X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#3817
Õõõ attól tartok nincs...
Pótolom.

Ja, 212 milla egy Valhalla. Háát elég lassúcska. 😄
Igaz 7c2 GJ pajzs megy rá.
Lockheed
#3816
Bailing Singal Extension script fönn van ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3815
Srácok! Please help me!

Nem tudok Pirate shipeket kléjmolni!
közel megyek, "i" betû, és nincs ott a megfelelõ menüpont.
Más hajókat símán tudok (Nova Venguard, meg Elite) De a Pirate herrier, meg discover, meg falcont nem tudtam "magamévá tenni".

What is the secret?
#3814
Jaaaa, köszi. Erre nem gondoltam a csuda vigye el 😊

Lockheed
#3813
Uhh ezért nem tudtam mi ez, mert én sosem mentem közel hozzá! 😊 Én így csináltam meg : #3780

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#3812
Ezt a dolgot már megvitatták itt korábban: a szkennelõs küldi lesz, amikor a Novát kell követni a bázishoz. A Nova akkor ugrik el, ha túl közel mész hozzá, mert észrevesz és beijed. Az a titka, hogy 5 Km-nél távolabbról szabad csak követni akkor nem szökik meg. Ha elugrik rácsesztél, kezdheted elölrõl.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#3811
Nem, olyan még nem volt.

Lockheed
#3810
Hát elõször is mindegy milyen kezdést választasz a plot mindig ugyan az. 1-2 extra missiontól eltekintve. Én nem tudom, ilyenre nem emlékszem. A bázis scannelgetõs mission volt már ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3809
A Terran defendert kezdtem el, de közben felraktam néhány modot - asszem így hívják - és 9 féle kezdés lehetséges. A elsõ küldi asszem az Uránusról indult, kisérgetni kellett egy hajót, majd megkaptam ezt amikor valamilyen konvoj támad az egyik szektorban, menjek oda, és follow a pirate raidert. Követem, ez ugrik, én meg szitkozódok, mert rögtöm megkapom a küldit mégegyszer, hiszen nem ugrottam vele.

Lockheed
#3808
Map nem mutatja hova ment vagy hová kell menned ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#3807
Pontosan melyik mission ez? Végigtoltam a plotot de nem emlékszem ilyenre...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3806
Lol, lehet, hogy nem is így híják a küldit. Egy pirat raidert kellene követnem, ugrás közben, akit 4 Xennon L kisér. A pirat visszaszámol, elugrik, én meg maradok. Nem tom mit kell beállítani, hogy ugorgyék a masinám.

#3805
Hát nem jött be. A Terran defender missionhoz kellene, hiába adom ki a follow parancsot az ugrásban nem követi 😞

#3804
Ezen vagy 5 percig röhögtem. Nem semmi...

OTAS plotot kezdtem el, már a 3 hajóból 2 bedokkolt az OTAS HQ-ra. Már csak a mistral maradt, neki van a legkevesebb pajzsa, így õ kicsit megsínylette a harcot. (hull = 7%). no de sebaj! Remek ötletem támadt. Minden Solanomat ráállítottam protectre, õk körbe is vették elkezdték szorgosan lõni a kalózokat. Erre én kb 1 kilóméterre megközelítettem, kiugrottam, és eszementen kezdtem volna javítani a repair leserrel. Hehe, de ekkor beszólt a pilótacsajszi, hogy "please don't shot! Please somebody help me!" ekkor már kb 10%-on járt a hull, és mivel a solanok védelemre lettek beállítva, sec-perc alatt lekaptak a pajzsnélküli szkafanderemben....

Étitek, javítani próbálom, erre visítozik. 😄
Lockheed
#3803
Hát nem tudom de van egy ötletem... A Hajód command menüjében alul beállítod az autojupot Yes -re, és a minimum jump range -et 0-ra. Aztán a navigation menüben a Follow... paranccsal ráállítod a hajódat a kívánt hajóra. Talán így utánaugrik.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3802
Hogy kell egy ugró hajót követni? Van jumpdrivom, van cellám, a hajó elugrik, én maradok. 😞

Lockheed
#3801

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3800
Ezt sem értem. Honnan tudja a hajó gazdája, hogy azt az aszteroidát én tettem oda...

No mindegy. Ha nem lehet, hát nem lehet.
Lockheed
#3799
Tedd fel a Maruder shipyard scriptet ott lehet majd venni Nividium bányát. Egyébként az a hatalmas kavics nekem is az agyamra megy mert tönkrevágja az autopilotot. Egyébként csak egy rohadt szellemobjektum tehát elvontatni tutira nem lehet de CSAK te a hajóid nem át tudsz repülni rajta akármelyik irányba...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3798
Elvontatni csak bányát tudsz, aszteroidát nem. Ha a kapuba teszed, minden hajót, ami szétkenõdik rajta, neked "tud be" a hajó gazdája...

#3797
Nvidium bányát látott már valaki?
Találtam 1-2 Nvidium aszteroidát, pl. Getsu Fune feletti Xenon szektorban egy 40-est!!! Nincs szívem szétrobbantani, jobb lenne bányát húzni rá.
#3796
A kereskedelmi útvonalat úgy értem, hogy az "ekliptika síklyában" vannak. Jaj de szépen mondtam. Szóval ott, ahol a kereskedõ hajók és az egyéb járgányok is járkálnak. Aldrinból nem lehet ezt a bazi nagy aszteroidát kivenni, vagy kiírtani, vagy kibányászni vlahogy?

Ha állomásokat lehetne vontatni vonósugárral, összerámolnám õket 1 csomóba, és akkor nem len ne ilyen baromi nagy távolság, meg a hajók sem bolondulnának meg, mert ettõl a batár sziklától meghülyülnek a hajóim.
#3795
Ezt viszont hülyeségnek tartom. Mármint, hogy visszapakolja a kibányászott, veklrobbantott aszteroidákat és kavicsokat. Mi a bús ez? újratermelõdik a csillagközi porból? Én asszem az útban álló nagyobb aszteroidokat vonósugárral el fogom vontatni, mert van 1-2 nagy dög, ami pont a kereskedelmi útvonalon áll. Vagy eltorlaszolom vele a kaput 😄
#3794
Hát, ha ez a valóság, akkor ütõs volt az anyag. :-DDD
#3793
Realitás. A valóságban se hiszem hogy minden kavics ami kint van teli van ház nagyságú gyémánttal. 😄

#3792
Ha csak a felét veszi ki a köveknek a szektorokból, már akkor is megérte. Szerintem tök fölösleges telepakolni mindenféle hülyeséggel a bolygóközi ûrt.
#3791
ha a képernyõ körül mozgó kövekre gondoltál, benézted ugyanis tudtommal az a script a "rock"-okat távolítja el a játékból, nem az ûrszemét effektet...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#3790
Köszünöm!

"'felraktam", mingy ki is próbálom.

Ezekre a kísérgetõs küldikre meg beszereztem 20 db. Solanót most próbálom ki õket, 5ös vingekbe rendezem, oszt meglássuk mi lesz. A nagyobb hajókat bedarálom a Vidarral, de a kissebbeket nem érem utól, s azok meg leszedegetik a védendõ TS-eket.
Lockheed
#3789
Ott van a letöltések között. Remove Rocks from universe.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#3788
Idõközben (tök véletlenül) rájöttem LOL de köszi a válaszokat <#gonosz1>
Jobb szeretem a kis Nova Vanguardom. Reunion óta a Xenon M-en kívül semmi sem tud megsebezni benne <#zavart1>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#3787
Áhh, már csak azért is megéri megvenni a Terran Stationoket hogy a sok emberke lássa:
"Nekem ilyenem van" XD

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3786
Érdekelne ez a script. Hol lehet megtalálni?

Sajna az X-wing sorozat teremtette meg azt a "hagyományt", hogy ûrben a mozgás illuziója megteremtéséhez szükség van apró törmelékdarabkékra, amelyek a sebesség fügvényében jönnek szembe velünk az utunk során. Csak ettõl olyan érzése van az embernek, mintha mosogatólében úszna, ennyi szemetet az égvilágon nem láttam... :-DDD
#3785
be lesz rakva a script listába itten hamarosan 😛

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Lockheed
#3784
Tedd föl ezt! Ez egy txt file és csak tömörítsd ki mappástól az X3 könyvtárába. A lényeg, hogy a mappában egy Types mappának és abban egy TBackrounds.txt-nek kell lennie. Ez kiveszi a ködöt pl Ore Beltbõl. Van pár olyan szektor ahol nem látsz az orrodig sem a köd miatt. Na ezt szünteti meg és amellett, hogy ez az idegesítõ dolog eltûnik sokat gyorsul is az adott szektor.

DownLoad - DATA.HU

Kép a #2879 -hszben. Még nem jöttem rá hogyan kell fórum hozzászólást linkelni! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#3783
Valószínûleg valami helyi sajátosság volt, mert engem is bõszen lõttek Xenon és pirate kishajók nagy egyetértésben közösen! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3782
Ezt nem értem. Mindenki arra panaszkodik, hogy scannelés közben lövik. Igaz, csak egyszer csináltam meg azt a küldetést a terran usc commander kezdéssel, de a kutya nem akart rám lõni...

Lockheed
#3781
Hopsz ez rossz helyre ment! 😊 #3776-ra ment!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#3780
Figyu én a legjobban erre egy nagyon gyors, mozgékony hajót ajánlanék pl Rapier. Odamégy és ha már jól közel vagy az állomáshoz látni fogod, hogy van egy ilyen "párkány" (pff!😄) amit öszlopok kötnek össze az alsóbb résszel. Na oda bebújsz, míg scannelsz és aki lõ rád az a stationt lövi. Ha kész vagy akkor meg gyorsan lelépsz és ennyi!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#3779
Van egy script ami a nem bányászható köveket kivágja a játékból...

Egyébként nagyon-nagyon jó az az ATF script mert amellett, hogy az összes hajót árulják meg lehet venni az összes Terran stationt aminek kifejezetten örülök. Fõleg az SPP-nek mert az baromi jól néz ki. Viszont nem tudom, hogy complexbe lehet -e kötni õket bár nem is nagyon érdekel... 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3778
Vigyázat, adnak hozzá egy scannert, a freight scanner nem játszik. vagy a logban ott kell legyen az utalás a scanner átadására, vagy a "freight" listában a spéci scannernek.

#3777
Menj 500m-en belûlre. Akkor elkezdi magától. Teljesen autómata, nem kell nyomni semmit.
Vitez77
#3776
Najó, én kész vagyok.
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Terran defender mission, amikor követni kell egy Nova Raidert a kalózbázishoz. Le kellene szkennelnem a bázist, én egy Nova Vanguarddal mentem, benne freight scannerrel, és nem szkenneli. Az "I" betû a szkennelés, nem? Vagy vmit rosszul csináltam?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Amaro
#3775
Ez a Conflict szkript haláli jó. Egyrészt pezseg az élet az univerzumban, másrészt olyan bugok vannak benne, amik rendesen megnevettetnek. Példának ott a Maelstrom-szindróma: még a Conflits felrakása elõtt bepakoltam oda egy halom adv.sat-ot, hogy lássam, mi újság. A szkript indulása után (6 ugrás/100 hajó a beállítása nálam) nem sokkal jött az üzi, hogy a kalózokat kiebrudalták a khaakok. Oké, nem egy súlycsoport, elfogadva. Öt perc múlva üzenet a fordítottjáról. Ej, nocsak, három pájrit M2 - négy M1, plusz vadászok. Összefogtak a klánok, vagy mi van? De már látszott az érkezõ conflict corvett csapat, lesz itt hejehuja! És jött a meglepi: úgy leirtották egymást, hogy jött az üzi: Maelstrom tulaja a játékos. Mi van?!
Odakattanok, és tényleg: owner Amaro, sõt, a benne árválkodó lángszórógyártó nagyüzem is az enyém lett, ellenben sehol egy kósza hajó. Jól van, legyen, gyárat bekonfigolom, lássuk mi lesz. Az lett, hogy egy perc múlva khaakéknak ment a szektor, öt perc múlva kalózok feszítettek büszkén, majd egy percre megint az enyém. Azóta ez így megy... Mindenesetre egy halom adv.sat-ot benyomtam argon148-ba, hátha 😉

#3774
Lucike a scriptjeti nem szokta spk formába csomagolni, de a Script manager Script creatora simán megcsinálja a formátumot, elég beimportálni vele a scripteket a zip-ekbõl. Semmit nem kell variálni, csak nevet adni, verzió számot, szerzõt és idõpontot beállítani, majd elmenteni.

A script creatornak be kell elõbb állítani, hogy milyen tömörítõ programot használjon. A legjobb a 7zip-et megadni neki, mert az mind a 7z, mind a rar állományokat képes kezelni...

#3773
Van mobile miner script. Prospector. Ez hasonlóan mûködik, mint a Commodity Logistics, vagy a Supply trader (amiket szintén ennek a scriptnek a készítõje, Lucike csinált). Fizetned kell a "pilótának" a munkáért, közben fejlõdik, egyre több dolgot tud csinálni, ellenben egyre nõ az órabére. Kell hozzá egy "library", amit szintén megtalálsz a fenti linken.

Ellenben arra a célra, amire használnád, szerintem nem jó. Már az X3-ban sem jöttek be azok a scriptek, amik begyüjtötték a sziklákat, arra a célra, hogy kitakarítsak egy-egy szektort. Egy idõ után visszakerültek mind az aszteroidák, mind a sziklák. Ellenben jól lehetett velük keresni...

#3772
Látni már láttam többször is. Egy nagy, tégla formájú cucc, lassan araszolgat a terran rendszerekben.

#3771
Bocs a szóismétlésért. Még nem ért le a kv. 😄

Valaki említett valahol valami Terran TL-t amit úgy hívnak, hogy atmosphere lifter" vagy valami ilyesmi. Ki látott már ilyen bárkát?
#3770
Én erre valami mobile miner scriptet fogok nézni, mert van 1-2 szektor, ahol rengeteg az apró aszteroida, ami igen csak visszaveszi a tempót. interworlds, siselwell, ore belt, Mines of fortune, etc.

Felraktam ezt az ATF-shipyard scriptet, de csak délután tudom kipróbálni, mer most indulok melóba...

Szerencsére idén már csak a két ünnep között megyek melóba, így lesz egy kis idõm "tesztelgetni".
Vitez77
#3769
Tudtommal visszaveszi az aszteroidák részletességét, s így növelve az FPS-t

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3768
Hali! Ez a "Low Poly Asteroids" script mit csinál?