjisten it diplomájuk van, de otthon már csak az számit, hogy berakja a lemezt és játszik egy jót a kreténnagy tévén anélkül hogy a pcjét évek óta komolyabban fejlesztette volna. Esetleg a gyerek is beül mellé és egymás ellen nyomnak egy jót.

    " ebbe van a pénz Ők még szép hogy megveszik a játékot hisz azt se tuggyák miaz a warez,"

    Vagy, pont azért veszik meg a játékot, mert tudják mi az a warez és pontosan tudják hogy abból nem készülne több olyan játék mint amit szeretnének. Tudod teljesen jól lehet dvd filmet is másolni, mégsem tudnám elképzelni hogy a kedvenceim ne legyenek meg eredetiben. Sőt letölteni is lehet, de amelyik érdemes azt moziban nézem meg mert tudod a világ úgy működik ha van bevétel belőle akkor még csinálnak olyat ha nincs akkor nem.

    "is hát még zsép hogy ha már kiadott 80000 et a gépért"

    Vagy éppen 59900-et vagy mostmár csak 54900-et!

    "15 -ért megveszia játékot mer nem tud más utat,"

    Tud más utat. Sőt én is gyarló vagyok mert van másolt játékom. De, ami tetszett azt megvettem eredetiben, hogy miért? Lásd fentebb.
  • narumon
    #87
    Opeca, ha nem tudod miről irsz akkor inkább ne irjál. Ezek a gépek tök egyformák, és még jó hogy van belőle többféle igy én aki csak szimplán játszani akarok és nem akarok onlinekodni meg netezni meg mittoménmi, tökolcsón veszek egy xboxot, mig akinek kell ezerféle előfizetés meg bazinagy vinyo az online tartalmak miatt az tud venni elitet, de ettől még a gépek ugyanazok.
  • floatr
    #86
    Nem csodálkozok, és továbbra is tartom.
    Sőt egyre inkább meggyőződöm arról is, h ha egy játék (JÁTÉK!) fél precnél több masszírozást igényel a használathoz, akkor beteges...
  • Zóanagyvarázsló
    #85
    Azok után, hogy egy többek számára sértő, de még csak véletlenül sem alátámasztott okfejtést mutattál be vélemény címén, talán nem kellene csodálkozni a reakción.
  • Zóanagyvarázsló
    #84
    "Tehát attól hogy több az eladott játék még nemjelenti hogy többen is játszanak....

    A kiadót nem az érdekli, hogy mennyien játszanak a játékával, inkább az, hogy mennyien veszik meg. Ha pedig az eladások következtében a konzolok szerepelnek jobban, akkor nem a PC lesz fő platform, és bizony a játékosok fokozatosan valóban elvándorolnak. És igen, szándékosan csalják át őket kevésbé warezsújtotta vizekre.

    "Azért azt a PC játékfront védőinek is el kell ismerni, hogy kurvára nem természetes dolog, hogy félévente-évente újítani kell a gép elemeit.

    Én elismerném, ha ez ("félévente-évente")nem egy elég durva túlzás lenne (és akkor is az, ha van 1 ezrelék elvetemült, aki tényleg ezt a modellet követi), továbbá azt sem értem, hogy miért "kell". Bővíteni ésszel is lehet, ez valóban bonyolultabb, mint Xbox 360 esetében elég arra vigyázni, hogy Falcont vegyen az ember.

    Magához a hírhez annyit fűznék hozzá, hogy a PC-s piac néhány százalékos szűkülését sokan a digitális disztribúció tejredésének tudják be (úgy látom, idehaza is egyre többen preferálják e vásárlási módot), így inkább stagnál vagy lassan növekszik. Ellenben a konzolos eladások jóval nagyobb mértékben növekednek, és ez a currentgen fokozatos terjedésével csak tovább nő.
  • floatr
    #83
    Csendben megjegyezném hogy
    1. ha Neked (nem fikázásképpen) 1,5 éve 8800gts-ed van, akkor a konzol télleg nem neked való
    2. a használt pc biznisz télleg sokkal nagyobb gáz, mint a konzol
    3. 17k-ért csak a nagyon beteg emberek vesznek játékot, bár ez a pécére is igaz
    4. ha tartani akarod a videokarid szintjét a kijövő játékokkal, akkor lassan érik a csere, mer az NV ráduplázott teljesítményben, miközben a PS2-es most éli második virágkorát azonos teljesítményű hardverrel
  • Tinman #82
    "Ha megveszel egy csúcs kártyát és egy-két hónap múlva piacon van egy még annál is jobb."

    Aham és ez melyik iparágban nincs is? Tv, mobil, autó, motor, kombájn... :-D
    Egyébként az 1 dolog, hogy van újabb, de az éppen megvett csúcs vagy csúcsközeli grafkártya bőven addig kiszolgál ameddig a gari tart. Lassan 1.5 éves a 8800 GTS 640 MB-os VGA-m és köszönöm szépen mindent maxon játszottam eddig. Egyedül a Crysist vittem úgy végig, hogy minden highon volt, árnyékok médium, élsimítás 2x. A vége felé kezdett helyenként szaggatós lenni, amúgy kiváló élmény volt.
    Ezzel a kártyával még lazán elvagyok 3 évet. Mert milyen játékok jönnek?
    Jön a Fallout 3 /Oblivion motor, így nem lesz gond/, U3 motoros játékok /az eddigi összes nevetve ment maxon/, Alen Wake /képeket elnézve nem lesz gondom/.
    Ja és 5 év gari van rá, tehát ha el akarom adni, nem lesz nehéz dolgom. A legtöbb VGA még mindig 2 vagy 3 év garival jön ki.

    "Sokkal mocskosabb biznisz mint a konzolpiac"
    Pontosan ugyan az a szar van ott is, mint a PC-s piacon.
    PC-n hardverre költesz és olcsók a játékok már premierkor, konzolon hardverre egyszer költesz, aztán 17k-ért meg veszed a játékokat. Tudom külföldi rendelés, de én nem külföldi vagyok ^^
  • Vogel
    #81
    Miért fél évente? Erős túlzásnak érzem. TVkből hány fajta van? 50e-től a csillagos ég a határ és mind mást tud. DVD lejátszók is dilemmásak voltak, avi és xvid támogatás most már alap. És volt a hd vs b-ray is. Itt ez a 720p vs 1080p tv-k. Az autó meg sztem olyan mint a PC, bővítheted, csicsázhatod, "moddolhatod". Kávéfőzőre nemtok mit mondani, az jó példa :D Nem védem én foggal körömmel a PCt, de amíg nem nyújt többet számomra a konzol addig nem lesz. És a konzolra való áttérés után nem lesz lehúzás? Amint megvan a kellő érdeklődés iránta beindul a gépezet és szívja a pénzt bármi áron.
  • Skyline
    #80
    Persze én bonyolítom..:)
    Azon mit nem lehet érteni hogy pc-n a warez egy egyszerü dolog,nemkell se chip,se gépfeltörés,semmi,egy crack vagy még az sem...Konzolon kevesebb lehetőséged van warezre és az elmúlt 2 évben az xbox360 és a ps3 erre rátett egy lapáttal,ezért kénytelenek a konzolosok többet megvenni...Nézd csak meg a ps2/xbox idejében amikor már adottak voltam a chippek/feltörés több fogyott e bármiből is...hát nem,mert adott volt a warez..:)
    Tehát attól hogy több az eladott játék még nemjelenti hogy többen is játszanak....
  • Hoz_Hun
    #79
    Azért azt a PC játékfront védőinek is el kell ismerni, hogy kurvára nem természetes dolog, hogy félévente-évente újítani kell a gép elemeit. Ha megveszel egy csúcs kártyát és egy-két hónap múlva piacon van egy még annál is jobb.
    Mi lenne ha a TV-t DVD lejátszót is félévente-évente kellene cserélni, fejleszteni, hogy jó minőségűek legyenek a DVD filmek. Ha havonta kéne újabb kávéfőzőt venni, hogy ledarálja a kávét, meg az autóba is évente újabb motort venni, hogy felengedjenek az autópályára.
    Megszoktuk, hogy fejlesztgetjük a PCt, de rohadtul álnok és mocskos dolog ez. Sokkal mocskosabb biznisz mint a konzolpiac.
    Ha meg kihagyod az időleges upgradet időről időre kompromisszumokat kell kötnöd az érkező új játékokkal. Kicsit lejjebb a felbontás, kevesebb élsimítás stb. Mikor felállsz a játék elől, ami történetesen nagyon bejött, az év játéka még akkor is ott a kesernyés íz, hogy nem láttad teljes valójában, mert ha „pénzed lenne rá” százszor szebb lenne.
    Ez az igazi előnye a konzolnak. Én ezért veszem és játszom inkább rajta az újabb játékokat. Megkapom a pénzemért a maximumot és tudom, hogy holnap egy sőt két év múlva is a maximumot fogom kapni a pénzemért és nem kell a géppel tökölnöm.
    Kényelmes vagyok, láma (ahogy itt egyesek fogalmaznak), esetleg lusta disznó? Lehet. Ebből a lustaságból a konzol bizniszben jól megélnek. Sőt egyre jobban. Én élvezem a konzol kényelmét és előnyeit. A többi meg nem érdekel. Ha emiatt a hozzáállás miatt kevesebb játékot dobnak ki PCre, mit érdekel az engem. Nem vagyok Teréz anya.
  • Vogel
    #78
    Ez a hozzászólás mindent visz :) ugye ezt te sem gondolod komolyan? 50+ éves tagunk is van századunkban. Családos emberek 80%ban. A te által említett csetkontaktjaid hagyománytisztelő emberek, akik érdeklődnek a technika, a történelem iránt. A minap olvastam egy írás egy magyar, letűnt reptér felkutatásáról. 16 éves fiatal írta! (link)
    Öeülök, hogy megpróbáltad, így alátámasztást nyer a véleményed, de egyben annak is örülök, hogy nagyon hamar lemorzsolja az árkád embereket. És ezt nagyon szeretik a szim-barátok :)
  • Vogel
    #77
    Azé ez a cserebere kemény :D

    Keresel egy palimadarat akire rásózhatod ha rosszat fogsz ki, vagy a csereidő. Nekem jobban megéri a 90ft mint az utánajárás.

    Repszimekkel kapcsolatban: ez nem az a kategória aminél 1-2 évente új játékot kér a közönség mert megunta a régit.
  • NEXUS6
    #76
    "De jó nagy hülyeségeket tudtok mondani... :P"

    De viszont még jó hogy te meg megmondod az őszintét meg a frankót!;D

    Warez. Hát, ez lehet, hogy egyéni perverzió, de PC-n is általában megvettem azt a játékot ami teccett. Persze warezoltam meg minden, de ha valami igazán megérte, mert volt online meg kiegek hozzá az bizony nálam úgy járt, hogy meg lett vásárolva. Tudom még olvasni is szörnyű, de ez van. Sőt olyan perverz vagyok, hogy úgy érzem nem bántam meg, hogy kicsengettem azt a néhány ezrest. Sőt főleg régebben még moziba is jártam, és nem csak a széttömörített eleve xar rippeket töttőttem le. Huh, na ennyivel tartozom a közösségnek, hogy ezeket bevalljam.

    Ezt a 18000 pezót nemtom honnan szerezted. Tényleg drágábbak a konzolos játékok, de azért nem ennyire. Kb felezd meg azt amit írtál, hogy kijöjjön az átlagár.

    "Mindenki..? Faszt. Te, meg akinek hasonlóan fingja nincs hozzá, na meg a grafikabuzik igen."
    Bocs nem akartalak megsérteni. Azt hittem hogy az emberek örülnek, ha kifizetnek adott összeget és azért az elérhető legjobbat kapják (mint pl konzolon ugye, legalább is a kiadásuk körüli időszakban) és szeretnek olyan játékkal is játszani, ami ezt kihazsnálja és nem csak a bencsmark progik szintjén.

    "Ne félj, ez lesz 2 év múlva a PS3 meg az XBOX360 sorsa is, egy középgyenge PC teljesítményét fogják tudni nyújtani. "
    Jó, akkor majd ugyan úgy veszek egy laza pécét és ezzel el van intézve. De sajna mint azon már fanyalogtam néhány sort, bizonyos műfajokban nem csak konzolon de PC-n is évek óta nem jelenik meg semmi ütős. Szal akkor mérne konzolozzak, engedelmeddel?

    "Mert ki kéne nyitni a szemed. Volt egy időben ilyen, csak leszoktak róla, mert faszság."
    Jó bocs csak ugye tudod (nem tudod) ez úgy műxik, hogy gyak a kontroller jeleit kell "szimulálni" egy egérrel egy interfészen keresztül, amit aztán nem árt kicsit finomhangolni, másrészt viszont ez nagyobb lehetőséget ad arra hogy egyéni ízlésnek megfelelően állítsd be a mozgást.

    "Nekem meg van ~30 gomb a bal kezemnél..."
    Ez bizonyára vicc akart lenni, csak a szmájli valszeg lemaradt, mert ugye szemantikailag pont az volt a mondatom mélyebb értelme, hogy a billentyűzettel szemben itt nem kell 30 gomb között zongorázni, hanem ott az analog kar, meg max még két hátsó billenytű - de azokat sem kell keresgetni, mert a mutató, meg a középső ujjad mindíg rajta van.

    "Nem, az a "konzolos", aki a PC nyilvánvaló előnyei ellenére csúsztat és erősködik, csak hogy bebizonyítsa, hogy a konzol jobb."
    A pécés mintapéldánya viszont te vagy, már megbocsáss.
  • Vogel
    #75
    Nem neked Nexus.
  • Vogel
    #74
    Univerzalitás, ez a jó szó.