X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Vitez77
#4317
Pedig át lehet állítani Reunionosra, emléxem, még anno itt írtátok ti (a TI az egy tág kategória, amit most azért használok, mert nemtom pontosan ki), hogy hogy is kell. Csak türelem meg kísérletezõ kedv kell. Bár az oldalsáv így is meg fog jelenni, amikor kurzorral kijelölöd az ellenfelet, de jobb, mint az alap.

天使たちは私を見守る

NONPLUSZULTRA
#4316
Mivel a lentebb említett Joystickkal nyomom, arra ugyanazt ugyanúgy konfiguráltam, mint Reunionban ezért semmi külömbséget nem tapasztalok - eltekintve attól, hogy classic flight mode-ban nincs kurzor ezért nem tudok egérrel kijelölni objektumokat. Így csak harcban használom hogy ne zavarjon az oldalsáv ilyenkor elég a next, prew. és closest enemy parancs, nem kell egerészni.
Az oldalsáv kifejezetten zavar, ami akkor tûnik fel, ha néha elõveszem a Reuniont és azt veszem észre, hogy "magától megy". A TC-vel még nem tartok itt.

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4315
o.o BÚÚ

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4314
Na, szép kis elõrelátások....
Még jó, hogy haver által 50% kedvezménnyel jött 😄
De asszem befejezem az offot, mielõtt Tomonor rámszólna, de:
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
2061-ben nekem csak a vége jött be, amikor kiderült, hogy a Jupiter felsõ rétegében voltak élõlények, amik ugye elpusztultak, amikor Luciferré változott a bolygó.
Nem nagyon kötött le a hegyméretû gyémánt története. Arra ott az Indiana Jones vagy mi.

天使たちは私を見守る

#4313
Tényleg, a 3001-rõl meg is feledkeztem. Az egyetlen jó, benne talán az, hogy rövid...

Vitez77
#4312
Nana.
A 2001 az egy nehezen érthetõ, ámde klasszikus mû.
A 2010 kalandízû, de még mindig sokat mondó, elgondolkodtató (bár ez fõleg a korának politikai viszonyai között volt fõleg igaz), mély iromány/film, s egy méltó utód.
2061. Hááát. Jah. Vártam a nagy sztorit, de vhogy elmaradt.
3001. No comment, mert csak vizsgák után kezdem el.

天使たちは私を見守る

#4311
Izéé...

A 2010 már csak egy utánérzése a 2001-nek. A regény is. A 2061-rõl nem is beszélek. Az már az utánérzés utánérzése...

RJoco
#4310
A kezelõfelületet nem hiszem, hogy át tudnám állítani, viszont a billentyûkonfigurációt mindenképp átállítom amennyire csak lehet.
Úgykülönben a kezelõfelület nem zavar annyira, csak még az irányítás. Azt nagyon meg kell szoknom. Meg átkonfigurálni a gombot. Nem lenne jó, ha Reunionban jobb gombot nyomok lövésnek egy fontos csatában mondjuk.

A banner alatti rész jogos, de szerintem az oldal üzemeltetõi ilyenre nem is gondoltak.

Ami jó lenne hozzá, érintõképernyõs monitorok majdnem minden panelnak külön-külön.
Mint egy igazi ûrhajóban. De király lenne.

Warning! Cargo bay open, shields are down!

#4309
Azért mert nem én csináltam pl. 😄

NONPLUSZULTRA
#4308
Szólj, ha sikerült "Reunionosítani" a játékot. Engem is baromira zavar még mindig, nyafogtam is érta itt elég sokat. Az lenne a vágyálmom, ha Reunionos kezelõfelülettel nyomhatnám a Terran Conflict-ot. Persze mindenki hülyének néz miatta, de felhívnám a figyelmet azokra a szééép gombokra a banner alatt. Vajon miért nem a TC-s oldalsáv stílusában van kialakítva?

ALL I WANT IS WORLD DOMINATION

#4307

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4306
?

天使たちは私を見守る

#4305
ÚÚÚÚÁLLOMÁS

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4304
Off:
Ajánlom figyelmetekbe ezt a filmet . Sajnos Magyarországon nem adják (csak néha a TCM), pedig ez a scifi, sõt, az egész filmtörténelem egyik legbecsesebb darabja.
Eredeti sztori: Artur C. Clarke.

天使たちは私を見守る

Vitez77
#4303
Majd értesítenek a Terránok az új feladatról. Még nincs vége (mellesleg, az Argon sector 148-ból nem egy fogolyt meg egy csajszit, az átmeneti társadat menekítetted?)

天使たちは私を見守る

#4302
HA JÓL tudom Gonerbõl

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4301
Sziasztok!
Eljutottam odáig a terran plotban, hogy az argon sector 148 ból két utast elvittem a heretic endbe. Leadtam az utasokat, és nem kapom a következõ küldit. Ezek szerint vége ennek a plotnak?? A TrueLight Seeker melyik plotból érhetõ el??
#4300
Nem csak TS-el lehet bányászni. Én M7-el gyûjtöttem mindig Nividiumot. Olyan még nem volt, hogy a Panthereimmel és a bennük lévõ hajónként két tucat vadásszal ne tudtam volna valamit legyõzni, ha bányászás mellett harcra került a sor, Khaak M2-es mondjuk nehéz dió, de nem lehetetlen. Egyébként ezekben a random rendszerekben lehet találni a speciális anti-fighter beam fegyverekbõl is, amik amúgy nem megvásárolhatók, de baromi ritkán adja ki a gép, eddig én összesen csak egyszer találtam belõlük, pedig már 30-40 ilyen unknow szektor látogatáson túl vagyok.

#4299
Igen, de ezeket meg lehet tenni a sima szektorokba is.

Bányákat meg én is csak a nagy hozamú aszteriodákra teszek (50fölött), de azokból is van sok a normális rendszerekbe is.

A Nividium tényleg az egyetlen értelme, de kíváncsi vagyok mennyi van belõle ezekbe a random szektorokba. Az a gond hogy vagy kereskedõhajóval ugrok vagy harcival. Ha harcival akkor nem tok bányászni, ha kereskedõvel akkor meg szétkapnak.

#4298
Látom itt valaki nagy fantázia hiányban szenved ;-)
A Nividium baromi ritka anyag, jó kis pénzt is adnak érte, ha valakinek erre fáj a foga már csak ezért is megéri ezeket a rendszereket látogatni. Harcolni minek? Esetleg új fegyverek, új taktikák kipróbálása és a harci rang növelése. Ezekre mind jó. Különben meg azt ne mond, hogy te minden aszteroidára amit találsz bányát akarsz telepíteni. Van elég sok magas hozamú aszteroida a játékban a normál rendszerekben.

#4297
Hát sajna akkor tök értelmetlen. Beugrok egy TS-el és kibányászom az aszteroidákat? Minek?
Harcolok? Minek? Hemzsegnek az ellenségek mindenfelé.
Energia cellákat keresek? Pfff

Még ha lenne spéci fegyver / ritka nyersanyagok / elrejtett hajók. Ennek így nincs értelme. Fõleg h még bányákat se tudunk telepíteni.

De a TrueLight Seeker azért jó kis jutalom.

#4296
Nem, nem. Azok most is megvannak, csak már számozva.

#4295
1,
Célkereszt: Harcolós küldetések
Credit: Vásárlós, kereskedõs küldetések, asszem a hajó leszállítás és néhány fuvar küldetés is ide tartozik.
Tégla: Építõs küldetések
Villanykörte: Egyéb, elég sok féle van, majd kitapasztalod.

2,
Nincs elég jó reputációd az adott fajhoz, néphez, társasághoz.

Egyébként ezen kérdések mindegyikére meg lehet találni a választ a hivatalos kézikönyvben, erõsen ajánlott az elolvasása.

#4294
Unknow sectorok és többet nem lehet visszamenni ugyanoda, mivel random generált. De értelme sincs visszamenni.

Titan
#4293
Akkor íme pár kérdés, amire nem találtam meg a választ:
Mit jelentenek néhány állomás mellett található ikonok ( villanykörte, célkereszt..stb.)?
Ha van pénzem, akkor miért nem tudok vásárolni bizonyos hajókat (pirossal van jegyezve a trade list-ben)?

Egyenlõre ennyi jutott eszembe...és köszi a válaszokat!

Vitez77
#4292
Azért van ott a 3. lehetõség: kérdezzen bátran. Max nem itt (ha olyan a kérdés), hanem PM-ben segítünk.

天使たちは私を見守る

mano1b
#4291
a baj hogy amaro csak x3 ra ir leirást tc re nem fõleg a kiseb dolgokrol semit se sajnos mást énse tudok ahol lenne ilyen

Vitez77
#4290
Ott van alatta alapból 3 oldal: Amaro, Tomonor, Spacesimulators.
Vagy: nézd meg az aláírásainkat.
Vagy: kérdezz itt, nem harapunk (a látszattal ellentétben)

天使たちは私を見守る

Titan
#4289
Skacok!

Van valami magyar faq oldal? Mert rengeteg kérdésem lenne és a fenti link nem megy...
Ilyen alapvetõ kérdéseim lennének, hogy mit jelentenek az állomások mellett megjelenõ ikonok ( célkereszt, villanykörte..stb.)...?

Vitez77
#4288
Reunionban nem ezek voltak az unknown Kha'ak sectorok, amik helyék pénzért meg lehetett venni?

天使たちは私を見守る

Vitez77
#4287
Miii? Eddig én 1-re sem emléxem (1 crossysra azt azóta 1-re sem). Ha ez igaz, akkor bocs. De mint mondtam, nem kötözködés volt (azért pls ne ferdítsd. Vitázni meg nem nagyon akarok, mert nincs mirõl).
RJoco: át lehet az irányítást állítani, szal az a kisebbik baj.

天使たちは私を見守る

RJoco
#4286
Asszem lesz mit visszaolvasnom.
Felraktam a TC-t tegnap.
Hát majd meglátjuk mi lesz, mert az irányítást jól elk***ták.
Az egészet át kell állítanom Reunion-osra, mert hogy kettõt nem tanulok meg, az fix.

Az állomások szép nagyok, a hajókból még nem láttam igazán szépet.

Warning! Cargo bay open, shields are down!

#4285
1-2 térképen a jobb alsó sarokban vagy hol szoktak jelölni 1 unknown sectort, szerintem az lehet az. És gondolom ezt változtatja randomba, ezért elvileg ha elmész többet ugyanazt nem látod, max ha randomba pont úgy jön ki. De mivel még nem vittem végig a Goner plotot ezért ez csak találgatás.

#4284
Nem, már múltkor is beszéltek az eberek néhány sort warezról akkor hallgattál, most ahogy szóltam fél mondatott belém kötöttél. Ez már a 3. és mind semmiség miatt, másra bármit csinál semmit sem szólsz. Kezdem úgy érezni hogy nem kedvelsz valamiért vagy csak a neven nem tetszik lényegtelen. De nem baj várom a 4. alkalmat. 😄

#4283
ahaa, és van valami fix pontjuk, vagyis vissza lehet beléjük térni/elnevezni õket, vagy lehet-e látni az univerzum térképen? Vagy csak egyszerû unknown sectorok? :S

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4282
Vhogy sejtettem hogy ilyen hsz lesz a válasz. Ha görcsölnék, már vagy 10x ugrottam volna LOL. Csak szépen megkértelek, hogy az ilyet PM-ben, ha már Tomonot kiírta.

天使たちは私を見守る

#4281
Semmit nem írtam honnan miért mennyire és mikor. De ahogy beírom hogy warez neked ugrani kell már.... Nyomd a gamet nyugodtan, nem kell mindig görcsölni 😄

Vitez77
#4280
<#vigyor4><#eljen>

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4279
Eleve már, ha megnézed a youtube-os oldalát láthatod, hogy tavaly novemberi a video.

Amúgy erõsen ajánlom Star Trek XI ügyben az alábbi blog gyakori látogatását.
http://startrek11.blogspot.com/
Ha ezt olvasod, semmi sem lehet új a filmmel kapcsolatban :-D

Vitez77
#4278
Nabazz, akkor én is le vok maradva. Én a debut trailerre emléxem még -.-

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4277
A trailer sem új, novemberben volt a premierje, az új James Bond film elõtt mutatták be elõször, ezt a Spockos verziót pár nappal késõbb. Maga a film is 4 hónapon belül kerül bemutatásra május elején.

Vitez77
#4276
Off: (bocs, de) Vazz, már vagy egy éve bejelentették XD De a trailer az új, köszönjük!

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4275
Mivel random generált, elvileg végtelen, de tartalmuk szûk keretek között mozog. Van kb. 7 féle háttér, mindig ugyanaz a zene, tele vannak aszteroidákkal, gyakran találni nividiumosat is. Több százas nagyságrendû energia cella konténereket tartalmaz mindegyik rendszer, általában 3-4 konténerre elosztva. Aszteroidák mindig vannak, de hajók nem mindig. Legtöbbször Khaakok fordulnak elõ, állomással együtt és gyakran találni xenonokat is, de állomással ritkán, de elõfordul. Egyszer volt olyan is, hogy csak semleges Yaki-k repkedtek egymagukban. Kis méretû rendszerek, többségüket Triplex szkennerrel teljesen vagy majdnem teljesen be lehet látni. Egy ideig mókás ilyen rendszerekbe ugrálni, jól lehet növelni a harci rangot és új fegyvereket, taktikákat kipróbálni, esetleg nividiumot bányászni, ha van, de semmi többre nem jók.

#4274
OFF:
Új star trek filmet készítenek!
Trailer:

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4273
Mint ahogy ki van írva szép pirossal meg a szövegdobozba feketével, az ilyet légyszi ne itt. Inkább PM.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4272
*Wanadoo

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4271
wandagoo-n ajánlották a játékot néhányan, csak lefogyott a kártyámról a pénz és nemtudok ezért 3 napra elõfizetni. A chello-s 2 Megás nettel pedig lejönne egyhamar 😞

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4270
Mint már mondtuk kezd el warezon azt megveszed, nem kell itt várni. De te tudod. 😄

mano1b
#4269
én a marines rõl keresek leirást melyik mi mert van bõven belõle tud valaki errõl valamit.

#4268
összesen hány ilyen random redszer van?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.