X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#3317
Egy kicsit fel kéne rázni a topicot a pangásból 😊

Kipróbáltam a Teladi Shrike-ot. Eddig eléggé ódzkodtam tõle, mert a statja alapján baromi lomhának tûnt és bizony az is. A leglomhább M7-es. Ettõl függetlenül kellemes meglepetést okozott a hajó. Ez az egyedüli fregatt, amire rámegy a Gauss Cannon, igaz csak két oldalra, de ez is bõven elég. A hajó pajzsgenerátora nem valami izmos, ezért nagyon jól jön, hogy két ágyúsort ki lehet váltani saját lõszeres nehézfegyverrel, ráadásul nem is akármilyennel. Bár a Gauss Cannon lõtávolsága a legkisebb a nehézfegyverek közül, de a legnagyobb hull rombolást ez a fegyver viszi be, a PPC-nél és IBL-nél kétszer erõsebbet. A pajzs rombolása már gyengébb viszont, de nem sokkal (pajzs ellen az Ion Cannon a király). A Shrike-ra rámegy elõre az IBL is, tehát baromi erõs fegyverzetû hajót lehet összeállítani, sztem egyedül csak a Panther erõsebb nála a fregattok közül, Flak is rámegy. Én úgy fegyvereztem fel, hogy elõre teleraktam IBL-el, két oldalra Gauss Cannon, föl és le Flak, hátra Ion Shard Railgun. A hajó pajzsvédettsége kitûnõ, 4 GJ. Hangárja a második legnagyobb a megvásárolható M7-esek közül, 8 férõhelyes. Összességében baromi erõs, bár lomha hajó, de mégis feltornászta magát nálam a harmadik kedvencemmé, megelõzve a Boron Treshert. Ha rámenne a PSG lehet kidobnám a Deimost, bár annak még másik nagy erõssége a 6 GJ-os pajzs. Az Argon Cerberusnál sokkal jobb a Shrike, korábban tett megjegyzéseim ellenére. A Cerberus hasonló kategória lenne, ha neki is 4 GJ pajzsa lenne és rámenne elõre az IBL.

#3316
Humble Merchanttal kezdve most jutottam odáig, hogy vegyek IRÉ-ket a Discoveryre, így most már belekóstolhatok a harci missionökbe. Scorp mapjához hogyan lehet lementeni az adatokat TC-ben?
#3315
Emlékeim szerint akár fordulatot is tud jelezni, de a % is pont elég ahhoz, hogy lásd, mennyire terheled a zsugádat éppen. Nálam mutatja az aktuális GPU hõfokot, a GPU környezetének hõfokát, a ventilátor forgási sebességét (%-ban), az aktuális fps-t és a CPU magok hõmérsékletét. Ami tisztán látszik, hogy a leginkább megterhelõ játék a video kártya számára még mindig az Oblivion (igaz, ez fel van tunningolva grafikus csomagokkal rendesen). Utána a Stalker ShoC, Stalker CS, majd az X3:RU, X3:TC, Fallout 3. Az utóbbi évek játékai közül ez a sorrend.

#3314
Az is csak azt, hogy kb hány százalékos teljesítménnyel megy épp....

http://a-zcomp.eu/

NONPLUSZULTRA
#3313
Attól, hogy lejárt a határidõ még nekiállhatnátok alkotni.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#3312
A RivaTuner talán.

#3311
Ezt a Commercial Agent (CAG) script-et használta már valaki?
Próbálom a segítségével a HUB-ba szállítani az éppen szükséges nyersanyagokat, de nem akar összejönni... A hozzárendelt hajók mennek mint a birkák, még csak véletlenül sem azt veszik, ami éppen kéne... :S

http://a-zcomp.eu/

#3310
HD4850-hez melyik progi mutatja a kártya ventillátor fordulatszámát?

Vitez77
#3309
LÁL nyugi én is terveztem a részvételt de a játékom késése miatt + csak hétvégén tudok játszani, szóval ezek miatt anyhén szólva lépéselõnyben voltak velem szemben, s így abszolúte nem tudtam mit csinálni. A janu-feb-i dátum jobb lett volna. <#szomoru1>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3308
Pedig úgy fellelkesültem hirtelen <#szomoru1>
Meg sincs még a játék erre lezárják <#boxer>

#3307
Vn TC-he való Scorp map. Letölthetõ innen, de regisztrálni kell hozzá magad.

#3306
Megveszed a Fight Software MK 2-t és a k sûrû nyomkodásával beállítod a célzó automatikát a legfejlettebb módra. Ahogy azt a Reunionban is kellett...
Bár itt mintha az 1-es fight software is megadná a maximális célzás támogatást...

BaLeeX
#3305
Ahogy észrevettem alapból ilyesmi az irányítása a TCnek, hogy a gép pontosítja a lövésedet. Viszont csak joystickal, mert egérrel elmászik a célkereszt amerre célzol.
A klasszikus Reunionos irányítás meg Shift+N de ahogy észrevettem ilyenkor a gép nem pontosítja a lövésedet.
Bár hozzáteszem én csak joy-al használom.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#3304
Üdv
Nem tudnátk megmondani h a lövést át lehet-e álitani ojanra mind amijen az x3 reunion-ban volt (nagyábol a célkeresztre lövök és a gép magátok pontositja a lövést) mer arol halotam h egy az egyben át lehet az irányitást ,de jo lene csak ezt külön mer igy elég nehezkesen találom még el az elenfeleket legalábis egy kisé szokatlan az egész még és egy kis segitség jo lenne
meg lene egy oj kérdésem is ,hogy az x3 as X3 map by Scorp (térkép) enélis használhato a bene lévö kordináták meg elrejtett cuccok .. az egykét uj dologtol eltekintve mer ahogy észrevetem majdnem ugyanaz a TC felépitése is
#3303
xD már késõ

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

BaLeeX
#3302
Tegnap járt le a határidõ. Ettõl függetlenül összeüthetsz egyet mi megnézzük. 😉

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

NONPLUSZULTRA
#3301
Majd itt jól lefikázzuk.<#banplz>

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#3300
Meddig van a leadási határidõ?

Ha ilyen január-február tájéka akkor lehet én is összeütök egyet.

#3299
pontosan.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#3298
Akkor az a mezõny gyengesége miatt lesz és nem azért, mert ez a videó olyan jó.

#3297
na mibe hogy ez lesz a nyertes videó 😄

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Atreus
#3296
Ja bocs rossz volt a szóhasználatom! Bocsi!

#3295
Senki sem mondta rá vaktában, hogy hulladék, nem értem honnan szeded ezt.

Atreus
#3294
Ez építõ jellegû kritika volt. Nem vaktában mondtam rá hogy xarfoshulladék hanem másokkal egyetemben rámutattam a gyenge pontjára ami remélhetõleg ki lesz javítva. Ezután csak reménykedni tudok hogy jobb videók jönnek. Azt viszont tudom hogy se gépem se idõm egy ilyen jellegû videó elkészítéséhez...

#3293
Jó, most már eleget oltottuk, Tomonoron meg Vitezen kívül senkinek nem jött be a videó :-D Nem lesz nyertes, mert ahhoz vacak és semmi köze az X3 valódi játékmenetéhez. :-)

Atreus
#3292
Hát megnéztem 2szer is de nem tom mitõl nyertes ez a video.. A zene ahogy kezdõdik elég ütõsnek igérkezik aztán jönnek azok a tütürütütü hangeffektek.. A video többi része amolyan Freelanceres lövöldözés. 10 pontos skálán zene nélkül 6 pontot adnék rá a jó kezdés miatt(sok-sok egy irányba tartó hajó) de zenével csak 4 pontot adnék!

#3291
LOL! Na igen, nekem is csak az eleje jön be végülis :}

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Amaro
#3290
Nagyon különbözõek vagyunk, valóban. Nekem ez egyáltalán nem jön be, ez egy dirr-durr arcade reklám, köze nincs az X3 világához. Aki ez alapján kezdi el játszani, csalódni fog, vagy csítelni ezerrel, esetleg a gépre költ egy vaskos köteg húszezrest, hogy ezt a flottamozgást élvezhetõ minõségben lássa a játékban is. Nem beszélve arról, hogy az elejére ki kéne írni az epilepsziás szöveget. Háromszor.

BaLeeX
#3289
Hmm akkor tényleg jó kis script. Azt hittem alapba lehet venni. Jó kis cuccok ezek.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#3288
Így van.

Lockheed
#3287
Nekem megy rendesen mindenféle hiba nélkül.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

BaLeeX
#3286
Miért, alapban nem lehet venni Orbital Weapon Platformot?
Csak scriptel?

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#3285
Hja, jó lenne ha mûködne rendesen. Az emberek nagy részének csomó mindent összezavar. Nálad mûködik?

#3283
dettó 404 >.<

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#3282
404 error :/

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#3281
Szerintem ez is igencsak jóféle script!

OWP Construction

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3280
Ez egy nagyon jó kis mod, egybõl fölrakom amint meglesz a játék.
Sokkal életszerûbbé teszi az egészet. Már csak az kéne, h 3x osára növeljék az ugróhajtómû feltöltõdését.
Azt még nem is kérdeztem, h a nagy hajók fegyvereit ki lehet lõni?

Lockheed
#3279
Nahh végre megtaláltam és feltelepítettem az X3 ModManagert és az oldalán leírtak szerint hozzá szükséges 2 másik csomagot is. Mind3 install sima exefile, lefuttattam mindet. Mikor indítanám azt írja ki, hogy File not found: x3mmext.dll. Valakinél fut ez ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#3278
Ha a Dokumentumok mappát átraktad volna egy másik prtícióra, a "köcsög" TC mentései megmaradtak volna. Nekem is volt rendszerösszeomlásom de a mentéseim megmaradtak. (meg minden más a Dokumentumokban). Más kérdés az, hogy csak egy pontosan ugyanolyan telepítésû játékkal - vagyis ugyanazokkal a scriptekkel, modokkal hajlandóak együttmûködni.

Egyébként próbáld újrarakni a hangzás miatt, a friss mentéseidet nem befolyásolja. Csak,hogy kizárhass egy lehetõséget, mert ez könnyebb, mint Codekgondokat kibogozni.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#3277
Szerintem ez egy nagyon jó script! 😊

Gateless Jumpdrive

Olyan, mint az XTM-es Valhalla Point to Point Jumpdrive-ja. A lényege, hogy 2x annyi EC kell hozzá de cserébe bárhová lehet szektoron belül ugrani. Meg is említik a topicban, hogy Aldrinban milyen jól jöhet ez ami igaz is! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3276
Ja, 32 bites XP-m van.
Még sosem láttam vistát.

#3275
Nekem ilyet most csinál elõször. Valami Codec nyûg lehet, másra nem tudok gondolni...Ugyi összeomlott az egész rendszerem, és ez a köcsög TC, mint az összes elõdje nem a játék könyvtárába, hanem a DocumentAndSettingsbe rakja el az elmentett állásokat. így borult minden.

#3274
Én. Vistán, amikor reunionnal játszottam. Csak az XP oldotta meg a problémát.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#3273
Igazad van! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3272
Srácok! Ezt nem értem. amióta frissen felraktam a TC-met, a zenék amolyan igazi retró "szokolrádió" hangminõségben szólnak. Minden más hang OK, csak a zenék nem. Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?
BaLeeX
#3271
Jó is az a Mamba.
Én a talált mambával nyomtam végig szinte az egész terran plotot. Talán a végén a terran M3-asra cseréltem csak le.

Nem baj ha nem tudsz sokat játszani, késõbb unod meg. 😊

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#3270
Hát srácok, tragikus hirtelenséggel elhunyt az összes mentésem, így kénytelen voltam elõrõl kezdeni. Az átélt sokkhatás miatt kb 1 hetet nem is játszottam, ígíy most az Argon Asasin csajjal kezdtem, 1 szál Mamba. Nem is rossz. állandóan nyaggat egy rakat Bounty Hunter Pirate, már heggesztenem is kellett a hullt, mert 1-2 erõsebb sorozatot is benyeltem.

Itt is van storilyne, de utolérni már valsz sosem foglalk tudni tikteket.

No azért igyekszem. De sajnos nincs sok idõm játszani.
BaLeeX
#3269
Nem hibád s mod, nem olvastad el a topicját. Ha beállítottad a Race Patrols modot utána ha látsz névnélküli hajót valamelyik szektorban akkor script editorban lefuttatod az aa.killname scriptet amihez elsõ értéknek null-t kell megadni utána meg a hajó nevénél rákattintasz egy ilyen névetelen hajóra. És már el is tûnik az összes ilyen.

Asrock E3G3, i5 2500k, 16GB DDR3, Sapphire R9 280X Vapor-X, ASUS Xonar D1, Win7 64bit

#3268
Jaja, csak lövöldözés és robbanás, pedig a bevezetõ igazán jóra sikerült, sokkal többet is kihozhatott volna belõle a készítõ. Olyan mintha két különbözõ ember csinálta volna az elejét meg a maradékot, nem jó.