X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#1512
Kezdhetsz morcos lenni, ugyanis ezek a hajók tényleg nem vásárolhatóak. Max úgy szerezhetsz belõlük, ha elfoglalod õket. Valhalla meg összesen egy van, ez a mobil HQ az ATF esetében.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#1511
mi lett a vége a játéknak? béke lett? (spoilerbe pls)

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#1510
Végigvittem a Terran Plotot de egy dolog még mindig nem tiszta. Hol lehet az ATF-tõl hajót vásárolni? Semmilyen ATF hajóosztály nem kapható sehol pedig az összes terran szektorban voltam. Hogy lesz így Valhalla és Tyr ? Nomeg az M6-M7 hajók, hogy a jóféle Thort ne is említsem. Morcos leszek ha ezek nem megvásárolhatóak!!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#1509
Pfff... 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1508
Nyugalom jön majd egy XTM, és abban biztos lesz. 😄

Lockheed
#1507
Amit igazán sajnálok az az, hogy a T0 és M0 hajóosztályokat megszüntették. Vagyis pl a Valhalla esetében visszaminõsítették M2nek. Igazán kidolgozhattak volna a megszerzésükhöz egy pár missionból tartó rövidke plotot ha már úgyis annyi van...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1506
Errõl a linkrõl elméletileg fürgébben mûködik a fórum:

http://80.237.211.54/

http://a-zcomp.eu/

Vitez77
#1505
Amúgy csak én nem tudok belépni az Egofórumra, vagy még mindig akadozik a rendszerük?

天使たちは私を見守る

#1504
Köszönöm a segítséget! sikerült!

#1503
elvileg ugyanolyan sz@r

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#1502
TC-ben jobb a hajók útkeresése mint sima x3-ban? Mármint nem szállnak bele aszteroidákba meg kapuk oldalába meg más hajókba?
#1501
A plot-ok alapvetõen úgy indulnak, hogy vagy eleve benne vagy (a két Terran indulás esetén) vagy idõvel rábukkansz, netán beajánlanak (például a Goner indulásnál az elsõ feladatok végrehajtása után egyenesen odaküldenek a Terran plot indulásának színhelyére).

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Lockheed
#1500
Uhh ez szép kis leírás, köszi! 😊 Sok mindenreõl felhomályosított.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1499
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Azzal gyakorlatilag vége a Terran plot-nak. Mehetsz a Földre felvenni a jutalmat. Beúszik a Congratulation szöveg és vége ennek a sztorinak. Megkapod a Terran M8-ast jutalomként.


Van viszont több másik is. Ha szeretsz szállítgatni meg sok a pénzed, akkor ott a Goner plot. Lesz benne harc is, pár nagyon húzós feladattal. A jutalom egy Goner Truelight Seeker M6-os és egy unfocused jump drive (hogy ez mire jó azt nem tudom, nem is jelenik meg a felszerelések között, hanem ugyanott lesz megtalálható ahol a fajok és a mi kapcsolatunk le van írva, a personal menüben).

Harckevelõknek ott a Final Fury plot, amit Exterminator barátunktól tudunk felvenni és a Kha'ak faj ellen irányul. Elborult dolgok vannak itt is (felderítések Kha'ak szektorokban, adatmentés, harcok). Ja és egy olyan helyhez kapcsolódik az egész, ahol már a Terran Plot során jártunk és nagon nem fogadtak szívesen minket. Még nem jutottam a végére, de a könyvet megnézve, szerintem itt lesz a Kha'ak királynõvel dolgunk...

Kellõen magas harci és kereskedelmi rang, sok zseton és pár állomás megléte után lehet majd belebotlani az újabb nagy plot-ba. Majd értesít minket egy boron rendszerben valaki, hogy beszélni szeretne velünk. Eszement hosszú, rengeteg idõt és pénzt felemésztõ küldetéssorozat vár itt az emberre. Végeredmény a HQ, meg pár érdekesség.

Az ötödik nagy plot-ról foglamam sincs mi lehet. Arra én is kíváncsi lennék.

Aztán ott vannak a nagy cégek küldetéssorozatai amik érdekes feladatokat, elõléptetéseket, gondolom hasznos jutalmakat is tartalmaznak. Adott cégen belüli felemelkedés lehetõségével. Mondjk elnézve a profilokat könnyen bajba kerülhetünk már haveri multiknál a cégek némelyikének szembenállása miatt...

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Valen
#1498
Neki irtad 😊

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1497
Jó dolog a foglalósdi. Egy kiképzett csapattal elég könnyen hozzá lehet jutni nagy hajókhoz. Mondjuk amennyibe fáj egy rendes csapat, annyiért lehetnek is hatékonyak. Ha kell akkor az elfogott hajót megtartja az ember, ha nem kell akkor eladja. A sikeres srácok az elfoglalt hajón maradnak. Ha sikertelen volt a küldetés, megpróbálnak visszatérni.

Amit nem árt tudni, hogy M6, M7, TL, M1, M2-es hajók amik elfoglalhatóak Marine csapattal (elméletileg az M8 is, de nekem még nem sikerült a dolog). Erre alapvetõen két mód van.
1. Simán átküldi az ember a gyalogjait a célpontra (ez az alapszitu)
2. Ha M7M-et vagy a kimondottan erre tervezett M7-est használja (OTAS Sirokos, ez a HCF utódja) akkor bepakolhatja boarding pod-ba is a srácokat akiket aztán kilõ a célra.

Namost a foglaláshoz le kell gyilkolni a célpont pajzsát. Aztán kiadni a piracy menüben a boarding parancsot. Ezután kijelöljük ki marad a hajónkon és kit akarunk kiküldeni. Ha ez megvan, akkor az adott hajó (nem muszáj pont annak lennie amiben mi ülünk) elindítja a célpont felé a foglalóinkat, amennyiben annak a pajzsa tényleg lenn van, és a célpont nem megy többel mint 25 m/s. Ha ennél gyorsabban megy, akkor az ûrben száguldozó manusaink nem tudnak felkapaszkodni rá és ezért el sem fognak indulni.

Amennyiben van boarding pod, úgy a pajzs legyilkolása után egyszerûen kilõjjük a célra azt.

A foglalás során elõször az embereink megpróbálnak átjutni a burkolaton. Ha visszajön a pajzs, akkor cumi van, mert nem fog nekik sikerülni és elpatkolnak. Amennyiben van mechanical képzettségû emberünk (legyen, képezzünk ki legalább 2 embert erre, akár többször is) az könnyíti a bejutást és gyorsítja is azt.

Miután benn vannak, már nem kell foglalkoznunk tovább a célponttal, hagyhatjuk hogy visszanyerje a pajzsait. Az embereink benn elkezdenek harcolni. Ekkor a Fight skill-jüket használják. Erre sajna nem trenírozhatjuk õket, ezt csak sikeres elfoglalások során tudják növelni.

Miközben harcolnak és takarítják a hajó szintjeit közben sajna potenciálisan károsíthatják is azt. Az engineering skill ha magas, akkor kisebb a sérülés mértéke amit a célpontban okoznak. Ha nincs ilyen képzettségû manusunk, akár tönkre is vághatják teljesen a gépet.

Ha már kipucolták a hajót, akkor jön az utolsó fázis, a számítógép átírása. Na erre való a hacking skill. Értelemszerûen ezt is növelni kell a sikerhez.

Fontos tudni, hogy a foglalás során a program mindig az éppen használt skilleket figyeli és az embereink között lévõ 2 legképzettebb manus értékét használja (és ahogy megfigyeltem átlagolja nem összeadja az értéket). Ha tehát csak egy manus van kiképezve egy célra, akkor a következõ érték nulla lesz így az összértékük lényegesen vacakabb is lehet. Ez azért lényeges, mert vannak olyan védelmi berendezések amik áttörése megköveteli a magasabb (3-as) átlagértéket. A Hull polarizing device a bejutást nehezíti. Az Internal sentry lasers a harcot fogja alaposan megnehezíteni, összességében megemeli 1 ponttal a védõk harci értékét (legalábbis hatásában ezt tapasztaltam). Végül az Advanced firewall software a hajó számítógépének feltörését teszi nagyon nehézzé vagy lehetetlenné.

Namost a marine-ok képzése nem olcsó. Minél magasabb a skill értékük, annál drágább és annál tovább tart. Bármely military dock-ban képezhetõen a srácok. Beadjuk õket a suliba, aztán a gép majd küld üzenetet ha végeztek. Ha fel akarjuk venni õket, csak álljunk be egy olyan géppel az állomásra, amelyik képes marine-ok befogadására és van CLS rendszere.

A különféle méretû gépek, változó mennyiségû katona szállítására képesek. Az M6 például max 5 manust vihet, míg a TP már 10-et. Nagyobb hajókon több marine lehet.

Ha csapatainkat mozgatni akarjuk hajóink között, akkor a legbiztosabb mód rá az, ha bedokkoljuk a hajóinkat egy állmosára és ott tesszük át egyikbl a másikba a bakákat. Ez csak akkor fog sikerülni ha van hely a célgépen marine-ok részére és rendelkezik a szükséges alap felszereltséggel. Elméletileg megoldható a transzportálás is, de valamiért nem szokott sikerülni.

Amirõl még nem esett szó, hogy mennyi az ideális létszám a támadáshoz. Ez elsõsorban az elfoglalni kívánt géptõl függ. Egyszerre ugyanis nem tudunk több manust átzavarni, mint amennyit a célpont elbírna. A program ugyan kiszórja a többletet is, de azok szinte tuti veszteségként végzik. Ez nekünk nem éppen ideális. Meg aztán a többlet embermennyiség idõvel visszaindul és közben sajna el is kallódhatnak, le is lõhetik õket miközben az ûrben utaznak.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#1496
Ja bocs! Ezt Valen-nek szántam! <#falbav>
#1495
Én a sima X3-ban jártam így mikor végigvittem a sztorit! Ugyebár a játék végén ellenség lesz a Paranid ami nálam sajna bennemaradt! Mindenfel ellenséges hajók meg állomások de senki nem lõtt rám! Vhol a statisztika menüben van ahol be lehet állítani ki legyen ellenség és ki haver!
Lockheed
#1494
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Végül megoldódott ez a Capture dolog. Kiugrottam mert felmérgeltem magam nagyon mondom szerzek még marinet mert ez nemigaz. Erre jön az üzi, hogy a Terranok elfoglalták a hajót... Helyes! 😊 Elfogtam közben vagy 3 Xenon meg 3-4 Deca hajót is... 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1493
Ott konkrétan követés a dolgod. A novát ne veszítsd szem elõl, de nehogy túl közel menj hozzá (2-3 Km biztos táv tud maradni). Ha lõtávon belülre mész, akkor elindul egy százalékos számláló, ami ha eléri a 100-at, akkor a célpont felfigyel rád és leráz (elugrik). Maradj távol tõle és úgy kövessed. Elvezet majd acélhelyre amit le kell csekkolnod.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#1492
Alapból azon van a gép. Másszóval, nincs oylan hogy belsõ nézet. Az utoljára az X2-ben volt. Azóta nincs külön pilótafülke/parancsnoki híd nézet.

A harcért járó több zsetonon nem kell csodálkozni. A sztori alapján lényegében hadiállapot van a folyamatos Kha'ak és Xenon támadások miatt. Ilyenkor meg fellendül a zsoldosmeló üzlet, a harcért is többet lehet kaszálni.

Van egy plot amit csak akkor fogsz tudni elõcsalni, ha magas a kereskedelmi rangod (ez vezet a saját HQ-hoz is, meg pár infó itt összeszedhetõ arról, mi is történt az X3 hõseivel). Meg aztán nem olyan rossz foglalatosság az a kereskedés. Legalább olyan jól lehet vele rangot növelni mint a harccal, csak ez biztonságosabb marad. Ha nem szereti valaki a harcot akkor neki ez még mindig jobban megéri.

Kezdésnek meg érdemes elolvasni amit a játék mellé adott manual ír a kereskedésrõl. Gyönyörûen elvezeti egy Argon kereskedõn keresztül hogyan lehet megfelelõ fuvarozással relatíve gyorsan pénzhez jutni. Meg aztán vannak tippek a gyárépítgetésre is (mit és hová érdemes telepíteni ha kis-közepes-nagy hasznot akarsz).

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#1491
Kíváncsiság :
A TC kereskedési modelljében benne van station manager, asteroida scennerhez,Fleet Support Ship Software, station seller-hez hosonló ?

#1490
Na ez igen nekem pont ez jön be, ne keljen már 2 hónapig azzal küszködnöm, hogy végre vehessek magamnak valami jó kis M2-est. Végre vannak küldik is melyekbõl normális összegeket lehet szerezni, szerintem ez nagy hiányossága volt a vaniliának, igaz az Escort script némít segített a dolgon. Eddig ugylátom hogy jónéhány dolog benne van már az alap TC-ben melyet a vaniliában scriptekkel lehetett megoldani.
Ez mindenképpen pozitívúm számomra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Persze nem vagyok naív tudom hogy itt se fogom megúszni a scriptelést, de reményt keltenek bennem a hallotak, hogy legalább a legalapvetõbb helyzetek ugylátszik eleve benne vannak a TC-ben.
Na és ahogy korábban valaki írta, végre normális, igazi nagy ellenséges flottákkal lehet szembe szállni. Meg a harci küldetések erõségei is több tényezõtõl függnek, szerintem ez nagyszerû !!!! Alig várom már hogy megvehessem ( normális összegért )!Az XTM után biztos hogy ez lesz a következõ kis "kánszerem" ! A gépet meg majd addigra én is lecserélem, elvégre eddig is minden évben ez volt, belekattantam egy játékba aztán gépcsere . Jó ez a fórum teljesen felcsigázott a TC-re !!!<#guluszem1>

Lockheed
#1489
Légyszi pontosan írd már le a folyamatot, mert ezzel szopok egy napja... 😊 Fõleg a capturing részletei érdekelnének.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#1488
Hát nekem amit behoztak újdonságot az mind tetszik, kivéve a meghízott gépigényt... 😊 A missionok nagyon kellemes pluszt tesznek hozzá a játékhoz mert nagyon ( NAGYON ) jól lehet vele pénzt keresné és igencsak tolja föl a reput is az adott fajnál. Fõleg a HARD-VERY HARD kategória. Egyébként szerintem nagyon jól illeszkedik is a játékba a dolog végre vannak mások akiken ilyen-olyan bajaik vannak. A fajok mellé behozott nagy cégek is szerintem igencsak logikus lépés volt mert elég reális, hogy vannak cégek is a fajokon kívûl akik olyan mértékben vannak jelen, hogy külön frakcióként említik. Szerintem nagyon jó kis játék bár még mindig van sok apró és pár nagyobb ( autopliot az agyamra megy ) és a régi dolgokat is hozták, de szerintem megéri az árát. Terranként kicsit nehéz az eleje meg a közepe is mert nincs náluk fegyverkereskedelem és gyártás. Ide kell beszállni sok TS hajóval és a piacnak ezt a részét kell kipótolni mert rakétát NEM LEHET kapni náluk mások meg nem használnak ilyet. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Valen
#1487
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Elfoglaltam a deca hajót, visszamentem földre, ipsét leadtam az állomáson. Örültek nekem.

De:
- Az összes Terran piros nekem, nem lõnek, tudok dockolni, csak ellenségesnek mutatja õket, mivel a egyik hajóm véletlenül lelõtt egy Sabre-t a deca CPU hajó elfoglalása közben. Megjavul ez majd?
- Ezután a küldi után lesz még Terran Plot? Mert ez elég sovány lenne így 😊

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

#1486
Na! Kb. Egy hete nyomom a TC-t.
Azzal kezdtem, hogy max grafikával indítottam a játékot, és szinte csak állóképeket nézegettem... 😊. A gépem többet tud mint az ajánlott gépigény, viszont csak 1G.RAM-om van. Asszem karácsonyra meglepem magam
4G-vel.
Én konzervatív vagyok, úgyhogy az irányítást én visszaállítottam a régire,
nekem az jobban tetszik, és Argon kereskedõként kezdtem. Kíváncsi vagyok itt mikor indul a Story-vonal, mert azt látom hogy a Terranoknál azonnal, én meg megcsináltam az oktató küldetést, aztán semmi. Öcsém a
Terranokkal kezdett, õ már benne van a sûrejében, én meg csak szállítgatok... Egyébként a Terranok már megint brutál erõsek, és nekik
vannak a legszebb és legjobb hajóik. A szemetek... 😊.
Nekem olyan mintha könnyebb lenne a játék, néhány óra alatt felszereltem
a hajómat a Jumdrive-tól a Best Buy/Sell-ig mindennel,+ a küldetésekkel
nagyon sok pénzt lehet szerezni. Emlékszem a Reunionban meddig szenvedtem hogy az elsõ millámat összeszedjem, + kerestem a K'haak hajókat a Paranid gore szektorokban csóró kis Busteremmel, hogy nõjjõn a reputationom náluk és beengedjenek végre, itt meg megcsináltam pár híd
missiont, és már fegyvereket, meg Docking comp.-ert veszek náluk...
Hajót is könnyeb szerezni, pl. most vettem egy Caiman Super Freightert
680-ezerért kis javítással 800-ba került, egyébként meg 1,5 milláért kapni, úgyhogy itt a fejlõdés gyorsabb lesz mint az elõzõ részben.
Az infokat már megint nem vitték túlzásba, jó az Encyklopedia, meg jó hogy amit már megtaláltál legyen az fegyver, hajó, v. bármi ott már megtalálod azt is hogy hol lehet kapni, de azért ami a lényeg, a gyárak gyártási periódus idejét már megint nem írták le, pedig igérték, úgyhogy
megint kereshetem a neten a factory production cycles calcuratort a TC-hez.
Viszon a missionok nagyon jók, meg változatosak, ez ami a legjobban tetszett.Most próbálok bekerülni a Plutarch mining C.-höz, kíváncsi vagyok mi történik ha bejutok...
A harci részrõl még semmit sem tudok, mert jó kereskedõként még egy fél
lövést sem adtam le... 😊 . Mondjuk bejártam 40-szektort eddig, de összesen eddig 2 K'haak fightert, meg 6-8 kalózt láttam, azokat is elkerültem.
Jó játékot mindenkinek!

#1485
Ez elég logikus. Gondolj bele a TP = Personal Transporter. (najó, így meg PT lenne a logikus 😄) szóval egy személyszállítónál jogos az elvárás, hogy ne kelljen bele külön oxigénpalack gázmaszkal. 😄 Mindenki leül a maga ülésére.
Lockheed
#1484
De ahogy nézem amit a Terran plotban adnak TP(Scabbard) azon vígan elvannak Cargo Life Support system nélkül is... Nagy rejtély számomra ez az egész Boarding dolog.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#1483
Azt szeretném megkérdezni, hogy miképpen tudok hajók között tengerészgyalogosokat vagy zsoldosokat mozgatni ? Megvan minden hozzá ami kell elvileg. Elegendõ hely és Cargo Life Support system, és a cél hajó egy M6(Vidar). Hiába próbálom a transfer freight paranccsal nem jelennek meg az itemek között...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1482
Szerintem még az elején jársz.

Ha igen, akkor nem a Novát kell scannelned, hanem a Pirate Base-t ahova a nova ment. A scanneléshez 500 méternél közelebb kell menned, "beszól" a komputer-néni, hogy "scanning..." vársz 1helyben, amíg azt nem mondja, hogy "Scan complete", vagy valami hasonló. Ha konkrétan hajót akarsz scannelni illegális cuccok után (ilyen küldetés is lesz) akkor Freight Scannert kell használnod. Kijelülöd azt a hajót, amit scannelni akarsz, 4 Km-en belül használható, information menü (asszem "i")

#1481
Hi all!

Van egy küldi amit nem tudok megoldani 😊... le kéne szkennelnem egy pirate novát... de a bökkenõ az hogy mindig "eljumpol" és amúgy sem tudom hogyan kell szkennelni... asszem ha valaki megosztaná velem a szkennelés rejtelmeit máris sikerülne a küldetés. 😄 Köszönöm

Lockheed
#1480
Terran rendszerekben a fegyverpiac, mint olyan gyakorlatilag áll...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#1479
Igen ha elkésel úgy veszik, hogy elloptad és szólnak a policenak. Legalábbis ezt mondják. Nálam azonnal visszaesett vagy 4 szintet a repum.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1478
Sziasztok.
Lenne pár kérdésem. 😛
Hogy lehet elöhozni a belsö nézetet, a cockpitest? amikor a hajo belsejéböl nézek kifelé.
A kereskedö hajoknak van értelme még? elkezdtem harcolni és ömlik a pénz, minden rendszer tele van olyan küldikkel ahol azonnal adnak egy olcso hajot megjavitom (kb 5 perc a ruhábol) elviszem kikötöbe és milliokat lehet kaszálni nem értem ebbe mi a biznisz nekik.
Régen emlékszek az x3 sok honapig lekötött de ha itt pár nap alatt milliárdos lehetek az elég gáz.
Tudtok ajánloani egy jo kezdö kereskedö helyet ahol érdemes elkezdeni? esetleg mit mire éri meg.

NONPLUSZULTRA
#1477
Nem tudom ki írta, hogy a hajókeresõ küldik hajóit meg lehet tartani mindenféle retorzió nélkül. Megtartottam egy Scorpiont, majdnem lelõttek miatta.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

NONPLUSZULTRA
#1476
Great Trench-ben egy Khaak invázió elpusztította az EQ dockot - pont abban parkolt a claimolt Periclesem, azt hittem ott biztonságban van...
Én az Eclipsemben 2x HEPT-tel nem merészkedtem túl közel, távolabbról szedegettem a konténereket, nem figyeltem rájuk, csak mikor már késõ volt.
Felvonult 2 Khaak Destroyer, meg 2 Cluster, mikor eljöttem onnan, a Destroyerek még javában zaklatták a benszülötteket. Nem figyeltem õket, inkább a cstaa során elszabadult konténereket hajkurásztam biztos távolból.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#1475
:<

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#1474
Uhh hallod egyetlen egyszer láttam egy fightert, meg egyszer 3 scoutot de nem nagyon foglalkoztam velük...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1473
Egy kérdés: Khaak hajók hogy néznek ki? Még mindig a LOD problémákkal küszködnek?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Valen
#1472
Na asszem elkezdem megtanulni ezt a elfoglalósdit 😄 eddig mindig kilõttem õket, nem veszõdtem az elfoglalásukkal.

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul

Lockheed
#1471
Basszus! Már benn vagyok... 😊 Szopakodok velük. Köszi az infot, valszeg újrakezdem majd akkor! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1470
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Ugyanez lesz a megoldás majd a Final Fury plot során is (Kha'ak írtó hadjárat). Minden olyan szektor esetén ahol nincs kapu, a Navigation menüben lévõ jump to sector parancsot kell használni.

Amúgy mielõtt elugrasz, nem árt ha a hajódon (Vidar) van 5 jól képzett Marine. Szükség lesz rájuk. Legalább 2, de inkább 3 pont legyen 2 manus esetében a Mechanic, meg a Hacking képességen. Az elõbbi a burkolaton való átjutáshoz, utóbbi a hajó számítógépének feltöréséhez kell. Az engineering skill arra jó, hogy minél magasabb, annál kisebb kárt tesznek a srácok a hajóban amit éppen megszállni készülnek. Ha teljesen kopaszokkal mész vagy nem viszel magaddal senkit hanem az ott melléd adott újoncokkal próbálkozol majd, akkor nem tudod megcsinálni a küldetést az Aldrin szektorban.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Lockheed
#1469
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Áááá emg is van a probléma. A Navigation menübõl kellett kiválasztani a Jumpot. Basszus! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#1468
A Terran Storyplottal kapcsolatban lenne kérdésem.

Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Miután megtanítanak boardingolni a Scabbard hajóval és megszerezzük magunknak a Vidart oda kell menni a Moon sectorban álldogáló Tyrhez. Vittem magammal a Scabbardot is, mert nem vágom pontosan, hogyan akarják végrehajtani az elfogást. Na most beszélek a hajón az illetõvel és elkezd visszaszámolni, majd elugrik. Mennem kellene utána az Aldrin szektorba és itt van a probléma. Megkeresem a JumpDrive térképen és rányomok a szektorra és becsukódik az ablak, de semmi nem történik. Van elég EC nálam, szóval nem az a gond. Mi itt a teendõ? Megõrülök! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#1467
Na így már értem miért szaporodtak el ennyire a P-k. Köszönöm az információt.
Én is ott rontottam el, hogy elõbb mindig a nagyokra úsztam rá. Xenon M7 (Q) és nagyobb (J, K) még nem jött patrol során. Sõt, valamiért a PX-ek sem nagyon jönnek elõ.

Bezzeg a Kha'ak írtási plot során mindjárt egy raklapra való ugrott be Black Hole-ba kicsit kekeckedni a helyi erõkkel.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Lockheed
#1466
Én ha küldiket csinálok a legritkább esetben vállalok patrolt. Defend station és a kill xy dolgok viszont könnyûek. Very Hard missionokat is vígan teljesítettem a Terran M3ban. (Scimitar) Állomást támadni jön a csõcselék(M5-M3) kb 20 hajóval, plusz 1-3 M6 és 1-2 M8. Mivel nem várják be egymást hanem mindenki full speeden megy a station felé ezért én kb 20 km-re tõlük párhuzamosan de ellentétes irányban megyek a kapu felé ahonnan jöttek, és hátulról elkezdem kiszedni a nagyját ami a legnagyobb sebzést vinné be az állomásnak. Általában hátul jön az M8 úgyhogy elõször ezeket, majd szépen az M6okat szedem ki. 15 perc alatt megvan és 800eze-1,8M cr. között fizet. A kill him küldik még könnyebbek. Berepülsz, kilövöd a célt és a csõcselékkel nem is foglalkozva kiugrasz. Very Hard mission, 1,5-2 milla körül fizet és 5 perc alatt megvan. Közben a Scimitar 5x25MJ pajzsát 40% alá nem is lõtték... 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#1465
Kalózok ellen védtem egy Paranid Shipyardot a talált Advanced Eclipse-vel, (1 M6+vadászok) a rajtafelejtett 2 HEPT volt még rajta, de mindet lelõttem, tényleg alacsony ranghoz meg gyenge hajóhoz gyenge enemy "jár"...

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

NONPLUSZULTRA
#1464
Ez úgy általában is kihathat, mert Ellenséges szektorokon áthaladva Sharpshooterként szinte semmilyenellenállásba nem ütköztem: a Pirate Alley gyaloggalopp volt, RU-ban és XTM-ben a leghalálosabb rész. Xenon szektorban nem láttam Xenont.
Terran kezdésbõl elsõ dolgom volt átszelni a galaxist, és simán a másik végébe jutottam, alap felszereletlen hajókkal. A talált Advanced Eclipse, csak most jelent fenyegetést a környezetér, bár nagyon lassú. Lassan visszatérek az Uránoszhoz, felvenni a Terran Plot-ot.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Valen
#1463
Ahogy én vettem észre a harci küldetések 3 dologtól függenek:

- aktuális hajó amiben ülsz (M3-M8)
- aktuális harci rangod
- aktuális repud az adott fajhoz

Amire viszont ügyelni kell Rendszer védõs/állomás védõs küldiknél (Xenon, Khaak, Pirate, Yaki ellen):

Ha kezdéskor van 6xM5, 4xM4, 3xM3, 1xM7/8, 1xM6, akkor

- Elöször az M5-ket lõdd le, az összeset
- Utánna M4 összes
- Utánna M3 és M3+ összes
- Utánna M8 összes
- Utánna M7 összes
- Utánna M6 összes

Ha nem igy teszed, hanem az M6, M7, M8 akat szeded ki, respawnol a kilõtt hajó + mégegyszer az egész csapat (6xM5, 4xM4, 3xM3, 1xM7/8, 1xM6).

Ha elég sokszor elvéted, akkor úgy jársz mint én, amikor is a Khaak flotta vagy 50xScout + 20xfighter + 10xInterceptor + 4xCorvette mellé behozott 3xM2-t, s ezzel végig írtotta Grand Exchanget. Szegény Teladik 😊

Másik alkalommal a Xenon szaporodott így el, végül már 70xN + 60xM + 20x(L/LX) + 15x(P/PX) + 2xQ volt, a fél Argon hadsereg 4x(M1/M2)-vel próbálta megállítani, sikertelenül.

Mindkét esetben Reload és a küldi ésszel történõ megcsinálása segített.

Azóta minden küldi elvállalása elött és befejezése után mentek 😄 Összesen 6 Save helyet használok, folyamatos rotálásban (1,2,3,4,5,6,1,2,3,4,5,6,1,2,3,4,5,6,1,2,3...)

valen.uw.hu - Rajta X2 Argonopedia magyarul