X3 - Terran Conflict / Albion Prelude

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Vitez77
#4417
Ha nincs saját TL-ed akkor bérelj fel egyet. Minél jobb a repud, annál olcsóbb.
Sok cr-t kismillió módon tudsz keresni, attól függõen, hogy milyen a beállítottságod (kalóz/jófiú, harcos, kereskedõ stb). Bár ha még nincs fent a legújabb patch, akkor fight küldetéseket csinálj. Egy kis idõ után milliókat keresel egy küldetés során (ami szerintem fair, tekintve, hogy idõvel eléggé nagy támadásokat kell majd visszaverni. Az új patch viszont leviszi a fizetést párszázezer cr-re).
Vagy a szokásos kereskedés, Energy Cellekkel.
Kalózkodás: logikus <#vigyor1>
Felfedezõ: keresel egy elveszett hajót, s eladod.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4416
véletlenul nincs másik hajo mint a mamut csak olcsob? most szeretnék venni egy Ore Mine m-met csak nemtom meg venni erre gyujtotem 😛
#4415
koszi a segitséget 😊 de kicsit sokba kerul a mamut 28 milla nekem csak 500ezremvan 😛
"ilenek= ilyenek " akart leni csak elirtam és leg gyorsabban hogy tudok sok cr keresni?
Vitez77
#4414
Érdekes....mondjuk az Argonopedia már vagy 1000 éve nem frissített.
Nekem úgy esett le, hogy a #deca hajók
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
Aldrin õrzõi voltak, akik már az elszakadás óta ott vannak, amíg az a nevesincs pali be nem kavart vmit.

Sztem ez inkább a Xenonok leírása, amit találtál.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

Vitez77
#4413
fo küldik? Gyerekek, írjunk már magyarul. Olyan szép nyelvünk van.
Kérdésedre a válasz: szerzel elég reput meg pénzt ami a bázishoz kell. Felbérelsz egy TL-t (ha neked nincs), pl. Argon szektorokban egy Mammothot. Utasítod, hogy dokkoljon a shipyardba. Megveszed az állomást, bele a TL-be. Majd a TL-t oda utasítod, ahol le akarod tenni a gyárat, s ott leteteted.
Az "ilenek" alatt nem tudom mit értesz.
Mások által elhagyott konténereken egyszerûen átrepülsz, még csak a pajzsot se kell leengedni (ezt az elkényelmesedést :S )

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4412
hi lenne egy két kérdésem 😊
most keztem a x3 terran conflictot fo kuldik során kaptam 5 hajot plusz a sajátom az 6 az lenne a kérdésem hogy hogyan lehet épiteni bázisokat meg ilenek no meg hogy lehet a mások által elhagyot conténereket behuzni ezzekre még nem jottem rá 😞
sztem jobb let ez a rész mint a másik 😊 ott még ak uldiket se találtam meg 😊 elore isk oszi a válaszokat
#4411
The Xenon Race

After Brennan’s arrival in the Community of Planets, it became widely known what nature the Xenon really are. Originally, they were the Terraformer fleet, sent out by Earth many centuries ago, to make planets habitable for human population. Originally, the Terraformer were tool-level AI’s – artificial intelligences, highly intelligent problem-solving robots, capable of self-reproduction, but without self-motivation. They were mere tools.
This changed, when in Earth year 2115 a sloppily executed maintenance update introduced errors in the Terraformer fleet. These errors propagated slowly, but steadily throughout all the Terraformers, and eventually gave them the capability of self-motivation – and self-modification! This alone would already have been problematical, although not necessarily disastrous – but another error in the maintenance update caused the Terraformer to start confuse their internal (problem-solving) simulations with external reality. The consequence was what came to be known on Earth as the Terraformer War, devastating Earth and most human Colonies in space.

In the Community of Planets, the Terraformer slowly emerged as Xenon – a deadly, impenetrable threat that built up over the dekazuras, until it engaged the whole Community in a final fight that was won over because Cpt. Brennan and the X-Shuttle were at the right place at the right time…

The remaining Terraformer, led by two so-called CPU-Ships (#efaa and #deff) are now retreating to the sectors beyond Menelaus’ Paradise; the Boron refused to take the chance and wipe them out completely because of ethical reasons.

Although being nearly identical with unit #deff, only unit #efaa is on the edge of becoming self-conscious…

-Argonopediáról szedtem. Ez még régen, a Terran Conflict megszületése elõtt írták, tehát nem a Terran Conflictba alkalmazták elõször a Deca-kat.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4410
Egy kérdés: a DECA hajók mennyiben különböznek a Xenonokétól?

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4409
A terran Springblossomot néztem én is ki magamnak, valószínûleg egy igazi xenon k vadász lehet...
Remélem sikerül beszereznem belõle egyet mihamarabb...
Nincs valamelyikõtöknek egy eladó?? 😊
Egyetlen gondom, hogy nem tudok ráaggatni kyon emittereket, pedig nagyon über fegyverek. Úgy vettem észre, hogy nagyon sokat számít a lövedékek gyorsasága a tc ben méginkább, mint a reuban.
Valaki próbálta már a Point singularity projectort?? Azt hiszem, hogy sok terran hajóra szerelhetõ. Amint láttam hatalmas az ereje, és kíváncsi vagyok, hogy hogyan néz ki esemény közben.
Jah Mano! A scriptekkel nem volt gondom. A shipcreatorral akadok meg csak egyenlõre.
#4408
Vidarnál szerintem jobb az OTAS Skiron.

Lockheed
#4407
Hát véleményem szerint a a Hyperion Vanguard az ATF Vidar és a Terran Springblossom.
Én az elsõ kettõt jobban szeretem, de a másiknak a bõdületes sebessége miatt egészen másfajta alkalmazása lehetséges.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

mano1b
#4406
ezek mûködnek nálam,, .. CommunityPluginConfiguration-V1.10-28.10.2008..
HotkeyManager-V1.00-05.12.2008,, Improved_Combat_Frame_Rate,,,
Hard Mode for TC... Mars update Cmod3 Beta4 (CIG),,, Mars update Cmod3 Beta4 (PPC)
Military Hud for TC... Signal Boost for TC.. Xtreme Mode for TC.. CMOD3-TC Beta 4.1,,
MarineRepairs-V1.01-01.118 valami baj van ott akkor szerintem.

mano1b
#4405
nekemis fenn van a leg ujabb

#4404
Legjobb M6 = Terran Springblossom

#4403
Köszi mano, de ezt próbáltam, és persze a telepítési útvonalat is jól adtam meg. Sajnos így is mûködésképtelen, ezért írtam ide, hátha valami speckó megoldása van. Mindenesetre nagyon köszönöm a segítõ szándékot. A helyzet az, hogy feltoltam a legújabb patchet, és lehet, hogy ezzel lesz problémája a programnak. A jumpdrive komponensekre visszatérve, valóban arra gondoltam. Azt hittem, hogy én hagytam ki valamit a történetbõl, mert állandóan nyomták a dumát, hogy ugorjak, stb. Elég jó hajó ez a kapott cutlass, a negyedik xenon Q -t nyírtam ki vele, habár 3 M, és 3 L kísérte õket. Igaz egy felszaladt az egyik állomás dokkolókampójára, de a kegyelemlövés az enyém volt 😊
Na jó nem arcoskodom tovább! Azért még megkérdezném, hogy szerintetek melyik a legjobb M6? Gyorsaság, fegyverek, raktér, és pajzs a szempont.

Lockheed
#4402
Az ami a Split TSben maradt? Nem tudom mire való, én eladtam a hajóval együtt! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

mano1b
#4401
a current x directory nál ad az útvonalat igy E:\Program Files\EGOSOFT\X3 Terran Conflict\

mano1b
#4400
mano1b
#4399
nem jól irtam

mano1b
#4398
ez müködik a tc vel ezt szed le itt a link Plugin Manager 2.20 BETA 6

RJoco
#4397
Honnan vannak a játékba vonatkozó hozzászólások?
Az elsõ 500-ban még mindig senki nem játszott.

Warning! Cargo bay open, shields are down!

RJoco
#4396
Reu-ban Jumpdrive Kit volt és az arra volt jó, hogy amelyik hajón nem volt Jumpdrive, arra fel lehetett installálni. Persze, csak ha volt hozzá megfelelõ Cargo méret. Starburst-re nem ment fel, csak elveszett egy ilyen Kit.

Én erre gondoltam, remélem nem írtam hülyeséget.

Warning! Cargo bay open, shields are down!

#4395
Jah! Ezek tényleg faja madarak... Remélem hamarosan megoldódik ez a gond.

A küldi során, a nyakamon maradt 15 db jumpdrive komponent. Ez mire jó?
Lockheed
#4394
Sajnos nálam sem vezetett eredményre ez a verzió sem bármelyik. Okok ugyanazok, csak én a Deadalus Class Cruiser miatt csinálnám az egészet. Valahogy imádom azt a hajót azóta, mióta elõször megláttam a filmben! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4393
Elvileg igen.
Ez a plugin manager 2.20 Béta.
Elvileg ez tudja ezeket a dolgokat, de próbáltam az 2.12 vel is, ugyan ez az eredmény...
Esetleg meg tudod adni a megfelelõ verzió letöltési linkjét?
Gondolom a hajók azért nem mûködnek, mert nagyon átdolgozták a terran c-t fegyverek, és egyéb más területen is. Sajnos még odáig sem jutottam el, hogy be tudjam illeszteni a hajót. Kéri az x3 könyvtárát, és hiába adom meg, nem felel meg neki. Ennek van valamilyen trükkje?? Valaki tudja, hogy mit keres ott egy új könyvtár létrehozó opció, amikor elvileg csak könyvtárkeresõrõl van szó??? A ship creatorral való átdolgozás azért kellene, mert gondolom, csak így tudom majd jól beilleszteni az ezeréves sólymot a játékba...
#4392
naná, ráadásul már a második verzió is, rééégóta.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4391
Nem is mondtam, hogy XTM kompatibilis XD.
New Horizons elkészült amúgy valaha is?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4390
mégvalami: Real Space szektor háttér cserélõ modja szar az XTM-el, elcsúfítja a dolgokat nagyon. Ennek ellenére a New Horizons modba nagyon eltalálták a megfelõ háttereket a megfelelõ rendszer megfelelõ hangulatával, és az is RealSpace termés. Tehát ha a New Horizons mod háttereire cserélné ki az XTM-es háttereket, tuti hogy azt használnám.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4389
Upsz :X

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4388
azaz o.o gondolom eltévesztettem amelyikre gondoltál. Mindenesetre ez sem összetévesztendõ a New Horizons moddal xD

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4387
(Ahogy Ali-G mondaná): Rescept!
Látom nem csak én szoktam fantáziálni XD
Spoiler (katt a megjelenítéshez)
(bár én nem X-univerzumban gondóxom

Amúgy a Realspace mod kompatibilis a TC-vel, ill. már kész a kompatibilis verziója.
Amirõl te beszélsz, az nem a Horizons mod? Realspace az egy háttérmódosító mod, a Horizons meg az, ami felbontja Sonra 1-2-3-4-re az Argon naprendszert meg minden, nem?

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4386
Inkább etalon. Az etanol az egy alkohol fajta :-P

#4385
Érdekes elgondolása van az X szektoroknak amúgy ám szerintem nagyon közrejátszott az a dolog még az X-btf idején hogy meg volt kötve az X-es fickók keze a távolságok terén. Tehát nem tehették a kapukat egymástól messze, mert 1, nem tudták, a játékmotor limitet szabott, 2, mert nem volt értelme. Ebbõl kifolyólag következik hogy az ûrhajók viszonylag lassúak ahhoz képest hogy ma már milyen sebességeket érnek el a hajók.

Ezt próbálja kijavítani RealSpace. Én valóban úgy gondolom el ezeket a szektorokat a valóságban (feltételezett X4 felé kacsingatva...) hogy egy szektor valóban ÓÓÓRIÁSI, tehát az egyik kaput nem is láthatod a másik kapuból, ugyanis pár bolygónnyival messzebb van...
Az én rendszerezésem szerint lennének az univerzumok ugyebár, mint pl Tejút-rendszer, vagy X univerzum, azon belül lenne pl az Argon Prime rendszer, azon belül pedig lennének a szektorok (Északi kapu szektor; Sonra-4 sötétoldal szektor; Argon Prime rendszer felsõ határ...) A lényeg az hogy a szektorok között naaaagy lenne a távolság, és ezt csak gyors hajókkal lehetne megtenni, de ugyebár az X univerzum hajói jó ha elérik max a 200 m/s-ot. (Arrow-t/Starburstöt most hagyjuk ki)
Tehát hogy megtegyük ezt a távolságot két választásunk van: Vagy kifejlesztünk egy Hyper technológiát, amelyet minden hajó alapból tud, energiacellákkal mûködik és elõreláthatatlan koordinátákon utazhatsz (vagyis az univerzum nem zárt mint az X eddigi összes részében) hogy elérd a kaput vagy a kívánt szektort a rendszeren belül...A biztonságos utat (aszteroida menteset) bóják jeleznék. -VAGY a másik megoldás az Accelerator kapuk lennének, aki játszott már az Eve Online-al az tudja mirõl beszélek (habár én csa kelméletben ismerem). Tehát vagy egy hosszú kifutópályára emlékeztetõ hyperkapu, amely az adott szektorig elrepíti a hajód. Nos, Realspace az elsõ variációt használja, ám mivel az X3 motorja nem engedi a nagy távolságok megtételét, aka egy doboz rendszerben nem lehet egy másik rendszer, hogy ezt megoldja, Mesh nélküli kapukat használ - vagyis olyan mintha az ûrbe elérnél egy biztonságos ugrópontig, és ott beindítanád a hyperhajtómûvedet. Csak annyi hogy ez kapuként mûködik, ugyanis végülis ezek kapuk. Mesh nélkül. Érted? 😉

Továbbá én nagyon szeretném látni az elsõ ötletet, esetleg HA gazdag felnõtt leszek (<#idiota>) akkor 100% hogy összehívom majd az ego csapatát és még néhány pro készítõt, modolót egy X4 megalkotására, én pedig majd finanszírozom a fejlesztést. És ez végre valahára nem a pénzrõl fog szólni, hanem a már majdnem elfeledett X rajongókról. Respect.

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

#4384
Egy kis különbség: Real Space mod az X3:R-hez készül, és ha elkészülne egy XTM kompatibilis verziója, nagy etanol lenne...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4383
Jajó 😊
Csak nézem, azt nem tudtam eldönteni lol.
Más (on): remélem nyomon követitek ezt a modot . Sztem nagyon zsír, s megközelíti a Realspace modot.

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4382
nemegészen...

Néha megesik, hogy a kígyó elesik. Mondta a kobra, és eldőlt jobbra.

Vitez77
#4381
Namost ezt remélem nem nekem címezted?
Felsõfokú angolom és alapfokú németem van 😛

&#22825;&#20351;&#12383;&#12385;&#12399;&#31169;&#12434;&#35211;&#23432;&#12427;

#4380
Az oda történõ visszatérés nem tuti megoldás ennél a feladatnál, ugyanis itt nem az állomáson lesznek akiket fel kell venni, hanem ûrruhában elcsámborognak az állomástól. Ez nem lenne nagy baj, de ha nincs ott a környéken a játékos, akkor simán kilövik õket (ha meg ott dekkol a játékos, akkor õt lövik és nem a menekülõket). Azaz ha elment onnan az ember, akkor valószínüleg már nem fog tudni tovább haladni, mert nem lesz akit felvehetne és leszállíthatna, lévén õk kipurcantak.

Ezért is jó eleve olyan hajóval menni, amin van life support és van elég hely hogy beférjen az utas. Ezt mondjuk elõre el is mondja a nõci akivel oda kell menni és megvárni míg lezajlik a mentési akció (megvárni hogy õ is bedokkoljon), hogy aztán begyûjthesse õket az ember és elhúzza a csíkot.

Asus P5K, E8400, 8GB DDR2, HD6670, BENQ G920WL

#4379
Köszi.Már próbáltam de nem találom a két embert sehol.
#4378
Lockheed
#4377
Van olyan ??? Mert ami a legutóbbi plugin managerben van az nem rakja be a hajókat. Vagyis igen, de nem látszik a hajó. Berakod, megközelíted 2km-re és átlátsz rajta. Ha beleülsz kifagy.

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4376
A TC-hez való verziót próbálod?

#4375
Sziasztok!
Próbálta már valaki a ship installert, és creatort a terran conflicthoz?
Amennyiben igen, akkor lenne hozzá egy kér(d)ésem!
Nem tudom a shhip settings-et használni, mert az alkalmazásához meg kell adnom az x3 telepítési könyvtárat. Sajnos hiába adom meg jól, kiírja, hogy nem megfelelõ a hely, viszont egyszerûen nem tudom, hogy ilyen esetben mi a nyûgje. Semmit nem hajlandó elfogadni, és amit még nem értek, hogy minek van ott egy új könyvtár létrehozása - fül. Egy kicsit magas ez nekem, ezért kérlek, segítsetek elboldogulni ezzel!
#4374
Azért a visszatérést próbáld meg. Ahogy látom, a fõ plotok küldetései nem határidõsek, akkor sem, ha látszólag sietni kellene. A goner plotban, amikor több szektoron át követni kell a kalózt a bázisához, gyakorlatilag ha a közelébe sem mész, csak oda-vissza ugrálsz a szektorok között, hogy ki ne lõjenek a kalóz csatahajók, akkor is teljesíteni tudod, mert amikor a követendõ hajó szektort vált mindig kapsz egy üzenetet, hogy hova lépett be. Sõt, egy alkalommal már akkor szólt, amikor a kalóz radarjának hatósugarába bekerült a cél bázis, így a "sárga utat" követve simán el lehetett ugrálni addig.

A plotokon belüli járõrözések is olyanok, hogy elvállalod majd elmész világgá, bármikor felveheted a szálat, amíg a megjelölt hajó vagy szektor közelébe nem mész csavargás közben...

Nem kicsit könnyítettek a dolgon... Ha "valószerûen" akar az ember játszani, egy csomó önkorlátozást kell bevetnie.

#4373
köszi. ettõl tartotam .sajnos már elég sokat haladtam.
Lockheed
#4372
Egyetértek, szerintem is sokkal jobb, több bár az elõdjére sem mondtam/mondanám soha, hogy nem tetszett! 😊

Thorin Matarielle - Shirak Skunkworks - Siseide

#4371
Köszi, kipróbálom.

#4370
Nem. A plotok a feladatsorok, amelyek egymásból következnek. A különbözõ kezdések azok különbözõ kezdések. Ahogy észrevettem, a nem terran kezdéseknél a terran plotba úgy lehet bekapcsolódni, hogy Omicron Lyrae-be belépéskor felkérnek, hogy kisérj el egy terran diplomáciai küldöttséget egy másik szektorba.

Ahol könyv ikont látsz egy állomás vagy egy hajó mellett, ott lehet a különbözõ "plotokba" bekapcsolódni...

#4369
Szerezz egy Life Supportos hajót gyorsan (bármelyik TP megfelel) és igyekezz vissza. Vagy töltsd vissza a korábbi állást. Más lehetõséged szerintem nincs.

#4368
Elkezdtem Teladi kereskedõként egy újat, és annak ellenére, hogy állítólag van stori én nem kaptam még semmit, pedi már van egy gyáram is ami elég jól felfutott, tehát az eltöltött játékidõ viszonylag magas. A Terrannál rögtön az elején megkerestek, itt meg senki nem szólít meg. Próbálta már valaki ezt a plotot (sry, azt hiszem ezt hívjátok plotnak) ?