12193
X3 - Terran Conflict / Albion Prelude
  • tomonor
    #1
    Emberek! Idáig is elérkeztünk! Ezentúl hagyjuk az X3 Reunion topikot, itt van egy, kizárólag az (még odébb megjelenő [2008 harmadik negyede]) X3 - Terran Conflict számára!

    Először is: itt egy szaftos videó!

    És a bejelentés (Angol)


    Egyéb hírek, infók: WWW.EGOSOFT.COM
    vagy Amaro Magyar X3 Portál-ja!

    Sok sikert Egosoft, drukkulunk!
  • GCsab
    #2
    Nem tűnik rossznak de milyen tipusú játék?
  • tomonor
    #3
    Űrszimulátor, gazdaság-szimulátor. Nos, az eddigi részek leginkább a gazdasági szimulátorra erősítettek (érdts, nem olyan kifinomult a harcrendszer), ám meg tudják csinálni a hangulatot. Apropó, előző részek:
    X-Beyond the Frontier,
    X-Tension,
    X2-The Threat
    X3-Reunion
    És most az X3-Terran Conflict.

    Link a most is aktív X3-Reunion topichoz!

    Egyéb infót pedig lásd az első üzenetemben.
  • Jammer
    #4
    Azt lehet tudni, hogy ez kap -e új enginet ( nem mintha a régivel baj lenne ) vagy lesz -e benne valami egetverő újdonság ? Amire én nagyon várok az az, hogy végre 3D-ben legyenek elrendezve a szektorok. Mert szép az, hogy én tudok menni minden felé de a kapuk még mindig csak NSWE elrendezésűek. Értsd: ha egyenesen még egy kaputól akkor ha szemben van kapu valószínűleg belefutsz. És az állomások is így vannak elrendezve a szektorokban. Ez egy kicsit zavar de tudom ez nem nagy probléma mert egy nagyon jó játék ennek ellenére. Csak viszonylag sokat EVE -zem és ott sokkal "randomabb" elrendezésűek a szektorok ami miatt ez nekem kicsit olyan "mű" -nek tűnik. Nem igazán van kihasználva a 3D által biztosított szabadság. De mint mondtam ennek ellenére nagyon szeretem és várom az új részt...
  • r4pt0r
    #5
    Hát nem tudom melyik gameval nyomtad, de x3ban ben csaj nswe van. Igaz pl az n kapu észak felé van de lehet a z tengelyben nagy kül. És van olyan gyár is.
  • Jammer
    #6
    Tudom, hogy van ilyen is de nem ez a nagy átlag... Egyébként a sztorit minden X-ben az elsőtől+kiegjétől kezdve a Reunionig végigtoltam. De egyértelműen a Reunionnal játszottam legtöbbet meg az ahhoz készült Xtended 0.7 MOD-al.
  • tomonor
    #7
    ÁÁÁÁÁ...ne várjunk túl sokat, ez csak egy kieg. lesz...
  • kisviku
    #8
    Na, hát erre baromi kiváncsi vagyok.Már csak a sztori miatt.
    Ebből a játékból filmet kellene csinálni, annyira magával ragadó...
  • Jammer
    #9
    Jogos! Izgalmas, fordulatos és maga az X Univerzum úgy be tudja szippantani az embert pár hónapra, mint a huzat... Úgy minden kis apróságával együtt adja azt a nagy egészet ami kell nekem ahhoz, hogy önfeledten elmerüljek benne. :)
  • tomonor
    #10
    Már gondolkodtam rajta, de sajna míg elméletben jó, megvalósításban nem lenne akkora sikere...HOGY MIÉRT IS? Azért mer nem star trek, és nem is Star Wars.... Mennyi sok űrfilm van már, és sajna egyi kse durrant nagyot. :( Mondjuk, ha Farnham sztorijából készülne film, az még érdekes is lenne...:D Ám ha julian meg stb történetéből, akkor az egészet át kéne szervezni, rá se ismernénk, láma lenne :( Sztem.
  • r4pt0r
    #11
    Ami biztos hogy ez egy kieg lesz, de nem kell hozzá majd az x3 hanem magában fut. Nem lesz új engine, de azért lesznek benne +dolgok (ha trailert megnézed láthatod hogy szebb már), de viszont ahogy olvastam ráfeküdtek az optimalizálásra, vagyis szebb lesz kicsit és vagy úgy vagy jobban fog menni mint az x3.

    Aztán most tényleg ráfeküdtek a küldikre, azt ígérik hogy nagyon sok küldetés lesz meg ilyenek. Egyébként azért nem írtak új motort mert nem a grafika teszi hosszú távon játszhatóvá hanem a sok játékelem. Ezt majd meglátjuk ha kijön. :D

    1-2 hajó modell újra lesz modellezve. De ez így volt az x2-x3 között is.

    De pl. szerintem nem lesz olyan hogy az egész egy univerzum, hanem marad a „szobás” verzió. :D Bár így is jó de jobban szeretném ha időbe telne az utazás, és pl. a capital ship nem tudná használni a kapukat. Bár feltételezem amíg x a neve ez már így is marad. Majd ha egyszer egy új játékot csinálnak. :D

    Hát kb. ennyit lehet tudni. Remélem lesz majd hamarosan egy trailer is.
  • tomonor
    #12
    Ha alaposan megnézitek a videót 00:35-nél, látni fogtok a becsapódáskór a spilt hajóból elől egy kihulló darabot!!!! Lehet hogy msot már sérülékeny hajókat kapunk?!? :D
  • r4pt0r
    #13
    Ezzel nem értek egyet. Egy ilyen filmhez a sok csata, és némi történet illik és ezt nem nehéz megvalósítani. Nem mondom hogy Lotr szintű lenne, de szerintem sikeres lenne. De egyébként az is jó story lenne filmhez ami van most. Hogy elszakadnak a Földtől meg ilyenek. Csak sajnos ezt 1 filmben nem lehet megcsinálni, túl nagy időt kéne átugrani benne. Olyan 4-5 részes filmnél már kb. jó lenne.

    Meg az is jó ha egy játékot sokan játszanak. Pl lesz majd a wow film, nem kérdéses hogy minőségi munka lesz annyira ismerem a Blizzardot. De ha nem is lenne olyan jó, akkor is van 10 millió player, amely nagy része biztos hogy meg is nézné.

    Szóval nem olyan egyszerű ez a film-játék világ.
  • r4pt0r
    #14
    Ne várj sokat mert ehez át kéne kicsit írni a motort, szerintem max 1-2 kisebb valami kiesik.
  • tomonor
    #15
    VALÓ IGAZ! (nem a grafika teszi a játékot) Én még X2-vel is szívesen eljátszadozok! ^^

    A nagyobb univerzumról, meg msot készül egy új mod a Reunionhoz (de furcsa így kimondani:D ), ami a sectorok bolygó közötti kapukat is beteszi...Tehát argon prime-nak 3 bolygója van; mind a három bolygóhoz vezet kapu...Ilyenre én is vágynék! :D
  • tomonor
    #16
    NÉZD MEG A VI...VÁRJ, ADOK LINKET AHOZ AHOL LÁTSZIK: ITTEN! Ki van emelve sárgával...
  • r4pt0r
    #17
    Végén az is lehet, hogy tettek bele egy rendes amortizálást/robbanást. Az x3 talán olyan 2005 fele jött ki szóval volt rá idejük, még ha azt veszem, hogy fél/egy évet dolgoztak rajta. Én pl nagyon örülnék ha olyan lenne mint a Nexusban. Több nem is kéne, de sajnos ami a reunionban van az nem igazán szép. Nem olyan lényeges de ront azért a látványvilágon. Másik amit mindig is hiányoltam az a pajzs. Nem kell láthatónak lennie csak ha találat van akkor villanjon fel. De feltételezem ezt meg a nagy gépigény miatt hagyták ki.

    Nah de majd kiderül, ha lesz egy rendes ingame trailer, vagy már maga a játék (ejj de sokat kell még várni)
  • Jammer
    #18
    Tény, h nagyon várom már. X2 az bár nagy ugrás volt az XBTF után nekem annyira nem jött be. Vagyis akkor igen, de a Reunionnal összehasonlítva nekem az economy minsig befagyott valahol. És nem a saját termelésem, hanem az AI által managelt gyárakban. Ha odafigyeltem mondjuk az EC-re kicsit akkor ha jó helyen avatkoztam közbe akkor föl tudtam pörgetni kicsit a boltot bizonyos területeken, később már mindenhol de akkor meg az érckitermelés halt meg a fél univerzumban. Ehhez képest a Reunionban ha egy kis időre meg is áll a termelés ledobnak oda 1-2 olyan stationt ami megpróbálja ezt elhárítani... Vagy ha más nem nő az alapanyag behozatal bizonyos idő után. De természetesen, mint eddig mindet a következő részt is biztosan megveszem. Egyébként részemről nembánnám, ha valami BSG szerű sorozatot összerántanának belőle! :)
  • Jammer
    #19
    Hát ha a Nexusban látott energia-managementet beleraknák valószínűleg magam alá sz@rnék a gyönyörtől! :) Még ha a pajzs ki is maradna bár egyetértek az nagyon szép! Sőt továbbmegyek szerintem a NEXUS úgy ahogy van nagyon szép, és vmi iszonyat jó játék! Rengeteg taktikával és nagyon izgalmas csatákkal csak sajnos kötött a játékmenet. Ha egy ilyesmi Open-End dolgot csinálnának belőle, mint az X3 vagy a Freelancer akkor szerintem kénytelen lennék a melóhelyen fölmondani és az asszonyt is kivágnám! :)
  • plu604
    #20
    remélem tényleg a küldiken lesz nagyobb hangsúly, nem a kereskedésen. szerettem az X3-Reuniont, sokat játszottam vele, de vagy én nem jutottam el odáig vagy csak nem fedeztem fel, de annak a 90%-a a kereskedésre volt kiélezve. unalmas volt. persze öröm volt nézni ahogy fejlesztgetem a hajómat meg gyűlik a kis vagyonkám, de... kicsit több izgalom kellett volna bele, leaglábbis én így érzem. mindegy, a Terran Conflict-ot biztosan ki fogom próbálni. imádom az X-ek hangulatát, az a végtelenség... Á nagyon bejön
  • tomonor
    #21
    Ha nincs X2, meg gamestar, akkor nem lennék itt...X2 FTW!!! ^^
  • Jammer
    #22
    Hát ha már flottád volt akkor azért neki lehetett menni bátran más népeknek komplett rendszereket kiseperni! :)
  • a_n_d_r_e_w
    #23
    Nem írtam még ide? Pedig de akartám már én is a Nexussal példálózni :D
    Szóval ha olyan szinten konfigurálható hajókat kapnánk, az lenne a csaták netovábbja :) (phoenixxel beállni középre, minden energiát le a hajtómüvekröl, rá a pajzsra és a fegyverekre, hagy szóljon :))
    Célozható berendézesek az ellenségen, stb, de szép is lenne...
  • tomonor
    #24
    áÁÁÁ, még mindig azt mondom, hogy ezt csak egy kieg lesz, ám álmodozni lehet... :D Amugy a Star Trek - Bridge Commanderbe is ilyesmi a szitu...SŐT! Ott még híd is van ;)
  • a_n_d_r_e_w
    #25
    az x3 is csak kiegnek indult, aztán jöttek rá, hogy ez már nem is az x2 :D
    Álmodozni meg jó :)
  • tomonor
    #26
    ^^
  • r4pt0r
    #27
    Nah itt vannak a húsvéti meglepi képek. Az egyiken mintha már nem csak csillagok látsznak hanem távoli bolygok meg ilyenek. Szép képek.
    kép1
    kép2
    kép3
    kép4
  • tomonor
    #28
    Ühüm, én is láttam őket, de csalódott vagyok. NAgyon XTM szaga van. :(
  • r4pt0r
    #29
    Hmm én láttom mi benne az XTM. De nem is zavarna, mert csak hozzá adott a játékba az a mod.
  • tomonor
    #30
    Csak sajna nem mindenki gépe bírja az XTM-et... Meg szerintem hülyeség, hogy a hajók fehér csíkot húznak. Az eredeti X3-ban sokkal élethűbb volt a
    szmog csík... -.-
  • X3
    #31
    szia tomonor, segits már ki.

    Röviden; az otas castrum-ot hogy tudom megvehetövé tenni?


    tomonor :

    Azóta az üzenet óta háromszor is eltűnt... xD

    kifejtenéd bövebben melyik üzire gondolsz,mer én már nem emlékszem, olyan rég volt a küldi.

  • r4pt0r
    #32
    Az egy dolog hogy van optimalizálva egy mod, és másik hogy van a game. Meg azért mert nem bírja valakinek a gépe a gamet nem fog megálni a világ. Az én gépem se bírja már maxon a Crysist, szerinted megkérdeztek? :D
  • tomonor
    #33
    Tessék? Ezt nem értem? Milyen üzi? Én nem tudok XTM-ben segíteni. >.<
  • tomonor
    #34
    Én megkérdeztelek volna, ha tudom, hogy van Crysis-ed. ;)
    Én nem azt mondom, hogy XTM lesz az új X3, hanem, hogy TÚL sok XTM elem köszön vissza belőle. Az meg hogy az XTM jobban akadozik a gépemen valóban magánügy, de a sima X3-ban nem csinálta. Épp ezért félek.
  • r4pt0r
    #35
    De amikor pl kijött az x3 szinte mindenki gépén akadt, ma már nem nagyon. Szóval fejlődni sajnos kell még ha nem akarunk akkor is. :D
  • tomonor
    #36
    Itten a pénz beszél. ^^ Kár hogy a valóvilágba nem lehet olyan szabadon kereskedni mint az X világában...
  • mindero
    #37
    A játékba nincsen adózás
    A teladik úgy megadóztatnának hogy egy kereskedés után elárvereznék a busteredet is a különféle vámok/díjakk után.
    A rasszista Paranidokról meg nem is beszélve
  • tomonor
    #38
    x.X Inkább ne politizáljunk, mer egészen máshol lyukadunk ki. Amugy lehet adózni a Sector Takeover script-el... xD
  • mindero
    #39
    Azt akkor nem rakom fel, mer elég szép vagyonkám van
  • tomonor
    #40
    Ja, de hogy ha a te szektorodba helyeznek el állomást az NPC-k, akkor te gyűjthetsz óránként 5000 cr-et fejenként. Na de ez X3 Reunion kérdés, szal...