X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#2617
Pontosítanom kell. M2-es hajókon van 4 deck. M1-en már lehet 5 is (ebben nem vagyok teljesen biztos, M1-et még nem raboltam csak M2-t, és a manual szerint az M1 5 szintbõl áll).

A visszavonulás szerintem nagyjából annyit takar, hogy a legközelebbi biztonságos (baráti, de legalábbis nem ellenséges) szektor irányába elindul a hajó. Nem veszem biztosra, de ha van rajta jump drive akkor úgy vélem ugrani is fog. Kb. mint amikor betámadják a kereskedõt és az elugrik. Szerintem ha van esetleg harci drone a hajón akkor kiszórja azokat is.


Egy érdekesség még a Tyr kapcsán. Nemrég olvastam, hogy amennyiben teljesen felszereli az ember azt a gépet (fegyverzet és pajzsok) akkor konkrétan szinte semmi raktere nem fog maradni ahol szállíthat pótfegyvereket vagy akár energiacellát ha ugrálni akar.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2616
Attack enemy shield alap parancs, nem használok scripteket. Meg van már több új Defend parancs is amik szintén hasznosak. Van még Retreat parancs, de ezt még nem használtam, fogalmam sincs hogy vonulnak vissza a hajók. Egyáltalán mi alapján választják az útirányt és meddig vonulnak? Most hétvégén nem nagyon fogok játszani, ha valaki tudja rá a választ érdekelne :-)

#2615
Köszi. Az Engineeringre gyúrtam rá a legjobban, pont hogy ne sérüljön annyit a hajó, mindenkinek legalább 4-es volt az Engineeringje és a Mechanicja is, fél percen belül átvágták a burkolatot. Mikor már a Deck 3-on voltak kb. 55-60%-on volt a hull úgy hogy közbe nem kevés véletlen találatot is bekapott. Bizony a Fight rang volt átlagban a legkevesebb, 5 csillagosom asszem csak egy marine volt, az átlag 2-3 csillagos volt. Tegnap este még elkezdtem kiképezni egy Split katonát, akit alapból 3 csillagos fight-on vettem. Belõle akarok Supersoldiert faragni, hogy mindene 5 csillagos legyen :-D Jó tudni, hogy M1-eseken és capital hajókon 4 Deck van, azt hittem, hogy a harmadik már az uccsó lesz. Azért nem semmi, hogy nagyjából kétszeres tûzerõfölényben voltam és így sem sikerült, legalább adták volna meg magukat, az is jobb, mint a biztos halál. :-) Köszi a tanácsokat, hasznos volt. Ja, amúgy Valhallát én még csak egyszer láttam, még a játék korai szakaszában és pont Aldrinban mikor visszamentem oda megvenni az elsõ Springblossomomat. Azóta nem találkoztam vele és Woden-t is csak egyszer láttam, de azt valahol a Naprendszerben. Igazából a Wodent foglalni lenne a legjobb, az Odinnál jobb valamivel, a játék szerint annak a váltó típusa lesz, az új ATF M1-es miután az Odinokat kivonják. Viszont Egosoft fórumon azt olvastam, hogy abból csak egyetlen egy van a játékban. Mondjuk azt is olvastam, hogy a Hyperion Vanguardból és az Agamennonból is csak egy van, nos pont tegnap találkoztam egyszerre két Agamemnonnal, igaz nem egy szektorban, de szomszédos szektorban voltak, Adv. Satellittel is megnéztem és tényleg ketten voltak és nem engem követett 😄 Hyperion Vanguard-ot meg láttam Paranid Prime-ban és a messzi déli Paranid kolóniáknál is, igaz nem egyszerre, de kétlem, hogy ennyit ugrálna, bár ki tudja.

#2614
Szigorúan csak boarding poddal. Pár napja írtam, hogy egy kalóz csempész teherhajót szétlõttem és 14 darab kihullott belõle és azóta kalóz állomásokon is itt-ott tudtam venni, ott a leggyakoribbak. Most asszem 21 vagy 22 darabom van, gyakorlás miatt párat már ellõttem.

#2613
aha. Off: a start menü nekem is ugyanilyen, Royale theme a neve 😛 Ez a kinézet jár alapba a Windows XP media center-hez. On

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#2612
Azzal is lassú volt de az én hibám. El kellett indítani a "kapuátkalibrálófolyamatot" és rögtön elkezdte kiszedni. Igy már gyorsaabb sokkal.

Amúgy a HUD neve Military Hud.

Military Hud for TC - DATA.HU

A Start menümet meg egy XP theme szabta ilyenre amit SoftArchive.net -en találtam... A neve Energy Blue.

Energy Blue XP Theme - DATA.HU

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2611
Az Ego oldalán van egy leírás a nagy ATF hajók elfoglalásával kapcsolatban a Spoiler szekcióban.
Aki próbálta azok közül csak keveseknek sikerült kivitelezni a dolgot. Az ok egyszerû, a legtöbb nagy ATF hajó "gyárilag" védett az elfoglalás ellen. Egyszerûen bele lett kódolva a játékba a dolog. Nem mindegyik az, de például az Aldrin rendszerben csámborgó Tyr, és többi nagy M1-M2-es gép (állítólag a Valhalla is fel szokott tûnni itt néhanapján) nem szerezhetõ meg ilyen módon. A terran ûrben járõrözõ nagy hajók közül csak 2 amit a program enged elfoglalni.

A sikerhez két út vezet.
1: több hullámban kell marine-okat indítani. Egy támadó brigád nem lesz elegendõ (létszám lényegtelen), csak ha mindenki tényleg komoly veterán. Ezen még megy a vita az Ego fórumában is, de úgy tûnik a 4-5 csillagos Fight kategória aki eljuthat a 4-es szintre (M1-M2-es hajókon 4 szint van amit meg kell tisztítani). Persze nem árt ha az összes többi skill is legalább ilyen magas. A hacking kell a legkevésbé, az csak a végére kell, a többi viszont bejátszik elég alaposan. Fõleg az engineering és a fight.

A tapasztalat az, hogy ilyen elit csapatnak van olyan 25%-os esélye a sikerre. Ha több csapat megy egymás után (egyszerre továbbra sem lehetnek benn többen mint amennyi a hajó befogadóképessége), akkor végül sikerülhet a dolog, csak kérdés mi marad a célpontból. Mindegy mennyire jók a srácok akik részt vesznek a megszállásban, mindig kárt fognak tenni valamilyen szinten a célpontban míg átverekszik magukat a vezérlõig. Még a legjobb banda, ahol mindenki engineering 5-ös, az is alaposan tönkrevághatja a célpontot, fõleg ilyen létszámnál.

2: a bejutás után menteni kell és visszatölteni az állást ha sikertelen volt az akció. Már amennyiben nem akarunk több marine-t veszíteni.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#2610
SETA is your friend, Bharátom!

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2609
Pont olyan a start menüm!!! 😊

Amugy a játékba az neked custom hud? ha igen akkor melyik?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#2608
Ááá visszavonom! 😊 El kellett indítani a Realignmentet.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2607
Ááá basszus ez a gyerek a HUB-ból iszonyatosan lassan szedi kifelé a cuccot. Mikor írtátok, hogy mi kell hozzá elkezdtem fölhalmozni a cuccokat és most hordanám befelé ha szedné kifelé. Nagyooon lassúúú... 😄

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2606
Irányítás: Bár én HOTAS-sal játszom azétr kipróbáltam az új irányítást is és nekem tetszett... Mondjuk én szerettem a Freelancert is és talán csak annyiban kényelmetlen, hogy a régihez képest itt folyamatosan nyomni kell egy gombot. De nem igazán szeretem az egeret, fõleg egy több száz vagy kilométer hosszú hajó esetében. De szerintem nem lett olyan vészes. Amit sajnálok, hogy a Sidebart nem lehet átrakni fölülre vagy alulra és nem lehet rajta valamilyen információt megjeleníteni folyamatosan. Ami viszont nagyon jó szerintem az a fegyverkezelõ modul ami a berakott fegyverek hatótávját és erejét is mutatja, és alul ami a kijelölt cél távolságát, nevét, sebességét és állapotát mutatja. Ez egy nagyon hasznos cucc szerintem.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2605
Hmm tényleg, pedig utána még meg is néztem a linket, hogy mûködik-e. Szóval akkor a kép:

SPOILER KÉP

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2604
Én mindig classicon nyomom csak ha valamit ki akarok jelölni followra vagy ilyesmi akkor használom az újat. Egyébként meg a régi bevált bill parancsokat pl. ctrl+c a parancsoknak meg ilyesmi.

Huh turreteket ne is mond, nincs is annál rosszabb. Épp ölném az utolsó kis gépet, erre belenyom az állomásba is egy kis anyagot és persze ezt nem igazán vették jó néven a helyi gazdák. jöhetett a load game. 😄

NONPLUSZULTRA
#2603
Ja. Gyakoroltam eleget, harcban váltok át classicra egyébként marad a normál. Vettem négy bányát + négy teherhejót hozzájuk, maradt vagy 200 creditem, úgyhogy fájtolnom kellett, hogy összejöjjön a nyersanyagravaló, és beizzítsam a termelést.

A talált Eclipse-t használtam, szar a pajzsa, de jókat lõ, még a 2M6-os + 1M8-as + apróságok típusú bevédéseket is bírja. Eleinte használtam 3 Bustert meg egy Elite-t is , de hamar elhullanak, úgyhogy hanyagolom a támogatást. Turreteket is ki kell kapcsolnom, mert a bevédendõ állomást is szeretik lõdözni...

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#2602
Igen ha jobb gombra teszed akkor kurzor mellet valóban ott lesz az oldalsáv, de szerintem ez annyira nem vészes. Legalábbis nekem legtöbbször vezérlésen van szóval nem sokat látom. De ezen kívül olyan mint régen.

Oldalsávot nem lehet etltüntettni szerintem.

NONPLUSZULTRA
#2601
Nekem classic módban kell a kurzor (érts: oldalsáv nélkül). Classic mód a Reuniont hivatott visszahozni, ahol bal egérgombbal tüzeltél, jobbal váltottál kurzor/repülésirányítás között.
A TC classic flight mode-ja csak az egeres repülésirányítást hozza vissza, jobbgmbbal marad a tüzelés. Ha továbbra is baromságnak tûnik amit írok, kérek egy tutorial-t.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#2600
nincs kép :<

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#2599
Egyébként végre ma este elindult a HUB. Egy bázisvédõ küldit csináltam Kingdom End-ben, és amikor pont a következõ szintre lépett a repum akkor azonnal megszólított ez a jóbarát.

Leírom, a pontos állapotomat ahogy akkor álltam:

Kingdom End - Boron Enhanced Dolphin ( ebbõl jött az üzi )

Pretty Financier - 5%
Vindicator - 33%
Arhon Hero of the Federation - 16%
Boron King's Knight - 0%
Split Privilegied Associate of Ronkhar - 78%
Paranid Desecrator of Holy Light - 97%
Teladi COmpany Manager - 72%
Terran Guardian of Earth - 72%

Ja és az elsõ és a második mission közötti beszélgetésbõl egy részlet. A szövegben ismerõs szereplõk jelennek meg! 😊

...::: SPOILER :::...

SPOILER KÉP

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2598
Másold ki Excel táblába mondju a manualból és illeszd bele képként.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#2597
Lenne kérdésem a boardinggal kapcsolatban. Gyalog ( értsd: szkafanderben ) küldöd õket, vagy boarding podban? Ha igen azt honnan veszed, mert elég nehéz föllelni pár darabot is. Én pofátlanul használom Scorp mapját ha cheat ha nem mert nem akarok 1-2 pajzsért vagy laserért végigkapuzni az összes EQ dockot és gyárat de nálan nagyon-nagyon elvétve van csak 1-1 darab. Ha meg gyalog akkor hogyan bírod rá az M6okat, hogy 25nél lassabban menjenek ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#2596
Fasza leírás. Nem tartalmaz spoilert. Semmi köze egyik plothoz sem, ez játékmechanizmus és nagyon tanulságos. Jómagam soha nem foglaltam hajót, mert nem tudtam lenntartani az ellenséges hajó pajzsait anélkül, hogy idejekorán elfüstölt volna mindenestül.
Attack enemy shield: ez alap, vagy külön kell belescriptelni?
Nekem nincsenek nagy hajóim, csak egy Buster wingem egy Elite mellé, de remekül élvezem a játékot. XTM-ben bármit elõcheateltem, de most ügyelek arra, hogy a játékom ne kapjon "modified" jelzõt, és kevés idõt tudok rászánni ezért lassan fejlõdök.

Terranként kezdtem a játékot, a sztori miatt, de körül sem néztem és már rohantam is "haza" Argon területekre. Bár elég gyengén állok náluk, Paranidoknál és Boronoknál jobb a rangom.

Kellene egy kinyomtatható race-fight-trade rank táblázat. Link pls!

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#2595
Örülök, hogy tetszett. Azóta már megvettem a második Cobramat és észrevettem, hogy volt még egy Scabbardom, amit egyáltalán nem használtam, a Terran plot során kaptam és van benne 10 zöldfülû Marine. Azonnal mentek kiképzésre és vettem még Split marineokat, így már minden fajból vannak. Egyébként pár szót a kiképzésrõl. Rohadt csalóka a játék ebben a tekintetben, ugyanis nem a Marine Traning Barrackokban lehet katonákat kiképezni, hanem a Military Outpostokban! Igazából nem tudom mi értelme van a Marine Training ûrállomásoknak, igaz több marinet lehet kapni, mint a Military Outpostokban, de semmi extra. Igazából az lenne a jó, hogy ha lehetne venni full profi csávókat is. Lehet venni nem csak totál zöldfülûeket, pl. vettem már 3 csillagos fight-os Split manust, de teljesen kiképzetteket nem lehet találni és ritkák az enyhén képzettek is, többnyire csakis kezdõk vannak. A kiképzés úgy néz ki, hogy bedokkolsz a hajóddal amin vannak a katonák és a trade menüben lehet õket beíratni a marine suliba. A raktérbõl automatikusan kikerülnek miután kiválasztottuk, hogy mit képezzenek rajta. Van Engineering, Mechanik és Hacking. Elsõ kettõnél 11 ezerbe kerül az elsõ csillag, a második 15 ezerbe és így tovább, a Hacking elsõ csillaga 9 ezerbe kerül, majd lejegyzetelem, hogy pontosan mennyi a végösszeg, de 20 faszinál jó pár millió credit, sztem egy komolyabb korvett ára is megvan korrekt fegyverzettel együtt. Egyszerre csak egy tulajdonságot lehet tréningelni. Elég lassan megy a képzés, több perc maximum SETA-n is, de közben csinálhatunk mást, a Military Outpost küld üzenetet, ha kész a tréning és mehetünk a manusokért. Amint leszállunk egybõl bekerülnek a raktérbe, trade menüznünk sem kell. Egyébként ezen kívül tréningeltem az embereimet a Fight képzettség miatt élesben Xenon P-ken, meg kalóz Centaurokon, azok ratyik ahhoz, hogy könnyû prédák legyenek. Hmmm, most jött is ötlet, hogy szépen fokozatosan kéne haladni, fregattot még nem is boardoltam. Sztem egy Xenon Q-val bepróbálkozom, hogy a 20-fõs "kezdõcsapatnak" egyáltalán menne az.

#2594
kérünk csak legközelebb tegyétek ki a szöveg elejére hogy spoiler következik, ha már annyira nem akarjátok használni a spoiler gombot

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

BEAST
#2593
Kerunk ilyet meg, sokat 😄

"Beware of the blindness of those who would follow, and the damnable lure of those who would lead."

Lockheed
#2592
"...Jupiter incidens, hehe, most biztos így emlegetnék
nem lehet csak úgy elfoglalni 20 keménytökûvel..."

Könnyesre röhögtem magam! 😊 Ez szép kis írás volt és tanulságos is, köszi!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2591
Ki kérem magamnak, csak most péntek este épp ráértem 😄 Hétvégén nem lesz idõm játszani sajna egyáltalán, családi életet is kell élni valamikor, asszonnyal sok közös program betáblázva...

#2590
uuristen, ha ez obama fülébe jut 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#2589
Te egy igazán beteg ember vagy! 😊 Köszönöm a tartalmas írást. 😉

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2588
Nem, semelyik faj nem pusztul ki végleg. De valamiért úgy érzem, hogy a Terranoknak lehet, hogy annyi lesz 😄DDDD Majd igyekszem 😄

#2587
apropó, nincs valakinek kedve FAQ-t készíteni ide? o:

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2586
természetesen csak vicceltem. a faq, azaz Frequently Asked Questions-nak kérdésekkel kell kezdõdnie. o.o

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2585
Dehogy, ez csak egy csata leírása, még csak nem is minden részlettel. Így is vagy 20 percig pötyögtem meg fogalmaztam át emberi nyelvre a gondolataimat.

#2584
és khaakokkal mi van? Végül kiirtják õket?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2583
o.o szép írás, felérne egy FAQ-val... 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2582
Az Arogonoknak már nem a Födl a hazájuk, onnan csak származnak. Egyébként a Terranok és az Argonok félig meddig hadban állnak egymással, a sztori szerint is, majd meglátod, ha játszod a Terran plotot. Circle of Labourban és Omicron Lyrae-ben rendszeresen ölik egymást a Terran és Argon erõk.

#2581
Pfuhh. Idáig a legkeményebb csatát nyomtam le X3-as pályafutásom során egy ATF Odinért. Vigyázat, nagyon hosszú írás, csak az olvassa el akit érdekel a csata.
-------------------------------------------------------

Elõször is a legelsõ tanulság! Soha, de SOHA ne adjatok M7M boardoló fregattnak olyan turret parancsot, hogy "Attack my target". A négy kilõtt boarding pod után röhögve indított egy Hammer heavy torpedot ami a pajzs nélküli Odint egybõl leszedte, rajta az összes marineommal akik még éppen nagyban vágták a páncélt. Csak fogtam a fejem basszus, hogy ennyire nem lehet f*sz az AI. De ne rohanjunk ennyire elõre.

Szóval kezdõdött azzal a dolog, hogy megfigyeltem a drága Odin merre fele hajókázik, hát sajnos nem Asteroid belt volt a célpont, hanem Jupiter 2, ahol közvetlenül a kapu környékén tartózkodott egy ATF Tyr és díszes kísérete. Ezt így inkább nem vállaltam be, tehát jött a hosszas haditerv kieszelés, hogy Saturnban támadjam-e meg, vagy a Jupiternél miközben utazik Jupiter 2 felé. Jupiterrel az volt a gond, hogy ott meg egy Terran Tokyo volt, bár viszonylag messze, de jelentõs volt a forgalom és nem kevés Terran M7-es cirkált ide-oda. Saturn viszont tök üres, de az Odin ATF kísérete se semmi önmagában, 4 Aegir M7-es és 13 Vali M6-ost számoltam, de semmi vadászgép. Közben persze mozgósítottam az egész flottát, tényleg mindenkit a kis speckó vadászok és szállítóhajók kivételével, még a Split Elephantot is behívtam a flakjai miatt hátha hasznos lesz. Végül észrevettem, hogy az Odin mindig elsõként megy át a Trans-Orbital Acceleratioron (a kapu ugye). Hopp, a szikra. Támadjuk meg mikor átevickél a kapun, mert akkor a kísérete még hátra van maradva Saturnban és amúgy is egyesével fognak átjönni. Na igen ám, de a két Boreas irtó lassú, könnyen lehet, hogy nem fog idõben odaérni, nem tud idõben elkezdõdni a csata miattuk. Saturnban már elég közel vannak a déli kapuhoz. Újabb ötlet szikra. Egyszerûen elálltam a Saturnban lévõ déli kapu útját három Springblossommal, az egyikben én ültem. Az ATF nem szólt rám, hogy át akar jönni a kapun, csak forgolódtak ide-oda, közben néha szívattam õket, hogy az Aegir-ek elõtt 5 méterrel repültem el 360-al, ettõl õk elkapták a "kormányt", nehogy ütközés legyen, egy Aegir és egy Vali össze is ütköztek, de megúszta mindkettõ a lassú sebességük folytán kis pajzs gyengüléssel. A lényeg, hogy telt az idõ, az ATF flotta csak forgolódott a kapu elõtt bambán míg az én flottám frankón odaért a túloldalra. Nah, kész a csapda. Átmegyek a túloldalra Jupiterbe két kísérõmmel és várjuk a csodát.

Tehát ott állok a kapu elõtt, full Red Alert a flottában. Két M2-es Boreas, két M7-es Panther, két M7 Paranid Deimos, egy M7M Split Cobra, egy M6-os Vidar, egy M6 Heavy Nemesis, három Terran Springblossom, 67db M3-as ill. M3+ vadászgép és végül egy Split Elephant. Az egyik Deimos PSG tornyait letiltottam, mert csak az egyik Deimost tudtam még idõben átfegyverezni, Ion Shard Railgunt és CIG-et kapott. Az egész manõver kulcsa a Cobrában rejlik, 20 marine személyében. 12 Paranid, 3 Argon és 5 Boron marine. Ma õk a fõszereplõk. A parancsok a következõk voltak: A két Boreasnak folyamatosan osztottam a különféle parancsokat, a két Panthernek, az egyik Deimosnak és az Elephantnak volt állandó parancsa. A két Panther egymás védését kapta parancsul, a Deimos Attack enemy shield, értelemszerûen az Odin pajzsának folyamatos rombolását jelenti, de mikor lent volt a pajzs akkor nem nyitott tüzet a hullra. Az Elephant meg az attack all enemies parancsot kapta. A vadászok is többnyire protekt parancsokat kaptak. Az Eclipse és Cutlass wingek kaptak mindig útközben parancsokat. A Cobra amint kilõtte a boarding podokat elugrik, a második Paranid Deimos is alkalmi parancsokat kapott, leginkább korvett elhárítást. Nagyon kevés attack all enemies parancsot osztottam ki pont azért, hogy az Odint ne lõjjék ki. Így sem mindig sikerült. Összesen hatszor töltöttem be állást, háromszor emiatt.

Tehát az akció. Jön át az ATF Odin a kapun. A földi flotta legénységének IQ-ja valahol 10 és 50 között lehet, hogy nem sejtenek semmit a kapu elõtt rostokoló, egyértelmûen nem földi hajókból álló viszonylag tekintélyes flottát látván. Persze ez csak vicc, a játék kódja ilyen és jó hogy ilyen, különben már mindenki nekem ugrott volna, mikor vonulok át az Asteroid belten keresztül. Tehát ATF Odin átjött, várok picit, hogy legyen helyem, meg neki is. Picit túl sokat vártam, átjött egy Aegir és egy Vali, mondom magamban belefér, na akkor eksön, Boreasoknak parancs, lõjjék ki az Aegirt, két Springblossom kísérõmet meg a Valira uszítottam. Jó magam és a két Deimos rámegyünk az Odinra, késõbb a Vidarom is a pajzs rombolásának parancsát kapja, mert iszonyú erõvel tölti visssza. Aegir eltûnik mintha ott sem lett volna, összes Terran átmegy pirosba, közelben ólálkodó Terran Yokohama megindul felém. Boreas, csibész! Boreas lõ, Yokohama robban. Odin pajzs lent, további ATF hajók érkeznek, egyre többen. Átteleportálok a Cobrába. Boarding podok kilõ, majd utána az AI kilõ egy Hammer Heavy torpedót, mission faild. Fej falba belever. Még jó, hogy közvetlenül az akció elõtt mentettem, kb. 2 percet veszítettem. Tehát Odin átjön, Aegir is, Vali is, majd megint Aegir, mindjárt kettõ, az elõzõ koreográfia annyi különbséggel, hogy az egyik Boreast már egybõl a közelben ólálkodó Yokohamára küldtem. Odin-t nagyon lõjjük, én meg a két Deimos, Odin visszalõ, eltalálja az egyik Panthert, na annak se kell több meg a másiknak, bumm-bumm, IBL-ek szállnak, Odin robban. Boarding podokat ki sem tudtam lõni. Mission Faild. Állás visszatölt. Pontosan ugyanez még egyszer lejátszódik. A továbbiakban a Panthereknek mindig adok célpontot, hogy legyen mire lõniük az Odin helyett. Következõ próbálkozásomnál az egyik Boreas fogalmam nincs, hogy hogy, de elhalálozott. Lehet ütközött valamivel, vagy bug, nem tudom, egyik pillanatban 70%-os pajzs, másik pillanatban hatalmas lökéshullám marad utána. Õt azért nem akartam beáldozni, hogy kb. 130-140 millát költöttem rá. Állás visszatölt. A továbbiakban minden faszán megy, nagyon sokáig, Cobrába átteleportálás, boarding podok kilõve, visszateleportálás, Cobra elugrik. Marine-ok vágják, vágják azt a páncélt. Bent vannak! Jönnek a frankó színesítõ szövegek, Paranid csóka monnya, hogy "Stay alert and watch for tangos!" Ezen jót virultam. Viszonylag tök gyorsan bejutottak, de Boarding faild, meghalt minden marine. Mondom mi van? Scanneltem csata elõtt, az Odinon egy darab marine nem volt! Állás visszatölt. Aztán ez még egyszer. Boarding Faild! Megint meghaltak a marine-ok, és mindig a Deck 3-on! Gyakorlatilag a legvégén halnak meg, mikor már a hajó hídján lövöldöznek. Hát ilyen nincs, mérgemben leradíroztam az összes kis ATF disznót, mivel csaknem egyenként jöttek át a kapun, ezért nem volt nehéz, a Terran Tokyo nem is jött közel. Kis Scimitarok, Katanák meg tököm tudja még milyen ûrpiszkok megtámadtak, de végre kiadhattam mindenkinek az Attack all enemies parancsot. Az Odint persze egy túltöltött PPC lövéssel magam fektettem ki. Végeredmény, Terran és ATF flotta Jupiterben padlón. 42 vadászt veszítettem, két Springblossomot (mindkettõ Aegirnek ütközött, a csávók két lábbal álltak a gázon), a Heavy Nemesist (kb. fél tucat Vali fogta közre), az Elephantot és az egyik Panthert majdnem, az emergency jump megmentette, kb. 80%-os hullal Circle of Labourba ugrott. Természetesen a többiek pajzsa is igen rosszul állt, de elvertem a Terranokat Jupiterben. (Jupiter incidens, hehe, most biztos így emlegetnék 😄)

A tanulság: Sokkal több marine kell, hiába voltak jól képzettek, egy ATF M1-es mégiscsak egy ATF M1-es, nem lehet csak úgy elfoglalni 20 keménytökûvel. Legközelebb nem 40-et viszek, hanem 60-at három Cobrával. Most visszatöltöttem azt az állást, amikor még csak követem a Rapierrel. Ez most egy darabig így is lesz. Meg lesz ez az Odin még. Már megvettem a marineokat, elmegyek velük gyakorolni kis k*csög xenonokon, csak úgy lesz jó fight rangjuk. Ja, egyébként mind a 20 marine igen csak képzett volt! Egyáltalán nem kezdõkkel mentem. Nagyon sokat tanultam ebbõl a csatából, és észrevettem, hogy a TC-ben az AI sokkal jobban manõverez a nagy hajókkal, jobban kihasználja a sebességet, mint az X3:R-ben! Nagyon sokat fejlõdött a harc rendszer ezen a téren. A hajók kevés kivételtõl eltekintve azt csinálják amit kell. Persze nem árt tényleg egyértelmû parancsokat osztogatni, szerencsére több fajta új parancs is be lett vezetve, ami sokat segít a játékosnak. De arra nem jöttem rá, hogy kell a Cobrát rábírni, hogy az AI lõjje ki a marineokat, ezt mindig magamnak kellett megtennem, közben lett volna jobb dolgom is, mondjuk a hajóimat irányítani, mint a Cobrával célra állni. Õszintén rácsodálkoztam, hogy nem lõtték le egyszer sem a podokat benne a marineokkal útközben, de mindegy is volt, mert szegények a hajón pusztultak meg. Lehet az is számít milyen összetételû a csapat faj szerint? Lehet Terran marinet kéne vinnem, azok tökösebbek biztos, ha a kis Terran matrózok így megvédték a hajót.

#2580
aki fps problémákkal küszödik annak ezt érdemes kipróbálni...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#2579
"...a goner szektorban ahol fel lehet venni a küldiket ott van egy templomnak a roncsa..."

Jahh, rosszul tették föl a station relocator scriptet a bénák... 😄

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2578
A Terranokat nem nagyon izgatja ki kíváncsi rájuk, oda rajtunk kívül nem nagyon megy más. 😄 Mindenhol teli van katonai épületekkel, meg járõrökkel. Nah meg szerintem ezért sem lehet náluk gyárakat venni, nem nagyon szeretik kiadni a dolgaikat. 😄

Azt nem tudom hogy Cloudban miért nincs Goner temple, de a goner szektorban ahol fel lehet venni a küldiket ott van egy templomnak a roncsa.

#2577
Meg nézem az adatbázisban az anti fighter beameket. Fõleg a Fusion Beam Cannon néz ki jól. Azokat flak helyett nem lenne jobb alaklmazni? Vagy ezek valami speckó cuccok?
Lockheed
#2576
Én azért kezdtem Terranként mert elõször is róluk szól a sztori. Másodszor pedig imádom mikor egy új játékkal játszom és még ismeretlen a játék. Nem akartam ezt az érzést elrontani azzal, hogy ismert környéken kolbászolok már a játék elején. 😊 Egyébként meg nagyon nagy flash volt az új kezelõfelület és az új menürendszer fölfedezése. Nem mellesleg a Terran szektorokban a jól ismert bolygók képét látni kedvenc játékomban nagyon nagy élmény jelentett. Az új hajók a szerintem döbbenetesen jó új zenék, és a gigászi terran állomások látványa mind-mind hozzájárult ahhoz, hogy nagyon mély nyomott hagyjon bennem a sok újdonság. Szóval masszív élmény volt az eleje nagyon. Én úgy gondolom, hogy semmiképpen sem szerettem volna ezt másképpen kezdeni csakis Terranként bele a sok újdonság közepébe és hagyni egy kicsit vezetni magam a sztorival. majd amikor kijöttem a Heretic's End -i kapun akkor kezdtem el azt a töménytelen Deja Vu-t érezni bármerre mentem. De számomra nem is létezhetett soha más választás csak a Terran! 😄 ( De a Valhalla fiaskót soha nem bocsátom meg... )

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#2575
Egy newb kérdés: Vannak még X2 motorral található objektumok? Azaz lecserélték a konténer kinézetét, esetleg adtak-e hozzá új shader-t? 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2574
Na jó, valaki árulja már el, mit kell csinálni az elfoglalásnál? Az addig oké, hogy az ellen hajó pajzsát lent kell tartani. De azon kívül?
#2573
Épp ezért kéne hazavezetni szegény argonokat. Tényleg, sztori szerint az argonok nem kiváncsiak a földre? És a Gonerek nem õrültek bele hogy ne mengedik be õket? Illetve mi van a Cloudbase SW-ben, hogyhogy nincs Goner Templom? o.o

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#2572
Én is Argonos voltam x3ban, de hát TCben esélytelen az Argon vackok a Terran hatalmohoz képest. 😄

Vitez77
#2571
Jah, elkezdtem, egész jó (najó, nagyon). Terránnal kezdtem, de vhogy lelkiismeret furdalásom volt. Majd átváltottam Argonba, és minden ok. Asszem az elmúlt 4 rész hatására szívem mélyén Argon lettem <#alien>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#2570
De lehet váltani, mindt mondtam jobb gombra teszed a Shift+N-t és akkor gyorsan lehet váltani kurzor és irányítás között.

#2569
Sziasztok! Argon 148. ill. Unknow szektor kisérõs küldetés utáni Khaak szektoros küldiknél többször is / eddig hatszor/ kidobott a játék. Van valakinek ötlete mitõl lehet? Semmit sem változtattam a gépen.Csak itt kezdte el csinálni.<#wow1><#wilting><#help><#falbav>

#2568
ne mááá o:

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.