X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#2717
Szerintem a Cobra a legjobb. Tudja mind a három fajta rakétát a boarding podot is beleértve, 3 GJ pajzs és a leggyorsabb is az osztályból (kivéve a Sirokos-t, de az nem is igazi M7M), baromi jó raktérrel. A Hammer heavy torpedo is nagyon tápos, a Xenon capshipek csak úgy hullanak a hajó körül, nagyon gyorsan lehet vele kilõni a rakétákat, nem úgy, mint az M8-asoknál. A Paranid Ares-t próbáltam elõször, de nem ajánlom, hiába a jó pajzs meg a normális rakéta választék és a sok turret, semmilyen laser fegyver nem megy rá. Ez teljesen elrontja az amúgy kiváló konstrukciót. Mindkét Cobrámba hátra két Flakot tettem, nagyon jó szolgálatot tettek a csatákban, szal még egy M7M-re is illik valamilyen önvédelmi fegyvert tenni a rakétákon túl. Sajnos az Aquilora sem megy rá laser, de majdnem 20-al gyorsabb és 6 GJ pajzsa van, ez azért ellenáll a vadászoknak sokáig a cap shipek ellen meg tényleg nem számít egy-két önvédelmi laser. Az OTAS Aquilo lenne a legjobb M7M pajzs szempontjából és az is baromi gyors, viszont nem tud boarding podot kilõni, az OTAS Sirokos meg csak azt tud. Az a hajó másra nem is jó csak boardolni, leggyorsabb "kvázi" M7M, de csak 3 GJ pajzs, lehetne több ha már semmi fegyver nem megy rá, viszont nem tudom, hogy hol lehet megvenni, az OTAS shipyardban nem árulják, még csak az ûrben találkoztam vele. Sztem a bugos OTAS plot közben lehetne elvileg megkapni, ahogy a Ventit és a Notust is. Capship elleni harcra viszont az Aquilo lehet a legjobb. Van egy olyanom is, de még teljesen üres, nem volt idõm tesztelni, pajzsot se raktam még bele. Egyébként pont ma tesztelgettem az M8-asokat, hogy mit bírnak, mire lehetnek jók. A Paranid Hades-t találtam a legjobbnak. Megfelelõ kompromisszum a pajzs és sebesség között. A Xenon sector 347-ben teszteltem, amit egyszer már kipucoltam, de mindig visszatérnek idõnként a Xenon Q-k, most három is volt belõlük meg néhány L és LX és egy PX is. Érdekes, hogy a Xenonok a turretjeikkel nem lõnek a Tomahawk torpedókra, csak a hajómat próbálták szétlõni, a három Q-ból kettõt olyan 15 km-rõl szedtem le a Tomahawkokkal, a 3. sajna jó közel jött, lenyírta a pajzsomat és majdnem ott maradtam, de végül kifektettem a rohadékot és az utolsó pillanatban ugrottam el, mert jöttek a vadászok és ellenük semmit nem lehet tenni egy M8-assal sem, behívtam egy wing Cutlasst, hogy fedezzenek míg kimászok a szektorból. Vadászok ellen az M7M-ekre rakható Flail Barrage missile nagyon jó. Swarm hõkövetõ rakéta, piszok gyors és egyszerre sok repül ki, ha elpusztult a célpont, akkor tovább állnak új ellenséges célpontra. Egyébként ilyen a Hammer heavy torpedo és a Tomahawk is, de sajna az M8-asokra általánosan jellemzõ, hogy csak egy féle rakéta megy rájuk. Király gép lenne, ha rájuk menne a Flail Barrage, de így bizony csakis combos kísérettel lehet csatába menni vele, illetve nagyon távoli bombázásokra tényleg jó, mert a Tomahawknak jó nagy hatótávolsága van. Nagyon korán tüzet lehet nyitni az ellenségre. Ennek ellenére sajnos eléggé haszontalan hajóosztály lett az M8-as, mert egy M6-os árába kerülnek és nem érnek annyit. Ja, mit vettem ma észre. Végre teljesen felszereltem a Heavy Nemesisemet aztán nézegettem a shipyardokat és kiszúrtam, hogy a sima Teladi Osprey drágább 1 millával, mint a Heavy Nemesis. Ez ordas muhaha, nagyon csúnyán elszabták annak ellenére, hogy ha fullra fegyverzem a Heavy Nemesist akkor nem marad elég hely az EC-nek. Úgy hogy elõre a nyolc ágyú helyett csak hatot raktam, a többi turret fullon van. Mindenhova Ion Shard Railgunokat és hátra két HEPT ágyút raktam.

Egy a lényeg. Ha valaki tisztán csak capshipek ellen akar menni M7M-el, akkor OTAS Aquilo, ha capshipek ellen is és boardolni is akar vele, tehát igazi univerzális M7M-et akar, akkor Split Cobra. A többi felejtõs.

M8-asok közül egyik sem kiemelkedõ, de én a Paranid Hades-t ajánlanám, mint megfelelõ kompromisszumot az M8 tulajdonságok között.

#2716
Elnézést ha ismételtem volna magam, de közben azon gondolkodtam, hogy mennyi idõbe, és pénzbe kerül ezeket a cuccokat megszerezni.Rémisztõ számok jöttek ki.<#guluszem1>

#2715
Bocs a pontatlanságért.De még ezt a pénzt is egyszerûbb és szórakoztatóbb összeszedni, mint azt a bõdületes mennyiségû cuccot. Bár ez csak az én véleményem.Azért jó lenne, ha valaki kiszámolná, mennyibe kerül ez a produkció a saját HQ megszerzéséig.

#2714
Aha, az 194 milla. Nem mindegy.
2684-es hozzászólás.

Lockheed
#2713
Hát még én is csak 2 kapunál tartok a többit az EGO fórumon olvastam mi kell hozzá... 😊 A Silicon az sok ez tény, de a 250k microchip szerintem azért húzós mert egyszerre csak 250et vesz be. 😊

Kérdés:

Aki használ ilyesmit attól kérdezném, hogy szerintetek melyik a legjobb Missile Frigate ? (M7M) Most szeretnék ilyesmit venni csak nem tudom melyik lenne a legjobb... Tapasztalatok?

Egyébként szívem vágya egy Griffon lenne ha lehetne kapni...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2712
2683 hozzászólás.

#2711
Esélytelen.Nem állok neki összeszedni.Nem ér annyit a HUB.Eddig is elvoltam nélküle.Gyûjtök pénzt HQ-ra és megveszem, összeszedni rá a pénzt legalább szórakoztatóbb mint 4 hónapig szállitgani.Plusz iszonyat pénz lehet ennyi cucc.

#2710
Hol kapsz 170 milláért HQ-t? Pláne vanillában sehol. Ezzel az erõvel ingyen is be lehet csítelni, ha neked az okoz örömöt. Amúgy a Hub plotot legalább a harmadik szakaszig megéri elvinni. Az 500 microchip picsafüst, megvan pár óra alatt. Na ami utána jön, az a kemény. Ahogy Lockheed kartács írta a 250K microchip az extra melós, meg sztem a 750K silicon sem semmi. A többi egy fokkal egyszerûbb kategória. Pláne a Teladianiumot lehet dögivel elõállítani.

Lockheed
#2709
A HUB miat megéri. De majd figyeld ki mikor 250,000 chipet akar tõled! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2708
Sziasztok! Van valami értelme összehordani ezt a sok cuccot a Xenon HUB-hoz? Az 500 chip-et kb.hármasával lehet venni. Kissé sokáig fog tartani.A többi cuccról nem is beszélve. Csak mert saját HQ-t 170 m.körül meg is lehet venni.

#2707
Tessék használni a beépített enciklopédiát kutatós bénázás bolyongás helyett :-)))

#2706
Most már vándorolnak, de ezen kívül vannak állandó kalóz bázisok is szép számmal. Bluish Snoutban van egy Plankton farmom, elég sokat mászkálok ott Xenon invázió miatt és pár napja egy kalóz bázis is megjelent ott. Egyébként a mozgásuk csak ugrásokra korlátozódik, a szektorokon belül nem repkednek.

Lockheed
#2705
Ebben a játékban a Pirate Base-ek folyamatos mozgásban vannak. Egyébként kapható még a Teladi Trading Stationokon, az Earth Toruson, és a Terran Military Baseken a Moon és Mercury szektorban.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2704
vándorolnak mostmár. ?ármint azok "mobile pirate base"-ek, X3:R-be is azok voltak csak nem vándoroltak.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2703
Vegul is logikus, csak azert a nem kalozoknak sokban gyorsitana a jatekmenetet. :-)

Egyebkent az miert van, hogy egy csomo Pirate Base nincs a helyen? Egyszeruen eltuntek. Nagyon bosszanto mert 1db cargo life supportert fel kell kutatnom a fel galaxist. Kenytelen voltam feltenni a scorp mapot hogy kideritsem hogy eppen hol vannak. A terkep alapjan kb 5-6 pirate base van az universumomban, pedig elvileg ennel sokkal tobbnek kene lennie. De ha felveszek egy pirate base-re kuldos kuldit akkor persze egybol megjelenik. Sztm ez egy bug.
#2702
tegyük fel hogy kalóz vagy, kiugrasztod a pilótát a hajóból, megnyomsz pár gombot és tiéd a hajó. Ha kiszálsz érte addig lehet hogy odaér a rendõrség hogy elkapjon. Ezért illegális.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

BaLeeX
#2701
Illegális, mivel kalóz cuccnak minõsül. Sokkal könnyebben lophatsz el egy hajót ha még ki sem kell szállnod érte az ûrbe.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

BaLeeX
#2700
#2678

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2699
A system override softver valojaban miert illegalis? Vegul is csak annyit csinal, hogy egy abandoned ship felett atveszed az uralmat. Vagy rosszul tudom?
BaLeeX
#2698
Complexek építése hogy mûködik pontosan a játékban? X3:R-ben csináltam komplexet de néha úgy rakta le a gép az állomást, hogy olyan hülyén volt elhelyezve, volt amikor a hajó be sem tudott dokkolni. Itt is ugyanúgy megy a mûvelet? Odaviteted a szállítóhajóval a pozícióra, leteteted vele és ott lesz az újabb része a komplexnek? Vagy hogy lehet ezt okosan megoldani?

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2697
Szia! Hol van az a Marauder? Nem találom.

#2696
Amit nem bírok megszokni az az AI irányítása.
Kiadom neki a parancsot, hogy attack Xenon K. És nem lövi. Abbahagyom a K lövését, abban a pillanatban tüzel. De ugyanez igaz az AI által irányított M2-esre ami a közelben volt.
Amint abbahagytam a tüzelést össztüzet nyitottak a K-ra.
A másik, meg ott az M"-es hajó, melynek a fõ fegyverzete az elején található. De nem ám az elejével fordulna a hajó felé, hanem az oldalát. K a full fegyverzete helyett a HEPT (vagy azzal kb egyenértékû) fegyverével lövi a Titant. Kha'ak-al ilyen problémát nem észleltem. Az lõtt mindenre ami mozgott.
#2695
Na igen. Mikor anno Jupiterben szedtem szét az Odint a szomszédos szektorból rohadtul nem jött át a Tyr meg semmilyen fregatt sem, simán hagyták, hogy kinyírjam a társaságot sõt, még a szektoron belül lévõ Tokyo sem zavartatta magát, csak néhány fregatt és korvett meg pár tucat vadászgép akik éppen véletlenül 20 km-en belül voltak, azok próbáltak több-kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel beleavatkozni a hadmûveletembe.

#2694
Azért csalás, mert elvileg ennek a játéknak bizonyos nagyon tág korlátok között kvázi "határtalan" lehetõségeket kéne, hogy nyújtson a játékosnak. Sem az ATF Odin sem a Tyr nem egyedi hajók, Tyr-bõl nálam három van, egy mindig Jupiter környékén, egy Aldrinban és egy meg mászkál össze-vissza Oort Cloudban. A Woden az egyedi ATF M1-es tudtommal, plusz ha már van akkora seregem is akár, akkor ha arra szottyan kedvem, hogy leigázzam az egész Terran népet, akkor hagy tegyem már meg, még akkor is ha ez az Earth Torus szétlövésével is jár. Minden más capital shipet el lehet foglalni, az ATF és Terran hajók egyedül a kivételek, de miért? Ez nem más, mint csalás, mert nem életszerû. Terran hajókat szerencsére lehet venni, de akkor már ATF hajókat is lehessen, ha mondjuk maximális rangon van náluk az ember. Bizony csalással akadályozza meg a program, hogy akár a legképzettebb gárdával sem lehet elfoglalni a hajókat, mert "védettek". Ez olyan, mintha bekapcsolná a GOD mode-ot, csak éppen az antiboard verziót. Eleve már az elpusztíthatatlan hajók és állomások létezése is csalás.

#2693
Mirõl beszélsz? Pirate capital shipeket gyerekjáték elfoglalni. Nekem elsõre sikerült egy Brigantine-t megszereznem, akkora szutyok az a hajó, hogy egybõl eladtam. Még szerencse, hogy minden faszim túlélte, mind a 20, ha egy meghalt volna már nem érte volna meg. A Pirate capshipekre ne fájjon a fogad.

#2692
Csak "rablással", hogyan máshogy? 😊 Így is van amit nem tudsz megvenni szerintem. Különösképpen igaz ez szerintem a Yaki hajókra. Ott is az M1 egyedi gép, egy van belõle.


Lokids:
Egy bazinagy idegen eredetû állomás.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Képes különbözõ kapukat összekötni és egyfajta nexusként, csomópontként mûködni.


A nagy flotta kérdése tényleg érdekes, viszont nem hiszem hogy tetszene, ha a nagy hajók mozgását drasztikusan korlátoznák az ellenörzésekkel és azzal, hogy ha megjelennek valahol rájuk mászik a helyi véderõ.
Mivel azon hajók mindegyike hozzád tartozik és te elméletileg haver is lehetsz nem csak ellenség, így ha haver vagy minek kötözködjenek? Ha ellenség vagy úgyis neked mennek, akárcsak abban az esetben ha kekeckedsz. Mondjuk egy response fleet script nem ártana, jó erõs összeállítással, mint ahogy anno XTM-ben is volt. Úgy izgalmasabb volt a játék, mivel ha valkinek esetleg bevertük az orrát, akkor jöhetett hozzá a felmentõsereg.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Lockheed
#2691
#2618

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2690
icsoda=micsoda
#2689
A HUB tulajdonképpen icsoda? Ugrókapu hálózat? Vagy mi?

Kár, hogy a játék nem elég életszerû. Egy nemzeti flottával felérõ hajómennyiséggel beugrasz egy idegen rendszerbe, és senki sem kérdi meg, hogy ugyanmár mire ez a nagy felhajtás.
Lockheed
#2688
Egyébként amúgy ez szerintem marha jó script mert enélkül nemtudom hogyan lehetne hozzájutni pirate hajókhoz fõleg a Capitalshipekre gondolok...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2687
Nem látom be miért csalás ez. EGyszerûen nem engedi hogy megszerezd és kész. Csalás az lenne, ha engedné, de sosem sikerülne. Így legalább tudod, hogy nem lehet, mert védettek program szinten. Végülis limitált a mennyiség, elit haderõ saját gépparkkal, így érthetõ a dolog.

A sima X3-ban sem tudtad megszerezni például a Sohnen hajót. Vagy az UFO-kat/Kha'ak hajókat.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2686
Bár kétség kívül sokkal reálisabb követelmény ezt a pénzt összehozni egy HQ-ra, mint az a rohadt idióta hónapokig tartó Hub plot. Ha lenne ilyen Shipyard script, ahol ATF hajókat lehet venni akár 300 millát is adnék egy Wodenért. Na azt lehet, hogy feltenném. Tegnap nagyon elvette a kedvem a játéktól, hogy csal a program az ATF hajókkal.

Lockheed
#2685
Hehe, jaja! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2684
Najó, ez kb. olyan mint cheat scriptel berakni. Ötöt tudnék belõle venni ezért az árért, majdnem hatot.

Lockheed
#2683
Ezt nézzétek mit árulnak a Maruderben!

KÉP

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2682
Jaja a Mistralokat én is használom de a kisebbik nagyon kicsi rakterû a nagyobbik meg nem valami szélvész... Bár a maga 15000XL-es rakterével és a 78as sebességével még mindig a lejobb SF szerintem. Mivel a legnagyobb raktere azt hiszem neki van és ehhez képest azért annyira nem lassú. Például a Dolphin SF 14000XL és az 54-es speed az nagyon lassú. De akkor is nagy a szektor! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2681
Wazz, ezért kell csak is Mistralokkal és Caimanokkal operálni, azok gyorsak 😄 De kitaláltam múltkor egy jobbat, két Terran Springlossomot fogtam be szállításra, 360-al mennek és 2000 XL-es rakterük van 😄 Nem gáz, hogy M6-os, trade command szoftverekkel ugyanúgy jól nyomják. Mondjuk alkalmi megoldás volt, hosszútávú projektként nem szerepelnek.

#2680
Biztos nem. A Hub az maga a teljes komplexum, kapukkal, állomással meg a gömböccel egyetemben. Ez nem fog beférni semmilyen TL-be, még összecsomagolva sem.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2679
Milyen Argon Plot? Nincs is ilyen. Van Terran plot, Split plot (ez a Final Fury), Goner plot (goner sztori), Hub plot (felfogható végülis Boron sztoriként is), HQ plot (HQ szerzése). A kezdési lehetõségek még nem plot-ok, csak máshol és más felszereléssel kezdesz. Normál (nem custom) kezdésnél mindig elérhetõek lesznek a fõbb plot-ok, kivétel nélkül.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

Lockheed
#2678
Na! Aki akar venni Pirate shipeket itt van hozzá a Script!

The Maruder ShipYard

Ez hozzáadja egy random Pirate szektorhoz az X3Rben Farham's Legenben lévõ Don Marani
"The Maruder" ShipYardját ahol ezentúl megvásárolhatók lesznek a pirate shipek.

Technical:

This plugin adds Don Marani's Marauder shipyard to a random Pirate sector.
The shipyard will sell all Pirate ships and several otherwise not available factories.
The stock of the shipyard is linked to the player's notoriety - you will need to have a high relationship with at least one of the 6 main races to get it to stock higher value merchandise.
And if your ranking is high enough The Marauder will even start selling the Pirate M1/M2/M7 capital ships!
Available factories include:
Everything producing illegal wares, Nividium Mine, Disruptor Missile Factory, Spacefly Farm, Plasma Burst Generator Forge,
Incendiary Bomb Launcher Forge and even a top secret Boarding Pod Factory.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2677
Én is arra gondoltam, hogy lehet oda költözöm... X3R-ben is ott laktam. Egy bajom van azzal a szektorral, hogy baromi hosszú. Míg lehetett lerakni Ollerus kapukat addig ez nem érdekelt de most így anélkül eléggé messze van egymástól a 2 vége. Mire egy TS végigszüttyögi lemegy a nap. 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2676
cargo lifesupport system

Nah, a végén kiderül, hogy a Boron-t se vetted fel? :-D

#2675
Montalaar és New Income közti unknow szektor. Most az egyik kapu arra fele van reroutolva, a másik Ore Beltbe. Ez a rendszer volt X3:R-ben Avaraice miután az a kis gyík befoglalta. Már viszonylag elég korán berendezkedtem, már van benne EQ dokkom is és itt gyártok magamnak fegyvert meg EC-t, ott állomásozik a flottám fele jelenleg.

#2674
CLS???? Az mi?

#2673
Errõl beszélek, hogy benne van, mondja is a csajszi, hogy installed, de azon túl többet nem tud a cucc, nem lehet beüzemelni.

Lockheed
#2672
Hát ha jól emllékszem én már mikor beértem vele a kapun akkor elkezdett motyogni, hogy mennyire tetszik neki a cucc. Aztán közel kellett vele menni hozzá és szólt, hogy valamit szórakozik majd dokkoljak be. Ekkor még nekem is piros volt. Tuti, hogy Veled van? Van CLS a hajódon? Ott van a Passengers listában ? Ha nem megy tölts vissza egy régebbi mentést és próbáld újra. Érdemes amúgy minden mission után/közben menteni és semmiképpen sem ugyanoda. Én 5 mentési slotot használok folyamatos rotációban. Mindig a legrégebbire mentek...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2671
Urak! Segitsen valaki légyszi! Bármit csinálok unknow szektorban a Xenon hub-nál, a kis Boron nem csinál semmit.<#help><#wilting>

Lockheed
#2670
Egyébként szerintem a Player HQ óta ez a HUB a legnagyobb ötlet amit kiagyaltak. Elképesztõ lehetõségek rejlenek benne. Még most is jutnak eszembe dolgok, hogy mire is lehet még használni... 😄 Nekem nagyon tetszik. Fõleg akkor, ha majd mindent belehordtam. Egyszer... Talán... 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#2669
Aladna Hill...majd kiderül, egyelõre van négy bányám ott, de többet akarok.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#2668
Tényleg ezt a HUBot a végén nem lehet fölpakolni egy TL-be és máshol ledobni ?

Más kérdés... Ki hol tervezi a letelepedést ? Melyik szektort érzitek igazán az otthonotoknak ? Mik a tervek ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide