X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

NONPLUSZULTRA
#1462
Quenn's retributionban imént láttam XTM-es Boron Shipyardot.
Paranid Shipyardot meg asszem Duke's Citadel-ben, vagy a környékén.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#1461
Nekem lenne egy kérdésem, még a reunionhoz kapcsolódóan.
Miután kivittem a játékot kíváncsisából behoztam egy titant, teli gamma ágyúkkal meg minden földi jóval. Majd utasítást adtam neki egy kalózbázis támadására, az meg cska körözött, de nem tüzelt. Tudja valaki miért?
(fight software installálva volt rá)
Valen
#1460
X3 RU-t énis anno script nélkül toltam végig elsõre. De másodjára már XTM + saját hajók + extra scriptekkel teletömve 😄 utóbbi verzióként könnyebb volt 😄

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1459
én is... o.o

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1458
Nem tudom más is belefutott-e már, de úgy tûnik a program az adott harci szintünkhöz is igazítgatja a patrol feladatok során elõugró ellenfelek számát, nem csak a feladat nehézsége befolyásolja ezt .
Kezdetben 1-2 hullám volt szektoronként, max 1 M6-al (könnyû feladatnál nem is jöttek iylen gépek), 1 vagy 2 M3-al az alapot meg 5-6 db M5-M4 adta.

Mióta túlhaladtam a specialist fokozatot félelmetesen megugrott a támadók száma. Egy hajóval már nincs esély közepes vagy annál nehezebb fokozatú patrol feladat során (legalábbis Xenon támadók esetén, a Yaki támadók nevettségesek, bár rettentõ sokan vannak).

A nehezebb feladatoknál meg szabályos invázió zajlik rengeteg támadóval. Xenon támadók esetében ez eszméletlen mennyiségû P-t jelent, mindegyik mellé 1 L, 1 M és 2 N kíséretként. Ilyen esetekben a minimális P-k száma valahol 10 körül kezdõdik. Jó esetben ez a mennyiség 2 hullámban ugrik be, jókora idõeltéréssel, rossz esetben folyamatosan érkeznek megállás nélkül, apró csapásmérõ csapatokban (1 P és kísérete).

Az egyetlen pozitívum, hogy a kapott pénzösszeg is ehhez fog igazodni. Kezdetben pár tíz, max 1-2 százezer kredit jött be. Magasabb harci fokozatot elérve már a milliós-tízmilliós nagyságrend sem ritka.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Valen
#1457
van: move to position,

vagy a sector map-n numerikus bill.-l belövöd a helyet ahova menni akarsz (csak 2 dimenzióra egyszerre (x,y vagy x,y)), majd duplaklikk a kijelölt helyre és autopilot odavisz 😄

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1456
Maximális tisztelet neked, nem semmi lehetett !!!

#1455
Srácok!

Van valahol "fly to coordinates" parancs valahol?
Így elég nehéz odarepülni egy meghatározott X,Y,Z helyre.
Lockheed
#1454
Szerintem a storyplot bitang jó! 😊 (Terran defender) Nekem nagyon tetszik. Az az Argon Military Outpostos rész szivatós de amúgy nagyon bejön!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Valen
#1453
Igen, nekem is hiányoznak a XTM-s shipyardok, de egyébként teccik, hogy több állomás van /rendszer és nekem ezek a "könnyítések" is tetszenek. Lehet öregszem, és egyre casualabb leszek 😄

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1452
Én is Vanilla hívõ vagyok, ám most az XTM-et nyúzom. Ám nem mintha nem nyújtott volna sokat alapban az X3:R, csak látni szeretném hogy rontottak a helyzeten. <#eplus2>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1451
én scriptek nélkül toltam végig, úgylátszik mazoista vagyok

\"Schnaps im Kopf, du holde Braut Steck Bratwurst in dein Sauerkraut\"

#1450
Ez a készítõk egyedi védjegye : ( ad ki gyengén, majd mindenki kipofozza
a saját kis játékát ! )

#1449
Ne búsúlj, a játék még nagyon a korai fázisában tart, majd
legyártják hozza azt a 100 scriptett és akkor biztossan élvezetes
lesz számodra is ! A Reunion-nál nem ez volt ? Még bele gondolni is
merész, hogy a Reunion milyen fárasztó lehetett scriptek nélkül !
( Tudom vannak akik scriptek nélkül játszották végig, de hát vannak
még mazoisták a világon )

#1448
Lehet, de Kingdom's End-ben nem az van, hanem a klasszikus...

Ja: az eredeti Goner Temple sincs a helyén. Tán azért kell egy új nekik...

#1447
Hmm mintha egyik videóban pedig benne lett volna az XTMes boron shipyard. Azt lehet kidobták pedig az jól nézett ki.

#1446
Hmm..

Kikapcsolod a követést és máris nem kell a sárga utat követned.

Valóban, a pajzsfelhúzás kényszere kimaradt, de szerintem majd mindenki valami automata begyûjtõt használ (a RU-ban bonus pack, itt alapfelszerelés a special command software-hez), így teljesen feleslegessé vált.

5 "plot" van elvileg. 3-ról tudok eddig, mi a másik kettõ?

Valamilvbel könnyebb az irányítás (bár én még mindig u-t nyomnék az automata pilótához), de más könnyítést nem érzek.

Kár, hogy az XTM boron hajógyárát nem rakták bele...

Ja: a kalóz bázisok mozognak. A megszokott helyeken ne is keressétek õket...

Amivel nekem bajom van, az a 'pathfinder' algoritmus. Nagyon buta lett ismét, ahogy az alap X3-ban is volt. Ha bemegyek egy szektorba, és a térképen terelgetem a hajót körbe, hogy felfedezzem az állomásokat, 10-bõl 4-szer azonnal belerombol a kapu keretébe és felrobban...

#1445
Jah nagyot ütne, de szerintem megmaradnának a harcnál, ami szerintem nem lenne baj, néha kell egy kis fight. 😄

Vitez77
#1444
Kitudja...
Még mindig korai alpha fázisban porosodik. Vagyis a durva váz megvan (grafikai motor, 1-2 hajó), s sok mindent tudnának rajta változtatni.
Sztem nagyot ütne, ha kijönne X3-as szabadsággal 😄

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1443
Hát azért ha megnézzük a Nexus is jobb volt x3nál sok dologban, de rosszabb volt 1ben, kötött volt. A 2vel sem lenne másként, ilyen szabadság nem lenne mint x3ban erre fogadni mernék.

Lockheed
#1442
Nexus petíciót már régen alártam az összes emailcímemrõl... Nembánnám ha lenne folytatása. Emlékeszem mikor jött az elsõ rész minden nap bementem a Mediaba megkérdezni, hogy megkapták-e már. Végén mondta az osztályon dolgozó lányka, hogy adjam meg a számom neki és úgyis õ írja majd alá a szállítólevelet amin jön és majd szól ha megvan és egyet ki sem rak a polcra. 😊 Lehet az agyára mentem a kitartásommal. De mondta, h kipróbálja majd mert kíváncsi lett rá. Végül azt mondta tetszett neki hehe. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1441
<#taps><#wilting><#bdead>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#1440
Tapsra <#taps>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Valen
#1439
Szatelites küldi:

- M6-M3 -al kell telepíteni
- rendszer közepére (én +/- 5m-re tettem le 😊, ha 100 méter az eltérés, már nem fogadja el

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1438
de... én még mindig várok csak nemtudom mire 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#1437
" ennyi várakozás után"
Ezt vond vissza <#gonosz3> Nálam többet senki nem vár....
A többihez meg még nemtok mit szólni....

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#1436
Ne vegyél rá mérget...
Amúgy Tomonor: üdv a petíciógyûjtõk között <#eljen>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#1435
íííí de lehúztad...

Mondjuk a külföldi játékújságírók is lehúzták... :S

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1434
nyugi csak teszt volt

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1433
Azért a jupiter meg az x3 nem egy kategória a nexus 2 se pipálná le mert teljesen más.

NONPLUSZULTRA
#1432
Hát srácok, ezt a játékot elqrták, nem kicsit, nagyon. Annyira topa lett, hogy már az amerikai felhasználók is vígan elboldogulnak vele...

Gusztustalan, hogy nincs esélyed sem felfedezéseket tenni, nem a nagy ismeretlenbe mész, hanem csak végig a sárga téglás utat kell követned, mint anno Dorothy. A BBS redndszer volt a Reunion sava-borsa abból láttad, hogy ez egy élõ lélegzõ fejlõdõ világ. Kifejezetteen izgalmas volt küldetéseket keresni, miközben híreket lehetett olvasni. Most a képembe világítanak már messzirõl a gagyi dedós küldetésikonok - ami rendkívül bosszant, az hogy ha felveszel egy küldit, még feltérképezetlen területen is kijelöli azokat a kapukat, amiket fel sem derítettél még (Midnight Star-ban megkeresni a keleti kaput régen, az kihívás volt).
Áru felszedése kényelmesen, veszélyérzet nélkül, felhúzott pajzsokkal??? Rengeteget halásztam Great Trench-ben, egy Khaak Támadás kellõs közepén, és nem éreztem jól magam - reunionban nem lehetett volna megcsinálni pajzsok nélkül, de úgy az igazi, és a logikus.
Az új irányítással meg lehet békélni, de a Sidebar zavar. Ha Shift+N-nel eltûntetem, életbe lép a klasszikus vezérlés, de KURZOR NÉLKÜL.
A Látvány csak az egyik erõssége volt a Reunionnak, a TC-nek csak az egyetlen.
Asszem, végigcsinálom a plotokat, és újrarakom a Reuniont az XTM-el.
Sajnálom, hogy ennyi várakozás után egy ilyen lebutított dedós gamét kaptam, nem erre számítottam <#falbav><#falbav><#falbav><#falbav><#falbav>

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#1431
Jaj plz ezt a 2videt vedd ki fentrõl.

#1430
Valami hír az új bannerrõl?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1429
Lehet hogy most kicsit off leszek, ám mindenki, tegyen már meg annyit hogy felmegy erre az oldalra és aláírja a petíciót (Nexus - The Jupiter Incident 2). Nagyon jó játék lenne ha nyert ügy lenne. Vitéz oldalán is fent van ám én rögtön a peticióhoz irányítok:
http://www.petitiononline.com/nexus_2/petition.html

Illetve itt egy nagyon klafa kis videó amit muszály látni. Ezt hagyták abba. Még az X3-at is túl szárnyalná :o
http://www.youtube.com/watch?v=BhZQEvg1V0Y

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Valen
#1428
Tudom hogy a pasira ügyelni kell, na mind1. felszedem a lerakott sateliteket és az új
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Hila's Joy-ban lévõ Advanced Barracudam-mal
újra próbálom.

A csóka egyébként át rakható egyik hajóbol a másikba.

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1427
Ki kell ugorjál a hajódból és kívülrõl megjavítod. Ehhez csak rá kell lõnöd a saját gépedre. Az ûrruciban van ugyanis reapir laser. Ha ezzel lövöd a hajót, akkor javítod.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#1426
Meg egy kerdes:
Itt a forumba irtatok hogy meg tudom magamnak javitani a serult hajomat. Ezt hogyan is kell? Vennem kell valamit hozza?
Koszi.
#1425
Koszonom!!
#1424
1. Ha valami feladathoz kötött a dolog, akkor oda kell repülnöd hozzá 500 méteren belülre, legjobb 450 vagy kevesebb, és ott kivárni a csekkolás végét.

2. Terracorp HQ, OTAS HQ, Atreus HQ. A Terran szektorok közül általában a Földön, de elõfordulhat más állomáson is. Heretics End-bem is láttam már az Argon Station-ön.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#1423
Nálam nem volt semmi gond a telepítgetéssel
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
mindig az adott szektor közepére tettem be 1 advanced satelite-et és jött is az elfogadó szöveg és mehettem tovább
.
Igaz vadászgéppel röpködtem akkor.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Talán a gond az lehet, hogy nem vetted fel Cpt. Pearle-t. Ehhez dokkolni kellett az állomáson (Asteroid Belt-ben) és megfelelõ mennyiségû helyre plusz létfenntartásra (cargo life support system) is szükség van.
Nem szabad gépet váltani miután felvettük a kapitányt. A manusnak benn kell lennie a cargo hold-ban hogy elfogadott legyen a feladat.

Amennyiben gépet váltunk kinn az ûrben, a kapitány kidobódik és elindul egy állomásra. Onnan már nem vakarjuk ki. Ugyanez történik ha megsérül a gépünk és kimegy a létfenntartó rendszer, netán bedokkolunk egy kisebb géppel egy nagyobba.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#1422
Hali,

Ket kerdesem lenne:
1. hogyan tudom scannelni a Pirate baset?
2. Hol tudok venni jumpdriveot?

Koszi!
Valen
#1421
Na az a OTAS Zephyran kb 450.000-rt valóban jó vétel.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Simán meg is csináltam a Teladianium szállítást a Military Outpostra, de utánna a Satelite telepítést nem fogadja el.

Letettem a cél rendszerbe egy Advenced Satelite-t, semmi. Letettem egy Navigational Satelity-t, semmi. Teleraktam az egész rendszert szatelittel (18 db) semmi.



Lehet az a baj, hogy nema Sabre-vel, hanem a Katana-val csináltam?


Ha nem, és valaki megcsinálta pls help.

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1420
Nyugi, még én is csak az univerzum felfedezésével foglalatoskodom, a kapott Argon Discover Advanceddel.

Más:

A navigációs parancsok között nem találom a "move to coordinates" parancsot. Mit is kell hozzá vennem? Navigation Command Software MK1 az van.

#1419
Vazz miket irogattok itt. Nekem meg csak csorog a nyálam. Épp, hogy cska bel etudtam lesni a játékba, ott vagyok 6000 kredittel egy elitben (mondjuk meglepõdtem, hogy elitet adtak alám, nem pedig bustert), ti meg itt taglaljátok a jobbnál jobb hajókat.
#1418
Terran hajók közül az ATF gépek a jobbak ha harcról van szó. Az alap Terran hajók amolyan mindenben kicsit átlag feletti teljesítményûek, bár sokat ront a használhatóságukon a gyér fegyverzeti variálhatóság.

A Katana egész jó kis általános célú gép (már ha létezik egyáltalán ilyen meghatározás korvettek között).
A teljes Terran M6-os szériából a gyengébbek közé tartozik. A többi faj azonos osztályú gépei közül kiemelkedik szívósságban (5x200 MJ pajzs), árát tekintve is megéri mert a legolcsóbb gépek között van. 3 tornya, közepes méretû raktere és összesen 12 ágyúja azért rendesen megdobja a túlélõképesség és a cipelhetõ árúmennyiség terén.

Harcolni egyértelmûen a Vidar és a Vali (ennek a gépnek van a legtöbb pajzsa) való. Gyors és biztonságos veszélyes árú szállítására a Springblossom az ideális gép. Már a Terran gépek közül.

Az összeset lepipálja azonban a Paranid Hyperion. Átlagnál jobb sebesség, sok pajzs (5x200MJ), sok torony (4), sok fegyver (összesen 18 ágyúja lehet), átlagos pajzsgenerátor (2500MW), hatalmas raktér és persze mindehhez kimagasló ár. Messze ez a legdrágább gép az M6-os szériából.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Lockheed
#1417
Eldobom az agyam. Az általam lentebb említett Zepharyn nevû hajó M3at is tud fogadni 4 db-ot. Azért ez nem semmi. 😊 Az már jó kis védelem egy MTSnek. Ráadásul látványosan dockolnak az alján és látszanak is a bedcokolt hajók, mint az MKII Droneok a Griffonon. 😊 Azt hiszem megvan a kedvenc transport shipem.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#1416
Hát ha minden igaz hozzádvágnak majd a plotban egy Vidart. Sztem az jobb...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Valen
#1415
Terran Katana-t próbálta már valaki? olyat akarok venni, csak nem tudom megéri-e ? 😄

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

Lockheed
#1414
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Na végre megcsináltam ezt a vigyünk teladinumot az Argon Military Outopostra missiont. Elég aljas. Federation Overwatch vagyok és lõnek rám. 😊 Mindegy. Fölhívnám a figyelmet a Legend's Home-ban kapható Zepharyn nevû MTS hajóra a figyelmet. 140 max speed 2 turret és van main ágyúja is mindenhova 2-2 ágyút lehet fölrakni. Raktere nem valami nagy 1275XL de nem is silicont kell vele hordani, viszont 3x200MJ(!!!!) pajzs megy rá ami nem semmi és tud fogadni 4(!!!) hajót. M4 belemegy, nagyobbat nem próbáltam. 😊 Beleszerettem, nagyon jó kis hajó. 63% shield még megvolt mikor bedockoltam szóval igencsak jól tölti a pajzsát. (1200MW generator)

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Valen
#1413
csak bután néz ki 2 LOAD gomb egymás mellett 😄

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul