X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#3017
Ez megint csak értelmetlen. A legféltettebb hajókat is szét lehet lõni, mert nem istenek, hanem emberek készítik és kezelik õket. Azt azonban nem szokás megengedni, hogy csak úgy elfoglalja õket valaki. ha más megoldás nincs, felrobbantja õket a maradék legénység. IRL is, fõleg, ha olyan technika van benne, amit nem szeretnének az ellenség kezében látni.

#3016
Akkor nekem bugzik a játék, mert a piracy parancs csakis TP-nél jött elõ, más hajónál nem, hiába voltak benne marineok. Persze ki lehet dobni õket a hajóból, de úgy nem mennek foglalni.

#3015
Lehet, hogy akkor én kivétel vagyok, mert én felháborodtam a nem elfoglalható ATF hajók miatt és a csíter shipyardok miatt is ugyanúgy, olvass vissza. A legféltettebb ATF hajók annyival nem jobbak, mint a megvásárolható Terran hajók sõt, az Osaka jobb a Tyr-nél, viszont, ha annyira féltett hajók, akkor meg az is hülyeség, hogy szét lehet õket lõni.

#3014
Ezt úgy mondod mintha az X3-ban nem lehetett volna elérni ezt a rangot könnyedén egy M3-as géppel. 😊 Ott is ment a dolog. A sztorit végigcsinálva , de ha custom game-et játszottál, akkor sem volt olyan egetverõen nehéz dolog kivitelezni.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#3013
Meg egy általános tanács a plot-ok esetében. A harci plot-ok felvételét és elvégzését a lehetõ legalacsonyabb harci rangon kell elkezdeni. Nem harcolgatni mindenfelé össze-vissza csak hogy több reputáció legyen. AKkor bizony könnyebb lesz a harc. Ennyi a titok nyitja.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#3012
Beszámít pedig a hajó, nem csak a harci rang és a nehézség (ez az alap ami meghatározza a mennyiséget és a respawn idejét, hullámok számát). Ugyanazon Goner plot küldetésben ugyanazzal a harci ranggal más mennyiségû és típusú hajó jött ha csak egy M3-al mentem, mint mikor mondjuk egy M6-al. Arról nem is beszélve, hogy mi van ha több hajót használok.

A Goner plot megoldása, ezen a ponton nem lesz egyszerû. Pláne ha egy ranger-t kéne megmenteni. Ha nem sikerül nem kell aggódni emiatt. Kell sok mentési lehetõséget tartani és menteni minden egyes hajó után. Ha túl gyenge lenne a célpont, akkor visszatölt és újra megnéz. De az is egy taktika, hogy a kérdéses szektorokat telepakolja az ember a saját vadászaival. Úgyis mindig ugyanbban az 5-6 szektorban kell majd mentegetni a célpontokat. Pirate Sindicate esetében nem kell tartani M7-M2-es hajóktól, elsõsorban vadászok és M6-ok mennek rá a célpontokra.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#3011
Bármely hajóról, ahol vannak marine-ok, indíthatóak ûrsétára a srácok, nem csak TP-bõl.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#3010
Álljatok már le ezzel a "csalás" dumával. A scriptek túlnyomó része nem csalás, csupán beépíti azokat a funkciókat, amelyek nélkül a játék folyamatos "molyolássá" válna. Egy halom funkció teljesen logikus (Station management, Turret management, egyéb hasonlók). Érdekes módon a spéci shipyardok ellen, ahol megvehetõ mindaz, amirõl a fejlesztõk úgy gondolták, túl tápossá tennék a játékost, nem tiltakozik senki, sõt fel van háborodva, hogy nem lehet elfoglalni a Terran flotta legféltettebb hajóit. Pedig ez így természetes, nem adják, mert vagy nekik van, vagy senkinek se legyen. Egy IRL hadiflotta is ahsonlóképp viselkedik...

NONPLUSZULTRA
#3009
Nem volt cheat szaga. Nem volt script installer, és Thereshallbewings. Annyira ártatlan kis semmiségnek tûnt. No kezdhetem elölrõl a gamét. Egyébként nem akarom feltölteni, csak a Reunionból okulva csalásmentesen akarom tartani a TC-t (persze csak a TC-XTMig). Az a szitu, ha már modified, akkor miért ne lehetne ezt vagy azt még belerakni, ugye? Nos ilyet nem játszunk.
Ez a játék alapjaiban is el van qrva, nem kicsit, nagyon. Nem akarom még jobban elqrni.
Talán újrakezdésnél ekezdem a plotot is.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#3008
Miért föl akartad tölteni az EGO honlapjára ? Vagy nem tudtam, h ha BÁRMILYEN scriptet fölraksz akkor ***modified*** lesz a game ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#3007
Nos ennyit az unmodified game-ról. Felraktam a Deactivate Mission Guidance scriptet, és annyira megtetszett, hogy már nincs mentésem az azt megelõzõ állapotról (lévén nem használtam fontos mentéseket, csak az alap utolsó hármat). Késõn vettem észre, hogy "modified" vagyok.
Ezgázegázezgázezgázezgázezgázezgáz<#falbav>ezgáz<#falbav>ezgázezgázezgáz

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#3006
Uhh bementem az elõbb a Terran fiúkhoz kicsit balhézni jópár FLAK ágyús fregattal a célból, hogy elfogjak egy Skirnirt. Találtam egyet amely rengeteg vadásszal és jópár M6al körülvette magát. Miközben a FLAKos hajók elkezdték ledarálni a kicsiket egy jópár pilóta kiugrált a hajóból! 😊)) Megszereztem a Valkyre kivételével az összes kishajójukat! 😊 (Mjollnir M4, Thor M3, Fenrir M3)
Ennek nagyon örülök mert szerintem a Thor nagyon jó kis hajó! 😊 Jobban örültem ezeknek, mint a Skirnirnek mert persze végül meglett az is. Csak egyszer lenne HQ-m! 😊 Már gyártanám is õket...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#3005
Értem. Arra lennék kíváncsi, hogy nincs-e valamilyen adatbázis file vagy valami ahol meg van adva, hogy itt ennek kell szólnia...

Egyébként egyetértek az EVE zenék NAGGGYON jók! 😊 Elsõ dolgom volt kimásolni õket a kliens mappájából! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#3004
Tudtommal elég csak átnevezni õket, és kész. pl. 00016-ot átnevezed 00076-ra, 00076-ot meg 00016-ra. Legalábbis X3:R-ben bejött egyeseknek. Aztán hogy kívülrõl lehet-e bevinni zenét, azt nem tudom. Talán majd megpróbálom, hátha belemegy 1-2 EVE zene (tényleg: miért nincs EVE mod?)

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3003
Én is azt mondtam kicsit rosszabb csak akkor is furcsa a hiper szuper járgányra nem megy fel a jó cucc. 😄

#3002
Bõven elég a "szarabb" is. Jó pár Xenon K-t leirtottam már velük, elég jó sebzésük van és gyorsan is tüzelnek, a hatótávolságuk ugyanannyi mint a nem prototípusoknak. EMP Cannon a vadászgépek fegyvere, M6-ra és annál nagyobbra vétek rakni.

#3001
Külgyél már nekem 24 db-ot lécci.
Most épp a Grand Exchange-ben parkolok a Shipyardon.Kifizetem.<#vigyor>
Lockheed
#3000
Hmm most vettem észre, hogy nálam a PSP folyamatosan újratermelõdik az Earth szektorban. Ma már harmadszorra veszem meg az ottlévõ 2db-ot. Be is raktam ide egy naaagy TS-t.

KÉP.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2999
Az én személyes kedvenc M6om a az ATF Vidar és a Hyperion Vanguard. 😊 Az OTAS-t nem ismerem de a hajóik általában kiemelkedõek szóval az szintén jó lehet szerintem.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2998
Nem erre gondoltam hanem pl arra hogy egy:
- Experimental Electro-Magnetic Plasma Cannon
rosszabb mint egy
- Electro-Magnetic Plasma Cannon

- Prototype Matter/Anti-Matter Launcher
szintén rosszabb mint egy
- Matter/Anti-Matter Launcher

És csak a szarabbak mennek fel a jobb M6os hajóra, ki érti ezt. 😄

Lockheed
#2997
Nem tudja valaki, hogy miként lehet variálni a zenékkel? Mármint arra lennék kíváncsi, hogyan lehet megváltoztatni a szektorokhoz rendelt zenét. Tud errõl valaki valamit ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2996
Nekem az a fegyver nem nagyon tetszik... Nekem az EMP jobban bejön ezért nem is nagyon használom azt a hajót. Bár nem is nagyon ülök M6-ban. Vagy kisebb vagy nagyobb.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2995
Viszont az 360-al száguldozó Terran M6osra csak a szarabb fegyverek menne rá. Mert a prototype meg az a másik az rosszabb mint a sima fegyver mondjuk nem kell komoly dolgokra gondolni csak pár százzal kevesebbet sebez.

#2994
Az én Terran M3asommal a Xenon Pk nem tudnak kezdeni semmi. Még ha több van akkor sem. 😄

#2993
Jól nyomod.
Nekem bejött a kiugrálós mód, mert csak addig maradok, mig a pajzsom max-nem lesz, aztán
irány vissza harcolni. Az elején nekem is volt, hogy nagy arccal, meg egy Eclipse-sel bevállaltam
egy Hard Patrolt, aztán nem bírtam megcsinálni, mission end, a Treasure Chest meg tele Xenon P-vel... Az elsõ m6-ost ott kellett felavatni.
Capitalok ellen ugyanezt használom( hátramenet, rudder, irányváltás, kigyorsítás). Úgy látszik külön-külön is feltaláltuk a spanyolviaszt.<#vigyor>
BaLeeX
#2992
Igazából tényleg gyengén irányítja a gép a Xenon capitalokat. Az én módszerem, hogy elindulok felé majd mielõtt lõtávba érek hátramenetbe kapcsolok (nem mintha elvileg számítana mivel a Xenonok lõtávja is van akkora, mint az enyém gyakorlatilag viszont számít mert csak akkor kezdenek lövöldözni ha közelebb érnek) megnyomom az F3at és nézem ahogy csapódnak be a lövedékek aztán közelrõl látom azt is amikor a gép elkezd lõni. Ilyenkor egy hirtelen kigyorsítás 😄 (TA😎 majd tengely körül forgás (Joystick rulz) meg kis irányváltás és így spirálba ki lehet kerülni a lövedékeket ez legtöbb esetben elég arra, hogy alig veszíts valamennyi pajzsot de a K vagy J elpusztuljon.
Ha meg gyárat lõ akkor sokszor sérülés nélkül leszedheted.

Én másik szektorba nem szoktam ugrálni mert ilyenkor sokszor megszakítja nálam a patrolt (ha sokáig nem lõsz az ellenségre akkor kiírja, hogy patrol vége aztán takaríthatod ki a szektort ingyen ha akarsz még benne bármit csinálni a 30+ Xenon Ptõl. 😄
Ha lecsökken a pajzsom kinézem az adott szektornak egy olyan kapuját, ahol kevesebb az ellenség és oda átugrok. Mire újra lõtávba érek simán töltõdik 20-30%ot a pajzs és közben tûz alatt tartom a kis hajókat meg õk is engem így nem szakítja meg a patrolt a gép.

Mai rekordom 150+ milla.

Már simán megvan a pénz egy M2-re fegyvereket is vettem de emiatt a hülye Goner plot miatt ebbõl ma már nem lesz semmi. Terranoknál nekem sincs PSP gyár, van 1db PSP az unknown szektorban az egyik Military outposton meg talán a Hold bázison de ebbõl nem lehet felszerelni egy hajót meg rangom sincs hogy megvegyem a PSP-t szóval Boreas lesz az elsõ M2esem majd.

Aki végzett a Goner plottal az írja már le nekem mielõtt agyvérzést kapok, hogy ennek a részének amikor minden szektorban egymásután más szopatást találnak ki neked ennek mikor lesz vége? Ha egyet elcseszel és mission failedet ír akkor ugye folytatódik az egész mert egymásután dobálja a lehetetlen küldetéseket. Pl. védj meg egy hajót ha egyszerre indulsz akkor is mielõtt betöltené az ellenségeket már lelõtték, meg mikor még van csomó kalóz a szektorban bedob egy másik küldetést de késõbb ugyanoda mehetsz vissza csak éppen már 2x annyi kalóz fog támadni mert még a régiek is ott vannak. Meg hasonló nyalánkságok.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2991
go america...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2990
Nemodoljámá!!!
Legalább ketten maradjunk.<#vigyor>
Éljen a jogtiszta bug!!!
#2989
Hát mondjuk a szerintem a Terranoknál az M1-2- vásárláson kívül semmit nem veszítek, mer'
egyébként dögunalmasak.Még kereskedni se lehet náluk. Akkor marad a Boreas.A többi
szektor nekem is normális, Aldrin-i szuperhajók nélkül meg majd csak kibírom valahogy...
NONPLUSZULTRA
#2988
No elértem az Argon Hero of Federation rangot egy szál talált Eclipse-el, és egy darab talált Adv. Perseussal. Nincs semmilyen csít a játékomban és nem kezdtem elgyetlen plotot sem Van pár hajóm még, de kizárólag ezeket használtam magukban, lekapcsolt turretekkel ( a stationvédõ küldik miatt). A Sabre-t ezért nem is tudtam felszerelni, csak leparkoltam. Mindössze 2-3 alkalommal tudok játszani hetente, és csak pár napja gyúrtam rá a repunövelésre.
Az, hogy pusztán 1 M3-as hajóval a seggem alatt tudtam feltornászni magam, egyszerûen nevetségessé teszi a játékot. Nem tudom komolyan venni. Modokat akarok.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#2987
Nálam is csak az a 2 PSP gyár van amit mutattam... Nem tudom, h többnek lenni kellene -e de ennyi van ebbõl kell gazdálkodni. De egy azért tényleg durva.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2986
Egyébként hogy eltereljem a figyelmemet: Balee jól mondja, Very Hard Patrolt 1db Deimos-szal
szoktam megcsinálni. Kiugrok kicsit töltõdni ha nagyon gyík mán' a pajzsom, aztán vissza.
#2985
3 mentést használok, + egyet a Terran Plot kezdés elõtt, csak arra meg egy csata hevében rámentettem....<#vigyor>
Ennyire már vagyok régi motoros, csak hát elqrtam na.
#2984
Sztem pedig kezd újra. Így már nem tudsz teljes értékû játékot játszani, továbbá ajánlatos több mentést használni és mindig mást felül írni. Fogadjunk 1-2 mentést használsz. Nekem már van 3 fix mentésem amit sosem fogok többet felülírni, különbözõ plotok különbözõ szakaszaiból vannak és 5 különbözõ mentést használok felváltva.

#2983
Bug detto. Nekem pl. Saturn 3-ban nincs PSP gyár, de megnéztem neten, elvileg tt minimum 5 állomásnak kéne lennie, nálam pedig csak egy van, és több Terran szektorból hiányzik nálam több ûrállomás, általában fele annyi van, mint kéne. Durva. A többi nem Terran szektor többnyire okés.

#2982
Hurrá!!! Soha nem látom az Aldrin-t !!!
Nem veszek egy darab Springblossomot se!!!
Bzmeg.

Újra nem kezdem az biztos. Túlságosan szeretem a mentéseimet. Sok mindent végigcsináltam már.
Akkor hát Argon Rulez. Ezért kiirtom a Terranokat. <#duhos2><#eplus2><#hehe>
#2981
Meg mondjuk akár egy Fifa vagy NFS részt is több példányban adtak el, mint az egész X szériát összesen.

#2980
Na olyan mentésem már nincs, de azért kösz.<#falbav><#falbav><#falbav>
Egyébként télleg' atdtam el hajót a küldetés vége elõtt pont....
És a PSP-hiánya az mi lehet?
#2979
talán azért mert egy ilyen játékhoz akkora méretû munka kéne, nagy odafigyeléssel és nagy csapattal... szal szerintem csak jópénzért. <#nyes>

NFS vagy ilyen stílusú játékokat azért fordítanak le gyorsan ugyanis nem tartalmaz nagy munkát hogy lefordítsák azt. Ám például a Witcher fordítása nagyobb munka volt, pénzért. Ez így mûködik szerintem.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2978
A kiadók azt fordítják le amit vesznek. Ráadásul az NFS, FIFA az eanak saját terméke amit õk fordíttatnak. De pl. le lett fordítva a Fallout 3 is mert az is siker gyanús. Egy ilyen réteg játékot ráadásul amiben rengeteg szöveg van nem fognak.

Witcher
#2977
Sziasztok!Lesz hozzá valaha magyarosítás,mert egyébként iszonyat jó a játék!A kiadók minden értelmetlen szart lefordítanak (pl.: need for speed,fifa stb.) csak pont az ilyen játékokat nem!<#boxer>

BEAST
#2976
Meg mindig nincs meg a jatek, szoval vegyuk ugy hogy el is felejtettem 😄

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

#2975
Csak a harci ranghoz van köze, hogy milyen patrol küldit kap a játékos.

Lockheed
#2974
Én amikr még csak M7eim voltak az ilyeneket úgy csináltam, hogy mikor lemerültek nagyon a pajzsaim akkor egyik Pantherbõl átültem a másikba ami a szomszéd szektor ide nyíló kapuja mellett állt. Általában 2 Pantherrel csináltam. A z a baj, hogy az AI nagyon gyérül irányítja a hajókat és gyorsan elkopik egy ilyen hajóról a pajzs az M2-kel szemben. Nemigazán strafel. Ezért ez volt a taktikám, míg nem volt M2-õm. Osaka-t mindenkinek ajánlom! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

BaLeeX
#2973
Ez a Goner plot kikészít. A Final fury kisérgetõs küldijét inkább hanyagoltam is hátha a patch javít rajta valamit mert már tucatszor próbáltam és esélytelen, de most olyan küldiket kapok a Goner plotban, hogy védjek meg mondjuk egy Goner Mercury szállítóhajót amit támad kb 5-6 Pirate M6, 4-5 M3 meg 3-4 M4 de amint belépsz a szektorba az M4ek már ott vannak és lövik a fegyvertelen hajót a többiek meg félúton.
Ha az M6okkal nem foglalkozol akkor is mire odaérsz jó esetben csak a pajzsát lövik le rossz esetben már a hajót is.

A másik meg, hogy kezdem azt hinni, hogy a gép nem feltétlenül nézi a patroloknál milyen hajód van, hanem csak a rangodat mert ma csináltam egy Hard patrolt ami kb 1.5 óráig tartott, ezalatt lelõttem vagy 7-8J-t meg 10-12K-t meg rengeteg P-t és L-et. Egy darab Pantherrel. Nincs M2es hajóm még, a rangom Crusader.
Persze nagyban hozzájárult, hogy amikor ezek a Capitalok nekiállnak lõni egy állomást akkor veled nem foglalkoznak vagy max 2-3 ágyúból lõnek vissza, vagy szimplán nem is lõnek.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#2972
Ha jól emlékszem ezután a küldi után jön az Aldrinos rész. Lehet, hogy bizony csúnya buggal találkoztál, azt tudom tanácsolni, hogy ha van rá módod, akkor menj vissza egy olyan lementésre, ami a split tudós leszállítása elõtt mentettél és kezd onnan újra. Nem ritkák az ilyen plot bugok ahogy olvastam sok helyen, szerencsére nekem egy sem volt, de többnyire újrajátszással meg szoktak oldódni. Olvastam olyat is ego fórumon, hogy az ilyen bugok akkor szoktak leggyakrabban keletkezni, mikor a játékos egy plot küldetés során változtat a tulajdonaik összetételén, pl. mikor miután megkezdte a küldetést eladott pár hajót és a program ezt néha rosszul kezelte le. Pont ezért csak a Terran plot befejezése után adtam el ûrhajót, addig kibírtam.

#2971
Üdv mindenkinek!!!

A problémám a következõ: Argon Humble Merchant-ként kezdtem, és kb. egy hete nekiálltam
a Terran fõküldetésnek. Minden jó volt egészen addig, míg a Split tudóst le nem szállítottam a
Holdon a Military base-re(Nem tom' hanyadik feladat, nem számoltam, :Split TL scan, aztán Unknown sec. a Zyarth's Dominion mellett stb...)asszonták tenkjú, és azóta a Terranok egy rohadt kukkot se szólnak hozzám. Kínomba' már felvittem a rangom maxra náluk, meg bejártam az összes szektorukat, de semmi. A másik meg: Nem tudok M1-M2-est venni ná-
luk, mer nem lehet kapni egy fél darab Point Singularity Projektort sem sehol. Életemben
elõször már megnéztem a neten is a térképet, asszongya hogy két gyár: Moon, + Saturn 3, de
nekem egy darab sincsen. Az ATF-nél a Lunar Acces rangom miatt nem kapok az Orbital DS- eken, gondolom be kéne' jutnom a Földre, csak nem tudok.
Már van egy csomó hajóm, gyáram+komplexumom, +bejártam már az egész térképet, szarul
esne ha pont a Földre nem tudnék bejutni.Meg 1-2 Osaka+Tokyo is jól jönne.
Nem tudom játszik e még valaki Argon Humble Merch.-ként, ez most bug, vagy valamit nem csináltam meg? Az összes feladatot kb. 10-15 perc múlva megkaptam, de most kb. 1-hete kuss van.
Aki erre tud valamit az szóljon. Elõre is kösz.
#2970
Vagy hol lehet még Jumpdrive-t venni?
Mert akkor jól elleszek én a HQ nélkül is...
#2969
Mentés reload. 😄

#2968
Ellátogattam a Home of Light-ba. Elválalltam egy xenonos patrolt.
A szektorbe meghagyták a Trading stationt, a marine traning barrakot és egy Crystal Fab-ot.
Terracorp HQ-t valaha visszaépíti oda az AI???