X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1212
nem, acctually én voltam, épp akkor cseréltem át mer két számot átcseréltem a dir-ben <#idiota>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#1211
Rosszalkodott az SG akkor. Mert pont azt néztem, hogy mind2n ott volt az Egosoft logo. Sebaj, írták más fórumokon is, hogy manapság huncutkodik az SG.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1210
Nos, felõlem lehet. ám eddig nemsokan vettek részt a közösségbõl ilyen dolgokban... >.<

Jó, részemrõl lehet. Sajna a Photoshophoz nem értek annyira, ám ha megnézem a klántársaimat külföldrõl... kb annyi idõsek mint én ám olyanokat tudnak...<#merges2>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

BuriP
#1209
Ez a bannerkészítés nem is rossz ötlet, én támogatnám. (Majd mikor már megvan a játék, és lehet képeket is kivenni belõle, még jobbat lehet majd csinálni, és lecserélhetjük.

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

#1208
jah, kösz 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1207
:/ Talán csak elakadt Némethonból a gép. (hóvihar?)

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

BuriP
#1206
Noccak, Noccak, BANNER.<#wow1>
Szóval megkezdõdik "Tomonor rémuralma" <#eplus2>! Gratula!


Vitéz: Sajnos még nem jött meg, kezdek dühös lenni. Ha megrenedelés helyett kimegyek, és megveszem, már 4 napja nyomnám a game-et!
Most már késõ bánat, azt hittem így elõbb hozzájutok, de...!

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

#1205
neeem. amugy az X3 alatti Egosoft a különbség.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#1204
Õõõõõ....ez nem az ami most van kint? Csak kicsit homályosabban <#guluszem1>
Sztem írj ki egy versenyt (mindenki bead 1-et vasárnapig), azt a honlapodon megszavazzuk <#gonosz1>
Sztem.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1203
köcc!

Apropó, ez hogy teccik?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#1202
Tomonor! Sikerült?!
<#puszi><#eljen>
Had gratuláljak hozzá!
És had tegyem fel a kérdést: megjött már vkinek a TC?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1201
ja, a kép még csak temp, vagyis még fogok csinálni egyet ami pont odapasszol, ezt nagyon lesarkítottam... meg egy Egosoft trademarkot a sarokba 😛

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1200
na igen, kötözködõt próbáltam elõször és kicsit belegabalyodtam >.< 😊

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Amaro
#1199
A köteködõ-t javítod kötekedõ-re, a pirossal írt szavak kezdetét kijavítod kisbetûre, és teljességgel elégedett és hálás leszek.
Gratulálok, Tomonor, végre van bannere egy X témának! <#eljen><#taps><#worship>

Valen
#1198
Újabb nap TC nélkül 😞

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1197
Kis RAM kezelési ökölszabály...

A 32 bites oprendszerek (kivéve a w2k3 Enterprise verziót) 4 giga RAM-ot tudnak kezelni. Ebbõl levonják a videokártya RAM mennyiségét, mert azt a memóriába ágyazottan kezelik. Azaz, a 256 MB-s kártya mellett, 3.75, a 768MB-s kártya mellett 3.25 GB RAM-ot "lát" a rendszer. Azaz, ennyit ír ki a sajátgép tulajdonságok ablakban...

Ha jót akarsz, és használod a /3GB kapcsolót (ennek hatására a programok akár 3 GB RAM-ot is kaphatnak az oprendszertõl, az alapértelmezett 2 GB helyett), meg kell adni a /userva kapcsolót is, aminek az értéke a 4GB - videokártya RAM - 1 GB legyen (azaz 2300-2800 közötti érték, megabyte-ban). 1 GB-t kell szabadon hagyni ugyanis a kernel számára, hogy minden driver rendesen tudjon mûködni...

Vigyázat, a sajátgépben kiírt adat töredék GB-ban (azaz 768 MB=0.75 GB, 256 mega =0.25 G😎 van kiírva, a userva-ban megadott pedig megabyte-ban megadandó szám, ahol 1 GB = 1024 MB.

#1196
egészpontosan melyik?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1195
Ezt plz ne borzalmasan zavar az ilyen írás alig lehet elolvasni.

#1194
Na dicsak ki van itt 😛

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

BuriP
#1193

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

Valen
#1192
8800-ast csak mint ismert kátryát említettem, és valóban az dx10-s, de a lényeg a GPU magjában lébõ eltérõ elemekben van.

az ok, hogy 4 gb ram jó dolog, csak sajna eddig a winxp és a vista csak 3,75Gb-t ismer fel.

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1191
A 8800-as is dx10-es, de mindegy. Inkább a ram és a proci számít. A 2gb 400-as DDR-nél a 400-as DDR lesz az igazán kevés. Be kell látnunk, hogy a számítás és képigényes programok esetében az egyik szûk keresztmetszet a ram sebesség lehet...

Manapság eleve jobban megéri venni egy olyan lapot, ami támogatja a 800-as vagy gyorsabb ddr2-es ramokat,mint venni még 2 GB 400-as DDR-t. Nagyon drágák a DDR RAM-ok a DDR2-hez képest...

Valen
#1190
Ezt az egyik hardweres teszt oldalon fejtették ki részletesebben. Talán a ProHardware vagy a TomsHardware oldalán. A lényeg, hogy a DX 9-s kártyákban több olyan elem van ami a DX 9-t segíti, míg a DX 10-s kártyákban ezeket csökkentették, helyébe a DX 10-t támogató új elemeket építettek be.

De mindegy is. Remélem ma gejön és akkor kiderül, hogy fut egy régi x1950 XT-n 😄

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1189
-köze

Picit reggel van.
😄
#1188
Nincs köze a kártya hardveres DX támogatásának köze a futtatási sebességhez. Ráadásul azok is DX10-es karik.
#1187
nekem a sima 8800gtxel simán elfutott, sztem ezzel sem lesz gond

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

Valen
#1186
Nem vagyok egy HW guru, de mivel mind a 2 kártya DX 10-s, mig az X3 TC csak DX 9-t használ, igy lehet hogy egy 8800GT-vel vagy egy Ati 2900-sal jobban jársz, mivel azok direkt DX 9-s kártyák.

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1185
Sajnos procit és ramot csak karácsonykor fogok venni alaplappal, addig marad az x2 4200+@2750Mhz és a 2Gb ddr400.
#1184
Pontosan. Leginkább a memória és a proci számít.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1183
Nekem 1280X1024-ben teljesen jól ment 4850-el, de nagyon zabálja a memóriát.
Írták a minap a hírlevélben, hogy régi az engine, szóval szinte mind1, h milyen grafkártyád van. (fõleg azok közül)
#1182
Õõõ, tán a játék az Nvidia-t támogatja lelkiekben. Legalább is az X2 azt tette...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1181
Szerintetek melyik videokártyán megy jobban a gama: 9800gtx vagy hd4850 ?
Vitez77
#1180
Nem akadtam fenn, csak meglepõdtem <#vigyor4>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Amaro
#1179
Tomonor admin a freewebes portálon is, és rendszeresen válaszolgat a kérdésekre, tehát mondhatjuk, hogy van olyan lapja, ami tényleg évek óta létezik <#nevetes1> Apróságokon ne akadj fenn.

#1178
Továbbá akinek nincs fantáziája, az valóban igen el lesz veszve ebben a játéksorozatban...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1177
1 év, nem több.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

BuriP
#1176
Az X2 és az X3-reunion között eltelt pár év, ezalatt fejlõdtek a hajók, a technika, és odalett (a Kha'akok miatt) Julian vagyona. Ezért kezdtük az X3-at a nulláról, egy száll busterral (illetve egy merkurral).
Ezzel magyarázták a grafika (Hajók, állomások) változását annak idején.
President End pusztulásakor még a régi argon hajók voltak, és szerintem ad egy hangulatot a játéknak azok számára az a roncs, akik játszottak az X2-vel. Ha eljutok a szektorba biztos körberepülöm párszor.
A reunionban csak állomásroncsok voltak a szektorban azok is új tipusúak.

Villamos energia nagyhatalom vagyunk - Nagy a feszültség, kicsi az ellenállás, minden csak volt, a vezetők érintése halálos.

Vitez77
#1175
a "Makróknál" ott van, szmájlik mellett

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1174
Csak én az oldalammal megtörtem a tér-idõ continuumot >😛

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1173
csináld ezt szóköz nélkül a [] között:
[ spoiler ] ide irj valamit [ /spoiler ]

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#1172
Csak mert meglepõdtem <#nyes>
Én abban a hitben éltem hogy kb egyszerre kezdtük <#idiota>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#1171

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1170
ja várj megvan.... õõõ izé, hát már énsem tudom <#idiota>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1169
ezt hol olvastad? o_O

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#1168
Amúgy: Tomonor, a lapod már évek óta létezik? <#guluszem1> Most vagy sokat aludtam, vagy csak úgy lemaradtam vmirõl.....
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
"Üdvözlöm Tomonort. Néhány éve rendszeresen látogattam az oldalát mikor az X3-mal ismerkedtem."

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1167
már elküldtem a levelet még tegnap ám nem válaszolnak. :/

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#1166
Köszönjük Emese. Speciel én egy olyan (idézem) f@sz vagyok, akit a sztorija is érdekel. Ha nem lenne jó sztorija, akkor kb annyit érne, mint egy Starshatter.
Nagyon kéne már az a szabályzat, mert kezdünk átmenni anarchiába.

Amúgy nekem viszonylag tetszik az X2 roncs. Mutatja, hogy van fejlõdés az univerzumban. Viszont ott tényleg nem passzol, hogy túl kevés idõ telt el a 2 rész között ahhoz, hogy lecseréljék az egész flottát. node mire való a fantázia? <#idiota>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1165
az ötletük jó volt, csak nem volt elég idõ a helyes megvalósításhoz.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1164
Bocsánat módosítok, ez az én, és néhány baráti körömbe tartozó X-fan véleménye.
Ettõl függetlenül, a Reunion történeti szálának küldetései szerintem katasztófálisan rosszak voltak.
Attól ez a játék még az ELITE 2- óta messze a legjobb ûrhajószimulátor.
Erõteljesebb véleménynyilvánításomért elnézést...
#1163
Én speciel a sztoriát szeretem az X univerzumnak -.-' ezexerint fax vagyok

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.