X3 - Terran Conflict / Albion Prelude
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Az érdekes, hogy nem csak a TC-t befolyásolta a ritkítás, hanem a 3DMark is ezer ponttal többet adott (9600) - tehát általános javulást eredményezett.
Lehet felesleges XP-hez a 4 GB RAM, Vistára meg nem akarok váltani.
ALL I WANT IS WORLD DOMINATION
天使たちは私を見守る
Akkor a mod miatt van az a hang ami már rájöttem nem a Jumpdrive hangja, mert kapun keresztül menve is hallatszik, de nagyon jó!!! 😊 Meg vannak új kis szolid kattanások amikor az universe mapot vagy a menüket böngészem ami sokkal jobb, mint az eredeti de lehet ez a patch miatt van már nem derül ki számomra! 😊
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
Az új hajó meg tényleg marha jól néz ki. Ilyeneket kellett volna beletenni 1-2 "nem olyan jóra sikeredett" helyett.
Gyárakat még mindig várom azoktól, akik már építettek.<#zavart1>#zavart1>
天使たちは私を見守る
Egyébként a TC sem használ több RAM-ot, mint 2 GB azaz, ha a boot.ini-ben benne van a /3GB opció, szedd ki nyugodtan.
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
Szintén Cat/Dat fileként berakható:
Well, a ship, M2 class with a cargo bay for 30 ships + docking for a TS/P class vessel underneath.
Cargo type : Station Containers (ST)
Cargo min: 10k
Cargo max 17k
Docking slots : 30
Yaw : 1.1 rot/min
Pitch : 0.9 rot/min
Roll : 0.8 rot/min
Speed : 50 - 95m/s
Acceleration : 7.432m/s
Angular acceleration : 14
Max # of engine tunings : 9
Max # of rudder tunings : 9
Reactor output : 24000kW
Hull strength : 760000
Shield type/amount: 2GJ x 7
Weapon energy : 390400J
Weapon recharge rate : 7855.629J/s
Gun count (turret/2):
Front : 12
Top : 6
Bottom : 6
Rear : 10
Gun & Missile compatibility : most
Download - innen
Forum Topic
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
Egy Recommended plugin kell hozzá, azzal kezdtem:
*Recommended*
Pirate notoriety fix - (X3:TC) By Graxster and TycHouse
Aztán vannak az ajánlott pluginek :
Optional Plugins:
Military Hud MK3 - (X3:TC) (Hud not required, currently part of Cmod3 main install)
Crew Chatter Ambient - (X3:TC)
Carrier Boarding Plugin - (X3:TC)
Signal Boost Plugin - (X3:TC)
Battleship War Paint - (X3:TC)
No Betty - (X3:TC)
Nos ebbõl a HUD már fönn volt viszont még nincs kész mind. a Crew chatter és a Signal Boost van készen egyedül azokat szintén fölraktam bár a crew chatter még nem tudom mit csinál.
A Combat mod és az elõbb említett plugin is mind mod file. Tehát érdemes a script packagerrel kicsomagolni mert mindegyikben a 08 cat/dat file van. Nekem mivel már volt benn mod file ezért kicsomagoltam õket és átnevezgettem, hogy sorban jöjjenek az én játékomhoz képest. A Combat mod cat/dat file-ja lett a legmagasabb. Raktam föl pár képet belõle a galériámba.
Nagyon tetszenek az új effektjei a fegyvereknek és 1-2 fegyver új tulajdonságokat kapott...
Sok-sok sárga pötty (elsõ két kép) : PPC
Azok a hosszú csíkok amik nyomot hagynak (sok képen rajta van) : Gauss cannon Long Range Engangement (12KM!!!)
Fehér golyók amik nyomot hagynak (Screenshot 81-82) PSP : gyorsabban lõ és gyorsabban megy
Ion Shard Railgun (Screenshot 86,88,97) : ez inkább vadászok ellen lett kialakítva, látványos nyomot hagy és baromi gyorsan lövöldöz. Láttam még lõni a CIG helyett bekerült AlphaPPC-t csak nem tudtam lefotózni.
Namost nem tudom mitõl, mert együtt raktam föl az új patchet és a modot de nekem a csaták sokkal gyorsabbak lettek. Minimum 10-15%-al!! Irták a mod topicjában, hogy sok mindent lecseréltek és használtak XTM-es effekteket és õk is gyorsabbat mértek nagyon-nagy csatáknál is szóval lehet ezért van. Nagyon jók az új hangjai a fegyvereknek is! Flak nem volt a hajón és azt nem láttam mûködni de ha olyan, mint a videón akkor nagyon jó mert végre látszik majd a lövedék és a hangja is sokkal jobb lesz. Lassabban kopik el a hull-ja a hajóknak egyébként, szóval ha kezdünk belemerülni nagyon a kakiba akkor lesz idõ elugrani és így az emergency jump is mûködni fog remekül.
Összességében szerintem az eddig készült egyik legjobb mod mert NEKEM nagyon sokat hozzáad a játékhoz. Végre nem csak egyszerre lõnek a fegyverek a turretekbõl, hanem folyamatosan jön belõlük de nem az összesbõl. Nagyon látványossá teszi a harcokat ezzel és az új effektekkel. Szerintem a hangok nagyon jól eltaláltak, és az új (módosított) fegyverek is nagyon jók. Rakétákkal nem tudom mi a helyzet még nem próbáltam. Hozzá kell tennem, hogy nekem a MARS scripttel együtt fut és emiatt lehet, hogy máshogy néz majd ki egy kicsit mert nekem a fegyverrendszereket ez a script vezérli.
Egyébként itt szeretném megköszönni ( már nem tudom pontosan ki követte el talán Vitéz volt😄 ), hogy be lett téve a link ide a topicba mert ez valami hihetetlenül jó cucc! 😊 Mindig is sérelmeztem azt, ahogyan a turretek mûködtek viszont most a MARS-al együtt nagyon szépen darálnak! 😊 Szerinem nagggyon megéri fölrakni bár még Beta de szerintem ez csak a balancolást takarja mert minden megy szépen ahogy kell!
Egyébként ami nagyon jó, hogy lehet nehézségi fokokat installálni hozzá ami az enemyk számának növelésén keresztül valósul meg aminek kifejezetten örülök, mert kalózok csak elvétve vannak nekem a szektoraikban:
Optional Difficulty Modes: Choose ONE
No Civilians v1.0 (1x Hostiles) - (X3:TC)
Hard Mode v1.1 (2x Hostiles) - (X3:TC)
Xtreme Mode v1.0 (OMG Hostiles) - (X3:TC)
Na linkek:
Itt a képtáram : (klikk a képre a nagyobb verzióért)
Képek.
A MOD topicja :
CMOD3 - TheXUniverse
És egy video a YouTube-on:
YouTube
Esküszöm gyorsabb lett a játékom! 😊
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Gyártipp? 😊
天使たちは私を見守る
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Off:
Debírnék egy lego szettet az X dolgokból xD Mondjuk lenne külön X2 meg X3-as design szett is
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Ez pontosan micsoda? A Docking computer mûködése dinamikus a TC-ben, a nagy méretû Terran állomásokra akár 10+ km-rõl is be lehet dokkolni, egy átlagos EQ dockba, Military Outpostba is kb. 6 km-rõl, átlagos állomásokra is 5 km-rõl már lehet, Fregattokba is már 4.2-4.5km-en belül, kisebb hajókba, pl. TM-be lehet 4 km-rõl, szal nem értem ezt a részét a scriptnek, vagy faszul van megfogalmazva vagy elszarja a docking computert és akkor jól nézünk ki, ha eddig a 10 km-rõl bedokkolható állomások is csak 5 km-rõl fognak mûködni.
Boarding Pods have 5,000 Hull (from 300) to give them a better chance of success
Felesleges dolog, sztem itt a topicban senki sem próbálkozott annyi foglalással mint én (persze lehet hogy tévedek, de kb. senki nem írt foglalásról Saga Jr., Lockheed és rajtam kívül) és még egy boarding podomat sem lõtték le emlékeim szerint. Persze PSG-s hajót még nem foglaltam, sztem ha PSG-vel lõnek a podokra, akkor tök mind1, hogy 300 vagy 5000 a hullja. Amellett meg picit aránytalan, M4-es vadászoknak sincs ekkora hullja.
Ezt a három dolgot tartom értelmesnek a scriptbõl:
Station sensors slightly better than triplex
Transporter range increased to 10km
Freight Scanner range increased to about 10km
天使たちは私を見守る
天使たちは私を見守る
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
天使たちは私を見守る
Satellites get roughly 1.7x Boost to sensor range
Docking Computer locks on at 5km, not 4
Freight Scanner range increased to about 10km
Comms Range increased from 25km to 40km
Station sensors slightly better than triplex
Lasertowers fitted with duplex scanners
Transporter range increased to 10km
Boarding Pods have 5,000 Hull (from 300) to give them a better chance of success
...::: DOWNLOAD - DATA.HU :::...
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
Kiváncsi leszek hogy az életbe megtalálja-e valaki az eldugot easter egg-et itt a topikban 😄 Csak az találhatja meg akinek jó az ízlése ^_^
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Úgy tûnik, hogy a Minden slotot telepakolni elv megdõlt a 32bites Xp esetében - vagyis a "tudom, hogy nem látja mind a négy GB-t, de nem baj, ha több van benne, mint kevesebb" elv(em).
Következik két fárasztó benchmark ugyanolyan beállításokkal, csak 2 giga ram differenciával:
4GB Ram-os:
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Szervizcsomag 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Graphics Card Info: NVIDIA GeForce 8800 GTS <640 MB>640 MB> Driver: 6.14.0011.7519
CPU Info: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6850 @ 3.00GHz (2 CPUs)
Usable System Memory: 3070 MB
Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1920 x 1200 * ❤️2>32>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 4x
Anisotropic Mode: 8x
Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 64 bytes
Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 32.1 average fps 10.0 minimum fps 72.0 maximum fps
Scene "Fight" 54.0 average fps 24.0 minimum fps 95.0 maximum fps
Scene "Build" 24.2 average fps 12.0 minimum fps 37.0 maximum fps
Scene "Think" 11.3 average fps 3.0 minimum fps 19.0 maximum fps
Overall average framerate: 30.4 fps
2GBRAM-os:
Operating System: Windows XP Professional (5.1, Build 2600) Szervizcsomag 3 (2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236)
DirectX Version: DirectX 9.0c (4.09.0000.0904)
Graphics Card Info: NVIDIA GeForce 8800 GTS <640 MB>640 MB> Driver: 6.14.0011.7519
CPU Info: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6850 @ 3.00GHz (2 CPUs)
Usable System Memory: 2046 MB
Video Settings During Benchmark:
Screen Resolution: 1920 x 1200 * ❤️2>32>, fullscreen
Using Shader Profile: 3.0
Antialias Mode: 4x
Anisotropic Mode: 8x
Graphics & Shader Settings:
Texture Quality: high
Shader Quality: high
High Quality Bumpmaps: enabled
Environment Mapping: enabled
Glow Filter: enabled
Ship Color Variations: enabled
More Dynamic Lights: enabled
Used Vertexsize: 64 bytes
Framerates
--------------------------------------------------------------------------------
Scene "Trade" 35.5 average fps 11.0 minimum fps 81.0 maximum fps
Scene "Fight" 64.8 average fps 9.0 minimum fps 109.0 maximum fps
Scene "Build" 142.4 average fps 84.0 minimum fps 308.0 maximum fps
Scene "Think" 52.1 average fps 28.0 minimum fps 94.0 maximum fps
Overall average framerate: 73.7 fps
Minek bele 4 Giga, ha úgysem lát belõle csak 3-at?? Mert belefér. <#lama>#lama><#lama>#lama><#wilting>#wilting><#idiota>#idiota><#bdead>#bdead> Fail.
ALL I WANT IS WORLD DOMINATION
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Ez volt a legelsõ, teaser videó amit kiadtak a játékról. A remény fénye felcsillant szemünkön.
Trade Trailer
Nyugtató zene... Kereskedj és aludj!
Fight Trailer
Pár harcolási módot mutat be.
Build Trailer
A négybõl elõször kiadott trailer rész... Építs!
Think Trailer
Gondolkodj. Pont ezt fogod csinálni leginkább ebben a játékban. (amúgy nyugtató a zenéje)
Rolling Demo
Ha esetleg lusta lennél letölteni a X3-TC Benchmarkot, itt megnézheted.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
天使たちは私を見守る
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
-Zene gomb: akinek esetleg nem jelennének meg a quicktime tartalmak azok itt is megpróbálhatják.-Ám az is igaz hogy a felugró ablakban is quicktime fogja lejátszani a zenét...<#idiota>#idiota>
-Trailerek: mindjárt ide embedelek pár trailert, és az _blank-ként az idézést fogja megnyitni.
-1.3-as banner, picit világít a felirat 😄D
-asszem, mivel a patch javítja, leveszem a No guide scriptet, ugyanis már nincs értelme.
-Ja, meg megvágok még egy zenét és felteszem ide mingyáá.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
amugy off
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Még a boronoknál be kell magam nyalni, mert még dokkolni sem hagynak. A perenideknél már haver vagyok, a spliteknél is (szó szerint Split Friend) Terranoknál még nem jártam.
Észrevettétek, hogy az építkezõs küldetésekre adott idõt mennyire megnyújtották? Nem értem miért, hiszen így is meg lehetett õket csinálni. Igaz kicsit húzósan. Bár onnan még messze járok, hogy TL-t vegyek, de a nagy összeomlás elõtt rengeteg ilyen küldetést csináltam, jól fizettek nagyon.
On_ Kicsit javítok: (ha abba a 2 emberbe én is beletartozom) nekem meg se jött. Amivel most tolom, az egy másik példány <#zavart1>#zavart1>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
天使たちは私を見守る
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
天使たちは私を見守る
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.