X3 - Terran Conflict / Albion Prelude
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Amúgyis, én örökké élek, szal engem nem izgat XD
天使たちは私を見守る
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
és igen, az utóbbi. Bár Magyarországon nem egy elterjedt dátum xD Ám interneten mindenki errõl beszél...
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
天使たちは私を見守る
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
天使たちは私を見守る
Az órabér fizetés jó dolog, de akkor már felkenhetnének néha egy-egy hajót egy aszteroidára, vagy lenyúlhatnának a creditbõl, esetleg elhúzhatnának meglepetésszerû táppénzre (csak hogy teljesen életszerû legyen a dolog). Nem is beszélve a rendszeres "kevés a bérem" siránkozásról, amit öt percenként küldenének üziként, és be is íródna a logba, hogy hármat kelljen lapoznod, ha vissza akarsz nézni valamit...
No, vissza a játék világába 😄
A hajókkal való szállításhoz csak annyit: én a commodity logistics vagy a supply trader scripteket használom erre a célra, ott meg fizetni kell az "órabérüket"...
Más: a héten megpróbálom a Repair Debris-t összeereszteni a Conflicts szkripttel. Utóbbi erõsen bogaras, de sikerült elviselhetõ keretek közé szorítanom a fagyásokat, és látok benne fantáziát (ha valakit érdekel a szkriptírás, nézze már át, nyílt forrású projekt lett belõle. Buli lenne reparálni a Conflicts csapatok által szétlõtt állomásokat (ne adj ég, rendbehozni a sajátjaimat).
Amit még hiányoltam, hogy nincs "költsége" a dolognak, azaz a szállítás nem kerül pénzbe vagy energiába...
Egyetlen complexet sem építettem a TC-ben, ennek egyik oka, hogy Reunionban is utáltam az óriás FPS-gyilkos csövezett monstrumokat, a másik, hogy találtam jobbat: ez a Freight Distribution Network. V3.01-nél tart, meg is látszik rajta. Lényege, hogy egy node-t kell a szektorba helyezni, ami levezérli az idegesítõ dolgokat. A node gyakorlatilag egy kommunikációs toronnyal, transzporterrel, logisztikus személyzettel és dokkolókampóval felszerelt raktár, négy különbözõ méretben és hatótávolságban kapható Argon területen. Mûködése egyszerû: begyûjti az információt az advanced satellite hálózatról, és a logisztikai beállítások szerint oda-vissza transzportálja a raktárból a cuccokat. Értelemszerûen az adv.sat-eket úgy kell elhelyezni, hogy lássák a gyárakat, ha egy kidõl, vele együtt a gyár ellátása is megszûnik. A node beállítása nem túl bonyolult, rá lehet bízni az elsõdleges-másodlagos nyersanyagok elosztását, a kész terméket berántja a raktárba, és most jön a csemege: ha van rá kapacitás, megoldja a hajók energia, rakéta, és lõszerutánpótlását, a hajók felszerelési adatai alapján. Magyarul: ha a szektorodba belépõ, adv.sat által látott hajón be van állítva, hogy automatikusan töltse fel az EC állományt X ugráshoz, vegyen, ha tud Y és Z rakétából ennyit és annyit, valamint töltse fel a mass és energy lõszerkészletet bizonyos mennyiségre, a node áttranszportálja a szükséges mennyiséget, csak engedélyezni kell ezt is a beállításoknál. Ezzel a lehetõséggel csak a node-ra kell figyelni, legyen benne mindig elegendõ cucc, és a járõrözõ hajókat a patrol során átküldeni a node-s szektoron... Nagyobb node esetén ezt sem muszáj, lévén több szektort is szemmel tarthat, bár ennek már erõsen csít íze van, de egy szektoron belül egyet használva semmi bajom vele. Jut eszembe, kezeli az EQ dokkokat, és a PHQ-t is, ezeknek saját node menüjük van, ahol be lehet állítani, mit, mennyire töltsön fel, mikor avatkozzon be. A szkript folyamatosan módosul, telepítésénél figyelni kell arra, hogy van mod és szkript része is.
Rengeteget ülök TL-ben a Terran Conflict-ban is. Van ugyanis egy szkript, a Utilize and Repair Debris, amihez jól jön egy. A dolog lényege, hogy az univerzum roncsaiból ki lehet nyerni némi nyersanyagot, vagy tetszés szerint helyre lehet állítani. A Montaalar melletti Unk. Sectort, ami késõbb úgyis az enyém lesz, be is népesítettem ezzel a módszerrel, ami nem kellett, azt felszámoltam, ami kellett, azt rendbetettem. Kisebb állomásokat SF-el is ki lehet pofozni, de EQ dock-hoz kell egy TL a nagyobbakból. (Oda még az Albatross 43E raktere is kicsi.) Az ügylet a rengeteg nyersanyagon kívül némi készpénzt is igényel, amit lenyes a számláról, valamint idõt, ami kis (TS, TM stb.) hajók esetében nudli, kisebb állomások esetén elviselhetõ, nagy állomások, kapuk és hajók esetében fél-egy nap, szerencsére nem kell ott dekkolni mellette, automatikusan dolgoznak a melósok, ha elindítottad a mûveletet (a mi idõnkrõl van szó, megkíméllek benneteket a mizura-átváltástól). Jut eszembe kapuk: ha egyet rendbeteszel, ahhoz a kapuhoz fog kapcsolódni, amit utána megcsináltál 😉 Rendbehozható roncsokat lehet találni bõven, a fent nevezett szektoron kívül ott van ugye President's End, ahol mellesleg egy "Undefined Hauler" is lebeg valahol, helyreállításához egy csurig pakolt mammut raktér mellett 38 milla is kéne, gondolom nem M5 lesz belõle. Eddig, ebben a játékban össz-vissz talán két hajót lõttem le, azt is védekezésbõl, ámde rengeteget kereskedtem, és a helyreállítások nyomán van egy csodásan mûködõ szektorom, oda járnak kereskedni és hajlongani hét határon túlról is 😉 A héten ugyanilyen csendesen magamévá teszem PE-t is, majd amit még lehet, és csak utána lesz csihipuhi. De addig még írok néhány beszámolót.
javitva
na sikerult venem egy bányászt csak a sárgán vilog egy 3szogel mikor meg nyomom az r betut hogy megnézem ki mere van ezt mér csinálja??
#2599
Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide
Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.
Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL
próbáltam rákeresni, de nemtaláltam.
Egy dologra vigyázni kell. Ha valaki használja az FCC-t, a bevállalt gyáréptéseknél ne az FCC builder parancsaival, hanem a raktérbõl kidobós (és felépítõs) parancsokkal tegye a helyére a gyárat, másképp nem teljesül a feladat...
Mondjuk én nem foglalgatok hajókat, csináltam 2-3 elfogást az a része speciel nem nagyon izgat.
amióta játszom, mindig is merchant voltam elsõsorban. Harcolni csak szórakozásképpen, meg a
fõküldetések miatt szoktam. Jobban izgat, hogyan lehetne a Terran sectorokat gazdaságilag ki-
csit felélénkíteni, mint bármilyen fight.
A dokkolásról annyit, hogy pl. a Legends Home-i shipyardra, ha te is a szektorban vagy kb 20-
percig tököl a dokkolással, forgolódik össze-vissza, ha más szektorban vagy, akkor 5-perc alatt bent van a hajó. Ha nem ülsz benne, fele annyi idõ sem kell hogy beszerezd a cuccot.
Ezt a játékhibát én ki szoktam használni. Csak odarendelem ahova telepíteni akarok, és mellé-
ugrok. Még az X3-ban rengeteget ültem a TL-ben, a TC-ben jó ha 20-percet. Az áráról meg
annyit, hogy még az X3-ban tényleg mellbevágóan sokba került a Mammoth, itt még az elején
is csak +2 óra játékidõ néhány küldetés megoldásával, és már meg is van rá a pénz.
Annyit meg megér szerintem, de ez ízlés dolga.
Reunion valóban más volt, de egy Panther meg egy Elephant árának duplájába kerül. A játékostól függ, hogy milyen beállítottságú. Én elég harcolós beállítottságú vagyok, Pantherem kettõ is volt mire megvettem az elsõ TL-t, de ha valakinek nincsenek ilyen ambíciói, akkor jobban megéri egy TL-el mobil bázisost játszani. A Mammoth csak a nagy raktere miatt elõnyös, a többi tulajdonsága miatt sztem rossz vételnek számít. Ha olcsóbb lenne mondjuk 8 millával, akkor megérné az árát, de így, hogy a legdrágább TL, elsõ TL-nek sztem nagyon rossz választás. Késõbb, mikor már nem számít annyit a pénz akkor tök mindegy, de az elején számít.
Merchant-ként megvettem ami a legolcsóbb volt, majd a szektorok között mászkálva a
legjobb áron adtam el.
A Reunion szerintem más volt. A TC-ben több a pénz. Az X3-ban még én is sok mindenre hasz-
náltam a TL-t, de itt csak egy szállítóhajó, másra nemigen kell.
De ez csak az én véleményem.
ship-be fér 3db+ 3 Complex const.kit. Beugrasz egy szektorba, és már le is rakhatod.
Hova kell ide a sebesség?
Neki mint kezdõnek, elõször jó lesz egy is. 😊
Ezeket a legdrágábban is el tudod adni. Nekem ezeket max. áron veszik, mindenhol.
Van egy ilyen complex-em is, 3-3-3 gyárral, ami 6-8-millát keres naponta, úgy hogy hozzá sem
kell nyúlni...
Ha fegyvert gyártasz, általában azt neked kell eladogatni,(fõleg a nagyobb fegyvereket, az ol-
csóbbakat még megveszik) de abból is sokat lehet keresni. Én az elején mindíg annál a népnél
adtam el a legyártott fegyvereket amelyiknél kisebb volt a reputációm, mert szépen növeli.
De a TC-ben ez csak hobbi. Elõször harcolj, csinálj bázisvédõ küldiket, hamar lesz elég pén-
zed építgetni... 😊.
Ja, és TL-be azért is érdemes befektetni, mert az építõs feladatokból szintén dõl a lé + egy
csomó új gyár jön létre, fejlõdik az univerzum. (pl. letelepítettem ilyen küldikkel már vagy
4-5 Flak gyárat, úgyhogy a beszerzéssel soha nincs gond.)
Felbéreled, beküldöd a shipyard-ba, és amit ott veszel rápakolhatod. (Amíg fér 😊 ).
De ha nagyon sokat építesz, inkább gyüjtsél egyre.
Annyiban különbözik a véleményem az elõzõktõl, hogy szerintem a Mammoth a legjobb.
Igaz 28-milla, de a raktere 60000-es, ami kevesebb fordulást jelent egy komplex. építésnél.