X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#3867
Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem hardver fórum, de az X3 TC-vel kapcsolatos... beírom.
Vettem egy Sapphire Ati Radeon 4830-as videokarit (eddig Ati Radeon X1600 Pro-m volt, már tetûlassú az X3 TC-hez...).
Az új videokártya feltelepítve, minden gond nélkül lefutott a telepítés.
Elindítom a Terran Conflict-et, és játék közben össze-vissza jelennek meg háromszögek, hexaéderek... stb. Látható a játék, gyönyörûen megy, hasít a kártya, de néha akkorák ezek a háromszögek, amik hol eltûnnek, hol elõjönnek, hogy alig látok mást a monitoron játék közben.
Tapasztalt már valaki ilyesmit?

Vitez77
#3866
Ha a régebbi Terran Policeos gondra gondolsz: már megöltem õket <#ravasz1>
Amúgy a Terran Defenderrel a plot csak eddig megy?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3865
Itt is van. Station Manager-nek hívják.

#3864
Végre én is kipróbálhattam. Hát valami fenomenális a látvány, mindent visz amit eddig láttam. (Igen, még a starwars filmeket is.)

De az új irányítást elég nehéz lesz megszokni, pont fordítva van mint régen, egybõl szét is kaptam pár hajót. Kár volt elszúrni ami jó. Asszem megpróbálom a lövést átrakni a bal gombra, a fölugró menüt meg a jobbra. (Ha lehet egyáltalán ilyet.)

Bár a harc most így sokkal nehezebb lett, reálisabb. Csak kár h mindent elölrõl kell kezdeni. Mikor megláttam az univerzumtérképet, meg a számlát elmorzsoltam egy könnycseppet.

Lockheed
#3863
"23:50 autopilot a Venus rendszerig."
Nem félsz, hogy útközben szétkapnak ?? 😊

"0:30 gatyacserét kellett végrehajtanom a látvány miatt..."
Earth? 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#3862
23:45 végre sikerül az Aldrin küldetés
23:50 autopilot a Venus rendszerig. Zuhanyzás
00:30 átdöcögök a kapun
00:30 gatyacserét kellett végrehajtanom a látvány miatt
Hihetetlen mit meg nem tud csinálni az Egosoft.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#3861
Ja és amit kihagytam, hogy minden szektorban járõrözik 1-2 wing ( tényleg wingbe szervezve jönnek-mennek ) aki hívja a backupot ha kell... Könnyû kifigyelni õket, mert "patrol" van a nevükben. És megfigyeltem, ha egy szektorban nincs patrol akkor nem jön a backup szóval nem "csal" a script! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#3860
Marha jó ez a Race Patrols script. Eltünteti a nagy katonai jelenlétet a szektorokból, de ha valaki támadja õket akkor jön a backup. Nagyon hatékonyan dolgozik a script és mindig a fenyegetéshez mérten küldi az erõsítést. Épp egy patrolt csinálok, és volt a szektorban 2-3 K és 2 J mire válaszul 3 percen belül ott is volt a backup! 😊 Tetszik!

KÉP.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#3859
Itt is van csak szólni kell és szereznek. Itt nem nagyon tartanak ilyen dolgokat de ha regelsz az oldalon, és megadod a telefonszámodat akkor megrendelik és 1-2 napon belül mehetsz érte...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#3858
Én a kéket ajánlgatom, az már hiánycikk egy ideje.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Lockheed
#3857

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3856
Elvileg nem kéne mert nem mondja, ezt csak mondom mint utolsó lehetõséget. 😛

NONPLUSZULTRA
#3855
Aki esetleg szeretne egy X3-hoz többszörösen tesztelt megbízható billentyûzetet, itt még talál: Logitech G15

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Vitez77
#3854
jó tudni hogy ilyen is kell 😄

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3853
Ha nem sikerül így sem akkor marad a marine kiképzés. Sok idõ, pénz de úgy már talán menni fog.

Vitez77
#3852
3x elrontottam. nem foglalták el. most már újratöltöm, lesz ami lesz. de kösz a segítséget.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3851
Hmm mondjuk én 1.3 elõtt csináltam meg a küldit, és akkor elfoglalták helyettem. De elvileg ha te megpróbálod 3x, és a 3. is sikertelen akkor látják a terranok hogy béna vagy és megcsinálják. Ezt olvastam valahol, próbáld meg.

Vitez77
#3850
De kis hajó sincs. az elején megjelentek a xenonok meg a decak, kinyírtam. adtak egy boarding shippet, feladat: protect coarding ships. A nagy hajó meg csak áll egyhelyben, nem mozdul, nem lõ

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3849
Te ne csinálj semmit. Csak nyírd ki a kis hajókat a Terranok elintézik a többit. Legalábbis én így csináltam.

Vitez77
#3848
Repu végei.
Amúgy elakadtam az uccsó küldiben:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
amikor meg kéne szállni a nagy agi hajót, leszedem a pajzsot, mehetnek a katonák, de nem bírják átvágni a hullt. a végére már kilõtték õket (a saját hajói!!!). Mit csinálok rosszul?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#3847
Uhh tényleg ez eszembe sem jutott! 😊 THX!

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3846
Akkor nézd meg azt, hogy van ATF station és ha azokon megcsinálsz küldiket akkor melyik repu növekszik.

Lockheed
#3845
Nem-nem. ATF Earth Access 0%. Igy van vége a plotnak.

Ezek vannak még utána ( lefelé nõ, tehát a command a legnagyobb ) :

Research Access
Operations Access
Command Access

Itt egy excel táblázat ami mutatja az összes céges és faji rangot :

DOWNLOAD - DATA.HU

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3844
ATFrepu a végén már maxon van mit akarsz te növelni? 😄

Lockheed
#3843
Azt tudja valaki, hogy miképpen tudom az ATF-nél növelni a reputationomat, miután befejeztem a plotot ?

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3842
Aha, köszi. Majd csak betanulom a szakszavakat.

Lockheed
#3841
Storyline. Ilyen a Terran amit fölveszel, meg az összes cégnek ( OTAS, Terracorp, PTNI ) vannak teljesíthetõ plotjai.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3840
Más, luzer kérdés, de mi az a plot ?😊

#3839
A legelsõ játéknál, asszem X Beyond volt a neve volt ilyen az afterbrunner. Levett a pajzsból, de el lehetett pucolni az ellen elõl.
Ott volt olyan a gyárhoz rendelt hajó, hogy nem kellett beállítani a nyersanyagot, egy hajó egymás után elment mindegyikért.

Lockheed
#3838
Ez akkor volt amikor a Argon Military M148 sectorba kellett vinni a teladianiumot és az ottani Military Outpostról kellett kiszabadítani az ott fogva tartott csókát. Elõtte Nathan's Voyage-bõl Grand Exchange-be kellett követni az Argon Elitet.

Más:

Szórakoztam kicsit a Split Turbo Booster scripttel és egész jól meg van csinálva. Ez ugye egy rövid idõre megnöveli a hajó sebességét de nem túl sokáig, mert magától lekapcsol. Namost ha van a hajón EC akkor azt használja. Viszont az elõbb kipróbáltam mi van, ha nincs és akkor a pajzsból veszi el az energiát! 😊 Tetszik! Fõleg jól jön pl az Osakanal, ami ugye nagyon egy lomha hajó de így ha csak rövid ideig is de 90 körül megy vele ami azért jobb, mint az 54 m/s! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3837
Sajna mentés már régen nincs, de a visszatöltést akkor megpróbáltam, nem segített. A küldetés közben direkt nem adtam el a cuccaimat, csak utána... Azon filózom, lehet, hogy az eddigi viszonylag kevés (cirka 3 nap) játékidõ, a felfedezett szektorok (100 egynéhány), esetleg vmilyen hajó, vagy a nálam lévõ cuccok miatt szórakozik... (volt system override sw, illetve a jump drive component nálam maradt, nem tudom, azt el kellett volna-e vennie) Eleinte a rangra gondoltam, ezért mind a terran, mind a military-ra gyúrtam egy kicsit... Esetleg még a kereskedõ rangal lehetne gondja... Asszem várok a javításra, bár félek, nem fogja folytatni... Nem baj, akad még plot😊
1000 köszönet.
Más, az astronautákat nem a moon-ra kellett vinni? Mókás, annyira nem volt régen😊))
Lockheed
#3836
Passz: néha még mindigbugzik a plot bár sokat javítottak rajta. Ha van mission felvétele elõtti mentésed szerintem töltsd vissza az állást. Sokaknak bugzik a mission ha közben eladsz dolgokat pl hajót, fegyvert... Nekem az Argon Military Sector után, mikor visszavittem az astronautákat Heretic's Endbe akkor megakadt egy olyan 6-8 órára. Én is azt hittem, hogy beragadt a plot és egyszer csak megindult... Szerintem próbálkozz egy visszatöltéssel.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#3835
hát nem egy star trek...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#3834
Nem ezt mondtam? <#vigyor2>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3833
Ahoy mindenkinek,

majdnem az elejétõl olvasgatom a forumot, most még vissza is kerestem, de úgy tûnik, másnak nem okozott gondot, vagy nem írta be: A terran plot alatt másnak is elõfordult, hogy az astronauták holdra juttatása után megszakadt a plot? Kaptam olyan infót, hogy várjak nyugodtan, majd folytatódik... Sajna azóta eltelt cirka 2 nap, bejártam az elérhetõ terran szektorokat, elugrottam az argon prime környékére jumpdrive nélkül, szétnéztem a "déli" szektorokban, elkezdtem a Final Furry-t, de nem jutottam tovább. A kezdés az Omikron Lyrie-s argon kezdés, a rangom most Merchant/Warrior, ATF Lunar Access és Terran Guardion of Earth. Volt vkinek hasonló tapasztalata?
(sajnos az egosoft-os forumhoz nem férek hozzá (proxy...😞), a google meg leginkább onnan adott találatokat...

Üdv
Rpeter
#3832
A tractor beam csak a saját cuccaidat vontatja. A kisbolygó nem a tied, a bánya igen...

Vitez77
#3831
Miért? ha úgy vesszük, hogy a Tractor Beam csak nagyobb fémtömeget képes vontatni, akkor logikus, hogy az aszteroidát, amelyben elszórtan van fém, nem képes, ellenben a tömör fémtömeg bányát képes vontatni.
Ha nincs logika, akkor gyárts egyet 😄

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3830
Háát ebben aztán vanlogika. aszteroidát külön nem, de amin már terpeszkedik egy bánya, azt igen.

No mindegy. Most Épp az OTAS plotot tekerem 1000-el.
#3829
Aszteroidát nem tudsz vontatni, csak a saját bányádat, az aszteroidjával együtt. A bányádról meg tudja, ki a gazdája...

Vitez77
#3828
Áhh, sosem értettem mit lehet az XTM-ben szeretni. De hát: ízlések és pofonok (csatt!).

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#3827
Én is nagyon várom már az XTM-et! Remélem visszakapom a Valhallát benne! Nagyon fáj a hiánya! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

NONPLUSZULTRA
#3826
Akkor én vagyok a Halál. Rettegjetek.
A TC:XTM-ig vanillában nyomom.
És hamár vanilla: simán claymoltam kalózhajót scriptek nélkül.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

Vitez77
#3825
Kell a halálnak az XTM. Inkább individuális modok.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3824
hajaj, lesz majd XTM is... elvégre még csak alig negyed éve adták ki a játékot, az X3:R pedig 3-4 év alatt fejlõdött azzá, ami. Türelem X-et terem.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#3823
Gondolom majd az is lesz. Evégre ez csak v1

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Lockheed
#3822
Ahham! 😊 Ezek lesznek elérhetõek az OTAS küldikkel azthiszem. Vagyis egy részük talán. De vajon mi a helyzet a Griffonnal??

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Lockheed
#3821
Az pedig az amirõl beszélek! 😊 NPC Bailing Addon most néztem meg! Ez csinált nekem ilyet.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

Vitez77
#3820
Na, ma ilyen kellemes shipyardos napunk van.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#3819
Csak az a script van fenn, amitõl akkor is kiugrálnak a pilóták, ha egymással harcolnak. Más "claymolós" script nincsen.
Lockheed
#3818
Nem kell csak kérdeztem! 😊 Akkor csinált nekem ilyet ha nem volt fönn. Vagy valami claim software script esetleg bekavarhat...

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide