X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Lockheed
#2867
Na amint lejár a Training azonnal kipróbálom újra... 😊 Ez érdekel nagyon, köszi az infot!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2866
Igen, a maximális marine létszám azt jelenti, hogy annyi marine bír bemenni a hajóba, több nem. Jól sejtettem, hogy erõsen cheat script szagú a dolog, 5 manussal ráadásul elsõre és egy boarding poddal...túl könnyû volt így. Volt, hogy Pirate Ceantaurra nem volt elég egy boarding pod, mert az elsõ turnus visszajött és utána kellett lõni a másodikat és korvettnél tényleg csak ötösével lehet õket küldeni.

Lockheed
#2865
Ravasz az Eclipsek ötlete! 😊 Fönn van a Marine Repairs script és a Marine Training script is. Az egyikkel meg lehet javíttatni a hajókat a másikkal meg - persze pénzért - lehet képezni a hajón lévõ marineokat. Lehet ezek batták el Boarding nehézségét. Mivel eddig még nem nagyon csináltam ilyesmit 1-2 alkalomtól eltekintve nem nagyon van összehasonlítási alapom. Megvárom, mig lejár a hajómon a Training és utána letörlöm, teszek még egy próbát és meglátom mi változik. Ha most szedném le szerintem corrupt lesz a savegame.

Kérdés:
Mondjuk egy átlagos fregattba 10-20 marine fér. Egyszerre ennyit lehet rá kilõni, és eséllyel ennyi be is tud menni ? Én mindig csak egy PODdal próbálkoztam eddig...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2864
Nos...

Player HeadQuarters:
Szerintem az egyik legjobb station a játékban, a másik a HUB. Célja, hogy most már végre van valamilyen látványos központja a Birodalmadnak ami egy egyedi állomást jelent. Bedokkolsz egy hajóval és szét tudod szedni amibõl megkapod a tervrajzát. Ez a hajó méretétõl függõen valamennyi idõbe kerül. Értelemszerûen a hajó mérete és a szükséges idõ egyenesen arányos. Namost ha megvan a tervrajz akkor utána a behordott alapanyagokból tudsz gyártani akárhány ilyen hajót. Különösen jó dolog ez ha olyan hajókat sokszorosítasz amibõl egy van. Mint pl az elõzõ részben a Hyperion, vagy ebben a Vidar amibõl egyet kapsz.
Lehet még szinezni is itt a hajókat a Spray Shopban. Természetesen korlátozott mennyiségben raktározni is lehet itt, de hasznos ecélból venni egy vagy több TL-t és abban tárolni a cuccokat. Ide nem tudom hány darab Capital Shippel lehet dokkolni de 6-8 biztosan odafér szépen csillag alakban egymás mellé az állomáson körül. Belülre mivel belsõ hangárja van, mint a hajóknak és nem dokkolókampós szerintem akárhány kisebb belefér.

Oda érdemes költözni ahol jóféle aszteroidák vannak gyáraknak. Nálam eddig fõ szempont az elhelyezkedés volt de mivel a HUBbal már oda tudok kaput nyitni ahova akarok így ez már nem szempont. Nekem ami nagyon fontos az a JÓ ZENE mivel sokat leszek ott, a jó fényviszonyok mert ne legyen már vaksötét hadd lássam mit csinálok. Az X3Rben a New Income és Montalaar közötti Unknown szektorban laktam mivel az jó helyen volt és jó kavicsok vannak benne...

A szektor védelmét attól függõen kell megtervezni, hogy milyen szektorokkal szomszédos. Az említett szektorban még nem láttam soha semmilyen enemyt hacsak nem állsz harcban a Teladikkal vagy az Argon/Boron fajjal. Persze ha a Getsu Fune -tól északra levõ Xenon Sector 534-el szomszédos Unknown szektorba költözöl akkor számítani kell nagyobb számológép gangekre akik majd mennek hozzád ismerkedni... Az, hogy Unknown szektorban vagy nem jelenti feltétlenül azt, hogy támadni fognak szerintem a lényeg az, hogy kik a szomszédaid. Én azért nem szoktam fajokhoz beköltözni, mert így minimálisan tarthatom az idegenforgalmat a szektorban és csak az én gyáraim vannak benn...

Komplexeket értelemszerûen úgy érdemes lerakni, hogy olyan gyárakat kötsz össze amik az egymás számára szükséges alapanyagokat termelik és arra kell törekedni, hogy önellátó legyen a complex. Õszintén megmondom ez nem az én asztalom. Van sokféle kis cucc amivel lehet complexeket számolgatni de nem értek hozzá! 😊 Egyszer valaki tarthatna egy gyorstalpalót valamelyikkel, hogy rájöjjek hogy is megy ez a számolgatás. 😊 Annyi gyárat kötsz össze amennyit akarsz egyébként. Tehát összekötsz két gyárat a Complex Construction Kittel, majd hozzákötsz egy harmadikat egy újabb Kittel és így tovább... Szóval minden új gyár bekötéséhez kell egy újabb Kit. Érdemes valamennyire rendszerben lerakni a gyárakat, hogy ne úgy nézzen ki mintha egy randomgenerátor rakta volna össze. Erre van a FactoryComplex Constructor (FCC) script de ehhez annyi billentyût kell definiálni, hogy nincs is annyi szabad mivel a játék NEM ISMERI A CTRL gombot csak a SHIFTET ( EZT NEM HISZEM EL!!! BIZTOS NEHÉZ MEGCSINÁLNI!!!! ) ezért eléggé kompromisszumos dolog használni. Ezzel lehet rendszeben lerakni a gyárakat. Ismét csak aki ezt használja kicsit felhomályosíthatna, hogy mi is ennek a trükkje! 😊

Az elõzõ részben volt egy Station Manager ami megszûnt ezért én jóformán nem nagyon építek nagyobb gyárakat. Ez azt tudta, hogy hozzárendeltél hajókat és õ szépen beszerezte velük folyamatosan a szükséges alapanyagokat és eladta a készerméket. Esetleg meg lehetett tiltani nekik egy-egy hajónak egy termékkel a kereskedést, hogy az pl csak eladni jártjon. Jelenleg ez úgy néz ki, hogy hozzárendelsz hajókat és csak a Best Buy/Best Sell paranccsal tudod üzemeltetni a gyárat. Tehát minden alapanyaghoz külön hajó, és eladáshoz szintén. Ha valamiben tévedek kérlek javítsatok ki mert ezt nemigen használom...

Öööö azthiszem ennyi. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2863
Nah, új harceljárás keretében tegnap foglaltam egy Aegirt és egy Skirnirt a Mars rendszerben. De nem így ment, ahogy neked, itt nagyon gyanús nekem valami cheat script, vagy ennyire különbözne a két játék? Hogy a fenébe bírtál elfoglalni egy Aegirt 5 manussal? Ugyanis egy boarding podba csak 5 faszi fér, te meg azt írtad, hogy csak egyet lõttél ki. Én elsõre a Skirnirt támadtam be, kilõttem rá 4 boarding podot. A 20 manusból csak 10 jutott be, a többiek elkezdtek visszaevickélni hozzám az ûrben, a maradék 10 marine végigharcolta magát a hajón, majd a central computer feltörésében véreztek el, 4-5 csillagos hackerként, õk is visszajöttek. Másodszorra lett meg a Skirnir, de akkor is csak 10 marine jutott be valamiért. 8 boarding podot pocsékoltam a küldetésre, de viszont mindenki életben maradt. Aegir-t csak harmadszorra sikerült elfoglalni, elsõre mind a 20 marine visszajött, mert nem tudták átvágni a burkolatot, másodszorra és harmadszorra is csak 10 jutott be. Aztán az Aegir is meglett.

Az új harceljárásom lényege, hogy átkonfigoltam egy kisebb flottát csak boardolásra. Egy Deimos és egy Cobra valamint a Deimosban 5 Eclipse amin csak Ion fegyver van, semmi más és beraktam hatodik hajónak egy Spitfyer-t amiben él üldögéltem, meg nézelõdtem, ha nem valamelyik fregattban voltam. Szal az elfoglalós szitu úgy volt, hogy Deimossal és Cobraval bezúztunk a Mars rendszerbe, ahol elég gyér volt akkor a forgalom, kíséret nélkül egy Aegir és egy Skirnir külön-külön vánszorgott ide-oda és volt egy mozdulatlan Osaka is, ami az eddig tapasztaltaknak megfelelõen rohadtul nem zavartatta magát holmi harcolással, ezek a Terranok jól tûrik, ha az ember üti az ATF-et. A lényeg, hogy Paranid Deimossal adtam a Skirnirnek, hogy leszálljon a pajzsa úgy 60-70%-ot, érdekes, hogy a Skirnirben a maximális 8GJ helyett, csak 7 volt. Amint meggyengült a pajzsa, Deimos összes ágyúja leállít, Eclipse-ek kieresztése és szépen zúzták folyamatosan a Skirnir pajzsát, pikk-pakk lent volt az meg csak forgolódott, nem volt rajta flak csak MAML és azzal túl sokat nem tudott a gépeim ellen tenni, átszálltam a Cobrába, a többit már leírtam. A hajó 83%-os Hullal került birtokomba. Az elfoglalás után egyik Eclipsbõl átraktam 100 EC-t meg a jumpdrive-ját és huss el, álltam tovább az Aegirra. Ja, és a legviccesebb, hogy nem pirosodtak be a Terranok egyáltalán, reput sem veszítettem, csak a Skirnir lett piros, meg lõtt néha össze-vissza. Aegir után már vesztettem reput, de ATF reput nem, ez is érdekes. Tehát majd hogy nem minden következmények nélkül lett két ATF fregattom. Aegir elfoglalása tökre ugyanígy nézett ki, azzal a különbséggel, hogy az Aegirnek csak 4GJ pajzsa volt, egyedül elintézték az Anti-Shield Eclipse-ek. Harmadik próbálkozásra sikerült az elfoglalás, jumpdrive + EC átrak ezúttal a Spitfyer-bõl, 5 Eclipse dokkol és ugrik mindenki haza. A lényeg, hogy a lehetõ legkisebb flottával mentem, egy hajót sem veszítettem, a legtöbb idõt az vette el a hadmûveletben, hogy az ûrben úszkáló marineokat felszedegettem a Cobraval.
Tegnap este tesztelgettem még kicsit a hajókat, az Aegirtõl nem vagyok elájulva egyáltalán, nem rossz, de nem is a legjobb M7-es, de a Skirnirt megtartom és kivágom az OTAS Aquilot, az õ helyére fog jönni. A legjobb harci M7M amit az ember szerezhet.

#2862
A normál Argon Eclipse-el mi is a problémád? Az X3:R-ben is így nézett ki. Az X3:TC nem az XTM folytatása, csak átvett onnan néhány dolgot, az XTM-es fejlesztõk besegítettek a fejlesztésbe, tehát nem értem milyen alapon van sírás a régi XTM-es felállás után, (ami nekem egyáltalán nem jött be, de nem ismétlem magam, egyszer már leírtam, és egyéni véleményem), igaz, hogy néhány modellt egy az egyben átvettek, és fõleg egység neveket, de már az eredeti X3:R-bõl sõt, X2-bõl is van azonos néven átrakva egy rakat hajó és X2 óta igencsak átváltoztatták a hajók külsejét, alapadatait is, ezen miért nem akad fenn senki? Miért csak az XTM szent, és sérthetetlen? Ami felfedezõs technikát leírtál nyugodtan kivitelezheted több fajta M7-es fregattal is, vagy a Hyperionnal, ha M6-ost akarsz.

A gyors pénzszerzés és repu szerzés szerintem is el lett baszarintva, ott tartok most TC-ben ahol R-ben kb. egy év után tartottam, de tõled különösen mókás ezt olvasni, hogy korábban gond nélkül végigcsaltad a játékot, és akkor ez nem zavart.

BaLeeX
#2861
Tegnap megvettem elsõ gyáraimat.
Nincsen valami intelligensebb módja annak, hogy a kereskedõhajók mindig a hiányzó alapanyagot szerezzék be? Mert egyik gyárba 3 alapanyag kell, akkor kézzel kell beállítanom mit szerezzen be de magától nem áll át másikra.

Vettem egy Solar powerplantot meg egy space fuel factoryt (ebbõl lett complex), mellettük egy silicon-ore complex meg egy Crystal fab-ot.
Igazából azt hittem, hogy 2 alapanyagot kell csak beszereznem és ezek vígan ellesznek majd egymásközt de valahogy nem igazán.
Vagy csak én bénázok?

Complexbe csak két gyárat lehet összekötni vagy többet is?

#2819-re valakinek válaszai? <#conf>

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2860
Sziasztok! Kedvenceim az M7 osztály. De. Miért van az, hogy a Panthernél be lehet állitani a front ágyúknál, hogy pl. attack my target, de a Treshernél, ill. Teladi M7-nél nem.Ott nem is irja a front ágyúkat.Elõre is köszi.Még egy kérdés. Xenon M7-est el lehet foglalni?<#wow1><#nemtudom><#help>

Lockheed
#2859
Nos örömmel jelentem be, hogy az Aegirt sikerült elfoglalnom kis idõkülönbséggel mindjárt párban ami nagy mák! 😊 A Naprendszerben kóvályogva kiszúrtam 2db ATF Aegirt a Pluto rendszeben patroloztak a nem túl népes kíséretükkel. Azonnal odanyitottama HUB-om egyik kijáratát, és mivel a HUB túloldalára nem lehet ugrani, mert a Jumpdrive nem zár rá a kapura, ezért a HUB-ban gyülekezett a nem túl nagy flotta hiszen mégiscsak M7esekrõl van szó...

A flottám:
1 Panther + 20 db eclipse benne
1 Cobra
1 Tresher
1 Cerberus
1 Osaka ( ha a nyakamba szakadna az ATF akkor legyen mivel tartani õket, míg a többiek kiugranak... )

Szépen odakocogtam a hajókkal a környékre de az OSAKA összes turretje le volt kapcsolva és a közelben várakozott nehogy baj legyen. Azonnal leszedtem a másik Aegirt, hogy ne kavarjon ott a vadász wingeket + a Panthert ráállítottam az aprajára, a Cerberus és a Tresher pedig Attack Shield of... paranccsal lenullázták az Aegir pajzsát. Hamar elesett az Aegir így a fiúkkal leszedettem az ott lévõ 2 db Valit és az egy Vidart. A Tigerben ültem és 20 nagy átlagban 4*-os marine volt nálam vegyesen skillezve. Négynél rosszabb nem volt, de volt egy pár jobb is. Fight skilljük is elég jó volt. Amint lement a shield kilõttem egy Boarding Podot a hajóra és a fiúk mindenféle gond nélkül megszerezték az irányítást a hajó fölött, tehát az ATF M7esek foglalhatóak. Gondolom ha az Aegir igen, akkor a Skirnir is.

6 db Eclipset vesztettem ami inkább a 3 M6nak volt köszönhetõ plusz a kis hajóknak amit azért a fölrakott Flakek elég gyorsan leszedegettek...

Amint ez megvolt elkezdtem evezni a kapu felé ami jelenleg a HUB-ba nyílt mivel az Aegiren nem volt Jumpdrive. Javában szüttyögök visszafelé csuklóig lerágva a körmöm nehogy valami baj legyen mire eszembe jut, hogy akár el is menthetném... 😊 Meg is tettem és megyek tovább mikor megjelenik a radaron a kapu és köztem egy másik Aegir pár vadásszal... Az enyémet megállítottam, és a vadászokat azonnal kiküldtem a kíséretére, én meg az M7ekkel megindultam a pajzsai ellen... Nem nagyon részletezném, hisz egyedül volt mire odaértem. Ez is gond nélkül meglett...

És még beengednek a Terran srácok Asteroid Beltbe úgyhogy vissza tudom tornázni majd a repumat gond nélkül. A kereskedõimet kivontam erre az idõre a Naprendszerbõl nehogy felkoncolják õket. 😊

Szóval eredményes volt a rajtaütés, 6 eclipsre 2 Aegir nem rossz bolt szerintem. Remek hajó 132 max speed nagyon jó manõverezhetõség és szerintem jól lehet fegyverezni is. És VÉÉÉÉGRE van egy (2) Terran kinézetû nagy hajóm amit az XTMben megszoktam és nagyon megszerettem. 😊

Megyek aludni mert megérdemlem! 😄

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2858
"Ötletek?"

Turn Off! 😊

Nálam auto missilen van. Ha jön rám valami onnan is be lehet fogni és ha van olyan turret aminek a parancsa attack my target akkor az a rakettát fogja lõni azonnal...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#2857
Két dolog idegesít, egy régi és egy új:
1: Az Actve Guidance-t csak pár másodpercre lehet kikapcsolni, Amint lelövök valakit, máris újra ott van harcban nagyon zavar.
2: Általában a bal monitorom mutatja a célpontot, a jobb a hajómat szembõl, ergo visszapillantótükörnek használom (hasznos ha üldöznek), de egy idõ után ez is állandóan visszavált hátulnézetbe. Ez már X:R-ben is így volt.
Ötletek?

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

NONPLUSZULTRA
#2856
Azt hiszem korrepetálnom kell XTM-bõl, de élvezném.
#2854: M6-al Galleonba dokkoltam, Carrackom nem volt.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#2855
Hmm ez az átnevezõs modellcserélgetõs dolog engem is idegesít! ( A Valhalla fiaskó pl! 😄 ) Egyébként volt tényleg egy-két modell amin nagyon jól nézett ki a külsõ dokkolás! Nem tudom ki próbálta ki a Pirate kezdést amikor a Galleonnal kell menekülni. Na azon alul az M6 dokkolása nagyon jól nézett ki, a TSek meg a hajó váza között repültek be és megálltak az elején. Marha jól nézett ki! 😊

Egyébként kíváncsi vagyok az új harceljárásra Gunslinger. 😊 Én tervezem kipróbálni az ATF Aegir elfogását, hátha sikerül. 😊 Nem tudom ez be van -e védve a "nevergetthisship" by: EGO cheattel, de kiderül... 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#2854
Túlságosan dogmatikusan látod a dolgokat, nem tudsz kicsiben gondolkozni. Nem komplett matrioska-flottát akarok, ami egy teljesen kezelhetetlen dolog. Csak 1, azaz egy személyes hajót, amin jó, ha van mentõcsónak. Azt is csupán élvezetbõl, nem a világuralom eszközének akarom használni, hanem a Build-think-trade-explore oldalait is kiélvezni a játéknak.
Anno Avarice-ben ezzel rendeztem át a térképet, a hátra rakható TB-nek hála.
A kedvenc kombóm XTM-ben a galaxis feltérképezésére a Centaur MkIII. bedokkolva a Starbursttel. Új szektorba megérkrzek a Centaurral, ha van pár enemy lelövöm, majd a Starbusttal körbeszagászom a terepet. Ha meleg a helyzet, kiugrok a Starbursttal, majd eljumpoltatom a Centaurt, késõbb még felszedhet. Bármelyik xenon szektort bejártam a kicsivel, és ha végeztem, berendeltem a nagyot, és jump. Lényeg minél több kapu, azaz ugrópont feltérképezése, a késõbbiekre. Jól kiegészítették egymást.
A HCF-be dokkoltam csak vele, és a Carrackba, mindkét modell volt akkora, hogy elbírja, még külsõ dokkjaikat is szépen megoldották.

Szerintem igencsak el lett cseszve a játék azzal, hogy a megszokott hajókat átnevezik, vagy más statokkal hozták TC-be. Vagy hagyták volna ki teljesen és terveztek volna saját modelleket saját statokkal, de amiévekig mûködött, azt nem kell bántani.
Legújabb frusztrációm ezen a téren a "normál" Eclipse. Fogták a néhai Icarus Hauler-t és simán átnevezték.

Egy darabig még bohóckodom ezzel a játékkal, de biztosan visszatérek még a XTM: reunionhoz. Ma 2 óra játékidõ alatt 3 szintet fejlõdtem az Argonoknál (Fed. Overwatch) ez azt jelenti, hogy cirka másfél hét alatt már az összes fajnál maxra tornászhatod magad. <#schmoll2>

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#2853
Szerintem egyáltalán nem kibaszás. Az XTM-esek minden új és jó néhány régi cuccból egyben hordozót is csináltak, legnagyobb hülyeség tõlük az M7-esek voltak amikbe dokkolhattak M6-os korvettek. Ugyanmár. A TC-ben az egyedüli M6 amibe dokkolhat vadászgép, az a Hyperion Vanguard. Amellett ott van az új TM osztály olcsó vadászgép hordozgatásra.

NONPLUSZULTRA
#2852
Baszus, csak most jött össze a repum egy Heavy Centaurra, azonnal vettem egyet, mert XTM-ben ez volt a kedvencem. Hát most nem lesz az: Nem lehet dokkolni rá kis hajót!
Ez egy Qrva nagy kib@szás!!
Arról nem is beszélve, hogy a hajó modelljén most is ott van egy front turret, de megemlítve nincs sehol...

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#2851
Ahha így már megvan! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2850
Na ezeket hívták anno az X3 idejében Xenon Invasion feladatoknak. 😊

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2849
Aham, fasza, nekem akkor sincs ott semmi, de tényleg. :-) Viszont ma este volt idõm másfél órát játszani és megint sokat tanultam és kiokoskodtam egy új harceljárást. Tökéletesen beváltak a speciális feladatú Eclipseim, majd részletezem, addig még hátra van egy kis teszt.

Lockheed
#2848
Nagyon durva ez a Terran M1! ( Tokyo ) A hídról kinézve mindkét oldalra teljesen közelrõl látszanak a turretek. Jól néz ki!

Egyébként az Oort Cloudtól délre lévõ négy unknown szektorben egész jó kavicsok vannak ( még Nividium is ) emellett normális zene és fényviszonyok is. 😊 Szerintem oda nyitok egy kaput és lerakosgatok egy-két bányát oda... Legalább bekerül az ottani kereskedelmi körforgásba egy kis érc is!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2847
Eztnézd! 😊

KÉP.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2846
Ott nekem csak az üres vákuum van. Bár ha nagyon körülnéznék talán találnék azon az egy négyzetkilométeren 2-3 hidrogén molekulát.

Lockheed
#2845
19db van még. De szerencsém is volt, mert egyszer találtam a lootoló TSemben is 6 dbot amivel azt a cuccot szoktam összeszedetni ami csata után ottmarad.

Saturn 3 PSP Factory :

x: 31.975
y: 538
z: -23.617

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2844
Hát így is elég hihetetlen, illetve irtó nagy mák :-) Saturn 3-ban nálam egy EMP rifle gyáron és néhány aszteroidán kívül az ég világon semmi nincs. PSP-bõl igen kevés hullott már ki nekem Xenon K-ból, de így is elég nagy hiánycikk, ezért is adtam el anno a Tokyot elõször, most már bele tudtam rakni 4-et, megvettem az egész készletet a Holdnál, az Osaka fullon van fegyver, meg minden más ügyileg. Ha neked még egy fölös M2-re jutna PSP-bõl, az 24 darab.

Lockheed
#2843
Na akkor jól gondoltam, hogy nem láttam még ezt a terület védõs küldit...

Nos van még egy PSP gyár a Saturn 3 rendszerben is. Egyébként én a Terran plotot úgy vittem végig, hogy csak egy Zephyrust vettem egyedül semmilyen más hajót sem. Abból gazdálkodtam amit adtak. Viszont onnantól kezdve, hogy kezdett lenni pénzem mert közben folyamatosan küldizgettem MINDEN terran fegyvert megvettem amit találtam. Az ÖSSZES gyárban van benn TSem, és mindent megveszek már nagyon-nagyon régóta. Aldrint is fegyver ügyben azonnal kivásároltam amint vége lett a PLOTnak. Idõnként viszek a gyárakba is alapanyagot ha van rá lehetõségem, ezért viszonylag jól állok fegyverekbõl talán még egy M2re jutna. Az elején fõleg a kereskedõs küldikkel és a hajóvisszavivõs küldikkel kerestem nagyon jól. De nagyon lassan megy a gyártás úgyhogy erre kellene komolyabban ráállnom mert ugye gyárakat nem lehet venni sajnos...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2842
Egyébként honnan a vérbõl akasztottál le annyi fegyvert 1 nap alatt, hogy úgy felfegyverezted a két Terran capshiept, hogy ilyen patrolokat vállalsz be? Érdekelne a megoldás, ha nem cheat. Hátha valami gyárat nem szúrtam ki, de PSP-t én csak a Holdnál tudtam eddig venni.

#2841
A patrol küldik azok mikor az ember nyakába ugrik a csomó ellen, hiába nincs a közelben egy ellenséges szektor sem. A terület védõs az, amit általában Shipyardokon lehet felvenni, ha az nincs, akkor a központi Trading Stationon és csakis ellenséges szektorral szomszédos szektorokban. Ilyenkor az ellenfél nem egyszerre támad, hanem egyenként a kapun keresztül jönnek a capshipekkel, vadászgépekkel egyszerre úgy 4-8-an mérettõl függõen. Black Hole Sun, Zyarth's Dominion és Menelaus Paradise tipikusan ilyen szektorok és elég sûrûn is van ilyen küldetés ott. A küldetés leírása is úgy szól valahogy, hogy "Defend the sector and the shipyard at all costs!" Vagy valami ilyesmi. Lényegesen könnyebb, mint a "Patrol" ill. a "Patrol to" küldetések, mert kevesebben jönnek és a díjazás is ugyanaz. Mostanában fõleg ilyen küldiket keresek, mert egyre kevesebb idõm van játszani, kb. napi fél órát játszottam ezen a héten és egy ilyen mission megvan 5 perc alatt, míg egy combosabb patrollal volt, hogy fél órát elvoltam.

Xenon Patrolt természetesen nem vállalok be egyetlen Springblossommal, csakis kalóz patrolt, azok a kedvenceim. Egyszerre ugrik be kb. 200 Yaki és Pirate Centaur vegyesen olyan 1000 vadászgéppel megtámogatva és közben egymást is ütik, tiszta élvezet vadászgatni a nagy tömegben és garantáltan össze szokott jönni legalább 70-80 milla, néha 130 is.

Lockheed
#2840
Na várjál tegyük tisztába a dolgokat, mert nem teljesen értelek. 😊

Mi a területvédõs? A patrol az mikor járõrözni kell egy szektorban és a nyakadba ugrik a Xenon 347 egész tartalma plusz a rokonság és a közeli barátok.

Területvédõsnél arra gondolsz, mikor egy állomást kell védeni, vagy valami olyasmi amit még nem láttam ?

A helyzet az volt, hogy én a Terran M1ben ültem és velem volt még a Terran M2 Protect Me paranccsal. Elhullott már legalább 3 Destroyer amibõl egyet én lõttem le kettõt tutira az M2 ugyanis a szektorban csak elvétve volt pár Argon vadász kb 5-8 db és nem hiszem, h õk kapták volna le a Khaak M2-t. Nos nem láttam felvillanni a pénzt amit kapnom kellene értük, és a Pilot-Missions menüben is alig volt kb 8M Cr. ami azért volt furcsa mert az egyik Destroyerért 7M fölött fizettek.

Patrolt Springblossommal ? Nem defend stationt ? Uhh engem nagyon megszorongatnak Patrolban fõleg úgy, hogy egy teljes oldal J meg K ugrik be plusz az apró... 😄

Szerintem nem ugyanarról beszélünk. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2839
#2612

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2838
Nemár. Patrolt mondjuk mindig egyedül csinálom az egyik Springblossommal így ezt még nem tapasztaltam, viszont terület védõs küldit rendszeresen flottával csinálom és eddig mindig megkaptam a pénzt, ha kilõnek a hajóim egy-egy gépet. Múltkor is az egyik Boreasra bíztam két K-t, megkaptam értük a 11 millát gond nélkül. Nem írja ki a hajó elpusztulása után az összeget? Vagy a végösszegnél nem kapod meg? Részleteket plíz, mert a terület védõs küldinél a Pilot menü alatt mindig látom a részösszegeket + az alaplóvét ami jár teljesítéskor, de a végén üzenetben csak az alap összeget írja ki, ettõl függetlenül hozzáadódik a pénzemhez a többi is. Lehet, hogy nálad is ez volt a szitu. Vagy bug, vagy aljas pénztõl megfosztás.

Vitez77
#2837
Na, itt a válasz (asszem) <#vigyor2>
Be tudnátok linkelni nekem ezt a scriptet(?) mert épp pakolok azt zúzok hazafelé (elhúzódott az órám), szal sajna nincs idõm megkeresni.
Kösz skacok!<#wave>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#2836
Szomorúan vettem tudomásul, hogy ha Patrol missiont csinálok és nem én lövöm ki a hajókat, hanem egy másik hajóm akkor azért nem kapom meg a pénzt... Nos ez elég aljas szerintem!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2835
Nagyon jó ez a Station/Ship Naming System script. Szines karakterrel lehet megjeleníteni a hajó nevét és különbözõ szavakat, indexeket lehet hozzáadni szintén más színnel. Igy jól láthatóan lehet osztályindexet vagy sorszámot hozzáadni a hajók neveihez. Nekem nagyon bejön! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2834
Kisvikunak a TL-es és M1-es írása nagyon jó, az M2-es írása már kevésbé, szerintem túl keveset tesztelte õket. Megy a Titan istenítés ezerrel, a többivel viszont alig foglalkozott és néhány, amúgy pregnáns elõnyrõl/hátrányról szót sem ejt. Ettõl eltekintve alapmûvek egy X fan számára 😊

Lockheed
#2833
Most olvastam az X Universe-n.

Unlock Hyperion Vanguard:

Start a new game as Poisened Paranid, and then raise 25 million wthin the first 72 hours, to release your ship.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2832
Háát az X3 fórumon rengeteg tippet olvashatsz errõl vagy ott vannak még Kisviku novellái is! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

BEAST
#2831
Probalkoztam M2 hajokkal, de sosem tudtam normalisan felfegyverezni oket 😄 Ezert maradtam a Colossusnal 😊

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Lockheed
#2830
De Griffont itt sem árulnak amúgy! 😉

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2829
Ehhe, jogos. De ennek mondjuk örülök, mert már rühellem az olyan dolgokat, hogy ilyesmit annyira nem lehet beszerezni, h nemigaz. Fõleg, hogy ha valamire akkor erre aztán szükség van. Miért nem lehetett belerakni ezt a gyárat eleve ? Ahogy nézem az összes contrabandos termék gyára ittvan amúgy ! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2828
Bahh, a csíter állomáson pont az ne lenne? 😄DDDD

#2827
M2-est nem is vettél? Ejj. Amúgy én sem szeretem nagyon kevergetni a flottát, de néha rákényszerül az ember, inkább kategóriánként lebontva teremtek egységes képet. X3:R-ben Split, Paranid és Xenon hajóim voltak leginkább, kb. a flottám 80%-a Split volt, Argon vadászokkal és egy Boron Orcaval kiegészülve a maradék fajoktól. A Boron dolgok sosem fogtak meg, habár õk a kedvenc népen, õk a legnormálisabbak. Nem arrogánsak, viszonylag békések, de ugyanúgy nem tûrik az agressziót. A Spliteket is nagyon bírom, õket pont az arroganciájuk miatt, tökéletes ellentétük a Boronoknak.
Most TC-ben leginkább a Terran/OTAS/Split hajókat erõltetem, Argon cuccom nem is nagyon van 30 Novát és 18 Eclipse-et leszámítva, Boron Orca azért itt is befigyel, szeretem azt a TL-t nagyon. Paranid hajóm két M7-es és egy M6-os, sztem a TC-ben kihagyom a capital shipjeiket, pedig az X3:R-ben az Odysseus a második kedvenc M2-esem volt.

Lockheed
#2826
Hmm még most vettem észre, hogy a Maruder ShipYardon árulnak Boarding Pod Facilityt... 😄

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

BEAST
#2825
Nekem jo volt igy a Reunion is, nem tudom TC-ben mennyire lenne eletkepes, de Reunionban sem szerettem tobb faj hajoit keverni, sot nagyobb hajokbol se szerettem sokat iranyitani. Amikor abbahagytam a jatekot akkor sem volt tobb a flottam mint egy Colossus, par Centaur, es egy sereg Buster vanguard/Nova raider :d

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Lockheed
#2824
Ehhe engem is meglepett mikor megláttam. Ezt az egyet láttam eddig összesen. Nem tudom honnan lehet szerezni... De Griffon kellkellkellkellkellnagyon! 😊 Csak látnék egyet könyörgöm! A nyakába is borítanám az összes Marineom. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2823
Csííííííííííter! 😊)))))))

Jó lenne tudni, hogy hol található meg a játékban, mert biztos szert lehet rá tenni. A Griffonra ugyanúgy, az a hajó engem is érdekelne. Bár most elsõ számú célpontom egy Skirnir, aztán LOWP projekt reloaded.

#2822
Nagyon nagy hiba. Az Argon hajók (nem OTAS!) a Novakat, Eclipseket és a Centaur-t kivéve egy kalap kakit nem értek már az X3:R-ben sem és itt is ez a helyzet, bár az M6-os osztályt nem kicsit átvariálták és sztem már nem akkora Top hajó a Centaur, sõt, a pirate változat a leggyengébb M6-os! A kalóz és Teladi nagy hajók után sztem az Argon vasak a legrosszabbak. Viszont tény, hogy baromi olcsók. Az M3 vadászaik viszont a legjobbak közt vannak, érdekes, hogy ebben meg hogy domborítanak. Az M4 Buster már ugyancsak az alsó kategória, a Buster Vanguard ér valamit, a többi kuka.

Lockheed
#2821
Nem tudom! Fölraktam az NPC Bailing scriptet szerintem azért van! Egy nagy csata után találtam egy szektorban 3% hullal... 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2820
Arrow-t honnan akasztottál? Valami cheat script vagy lehet találni?

BaLeeX
#2819
Valaki leírná mire is jó igazából a Player HQ? Meg ami még érdekelne, hogy miért érdemes EQ dockot venni ill trading stationt? Ez úgy üzemel, hogy oda beömlesztheted az összes fegyót amit veszel és oda bedokkolva kényelmesen felszerelheted a capital shipjeidet is?

Illetve complex építésénél visztek valami rendszert a témába vagy csak lepakoljátok közel egymáshoz a gyárakat? Ki melyik szektort nézte ki magának?

Érdemes egy Unknown szektorban letelepedni vagy oda komoly védelem kell és inkább valami jól védett szektorba pakoljam a gyáraimat?

Egyelõre nincs több kérdésem. 😄

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

Lockheed
#2818
Nos ez érdekes, mert én mikor mentem arrafelé egy részük piros volt egy másik részük meg nem. Jöttek ott nekem nagy hajókkal de hozzám sem szóltak. Néhány kisebb vadász piros volt azokat eltakarítottam az útból, de ennyi... A többi mindezt le sem szarta! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide