X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

NONPLUSZULTRA
#2767
Egy Castrumnak örülnék. Vagy kettõnek, az már egy komplett flotta.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#2766
Amúgy maga a hajó nagyon tetszik. Szeretem ezt az OTAS céget, jóféle hajókat gyártanak... 😊 Igazán fölvehetnék az OWP-t a kínálatba. Én nagyon várom az XTM-et amúgy. Most, hogy gondolom a srácok nagyobb betekintést nyertek a játékba remélem, hogy jobban kiegyensúlyozzák a dolgot mint az X3R esetében. De rengeteg dolog nincs benne ami nagyon jó volt úgy hajómodellek, mint hajók állomások scriptek. Számomra most is hiányzik az, hogy menjen a harc a frakciók között ami az XTMben azért már jelen volt. Tanúja voltam egyszer egy igen komoly raidnek egy Paranid border szektorban Argon részrõl olyan 30 capshippel. Nagyon nagy Xenon flották is gangeltek most megy 2Qnál több soha nem jön. A kalóz szektorok kihaltak és Capshipet nem is láttam még tõlük szóval én jó sok minden hiányolok és most ezt csak hirtelen összekaptam.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2765
Igazából szerintem azért ragaszkodom annyira a Cerberushoz, mert leginkább az az egy tetszik az Argon Capshipek közül. Nem tetszenek a hajóik ezt kivéve. 😊 Meg XTMben nagyon szerettem a Hit 'n Run taktika miatt mikor még ráment a PPC elõre.

Tigert nem tudom miért vettem de minden M7est meg fogok venni. 😊

Ahogy nézem a Patrol Sector küldetések eléggé megkeményednek ha van ilyen hajóm. Kicsit eltúlozza szerintem a gép ezt. Kaptam WARLORD szinten Very Hard Patrol küldiben az elõbb 14db K-t, 6db J-t, 9Q-t plusz az apraja... Mindezt azért mert van egy M2esem ? 😄 Jófej! Ahogy nézem egyenlõre másból kell pénzt keresnem mert ez eléggé kivitelezhetetlen jelenleg egy darab csatahajóval...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2764
Gratula! Okos döntés volt. Én az enyéimet úgy fegyvereztem fel, hogy elõre 8 PPC és két oldalra is 8-8 PPC Attack My Target paranccsal, hátra 8 Flak Artillery Array (protect ship), fölülre és alulra 4-4 Cluster Flak Array szintén protect ship paranccsal.

Nyolc M7, szép 😄 Nekem csak hét van, de sztem itt nem állok meg. Szemet vetettem egy ATF Skirnirre (igen, a hülye ATF hajó mániám nem bír elmúlni, de legalább az M1-rõl lemondtam) ugyanis ma szúrtam ki, hogy az biza a Terranok M7M-je, de nem is akármilyen. Rámegy három különbözõ turretre is egy rakás lézer és azon felül vannak jó kis rakétái amit csakis õ használhat. A Shadow és a Ghoul. Újra értelmet nyert a Boarding csapatom, bár a második turnus 20 faszi még nincs teljesen kiképezve, folyamatban van a dolog.

A flottám most úgy áll, hogy:
M2: 3 darab (2 fullos OTAS Boreas, 1 Terran Osaka kb. 80% fegyverrel)
M7 és M7M: 7 darab (2 Split Panther, 2 Paranid Deimos, 2 Split Cobra, 1 OTAS Aquilo, mindegyik fullos)
M6: 5 darab (3 Terran Springblossom, 1 Terran Vidar, 1 Paranid Heavy Nemesis, fullos mindegyik)
M8: 2 darab Paranid Hades
Vadászok: 83 darab, ebbõl 62 M3 és M3+
TS: 28 darab, Split Caimanok különbözõ változatai és OTAS Mistralok
TP: 4 darab
TL: 2 darab (Split Elephant és Boron Orca)

Egyedül M1-esem nincs jelenleg, a Tokyomat múlt héten adtam el. Eddig még nem bántam meg, de lehet, hogy az Osaka mellé veszek egyet újra. Tetszik az ötlet, hogy legyen egy saját Terran hajós flottám, ahhoz pedig elengedhetetlen.

Cerberus sztem ronda és jellegtelen, de ha tetszik, akkor megbocsátom ezt a tévedésed 😄 Én is csak azért vettem meg a Heavy Nemesist, mert baromira bejön a külalakja. Szektor védésre használom, az EQ dokkomat õrzi konkrétan és két Argon Eclipse kíséri az õrjáratban. A Tiger mire jó? Kipróbáltam, de nem jöttem rá, hogy mi értelme annak a hajónak a Panther mellett. Pláne a Tresher mellett. Vagy minden fajtól össze akarod gyûjteni az M7-eseiket? X3:R-ben csináltam, hogy mindegyik M6-osból tartottam és használtam is õket olykor 😊

Lockheed
#2763
Hát 3 Panther egy Cerberus mert azt nagyon szerettem mindig is mert szép. Egy Tiger egy Aquilo egy Tresher egy Yokohama.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2762
Igen most látom, hogy kimaradt a lényeg. Természetesen OTAS Boreas! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2761
Elõször is mit vettél? Csak annak függvényében tudok tanácsot adni. Kell mindenképpen capship elleni és vadász elleni fegyverzet is. Az Osakámra csak PSP-t és SSC-t rakok. Az SSC a legerõsebb flak, ahhoz mérten sokat is fogyaszt, de jó kis hajó lesz, fõleg 12 GJ pajzsal, csak sajna lassúcska. Mennyi az a sok M7-es? 😄

Lockheed
#2760
Na megvettem az elsõ M2met. Eddig csak M7eseim vannak de abból sok! 😊 Te hogyan fegyverezted föl ? Érdekelne, hogy milyen konfigurációt használsz...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2759
Nos ez hasznos info. Köszi! 😊 Nekem amúgy maga az OTAS hajók nagyon tetszenek, ez is. Nézegettem képen a Minotaurt is az is nagyon szép szerintem! Egyébként most vettem észre, hogy nálam CloudBase South East -ben a régi XTM-es Argon ShipYard van. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2758
Meg vettem egy Osaka-t unalmamban, mert a nagy kínok árán az Odinhoz felhalmozott tetemes Terran fegyverzetet még sem akartam eladni. Majd összevetem a Boreassal, ami sztem az M2 csúcs. Ez az Osaka tûnik a második legjobbnak eddig.

#2757
Nu, leteszteltem harcban is az Aquilot. Tehát ez az OTAS egyik M7M fregattja. 91-es max sebesség (Cobranak 97, tehát nagyon hasonló), de baromi gyengusz manõverezés jellemzi. Boarding podot nem lehet belõle kilõni, de a másik két M7M-re jellemzõ harci rakétát igen. Semmi extra nincs a hajóval, ugyanazt tudja amit a többi harci M7M fregatt, csak a pajzs tekintetében jobb a többinél, na meg ugye a végsebessége is elég jó. Leginkább M1 és M2 osztályú hajók ellen érdemes bevetni, az M7 túl gyors hozzá, ha két Xenon Q közrefog nincs menekvés a 6 GJ-os pajzs ellenére sem. A Cobra sztem jobban manõverezik az Aquilonál, legalábbis a Cobra tesztje alatt egyszer sem robbantam fel, az Aquiloval kétszer is a pont dupla akkora pajzs ellenére. Elõször a hátsó toronyba CIG-et pakoltam, ez korvettek ellen nagyon jó, de vadászok ellen semmit sem ér, le is cseréltem Flakra a hátsó torony fegyverzetét, egyébként két ágyút lehet berakni hátra, csak úgy mint a Cobrába. Összegezve nem egy rossz hajó, tisztes távolból kicsináltam vele három Q-t és egy J-t. A nagy capshipek legalább olyan lassan mozognak, mint egy M7M és így nagyjából kiegyenlítõdnek az esélyek. Aki egy ilyen négyes ellen készül tárazzon be minimum 50 Hammer Heavy Torpedot. Nekem mind az 50 elfogyott, kb. a negyedét kilõtték útközben. Nem érzem úgy, hogy sokkal jobb lenne a Cobránál a nagy pajzsával, nagyjából egy szinten vannak. A Cobra jobban manõverezik egy csöppet, tényleg nem sokkal, de annyival, hogy életmentõ lehet. Az Aquilonak 1000-el nagyobb a raktere, tehát több rakéta fér bele. Flotta támogatásban ideális társa lehet bármilyen nagy hajónak és különösen vadász elhárításban jeleskednek az M7M fregattok a csodás Flail Barrage Missle jóvoltából. Egyedül ne akciózzunk vele, fõleg ne dogfightoljunk. Erre a kategóriára illik talán a legjobban, hogy ésszel és taktikusan kell használni. Megjegyzem az AI írtó ritkán lõ ki vele rakétákat, az igazi sortüzet magunknak kell levezényelnünk. Egy-egy csata egy M7M-el irtó sok pénzbe kerül, tehát tényleg csak akkor használjuk õket, ha feltétlenül szükséges és akkor is biztos távolból. Bár közelharcban a legdurvábbak a rakéta sortüzek mivel kicsi az esély, hogy megsemmisülnek a töltetek útközben, de a hajó sem húzza sokáig. Egy Panther és egy Deimos kíséretében akcióztam és az AI mindig elõször az M7M-re ment rá nagyobb erõkkel, ha benne ültem ha nem. Egy jó tanács: ha sok vadász jön ellenünk ne habozzunk kilõni két tucat Flail Barrage rakétát a biztonság kedvéért jó elõre, mert maguk is keresnek folyamatosan célpontot és nagyon hasznosak.

BaLeeX
#2756
Lehet rossz EQban néztem akkor nem tudom, körbenézek még.
Kösz!

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

Lockheed
#2755
Corporation HQ-ra és Military Outpostra is lehet dockolni Capital hajóval. De amúgy EQ dockban is kellene, hogy tudd...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

BaLeeX
#2754
Szembesültem egy problémával.
Hol tudom upgradelni a Pantherem? 😄
Gondolok itt a speed, cargo, rudder tuningra.

Shipyardokon és EQ dockokban nem lehet máshova meg nem tudok bedokkolni vele.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

Vitez77
#2753
Ha nem akar róla hallani senki (+szép pirosan ki van írva ott fent), ne tedd fel a kérdést -_-
Amúgy vagy Egosoft (az összes verzió angol, egyedül a manual és a doboz nyelve más), vagy CDGalaxis (úgyis szólni fogok, de december elején már 100 hogy lesz).
Farnhams Legend meg egy nagyon jó könyv, ha tudsz angolul (vagy németül), akkor csak ajánlani tudom. Az 1. rész történetét meséli el, de marha élvezetes mû, megéri, fõleg, ha a TC-vel együtt rendeled (úgy olcsóbb).

天使たちは私を見守る

#2752
Azért rak mindenki valamilyen Flaket a tornyokba, mert az anti-fighter beam fegyverek nem megvásárolhatók, mindössze prototípusok, a manual ki is tér rájuk külön. Egy plot során lehet rájuk szert tenni és akkor is csak korlátozott mennyiségben, továbbá igen kevés fajta hajó képes kezelni õket, néhányat csak egy-egy típus. Nem érdemes velük nagyon foglalkozni pont a kis számuk miatt és egyik sem komoly "halálsugárvetõ", nem sokkal jobbak a megvásárolható társaiknál.

#2751
A warez az tilos, leszedni meg akkor clone DVD-s verziót szedjél le, ne crack nélkülit >_>

Bolthoz pedig ott van fent a link a banner gomboknál, ám ha sold out van akkor kivárod míg kapható lesz a CD-galaxisban, vagy e-bay.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2750
üdv
lene egy oj kérdésem amit itt néhányan nem szeretnének halani legalábis nem rajonganak érte
hol lehetne leszedni normálisan ugy h müködjön is mer amit leszedtem ahoz kéne v mi crack v valami de minden crack virusos amit leszedtem
Vagypedig nem tudnátok egy magyar linket mondai ahol meg lehetne veni meg ezesetben a Farnham's Legend mit tesz hozá mer nem olvastam még rola.
#2749
Milyen tapasztalataitok vannak az anti-fighter beam fegyverek terén? Jobb az mint a flak?
Mert pusztán számok szerint gyorsabb kevesebbet "eszik" és a sebzése is dúrvább. Mégis mindenki flak-et rakott a toronyba...
#2748
Ugyanúgy müxik, mint az X3:R-ben, ezen a téren nem változtattak.

Vitez77
#2747
Na igen, így értettem 😄
Kösz!

天使たちは私を見守る

Lockheed
#2746
Mii ezt nemértem. Eddig is úgy pozicionáltad a gyárakat a complexen belül és a HUBot is ahogy neked jól esett...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

BEAST
#2745
Komplexet... meg a jatek sincs meg! <#rinya>

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

BaLeeX
#2744
#2698 senki nem épített még complexet? <#merges2>

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

Lockheed
#2743
Sajnálom, hogy olyan dolgokat hagynak/tak ki ami régen bennevolt és szerintem nem keveset hozzáadott a játékélményhez...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2742
ja és ha azt nézzük X2-ben még volt is híd (igez, csak cockpit) Amikor még nem játszottam X3-mal, valami olyasmire számítottam. :<

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#2741
Na igen azthiszem már említettem azt is itt. 😊 Ott nem nagyon kellet billentyûkombináció, hanem szóltál a hídon a megfelelõ embernek és minden történt ahogy kellett... Nagyon jó kis game!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

BEAST
#2740
Jo jatek volt az is, kar hogy nincs tobb hasonlo 😞

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

#2739
aki játszott már a star trek bridge commander-rel azt tudja miért is fontos egy hidat hamarabb kilõni 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#2738
Ami nagyon tetszett, hogy egyes rendszereket lehetett túltölteni persze a többi kárára. Tényleg nagyon reálissá tette a dolgot, hogy minden egyes fegyvert külön töltött a fegyvergenerátor a hajtómûveket és a pajzsokat szintén külön töltötték. Ha egy generátort kiiktattál azonnal látványosan csökkent/megszûnt a kapcsolódó rendszerek hatásfoka. Gusztustalanul jól néz ki szerintem és nagyon szépen látszanak a pajzsok. 😊 Olyan csaták vannak benne amilyet csak a StarWars EPIII elején láttam eddig. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2737
Igen, a külön rendszerek támadásának lenne létjogosultsága és már nagyon régi játékoknál is megoldották. Már a Freelancerben is volt, igaz eléggé lebutítva, de most a TC-ben le sem tagadhatják a készítõk, hogy a Freelancerbõl másoltak át dolgokat. Az új irányítás egy az egyben onnan van és néhány új pálya is Freelanceres hangulatú, pl. Aldrin sztem nagyon.

#2736
Persze és az egy személyes vadászgépen ki cserélgeti, R2-D2? Abszolút nem reális. Szerintem is csalás. Sõt, én az ûrben átfegyverzés dolgot is kiszedném a játékból, hogy csakis dokkokban lehessen elvégezni, ahogy mondjuk a Freelancerben is volt. Nem lenne nagy fáradtság és még reálisabb lenne a játék.

BEAST
#2735
Igen, egy nexus szeru management tenyleg nagyszeru lenne 😊 Azt is imadtam hogy kulon rendszereket is lehetett tamadni egy egy hajon 😊

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Lockheed
#2734
Mondjuk nekem a JumpDrive helyett jobban tetszene, ha mondjuk TÉNYLEG lenne egy JD ami feltöltõdne és aztán ugranánk. Majd megint feltöltõdik. De amit hiányolok, h a pajzsok még mindig nem látszanak. NINCS energiamanagement a hajón. Hiába van ilyen meg olyan generator. Aki játszott a NEXUS-sal az tudja mirõl beszélek.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2733
Bullshit. Az illetõ csakis pirate base-en kereste a CLS-t és itt követte el a hibát. Az enciklopédiában nem a kalóz bázisra, hanem a termékre kellett volna rákeresni.

#2732
Te sem gondolod komolyan hogy harc közben elkezdik az emberek cserélgetni a fegyvereket. Ez nem olyan mint kicserélem az aksit a telefonban. Meg aztán a fegyverek kint vannak. Ez egy olyan elõny amit a gép nem tud kihasználni ezért csalás. 😄

Nekem mondjuk már csalás a free jumpdrive meg az ilyenek is.

Lockheed
#2731
Találtam egy másféle adatbázist a hajókról. Itt külön vannak szedve az õj generációs vadászok is. (M3+, M4+)

X3TC Ship DataSheet

És itt vannak az összes fajnál és cégnél elérhetõ rangok is szintén Excel táblázatban.

Race and Corporations Ranks

Egyébként a The X Universe fórumról van.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2730
Hát figyelj szerintem az nem létezik, hogy akár csak egy Fregatton is harci helyzetben huszonvalahány fegyvert kézzel cserélgessek folyamatosan. 😊 És akkor még csak M7rõl beszélünk...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2729
Nem tudom, de én úgy vettem észre, ha messzebb van a Khaak romboló nem okoz akkora pajzscsökkenést.Próbáld ki, egy mentést megér a kisérletezés.

#2728
Miért lenne csalás? Egy Capital Ship-en legyen már személyzet, akik tudják, hogyan kell a hajót kezelni és védeni. Ezek a scriptek õket helyettesítitk...

#2727
Nekem is Pantherem va. Az elejébe tettem 6db. Bomb Launchert, egy Khaak Destroyernek szembõl megyek neki.Mikor lõtávolba érek, megállok, ill. hátramenet.Közben a gép lövi.Nekem 1/3 részig megy le a pajzs, neki vége.

#2726
Jó is. Csak ez megint csalás szagú, ezért nem is használom. 😄

Lockheed
#2725
M2. 😊

Érdemes amúgy szerintem fölrakni a WeaponQuickswap scriptet. Ez olyan, mint az X3Rben az RS.Turret.Defence volt. Magától cserélgeti a turreteken a fegyvereket pillanatok alatt az aktuális harci helyzetnek megfelelõen és jól csinálja. Ha teszel a hajóra 10-20 PACot HEPtet és CIGet még hatékonyabb lesz. Ha nincs nagy hajó a közelben elöl is lecseréli az IBL-t CIGre vagy HEPTre és azzal lövi a vadászokat ami igencsak hatékonyabbá teszi azt a turretet. Ráadásul nekem az elsõ turret Attack My Enemies-re van állítva de ha nincs befogva enemy akkor keres valakit és lövi magától szóval nekem bejön. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2724
Vettem én is egy Panther-t... Nagyon meg vagyok vele elégedve. A tornyokba rakott Flak Artillery Arry megközelíthetetlenné teszik a hajót még a korvettek számára is. A main turretbe rakott Incendiary Bomb Launcher-el olyan jól bánik az AI, hogy akár még a legtöbb M3-ast is képes leszedni. Egy kis manõverezéssel a Xenon K-k is hullanak. Viszont üröm az örömben, hogy e hajó megvásárlásával megjelentek a patrol küldetésekben a Kha'ak Destroyer-ek. Nem ritka, hogy kettesével pakolja be õket a szektorba, potenciális veszélyt jelentve rám nézve, mind pedig az állomásokra. Érdemben megközelíteni szinte lehetetlen, a rájuk kilõtt Hammer Heavy Torpedo-t minden esetben leszedik. Van ezeknek a gigászi dögöknek valami ellenszere?

http://a-zcomp.eu/

Lockheed
#2723
Ugyanúgy mûködik, mint egy akármilyen állomás. Nekem most Ore-t kell szállítani úgyhogy én az egyik kaput Ore Belthez routoltam a másikat meg Emperor Mines-hoz. Én is hordom, nagyonsok hajóm is hordjoa és magas vételi árat állítottam be az állomáson, úgyhogy az AI is hordja.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2722
A beépített enciklopédia csak azokat az adatokat mutatja, amit már tudsz, felfedeztél. Ha egy Pirate Base egy szektorban volt, amikor arra jártál, addig azt az adatot látod az enciklopédiában, míg arra nem jár egy hajód és felfedezi, hogy már nincs ott. Azaz a "bénázós bolyongás" elkerülhetetlen.

#2721
Ezeket a cuccokat neked kell szállítani vagy hozzárendelhetsz pár (száz) kereskedõhajót?

Lockheed
#2720
Uhh Barátom sejtettem, hogy Rád számíthatok! 😊 Hálásan köszönöm a kimerítõ választ... Sok mindent megtudtam amit meg akartam kérdezni. 😄

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2719
Helyesbítés, az Aquilora és a Sirokosra is megy laser a hátsó toronyba, ez ügyben rosszul emlékeztem, de a többi infóm helyes.

#2718
Egyszer már egy részét kiszámoltam kb. másfél hete, bepostoltam a topicba. Csak a microchip több, mint 3 milliárd credit. Összesen olyan 10 milliárd creditbõl lesz kész a Hub.