X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#4217

<#idiota>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4216
Honnan lehet megtudni hogy mekkora a napsugárzás egy szektorban?
köszi
#4215
Felhívnám a figyelmeteket egy érdekességre: az intróba, amikor a narrátor megnevezi a Xenonokat, mint Von Neumann felderítõket. "Von Neumann probes, self-replicating machines, Terraformers, Xenon, even the enemy of God. But at its core, it was really only one thing..."

Fordításban: "Von Neumann felderítõk, ön-replikálló gépek, Terraformálók, Xenonok, még akár Isten ellensége. Ám a magja csak egyetlen dolog volt..."



Õ ugyebár magyar volt, Neumann János, aki a 2-es számrendszert találta fel, nos a "010101010101101011" alapelvet. és õ is irányította építését. Azért ezt így jól esett hallani, mintha mi Magyarok alkottuk volna a Xenonokat. 😉 Respect ezért az Egosoftnak!



Von Neumann wiki

Intró

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4214
Köszi, megpróbálom õket felfejleszteni, de elég lassan megy sajna.

#4213
Harci kiképzést nem ad semelyik kiképzõ központ. Azt csak éles bevetésekkel lehet fejleszteni a srácoknak. A többi (engineering, mechanical, hacking) fejleszthetõ military dock-okban.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#4212
Nem lehet kapni (repair laser-t tuti nem). A saját szkafandereden eleve van repair laser, így ha kiszállsz a hajódból tudod használni azt a sérült gépen.

Az, hogy mennyire sérül elfoglalás közben a célpont hajó, az a marine-ok engineering skill értékétõl függ. Minél magasabb és minél többnél magas értéken van ez a skill, annál kevésbé sérül a célpont gép. 5-ös szintél csak olyan 10-20%-os lesz maximum a sérülés foka. Nullára sajna nem csökkenthetõ a dolog.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

mano1b
#4211
köszi a segitség.

#4210
Hol lehet kapni repair lasert? Vagy repair dronet?

Sikerült elfoglalni egy M6-ot boarding pod nélkül, de teljesen lepusztították a marine-ok a hajót. Mitõl függ hogy mennyire sérül? Ennek több mint a fele lement, azt meg nem akarnám szkafarnderben megjavítani. Egy egész estig tartana.

#4209
Nem csak ott. Majd az összes military bázison. "tengersészgyalogosok", hajófoglaláshoz.
Kell nekik valami személyszállításra alkalmas hajó (tipikusa MTP osztály, az kifejezetten az õ szállításukra lett kifejlesztve, de M6-os és nagyobb hajókon is elférnek páran. Ugyanott a katonai kiképzõ bázison be lehet õket adni kiképzésre. harci, technikai, hacker, meg még valami osztályban lehet õket képeztetni. Minél több a csillaga valamelyiknek, annál értékesebb.

Kellhet még hozzájuk Boarding Pod (ezt kalóz bázisokon is lehet kapni), azzal könnyebben tudják megközelíteni az elfogandó hajókat. Ha van belõlük jó sok, akkor M6-nál nagyobb hajókat tudsz velük elfoglaltatni. Lelövöd a pajzsot nullára, majd beküldöd a tengerészeket hajó folgalásra (Piracy manüben van azt hiszem). Kell olyan, aki átvágja a hajótestet, olyan aki feltöri a számítógépet, meg harcos. Egy hajóhoz minimum 10, de inkább 20vagy több is kellhet. Ha sikerült bejutniuk, folyamatoan közlik, hol tartanakm ha feltörik a vezérlõ számítógépet, a tied a hajó. M3-nál nagyobb hajókat elvileg csak így tudsz elfoglalni, a szokásos Claim-mel nem...

#4208
Ezek valószinûleg marinok.Vagyis tengerész gyalogosok.Hajó elfoglalásánál használjuk õket és lehet õket képezni is.Csak akkor tudod megvásárolni õket ha van cargo life sipport a hajódon.
mano1b
#4207
egy kérdés merchant haven be a military outpost ban lehet kapni ezeket..deridos joranas zuzuamis 2 .. ez mire szolgál kb 19 van belöle és ijen kiegészitö van melete még ... vol 8 tc m .. race teladi milehet ez segitenétek már 4 rejtet hajot meg találtam edig.

#4206
Javítok: 122 Euro...

#4205
Egyelõre kihagynám a Logitech cuccot. '22 Euro mire ideér, az meg 32K HUF, meg egy kicsi. A Nostromo megvan 15-bõl drága helyen is.

Egyébként én nem félnék a 3 féle gombkészlettõl. Jól elhatárolhatóak a feladatsorok:
1: harci gombok (group vezérlés, fegyverek vezérlése, MARS, strafe, seta, jump)
2: állomás, szektor és egyéb parancsok
3: FCC és egyéb, sok gombor igénylõ, de nyugiban használható modok...

#4204
Ez van nekem is. A bal oldali elsõ gombja már kezd kihagyogatni. Azon van a SETA meg a Jumpdrive...

#4203
én csak egyszerûen lusta vagyok bedugni a joystickem a gépbe o.o

Logitech Attack 3

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

NONPLUSZULTRA
#4202
Karácsonyra vettem egy ilyet magamnak egy bizonyos FPS játékhoz, és gondolkodni kezdtem miként lehetne érdemes felhasználni a TC-hez, de már annyira a kezemhez nõtt a Joystickom, hogy inkább nem keverem a kettõt (pedig lehetne).
Megjegyzem, én zavarónak tartom, hogy több funkciót rendeljek egy gombhoz, mert éles helyzetben nincs idõ keresgélni, hogy melyik csoportban is van az a bizonyos funkció.
Inkább arra jó, hogy egyik játékot az elsõ csoport szerint, a másikat a második szerint, stb.
Bár én rendesen bevakultam ETTÕL a parasztvakító kütyütõl.
Szerencsére a Belkinnek kék fénye van mint a billentyûmnek (még nagyobb vakítás).<#lookaround>

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4201
Az enyémrõl a POW Hat nagyon hiányzik. Ha majd cserélem olyat veszek, amin van. Illetve szemezek egy Belkin Nostromo N52-vel, amin van ilyen kapcsoló, meg 15 gomb, mindegyik 3 funkcióra álíthatóó be alapból. Ha még a hosszú nyomást is kezelni lehet vele, az 90 variáció...

NONPLUSZULTRA
#4200
Sebességgel nincs gondom, mert nálam mindig maxon van alapban, csak (többnyire) harcban finomítom. Kidokkolás után pedig csak akkor gyorsulok, ha hozzáérek a gázkarhoz, mindegy milyen állásban van.
Menüket remekül lehet kezelni a POV hattal, extra kényelmes. (A kis bigyó a tetején ami egy mini-joystick)
A 12 gomb bõven elég, csak egyik-másik kapott ciklikus parancsot - örülök, ha krízishelyzetekben nem kell gombokat keresgélni hogy melyikisaz...
Gépelni, térképen koordinátákat megadni, nézeteket váltani meg gyorsmakróknak persze ott a billentyûzet.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4199
A hoszú nyomás nem kvázi shift funkció. A billentyûzet gombjaihoz 4 jelentést rendelhetsz: rövid nyomás, hosszú nyomás, SHIFT+rövid, SHIFT+hosszú. A joystick gombjaira csak az elsõ kettõ tehetõ rá.

#4198
Nekem egy Logitech Strike Force 3d van, 2 hat,7 gomb+egy görgõ. Minden további nélkül mûködik a booster és a stop a játékon belül a joy-ra programozva, annyi megkötéssel, hogy ha menüben vagyok vhol, csak a stop megy, ilyenkor a booster hatástalan.
Hasznos apróság még, hogy egy-egy funkciót lehet rendelni a rövid és a hosszú gombnyomáshoz (kvázi shift funkció). Nem mindenre célszerû (szerintem a lövést pl. nem szerencsés hosszú gombnyomásra tenni😊), de sok esetben jól használható.
#4197
Nekem ennek a kistestvére van (nem 3D verzió) és a harc, mozgás közbeni parancsokhoz bõven elegendõ nekem is. Az állomásokon illetve a kereskedõ hajóimnak kiadott parancsokat persze már billentyûzetrõl irányítom. Nincs is gond, csak akkor, amikor elfelejtem, hogy a sebesség abban a pillanatban a gázkar állásához igazodik, amint bármely gombját megnyomom a joysticjnak.
Egyetlen bánatom, hogy a SHIFT+joy gomb kombináció nem mûködik az 3-akban, így egy gombhoz csak 2 funkciót tudok rendelni, míg a billentyûzet gombjaihoz négyet...

NONPLUSZULTRA
#4196
Én Ezt használtam a Reunionhoz és most a TC-hez, igazán remekül bevált. Sebességet csak a gázkarral szabályzom, a 12 gomb meg a legfontosabb funkciókra elég, a billentyûzethez alig kell nyúlnom.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4195
hmm azóta kommenteltem, azt is kitörölte <#idiota> Mindegy, flaggeljük a vidit és a yt adminok hátha leszedik...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4194
A videót bezzeg nem tudja törölni. Azért elismerésem: azt a sok (jogos) szidást letörölni nem 2 perc volt. <#hehe>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4193
HD intró

"Almost a millenium has passed since the last great plague of human kind had been wiped out from the solar system and its precious blue pearl planet Earth.

It was a plague so dangerous, a threat so grave, that it spread throughout the infinity of space and eternity of time almost effortlessly to infest the stars. It spread its pestilence to civilizations unknown, devastated the galaxy as if it was just an ordinary body made of flesh and bone falling prey to a mindless virus.

And in a sense it was really a virus, a virus created by humankind. One made with the best of intentions, but a virus nevertheless.

Von Neumann probes, self-replicating machines, Terraformers, Xenon, even the enemy of God. But at its core, it was really only one thing.

Artificial general intelligence, or AGI. Mechanical minds capable of making themselves even more intelligent, and then again, and again. Recursively forever. The greatest threat to biological life that ever existed throughout the whole universe. The Terraformers were cast out of the solar system by sheer luck, just barely, with billions upon billions dead in their wake. The Earth Jumpgate was dismantled, legislation was put in place never to allow AGI to be created again, ever.

Human kind never forgot the lesson of AGI, never ventured to try out this concept once more, not in a thousand years, but then it was discovered that species from outside the solar system had thought differently. The plague of AGI was being released on the universe once more. Again perhaps with the best of intentions and again however, with the deadliest of results. The government of Earth had to intervene, even if it meant cold war, even if it meant a cold war between brothers, and intervene Earth did.

This escalating conflict would be given a name by historians. Terran Conflict."

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4192
dicsak, a noob kitörölte az összes kommentet és lezárta az értékelést xD 😄

http://www.youtube.com/watch?v=qPH0QlikKuw

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4191
persze hogy nem felejtettem el, de én most az X3 társaságról beszéltem 😉

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4190
Miért, volt itt sztori? Én csak annyit láttam, hogy
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
"húúú, mi vagyunk a Terránok, nem szeressük a többieket. Iiik, egy AGI hajó ami alig erõsebb egy M5-nél! Anyám borogass, jönnek! Ezért mi most levadászunk egy Split TL-t a flottánkkal! Hmmm..nem õ az. De itt van Adrin és a #deca hajó! Nem mozog és nem lõ! Kapjuk el!
Congratulations! You completed the story!"
Legalábbis a Terrán plot szerint.
Nem azért, de ennél a Reunion 100x, az X2 meg 1000x jobb volt (történet szempontjából)!
@Tomonor: azért az X2 fanokat sem felejtették el: http://forum.egosoft.com/viewtopic.php?t=221739&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=2dea15b94fcb3963cd54f0e0b9a735e3

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4189
Na jó, de ezek szerint a történet nyitott maradt. Sajnálom, még a reunionnak is nagyobb szabású fináléja volt. Itt semmit se kellett csinálnom.

#4188
Most, ahogy elnézem a dolgokat, az X-ezõ társadalom két részre fog szakadni: az egyik, amelyik a TC-vel játszik, a másik pedig a Reunionnál marad. Ezt már csak a Reunion modding topik aktivitása is jelzi az egó fórumain (+érdekesség hogy az egó most újjítja fórumait o.o ) Mindenesetre mivel én még magával a TC-vel nem játszottam, egyelõre nem ítélek elõre. (Ám, egy online webes szavazást ha be tudnék ide illeszteni, megcsinálnám a "melyikkel játszol szívesebben" poll.-t.)

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4187
Apropó: a bannerba lévõ gombokkal azért küzködtem hogy segítsenek a kezdõ X3 TC-seknek. Tesség egészséggel/bátran használni. 😛

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4186
Bankrupt assasin = korrupt gyilkos, akit nem érdekelnek a faji dolgok, csak az hogy vért lásson. Ez az egó egyik elgondolása a játékbalance szempontjából: erõs hajó, gyenge repu/nincs pénz. Továbbá ezt még a nehézségi fokozatok is alakítják... mindenesetre ha azt úgy állította be az ego mint alapértelmezettet, akkor nincs mit tenni... csak ölni.<#mf1>

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4185
Az, hogy mi van a hajó parancs ablakában beállítva, csak annyit tesz, hogy mit jelez a többiek felé a hajód. Attól õk még utálhatnak, ha te nem akarod bántani õket.

A Bankrupt Assasin csinált valami disznóságot a boronoknál, így õk ellenségesek. Az argonok meg azért, mert a boronok az argonok szövetségesei a paranid-split szövetséggel szemben, így ha argon területen boront irtasz, õk is berágnak. Mnej át a splitekhez és lõdd ott a boronokat, folyamatosan emelkedni fog a reputációd.

Off
Kapcsold ki a Caps Lock-ot és elküldés elõtt javítsd ki az elütéseket, betûhiányokat, mert alig érthetõ, mit is akarsz. Érthetetlen kérdésre nem fog senki értékelhetõ választ küldeni.
Tudom, téged nem érdekel, de ez itt egy fórum, ahol az a minimum, hogy érthetõen próbálunk kommunikálni egymással.

mano1b
#4184
EGY ÉRDEKES KÉRDÉS A BRAKRUPT ASSASIN KÜLDIVEL JÁCANÁK DE NEM ÉRTEM ALAPBA ARGONOK NÁL KEZD A KÜLDI A BORON ENEMI MEG TÁMAD NAK HA RÁ LÕVÕK AZ ARGONOK IS ENNEMIK LESZNEK IJENKOR MIVAN A BE ÁLITÁSBA FRIEND MIND CSAK A PIRÁTE ..FOE.. KEZDEK BELE JONI AZ IRÁNYITÁS BA IS HÁLA.

#4183
A joystick gombokra pakolásnak vannak korlátai. Pár funkciót nem lehet rá tenni. Pl a booster (TA😎, a stop (BackSpace) parancsokat és mindazokat, amelyek a sebességet módosítják, amennyiben a joystick "throttle" karja engedélyezett a használatra. Erre egyébként is oda kell figyelni, mert ha a sebességvezérlõ kar nem 0 állásban van, és valamelyik, ajoysticken lévõ gonbot megnyomom (pl a jumprdive-ot), aznnal felgoyrsul a hajó arra a tempóra, amit a kar állása meghatároz. Sikerült már kidokkolás után azonnal felkenõdnöm egy állomás falára emiatt...

Atreus
#4182


Én má annak is örülnék ha lehetne kapni itthon. Ha csinálnak hozzá magyar feliratot azon parázok hogy ne baxxák el..

NONPLUSZULTRA
#4181
Mégegyszer: Database gomb és Ships gomb fent, a banner alatt.

Irányítás: szinte mindent személyre lehet szabni, bármit bármilyen gombra átrakhatsz. Legkényelmesebb megoldás egy Joystick, fõleg olyan amin van pár további programozható gomb.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

mano1b
#4180
és ezek a hajok hol vanak van rola valami leirás én egy mamba val kinlodok most ezt kaptam.és probálom meg szokni a játékot a hüje irányitás miat és a sok uj menü miatt nemártana kis segitség ebe .

NONPLUSZULTRA
#4179
Található hajók listája fent. Meg a Database szintén fent.
Vagyis (pfff) el van szórva néhány gazdátlan hajó az univerzumban, amiket ha megtalálasz, magadévá tehetsz.
A terran plotot hanyagolom egyelõre, még csak egy hajót kaptam az elején...

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4178
Van neki. Megkaptad a "Congratulation" képernyõt, meg beállhatsz az Earth Torus-ba, azaz minden szektor elérhetõ már. Ezen kívül kaptál egy hajót is, az is ott áll a dokkban.

Összesen 4 vagy 5 hajót kaptam a Terran plot során, az utolsót a legvégén. Az a jutalom, bár némileg tunningolni kell...

#4177
És ezt honnan szerezted? Nekem csak egy advanced hajóm van amit a Terran plottal szereztem.

A Terran plotnak tényleg az a vége hogy nincs neki?

NONPLUSZULTRA
#4176
Ki tudja mi vezérelte õket a névadáskor. Én abban látok csalást, hogy az Argon Eclipse tulajdonképpen egy korábbi XTM-es hajó - a hajdani Icarus Hauler. Az Adv. Eclipse-nek azért örülök, mert az az igazi, eredeti, hamisítatlan (bár ronda) szintén XTM-es Eclipse.
Mindkét hajót lelkes modderek csinálták nekünk ingyen, az Egó meg pénzért szépen bekavarta õket a TC-be, csak nem éppen úgy ahogy korábban megszoktuk (szíve-joga).

Az Advanced hajók királya az Advanced Perseus (a második legrondább hajó). A kedvencem. M3-ashoz képest íííszonyat jó sebesség, remek pajzs és kicsi, nehezen cébavehetõ hajótest. Xenon és Pirate M6-osokat leszedi némi munkával, a Khaak korvettek gusztustalan lõtávja már gondot okoz, de ha becsaljuk a helyi véderõk közé már csak a kegyelemlövést kell leadni rá. Aprólékok csak determinált túlerõben jelentenek gondot. Szóval ez tényleg Advanced, 99%-ban ezt használom.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4175
Nem a wareznek akarok reklámot csinálni, de azt hiszem a képfile használata melett annyi minden szól, hogy nyugodtan betehetem a linket. A DT 4.30.3 Lite letölthetõ innen
http://forum.daemon-tools.cc/announcements.php
Már az elõzõ verzel is tökéletesen futott, én ezt használom mert a lemezt csak kölcsön kaptam, és nem szeretném egy ügyes mozdulattal hazavágni.

A magyarításhoz csak annyit, ha jól sikerül, nincs félrefordítva, akkor mért ne. Én nem tudok angolul, talán sokat segítene, habár az én szintemen még nem volt olyan küldi amit ne értettem volna meg. Ha valakinek van kedve csinálni, kereslet biztos, hogy lessz rá. Egy gondot látok csak, hogy az új patchek boríthatják az egésszet, a scriptekrõl nem is beszélve.

mano1b
#4174
ez a játék csak akkor lesz magyar szöveggel láthato ha valaki neki áll és meg csinája én megnéztem meg lehet csinálni leirtam hol van a nyelvi fille pontosan.

mano1b
#4173
ez nem azt jelenti hanem itt lehet kapni majd én 1.5 honapja nézem a honlapot es telon is beszéltem velük itt vetem az x3 eredetibe de meg semi pontos hir mikor lehet kapni csak lesz ezt a választ kaptam semi mást nem és a honlapot figyejem 1000 rel enyit mondtak.

#4172
Bocs nincs kiemelve, hogy magyar szöveggel (a többi játéknál ott van), de reménykedem
#4171
Elvileg lesz hivatalos magyar változat:
magyar kiadás készül
Meg is veszem ha lesz!
#4170
sõt, ez a hó 95%-ban ugyanolyan mint az egósoké o.O

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4169
Na végre, normális hó 😄

akk most jöhet a banner meg néhány fontos script...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4168
Oké, de akkor ne hívják advanced-nek. Hanem vmi másnak.

Ne haragudj, de egy jó táblázatnak épp az a jellemzõje, hogy szöveg nélkül is tökéletesen lehet értelmezni. Ezzel összefüggésben a táblázatokból, adatokból is kiderül, hogy az úgynevezett advanced eclipse sokkal rosszabb gép, mint a sima eclipse. Ez mindenféle háttérismeret nélkül nyilvánvaló. Nincs olyan mutatója, ami advanced lenne, lassabb, kisebb a pajzsa, stb. Épp erre próbáltam utalni.